Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (63)Реферативна база даних (1050)Книжкові видання та компакт-диски (852)Журнали та продовжувані видання (59)
Пошуковий запит: (<.>A=МАКАРОВ$<.>+<.>A=ТАТЬЯН$<.>+<.>A=АЛЕКСАНДРОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Макаров В. А. 
Наукові основи поліпшення курсової стійкості руху легкового автомобіля: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.22.02 / В. А. Макаров ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2011. — 38 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення наукових положень і методи, які дозволяють формувати функціональну курсову стійкість руху (КСР) легкового автомобіля (ЛА) за проектування АТЗ та його шин, а також під час експлуатації автомобіля, що забезпечує вирішення важливої прикладної проблеми підвищення безпеки руху АТЗ. Створено математичні моделі (MM) механічного руху ЛА. Встановлено, що для процесів дослідження та покращання КСР, в цілому, достатньо використовувати "велосипедну" MM, але обов'язково слід ураховувати взаємовплив бічних та поздовжніх сил. Запропоновано використання ММ для синтезу показників КСР ЛА, а також для аналізу означених показників за прогнозування КСР АТЗ, що експлуатуються. Надано методики діагностування та прогнозування КСР ЛА. Розроблено нові концептуальні принципи, моделі та методи, які дозволяють описати стаціонарний рух ЛА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О335.52-014
Шифр НБУВ: РА379362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Макаров В. О. 
Підвищення продуктивності тягодуттьового обладнання котельних установок на основі нових критеріїв проектування: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.14 / В. О. Макаров ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2010. — 17 с. — укp.

Запропоновано й експериментально обгрунтовано новий додатковий критерій проектування аеродинамічних систем - забезпечення мінімальних опорів проточних частин тягодуттьових машин та аеродинамічних систем. Розроблено уніфіковані математичні моделі геометрії вставок-лекал для заміщення дисипативних зон у "коліні 90°" та у вхідному патрубку вентиляторів і димососів. Вдосконалено методику розрахунку параметрів роботи аеродинамічних систем в рамках поля межового напору вентилятора у вигляді трьох напірних характеристик. Запропоновано уніфікований стенд для випробувань аеродинамічних машин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2-525-01
Шифр НБУВ: РА373679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Макаров В.Б. 
Медична реабілітація хворих із застарілими переломами та переломовивихами дистального відділу кісток передпліччя: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.Б. Макаров ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

На підставі аналізу медико-експертної документації запропоновано методичні підходи щодо визначення причин інвалідності в Україні внаслідок застарілих ушкоджень кісток передпліччя та визначено основні напрямки зниження показників інвалідності осіб з даною патологією. Розроблено нові критерії якості медичної реабілітації хворих залежно від клініко-рентгенологічних проявів наслідків травм кісток передпліччя в дистальному відділі, які узагальнюють основні анатомо-функціональні порушення та дозволяють більш об'єктивно визначити якість проведеного лікування. Створено диференційовані типові індивідуальні програми реабілітації хворих з застарілими переломами та переломовивихами кісток передпліччя в дистальному відділі, які спрямовані на максимально раннє відновлення або компенсацію порушених функцій ушкодженого передпліччя та кисті. Удосконалено способи лікування досліджуваної патології, які дозволяють забезпечити ранню мобілізацію променево-зап'ясткового суглоба з одночасним підвищенням первинної стабільності фіксації фрагментів кісток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.45-5 +
Шифр НБУВ: РА330397

Рубрики:

      
4.

Макаров В.В. 
Використання мініінвазивних хірургічних технологій у лікуванні хворих з гнійними захворюваннями плеври (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / В.В. Макаров ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Експериментально вивчено особливості морфологічних змін плевральних зрощень в залежності від терміну захворювання та можливість використання протеолізу, спрямованого на зменшення фіброзуючих спайкових процесів у плевральній порожнині, та використання сублевральної антибактеріальної терапії у хворих з гострою емпіємою плеври. Удосконалено діагностичні засоби у хворих з гострою емпіємою плеври шляхом впровадження ультразвукового дослідження (УЗД) органів грудної порожнини. Розроблено та застосовано в клінічній практиці методику дозованої коагуляції плевральних зрощень, що зменшило кількість ускладнень, пов'язаних з ушкоджувальною дією електрокоагуляції на поряд розташовані тканини у хворих з гострою та хронічною емпіємою плеври. Впроваджено етапне лікування хворих з хронічною емпіємою плеври з використанням етапної часткової таракоскопічної декортикації легені та методики дренування "порожнини через порожнину".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.230.14 +
Шифр НБУВ: РА365656

Рубрики:

      
5.

Макаров В.В. 
Особливості хірургічного лікування хворих на гострі виразки та ерозії шлунка, ускладнені кровотечею, з урахуванням порушень імунітету: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.В. Макаров ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Визначено ступінь деструкції клітин шлунка в зоні гострого ушкодження залежно від характеру та обсягу крововтрати. Досліджено особливості імунологічних змін залежно від обсягу крововтрати у даної категорії хворих. Запропоновано метод корекції вторинного імунодефіциту з використанням нового імуномодулятора біоглобіну (П. N 31867 А). З використанням шкали бальних оцінок розроблено способ прогнозування виникнення гострих виразок і ерозій шлунка, ускладнених кровотечею, з урахуванням змін клінічних і лабораторних показників у хворих, прооперованих на органах черевної порожнини, визначено шляхи профілактики захворювання. Наведено спосіб оперативного втручання з використанням органозберігаючої методики, що враховує ультраструктурні зміни в зоні ушкодження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6
Шифр НБУВ: РА317884 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Макаров В.О. 
Резервне джерело змінної напруги для живлення відповідальних споживачів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / В.О. Макаров ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 22 с. — укp.

Розвинуто теорію резервних джерел змінної напруги, що мають високі динамічні властивості та покращану електромагнітну сумісність з джерелами живлення та навантаженням та застосовуються для живлення відповідальних споживачів. Запропоновано структуру резервного джерела, що забезпечує електромагнітну сумісність з мережею живлення та навантаженням. Досліджено електромагнітні процеси в інверторі напруги з LC-фільтром і нелінійним навантаженням. Розроблено теоретичні положення визначення параметрів вихідного LC-фільтра інвертора напруги. Одержано аналітичну залежність потужності втрат від частоти комутатора. Запропоноваоно методику визначення частоти широтно-імпульсної модуляції та точок комутації інвертора напруги. Запропоновано спосіб кервування перетворювачем постійної напруги, використання якого дозволяє покращити його електомагнітну сумісність з джерелом постійного струму. Розроблено методи й алгоритми керування перетворювачем, які дають змогу покращити електромагнітну сумісність з мережею живлення та навантаженням. Розроблено комп'ютері моделі, що уможливлюють дослідження електромагнітних процесів у системі перетворювач - навантаження. Розроблено лабораторний макет резервного джерела змінної напруги, за допомогою якого перевірено та підтверджено одержані аналітичні вирази та результати застосування запропонованих методик і алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.534-01 +
Шифр НБУВ: РА364847

Рубрики:

      
7.

Макаров Г.В. 
Регіоналізм як чинник політичного процесу у сучасному українському суспільстві: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Г.В. Макаров ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему регіоналізму в Україні як сукупність політичних орієнтацій та соціально-політичних рухів, які відображають прагнення територальних спільнот субнаціонального рівня до набуття ними політичної суб'єктивності та розширення повноважень регіональних органів влади. На підставі даних вітчизняних і зарубіжних досліджень регіоналізму встановлено основні можливі напрями його впливу на політичний процес, а також обгрунтовано явище етнорегіоналізму як різновиду регіоналізму. Наголошено, що регіоналізм є вагомим чинником становлення інститутів громадянського супільства, а також державної політики України. Досліджено його вплив на формування державного устрою країни, а також розробку та впровадження регіональної й етнонаціональної політики сучасної України у галузі врегулювання міжрегіональних суперечностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф088 +
Шифр НБУВ: РА339286

Рубрики:

      
8.

Макаров З. Ю. 
Стохастичність як інтердисциплінарна ідея в сучасній науці (філософсько-методологічний аналіз): автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.09 / З. Ю. Макаров ; Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено концепцію стохастичності як інтердисциплінарної ідеї, здатної виправдовувати парадигмальні наміри нелінійних теорій. Надано оригінальне трактування взаємодії філософського та наукового детермінізмів та їх ролі у становленні провідних "засобів наукового опису". Запропоновано критичні підходи щодо традиційного тлумачення сімейства понять, семантично споріднених щодо "стохастичності". Визначено філософсько-методологічні перспективи постнекласичної наукової раціональності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.36 + Ч210.566
Шифр НБУВ: РА371792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Макаров К.Г. 
Моделювання процесів фінансового менеджменту у виробничо-економічних системах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / К.Г. Макаров ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Розроблено комплекс економіко-математичних моделей явища левериджу у фінансовому менеджменті виробничо-економічних систем та розкрито концепцію цього явища. Показано його взаємозв'язок з загальносистемними характеристиками функціонування виробничо-економічних систем. Запропоновано категорію управлінського левериджу, що дає змогу оцінити вірогідність інформації, яка використовується під час прийняття управлінських рішень, і визначити напрямки її підвищення. Наведено формулу рівня управлінського левериджу. На базі категорії управлінського левериджу розроблено алгоритм підвищення вірогідності інформації. На підставі результатів реалізації розробленого комплексу економіко-математичних моделей визначено, що існує біфуркаційне значення величини левериджу, за якого виробничо-економічна система є структурою нестійкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-93-212.1 +
Шифр НБУВ: РА324197

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Макаров М.О. 
Формування та розвиток регіональної інноваційної політики: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.05 / М.О. Макаров ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні проблеми розвитку регіональної інноваційної політики. Поглиблено сутнісну характеристику категорії "інноваційна політика". Досліджено особливості формування регіональної інноваційної політики й обгрунтовано її взаємозв'язок з інвестиційною політикою в регіональному розвитку продуктивних сил. Проаналізовано стан інноваційного потенціалу й інноваційної діяльності Черкащини. Визначено сукупність показників і їх граничні значення для оцінки фактичного стану інноваційного потенціалу області. Обгрунтовано застосування бенчмаркінгу для оцінки регіональної інноваційної політики. Наведено пропозиції щодо побудови механізму реалізації даної політики, формування регіональної програми розвитку малого підприємництва та комплексної інноваційної програми, інноваційного законодавства й інноваційної інфраструктури в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА370178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Макаров С.М. 
Підвищення ефективності механічної обробки деталей з використанням полімервмісних МОТЗ: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / С.М. Макаров ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2008. — 24 с. — укp.

Здійснено теоретичні й експериментальні дослідження з метою вирішення проблеми підвищення ефективності механічної оброби сталевих деталей після її проведення за рахунок застосування домішок високомолекулярних з'єднань до мастильно-охолоджувальних технологічних засобів (МОТЗ). Обгрунтовано вплив різних процесів і явищ, що відбуваються у зоні різання на пластично деформований матеріал лезом різального інструменту. Для систематизованих трьох груп сталей установлено залежності зносостійкості різального інструменту, енергосилових характеристик і якості поверхні у процесі механічної обробки у різних МОТЗ з урахуванням технологічних характеристик процесу різання (швидкості, подачі та глибини різання). Показано, що введення полімерної присадки в МОЗТ суттєво підвищує зносостійкість різального інструменту (до 5-ти разів) та знижує енергосилові витрати на процес (від 1 до 35 %) та поліпшення якості обробленої поверхні (до 50 %). Показано, що процес механічної обробки у полімерній МОТЗ необхідно представляти як сумісну дію обробляючого інструменту й активних продуктів (водню та вуглецю), які виникають за дії високої температури у зоні обробки з високомолекулярного складника МОТЗ. Ріжуче лезо інструменту, вдавлюючись у оброблюваний метал, зумовлює перебіг у ньому пружних і пластичних деформацій, а також стадію руйнування. Активні продукти, хемосорбуючись і дифундуючи в поверхневий шар металу, знижують рівень його поверхневої енергії та межову напругу текучості. Накладення діючих хімічних і механічних факторів призводить до зниження енергосилових затрат на обробку. За цього на ріжучій кромці інструменту у процесі роботи накопичується пірополімерний залишок як активний вуглець, який виконує роль змазки, та дифундує у матеріал, утворюючи тверді, зносостійкі карбідні фази. Розроблено комплекс устаткування, методику досліджень і поправочні коефіцієнти до технологічних характеристик механічної обробки сталей, наведено рекомендації щодо їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-15 + К751.013 +
Шифр НБУВ: РА358606

Рубрики:

      
12.

Макаров Ю.П. 
Конструювання знімних пластинчастих протезів з врахуванням анатомо-фізіологічних особливостей порожнини рота у осіб геронтологічного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ю.П. Макаров ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено анатомо-фізіологічні особливості порожнини рота у осіб геронтологічного віку та здійснено конструювання знімних зубних пластинчастих протезів. Проведено обстеження 136-ти хворих віком 75 - 90 років, які звернулись у клініку кафедри ортопедичної стоматології НМУ для протезування знімними пластинчастими протезами з фторокса. З урахуванням анатомо-функціональних змін зубо-щелепного апарату у пацієнтів геронтологічного віку з повною втратою зубів розроблено нові види знімних зубних пластинчастих протезів. Створено нові медичні інструменти, зокрема, оригінальну індивідуальну ложку для одержання відбитків у випадку несприятиливих умов для протезування геронтологічних пацієнтів, а також спеціальний фіксатор, який дозволяє одержати функціональний відбиток з використанням у повному об'ємі всіх рухів нижньої щелепи під контролем комп'ютерної програми та апарату Кондилокомп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62-92 с +
Шифр НБУВ: РА345853

Рубрики:

      
13.

Макаров В. Б. 
Хірургічне лікування переломів проксимального відділу плечової кістки (експериментально-клінічне дослідження): автореферат дис. ... д. мед. н. : 14.01.21 / В. Б. Макаров. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню проблеми хірургічного лікування переломів проксимального відділу плечової кістки, у тому числі в осіб похилого і старечого віку з остеопорозом.В експериментах на щурах доведено: високу остеоінтеграцію пористого полілактиду, надрукованого на 3D принтері, не залежно від структури кісткової тканини (компактна чи губчаста); біосумісність, високі адгезивні та остеоінтегративні якості алмазоподібних вуглецевих покриттів, нанесених на сталеві імплантати з фільтрованих потоків вакуумно-дугової плазми; що 3D-імплантати з шорсткою поверхнею і макропористою структурою, є біосумісними, але мають різні остеоінтегративні якості, за індексом остеоінтеграції та відносною площею новоутвореної кісткової тканини імплантати з пористого танталу і макропористого титану через 3 міс. не відрізнялися.За допомогою методу скінченних елементів доведено поліпшення жорсткості фіксації трифрагментарного перелому ПВПК після накісткового металоостеосинтезу за умов використання пористих імплантатів із полілактиду. Визначено, що технічні особливості авторського реверсивного тотального ендопротеза дозволяють отримати достатню площу контакту зі зменшенням максимальних і мінімальних напружень на контактних поверхнях.Упроваджено в клінічну практику: використання пористих 3D-імплантатів із полілактиду; вдосконалений реверсивний ендопротез з елементами із трабекулярного титану та різними поліпшеними парами тертя; нові алмазоподібні вуглецеві покриття для пар тертя штучних ендопротезів; диференційований підхід до вибору методу лікування пацієнтів із переломами проксимального відділу плечової кістки 11-B, 11-С за класифікацією AO/OTA. Це покращило результати хірургічного лікування пацієнтів даної категорії.^UThis dissertation aims to improve the treatment of proximal humerus fractures, including in elderly and senile persons with osteoporosis.In experiments on rats, it was proven the high osteointegration of 3D-printed porous polylactide, independent of the structure of the bone (lamellar or trabecular); biocompatibility, the high adhesive and osteointegrative properties of diamond-like carbon coating, applied onto the steel implants using vacuum arc plasm; that 3D-printed implants with rough surface and macroporous structures, prepared from Ti6Al4V titanium powder are biocompatible, even though they have different osteointegrative properties; the index of osteointegration and relative bone formation area did not differ significantly between the macroporous tantalum and the macroporous titanium after 3 months.Using finite element analysis, it was shown that there is an improvement in the rigidity of fixation of three-part proximal humerus fractures after external plate osteosynthesis with porous polylactide implants. It was determined that the technical features of the original reverse total endoprosthesis result in a larger contact area which decreases the maximal and minimal strain on the contact section of the endoprosthesis.Into clinical practice have been introduced: 3D-printed porous polylactide implants; the original reverse endoprosthesis with elements of trabecular titanium and improved friction pairs; diamond-like carbon coating for endoprosthesis friction pairs; the differentiated approach to selecting methods of surgical treatment of patients with proximal humerus fractures, which considers AO/OTA classification and cortical index. All this made it possible to improve the results of the surgical treatment of patients with proximal humerus fractures classified 11-B, 11-С by AO/OTA.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Макаров Д. Г. 
Удосконалення схем побудови підсилювачів та автогенераторів класу Е / Д. Г. Макаров. — Б.м., 2021 — укp.

Для зменшення розсіювання потужності у вихідних каскадах підсилювачів та генераторах бездротових прийомо-передавачів, які є найбільш енерговитратними, широко розповсюджене застосування високоефективних класів роботи активних пристроїв.Використання роботи активних пристроїв у класі E, класі F, дозволяє значно підвищити енергоефективність системи зв'язку, водночас з наявністю великої кількості варіантів схем та розробленими нескладними процедурами розрахунку і аналізу. Однак, існує безліч варіантів модернізації побудови схем даних пристроїв, що можуть враховувати умови, які постійно виникають на шляху розробки.Зниження пікової напруги на активному пристрої, використовування змішаних класів роботи активних пристроїв, що поєднують переваги окремо кожного класу, покращення характеристик вихідного сигналу підсилювачів та автогенераторів, вивчення особливостей роботи схем підсилювачів у інтегральному виконанні дозволять підвищити надійність вузлів передавачів, отримати нові схемні рішення з властивостями, що задовільнять конкретним умовам та обмеженням при проектуванні, уточнити поведінку активного пристрою у високоефективних режимах роботи. Тому, розвиток методів розрахунку високоефективних підсилювачів та автогенераторів класу Е є актуальною задачею.^UTo reduce power dissipation in the output stages of amplifiers and wireless transceivers, which are the most energy consuming, the use of high-efficiency classes of active devices operating is widespread.The use of active devices in class E, class F, can significantly increase the energy efficiency of the communication system, while having a large number of circuit options and developed simple calculation and analysis procedures. However, there are many options for upgrading the construction of these devices, which can take into account the conditions that constantly arise on the way of development.Reducing peak voltage on the active device, using mixed classes of active devices operating which combine the advantages of each class, improving the output signal of amplifiers and oscillators, studying the features of amplifier circuits in integrated design will increase the reliability of transmitter units, get new circuit solutions with properties. that will meet the specific conditions and limitations in the design, clarify the behavior of the active device in high-efficiency modes of operation. Therefore, the development of methods for calculating high-efficiency class E amplifiers and oscillators is an actual task.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Макаров 
Екологічні особливості Gastropoda (Mollusca) верхньої субліторалі Криму (Чорне море): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Михайло Валерійович Макаров ; НАН України; Інститут біології південних морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.164.2*822*012.3(922.8)
Шифр НБУВ: РА365931

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Макарова І.В. 
Вдосконалення оцінки ефективності реальних інвестицій на промислових підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.В. Макарова ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Здійснено теоретичне узагальнення й обгрунтовано шляхи вирішення науково-практичного завдання щодо оцінки ефективності реальних івнестицій з урахуванням вартісної оцінки супутніх результатів і ризиків. Розроблено методичний підхід щодо визначення економії, пов'язаної зі зниженням виплат допомоги по тимчасовій непрацездатності та зниженням плинності кадрів. Запропоновано метод визначення економії за рахунок зниження величини зборів за розміщення відходів та за викиди шкідливих речовин в атмосферу завдяки впровадженню інвестиційного проекту. Удосконалено методичне забезпечення визначення показника внутрішньої рентабельності проекту та з прогнозування й оцінки ризику на промислових підприємствах на підставі розроблених моделей класифікації інвестиційних проектів за ступенем ризикованості з урахуванням найбільш істотних показників - строку окупності проекту та відсотка строку окупності від життєвого циклу проекту. Удосконалено методичний підхід щодо оцінки ефективності реальних інвестицій, заснований на врахуванні вартісної оцінки супутніх соціальних результатів. Розроблено метод оцінки ефективності реальних інвестицій, заснований на врахуванні вартісної оцінки екологічних результатів. Обгрунтовано методичне забезпечення щодо прогнозування та оцінки ризику. Показано, що впровадження нових методів підвищує точність оцінювання ефективності інвестиційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-56-07-09 +
Шифр НБУВ: РА348053

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Макарова Г.В. 
Особливості магнітних фазових переходів у сильно корельованих та низьковимірних електронних системах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / Г.В. Макарова ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2004. — 16 с. — укp.

За допомогою строгого квантово-механічного методу теоретично визначено низькотемпературні термодинамічні характеристики (магнітну сприйнятливість, ентропію та теплоємність) квантового антиферомагнітного ланцюжка Гейзенберга спінів 1/2 з немагнітними домішками заміщення, допування якими призводить до розриву спінового ланцюжка. Для не-Фермі-рідинних корельованих електронних систем і для квантових спінових антиферомагнітних ланцюжків, які містять ансамблі невпорядкованих магнітних домішок, побудовано функції розподілу ефективних температур Кондо, що характеризують поведінку домішок і визначено магнітні термодинамічні характеристики таких систем. Показано, що в квазіодновимірних квантових спінових системах (за слабкої взаємодії між ланцюжками) і в не-Фермі-рідинних металах (за слабкої взаємодії між магнітними домішками) сильне безладдя у розподілі характеристик магнітних домішок призводить до магнітного впорядкування даних систем за ненульових температур. Побудовано теоретичну модель бездомішкової квазіодновимірної антиферомагнітної спінової системи, пов'язаної з пружною підсистемою речовини, в якій фаза з подвоєнням періоду спінових ланцюжків (спін-Пайєрле фаза) може співіснувати з антиферомагнітно впорядкованою фазою за ненульових температур. На підставі результатів розрахунків якісно пояснено дані магнітних експериментів в органічній квазіодновимірній сполуці p-CyDOV.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.1,022 + В377.3,022 +
Шифр НБУВ: РА334713

Рубрики:

      
18.

Макарова Е.В. 
Фізична реабілітація дітей зі сколіозом I ступеня у спеціалізованих дошкільних закладах: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Е.В. Макарова ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Виявлено особливості формування геометрії мас тіла дітей віком 3 - 6-ти років зі сколіозом I ступеня. Уточнено та доповнено дані про морфофункціональний розвиток таких дітей у віковій динаміці. Обгрунтовано послідовність, інтесивність і співвідношення засобів фізичної реабілітації для дітей зі сколіозом 1 ступеня різних вікових груп за умов організованих колективів (спеціалізовані дошкільні заклади) та проведено оцінку їх ефективності. Доповнено існуючу програму фізичної реабілітації даних дітей нетрадиційними методиками (лікувальною хореографією, вправами на великих надувних м'ячах, точковим масажем).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч414(4УКР)713.5 + Ч411.354 + Р733.458.250.533-54 +
Шифр НБУВ: РА325994

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Макарова К.С. 
Золокерамічна цегла наповненої каркасно-сотової структури: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / К.С. Макарова ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2009. — 17 с. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено можливість одержання золокерамічної цегли наповненої каркасно-сотової структури зі зниженою температурою випалу та підвищеним вмістом золи теплової електростанції (ТЕС) у матеріалі. Експериментально досліджено вплив лугомістких домішок, золи та температури випалу на фазовий склад і властивості компонентів макроструктури (сотів, каркаса та проміжного шару) і золокерамічного матеріалу в цілому. Розроблено механізм утворення двошарових гранул у грануляторах окатування й експериментально підтверджено можливість використання рівняння кінетики гранулоутворення для розрахунку швидкості росту зольних гранул і параметрів барабанних грануляторів. Визначено оптимальні технологічні параметри виготовлення двошарових гранул для одержання золокерамічних матеріалів наповненої каркасно-сотової структури. Розроблено ресурсозберігальну технологію виготовлення золокерамічної цегли наповненої каркасно-сотової структури, що базується на нових технічних і технологічних рішеннях, спрямованих на зниження енерго- та матеріалоємності виробництва золокерамічної цегли та збільшення об'єму утилізації золи ТЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л422.2-3 +
Шифр НБУВ: РА368989

Рубрики:

      
20.

Макарова Л.Г. 
Психологічні особливості сприймання музичних творів молодшими школярами: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Л.Г. Макарова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено психологічні особливості сприймання музичних творів молодшими школярами у процесі розвитку у них адекватного сприймання та переживання високохудожніх зразків музичного мистецтва. Проаналізовано структуру інформаційної функції просторових компонентів організації музичної мови (горизонталі, вертикалі, глибини), з'ясовано їх змістове значення для молодших школярів. На підставі результатів експериментальних досліджень показано, що саме ці просторові компоненти визначають вихідні моменти переживання та розуміння дитиною музичного образу. Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено, що розвиток чуття просторових параметрів музичного твору корелює з рівнем розвитку музичних здібностей учнів. Це дозволяє здійснювати об'єктивне діагностування у них ступеня адекватності сприймання музики. З'ясовано, що рівень адекватності сприймання учнями музичних творів якісно змінюється внаслідок цілеспрямованого розвитку у них навичок просторового диференціювання музичного матеріалу. Виявлено критерії та рівні адекватності сприймання музики молодшими школярами. Експериментально доведено можливість формування адекватного сприймання музики з урахуванням психологічних особливостей. Розроблено завдання та методичні прийоми щодо розвитку у дітей навичок просторової диференціації музичного матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.544.3 + Ю983.402.1 +
Шифр НБУВ: РА337238

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського