Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (286)Книжкові видання та компакт-диски (182)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Коваленко Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Коваленко Н. М. 
Впровадження кластерної моделі розвитку молокопереробних підприємств харчової промисловості: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. М. Коваленко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення понять: "кластер", "кластерна модель", "механізм впровадження кластерної моделі". Визначено та систематизовано основні класифікаційні ознаки кластерів, а саме: географічну, галузеву, структурну, розвитку й інтеграції. Проаналізовано досвід впровадження кластерної моделі на підприємствах світу та України. Проведено оцінювання ефективності функціонування молокопереробних підприємств Запорізької області. Проведено аналіз передумов створення кластера у молочнопромисловому комплексі Вільнянського району Запорізької області та визначено необхідність його створення. Розроблено модель молочнопромислового кластера підприємств Запорізької області. Запропоновано механізм впровадження кластерної моделі розвитку молокопереробних підприємств харчової промисловості. Обгрунтовано ефективність реалізації інвестиційного проекту зі створення тваринницького комплексу в Запорізькій області. Надано методичний підхід щодо оцінювання ефективності функціонування підприємств у складі кластера та визначено ефект від створення молочнопромислового кластера у Запорізькому регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЗАП)306.751.353.1
Шифр НБУВ: РА381095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Коваленко Н. С. 
Динамічна та фізична еволюція комети 95Р/ Хірон (2060) та обраних Кентаврів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.01 / Н. С. Коваленко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Досліджено орбітальну еволюцію комети 95Р/Хірон та інших об'єктів групи Кентаврів методами числового інтегрування систем диференціальних рівнянь руху. Для Хірона побудовано криву блиску, а також розглянуто фізичні особливості цього першого з відомих Кентаврів із кометною активністю. Динамічну еволюцію 33-х Кентаврів, комет 95/Р Хірон (2060), 39Р/Отерма та 29Р/Швассмана-Вахмана 1 було промодельовано засобами чиселового інтегрування орбіт. Інтегрування було проведено на проміжки часу в 1 мільйон років у минуле та майбутнє від сучасної епохи, з використанням неявних одношагових алгоритмів Еверхарта. Досліджено характер змін орбітальних елементів та особливості близьких зближень з планетами-гігантами. Показано, що орбітальна еволюція Кентаврів дуже хаотична, і характеризується відносно частими тісними зближеннями з планетами-гігантами. У деяких випадках серед Кентаврів трапляються процеси, у яких частинки передаються з-під гравітаційного впливу однієї планети до іншої. Деякі Кентаври перебувають у чисельних різних резонансах, тоді як інші зовсім уникають резонансів. Випадки викиду з сонячної системи, так само як і перехід на орбіти з меншими, а також не рідкісні. Числове інтегрування орбітальної еволюції 2060 Хірона показує, що цей об'єкт може розглядатися як типовий представник Кентаврів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.253, 022 + В655.27, 022
Шифр НБУВ: РА379704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Коваленко Н.Б. 
Діагностика захворювань органів дихання у дітей різних вікових груп шляхом визначення макромолекулярних властивостей крові: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.Б. Коваленко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Запропоновано нові нормативні показники лазерної кореляційної спектроскопії (ЛКС) плазми крові. Виявлено критерії прояву захворювань легенів на ранніх стадіях розвитку патологічного процесу. Проаналізовано діагностичні можливості методу в диференціації респіраторної патології інфекційного та неінфекційного генезу. За допомогою ЛКС простежено кореляцію ступеня тяжкості та тривалості перебігу захворювання, а також зміни макромолекулярних властивостей крові через захворювання органів дихання, що має важливе практичне значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412-45
Шифр НБУВ: РА312618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Коваленко Н.А. 
Кіммерійська ономастика: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / Н.А. Коваленко ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 1998. — 18 с. — укp.

На основі вивчення та аналізу теоретичних робіт, писемних та археологічних пам'яток обгрунтована необхідність застосування системного підходу до кіммерійської проблеми. Розроблено нові етимології етнонімів та антропонімів (таких як кіммерійці, таври, меоти, умман-манда, Тугдамме / Лігдаміс, Теушпа, Сандакшатра та інших). Досліджуються різні форми назв, їхня семантика та композиційна структура, фонетичні та орфографічні впливи, специфічні особливості функціонування. Робиться висновок про етнічну ідентифікацію та мову кіммерійців та інших народів. Здійснено системний комплексний аналіз кіммерійського релікту. Пропонується методичний підхід до застосування цього аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.16

Рубрики:

      
5.

Коваленко Н.Л. 
Лінгвістична позначеність слогана в структурі рекламного тексту: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Н.Л. Коваленко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 17 с. — укp.

Розкрито семантичний зміст російськомовного рекламного слогана, який представлений як автономний різновид рекламного тексту на основі певних значеннєвих та структурних відносин з брендом. Проаналізовано головну комунікативну інтенцію російськомовного слогана для створення асоціацій з брендами, виражених лексемами іншомовного походження. Визначено ядерні компоненти слогана залежно від характеру рекламованого товару з метою створення сучасної картини світу реклами для споживачів. Описано синтаксичні особливості російськомовного слогана, що використовуються для оформлення певних асоціацій слогана і бренда. Висвітлено основи досягнення прагматичного ефекту слогана за допомогою синтаксичних структур з емоційно-експресивною лексикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-716 +
Шифр НБУВ: РА342262

      
6.

Коваленко Н.В. 
Організаційно-економічний механізм захисту вітчизняних товаровиробників: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.В. Коваленко ; Східноукр. держ. ун-т. — Луганськ, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено підвищенню економічної ефективності рішень у галузі захисту вітчизняних товаровиробників. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення організаційно-економічного механізму захисту національних товаровиробників в умовах перехідної економіки. Запропоновано методику, яка дозволяє кількісно визначити розмір окремих видів збитків в економіці від збільшення імпорту товарів та обсяг збитків в економіці від імпорту вугілля. Подано рекомендації щодо лержавної підтримки підприємств-експортерів. Розроблено пропозиції з метою вдосконалення експортно-імпортної політики регіону. Обгрунтовано необхідність поширення економічного патріотизму як необхідного елементу організаційно-економічного механізму захисту національних товаровиробників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-82 + У9(4УКР)0-131
Шифр НБУВ: РА307566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Коваленко Н. В. 
Оцінювання конкурентоспроможності підприємства та шляхи її підвищення: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / Н. В. Коваленко ; НАН України ; Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2011. — 32 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи сутності конкурентоспроможності підприємства як економічної категорії на підставі застосування інституційної концепції. Запропоновано науково-методичні рекомендації щодо вдосконалення визначення конкурентоспроможності підприємства з урахуванням відтворювальних процесів. Обгрунтовано ресурсно-відтворювальний підхід щодо оцінювання конкурентоспроможності підприємства з урахуванням її інституційності. Розроблено методичний підхід щодо комплексної системи оцінювання конкурентоспроможності підприємства як інституційної категорії. Визначено та розроблено рекомендації щодо вдосконалення організаційно-економічного механізму інтеграції вітчизняних підприємств у світовий економічний простір. Вдосконалено методичні підходи щодо визначення ступеня захисту національних товаровиробників за умов вступу до Світової організації торгівлі. Визначено напрями підвищення конкурентоспроможності національних підприємств за світових кризових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-13
Шифр НБУВ: РА379648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Коваленко Н.О. 
Розробка технології карамельного барвника із підсирної сироватки для виробництва молочних продуктів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.16 / Н.О. Коваленко ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено, що наноретентат у порівнянні з продуктами мембранної обробки підсирної сироватки за ступенем очистки від білків, жирів і золи, а також за показником доброякісності є найбільш придатною сировиною для виробництва карамельних барвників. Обгрунтовано раціональні технологічні параметри процесу карамелізації наноретентату. Досліджено фізико-хімічні, органолептичні та мікробіологічні показники готового карамельного барвника в процесі зберігання та на підставі одержаних даних рекомендовано умови та термін зберігання такого продукту. Розроблено технологію виробництва карамельного барвників із підсирної сироватки. Визначено дозування карамельного барвника у морозиво "Крем-брюле" та йогурт, встановлено умови зберігання молочних продуктів з карамельним барвником на основі підсирної сироватки. Розроблено проект нормативної документації на виробництво карамельного барвника із підсирної сироватки та розраховано економічні показники.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л625.88-3 + Л959.2
Шифр НБУВ: РА374200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Коваленко Н.О. 
Формування міжнародної правової культури у майбутніх пілотів у вищих навчальних закладах: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.О. Коваленко ; Чернігів. держ. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано авіаційні події та інциденції, зумовлені недостанім рівнем у льотних екіпажів знань, навичок і вмінь з міжнародного повітряного права. Визначено проблему дослідження. Визначено шляхи її вирішення щодо професійної авіаційної педагогіки. На підставі анкетування та тестування великої кількості осіб льотного складу та курсантів льотних навчальних закладів визначено знання, навички та вміння, а також професійно важливі якості, необхідні для здійснення міжнародних польотів, з урахуванням яких проводиться визначення міжнародної правової культури та правового компонента професіограми пілота. Теоретично обгрунтовано та розроблено технологію формування міжнародної правової культури у майбутніх пілотів (мету, завдання, принципи, зміст, методи навчання, організаційні форми, технічні засоби, критерії та методи оцінювання). На підставі результатів експериментального дослідження підтверджено високу ефективність розробленої технології формування правової культури у майбутніх пілотів. Установлено, що застосування розробленої методики дозволяє підвищити рівень правової підготовки пілотів і забезпечити безпеку польотів на міжнародних повітряних трасах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.415-3 р +
Шифр НБУВ: РА363641

Рубрики:

      
10.

Коваленко Н.Ю. 
Формування правосвідомості і правової культури студентів в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Н.Ю. Коваленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено процес формування правосвідомості та правової культури студентів неюридичних ВНЗ України, наведено рекомендації щодо його удосконалення. На підставі вивчення теоретичних здобутків учених-юристів, психологів, педагогів, соціологів та аналізу нормативних джерел обгрунтовано теоретико-методологічні засади дослідження правосвідомості та правової культури на сучасному етапі розвитку українського суспільства. Проаналізовано стан розвитку й особливості формування правосвідомості та правової культури студентів сучасної України. Обгрунтовано зміст, основні завдання, цілі, форми, засоби та методи правового виховання студентської молоді, показано суттєву роль у даному процесі правового навчання, а також різних форм самовиховання (самоаналізу, самооцінки, самоконтролю, самоспостереження, самостимулювання, самопереконання). Обгрунтовано значення активної соціально-правової поведінки студентської молоді як дієвого засобу та кінцевого результату правового виховання та формування всебічно розвиненої особи майбутнього фахівця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.-3 + Х8 р(4УКР)3-35 +
Шифр НБУВ: РА367220

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Коваленко Н.Д. 
Фраземіка говірок Західного Поділля: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.Д. Коваленко ; Ін-т укр. мови НАН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проведено ідеографічний опис фразем західноподільських говірок на позначення явищ, ознак та процесів, пов'язаних з життям та діяльністю людини. Виділено структурно-семантичні та семантичні моделі, в яких простежено особливості варіювань фразем у говірковому мовленні. Відзначено активність побутування одиниць для лінгвілізації трагічних подій, негативних рис характеру, гострих переживань людини. На підставі зіставно-типологічного аналізу фразем говірок Західного Поділля та інших районів України виділено тотожні одиниці та регіоналізми, а також одиниці, які мають полісемічні та омонімічні зв'язки. На основі структурно-семантичних моделей визначено різні типи відношень між фраземами українського діалектного континууму, що свідчить про розгалужену систему синонімії та варіативності у фраземіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-672.1 + Ш141.4-33
Шифр НБУВ: РА316596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Коваленко Н. В. 
Теоретичні та методичні засади формування ранньої професійної ідентичності майбутніх учителів засобами проєктно-тренінгових технологій / Н. В. Коваленко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є комплексним дослідженням, у межах якого обґрунтовано теоретичні та методичні засади формування ранньої професійної ідентичності майбутніх учителів засобами проєктно-тренінгових технологій. Обґрунтовано теоретико-методологічні та нормативні засади дослідження проблеми формування ранньої професійної ідентичності майбутніх учителів у вітчизняному та зарубіжному контекстах. Визначено структуру ранньої професійної ідентичності майбутніх учителів, критерії, показники та рівні її сформованості. Виявлено стан сформованості ранньої професійної ідентичності майбутніх учителів у системі професійно-педагогічної підготовки в закладах вищої освіти. Розроблено та обґрунтовано структурно-функціональну модель педагогічної системи формування ранньої професійної ідентичності майбутніх учителів у закладах вищої освіти засобами проєктно-тренінгових технологій. Визначено психолого-педагогічні умови формування ранньої професійної ідентичності майбутніх учителів у закладах вищої освіти засобами проєктно-тренінгових технологій. Схарактеризовано організаційно-методичні засади педагогічної системи формування ранньої професійної ідентичності майбутніх учителів та етапи реалізації досліджуваної педагогічної системи. Здійснено експериментальну перевірку ефективності педагогічної системи формування професійної ідентичності майбутніх учителів засобами проєктно-тренінгових технологій у процесі професійно-педагогічної підготовки в закладах вищої освіти.Ключові слова: ідентичність, професійна ідентичність, рання професійна ідентичність майбутніх учителів, формування ранньої професійної ідентичності майбутніх учителів, професійно-педагогічна підготовка, педагогічна система формування ранньої професійної ідентичності майбутніх учителів, навчально-науковий педагогічний проєкт, заклад вищої освіти, заклад загальної середньої освіти.^UThe thesis is a comprehensive research, in the framework of which the theoretical and methodological foundations of forming future teachers' early professional identity by means of project-training technologies are substantiated. The theoretical and methodological substantiation, development and experimental verification of the effectiveness of the pedagogical system of future teachers' early professional identity formation in higher education institutions by means of project-training technologies have been conducted. The essence of the concepts of “early professional identity of a future teacher”, “formation of early professional identity of future teachers”, “educational-scientific pedagogical project” is determined. The essence and structure of future teachers' early professional identity (cognitive-value, emotional-reflexive and motivational-activity components) and functions of the studied phenomenon (adaptive, belonging, identity, existential) are characterized. The criteria (personal autonomy, identical integration) are defined; the state of future teachers' early professional identity formation in the system of professional-pedagogical training in higher education institutions is revealed and the factors of formation (macro-factors, meso-factors, micro-factors) of future teachers' early professional identity are singled out. The structural-functional model of pedagogical system of forming future teachers' early professional identity in higher education institutions by means of project-training technologies is developed and scientifically substantiated, in which conceptual-target, content-technological and result-prognostic units are singled out. The approaches to the construction of the pedagogical system (general scientific approaches: activity, systems, acmeological, axiological, environmental, existential; didactic approaches: competence-based, student-centered, contextual) and didactic principles (general didactic, pedagogy of higher school, special) are characterized. The psychological-pedagogical conditions of future teachers' early professional identity formation in higher education institutions by means of project-training technologies are singled out. They include: development of future teachers' reflexivity in the corporate environment of the higher education institution; creation of educational-scientific pedagogical project which integrates study of an academic discipline, organization of educational pedagogical practice, conducting scientific pedagogical research, interaction of the institution of higher education and the institution of general secondary education at all stages of creation and realization of the educational-scientific pedagogical project; use of training technologies in the educational-scientific pedagogical project. The organizational and methodological foundations of the pedagogical system of future teachers' early professional identity formation in higher education institutions by means of project-training technologies and stages of creation and realization of a pedagogical system (reflexive immersion, theoretical modeling, practical approbation, professional forecasting) and stages of implementation of the educational-scientific pedagogical project (design, research, modeling, on-the-job training, presentations and popularization) are characterized.Key words: identity, professional identity, early professional identity of future teachers, formation of future teachers' early professional identity, professional-pedagogical training, pedagogical system of forming future teachers' early professional identity, educational-scientific pedagogical project, institution of higher education, institution of general secondary education.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Коваленко Н. В. 
Клініко-психопатологічні особливості психічних та поведінкових порушень у тимчасово переміщених осіб (діагностика, клініка, психопрофілактика, лікування) / Н. В. Коваленко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення актуальної наукової задачі психіатрії – розробки системи діагностики, психопрофілактики та оптимізації надання спеціалізованої психіатричної допомоги (СПД) внутрішньо переміщеним особам (ВПО) на основі дослідження клініко-психопатологічних особливостей психічних та поведінкових порушень і розладів у мігрантів. Усього у дослідженні за умови отримання інформованої згоди взяло участь 245 дорослих ВПО, з яких було відібрано 130 осіб. Всі респонденти розподілились на 3 групи: 1) група хворих з соматичною патологією (ГХСП) – 43 ВПО (33%) – контингент з діагностованими раніше хронічними захворюваннями за соматичним профілем; 2) група хворих з психічною патологією (ГХПП) – 43 ВПО (33%) – респонденти з інвалідністю за психічним профілем; 3) група «умовно» здорових (ГУЗ) – 44 ВПО (34%) – особи, які не мали тяжких хронічних захворювань/інвалідності, скарг на психічний стан до військового конфлікту. ГХПП виявилась найменш вразливою, що пов'язано з нездатністю повністю осмислити важкість ситуації внаслідок зниження інтелектуально-мнестичних функцій на тлі основної психопатології, нівелюванням переживань особливостями внутрішньої картини хвороби та прийомом психофармакологічних препаратів. Виходячи з цього, до основного масиву дослідження було відібрано 87 респондентів з ГУЗ та ГХСП. Встановлено, що серед порушень і розладів психіки та поведінки домінували тривожний і великий депресивний синдроми – 37,7% і 23,8% відповідно (з переважанням в ГХПП і ГУЗ). На другому місці було зловживання алкоголем – 16,2% (з переважанням в ГХПП і ГХСП), панічний синдром – 10,0% (з переважанням в ГУЗ і ГХСП), інші депресивні – 8,5% (з переважанням в ГХСП і ГУЗ) та соматоформний розлади – 6,9% (з переважанням в ГХСП). Останні місця займали розлади переїдання та нервова булімія (5,4% і 0,8% відповідно).У ГХСП відсоток виявлених порушень був вищим, ніж поширеність останніх при коморбідних соматичних захворюваннях, а фабула емоційних проявів відповідала змісту пережитих психотравмівних подій, що свідчить про появу психічних феноменів, пов'язаних саме з психотравмівним фактором збройного конфлікту та вимушеним переміщенням. ГУЗ та ГХСП були рандомізовані на основну (ОГ) та порівняльну (ПГ) групи у співвідношенні 1:1 (по 43 особи у кожній групі, одна ВПО вибула через скоєння суїциду шляхом утоплення) з урахуванням віку, статі та наявності/відсутності соматичної патології. Респонденти ОГ взяли участь у впровадженні розробленої нами системи діагностики, психопрофілактики та оптимізації надання СПД ВПО з ПППіР, а в ПГ лікарі-психіатри проводили тільки стандартні лікувально-профілактичні заходи. Ефективність розробленої нами системи доведена за позитивною динамікою клініко-психопатологічних проявів ПППіР, покращенням усіх складових якості життя ВПО, а її впровадження в лікувально-діагностичний процес поліпшило стан здоров'я мігрантів, сприяючи одужанню і швидшій їх інтеграції у суспільні процеси.^UThe dissertation presents a theoretical generalization and a new solution to the current scientific problem of psychiatry – the development of a system of early diagnosis, psychoprophylaxis and optimization of the provision of specialized psychiatric care (SPС) to internally displaced persons (IDPs) based on the study of clinical and psychopathological features of mental and behavioral disorders (SPT) in migrants. A total of 245 adult IDPs participated in the study, subject to informed consent, from which 130 people were selected. All respondents were conditionally divided into 3 groups: 1) a group of patients with somatic pathology (HPSP) – 43 IDPs (33%) – a contingent with previously diagnosed chronic diseases/disabilities according to the somatic profile; 2) a group of patients with mental pathology (HPMP) – 43 IDPs (33%) – respondents with a disability according to the mental profile; 3) a group of "conditionally" healthy (GCH) – 44 IDPs (34%) – persons who did not have severe chronic diseases/disabilities, complaints of mental state prior to military conflict. HPMP turned out to be the least vulnerable, which is due to the inability to fully understand the severity of the situation due to a decrease in intellectual and Mnestic functions against the background of the main psychopathology, leveling experiences with the features of the internal picture of the disease and taking psychopharmacological drugs. Based on this, 87 respondents from GCH and HPSP were selected for the main body of the study. It was found that in the MBD spectrum, the most specific weight in HPSP and GCH was adaptive (64.4%), generalized anxiety (3.5%), mixed anxiety and depressive (9.2%), other mixed anxiety (8.1%) disorders; depressive episodes of mild (4.6%) and moderate (8.0%) degrees; disorders mental and behavioral disorders due to substance use (alcohol) associated with health damage (13.8%); eating disorders: overeating associated with other psychogenic disorders (6.9%), PTSD (2.2% in GCH); one person with PTSD committed complete suicide by drowning – X71 (1.2%). The spectrum of adaptive disorders in IDPs includes: prolonged depressive reaction (18.4%), mixed anxiety-depressive reaction (36.8%) and adaptive disorder with a predominance of other emotions (9.2%) without differences between the groups.In HPSP, the percentage of detected disorders was higher than the prevalence of the latter in comorbid somatic diseases, and the plot of emotional manifestations corresponded to the content of experienced psychotraumatic events, which indicates the appearance of mental phenomena associated with the psychotraumatic factor of armed conflict and forced displacement. At the fourth stage of work, GCH and HPSP were randomized to the main (MG) and comparative (CG) groups in a ratio of 1:1 (43 people in each group, 1 IDP dropped out due to suicide), taking into account age, gender, and the presence/absence of somatic pathology. The MG took part in the implementation of the system of early diagnosis, psychoprophylaxis and optimization of the provision of SPС to IDPs with MBD, and only standard therapeutic and preventive measures were carried out in the CG. The effectiveness of the system developed by us is proved by the positive dynamics of clinical and psychopathological manifestations of MBD, the improvement of all components of the quality of life of IDPs, and its introduction into the medical and diagnostic process has improved the health status of migrants, contributing to recovery and rapid integration into social processes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського