Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (268)Книжкові видання та компакт-диски (203)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=МАЛОВ$<.>+<.>A=ГАЛИН$<.>+<.>A=ВЛАДИМИРОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Маловічко Т.В. 
Властивості стохастичних потоків, що відповідають рівнянням зі взаємодією: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / Т.В. Маловічко ; НАН України, Ін-т математики. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено властивості вінерового процесу зі змінним фазовим простором та існування для нього початкових розподілів з заданими фінальними ймовірностями. Досліджено поведінку напівгрупи двовимірного вінерового процесу зі склеюванням. Доведено слабку збіжність n-точкових рухів потоків розв'язків стохастичних диференціальних рівнянь зі взаємодією спеціального виду до n-точкового руху потоку Арратья. Введено поняття дифузійного процесу зі склеюванням і дифузійного потоку зі склеюванням. Доведено аналоги теореми Гірсанова для потоків розв'язків стохастичних диференціальних рівнянь зі взаємодією спеціального виду та для потоків зі склеюванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.5,0 +
Шифр НБУВ: РА368672

Рубрики:

      
2.

Маловичко А.С. 
Вплив ризик-менеджменту на інвестиційну привабливість підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.С. Маловичко ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність економічного ризику, досліджено його природу. Запропоновано визначення термінів "економічний ризик" і "ризик-менеджмент". Виявлено діалектичний зв'язок рівня ризик-менеджменту на підприємстві зі ступенем його інвестиційної привабливості. Визначено зміст поняття "інвестиційна привабливість", розглянуто актуальні проблеми її оцінки. Виявлено додаткові фактори, які впливають на рішення про надання позикових коштів (параметри самого підприємства та фінансового проекту, зокрема, загальні зведення, зведення про персонал, керівництво та власників підприємства/проекту та зведення, що безпосередньо стосуються управління ризиком). Запропоновано спосіб коригування оцінки інвестиційної привабливості підприємства з урахуванням виявлених факторів. Розроблено структуру відділу з управління ризиками, що залежить від розміру фірми. Визначено й охарактеризовано два види інтеграції системи ризик-менеджменту до організаційної структури управління підприємством - локалізовану та розсіяну. Запропоновано способи реалізації основних прийомів ризик-менеджменту - одержання більшої кількості інформації про майбутній вибір і результати, розподіл ризику між учасниками проекту, диверсифікація та передача ризику, резервування коштів, врахування ризиків під час фінансування проекту, лімітування, відхилення, прийняття й об'єднання ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4уКР)290-99-212.1 + У9(4УКР)290-56 +
Шифр НБУВ: РА353866

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Малова Ю.О. 
Диференційований підхід до комплексного лікування гіперплазії ендометрія у жінок репродуктивного віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю.О. Малова ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

З метою підвищення ефективності лікування простої неатипової гіперплазії ендометрія (ПНГЕ) у жінок репродуктивного віку розроблено та впроваджено патогенетично обгрунтовані індивідуальні методи діагностики та лікування даної патології. У пацієнток з ПНГЕ оцінено стан апоптозу на лімфоцитах периферичної крові та в ендометрії, досліджено взаємозв'язок між даними показниками, а також між рівнем експресії bel-2 та рецепторами до статевих гормонів в ендометрії. Вивчено особливості гормонального гомеостазу та Т-клітинної ланки імунітету у жінок репродуктивного віку з наявністю ПНГЕ залежно від показників апоптозу в ендометрії. Розроблено та впроваджено новий спосіб диференційованого лікування ПНГЕ у жінок репродуктивного віку залежно від показників апоптозу в ендметрії, визначено його ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.4-5 +
Шифр НБУВ: РА356300

Рубрики:

      
4.

Маловічко О. В. 
Організаційний потенціал держави у дискурсі глобалізації й інформатизації: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. В. Маловічко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

З позицій синергетичного підходу проаналізовано організаційний потенціал держави як потенційну готовність і спроможність реалізувати себе в дискурсі саморозгортання соціального організму країни завдяки власним організаційним властивостям, що регулюється розподілом влади між державою та громадянським суспільством. Подано філософську характеристику головних параметрів явища: сутності, змісту та форми, а також на базі системи взаємозв'язків між державою та громадянським суспільством проаналізовано поведінку держави в структурі системи саморегуляції соціального цілого. Розподіл влади в просторі національних і транснаціональних структур подано як параметр управління саморозгортанням соціального світу. Проаналізовано критерії оцінки ефективності поведінки держави в системі саморегуляції цілого. Висвітлено перспективи розвитку організаційного потенціалу національних держав і наддержавних утворень у вимірі космополітичного принципу. Обгрунтовано потенціальні можливості розвитку української держави на шляху до Об'єднаної Європи та становлення інформаційної єдності сучасного світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*667 + Х810.1
Шифр НБУВ: РА369912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Малова С.А. 
Оцінка ризику народження дитини з хромосомною патологією на основі ультразвукового та біохімічного скринінгу у 1-у триместрі вагітності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / С.А. Малова ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Визначено ультразвукові маркери хромосомної патології плода у 1 триместрі вагітності. Встановлено, що найбільш інформативним показником є комірцевий простір, величина якого (>=~2,5 мм) вказує на високий ризик хромосомних анеуплоїдій. Вивчено фактори, які впливають на помилково-позитивні та помилково-негативні результати УЗ-обстеження. Оцінено діагностичну значущість раннього біохімічного скринінгу. Встановлено, що найвищий ступінь виявлення хромосомної патології плода (88,2%) досягається при комплексному використанні ультразвукового та біохімічного сткринінгу. Проведено розрахунок індивідуального комбінованого ризику і визначено показання щодо призначення інвазивних методів досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-43

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Маловічко В. В. 
Підвищення ефективності технічного обслуговування стрілочних переводів шляхом автоматизації контролю їх параметрів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.20 / В. В. Маловічко ; Дніпропетр. нац. ун-т залізн. трансп. ім. В.Лазаряна. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності технічного обслуговування стрілочних переводів за допомогою автоматизації контролю їх параметрів. Запропоновано методи автоматичного визначення відмов стрілочних переводів за допомогою порівняльного аналізу, комплексного аналізу струму за переводу стрілки в часовій та частотній області з використанням перетворення Фур'є, методу допустимих значень і методу інтегралів, аналізу часової залежності струму, штучних нейронних мереж. Визначено необхідні діагностичні ознаки для аналізу стану стрілочних переводів без виключення стрілок з поїзної роботи. Розроблено математичну модель перебігу електромеханічних процесів в стрілочному електроприводі, розроблено дослідний зразок автоматизованого апаратно-програмного комплексу для контролю параметрів стрілочних переводів і дослідний зразок стенду для перевірки двигунів в ремонтно-технологічній дільниці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О275.351
Шифр НБУВ: РА378758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Маловічко 
Рівні інтерлейкіну-1 бета, інтерлейкіну-4 та фактора некрозу пухлин-альфа у хворих на гіпертонічну хворобу в динаміці антигіпертензинової терапії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Генадій Миколайович Маловічко ; Дніпропетровська держ. медична академія, ДУ "Інститут гастроентерології АМН України". — Д., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5
Шифр НБУВ: РА368912

Рубрики:

      
8.

Маловічко 
Синтез і властивості RGD міметиків на основі азотовмісних гетероциклів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / Ольга Леонтіївна Маловічко ; НАН України; Фізико-хімічний ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.25,0 + Л667.4
Шифр НБУВ: РА352465

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
9.

Малов В.А. 
Удосконалення методів зниження шумового навантаження, що впливає на обслуговуючий персонал і пасажирів дизель- та електропоїздів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / В.А. Малов ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано новий принцип організації поетапної схеми зниження шумового навантаження у кабінах машиністів і пасажирських салонах головних вагонів дизель- та електропоїздів на базі використання закономірностей поширення звукових коливань у внутрішньому обмеженому просторі з урахуванням специфіки компонування й акустичних характеристик устаткування та захисних конструкцій, що мінімізує витрати на розробку проектних рішень. Вперше розроблено комплексний математичний апарат дослідження параметрів шуму вагонів дизель- та електропоїздів. Створено математичну модель поширення шуму від джерел з аеродинамічною природою шумостворення, що дозволяє розглядати їх як елементарні крапкові випромінювачі у вигляді пульсуючої сфери. Розроблено модель геометричних параметрів кузова вагона, поданого у вигляді однорідної еквівалентної циліндричної оболонки, радіус кривизни якої залежить від площі його поперечного перерізу. Із використанням запропонованої моделі визначено особливості розподілу величини коливальної швидкості на поверхні кузова вагона. Запропоновано алгоритм пошуку конструктивних параметрів кузова вагона за критерієм його звукоізолювальної здатності, що спрощує методи визначення шумового навантаження у внутрішньому просторі головного вагона дизель-поїзда. Вперше розроблено математичні моделі, які характеризують зміну шумового навантаження на робочих місцях постійного та тимчасового перебування обслуговуючого персоналу під час руху дизель- та електропоїздів з урахуванням непостійних рівнів аеродинамічного шуму від силових механізмів (дизель-генераторів), допоміжних механізмів (мотор-компресорів), корпусних складових вібраційного характеру від цих же механізмів і від ходових частин (візків). Із використанням запропонованих моделей удосконалено методику прогнозування шуму за структурними складовими та за оцінкою шумового навантаження основних джерел існуючих або проектованих моторних вагонів для обгрунтування заходів щодо його зниження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О23-021.5 + Р120.111 +
Шифр НБУВ: РА353123

Рубрики:
  

      
10.

Маловиця М. С. 
Керування потужністю перспективного швидкого реактора, що працює в самопідтримному режимі хвилі ядерного горіння / М. С. Маловиця. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена теоретичному дослідженню можливості керування потужністю перспективного швидкого реактора, що працює в самопідтримному режимі хвилі ядерного горіння, за допомогою зміни ефективності радіального відбивача нейтронів. Дослідження проводилося шляхом моделювання розповсюдження хвилі ядерного горіння вздовж аксіального напрямку циліндричного реактора з металевим паливом U Pu циклу та Pb Bi евтектичним стопом у якості теплоносія та радіального відбивача нейтронів. Для моделювання нейтрон ядерних процесів у такому реакторі використовувався детерміністський підхід, заснований на числовому розв'язанні задачі транспорту нейтронів у мультиплікуючому середовищі, ізотопний склад якого безперервно змінюється самоузгодженим способом за рахунок ядерних перетворень згідно з відповідними рівняннями вигоряння паливних нуклідів. Математична модель містила у собі систему нестаціонарних нелінійних рівнянь дифузії нейтронів у реакторному середовищі, рівнянь вигоряння компонентів палива та рівнянь ядерної кінетики для попередників запізнілих нейтронів з використанням багатогрупових ядерних констант (наближення 26 енергетичних груп) для урахування залежності відповідних перерізів від енергії нейтронів.^UThe thesis deals with the theoretical study of the possibility of the power control of the perspective fast reactor that works in the self sustained mode of the nuclear burning wave (NBW). In our study the power is controlled by means of the radial neutron reflector. The study was conducted by simulating the nuclear burning wave propagation along the axial direction of the cylindrical reactor with U Pu fuel cycle and Pb Bi eutectics as coolant and radial neutron reflector. The deterministic approach based on the numerical solution of the problem of the neutron transport in the multiplication medium, with constantly changing isotope composition, was used for simulation of the nucleus neutron processes in such reactor. The isotope composition is changing self consistently due to the nuclear transmutations, according to the corresponding equations of the fuel elements burnup. The mathematical model consisted of the set of non stationary non linear diffusion of neutrons in the reactor medium equations, the fuel elements burnup equations and the nuclear kinetics of the delayed neutron precursor equations while using multigroup nuclear constants (26 energy group approximation) to account for energy dependence of the according cross sections.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Курилко Ю. С. 
Експериментальне визначення впливу біопрепарату кордової крові на функціональну активність щитоподібної залози та імунну систему у щурів за умов моделювання автоімунного тиреоїдиту: автореферат дис. ... д.філософ : 091 / Ю. С. Курилко. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація присвячена обгрунтуванню ефективності застосування біопрепарату сироватки кордової крові для коригування розладів тиреоїдної та імунної систем щурів з експериментальним автоімунним ураженням щитоподібної залози. Об’єкт дослідження – структурно˗функціональні порушення щитоподібної залози та особливості імунного статусу щурів на фоні змодельованого автоімунного тиреоїдиту та його корекції. Метою дослідження є обгрунтування ефективності застосування біопрепарату сироватки кордової крові для коригування розладів тиреоїдної та імунної систем щурів з експериментальним автоімунним ураженням щитоподібної залози. Методи дослідження:фізіологічні, патофізіологічні, біохімічні, імунологічні, гістологічні, гематологічні, статистичні. На репрезентативній моделі автоімунного тиреоїдиту доведено, що препарати сироватки кордової крові та L˗тироксин виявлялипозитивний вплив на структуру та функцію щитоподібної залози щурів. Вперше показано виразний відновлюючий вплив сироватки кордової крові на імунну систему щурів. Визначено його прямий та опосередкований позитивний вплив на імунітет та гомеостаз. Вперше виявлено принципово різні механізми дії сироватки кордової крові та L˗тироксину на структуру іфункції щитоподібної залозищурів з індукованим автоімунним тиреоїдитом. Вперше доведено, що дія сироватки кордової крові призводила до нормалізації імуноглобулінів:M, G, Aта циркулюючих імунних комплексів, що підтверджувало його імуномодулюючу активність. Відмічено наявність різних механазмів реалізації протизапальної дії: L˗тироксину – шляхом зменшення гіпофізарної стимуляції щитоподібної залози при введенні екзогенного тироксину, а сироватки кордової крові – завдяки наявності у його складі великої кількості біологічно активних сполук в тому числі протизапальних цитокінів, альфа˗фетопротеїну. Доведено антиоксидантну активність обох препаратів, при чому L˗тироксин більш ефективно впливав на процеси пероксидації, в той час як сироватка кордової крові виявилася значно потужнішим модулятором, що сприяло відновленню ферментної ланки антиоксидантного захисту із пролонгованою дією. Теоретичні й експериментальні результати підтверджують позитивний ефект обох препаратів для корекції автоімунних захворювань, зокрема, автоімунного тиреоїдиту, але у віддалені терміни на відміну від референтного препарату дія сироватки кордової крові мала більш пролонгований та нормалізуючий ефект. Експериментальні дослідження можуть бути підґрунтям до подальшого застосування сироватки кордової крові для запуску імуномодулюючого механізму та корекції імуносупресії, що виникає при автоімунному тиреоїдиті. Вивчені властивості дозволяють розглядати його як потенційний біопрепарат для впровадження в практичну медичину, зокрема ендокринологію.^UThis dissertation focuses on substantiating the effectiveness of cord blood serum, a biological preparation, in correcting disorders of the thyroid and immune systems in rats experiencing experimental autoimmune damage to the thyroid gland. The study aims to validate the effectiveness of cord blood serum in addressing structural-functional disorders of the thyroid gland and immune system features in rats with simulated autoimmune thyroiditis, along with its correction. Research methods encompassed physiological, pathophysiological, biochemical, immunological, histological, hematological, and statistical analyses. The research demonstrated that cord blood serum and L-thyroxine positively affected the structure and function of the thyroid gland in rats with autoimmune thyroiditis. A distinct restorative effect of cord blood serum on the immune system of rats was observed for the first time, revealing its direct and indirect positive influences on immunity and homeostasis. Novel findings unveiled fundamentally different mechanisms of action between cord blood serum and L-thyroxine on the structure and functions of the thyroid gland in rats with induced autoimmune thyroiditis. The action of cord blood serum led to the normalization of immunoglobulins M, G, A, and circulating immune complexes, confirming its immunomodulatory activity for the first time. Distinct anti-inflammatory mechanisms were noted: L-thyroxine reduced pituitary stimulation of the thyroid gland with exogenous thyroxine administration, while cord blood serum contained numerous biologically active compounds, including anti-inflammatory cytokines and alpha-fetoprotein. Both drugs exhibited antioxidant activity, with L-thyroxine more effectively impacting peroxidation processes and cord blood serum proving to be a more powerful modulator, contributing to the restoration of the enzyme link of antioxidant protection with prolonged effect. Theoretical and experimental results support the positive effect of both drugs, particularly cord blood serum, which showed a more prolonged and normalizing effect compared to the reference drug. These experimental findings could form the basis for further exploration of cord blood serum as an initiator of immunomodulatory mechanisms to correct immunosuppression in autoimmune thyroiditis, suggesting its potential as a biological preparation in practical medicine, particularly in endocrinology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського