Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (71)Реферативна база даних (6152)Книжкові видання та компакт-диски (5727)Журнали та продовжувані видання (325)
Пошуковий запит: (<.>A=МОЗГОВ$<.>+<.>A=ІВАН$<.>+<.>A=ПАВЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 482
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванів М. О. 
Агроекологічна оцінка гібридів кукурудзи різних груп стиглості в умовах Південного Степу: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / М. О. Іванів ; ДВНЗ "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено особливості росту, розвитку та рівень продуктивності рослин кукурудзи на товарних посівах залежно від рівня грунтово-екологічного градієнта, а також вплив кількісних ознак гібридів кукурудзи різних груп стиглості на урожайність зерна. Вивчення основних параметрів гібридів дозволило економічно й енергетично обгрунтувати доцільність використання гібридів кукурудзи з певними адаптивними параметрами за умов зрошення південного регіону України. Визначено гібриди кукурудзи, що мають підвищену адаптивну здатність до умов зрошення Південного Степу. Оптимізовано гібридний склад кукурудзи з метою надання рекомендацій виробництву щодо використання певного типу гібриду для одержання максимальної економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8
Шифр НБУВ: РА380571 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Іванов Ф.А. 
Агроекологічне обгрунтування та ефективність вирощування кукурудзи і озимої пшениці у сівозмінній ланці в умовах південного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ф.А. Іванов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто особливості вегетації та продуктивність кукурудзи на зерно та силос за умов літньої сівби з міжряддями 210 см. Доведено, що посів кукурудзи у II декаді червня, за рахунок зміщення вегетації на період з більш сприятливими метеорологічними показниками впливає на ріст та розвиток рослин, зокрема, спостерігається поліпшення режимів мінерального живлення та водоспоживання. Встановлено, що критичний період рослин кукурудзи залежить від зниження температури повітря та підвищення його вологості. Урожайність кукурудзи на силос та зерно у порівнянні з основними посівами зростає на 30%. Вирощування кукурудзи літньої сівби з міжряддями 210 см дозволяє використовувати їх до збирання культури з метою посіву озимої пшениці. Запаси доступної вологи у грунті достатні для отримання нормальних сходів пшениці. Встановлено, що збирання кукурудзи на силос до появи сходів не суттєво впливає на стан посівів озимої пшениці. Негативних наслідків збирання кукурудзи на зерно за умов мерзлого грунту не виявлено. Доведено, що вирощування озимої пшениці у міжряддях кукурудзи літньої сівби дозволяє отримувати стабільний урожай продовольчого зерна. Зазначено, що продуктивність сівозмінних ланок у цілому зростає в 1,5 - 1,6 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-41(4УКР-4МИК),022 + П212.2-41(4УКР-4МИК),022
Шифр НБУВ: РА308755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Іванюра І.О. 
Адаптаційні можливості функціональних систем організму учнів середнього шкільного віку при тривалих фізичних навантаженнях: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / І.О. Іванюра ; Київ. нац ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено фізіологічні механізми адаптації організму до тривалих фізичних навантажень в онтогенезі. Одержано показники кількісних динамічних характеристик рівня економічності зовнішнього дихання і серцево-судинної системи учнів середнього шкільного віку за різної тривалості фізичних навантажень. Показано, що у процесі фізичних навантажень підвищуються адаптаційні можливості кардіореспіраторної системи, але до певної фізіологічної межі, вище якої можуть виникнути патологічні зміни. Виділено нормативні зони показників, які відображають динаміку адаптації для різних вікових груп. Розроблено кількісні критерії для прогнозування функціонального стану серцево-судинної та дихальної систем за умов тривалих фізичних навантажень. На підставі аналізу вікової динаміки властивостей основних нервових процесів і деяких психофізіологічних функцій встановлено, що адаптація до тривалих фізичних навантажень супроводжується у дітей і підлітків удосконаленням функціонального стану нервової системи. Доведено, що в обстежених дітей з різним рівнем властивостей функціональної рухливості та сили основних нервових процесів за умов тривалих фізичних навантажень характер і спрямованість онтогенетичних змін вегетативних і психофізіологічних функцій однакові, але ступінь їх різний. Визначено динаміку зв'язків властивостей основних нервових процесів з вегетативними, сенсомоторними та психічними функціями. Адаптація до м'язових навантажень за умов тривалих тренувань забезпечує розвиток властивостей ВНД, які визначають успішність спортивної діяльності учнів середнього шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34 + Ч510.41 + Ч511.52-1
Шифр НБУВ: РА313309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Іванникова В. В. 
Адміністративний примус у кредитно-фінансовій діяльності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. В. Іванникова ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 15 с. — укp.

Досліджено сутність, зміст і підстави застосування адміністративного примусу в кредитно-фінансовій діяльності державних органів України. Розглянуто загальнотеоретичні проблеми, пов'язані з даним примусом. Визначено повноваження державних органів щодо застосування адміністративно-примусових заходів у сфері кредитно-фінансової діяльності. Проаналізовано концептуальні підходи щодо розуміння сутності заходів адміністративного примусу, проведено їх класифікацію та виділено специфіку їх застосування в такій діяльності. Наведено висновки, пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення організаційно-правових засад застосування заходів адміністративного примусу в кредитно-фінансовій діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)129 + Х819(4УКР)072.89
Шифр НБУВ: РА383838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Іваненко Я. Л. 
Адміністративні неюрисдикційні провадження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Я. Л. Іваненко ; Акад. праці і соц. відносин Федер. проф. спілок України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто риси адміністративних неюрисдикційних відносин. Визначено місце цих відносин у адміністративно-правових відносинах. Сформульовано поняття "адміністративне неюрисдикційне провадження" (АНП). Розроблено класифікацію цих проваджень та процедур, виділено їх види. Визначено стадії кожного виду АНП і процедур. Сформульовано поняття "суб'єкт АНП" та розглянуто класифікацію таких суб'єктів. Виділено елементи структури адміністративної процесуальної правосуб'єктності суб'єктів АНП і встановлено особливості цієї правосуб'єктності. Наведено класифікацію заявних АНП і запропоновано шляхи уніфікації процедур їх здійснення. Визначено форму та зміст рішення, яке приймається в результаті проведення регулятивного АНП. Обгрунтовано проблеми адміністративно-правового регулювання відносин щодо АНП і розроблено необхідні рекомендації щодо змін і доповнень до чинного адміністративного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072
Шифр НБУВ: РА384837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Павлович-Сенета Я. П. 
Адміністративно-правове регулювання територіального устрою в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Я. П. Павлович-Сенета ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано основні етапи становлення територіального устрою. Розкрито сучасний стан і перспективи розвитку системи адміністративно-територіальних одиниць. Досліджено особливості нормативного забезпечення й адміністративно-правовий статус населених пунктів. Запропоновано визначальні напрями вдосконалення адміністративно-правового регулювання територіального устрою шляхом наукової розробки його механізму та забезпечення матеріально-фінансової самостійності адміністративно-територіальних одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)79 + Х819(4УКР)011.2-91
Шифр НБУВ: РА374631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Іванцов В. О. 
Адміністративно-правові засоби протидії правопорушенням в галузі фінансів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Іванцов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні та практичні питання застосування адміністративно-правових засобів протидії правопорушенням в галузі фінансів, проблеми вдосконалення адміністративної діяльності у даній сфері. Окреслено коло суспільних відносин в галузі фінансів, які становлять об'єкт адміністративно-правового регулювання. Визначено перелік адміністративних правопорушень в галузі фінансів і здійснено їх характеристику. Досліджено сутність, особливості та види даних засобів. Охарактеризовано адміністративно-запобіжні заходи, заходи адміністративного припинення та відповідальності, які застосовуються з метою протидії правопорушенням в галузі фінансів. Визначено напрями вдосконалення правових засад і практики їх застосування уповноваженими органами. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до низки нормативних актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)0 + Х819(4УКР)072.89
Шифр НБУВ: РА377548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Іванова 
Адсорбція та інгібіруюча дія піридинів на залізі та сталі: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / Марина Володимирівна Іванова ; Український держ. хіміко- технологічний ун-т. — Д., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-12
Шифр НБУВ: РА311480

Рубрики:

      
9.

Іванін О.Л. 
Алгоритми оптимального використання електроенергії в системах з відновлюваними джерелами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / О.Л. Іванін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Проаналізовано та складено еквівалентні схеми фотоелектричної батареї, вітряного генератора, акумуляторної батареї та навантажень локального об'єкта, які є базою для створення алгоритмів оптимізації споживання електроенергії. Визначено доцільність застосування методу динамічного програмування з метою одержання оптимального закону керування навантаженнями локального об'єкта. Запропоновано використання методу нечіткої логіки для керування перетворювачами електроенергії з метою уточнення стратегії керування, одержаної за допомогою методу динамічного програмування. Розроблено алгоритм виведення активно-індуктивного й активно-ємнісного навантажень на заданий режим на базі методу динамічного програмування. Проаналізовано та визначено доцільність застосування числових методів для розв'язання задачі динамічного програмування. Розроблено алгоритм керування електроспоживання локального об'єкта на базі методу нечіткої логіки, в якому загальну задачу споживання розділено на окремі підзадачі для кожного окремого елемента системи. Одержано аналітичні залежності потужності на виході фотоелектричної батареї від зміни параметрів навантаження та її внутрішнього опору. Розроблено алгоритм нечіткого керування ШІП для відбирання максимальної потужності від фотоелектричої батареї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8-016 +
Шифр НБУВ: РА326425

Рубрики:

      
10.

Іванюта С.М. 
Антикризове управління у аграрній сфері: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / С.М. Іванюта ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано взаємозв'язок прояву циклічності кризових явищ в природі, демографії, техніці, економіці, державі, науці та культурі. Розкрито причини виникнення та характер прояву даних явищ у підприємствах аграрної сфери. Запропоновано методологічні підходи та практичний інструментарій діагностики кризових явищ, ситуацій та кризового стану на етапах життєвого циклу функціонування господарюючих суб'єктів аграрної сфери. Викладено концептуальні положення антикризового управління, спрямовані на запобігання таким явищам, забезпечення фінансової стабільності, недопущення справи про банкрутство (мирова угода), виведення підприємства зі стану банкрутства (санацій), мінімізації витрат під час застосування організаційно-правових інструментів банкрутства. Рекомендовано антикризові управлінські заходи, що спрямовані на науково-прогнозовану стратегію маркетингу, інноваційно-інвестиційний інструмент фінансововго оздоровлення, диверсифікацію аграрного виробництва, що знаходить своє вирішення через організацію багатогалузевого господарства, розвиток підсобних, допоміжних та обслуговуючих галузей в поєднанні з фермерськими, особистими господарствами сільського населення з метою ефективного використання природно-ресурсного потенціалу. Обгрунтовано доцільність створення системи раннього запобігання та реагування у сільськогосподарських підприємствах, як внутрішньогосподарського економічного механізму регулювання доходів і витрат, що забезпечує ефективний кадровий менеджмент.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-97 +
Шифр НБУВ: РА343216

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Іванкова О.В. 
Антимікобактеріальна терапія хворих на хронічний туберкульоз легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / О.В. Іванкова ; Держ. установа "Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності антимікобактеріальної хіміотерапії хворих на хронічний туберкульоз легень. Проведено рандомізоване дослідження хворих, які виділяли чутливі, монорезистентні, полірезистентні та мультирезистентні мікобактерії туберкульозу (МБТ). Вивчено частоту та профіль медикаментозної резистентності МБТ. Відзначено, ща у хворих дана резистентність до протитуберкульозних препаратів першого ряду становить 79,7 % до етіонаміду, канаміцину та фторхінолонів - відповідно у 26,4, 30,8 та 25,1 % хворих, що значно обмежує їх використання в режимах хіміотерапії та є підставою до удосконалення зазначених режимів з включенням циклосерину, клартитроміцину, капреоміцину та фторхінолону. Доведено, що вдосконалені режими антимікобактеріальної терапії підвищили на 20,8 % ефективність лікування туберкульозу за показником припинення бактеріовиділення та на 22,4 % зменшили частоту побічних реакцій від фторхінолонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5 +
Шифр НБУВ: РА350723

Рубрики:

      
12.

Іваненко І.В. 
Бандитизм: кримінологічне та кримінально-правове дослідження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.В. Іваненко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, практичні та прикладні проблеми наукового вивчення, законодавчого регулювання, правозастосування правоохоронними та судовими органами кримінального законодавства щодо відповідальності за організацію озброєної банди, участь у ній та здійснюваному нападі (бандитизм), а також питання підвищення ефективності попередження та протидії бандитизму. Здійснено детальний аналіз кримінально-правового поняття бандитизму, елементів його складу, кримінологічного змісту понять "злочинна організація", "банда", "участь у банді", "озброєність банди". Проаналізовано сучасний кримінологічний стан злочинності в Україні, пов'язаної з бандитизмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)2 + Х881.9(4УКР)017 +
Шифр НБУВ: РА324852

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Мозгова В.П. 
Бібліотеки ліцеїв України: становлення та розвиток (XIX - XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / В.П. Мозгова ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2000. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу комплексної джерельної бази вперше здійснено реконструкцію історико-культурного процесу становлення та розвитку бібліотек ліцеїв України. Розглянуто типологію, періоди розвитку ліцейних книгозбірень. Розкрито концептуальні засади організації мережі, фондів, довідково-пошукового апарату бібліотек ліцеїв. Охарактеризовано систему бібліотечно-бібліографічної та інформаційної підготовки ліцеїстів за умов функціонування бібліотечно-інформаційного культурно-освітнього осередку ліцею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)757.14
Шифр НБУВ: РА312247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Павлович Л.В. 
Біологічна дія оцтовокислих кальцію, кобальту і цинку та їх гігієнічне нормування в атмосферному повітрі населених місць: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Л.В. Павлович ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Встановлено параметри гострої токсичності оцтовокислих кальцію, кобальту та цинку, що мають місце після їх одноразового перорального надходження в організм теплокровних. Виявлено біологічну дію ксенобіотиків за умов хронічного цілодобового інгаляційного впливу на організм експериментальних тварин. Досліджено можливість виникнення віддалених наслідків їх впливу (ембріо- та гонадотоксичні ефекти).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.42
Шифр НБУВ: РА312833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Іванніков Р.В. 
Біологія розвитку видів роду ILaelia Lindl./i (iOrchidaceae Juss./i) в умовах оранжерейної культури та культури Iin vitro/i.: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Р.В. Іванніков ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2001. — 22 с.: рис. — укp.

Вивчено біологічні ритми росту та розвитку видів роду Laelia Lindl. за умов закритого грунту помірної зони та в культурі in vitro. Для більшості досліджуваних видів вперше визначено основні комплекси морфологічних ознак і схеми їх морфологічної будови. Підібрано живильні середовища та визначено умови культивування сіянців. Отримано кількісні характеристики епідермальної тканини листка. Досліджено якісний та кількісний склад пігментного комплексу. Проведено порівняльний аналіз анатомічних, морфологічних і біологічних особливостей дослідних рослин, розроблено оптимальні умови вирощування сіянців різних видів з урахуванням їх морфоекотипу. Вперше досліджено онтоморфогенез L. sincorana Schltr., L. lundii Rchb. f. et Warm., L. purpurata Lindl. та L. lobata Lindl. (Veitch.) у культурі in vitro. Розроблено технологію культивування сіянців, наведено оригінальні дані про шляхи підвищення адаптаційної здатності рослин у разі переведення стерильної культури до умов теплиць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.14*691 + П274.85-455
Шифр НБУВ: РА313340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Іванов 
Біономія бджіл-мегахілід (Hymenoptera, Apoidea, Megachilidae) і еволюція їх гніздобудівельних інстинктів: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.24 / Сергій Петрович Іванов ; Інститут захисту рослин УААН. — К., 2007. — 44 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-2 + Е621.158.264.232*801.58
Шифр НБУВ: РА354461

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Іванова Т.А. 
Біостратиграфія міоценових відкладів Рівнинного Криму за форамініферами: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / Т.А. Іванова ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 1999. — 19 с. — укp.

На підставі знахідок планктонних форамініфер зони N 8 Globigerinatella insueta - Globigerinoides підтверджено ранньоміоценовий вік спіріалісових глин Рівнинного Криму, їх належність до тарханського регіоярусу та здійснено міжрегіональну кореляцію останнього. Уточнено обсяги тарханського, чокрацького, караганського, конкського, меотичного регіоярусів. Проведено детальне розчленування сарматських відкладів по форамініферам з виділенням верств. З'ясовано походження, шляхи міграції та етапи розвитку міоценових форамініфер Рівнинного Криму. Проведено палеобіогеографічне районування тарханського, конкського, меотичного басейнів, а також побудована для Рівнинного Криму детальна схема стратиграфії міоценових відкладів за форамініферами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.712.1-9 + Д59(45УКР7-6КРИ)43 + Е162"071.21"(45УКР7-6КРИ),022

Рубрики:

      
18.

Іванов Ю.Ф. 
Боротьба із злочинними посяганнями на власність, предметом яких є автотранспортні засоби (кримінально-правові і кримінологічні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Ю.Ф. Іванов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вдосконалення кримінально-правової боротьби із злочинними посяганнями на власність, предметом яких є автотранспортні засоби, а також профілактиці цих діянь. Обгрунтовується думка відносно того, що безпосередніми об'єктами при угоні є суспільні відносини права власності та суспільні відносини, які забезпечують громадську безпеку у сфері експлуатації та використання автотранспорту. Дається кількісна і якісна характеристика злочинцям за віковими ознаками, освітнім рівнем, соціальним станом, а також таким, які вчиняли злочини неодноразово, у нетверезому стані, у складі групи тощо. Аналізуються методи загальної та індивідуальної профілактики, які застосовуються органами внутрішніх справ відносно злочинів, що розглядаються і вносяться пропозиції по підвищенню їх ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Мозговський М.В. 
Боротьба тоталітарної системи проти діячів української науки та культури в повоєнний період (1946 - 1953 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.В. Мозговський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Серія ідеологічних погромів була організована в 1946 - 1948 рр. А.Ждановим за ініціативи Сталіна. Постанови ЦК ВКП (б) з викриттям різних перекручень і хиб в історичній науці, літературі, музиці знаходили живий відгук в Україні, де негайно "виявляли" аналогії "ідейним збоченням", "викривленням", "помилкам" так званого буржуазно-націоналістичного характеру. Не обминули Україну й наслідки "лисенківщини", що на десятки років загальмувало розвиток генетики й кібернетики. Представниками "антинародного, формалістичного, згубного для радянської музики напрямку" категорично кваліфікувалися українські композитори. Наприкінці 1948 р. в Україні було розгорнуто боротьбу проти "низькопоклонства перед Заходом", а пізніше проти "космополітизму".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-49 + Ч213(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА342435

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Мозгова Н.В. 
Вазокоригуюча терапія у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.В. Мозгова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності лікування та збільшення тривалості періоду стабілізації генералізованого пародонтиту у пацієнтів з різним соматичним станом (здорових осіб і хворих з серцево-судинною патологією), функціональним станом регіонарного й системного кровообігу (без порушень, з порушеннями регіонарного та зі сполученими регіонарними та системними порушеннями). Показано, що в структурі патології органів порожнини рота у хворих з серцево-судинними захворюваннями найбільш розповсюдженим є генералізований пародонтит (76,8 %), що в 1,2 рази більше у порівнянні з групою соматично здорових осіб. Розроблено диференційований метод вазокоригувальної терапії для комплексного лікування генералізованого пародонтиту залежно від соматичного статусу та функціонального стану регіонарного та системного кровообігу. Встановлено, що запропоновані методи сприяють скороченню термінів лікування в середньому на 2 доби та клініко-рентгенологічній стабілізації процесу у 85,4 % хворих, що на 15 % вище у порівнянні з відповідним показником у хворих, яких лікували традиційним способом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 +
Шифр НБУВ: РА351080

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського