Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (170)Книжкові видання та компакт-диски (127)Журнали та продовжувані видання (33)
Пошуковий запит: (<.>A=Коваль І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Коваль І.В. 
Взаємодія церкви та інститутів громадянського суспільства: політологічний аналіз: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.В. Коваль ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Проаналізовано та визначено місце церкви у системі інститутів громадянського суспільства. На базі теоретичного узагальнення ідей і теорій розвитку громадянського супільства описано його інституційну структуру та визнчено місце і роль церкви як своєрідного інституту соціуму. Проведено емпіричний аналіз і показано, що всупереч уявленням про те, що церква поза політикою, це твердження не повною мірою відповідає дійсності. Зазначено, що прямо та безпосередньо церква не втручається до політичного життя держави та суспільства, але з урахуванням історичної традиції та сучасного досвіду багатьох країн показано, що церкви нерідко залучаються до політичних процесів. Розглянуто шляхи оптимізації релігійно-церковної ситуації в Україні й акцентовано увагу на об'єктивній необхідності на засадах взаємної згоди православних конфесій створення єдиної Української Помісної Православної Церкви, яка буде сприяти подоланню церковного та цивілізаційно-світоглядного розколу суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 + Ф036 + Э29(4УКР)36-115 +
Шифр НБУВ: РА350422

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Коваль І.М. 
Динаміка радіального приросту і санітарного стану соснових деревостанів в умовах аеротехногенного забруднення в Поліссі та Степу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / І.М. Коваль ; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Виявлено зв'язки індексів приросту з обсягом викидів (у Поліссі - сильні, у Степу - середні) і кліматичними показниками (слабкі та середні в обох зонах). Отримано регресійні моделі залежності індексів санітарного стану від відстані до джерел забруднення. Встановлено, що вплив забруднення, в основному, посилює чутливість сосни до кліматичних факторів. Апробовано методику дендрохронологічних досліджень, придатну для екологічного моніторингу II рівня. Результати досліджень доцільно використовувати для діагностики стану лісових екосистем під впливом забруднення, створення прогностичних моделей динаміки радіального приросту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.131-425(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317713 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Коваль І.М. 
Наукова та громадська діяльність Ярослава Пастернака (1913 - 1969 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.М. Коваль ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено життєвий шлях, науково-освітньої та громадської діяльності видатного археолога, етнолога, історика XX ст. Я.Пастернака. З використанням результатів іторіографічних досліджень і джерельної бази, зокрема, наукової спадщини вченого, розглянуто комплекс чинників, які вплинули на формування наукових поглядів дослідника української старовини. Охарактеризовано його теоретичний доробок у розв'язанні проблем слов'янського етногенезу. Висвітлено головні етапи археологічного вивчення літописних міст княжої доби - Галича, Белза, Звенигорода, Львова, Перемишля, Пліснеська, Теребовлі. З'ясовано роль у відтворенні духовних засад історичного розвитку українського народу. На підставі систематизації фактичного матеріалу надано оцінку внеску Я.Пастернака до розвитку вітчизняної історіографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 Пастернак Я. + Т3(4УКР)6-8 Пастернак +
Шифр НБУВ: РА351271

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Коваль І.В. 
Підвищення ефективності тренувальної і змагальної діяльності спортсменів за допомогою корекції супероксиддисмутазної ланки антиоксидантної системи: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / І.В. Коваль ; Держ. наук.-дослід. ін-т фіз. культури і спорту. — К., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Одержано дані стосовно можливості фармакологічної корекції супероксиддисмутазної (СОД) ланки антиоксидантної (АО) системи організму спортсменів до напружених тренувальних та змагальних навантажень. За експериментальних умов виявлено особливості змін показників антиоксидантного статусу в крові (вміст малонового діальдегіду та СОД-активність) за умов максимального за потужністю фізичного навантаження в спортсменів - представників окремих видів спорту. На підставі результатів експериментальних досліджень та їх теоретичного узагальнення обгрунтовано вибір засобів фармакологічної корекції стану СОД-ланки АО-системи, які дають змогу підвищити стійкість організму до фізичних навантажень. Науково обгрунтовано застосування препарату "Церулоплазмін", що містить мідь, комплексу металів-кофакторів СОД, а також N-ацетилцистеїну з метою підвищення ефективності тренувальної та змагальної діяльності спортсменів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.7 +
Шифр НБУВ: РА325851

Рубрики:

      
5.

Коваль І.Ф. 
Право на ділову репутацію суб'єктів господарювання і його позасудовий захист від неправомірного використання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / І.Ф. Коваль ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття ділової репутації суб'єктів господарювання, визначено її ознаки як особистого немайнового блага, зміст права на ділову репутацію. Запропоновано шляхи удосконалення складів правопорушень у сфері неправомірного використання ділової репутації суб'єктів господарювання. Розмежовано сферу застосування законодавства про захист від недобросовісної конкуренції та знаки для товарів і послуг. Розроблено пропозиції з підвищення ефективності застосування органами Антимонопольного комітету (АМК) України заходів юридичної відповідальності у вигляді штрафів за неправомірне використання ділової репутації. Доведено доцільність збереження на сучасному етапі розвитку конкуренції провідної ролі органів АМК у запобіганні недобросовісній конкуренції, проте, з урахуванням принципу розподілу влади, запропоновано спосіб розмежування компетенції міжантимонопольними та судовими органами з питань розгляду справ про недобросовісну конкуренцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.306 + Х839(4УКР)901.326 +
Шифр НБУВ: РА339619

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Коваль І.А. 
Психологічні особливості конфліктів у процесі спільної учбової діяльності студентів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.А. Коваль ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність виділення, як окремого виду, учбових конфліктів у процесі спільної учбової діяльності. Розкрито основні типи та причини даних конфліктів, їх властивості, способи поведінки студентів у конфліктних ситуаціях, шляхи їх вирішення, вплив конфліктів на процес і результати спільної учбової діяльності, а також основні психологічні фактори, що зумовлюють характер впливу на спільну діяльність та його наслідки. З'ясовано, що учбові конфлікти є типовим явищем у процесі спільної діяльності, причому їх відсутність не є свідченням ні високої ефективності учбової діяльності групи, ні її згуртованості. Встановлено, що основні психологічні особливості даних конфліктів зумовлені передусім специфікою спільної учбової діяльності, її місцем у навчальній системі, співвідношенням між результатами, як спільним продуктом та індивідуальні здобутки, їх значущості для студентів. Доведено, що серед факторів, які визначають характер впливу конфлікту на учбову діяльність - переважно конструктивний або деструктивний, істотним є характер взаємин, що склалися між студентами ще до включення їх у спільну діяльність. Зазначено, що це зумовлено опосередкованим характером організації учбової діяльності та взаємин між її учасниками. Показано, що до даних факторів також відносяться характер учбової задачі (її новизна, складність, можливість застосування різних стратегій розв'язування), спосіб оцінювання результатів діяльності, однорідність (неоднорідність) групи за своїм складом, а також індивідуальні особливості її членів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю940.3 + Ч421.314 +
Шифр НБУВ: РА323651

Рубрики:

      
7.

Коваль І.В. 
Стратегічне партнерство країн Північної Африки в євроінтеграційному контексті: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / І.В. Коваль ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Проведено політологічний аналіз концептуальних засад стратегічного партнерства країн Північної Африки в євроінтеграційному контексті. Наведено результати теоретичних і методологічних досліджень даної наукової проблеми, узагальнено погляди зарубіжних і вітчизняних політологів щодо її вирішення, проаналізовано документи регіональних організацій і національних інституцій. Системно досліджено генезу та перспективи інтеграційних процесів у Північній Африці. Проаналізовано інтеграційні стратегії держав магрибського субрегіону у рамках міжурядових організацій, зокрема, Європейського Союзу (ЄС), Союзу Арабського Магрибу (САМ), Ліги Арабських Держав, Організації Африканських Держав. Зроблено висновок, що Магриб є автономною субрегіональною підсистемою у системі міжарабських відносин. Досліджено політику ЄС щодо країн Магрибу. Доведено, що взаємозалежність двох регіонів - Європи та Магрибу - зберігає асиметричний характер. Розглянуто можливі варіанти впливу інтеграційної політики ЄС на розвиток відцентрових і доцентрових тенденцій у Північній Африці. На підставі аналізу досвіду співробітництва країн Північної Африки у рамках САМ з ЄС та окремими країнами-членами інтеграційного об'єднання, визначено пріоритетні сфери розвитку відносин України з державами Північної Африки та перспективи української держави щодо просування національних інтересів в афро-арабському світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(61)64-(4) + Х915.232.5-96(61) +
Шифр НБУВ: РА370099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Аветисян М. Р. 
Організаційно-правова форма господарювання / М. Р. Аветисян. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню організаційно-правової формигосподарювання, розробці і обґрунтуванню нових теоретичних положень, якіспрямовані на удосконалення положень щодо організаційно-правової формигосподарювання, та формулюванню пропозицій з удосконаленнявідповідного законодавства.В роботі уточнено поняття організаційно-правової формигосподарювання, досліджено та конкретизовано види організаційно-правовоїформи господарювання, проаналізовано законодавчу основу організаційно-правової форми господарювання та обґрунтовано напрями її удосконалення,розглянуто вимоги до обрання організаційно-правової форми господарюванняРозкрито зміст організаційно-правової форми господарювання,зокрема, організаційні та майнові елементи змісту, а також уточнено правовінаслідки недотримання вимог до змісту організаційно-правової формигосподарювання та правові наслідки її недотримання.Теоретичні положення та висновки дисертаційного дослідженняможуть бути використані у подальших наукових дослідженнях, навчальномупроцесі та правозастосовній діяльності^UThe thesis is dedicated to the study of the organizational and legal form ofeconomic activity, development and reasoning of new theoretical foundationsaimed at improving the foundations on the organizational and legal form of economic activity, and formulation of proposals for the improvement of theappropriate legislation.The work deals with the definition of organizational and legal form ofeconomic activity, the types of organizational and legal form of economic activityare studied and specified, the legislative basis of organizational and legal form ofeconomic activity is analyzed and the directions of its improvement are justified,the requirements for the selection of organizational and legal form of economicactivity are considered.Particular attention was paid to the content of the organizational and legalform of economic activity, in particular, the organizational and property elementsof the content were revealed, as well as the issue of ensuring compliance with therequirements for the content of the legal form of economic activity and the legaleffects of its non-compliance.Theoretical foundations and conclusions of the thesis can be used in furtherscientific research, educational process and law enforcement activities


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Коваль І. І. 
Підвищення рівня екологічної безпеки довкілля за допомогою інтегрованої системи управління побутовими відходами / І. І. Коваль. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційному дослідженні вирішено актуальне науково-практичне завдання –підвищення рівня екологічної безпеки регіону інтегрованою системою управління побутовими відходами. На основі системного аналізу літературних джерел виявлено основні тенденції розвитку методів і систем управління відходами. Здійснено моделювання інтегрованої системи управління відходами на основі її декомпозиції і матричних рівнянь показника якості середовища. Запропоновано класифікацію опаковальних відходів, як інформаційний засіб для їх сортування. Виконано аналіз впливу Львівського полігону побутових відходів на навколишнє середовище і встановлено рівні забруднення ґрунтів, поверхневих і підземних вод. Розроблено рекомендації щодо поліпшення екологічного стану територій, прилеглих до Львівського полігону побутових відходів. Подано підходи до організації інтегрованої системи управління побутовими відходами регіону, методи сортування та мінімізації побутових відходів на локальному рівні. Визначено етапи процесу управління відходами для житлових комплексів. Запропоновано схему інтегрованої системи управління побутовими відходами.^UIn the dissertation work the actual scientific-practical task, such as increasing of the region ecological safety level by the integrated system of household waste management, is solved. The main tendencies of the development of waste management methods and systems based on system analysis of domestic and foreign literature sources were revealed, which made it possible to substantiate the need to improve the approaches to the organization and construction of an efficient integrated waste management system. Mathematical models of integrated waste management system because of their decomposition, based on matrix equations of the quality index of the environment were developed. This made it possible to create a geo-relational database model. Classification of packaging waste as an information tool for their sorting was developed. It supplies the opportunity for further progress to develop a wide range of effective management of packaging waste and acceptable methods for their recycling and utilization. Complex analysis of the impact of the Lviv household waste landfill on the environment has been carried out and the fact of contamination of soils, surface, and underground waters has been established. The main source of environmental pollution is infiltration, which is formed because of atmospheric precipitation and processes occurring in the “body” of the landfill. Recommendations for improvement of the ecological state and soil cover of the territories adjacent to the Lviv household waste landfill have been developed. The approaches to organization of integrated management system of household waste in the region are developed. The methodology of household waste sorting at the local level is developed, the feature of which is the sorting of all household waste, which makes it possible to minimize the amount of waste at landfills and save money on the construction of sorting enterprises. Stages of the waste management process for residential complexes are defined and monitoring schemes, integrated control, waste management, and minimization of waste generation are proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Оверковський К. В. 
Правове забезпечення введення прав промислової власності в господарський оборот / К. В. Оверковський. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню правового забезпечення введення прав промислової власності в господарський оборот. У дисертації уточнено визначення поняття «права промислової власності», обґрунтовано визначення понять: «господарський оборот у сфері промислової власності», «введення прав промислової власності в господарський оборот». Уточнено способи введення прав промислової власності в господарський оборот та уточнено визначення «правова форма введення прав промислової власності в господарський оборот». Розглянуті правові питання пов'язані з бухгалтерським обліком та оцінкою прав промислової власності в процесі їх введення в господарський оборот. Доопрацьовано критерії, за якими права промислової власності визнаються нематеріальними активами. Конкретизовано класифікацію прав промислової власності у складі нематеріальних активів. Розглянуто законодавчу основу введення прав промислової власності в господарський оборот. Розроблено напрями удосконалення законодавства в сфері введення прав промислової власності в господарський оборот.Аналізуються способи та правові форми введення прав промислової власності в господарський оборот, питання захисту прав учасників зазначених відносин, пропонується удосконалення їх правового забезпечення. На підставі аналізу такого способу як передання права на використання об'єктів промислової власності, обґрунтовано, що істотні умови ліцензійного договору стосовно прав промислової власності поділяються на загальні, що відносяться до будь-якого ліцензійного договору, та спеціальні, які застосовуються залежно від виду об'єкту промислової власності. Конкретизовано обов'язки ліцензіара та ліцензіата ліцензійного договору в сфері промислової власності. Додатково аргументовано запровадження державної реєстрації ліцензійного договору та договору комерційної концесії. Уточнено, що для позначення способу введення прав промислової власності в господарський оборот, пов'язаного зі зміною правовласника, слід застосовувати термін «відчуження» прав промислової власності замість терміну «передання», який застосовується в чинному законодавстві. Обґрунтовано, що предметом відчуження у сфері прав промислової власності можуть виступати майнові права на об'єкти промислової власності виключно у повному обсязі. Аргументовано, що застава прав промислової власності виступає одним із способів введення прав промислової власності в господарський оборот, враховуючи те, що укладення договору застави є підставою звернення стягнення на права промислової власності шляхом їх відчуження (зміни правовласника) у разі невиконання боржником основного зобов'язання. Уточнено перелік критеріїв, яким мають відповідати права промислової власності для передачі їх як предмету застави. Конкретизовано, що правові форми при передачі майнових прав промислової власності як вкладу до статутного капіталу залежать від часу їх внесення: 1) у зв'язку зі створенням товариства; 2) у разі збільшення статутного капіталу діючого товариства.^UThe dissertation is devoted to the research of legal support of introduction of industrial property rights into economic turnover. In the dissertation, the definition of "industrial property rights" is clarified, the definitions of "economic turnover in industrial property", "introduction of industrial property rights in economic turnover" are substantiated. The ways of introduction of industrial property rights into economic turnover and the definition of "legal form of introduction of industrial property rights into economic turnover" are specified. The legal issues related to accounting and valuation of industrial property rights in the process of their introduction into economic turnover are considered. The criteria according to which industrial property rights are recognized as intangible assets have been finalized. The classification of industrial property rights as part of intangible assets is specified. The legislative basis for the introduction of industrial property rights in economic turnover is considered. The directions of improvement of the legislation in the field of introduction of the industrial property rights in an economic turn are developed.The methods and legal forms of introduction of industrial property rights into economic turnover, protection of the rights of participants in these relations are analysed, it is proposed to improve their legal support. Based on the analysis of such a method as the transfer of the right to use industrial property, it is substantiated that the essential terms of the license agreement in relation to industrial property rights are divided into general, relating to any license agreement, and special, which apply depending on the type of object of industrial property. The responsibilities of the licensor and the licensee of the license agreement in the field of industrial property are specified. Additionally, the introduction of state registration of the license agreement and the commercial concession agreement is argued. It is specified that the term "estrangement" of industrial property rights should be used instead of the term "transfer", which is used in the current legislation, to indicate the method of introduction of industrial property rights into economic turnover associated with the change of ownership. It is substantiated that the subject of alienation in the field of industrial property rights may be property rights to industrial property only in full. It is argued that the pledge of industrial property rights is one of the ways to introduce industrial property rights into economic turnover, given that the conclusion of a pledge agreement is the basis for foreclosure on industrial property rights by alienation (change of ownership) in case of default. The list of criteria that industrial property rights must meet in order to transfer them as collateral has been clarified. It is specified that the legal forms for the transfer of property rights of industrial property as a contribution to the authorized capital depend on the time of their introduction: 1) in connection with the establishment of the company; 2) in case of increase of the authorized capital of the operating company.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Ткачук Г. В. 
Реалізація і захист прав суб'єктів господарювання на торговельні марки / Г. В. Ткачук. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню питань реалізації і захисту прав суб'єктів господарювання на торговельні марки. Обґрунтовано доцільність доповнення функцій торговельних марок функцією формування і захист ділової репутації суб'єкта господарювання. Встановлено, що майнове право на торговельну марку у сфері господарювання може виступати як: суб'єктивне право, що реалізується суб'єктом господарювання в процесі здійснення господарської діяльності; частина майна підприємства; об'єкт господарського обороту; об'єкт захисту. Узагальнено принципи здійснення прав на торговельну марку. Доопрацьовано напрями удосконалення законодавства України, що регулює реалізацію і захист прав на торговельні марки. Уточнено положення щодо примусового дострокового припинення права на торговельну марку. Запропоновано положення щодо удосконалення правових засад застави прав на торговельну марку: права на торговельні марки, які належать спільно декільком особам, можуть бути передані у заставу лише за згодою всіх цих осіб; запровадження обов'язкового нотаріального посвідчення договору застави прав на торговельні марки і державної реєстрації застави прав на торговельні марки. Уточнено істотні умови ліцензійного договору на використання торговельної марки. Уточнено визначення поняття «порушення прав на торговельні марки». Доопрацьовано класифікацію видів порушень прав на торговельні марки. уточнено, що розмір компенсації має визначатись суб'єктом господарювання одним з наступних способів за його вибором: сума винагороди, яка була б сплачена, якби порушник отримав дозвіл на використання торговельної марки, двократний розмір ціни контрафактних товарів, на яких незаконно розміщено торговельну марку. Обґрунтовано удосконалення правових засад відшкодування немайнової (моральної) шкоди, заподіяної порушенням прав суб'єктів господарювання на торговельні марки.^UThe functions of the trademarks are investigated, and on this basis is grounded the appropriateness of their supplement with such function as creation and protection of the business reputation of the economic entity. As a result of the research of the concept of the property right to a trademark in the field of management, it is established that this right can act as: subjective right that is realized by the economic entity during the economic activity; part of the property of the enterprise; object of economic circulation; object of protection. The principles of the exercise of a right to a trademark are generalized. The directions of improvement of the legislation of Ukraine that regulates the realization and protection of the rights to trademarks are refined. The provisions on compulsory anticipatory termination of the right to trademark have been clarified. Provisions for improving the legal basis for the pledge of rights to trademark are proposed: rights to trademarks owned jointly by several persons may be pledged only with the consent of all these persons; introduction of a mandatory notarization of the agreement of pledge of rights to trademarks and state registration of the pledge of rights to trademarks. The essential terms of the license agreement for the use of the trademark concluded between economic entities are specified. The definition of the concept “violation of right to a trademark” is clarified. The classification of types of violations of rights to trademarks has been improved depending on the criteria. According to the above said, it is specified that the amount of compensation should be determined by the economic entity in one of the following ways: the amount of remuneration that would have been paid if the offender had obtained permission to use the trademark, twice the price of counterfeit goods on which the trademark is illegally placed. The improvement of the legal basis for compensation of non-pecuniary (moral) damage caused by the violation of the rights of economic entities to trademarks is substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Коваль І. М. 
Організаційно-економічні форми підприємництва в креативних видах діяльності (на прикладі сучасного репертуарноготеатру) / І. М. Коваль. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено науково-теоретичному обґрунтуванню та розробленню методичних і практичних рекомендацій щодо організаційно-економічних форм підприємництва в сучасному українському репертуарному театрі, який згідно з чинним законодавством України є неприбутковим. Об'єкт дослідження − процес формування та розвитку підприємництва в суб'єктів господарювання, зайнятих креативною діяльністю в секторі культури.Предметом дослідження є теоретичні та методичні положення щодо розробки організаційно-економічних форм підприємництва в сучасному українському репертуарному театрі.Експериментально доведено, що театр як суб'єкт господарювання продукує унікальний економічний результат у сфері відтворення (рекреації) найважливішого в життєдіяльності соціуму ресурсу − людського капіталу, якість і рівень якого визначає ступінь продуктивного довголіття соціуму. Цей феномен має посилюватися за умов створення оголошених державою креативних індустрій. У результаті економіко-математичного моделювання встановлено, що індустрієгенез у театральній галузі може відбутися лише за умов прояву підприємливості всіма її суб'єктами. У репертуарних театрах організаційно-економічні форми підприємництва повинні мати на меті передусім не фінансовий, а важливий соціальний результат – задоволеність глядачів, які приносять у театр свої гроші. Аналіз можливостей для підприємництва в репертуарних театрах свідчить про два організаційно-економічних напрями в їх діяльності, таких як маркетинг партнерських відносин та інтрапренерське продюсування, що знайшло підтвердження в емпіричному дослідженні на базі Харківського академічного театру музичної комедії. Ключові слова: організаційно-економічні форми підприємництва, підприємництво, креативні індустрії, маркетинг партнерських відносин, інтрапренерство, репертуарний театр.^UThe thesis is devoted to scientific and theoretical substantiation and development of methodical and practical recommendations on organizational and economic forms of entrepreneurship in modern Ukrainian repertoire theater, which according to the current legislation of Ukraine is non - profit. The object of research is the process of formation and development of entrepreneurship in business entities engaged in creative activities in the cultural sector.The subject of research is theoretical and methodological provisions for the development of organizational and economic forms of entrepreneurship in modern Ukrainian repertoire theater.It is experimentally proven that the theater as a business entity produces a unique economic result in the field of reproduction (recreation) of the most important resource in society - human capital, the quality and level of which determines the degree of productive longevity of society. This phenomenon should intensify in the context of the creation of state-declared creative industries. As a result of economic-mathematical modeling, it has been established that industrial genesis in the theatrical industry can take place only under the conditions of entrepreneurship by all its subjects. In repertoire theaters, organizational and economic forms of entrepreneurship should be aimed primarily not financial, but important social result - the satisfaction of the audience, who bring their money to the theater. The analysis of opportunities for entrepreneurship in repertory theaters shows two organizational and economic directions in their activities, such as marketing of partnerships and intrapreneur production, which was confirmed in an empirical study based on the Kharkiv Academic Theater of Musical Comedy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Коваль І. М. 
Дендрохронологічні засади оцінювання соснових і дубових деревостанів України / І. М. Коваль. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації наведено теоретичні узагальнення та аналіз даних стосовно особливостей реакції радіального приросту сосни звичайної, сосни кримської та дуба звичайного на екологічні зміни в лісових екосистемах під впливом кліматичних та антропогенних факторів у різних зонах України. Використані методи включають загальноприйняті в лісівництві і лісовій таксації, порівняльній екології та дендрохронології. Дендрохронологія вивчає шари річної, ранньої та пізньої деревини як комплексні показники, які відображають стан деревостанів. На підставі зразків із живих дерев розвинено нові регіональні деревнокільцеві хронології тривалістю 143 роки для сосни звичайної та 143 роки для дуба звичайного у деревостанах Полісся; тривалістю 97 років для сосни звичайної та 114 років для дуба звичайного у деревостанах Лівобережного Лісостепу. Побудовано дві локальні деревно-кільцеві хронології для сосни кримської тривалістю 149 років та одну 42 роки для деревостанів південного схилу Кримських гір. Посухи та високі зимові та ранньовесняні температури поглиблюють депресії радіального приросту сосни в насадженнях, пошкоджених викидами. Зменшення тенденції радіального зростання сосни у 2005–2010 рр. викликано не лише хронічним забрудненням лісових екосистем, а й підвищенням зимових та ранньовесняних температур, що перевищили оптимальний поріг росту дерев. Для соснових насаджень під впливом викидів Зміївської ТЕС встановлено, що в 1969–1978 рр. радіальний ріст сосни був обмежений опадами та температурою протягом року та вегетаційного періоду. У наступні 1979–1988 рр. приріст пошкоджених деревостанів був обмежений березневими температурами та опадами протягом вегетаційного періоду. У 1989–1998 рр. подальше підвищення температури в зимовий та березневий періоди призвело до покращення зростання на всіх дослідних ділянках. У 1999–2008 рр. подальше інтенсивне потепління взимку та ранньою весною перевищило оптимальний поріг росту дерев, що призвело до зменшення приросту радіальної сосни на фоні хронічного забруднення лісовихекосистем, незважаючи на зменшення викидів. Теоретично та практично доведено ефективність поєднання дендрохронологічного, лісокультурного, таксономічного та порівняльноекологічного методів. В якості індикаторів стану дубових і соснових насаджень під впливом слід використовувати коефіцієнт кореляції між кільцевими хронологіями дерев, коефіцієнт чутливості, авторегресію першого порядку, коефіцієнт варіації, результати аналізу кореляції між кільцевими хронологіями дерев та кліматичні фактори. Клімату і антропогенне навантаження на Поліссі, Лісостепу та гірському Криму.^UTheoretical generalizations and analysis of data on the peculiarities of the response of tree rings of Scots pine, English oak, Crimean pine to ecological changes in forest ecosystems under the influence of climatic and anthropogenic factors in different natural zones of Ukraine are presented in the dissertation. The common in forestry and forestry assessment methods, methods of comparative ecology and dendrochronological methods are used. Dendrochronology studies the tree ring width, early and late wood as complex indicators that reflect the state of stands. New regional tree-ring chronologies lasting 143 years for Scots pine were developed on the basis of samples from living trees and 143 years for English oak in Polissya stands; lasting 97 years for Scots pine and 114 years for English oak in the stands of the Left Bank Forest-Steppe. Two local tree-ring chronologies for the Crimean pine with a duration of 149 years and one with a duration of 42 years for the stands of the southern slope of the Crimean mountains were developed. For pine stands under the influence of emissions from the Zmiiv Thermal Power Plant, it was found that in 1969–1978 the pine radial growth was limited by precipitation and temperatures during the year and the growing season. In the following 1979–1988, the increment in damaged stands was limited by March temperatures and precipitation during the growing season. In 1989–1998, further increases in temperatures during the winter and March periods led to improved growth at all research plots. In 1999–2008, further intensive warming in winter and early spring exceeded the optimum threshold for tree growth, which led to a reduction in radial pine growth against the background of chronic pollution of forest ecosystems, despite decrease emissions. The effectiveness of a combination of the dendrochronological, silvicultural, taxonomic, and comparative ecology methods is theoretically and practically proved. The correlation coefficient between tree-ring chronologies of trees, sensitivity coefficient, first-order autoregression, coefficient of variation, results ofcorrelation analysis between tree-ring chronologies, and climatic factors should be used as indicators of oak and pine stands condition under the influence of climate and anthropogenic load in Polissya, Forest-steppe and mountainous Crimea.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Кравченко Т. С. 
Правове забезпечення використання ділової репутації суб'єктів господарювання / Т. С. Кравченко. — Б.м., 2021 — укp.

Здійснено комлпексне, системне господарсько-правове дослідження правового забезпечення використання ділової репутації суб'єктів господарювання, що спрямовано на удосконалення чинного закондавства. Предметна область дослідження зосереджена авторкою навколо правового забезпечення використання ділової репутації суб'єктів господарювання. В ході дослідження уточнено визначеня поняття ділової репутації суб'єктів господарювання; конкретизовано ознаки поняття ділової репутації суб'єктів господарювання; уточнено показники діяльності, які впливають на формування ділової репутації суб'єкта господарювання; обґрунтовано, що в сфері господарювання відбувається комерціалізація ділової репутації шляхом використання належних суб'єкту господарювання об'єктів прав інтелектуальної власності (торговельні марки, комерційні найменування, промислові зразки), введення цих об'єктів до економічного обороту, здійснення інших дій щодо організації та провадження господарської діяльності, спрямованих на отримання прибутку; обґрунтовано, що у разі завдання шкоди іміджу, реноме, клієнтелі, престижу, іншим немайновим цінностям суб'єкта господарювання, об'єктом захисту виступатимуть пов'язані з цими цінностями охоронювані законом інтереси (законні інтереси), якщо такі порушення не поглинаються порушенням права на ділову репутацію суб'єкта господарювання, в іншому випадку об'єктом захисту виступатиме право на ділову репутацію суб'єкта господарювання; конкретизовано співвідношення понять ділової репутації та гудвілу; Конкретизовано напрями удосконалення законодавства України в сфері використання ділової репутації суб'єктів господарювання; конкретизовано поняття використання ділової репутації суб'єктів господарювання; узагальнено способи використання ділової репутації суб'єктів господарювання; узагальнено способи використання ділової репутації суб'єктів господарювання; обґрунтовано, що в процесі реорганізації господарських організацій ділова репутація суб'єкта, що реорганізується, не є об'єктом правонаступництва, а у новоствореної господарської організації виникає де-юре право на власну (нову) ділову репутацію, рівень якої може залежати від форми реорганізації та рівня ділової репутації суб'єкта, що реорганізується; уточнено положення про договірні форми використання ділової репутації суб'єктів господарювання; уточнено критерії визначення ефективного способу захисту права на ділову репутацію суб'єктів господарювання; узагальнено підстави захисту права на ділову репутацію суб'єкта у сфері господарювання; конкретизовано способи захисту права на ділову репутацію у сфері господарювання; конкретизовано критерії, що впливають на визначення розміру немайнової шкоди завданої діловій репутації господарюючого суб'єкта; доопрацьовано положення щодо презумпції спричинення немайнової шкоди суб'єкту господарювання внаслідок порушення права на ділову репутацію; узагальнено положення щодо складу правопорушення у вигляді дискредитації суб'єкта господарювання.^UA comprehensive, systematic economic and legal study of the legal support for the use of business reputation of business entities, aimed at improving the current legislation. The subject area of the research focuses on the legal support of the use of business reputation of business entities. The study clarifies the definition of the business reputation of business entities; the features of the concept of business reputation of business entities are specified; the indicators of activity that influence the formation of the business reputation of the business entity are specified; it is substantiated that in the field of management there is a commercialization of business reputation by using the objects of intellectual property rights belonging to the business entity (trademarks, trade names, industrial designs), introduction of these objects into economic turnover, implementation of other actions concerning the organization and carrying out economic activities aimed at making a profit; it is substantiated that in case of damage to the image, reputation, clientele, prestige, other intangible values of the business entity, the object of protection will be related to these values protected by law interests (legitimate interests), if such violations are not absorbed by violation of the right to business reputation of the business entity, otherwise the object of protection will be the right to business reputation of the business entity; the relationship between the concepts of business reputation and goodwill is specified; The directions of improvement of the legislation of Ukraine in the field of use of business reputation of business entities are specified; the concept of using the business reputation of business entities is specified; generalized ways to use the business reputation of business entities; generalized ways to use the business reputation of business entities; it is substantiated that in the process of reorganization of economic organizations the business reputation of the reorganized entity is not the object of succession, and the newly created economic organization has a de jure right to its own (new) business reputation, the level of which may depend on the form of reorganization and the level of business reputation of the reorganized entity; the provisions on contractual forms of using the business reputation of business entities have been clarified; the criteria for determining an effective way to protect the right to business reputation of business entities are specified; the grounds for protection of the right to business reputation of the subject in the field of business are generalized; specified ways to protect the right to business reputation in the field of management; the criteria influencing the determination of the amount of non-pecuniary damage to the business reputation of the business entity are specified; the provision on the presumption of causing non-pecuniary damage to an economic entity as a result of violation of the right to business reputation has been finalized; the provisions on the composition of the offense in the form of discrediting the business entity are summarized.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Ніколаєва-Цанкова Д. О. 
Близькосхідна політика Турецької Республіки: концептуальне забезпечення та практична реалізація. / Д. О. Ніколаєва-Цанкова. — Б.м., 2021 — укp.

Метою дисертації є виявлення відповідності сучасних доктринальних основ та практичної близькосхідної політики Турецької Республіки національним інтересам країни. У межах дослідження дисертанткою уперше: обґрунтовано прагматичний характер активізації турецько-катарського альянсу на основі прихильності до політичного ісламу, певних релігійно-політичних сил («Брати-мусульмани», ХАМАС), наявності спільних регіональних противників (Єгипту, Саудівської Аравії, ОАЕ), особливо після початку дипломатичної та продовольчої блокади Катару у 2017 р.; досліджено зближення Туреччини та Йорданії на основі спільного розуміння регіональних викликів (проблема Палестини, зростання ролі Ірану, нестабільність в Іраку, біженці зі Сирії); при цьому такі чинники як партнерство Йорданії з Єгиптом, підтримка Туреччиною ХАМАС, а Йорданією – ФАТХ, прихильність Туреччини до «Братів-мусульман» дестабілізують турецько-йорданські взаємини; запропоновано наукові підходи до розуміння конкуренції Туреччини та Саудівської Аравії, яка на тлі «Арабської весни» отримала висхідну динаміку під впливом військового перевороту в Єгипті у 2013 р., відмінного ставлення до політичного ісламу та «Братів-мусульман», блокування Катару, убивства Дж. Хашкаджі у 2018 р.; з'ясовано причини та наслідки ідеологічної та геополітичної конкуренції Туреччини та ОАЕ під впливом катарської кризи, військових операцій Туреччини в Сирії, розміщення турецьких військ у Лівії, розвідки нафтогазових родовищ на континентальному шельфі Кіпру, конкурентних інтересів у країнах Африканського Рогу; досліджено хвилеподібний характер напруги в турецько-ізраїльських взаєминах під впливом імперативу палестинського питання при збереженні прагматичних торговельно-економічних відносин. Ставиться завдання виведення Туреччини на надрегіональний рівень завдяки відродженню політичного ісламу, османських традицій та ідеології. Однак, попри заперечення Туреччиною характеристики свого зовнішньополітичного курсу на засадах неоосманізму, він став концептуальною основою зовнішньої політики Туреччини на Близькому Сході.Початковою тактикою доктрини «Нуль проблем зі сусідами» була мирна співпраця з країнами-сусідами, однак згодом у неї було привнесено агресивні механізми. Наразі Туреччина перейшла від концепції «Нуль проблем зі сусідами» до практики «Нуль сусідів без проблем», а ізольованість Туреччини на міжнародній арені наростає.^UThe purpose of the dissertation is to identify the compliance of modern doctrinal foundations and practical Middle East policy of the Republic of Turkey with the national interests of the country. Within the research of the dissertation for the first time were developed: the pragmatic nature of the intensification of the Turkish-Qatari alliance based on commitment to political Islam, certain religious and political forces ("Muslim Brotherhood", Hamas), the presence of common regional opponents (Egypt, Saudi Arabia, OA) after the beginning of the diplomatic and food blockade of Qatar in 2017; the rapprochement of Turkey and Jordan is studied on the basis of a common understanding of regional challenges (the problem of Palestine, the growing role of Iran, instability in Iraq, refugees from Syria); at the same time, factors such as Jordan's partnership with Egypt, Turkey's support for Hamas and Fatah's support for Jordan, and Turkey's commitment to the Muslim Brotherhood destabilize Turkish-Jordanian relations; scientific approaches to understanding the competition of Turkey and Saudi Arabia, which is against the background of "Arab Spring" has received upward trend under the influence of the military coup in Egypt in 2013, a different attitude to political Islam and "Muslim Brotherhood" lock Qatar, murder J. Hashkaji in 2018; the causes and consequences of ideological and geopolitical competition between Turkey and the UAE are clarified under the influence of the Qatar crisis, Turkish military operations in Syria, the deployment of Turkish troops in Libya, exploration of oil and gas fields on the continental shelf of Cyprus, competitive interests in the Horn of Africa; the wavelike nature of tensions in Turkish-Israeli relations under the influence of the imperative of the Palestinian question while maintaining pragmatic trade and economic relations.The task is to bring Turkey to a supraregional level through the revival of political Islam, Ottoman traditions and ideology. Thus, despite Turkey's denial of neo- Ottoman characterization of its foreign policy, it became the conceptual basis of Turkey's foreign policy in the Middle East.The tactic of the doctrine of "Zero Problems with Neighbors" was peaceful cooperation with neighboring countries, but later aggressive mechanisms were introduced. Turkey has moved from the concept of "Zero problems with neighbors" to the practice of "Zero neighbors without problems" and Turkey's isolation in the international arena is growing.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Мельник Т. А. 
Ядерне стримування в Євроатлантичній системі безпеки / Т. А. Мельник. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню особливостей трансформації концепції ядерного стримування, що в Євроатлантичній системі відіграє роль безпекового механізму та зберігає свою актуальність з урахуванням актуальних викликів режиму ДНЯЗ та міжнародній безпеці. Особливості підходів та реалізації ядерного стримування досліджуються з використанням системного підходу, та закону «виклика-відповіді», які формують авторську модель дисертаційного дослідження й дозволяють вивчити безпекові принципи функціонування системи в розрізі різнорівневих викликів та загроз, а також здатність її структурної надбудови (ЄС та НАТО) та елементів (в першу чергу ядерних держав) давати адекватну компенсаторну відповідь і визначити роль ядерної зброї в цій відповіді.^UThe dissertation is devoted to the study of the peculiarities of the transformation of the concept of nuclear deterrence, which plays the role of a security mechanism in the Euro-Atlantic system that preserves its relevance taking into account the present-day challenges of the NPT regime and international security. The peculiarities of approaches and implementation of nuclear deterrence within the Euro-Atlantic security system are analyzed using the systems theory approach that forms the author's model of research. The dissertation reveals the basics of the nuclear strategy of key elements of the system, namely such nuclear powers as the United States, France, and the United Kingdom; interactions between state actors at the bilateral, multilateral level that


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського