Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (86)Книжкові видання та компакт-диски (43)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=МАЙСТРУК$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=ОЛЕГІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Майструк Т. С. 
Англійські запозичення у функціонально-стильових різновидах української мови кінця XX - початку XXI століть: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Т. С. Майструк ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз семантичних і функціонально-стилістичних особливостей англійської лексики в текстах публіцистичного, інформаційного та наукового стилів у контексті формування лексичної бази української мови кінця XX - XXI ст. й у зіставленні з нормами сучасної літературної мови. Виокремлено й охарактеризовано спектр англомовних лексичних одиниць, що демонструють специфічні риси й основні тенденції становлення лексичного фонду публіцистичного, інформаційного та наукового стилів мовлення на межі XX - XXI ст. Визначено основні тенденції запозичення англомовних лексичних одиниць у тексти різного комунікативного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-322 + Ш141.14-05
Шифр НБУВ: РА376842 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Майструк І.М. 
Економічна культура молоді за умов становлення ринкових відносин в Україні: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / І.М. Майструк ; Ін-т соціології НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено соціологічний аналіз економічної культури молоді за умов становлення ринкових відносин в Україні. Розглянуто трансформацію даної культури. Досліджено історичну еволюцію економічної культури. Проаналізовано емпіричні виміри такої культури молоді. Обгрунтовано чинники її зростання та запропоновано способи формування та вдосконалення. Зазначено щодо теоретичної значущості результатів дослідження, їх практичного впровадження на загальнодержавному рівні під час формування науково-обгрунтованої державної політики в молодіжній сфері, для розробки програм економічного розвитку, підготовки навчальних посібників, у процесі викладання базових курсів з економічної соціології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665 + С5*122.6 * С5*671*5*333.91 +
Шифр НБУВ: РА362204

Рубрики:

      
3.

Майструк 
Магнітні, кінетичні і оптичні властивості кристалів Hgsub1-x/subMnsubx/subTesub1-z/subSsubz/sub та Hgsub1-x-y/subMnsubx/subFesuby/subTe: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Едуард Васильович Майструк ; Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022
Шифр НБУВ: РА359968

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Майструк М. І. 
Ранній гістогенез підшлункової залози у людини в умовах маткової та трубної імплантації: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / М. І. Майструк ; ДУ "Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І. Георгієвського". — Сімф., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше застосовано порівняльний комплексний підхід до проблеми гістогенезу підшлункової залози (ПЗ) у разі типової й атипової імплантації з використанням методів гістологічних, гісто-, імуно- та лектиногістохімічних досліджень, біометрії з статистичним аналізом, що дозволило достовірно порівняти особливості ембріонального гістогенезу (ЕГ) ПЗ в нормі та у разі атипової імплантації. Вперше наведено порівняльну характеристику їх послідовних гетерохронних гістогенетичних перебудов на ранніх термінах пренатального розвитку. Вперше проаналізовано взаємодію між мезенхімою й епітелієм у нормі та у разі вищезгаданої патології. Вперше на значному ембріологічному матеріалі показано ефект послідовного перерозподілу глікополімерів-рецепторів лектину в клітині, на їх поверхні та на позаклітинних тканинних структурах у процесі органоспецифічного диференціювання закладок ПЗ під час трубної вагітності. Вперше визначено послідовність біосинтезу й активність комплексу полісахаридної природи та їх роль у диференціюванні та структурних компонентів ПЗ в нормі та у разі атипової імплантації. Вперше наведено характеристику процесів апоптозу та проліферації клітин ПЗ на ранніх термінах пренатального розвитку. Вперше виявлено терміни появи та локалізації колагенових волокон I, II, III та IV типів у волокнистій стромі залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*694.7*333.4 + Р716.110.2
Шифр НБУВ: РА384164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Майструк 
Розвантаження ділянок підвищеного тиску в лікуванні невропатичної форми синдрому стопи діабетика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Сергій Борисович Майструк ; Вінницький національний медичний ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2004. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52 + Р457.865.7
Шифр НБУВ: РА336552

Рубрики:

      
6.

Майструк Н.О. 
Становлення та розвиток конфліктологічної парадигми в німецькій соціології: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / Н.О. Майструк ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Вперше здійснено комплексний аналіз наукової спадщини провідних німецьких соціологів XIX - XX ст. і визначено основні етапи еволюції конфліктологічної парадигми (класичний, неокласичний, посткласичний). Охарактеризовано теоретичні засади соціологічного вчення та особливості їх прояву на класичному етапі у класово-конфліктній моделі (К.Маркса) та конфліктно-конструктивній (Г.Зіммеля та М.Вебера), на неокласичному - у сучасній конфліктній моделі (Р.Дарендорфа) та на посткласичному - у конфліктно-консенсусній (Ю.Габермаса та Н.Лумана). Досліджено провідні ідеї, підходи, концептуальні висновки відомих німецьких соціологів та особливості використання наукових надбань у сучасній соціологічній теорії конфлікту. Обгрунтовано висновок про фундаментальний характер основних положень методології дослідження конфліктів німецькими вченими та провідну роль їх теоретичних ідей і концепцій у сучасному соціологічному дискурсі. Доведено багатофункціональність соціального конфлікту, розглянуто особливості його виникнення та варіанти прояву на кожному історичному етапі. Обгрунтовано умови та можливості зменшення деструктивності конфліктної взаємодії та надання їй комунікативної раціональності. Визначено головні напрямки та тенденції сучасного соціологічного дослідження конфліктно-консенсусної взаємодії у суспільстві, зокрема процесів інституціоналізації та впливу соціокультурних чинників (демократії, діалогу, толерантності, ненасильництва) та глобалізаційних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 г(4НІМ) + С5*333.7 +
Шифр НБУВ: РА335827

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського