Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (50)Реферативна база даних (1719)Книжкові видання та компакт-диски (1366)Журнали та продовжувані видання (67)
Пошуковий запит: (<.>A=МАСЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 85
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Маслова Я. І. 
Адміністративно-правові засади управління у сфері автомобільних доріг в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Я. І. Маслова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблеми формування законодавчої регламентації та реалізації адміністративно-правових засад управління у сфері автомобільних доріг, а також визначення основних напрямків його удосконалення. В адміністративно-правовій науці управління у сфері автомобільних доріг (державне та громадське) розглядається як соціальне, правове явище. Проведено новий підхід до розуміння та визначення змісту державного управління у сфері автомобільних доріг шляхом комплексного дослідження структурних змін у системі державного управління: суб'єктах і об'єкті управління, взаємовідносинах між ними. Сформульовано властивості, принципи, функції, форми державного управління у сфері автомобільних доріг за умови зміни змісту та характеру державного управління у сфері автомобільних доріг; сформульовано принципи права, на засадах яких засновано норми права, які регулюють державне управління у сфері автомобільних доріг. Досліджено типи управлінських рішень, які приймаються в процесі державного управління у сфері автомобільних доріг, відповідно до певної форми реалізації норм права: уповноважуючі, забороняючі, зобов'язуючі. Визначено засоби правового регулювання державного управління у даній сфері - позитивні зобов'язання, дозволи та заборони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)125.3 + Х819(4УКР)112.011.013.1
Шифр НБУВ: РА375858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Маслак Ю. В. 
Аліментарна остеодистрофія кіз: патогенез, діагностика і лікування: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.01 / Ю. В. Маслак ; Білоцерк. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Встановлено маловідомі ланки патогенезу аліментарної остеодистрофії кіз. Вперше у клінічно здорових кіз встановлено рівень показників обміну біополімерів сполучної тканини у сироватці крові та сечі. Розроблено й апробовано інформативний діагностичний комплекс біохімічних показників сироватки крові та сечі кіз із включенням тестів, що характеризують стан біополімерів сполучної тканини. Доведено ефективність використання препарату кальфостонік, що містить комплекс макро- та мікроелементів і вітамінів, для лікування кіз, хворих на остеодистрофію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.56-932 + П836.65
Шифр НБУВ: РА380153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Маслійов С.В. 
Біологічні особливості й ефективність вирощування розлусної кукурудзи в південно-східній частині України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / С.В. Маслійов ; УААН. Ін-т зерн. госп-ва. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Вперше розроблено екологічну безпечну технологію вирощування розлусної кукурудзи з урахуванням біологічних особливостей підвиду та нових гібридів. Для одержання стабільних і високих урожаїв зерна розлусної кукурудзи без застосування гербіцидів необхідно висівати гібриди Дніпровський 298 та Дніпровський 925 з густотою стояння рослин 45 тис/га та шириною міжрядь 30-45 см. Строки сівби - 2-3 декади травня. Обробіток грунту повинен складатися з оранки на 20-22 см та 3-х допосівних культивацій. Така технологія забезпечує врожайність зерна на рівні 35-40 ц/га при найменших матеріальних та енергетичних витратах. Умовно чистий прибуток досягає 4,8-6,3 тис. гр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(2УКР-4ВОР),022

Рубрики:

      
4.

Маслікова К.П. 
Біолого-екологічні особливості збудника фітофторозу томата (IPhytophthora infestans/I (Mont.) de Bary) в умовах Північного Степу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / К.П. Маслікова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 22 с.: рис. — укp.

Уперше у зоні Північного Степу України проведено моніторинг поширення та розвитку фітофторозу на рослинах томата. Установлено діагностичні ознаки ураження збудником захворювання та досліджено його морфологічні особливості. Уперше в Україні охарактеризовано популяцію Ph. infestans за результатами визначення комплексу нейтральних маркерів (типу статевої сумісності, расової належності, чутливості дофеніламідного фунгіциду металаксилу (ридомілу)). Виявлено присутність у місцевій популяції Ph. infestans типу сумісності А2, вірулентної раси Т1 та уперше виявлено стійкі до металаксилу ізоляти патогенезу. Здійснено дослідження з метою встановлення жирно-кислотного складу міцелію Ph. infestans. Доведено можливість використання методу профілювання метилових ефірів жирних кислот у популяційних дослідженнях Ph. infestans для його внутрішньовидової диференціації за біологічними характеристиками та патогенними властивостями. З'ясовано ефективність різних методів виділення Ph. infestans у чисту культуру, виявлено морфологічну різноманітність вегетативних структур патогену, а також вплив умов вирощування на його морфологічні та культуральні ознаки. Визначено залежність патогенних властивостей Ph. infestans від його расової належності, типу сумісності, а також сорту рослини-хозяїна. З'ясовано наявність антагоністичної активності бактерій родів Burkholderia (шт. ВА-7) та Bacillus (шт. ВА-142 і ВА-58) щодо Ph. infestans і обгрунтовано можливість їх використання у біологічному контролі фітофторозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 фітофтора +
Шифр НБУВ: РА336704

Рубрики:

      
5.

Маслов В.І. 
Властивості та збудження плазмових подвійних шарів, солітонів, пакетів і хвильових збурень в нерівноважних умовах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.08 / В.І. Маслов ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 35 с. — укp.

Теоретично досліджені властивості та еволюція подвійних шарів, солітонів та нелінійних хвиль в струмовій плазмі і плазмі з пучками часток та роль резонансних часток. Розглянуто формування структур із високочастотної (ВЧ) турбулентності за рахунок її модуляції на електронах пучка. Побудовано рішення у вигляді солітона, що рухається зі швидкістю світла. Описано збудження в струмовій плазмі з від'ємними іонами іонних ям електричного потенціалу із стрибками потенціалу коло них. Для опису їх побудовані рівняння типу КдВ. Описано формування в джерелі іонного пучка подвійного шару, що стабілізований неоднорідністю магнітного поля. Досліджені властивості подвійного шару, що формується при інжекції в плазму релятивістського електронного пучка, а також властивості солітонів, що рухаються з тепловими швидкостями часток плазми. Отримано параметр, що визначає вплив рухомості іонів на нестійкість Пірса, а також інкремент посилення солітона при нестійкості Бунемана. Показано, що захват ВЧ коливань на електронному проміжку часу можливий при амплітуді фазової порожнини електронів вище порогової.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.272,022

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Маслова А. І. 
Вплив змінності аеродинамічного моменту на рух гравітаційно-стабілізованих космічних апаратів відносно центру мас: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.01 / А. І. Маслова ; НАН України, Ін-т механіки ім. С.П. Тимошенка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено рух в навколоземному просторі гравітаційно-стабілізованого супутника як твердого тіла відносно центру мас. Враховано змінність аеродинамічного моменту залежно від орієнтації супутника відносно набігаючого потоку та змінність щільності атмосфери на орбіті, що обумовлена: здуттям атмосфери на сонячній стороні Землі; змінністю висоти орбіти через несферичність гравітаційного поля Землі; змінністю висоти орбіти через еліптичність орбіти. Побудовано та використано під час досліджень руху супутників математичну модель аеродинамічного моменту, що враховує його змінність і придатна для аналітичних досліджень динаміки супутників. Розвинено методи дослідження руху супутника в режимі гравітаційної стабілізації. Визначено нові закономірності руху супутника відносно центру мас і показано, що змінність аеродинамічного моменту може суттєво погіршити точність орієнтації розглянутого класу супутників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О62-015
Шифр НБУВ: РА380230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Маслій О.Г. 
Вплив іонних компонентів матриці на аналітичний сигнал потенціометрії з аніонселективними електродами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.Г. Маслій ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.131

Рубрики:

      
8.

Масловський 
Вплив секреторної фосфоліпази А2, праоксонази та оксидантного стресу на еддотеліальну і міокардіальну функцію при деяких формах ішемічної хвороби серця: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Валентин Юрійович Масловський ; Львівський національний медичний ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-2
Шифр НБУВ: РА353151

Рубрики:

      
9.

Маслова Ю. П. 
Гендерний дискурс сучасних друкованих україномовних ЗМІ: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Ю. П. Маслова ; Волин. нац. ун-т ім. Л. Українки. — Луцьк, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему еволюції та динаміки розвитку гендерної терміносистеми, установлено її комунікативний потенціал, досліджено вплив гендерного чинника на розвиток словникового складу сучасної української мови та визначено основні напрями його активної реалізації. Засвідчено вагому роль заголовків, у яких відображено гендерні взаємини та соціальні ролі, з'ясовано, що мова реклами на шпальтах періодики займає особливе місце поряд з іншими функціонально-стильовими утвореннями. Проведено лексико-семантичний аналіз засобів увиразнення газетних текстів, виокремлено фемінітиви та маскулінітиви як гендерні маркери, з'ясовано, що оцінно-експресивну стилістичну роль виконують неологізми, особливістю яких є поліномінативність. Уточнено поняття "мовний сексизм" і сексизми як лінгвальні одиниці, уживання яких у газетних текстах супроводжено негативною конотацією. Актуалізовано питання правомірності функціонування стилістично зниженої лексики в медіа-текстах. Виявлено синергетичність зв'язку в хаотичній організації макро- та мікросистем лінгвоодиниць гендерного дискурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-715
Шифр НБУВ: РА381806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Масляєва К.В. 
Господарсько-правове забезпечення функціонування ринку фінансових послуг в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / К.В. Масляєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання господарсько-правового забезпечення вітчизняної сфери фінансових послуг. Проаналізовано особливості правового змісту ринку даних послуг, його структури та функцій за сучасних умов економіки України. Охарактеризовано правовий статус певних фінансових посередників. З'ясовано правову суть фінансових інструментів, що обертаються на вітчизняному ринку фінансових послуг. Проаналізовано основі напрями, методи та господарсько-правові засоби державного впливу на сферу фінансових послуг, питання регуляторної діяльності та взаємодії Національного банку України, Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку України та Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, а також проблеми систематизації та вдосконалення вітчизняного законодавства у сфері діяльності професійних суб'єктів даного ринку, зокрема, в аспекті його наближення до відповідних положень права ЄС. Розглянуто питання щодо можливості створення за сучасних умов державного мегарегулятора ринку фінансових послуг України. Наведено пропозиції щодо формування реальної довгострокової стратегії його розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.4 + Х839(4УКР)921.263 +
Шифр НБУВ: РА363904

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Маслова Н.М. 
Динаміка функціональних показників зорової системи дітей і підлітків в процесі навчання у школі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Н.М. Маслова ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів дослідження функціонального стану зорової системи дітей і підлітків різних вікових груп установлено, що практично всі досліджені функціональні показники (госторота зору, позитивні та негативні резерви акомодації, конвергентні та дивергентні фузійні резерви, найближчі точки ясного зору й конвергенції, контрастна чутливість) значно нижчі за вікові норми. Зазначено, що функції зорової системи (акомодація, конвергенція, фузія, контрастна чутливість) відіграють провідну роль у процесі навчання, оскільки забезпечують сприйняття об'єктів на близькій відстані. За результатами дослідження динаміки функціональних показників зорової системи дітей і підлітків показано, що тексти з різними параметрами оформлення, відповідними чи не відповідними віковим нормам, викликають у зоровій системі певні (позитивні чи негативні) функціональні зміни, які розвиваються за трьома основними напрямками: зміни, характерні для посилення рефракції; зміни, спричинені зоровим стомленням, що є нормальною фізіологічною реакцією на навантаження; зміни, що характеризуються сталістю показників та вказують на успішність адаптації зорової системи до певного навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.96 +
Шифр НБУВ: РА337081

Рубрики:

      
12.

Маслій 
Дискурсивні парадигми концепту юродство як самобутнього феномена російської культури: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Олена Василівна Маслій ; Харківський національний педагогічний ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-310
Шифр НБУВ: РА355645

      
13.

Маслікова І.І. 
Економічна етика в сучасних процесах раціоналізації господарства: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.07 / І.І. Маслікова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Проведено дослідження економічної етики як нової галузі соціально-гуманітарного знання. Охарактеризовано соціокультурний контекст її становлення, обгрунтовано теоретичні засади та показано відповідність сучасним процесам раціоналізації господарства. На підставі вивчення матеріалів етико-філософського та економічного дискурсів розглянуто морально-етичну проблематику господарства. Виявлено специфіку функціонування моралі у сфері економіки в конкретному соціокультурному вимірі. На основі результатів аналізу морально-етичних інтенцій політичної економії у дослідженні онтології господарства доведено принципову можливість кореляції етичної та економічної теорії. Встановлено, що економічна етика сприяє пошуку орієнтирів етизації економічної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю703.6 + У010 +
Шифр НБУВ: РА340442

Рубрики:

      
14.

Маслій Ю.В. 
Етіопатогенетичні механізми та способи корекції синдрому слабкої відповіді яєчників в програмах екстракорпорального запліднення: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю.В. Маслій ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено етіопатогенетичні механізми виникнення синдрому слабкої відповіді яєчників (ССВЯ), способів його прогнозування та корекції. На підставі вивчення анамнестичних даних, загальноклінічних, лабораторних досліджень, даних ехографії та ендоскопії, генетичних досліджень визначено, що у патогенезі ССВЯ головну роль (70 % випадків) відіграють віковий фактор і наявність оперативних втручань на додатках матки. У частині випадків (близько 45 %) у цих пацієнток зустрічаються алелі високого ризику та премутації гена FMR1. На підставі результатів проведених досліджень (щодо фолікулюстимулювального гормону (ФСГ), антимюлерового гормону (АМГ)), двох- та тривимірного ехографічного та доплерографічного обстеження визначено, що прогностичними ознаками ССВЯ слугують біохімічні маркери, а саме: концентрація ФСГ та АМГ у сироватці крові у ранній проліферативній фазі менструального циклу та тривимірні ехографічні та доплерографічні показники резерву яєчника: кількість антральних фолікулів, тривимірний об'єм яєчників, васкуляризаційний індекс. Залежно від етіопатогенетичного чинника виникнення ССВЯ розроблено диференційовану лікувальну тактику. У пацієнток з оперативними втручаннями в анамнезі було використано модифікований протокол контрольованої гіперстимуляції яєчників, зокрема короткий з застосуванням агоністів і антагоністів гонадотропін-рилізинг-гормону, а для жінок без оперативних втручань в анамнезі - довгий лютеїновий протокол з агоністами гонадотропін-рилізинг-гормону. Для всіх категорій пацієнток з ССВЯ запропоновано використовувати екстракорпоральне запліднення у природному циклі, що дозволяє одержувати сприйнятливу для цієї категорії частоту настання вагітності з меншими матеріальними та фізичними навантаженнями. Використання лікувального алгоритму дозволило підвищити частоту настання вагітності у жінок віком до 35-ти років до 33,3 %, у жінок віком 36-ти років і старше - до 16,6 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11 с13 + Р712.54-5 +
Шифр НБУВ: РА353041

Рубрики:

      
15.

Масляк І.П. 
Зміна рівня фізичної підготовленості молодших школярів під впливом спеціальних вправ, спрямованих на покращення функціонального стану аналізаторів: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / І.П. Масляк ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Наведено дані щодо позитивного впливу системи спеціальних вправ на окремі функції зорового, слухового, вестибулярного та тактильного аналізаторів у школярів молодших класів. Виявлено найбільш сприятливі вікові періоди розвитку окремих функцій досліджених сенсорних систем під впливом спеціальних вправ. Установлено взаємоз'язок між показниками функціонального стану аналізаторів і рівнем фізичної підготовки дітей даного віку у процесі фізичного виховання. Розроблено, теоретично обгрунтовано й апробовано на практиці систему спеціальних вправ, які впливають на функціональний стан зазначених сенсорних систем і опосередковано - на рівень фізичної підготовки молодших школярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221.354 +
Шифр НБУВ: РА348524

Рубрики:

      
16.

Маслак О. О. 
Ідея природного права в західній філософській традиції (соціально-філософський аналіз): автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. О. Маслак ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Здійснено історичну реконструкцію формування ідеї природного права у європейській філософській традиції. Розкрито взаємозв'язок змін в основних концептуальних засадах філософського знання та формуванні основних підходів щодо обгрунтування ідеї природного права. Виявлено та розкрито особливості типів філософсько-світоглядного обгрунтування ідеї природного права: натуралістично-космологічний, теологічний, раціоналістичний. Висвітлено основні напрями сучасних концепцій відродження ідеї природного права, проаналізовано тенденції щодо відродження класичного типу обгрунтування ідеї природного права. Розкрито особливості інтерпретації сутності природного права й основних його ціннісних складових у межах концепцій відродженого природного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*667 + Х0 в72
Шифр НБУВ: РА372999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Маслов О.В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування способу профілактики та лікування протезних стоматитів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Маслов ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі дослідження частоти виникнення протезних стоматитів виявлено, що дане захворювання виникає більш ніж у 13 % пацієнтів із знімними зубними протезами. Доведено пряму залежність адаптації до знімних зубних протезів від стану протезного ложа. Відзначено, що вірогідність розвитку протезного стоматиту у пацієнтів, що не звикли до протеза протягом 2-х місяців, складає більше 80 %. Конкретизовано визначення нозологічної форми дійсних протезних стоматитів як локального запалення слизової оболонки протезного ложа, що виникає через один або більше місяців, не зникає після корекції протезів, має виражену клінічну симптоматику та припиняється після вилучення протеза з порожнини рота. Запропоновано новий метод профілактики та лікування протезних стоматитів на базі застосування адаптаційного (пом'якшувального) препарату "Профогель" і коригуючого (з заданими властивостями) гелю "Шавлієвий". У разі розвинутого протезного стоматиту встановлено високу ефективність застосування лікувального комплексу, що включає екранування протеза гелем "Шавлієвий", антисептичну обробку протезного ложа тетраборатом натрію, полоскання рота розчином календули і дезинфікуючу обробку протеза засобом "Корега".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА335234

Рубрики:

      
18.

Маслійчук 
Козацька старшина слобідських полків другої половини XVII - першої третини XVIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Л. Маслійчук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано процес формування козацької еліти Слобідської України за умов панування своєрідних звичаїв ("черкаської обикності") та інкорпорації слобідсько-українських земель до Російської імперії. Досліджено генезу місцевої козацької еліти, вплив на її формування російського уряду, зайняття нею верхніх щаблів соціальної драбини, нагромадження козацькими старшинами матеріальних благ. Розглянуто проблеми поступового обмеження владних прерогатив слобідсько-української козацької старшини російським урядом, політичної пасивності козацької еліти, доведення козацькими старшинами своєї соціальної винятковості. На підставі аналізу численних джерел висвітлено перетворення місцевих козацьких старшин на прошарок землевласників-поміщиків - "нову шляхту", вплив даних процесів на суспільний розвиток усього регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-2 + Т3(4УКР52)46
Шифр НБУВ: РА312757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Маслюченко О.В. 
Коливання нарізно неперервних функцій і топологічні ігри: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / О.В. Маслюченко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 16 с. — укp.

Розв'язано задачу про побудову функцій деякого функціонального класу за даним коливанням, а також наведено методику застосування топологічних ігор з метою вивчення зв'язків між сукупною та нарізною неперервністю. Охарактеризовано коливання нарізно неперервних функцій багатьох змінних на добутках матризованих просторів; описано коливання функцій першого та другого класів Бера й квазінеперервних функцій, визначених на просторах досить загальної природи, зокрема, на матризованих просторах. Отримано теореми про сукупню неперервність нарізно неперервних і подібних до них функцій багатьох змінних на графіках багатозначних відображень, які узагальнюють теореми Наміоки, Талаграна, Гансела - Труалліка та інших авторів і з їх допомогою встановлено нові аналоги теореми Елліса. Побудовано приклад нарізно неперервних скрізь розривної функції на добутку берівського і зліченно компактного просторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.13 + В152.81
Шифр НБУВ: РА319267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Маслов В.Ю. 
Конвергенція фоновоактивних прегангліонарних входів на нейроні симпатичного ганглія: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / В.Ю. Маслов ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 23 с. — укp.

Досліджено нейронну організацію, фонову активність і чутливість синаптичної передачі до ряду блокаторів нейронів верхнього шийного ганглія (ВШГ). Доведено, що селективність гангліоблокуючої дії парасимпатолітика N-децилтропін броміду визначається наявністю в його молекулі децильного аліфатичного радикала. Проведено кількісний аналіз стохастичної гіпотези формування активності нейронів симпатичних гангліїв. Встановлено ефективність множинного прегангліонарного входу за умови синхронізації розрядів волокон, що його утворюють. Визначено характеристики активності антидромно ідентифікованих нейронів ВШГ щура, що іннервують підщелепну залозу. Показано імовірну відмінність функціонально різних нейронів за кількістю фоновоактивних входів, що на них конвергують.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.142 +
Шифр НБУВ: РА337690

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського