Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (160)Книжкові видання та компакт-диски (185)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=МАНДРИК$<.>+<.>A=МАРІЯ$<.>+<.>A=ВІКТОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Мандрик С. І. 
Адміністративно-правовий статус вищих навчальних закладів МВС України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. І. Мандрик ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Розкрито поняття ВНЗ МВС України та визначено їх місце у системі суб'єктів адміністративного права. Охарактеризовано правові засади їх діяльності, визначено мету та принципи утворення та діяльності, завдання, функції, повноваження й особливості юридичної відповідальності, організаційно-штатну структуру ВНЗ МВС України. Сформульовано ряд конкретних пропозицій щодо вдосконалення адміністративно-правового статусу ВНЗ системи МВС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 р3
Шифр НБУВ: РА373939 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Мандрик В.О. 
Економічне регулювання рекультивації земель, порушуваних діяльністю підприємств вугільної промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / В.О. Мандрик ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вітчизняний і зарубіжний досвід рекультивації земель, порушених внаслідок діяльності гірничої промисловості. Особливу увагу приділено вивченню фінансових аспектів забезпечення рекультивації земель. Визначено тенденції просторового планування землекористування гірничодобувних регіонів. Досліджено економіко-правові проблеми проведення рекультивації земель у контексті приватизації вугільної галузі в Україні. Розглянуто основні еколого-економічні проблеми гірничодобувних регіонів, що виникають у процесі господарської діяльності гірничих підприємств, проаналізовано наслідки їх закриття. Проведено соціально-економічне дослідження готовності платити за відтворення деградованих ландшафтів для умов Червоноградського гірничопромислового регіону. Обгрунтовано необхідність додаткового впровадження попереднього та моніторингового етапів рекультивації порушених земель з метою удосконалення процесу планування забезпечення фінансування та своєчасного проведення комплексу робіт з рекультивації земель. Досліджено сучасні інструменти екологічної політики, які використовуються у міжнародній практиці у сфері відтворення порушених земель і фінансові гарантії екологічної реабілітації деградованих шахтних земель. Запропоновано систему фінансово-економічних інструментів, що гарантують проведення рекультивації земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2 + У9(4УКР)305.651 +
Шифр НБУВ: РА357005

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Мандрика Л. Ю. 
Неалкогольний стеатогепатит у хворих на цукровий діабет 2-го типу: патогенетичні механізми та оптимізація лікування із застосуванням природних та преформованих фізичних чинників курорту "Миргород": автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Л. Ю. Мандрика ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Вивчено провідні патогенетичні механізми взаємообтяжного впливу неалкогольного стеатогепатиту та цукрового діабету II типу. Розроблено адекватні методи корекції за етапності медикаментозних підходів та санаторно-курортного лікування з використанням природних і преформованих фізичних чинників курорту "Миргород". Доведено ефективність комбінованого призначення препаратів alpha-ліпоєвої кислоти, ессенціальних фосфоліпідів і комплексного санаторно-курортного лікування з включенням природних і преформованих фізичних чинників (синглетно-кисневої та магнітолазероультрозвукової терапії) з метою лікування даного захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-549 + Р413.51-549
Шифр НБУВ: РА384858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мандрик М. В. 
Північна Буковина, Бессарабія та Закарпаття у контексті українського геополітичного чинника (кінець 1920-х - середина 1940-х рр.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / М. В. Мандрик ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 39 с. — укp.

Здійснено комплексний теоретичний та фактологічний аналіз ролі українського геополітичного чинника у внутрішньо- та зовнішньополітичній стратегії зарубіжних країн на прикладі політичної долі українських теренів Північної Буковини, Бессарабії та Закарпаття. Доведено, що українське питання загострювалося насамперед через асиміляторську політику окупаційних режимів і віковічні державницькі прагнення українців, а сприятлива міжнародна ситуація лише поставила його в центр подій. Українське питання було складовою комплексу суспільно-політичних і соціально-економічних аспектів політики Румунії, яка намагалася вирішити його шляхом денаціоналізації та уніфікації, чітко дотримуючись принципу мононаціоналізму. З'ясовано, що міжнародний інтерес до карпатського регіону залежав від ролі, яку він відігравав у перегляді версальської системи на користь Німеччини, Угорщини, Румунії. Висвітлено діяльність української еміграції щодо актуалізації українського питання в світі, показано спроби об'єднати зусилля навколо ідеї самостійної соборної України. Надано порівняльну характеристику діяльності соборницької частини заокеанської української еміграції, що перебувала на засадах незалежності України, та прогресивної, що мала прорадянські настрої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-6
Шифр НБУВ: РА380999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Мандрика О.В. 
Підвищення ефективності процесу очистки циліндричних решіт вібраційно-відцентрових сепараторів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.В. Мандрика ; Харк. держ. техн. ун-т сіл. госп-ва. — Х., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Наведено результати теоретичного дослідження роботи системи вібраційно-копіювальний очисник (ВКО) - циліндричне решето - зернова суміш. Визначено раціональні параметри системи, які забезпечують збільшення питомої продуктивності модернізованих ВКО та решета у порівнянні з серійним варіантом. Здійснено серійне та виробниче впровадження розробленої конструкції решета і ВКО, надано оцінку економічної ефективності їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.854.12-6
Шифр НБУВ: РА314064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Мандрик Я.І. 
Політика радянської держави у сфері культури в українському селі (кінець 20-х - 30-ті роки): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Я.І. Мандрик ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2006. — 33 с. — укp.

Розглянуто проблеми реалізації культурної політики радянської держави в українських селах у кінці 1920 - 1930-х рр. Показано, що з метою створення сильної економіки, орієнтованої перш за все на обслуговування воєнно-промислового комплексу, держава вжила рішучих заходів по боротьбі з неписьменністю та щодо розвитку освіти та культури. Відзначено тоталітарний характер управління культурною діяльністю та пріоритетний вплив комуністичної ідеології на духовне життя українського народу. Доведено, що тотальний контроль над усіма сферами суспільної діяльності, інтенсивний терор та репресії, а також жорсткі антирелігійні кампанії призвели до духовного спустошення українських селян і занепаду загальнолюдських цінностей в їх свідомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-21 +
Шифр НБУВ: РА341873

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Мандрика Л.М. 
Право власності політичних партій в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.М. Мандрика ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено правовідносини власності за участю політичних партій (ПП) України. Визначено місце права власності (ПВ) ПП у системі ПВ країни, а також його суб'єктивний і об'єктивний склад. Сформульовано дефініцію ПВ ПП, досліджено підстави та способи набуття ПВ ПП. Визначено перелік суб'єктів ПВ ПП, кількіснний та якісний склад об'єктів ПВ ПП і обмеження щодо володіння ними. Описано механізми, допустимі для захисту ПВ ПП. Доведено, що здійснення ПП ПВ обумовлено метою її діяльності та спеціальним правовим режимом приналежного майна, який сприяє найбільш повному досягненню статутних цілей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)11 + Ф69(4УКР)28 +
Шифр НБУВ: РА336194

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мандрик С.Я. 
Роль білків теплового шоку в патогенезі захворювань шлунка: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / С.Я. Мандрик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку вмісту білків Hsp60, -70 та -90 в клітинах слизової оболонки шлунка щурів за умов розвитку експериментального хронічного атрофічного гастриту і стрес-індукованої виразки шлунка. Доведено підвищення рівнів шаперонів на окремих етапах розвитку захворювань. Визначено вміст ТБК-активних продуктів, активності каталази та супероксиддисмутази, а також рівні проапоптотичного білка Bax і білка-маркера проліферації Кі-67. Висвітлено роль білків теплового шоку у цитопротекції слизової оболонки шлунка за умов розвитку гастриту та виразки. Проаналізовано локалізацію Hsp70 і -90 в клітинах умовно нормальних та в аденокарциноми шлунка людини. Визначено відмінності у розподілі даних білків між цитозельною і ядерною фракціями нормальних і ракових клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-1 + Р569.433.2-1 +
Шифр НБУВ: РА360745

Рубрики:

      
9.

Мандрик Ю.В. 
Роль Msub1/sub-холіно-, Dsub2/sub-дофамінових рецепторів і L- Casup2+/sup каналів у регуляції секреції, кровоплину та захисту слизової оболонки шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Ю.В. Мандрик ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2005. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-29 +
Шифр НБУВ: РА339712

Рубрики:

      
10.

Мандрик Є.В. 
Система післядипломного педагогічного забезпечення професійної діяльності інженерно-технічного персоналу Державної прикордонної служби України: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Є.В. Мандрик ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельницький, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено систему післядипломного педагогічного забезпечення професійної діяльності інженерно-технічного персоналу (ІТП) Державної прикордонної служби України (ДПСУ), в якій комплексно враховано структуру і принципи андрогогіки, модульного навчання, елементів дистанційної освіти. Проаналізовано стан проблеми в психолого-педагогічній літературі та в практичній діяльності фахівців технічної спрямованості, визначено суперечності й труднощі зазначеного процесу. Розроблено й експериментально перевірено ефективність розробленої системи післядипломного педагогічного забезпечення професійної діяльності ІТП, яка враховує елементи дистанційного навчання, інформаційного забезпечення навчального процесу, принципи андрагоніки. Подано узагальнені результати експериментальної перевірки професійної готовності ІТП з урахуванням впровадження нової методики оцінювання персоналу, а також розроблені методичні рекомендації щодо вдосконалення професійної підготовки ІТП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц68,8(4УКР)1-5 +
Шифр НБУВ: РА365657

Географічні рубрики:

      
11.

Мандрик М.В. 
Становлення ідеології інтегрального націоналізму в інтелектуальній спадщині української еміграції (1920 - 1930 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.В. Мандрик ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комлексне дослідження історії організаційного й ідеологічного становлення українського націоналістичного руху у середовищі політичної еміграції міжвоєнної доби. Проаналізовано суспільно-політичні фактори виникнення осередків української політичної еміграції в Європі, Північній і Південній Америці, Далекому та Близькому Сході. Досліджено процес формування радикального групування та його відмежування від інших еміграційних об'єднань. На широкому історіографічному та фактичному матеріалі проаналізовано роль націоналістичних осередків у консолідації української еміграції з метою продовження визвольної боротьби. До наукового обігу введено політико-філософські та програмні надбання фундаторів ідеології інтегрального націоналізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-274 + Ф513(9=УКР)61 + Ф055.256(4УКР) + Ф1(4УКР)608 +
Шифр НБУВ: РА335505

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Маріяш Ю. І. 
Модельно-прогнозуюче автоматичне керування режимом дуття кисневого конвертера з енергоефективним засвоєнням тепла / Ю. І. Маріяш. — Б.м., 2023 — укp.

Мета дослідження полягає у знижені собівартості киснево-конвертерної сталі, що є наслідком підвищення частки металобрухту за рахунок підвищення ступеня допалювання СО до СО2 в порожнині конвертера, шляхом оптимального керування параметрами дуттьового режиму з використанням модельно-прогнозуючого керування. У дисертаційній роботі вдосконалено математичну модель дуттьового режиму киснево-конвертерної плавки, за рахунок врахування впливу інтенсивності дуття на процес зневуглецювання ванни, що дозволило підвищити точність та якість керування дуттям в умовах зміни витрати кисню під час продувки, увівши запропоновану модель безпосередньо до контуру керування параметрами дуттьового режиму. Вперше синтезовано оптимальну систему керування параметрами дуттєвого режиму киснево-конвертерної плавки за принципом зворотного зв’язку на базі модельно-прогнозуючого керування при використанні лінійно-квадратичного функціоналу, яка дозволила одночасно керувати інтенсивністю дуття та положенням фурми при програмній зміні завдання на витрату кисню та вмісту СО2, а також підвищити якість керування та енергозбереження при плавці, за рахунок збільшення ступеня допалювання СО до СО2, що є наслідком підвищення частки металобрухту. Подальший розвиток отримало використання замкнутих систем керування степенем допалювання СО до СО2 шляхом синтезу модельно-прогнозуючого регулятора з урахуванням технологічних обмежень швидкості переміщення регулюючих органів, що дозволило підвищити якість керування процесом при наявності обмежень. Запропоноване рішення дозволяє підвищити якість керування процесом в умовах технологічних обмежень. Наявні системи автоматичного керування не задовольняють в повній мірі вимогам, що висуваються до якості роботи системи при програмному керуванні параметрами режиму дуття та стабілізації збурень. Порівняльне дослідження роботи модельно-прогнозуючого регулятора та комбінованої системи регулювання з ПІД-регуляторами показало, що отримані перехідні процеси системи автоматичного регулювання режиму дуття киснево-конвертерної плавки з модельно-прогнозуючого регулятора автоматичного регулювання забезпечили ISE для контуру витрати кисню – 5577 та вмісту СО2 у конвертерних газах – 43; максимальне динамічне відхилення вмісту СО2 у конвертерних газах склало 0,95%. Застосування модельно-прогнозуючого регулятора дозволило покращити якість регулювання для контуру витрати кисню у 1,63 рази; максимальне динамічне відхилення вмісту СО2 у конвертерних газах було знижено на 16,5% у порівнянні з комбінованою системою регулювання з ПІД-регуляторами.^UThe purpose of the study is to reduce the cost of oxygen-converter steel, which is a consequence of the increase in the share of scrap metal due to the increase in the degree of post-burning of CO to CO2 in the converter cavity, by optimal control of the parameters of the duty mode using model predictive control. In the dissertation, the mathematical model of the blowing mode of basic oxygen furnace process was improved, taking into account the influence of the intensity of blasting on the process of decarburization of the bath, which made it possible to increase the accuracy and quality of blasting control in the conditions of changes in the oxygen consumption during purging. For the first time, an optimal control system for the parameters of blowing mode during basic oxygen furnace process was synthesized based on the principle of feedback with model-predictive control using a linear-quadratic functional, which allowed simultaneous control of the blowing intensity and the position of the lance, as well as to improve the quality of control and energy saving during melting, due to the increase in the degree of post-burning of CO to CO2, which is a consequence of the increase in the proportion of scrap metal. Further development was achieved by the use of closed control systems for the degree of post-burning of CO to CO2, through the synthesis of a model predictive controller taking into account the technological saturation of the speed of movement of regulatory bodies, which allowed to improve the quality of process control in the presence of saturation. The existing automatic control systems do not fully satisfy the requirements for the quality of the system's operation during software control of the parameters of the blowing mode and stabilization of disturbances. A comparative study of the operation of the model predictive controller and the combined regulation system with PID controller showed that the obtained transient processes of the system of automatic control of the blowing mode of the basic oxygen furnace from the model predictive controller provided ISE for the circuit of oxygen consumption - 5577 and the content of CO2 - 43; the maximum dynamic deviation of the CO2 content in converted gases was 0.95%. The use of a model predictive control made it possible to improve the quality of control for the oxygen consumption by 1.63 times; the maximum dynamic deviation of CO2 content was reduced by 16.5% in comparison with the combined control system with PID controller.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Мандрика А. Г. 
Одержання мономерної ортокремнієвоїкислоти як модифікатора алюмінійвмісних коагулянтів: автореферат дис. ... д.філософ : 161 / А. Г. Мандрика. — Б.м., 2024 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського