Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (582)Книжкові видання та компакт-диски (306)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=Коваленко А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Коваленко А.В. 
Дослідження процесів релаксації нелінійних ленгмюрівських коливань великої амплітуди з використанням методів комп'ютерного моделювання: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / А.В. Коваленко ; Ін-т фізики НАН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

З'ясовано механізм затухання ленгмюрівських коливань великої амплітуди у плазмі без зіткнень. Розглянуто особливості коливань електронів у різних геометричних системах - обмеженій у поперечному напрямі плазмі, що складається з позитивних та негативних іонів, нерівноважному плазмовому згустку, безмежній однорідній та неоднорідній плазмі. Визначено: електричне поле ленгмюрівських коливань холодної плазми містить незалежну від часу компоненту, що призводить до руху іонів. У випадку плазмового згустку у центральній частині вони починають свій рух до центру, навіть за умови, що у цілому заряд згустку позитивний. Це призводить до перетинання електронних траєкторій з часом, тобто у системі виникає одномірна турбулентність. У холодній плазмі перетинання електронних траєкторій відбувається за будь-яких амплітуд початкового збурення. Виявлено принципову відмінність процесу турбулізації ленгмюрівських коливань, що досліджуються, від модуляційної нестійкості у теплій плазмі. Отримано формулу, що визначає час перетинання, для вивчення можливого аперіодичного розігріву електронів плазми в електричному полі інтенсивних ленгмюрівських коливань, з енергією, більшою за теплову енергію плазми. Запропоновано новий метод розрахунку, що дозволяє розмежувати фізичний та нефізичний (чисельний) ріст температури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.27,022
Шифр НБУВ: РА308046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Коваленко А.М. 
Заголовок англомовного журнального мікротексту-повідомлення: структура, семантика, прагматика (на матеріалі тижневика Newsweek): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.М. Коваленко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено структурні, семантичні та прагматичні особливості заголовка англомовного журнального мікротексту-повідомлення. Поєднання трьох даних аспектів вивчення заголовка дає можливість визначити його роль у репрезентації текстової інформації. Проаналізовано структурні моделі, що використовуються у заголовках журнального мікротексту-повідомлення. Розвинуто питання про функції, які виконує заголовок. Розкрито роль заголовка у смисловій організації всього мікротексту, наведено класифікацію семантичних типів заголовків і встановлено логіко-семантичні відношення між заголовком і текстом повідомлення. Виявлено прагматичні типи заголовків у комунікативній системі адресант - адресат, встановлено критерії та умови транспортування одного прагматичного типу заголовка в інший тощо. Наведено нові дані щодо функціональної спрямованості заголовків, що виражаються іронічними мовленнєвими актами та впливають на сприйняття інформації адресатом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-715
Шифр НБУВ: РА320506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
3.

Коваленко А.А. 
Методи та засоби підвищення оперативності передачі даних у мультисервісних мережах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / А.А. Коваленко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання розв'язання задачі зменшення часу передачі пакетів даних на критичній ділянці мережі передачі даних за рахунок перерозподілу обчислювального ресурсу критичної ділянки мережі за умов обмеженої пропускної здатності його елементів з урахуванням властивостей фрактальності вхідних інформаційних потоків та емпіричної ймовірності зміни їх інтенсивності з метою підвищення оперативності обміну інформацією. Розроблено метод предиктового управління передачею даних для критичної ділянки даної мережі, який передбачає врахування властивості фрактальності вхідних інформаційних потоків та емпіричну ймовірність зміни їх інтенсивності, зумовлену довготривалою кореляційною залежністю. Запропонований метод грунтується на властивості фрактального телекомунікаційного трафіка сучасних мультисервісних мереж передачі даних. Це дозволяє на підставі прогнозування зміни інтенсивності інформаційних потоків раціонально перерозподілити обчислювальний ресурс критичної ділянки. Розроблено методику запобігання перевантажень, яка базується на запропонованому методі та дозволяє зменшити час передачі пакета даних на критичних ділянках мережі передачі даних для вхідних інормаційних потоків, що мають властивості фрактальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-013.3 +
Шифр НБУВ: РА357993

Рубрики:

      
4.

Коваленко А. В. 
Модальні розвинення в прямій та оберненій задачах перетворення частково когерентного оптичного поля лінійною системою: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / А. В. Коваленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше узагальнено рівняння Вінера - Хопфа на випадок, коли образ випадкового оптичного сигналу, що поступає на вхід лінійної системи, є скінченною множиною відлікових значень на виході системи. Встановлено зв'язок між розв'язками одержаного рівняння та основним співвідношенням теореми відліків. Запропоновано нову статистичну модель флуктуацій показника заломлення світловода в області поділу серцевини й оболонки, що істотно враховує гіпотезу про нормальну статистику рельєфу межі поділу діалектичних шарів. Показано, що розсіювання в світловоді з таким типом збурення забезпечує часткову деполяризацію світла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14 в641.0,022 + З852.27
Шифр НБУВ: РА373756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Коваленко А. Г. 
Облік і аналіз фінансових інвестицій (на прикладі промислових підприємств України): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / А. Г. Коваленко ; "Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана", державний вищий навчальний заклад. — К., 2010. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1-149.34 + У053.9(4УКР)301-56-93
Шифр НБУВ: РА369838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Коваленко А. Г. 
Облік та аналіз фінансових інвестицій (на прикладі промислових підприємств України): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / А. Г. Коваленко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Висвітлено економіко-правову сутність фінансових інвестицій та обліку й аналізу інвестиційної діяльності суб'єктів господарювання. Розроблено класифікацію фінансових інвестицій за різними ознаками. Визначено її вплив на побудову обліку та проведення аналізу. Проаналізовано історичний аспект здійснення фінансових інвестицій і сучасний стан фондового ринку в Україні. Досліджено методику оцінки й обліку фінансових інвестицій за національними та міжнародними стандартами бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Проаналізовано та надано пропозиції щодо їх вдосконалення. Розглянуто узгодження доходів і витрат від утримування фінансових інвестицій у бухгалтерському та податковому обліку. Розроблено рекомендації щодо порядку проведення інвентаризації фінансових інвестицій і відображення її результатів на рахунках бухгалтерського обліку. Досліджено й узагальнено проблеми оцінювання та відображення в обліку фінансових інвестицій і надано рекомендації щодо їх вирішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1-149.34 + У053.9(4УКР)301-56-93
Шифр НБУВ: РА369838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Коваленко А.Є. 
Особливості клініки та хірургічного лікування хворих на рак щитовидної залози після аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.14 / А.Є. Коваленко ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Проаналізовано результати лікування 1218-ти хворих на рак щитовидної залози. Зазначено, що внаслідок аварії на ЧАЕС зросла кількість папілярних карцином в осіб дитячого, підліткового та юнацького віку, можливо, пов'язаних з радіаційним впливом. Основним діагностичним критерієм, що визначає показання до оперативного лікування осередкових утворень щитовидної залози, є цитологічне дослідження пунктату пухлини. Програма лікування папілярного раку щитовидної залози містить у собі тиреоїдектомію із втручанням на лімфатичних колекторах шиї, аблацію залишкової тиреоїдної тканини та метастазів, супресивну гормонотерапію. Розроблено метод операції у хворих на рак щитовидної залози, заснований на використанні впливу високочастотного струму для електророзтину та електрокоагуляції тканин. Зазначено, що оперативне втручання дозволяє провести етап мобілізації щитовидної залози в зоні розташування прищитовидних залоз і поворотних гортанних нервів у прецизійному виконанні; запропоновані методи лікування та розроблена техніка операції дозволили знизити частоту ускладнень, зменшити кількість рецидивів і досягти високого рівня виживання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452-59 +
Шифр НБУВ: РА327258

Рубрики:

      
8.

Коваленко А.А. 
Правові основи фінансового контролю в сфері місцевих фінансів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.А. Коваленко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано теоретико-правові проблеми організації та здійснення фінансового контролю у сфері місцевих фінансів. Досліджено місцеві фінанси як фінансово-правову категорію та об'єкт фінансового контролю. Уточнено їх визначення та складові. Обгрунтовано запровадження до наукового обігу категорії "місцевий фінансовий контроль". З'ясовано його суть, критерії поділу за видами, принципи, форми, методи, аудиторські процедури. Проаналізовано організаційно-правовий статус суб'єктів, що здійснюють фінансовий контроль у сфері місцевих фінансів. Виділено й охарактеризовано етапи розвитку фінансового контролю у сфері місцевих фінансів. Вивчено зарубіжний досвід щодо його організації. Запропоновано шляхи вдосконалення організації даного контролю у сфері місцевих фінансів. Сформульовано науково обгрунтовані теоретичні висновки та пропозиції щодо вдосконалення національного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-92 + Х819(4УКР)011.2-92 + Х819(4УКР)011.2-92
Шифр НБУВ: РА364870

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Коваленко А.Б. 
Психологія розуміння творчих задач: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.01 / А.Б. Коваленко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2000. — 35 с. — укp.

Розроблено новий підхід до вирішення досліджуваної проблеми шляхом створення моделі процесу розуміння багатосмислових об'єктів на основі застосування системно-структурного підходу щодо аналізу процесу розуміння як такої цілісності, що складається з окремих, щільно пов'язаних між собою компонентів. Використано новий клас задач, які є універсальною моделлю розуміння творчих об'єктів. Визначено концептуальні засади дослідження процесу розуміння у ситуаціях розв'язання творчих задач. Детально проаналізовано критерій розуміння даних задач, як розуміння її прихованого змісту. Процес розуміння творчих задач трактовано як особливий процес осмислення та переосмислення інформації. Обгрунтовано та апробовано систему спеціальної організації та оптимізації процесу розуміння творчих засад. Значну увагу приділено теорії використання підказки щодо оптимізації процесу розуміння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.131-232 + Ю945.1
Шифр НБУВ: РА310346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Коваленко А.В. 
Розробка ефективних технологічних рішень ліквідації аварій в каналізаційних колекторах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / А.В. Коваленко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2002. — 15 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що знижують довговічність каналізаційних колекторів і призводять до їх аварій. Досліджено технологічні процеси аварійно-відновлювальних робіт. Наведено фактори, що впливають на інтенсивність процесу деформації грунтованого масиву поверхні землі, зумовленої аварією. Розроблено методику почасової оцінки параметрів напружено-деформаційного стану блочних обробок тунелю залежно від взаємодії конструкцій стінок тунелю з навколишнім грунтом, що дозволяє знаходити необхідні величини для оцінки міцності конструкцій. Наведено технологічні, технічні та організаційні рішення, що підвищують ефективність робіт, необхідних для ліквідації аварій на каналізаційних колекторах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.201.2-041.9
Шифр НБУВ: РА318931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Коваленко А.А. 
Становлення і розвиток виконавчої влади в Україні: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / А.А. Коваленко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження проблем розвитку та функціонування виконавчої влади в аспекті становлення її основних інститутів у новітній період політичної історії України, визначення її ролі та місця у структурі поділу державної влади, процесів демократизації та підвищення рівня її ефективності та професійності. Проаналізовано питання визначення поняття та сутності виконавчої діяльності. Розглянуто основні концепції виконавчої влади та діяльності у сучасній політичній науці, здійснено їх порівняльний аналіз. Охарактеризовано історико-політичні аспекти розробки поняття цієї влади. Зроблено аналіз сучасного стану даної влади у структурі функціонування політичних систем, визначено її основні завдання, цілі та повноваження. Розглянуто комплекс питань щодо забезпечення прав людини та громадянина у діяльності органів виконавчої влади у контексті конституційно проголошених орієнтирів на розбудову в Україні демократичної, правової держави та здійснюваної адміністративної реформи. Розкрито організаційно-правові основи формування системи виконавчої влади, питання взаємодії інституту глави держави та зазначеної влади, ролі та значення уряду, центральних органів даної влади у процесі здійснення функцій управління та її місцевих органів, їх взаємодії з органами місцевого самоврядування. Показано основні тенденції та перспективи її розвитку в Україні. Здійснено аналіз специфіки формування даної влади у посттоталітарних державах у процесі демократичного розвитку. Розкрито проблеми забезпечення законності у діяльності органів виконавчої влади, контролю за її діяльністю з боку інших гілок державної влади та громадянського суспільства, створення дійової системи балансу повноважень між різними органами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф03 + Ф03 + Ф03 + Ф03
Шифр НБУВ: РА324225

Рубрики:

      
12.

Коваленко А.І. 
Творча спадщина І.Г.Мясоєдова (дослідження методу стилетворення в українському образотворчому мистецтві початку ХХ століття): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / А.І. Коваленко ; Львів. акад. мистецтв. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено проблемні аспекти розвитку художньої культури початку ХХ ст. на підставі аналізу художньої спадщини та методу стилетворення у творчості І.Г.Мясоєдова. У порівняльному аспекті висвітлено пошуки стилю виконання твору митцями того часу у контексті філософсько-релігійних, соціально-політичних і морально-естетичних категорій. На підставі вивчення основних етапів формування творчої особистості художника надано оцінку його ролі у формуванні художньої культури України початку ХХ ст. Обговорено проблемні питання вивчення зразків вітчизняних митцій у еміграції та повернення несправедливо забутих імен художників на сторінки історії вітчизняної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ143(4Укр)6-8 Мясоєдов І. + Щ103(4Укр)61-2
Шифр НБУВ: РА318841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
13.

Коваленко А.В. 
Удосконалення параметрів вагона і верхньої будови колії з урахуванням їх механічної взаємодії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / А.В. Коваленко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Уперше для транспортного механічного комплексу "вагон - рейкова колія у місці стикової нерівності" одержано залежності прогинів приймаючої рейки колії під першою шпалою на фазі їх зростання від експлуатаційних і конструктивних параметрів транспортного засобу і верхньої будови колії. За методами числових досліджень з урахуванням знайдених залежностей розв'язано задачу визначення механічних параметрів вагона та колії раціонального й оптимального типів, які забезпечують задані характеристики їх взаємодії. Результати, одержані завдяки проведеному дослідженню, використовуються як практичні рекомендації щодо вибору експлуатаційних і конструктивних параметрів вагона та верхньої будови колії на етапах проектування та удосконалення транспортних засобів, а також розробки їх швидкісних режимів руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О22-015.2 + О211-022 + О24-02 +
Шифр НБУВ: РА351266

Рубрики:
  

      
14.

Кіріяк Ю. П. 
Продуктивність сортів пшениці озимої залежно від агротехнологічних чинників за умов змін клімату в Південному Степу України / Ю. П. Кіріяк. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі наведено результати досліджень з особливостей росту і розвитку сортів пшениці озимої Овідій та Херсонська 99, їх продуктивність залежно від місця розміщення у сівозміні, системи обробітку ґрунту та погодних умов. Розміщення пшениці озимої в різних ланках сівозміни і способи та глибина обробітку ґрунту під її попередниками вплинули на характер і інтенсивність накопичення вологи в ґрунті за осінньо-зимовий період. Встановлено, що у 2015 та 2016 роках існував тісний кореляційний зв'язок між запасами продуктивної вологи в ґрунті під посівами пшениці озимої на час відновлення вегетації та урожайністю: r = 0,85 та r = 0,64 відповідно.На час припинення осінньої вегетації рослини сорту Херсонська 99 сформували на 1,6-21,2 % більшу кількість пагонів порівняно з сортом Овідій. Весною, до виходу рослин у трубку середньодобове наростання сухої речовини у сорту Овідій було на 3,2-5,5 % вищим за сорт Херсонська 99, а в міжфазний період «вихід у трубку-колосіння» - на 4,2-6,5 %. Інтенсивність росту рослин залежала від сорту, погодних умов та попередників. Коефіцієнт розмноження насіння був вищим у сорту Овідій – 14,4-22,5 і дещо нижчим у сорту Херсонська 99 – 12,4-20,1. У обох сортів він був вищим у насіння пшениці озимої, розміщеної по чорному пару. Виробництво насіння пшениці озимої збільшує умовний чистий прибуток порівняно з виробництвом зерна на 22,6-23,9 % у сорту Херсонська 99 і на 30,7-32,5 % у сорту Овідій.Ключові слова: кліматичні зміни, ріст, розвиток, продуктивність, пшениця озима, сорт, Херсонська 99, Овідій.^UThe aim of the research was to determine the features of the formation of the crop of different varieties of winter wheat depending on its location in the crop rotation and weather conditions during the growing season. The thesis presents the results of studies of the features of the growth and development of winter wheat varieties Ovid and Kherson 99, their productivity, depending on the location in the rotation, tillage system and weather conditions. Placement of winter wheat in different parts of the crop rotation and methods and depth of tillage under its predecessors influenced the nature and intensity of moisture accumulation in the soil during the autumn-winter period. It was found that 20 in 2015 and 2016 there was a close correlation between the reserves of productive moisture in the soil under winter wheat crops during the recovery of vegetation and yields of r = 0.85 and r = 0.64, respectively. At the time of ending the autumn growing season of the plant varieties, Kherson 99 formed on a 1.6-21,2% more number of shoots compared to the sort of Ovid. In the spring, before the release of plants into the tube, the average daily increase in dry matter in the Ovid variety was 3.2 - 5.5% higher than the Kherson variety 99, and in the interfacial period "output in the tube – earing" – 4.2-6.5 %. The intensity of plant growth depended on the variety, weather conditions, and predecessors. The multiplication factor of the seed was higher in grade Ovid – 14.4-22.5, and somewhat lower in the variety Kherson 99 – 12,4-20,1. In both varieties, it was higher in the seeds of winter wheat, placed on the bare fallow. Seed production of winter wheat increases the conditional net income compared to grain production 22.6-23.9% of the grade Kherson 99 and by 30.7-32.5 percent of the varieties of Ovid.Keywords: climate changes, growth, development, productivity, winter wheat, variety, Kherson 99, Ovid.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Коваленко А. А. 
Функції та завдання фінансового права: проблеми теорії і практики / А. А. Коваленко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація містить комплексний та системний аналізи теоретичних і практичних проблем, пов'язаних із завданнями та функціями сучасного фінансового права.Зосереджено увагу на функціях права та питанні їх впливу на фінансове право й правовідносини. Досліджено різні критерії класифікації функцій, особливості практичної реалізації функцій права. Запропоновано узагальнене групування доктринальних праць, дотичних до предмета дослідження. Наголошено на необхідності розмежування понять «реалізація функції фінансового права» та «реалізація права».^UThe dissertation contains a comprehensive and systematic analysis of theoretical and practical problems related to the tasks and functions of modern financial law.Particular attention has been paid to law functions and the issue of their influence on financial law and legal relations. The author has studied various criteria of the classification of the functions, specific features of practical implementation of law functions. A generalized grouping of doctrinal works relevant to the subject matter of the study has been suggested. The author has emphasized on the need to distinguish between the concepts of «implementation of financial law function» and «realization of law».


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Кличковський С. О. 
Соціально-психологічні особливості формування психологічного клімату на підприємстві у кризовий період. / С. О. Кличковський. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню соціально-психологічних особливостей формування психологічного клімату на підприємстві у кризовий період. У роботі здійснено теоретичний аналіз наукових підходів до тлумачення поняття психологічного клімату. Психологічним кліматом: а) є стан колективу, що виконує спільну предметну діяльність, має спільні цілі та цінності; б) процес узгодження поведінки та діяльності.Визначено, що психологічний клімат пов'язаний з чинниками, які мають різний вплив. Зокрема, негативно впливають такі чинники: відкрита та завуальована жорстокість, скептицизм, директивний стиль керівництва; позитивно: відповідальність, інформованість, прагнення бути серед людей, впевненість, довірливість та згуртованість.^UThe dissertation work is devoted to the study of the socio-psychological characteristics of the formation of the psychological climate at the enterprise during the crisis period. The work carried out a theoretical analysis of scientific approaches to the interpretation of the concept of "psychological climate". The psychological climate is the state of the collective performing a common objective activity, has common goalsand values; it is the process of reconciling behavior and activity (experience of interaction and social cognition).Among the structural components of the psychological climate, the following are identified: the nature of interpersonal relations, leadership style, group motivation for achieving success, attitudes in interpersonal relationships, professional competence of employees.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Безверха К. С. 
Соціальна ідентичність як чинник адаптації мігрантів. / К. С. Безверха. — Б.м., 2021 — укp.

Дослідження присвячено вивченню соціальної ідентичності мігрантів, зокрема соціальної ідентичності як чинника адаптації мігрантів. В дисертації досліджено та проаналізовано соціально-психологічні особливості соціальної ідентичності як чинника адаптації мігрантів.В дисертації вперше:- модифіковано та адаптовано Опитувальник соціальної ідентичності О. В. Васькової;- досліджено соціальну ідентичність мігрантів з точки зору її впливу на адаптацію мігрантів;розширено та доповнено:- наукове уявлення про соціальну ідентичність як чинник адаптації мігрантів;- структуру соціальної ідентичності мігрантів; розроблено та апробовано інформативно-практичний тренінг соціальної ідентичності як чинник адаптації мігрантів;надано рекомендації щодо більш ефективної адаптації мігрантів за допомогою підвищення рівня соціальної ідентичності.^UThe thesis is devoted to the study of the social identity of migrants, in particular social identity as a factor in the adaptation of migrants. In the thesis the social and psychological features of social identity as a factor of adaptation of migrants are investigated and analyzed.For the first time in a thesis Questionnaire of social identity by О. V. Vaskova was modified and adapted; and the social identity of migrants has been studied in terms of its impact on the adaptation of migrants;Expanded and supplemented the scientific understanding of social identity as a factor in the adaptation of migrants and the structure of the social identity of migrants. Informative and practical training of social identity as a factor in the adaptation of migrants was developed and tested, recommendations for a more effective adaptation of migrants through social identity are provided.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Данько О. В. 
Кероване формування та аналіз оптичних зображень у розупорядкованих середовищах / О. В. Данько. — Б.м., 2021 — укp.

Робота присвячена аналізу поширення світла розсіюючими середовищами, аналізу фокусування світла у таких середовищах за допомогою керованої модифікації падаючого хвильового фронту, а також встановленню закономірностей руху суспензії заряджених паличкоподібних колоїдних частинок, що належить до класу «м'яких речовин», оскільки ряд потенційних застосувань пов'язаний з динамічними середовищами.Дослідження потоків речовини здійснювалось реологічними методами та за допомогою лазерної допплерівської велосиметрії. Це дозволило визначити характерні особливості потоку даної речовини за різної швидкості деформації. Отримані дані можуть бути корисними для подальших досліджень фокусування світла у динамічних середовищах.Для дослідження фокусування світла крізь багатократно розсіююче середовище засобами адаптивної оптики було розроблено комп'ютерну модель, основна ідея якої полягає у визначенні власних передавальних каналів середовища шляхом сингулярного розвинення лінійного оператора, що описує розсіювання світла середовищем. Перевагою цієї моделі є можливість застосування різних програмних пакетів для розрахунку полів, розсіяних розупорядкованим середовищем заданої мікроскопічної конфігурації. За допомогою цієї моделі визначено особливості поширення світла через розупорядковані середовища при фокусуванні. Також за допомогою комп'ютерного моделювання проведено дослідження алгоритмів фокусування світла та запропоновано вдосконалення, яке підвищує ефективність одного з розглянутих алгоритмів. Крім того, проаналізовано алгоритм фокусування, який полягає у відновленні дійсної частини матриці передачі середовища, та запропоновано метод зниження впливу шумів на нього.Були проведені також й експериментальні дослідження фокусування світла, під час яких було виявлено істотний вплив шуму тракту реєстрації зображень на роботу алгоритмів та кінцевий результат. Були досліджені шумові характеристики тракту реєстрації зображень та за результатами цих досліджень було розроблено рекомендації щодо зниження впливу шумів у експерименті.^UThe dissertation aims to analyze light propagation through scattering media, light focusing with the help of a controlled modification of the incident wavefront, and to determine the features of the flow of charged colloidal rods suspension that belongs to the “soft matter” class. The last part may be useful since numerous potential applications deal with dynamic media.The investigation of the suspension flows has been performed utilizing rheological methods and laser Doppler velocimetry. This has allowed determining the features of the flow of this suspension at different shear rates. The data obtained may be useful for further researches on light focusing in dynamic media.To study light focusing through a multiple scattering medium with the help of adaptive optics, a computer model has been developed. The main idea of this model is the determination of eigen transmission channels using singular value decomposition of the linear operator that describes the light scattering by the medium. The advantage of this model is the possibility of using different programs for calculating fields that are scattered on a disordered medium of a defined microscopic configuration. The peculiarities of light propagation through disordered media during focusing have been determined with the help of this model. Also, light focusing algorithms have been investigated utilizing the computer simulation and a modification to one of the algorithms that allow increasing its efficiency has been proposed. Besides, a light focusing algorithm that consists in recovering the real part of the medium transmission matrix has been analyzed and a method for reducing the effect of noise on it has been proposed.The experimental investigations of light focusing have also been performed. It has been found that the imaging pipeline noise significantly influences the light focusing algorithm's performance and the final result. The noise properties of the imaging pipeline have been studied and based on the investigation results, the recommendations on the reducing of the influence of noise in the experiment have been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Хачатурян Ю. Р. 
Соціально-психологічна адаптація дітей-мігрантів в освітньому середовищі. / Ю. Р. Хачатурян. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню соціально-психологічної адаптації дітей-мігрантів в умовах освітнього середовища. У роботі узагальнено теоретичні положення соціально-психологічної адаптації дітей-мігрантів та емпірично виявлено систему і зміст соціально-психологічної адаптації дітей-мігрантів в умовах освітнього середовища.У роботі з'ясовано відмінності у показниках соціально-психологічної адаптації дітей-мігрантів та дітей місцевої громади (агресивність, ворожіть, негативізм, роздратування, підозрілість, образа). Встановлено відмінності у соціально-психологічній адаптації дітей-мігрантів залежно від статі. Встановлено чинники успішної соціально-психологічної адаптації до нового середовища (адекватна самооцінка, помірний рівень тривожності (особистісної і ситуативної), відсутність ворожого ставлення та підозрілості до оточуючих).^UThe dissertation is devoted to the study of socio-psychological adaptation of migrant children in the context of educational system. The paper summarizes theoretical provisions of socio-psychological adaptation of migrant children and empirically identifies the system and content of socio-psychological adaptation of migrant children in the context of educational system.The paper clarifies the differences in the indicators of socio-psychological adaptation of migrant children and children of the local community (aggression, hostility, negativism, irritation, suspicion, resentment). Differences in the socio-psychological adaptation of migrant children depending on gender have been established. Factors of successful social and psychological adaptation to the new environment (adequate self-esteem, moderate level of anxiety (personal and situational), lack of hostility and suspicion of others) have been established. It is determined that the socio-psychological adaptation of migrant children in the context of educational system is a process of building an interaction system (environment – person – group) which produces an adaptive space, which results in the interaction of educational institutions through a special system of influences directed changes in the cognitive, emotional and behavioral areas of the personality of a migrant child.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Пахоль Б. Є. 
Соціально-психологічні чинники професійного суб'єктивного благополуччя особистості. / Б. Є. Пахоль. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено теоретичному обґрунтуванню та емпіричному вивченню соціально-психологічних чинників та структури професійного суб'єктивного благополуччя представників різних професій.У роботі здійснено теоретичний аналіз і узагальнення наукових підходів до визначення психологічного та професійного суб'єктивного благополуччя особистості. На основі емпіричного дослідження встановлено рівень вираженості та зв'язки з професійним суб'єктивним благополуччям різних показників дослідження, як загалом по вибірці, так і в різних професійних групах; виявлено факторну структуру та чинники професійного суб'єктивного благополуччя; досліджено особливості професійного суб'єктивного благополуччя в різних професійних групах; виявлено відмінності між групами досліджуваних з високим та низьким рівнем професійного суб'єктивного благополуччя, а також з'ясовано особливості факторної структури та чинників їхнього професійного суб'єктивного благополуччя.^UThe thesis is devoted to theoretical substantiation and empirical study of social and psychological predictors and the factor structure of professional subjective well - being of representatives of various professions.The work carried out a theoretical analysis and generalization of scientific approaches to the definition of psychological and professional subjective well-being of the individual. On the basis of empirical research, the the mean level and connection with professional subjective well-being of various research indicators has been established, both in the sample as a whole and in various professional groups; revealed the factor structure and predictors of professional subjective well-being; predictors and other features of professional subjective well-being in various professional groups have been investigated; the differences between the groups with high and low levels of professional subjective well-being were revealed, and the features of the factor structure and predictors of their professional subjective well-being were also clarified.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського