Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (197)Книжкові видання та компакт-диски (142)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=МИХАЙЛИК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Михайлик 
Еліпсометрія надграток і розупорядкованих поверхонь монокристалів GaAs і Si: Автореф. дис...канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Т.А. Михайлик ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — Львів, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено оптичні властивості та геометричні параметри квантово-розмірних структур (зокрема, надграток) та підкладок для їх отримання (GaAs, Si). Широкий спектральний діапазон електромагнітних випромінювань від рентгенівської до далекої інфрачервоної області дозволив представити мікрорельєф реальних поверхонь Si та GaAs як суперпозицію мікро- та макрорельєфів із відповідними величинами середньоквадратичних відхилень та кореляційних довжин. Пояснено розбіжність параметрів мікрорельєфу, отриманих оптичними методами та мікроскопією атомних сил різним характером отримуваної інформації (локальність - глобальність). Проаналізовано вплив механічних напружень у шарах надгратки (через розбіжність сталих компонент гратки) на зміну енергетичного положення критичних точок. Отримано енергетичні зонні параметри системи за моделлю діелектричної функції, проаналізовано їх залежність від товщин шарів та вмісту фосфору у твердому розчині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.221,022 + В379.225,022
Шифр НБУВ: PA309463 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
4.

Михайлик А.О. 
Розвиток сільського господарства, промисловості і торгівлі Подільської губернії в ринкових умовах 1861 - 1914 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.О. Михайлик ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено розвиток сільського господарства, промисловості та торгівлі Поділля за умов ринкових відносин після скасування кріпацтва та їх подальші зміни протягом другої половини XIX - початку XX ст. Простежено процес формування капіталізму в регіоні, визначено передумови та форми розвитку товарно-грошових відносин краю у дореформений час, з'ясовано специфіку проведення та наслідки аграрної реформи 1861 р. Розглянуто зміни, що відбувалися у виробничій та розподільчій сферах економіки Подільської губернії завдяки дії ринкового механізму, досліджено його вплив на соціальну сферу краю, а також заходи російського самодержавства щодо законодавчого регулювання різних аспектів економічної діяльності регіону. Простежено динаміку кількісних та якісних змін у сільському господарстві, промисловості та торгівлі в контексті загальної інтенсифікації виробництва, збільшення товарності місцевої продукції, поглиблення господарської спеціалізації Поділля, зростання товарно-грошового обігу краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)52-2 +
Шифр НБУВ: РА343236

Рубрики:

      
5.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Михайлик Д.П. 
Синтез механізмів логістикоорієнтованого управління зовнішньоекономічною діяльністю металургійного підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Д.П. Михайлик ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 16 с.: рис. — укp.

Розглянуто актуальні проблеми функціонування металургійної галузі України, удосконалення управління зовнішньоекономічною діяльністю (ЗЕД). Базуючись на сучасних формальних методах, запропоновано концепцію синтезу механізмів логістико орієнтованого управління, застосування якої дозволяє досягти реалізації маркетингового потенціалу завдяки оптимізації матеріальних та інформаційних потоків металургійного підприємства. На базі запропонованої концепції синтезовано комплекс механізмів управління ЗЕД, зокрема, удосконалено механізм відбору контрагентів для укладення зовнішньоекономічних контрактів, розроблено механізм синтезу ланцюга постачань у ЗЕД, запропоновано організаційний механізм управління ЗЕД на основі координованого логістичного ланцюга для металургійного підприємства. Розвинуто підходи щодо підвищення ефективності металургійного виробництва в Україні та запропоновано схему інформаційної системи ЗЕД для повного та своєчасного забезпечення інформацією керівництва даного підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830.55 +
Шифр НБУВ: РА338194

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Михайлик І.В. 
Функціонування інтерферонозалежних систем трансдукції сигналу в лімфоїдних клітинах щурів за умов дії іонізуючої радіації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.В. Михайлик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування інтерферон-індукованих сигнальних систем 2',5'-олігоаденілат-синтетази та дсРНК-залежної протеїнкінази у лімфоцитах селезінки та тимуса щурів за умов радіаційного впливу. Встановлено підвищення внутрішньоклітинного вмісту різних 2',5'-олігоаденілатів через 12 годин після рентгенівського опромінення у дозі 0,5 Гр. На різних біологічних моделях (у лімфоцитах тварин і культурі клітин Namalwa) показано пострадіаційну активацію 2',5'-олігоаденілат-синтетази, виявлено посилення активності ферменту в присутності індукторів інтерферону під час впливу променевого фактора. Зроблено припущення про стимуляцію каскаду 2',5'-олігоаденілату у лімфоїдних клітинах щурів внаслідок дії іонізуючої радіації. Вивчено сумісну дію іонізуючого випромінювання та індукторів інтерферону на дсРНК-залежну протеїнкіназу, яка виявляється у зростанні її функціональної активності. Доведено, що за умов впливу радіації та індукторів відбувається порушення взаємодії дсРНК-залежної протеїнкінази з основним субстратом фосфотрансферазної реакції. З'ясовано, що інтерферонозалежні системи трансдукції сигналу є залученими до механізмів радіоіндукованої відповіді імунокомпетентних клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3*669.343.24*716-638.1
Шифр НБУВ: РА317716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Михайлик О. Г. 
Цінність життя як об'єкт соціально-філософського дослідження: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. Г. Михайлик ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне міждисциплінарне дослідження проблеми цінності життя сучасної цивілізації і виявлені її фундаментальні складові: цінність здоров'я людини, гармонізація її взаємовідносин з природою в контексті моральної відповідальності як необхідних умов виживання соціуму. Запропоновано аналіз філософської основи цінності життя в єдності трьох підходів: аксіологічного, екзістенціального й антропологічного, проведеного відповідно до зміни історичних наукових парадигм. Проаналізовано екзістенціальні виміри аксіосфери життя сучасного суспільства в найбільш значущих для даного дослідження аспектах: права людини на життя, доповнене правом на свободу, гідність та недоторканність особи, право на смерть як вільний вибір людини, оптимізація взаємодії суспільства та природи, що обіймає матеріальне та духовне життя людини, складає цінністно-смислові ресурси її існування, та здоров'я людини як основу її фізичного та духовного розвитку та буття в сучасному світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.221 + Ю216.23
Шифр НБУВ: РА382938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Михайлик О. О. 
Методи та моделі містобудівного освоєння прибережних територій малих річок / О. О. Михайлик. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено створенню містобудівних методів освоєння прибережних територій, як елементів екосистеми малих річок, з урахуванням їхньої ревіталізації. Розглянуті природні та антропогенні фактори впливу на прибережну територію, яка є складовою цілісної екосистеми малої річки, дозволили визначити умови, граничні межі господарського та містобудівного освоєння прибережної території. Обґрунтована необхідність встановлення лінії регулювання для різних режимів використання прибережної території і межі освоєння прибережних територій малих річок, що мають ландшафтну цінність (зелена лінія I, II, III категорій захисту).Зроблена оцінка господарського освоєння екосистеми річки Стугни. З метою відродження екосистеми річки Стугна запроваджено розроблений комплекс містобудівних заходів ревіталізацації екосистеми методом експериментального проектування. Ключові слова: антропогенне навантаження, екосистема малої річки, екотони, зелена лінія, зона охорони, містобудівні методи, прибережна територія, ревіталізаційні заходи, функціонально-планувальна організація.^UThe Dissertation focuses on the development of town-planning strategies with special reference to off-shore territories,aselements of ecosystem of the small rivers, taking into account their revitalization. Sn the dissertation we endeavor to study natural and anthropogenic factors which influence on off-shore areas and which are a part of all river ecosystem, terms, borders of the economic and town-planning of off-shore territory.The establishment of line adjusting modes in off-shore territorial Planning of the small rivers is reasonable and necessary for varied functional use of off-shore area. The study lays special emphasis on maintaining natural balance with regard to small river ecosystem. The necessity for the establishment of offline adjusting modes for off-shore territorial planning in the case of small rivers as they have landscape value (green line of I, II, III of categories of defence) is relevant acute issue of genuine concern.We have also made an attempt to asses the economic aspect of town planning of the river Stugna ecosystem with primary objective of the revival of ecosystem of the river Stugna and worked out strategies town-planning events and revitalization of ecosystem on the basis of the experimental planning methods.Key words: anthropogenic load, small river ecosystem, ecotones, green line, protected zones, urban methods, coastal territories, revitalization measures, functional - planning organization.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського