Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (656)Книжкові видання та компакт-диски (439)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>A=КУЦЕНК$<.>+<.>A=ЛЕОНІД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Леонідова О.О. 
Адміністративна відповідальність за проступки в сфері телекомунікацій: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Леонідова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито поняття адміністративно-правових відносин у сфері телекомунікацій, їх місце серед інших суспільних відносин (економічних, екологічних, цивільних), проаналізовано механізм адміністративно-правового регулювання відносин у даній сфері, розглянуто поняття та класифікацію адміністративно-правових засобів охорони відносин у сфері телекомунікацій. Значну увагу приділено розкриттю сутності та підстав адміністративної відповідальності за порушення у сфері телекомунікацій, наведено юридичну характеристику адміністративних правопорушень у даній сфері, висвітлено особливості провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері телекомунікацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х819(4УКР)126.9
Шифр НБУВ: РА371455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Куценко Н.Л. 
Вплив монтелукасту та дезлоратадину на імунну відповідь на ало- та гетероантигени: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / Н.Л. Куценко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено вплив монтелукасту та дезлоратадину на первинну та вторинну імунну відповідь на ало- та гетероантигени та на апоптоз Т регуляторних клітин в експерименті та за клінічних спостережень з метою обгрунтування механізму регуляції фунціонального стану імунної відповіді. Встановлено, що імунізація тварин алоспленоцитами та одночасний прийом монтелукасту або дезлоратадину сприяє підсиленню алогенної реакції (проявом якої є збільшення маси регіональних лімфатичних вузлів), що свідчить про стимулювальний вплив препаратів в процесі реалізації імунної відповіді, обумовленої алоантигенами. Виявлено, що введення монтелукасту або дезлоратадину за імунізації тварин еритроцитами барана підсилює синтез гемолізинів та гемаглютинінів переважно за умов вторинної відповіді, що обумовлено індукцією імунної відповіді на гетероантигени в експерименті. З'ясовано, що CD4+CD25+ Т регуляторні клітини хворих на атопічну бронхіальну астму сенсибілізованих алергенами домашнього пилу, збагаченого дерматофагоїдними кліщами, піддаються алергенспецифічному апоптозу, що є одним з патогенетичних механізмів розвитку алергічного запалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-52 +
Шифр НБУВ: РА342479

Рубрики:

      
3.

Куценко О.Д. 
Діяльнісно-структурний потенціал трансформаційного процесу: до розробки концепції класоутворення: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.01 / О.Д. Куценко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 36 с. — укp.

Розкрито специфіку соціальної трансформації сучасного українського суспільства крізь призму процесу класоутворення як важливого аспекту накопичення та виявлення діяльнісно-структурних потенціалів соціального простору. Здійснено спробу теоретичного синтезу ідей синергетики, діяльнісного та структурного підходів у соціології. Доведено, що розуміння трансформаційного процесу можна досягти завдяки вивченню кооперативних ефектів соціальних дій, в яких здійснюється постійне становлення соціальних сил суспільства, що акумулюються в процесі класоутворення. Процес соціальної трансформації проаналізовано як прояв самоорганізації в суспільстві, в якому самоутворюються, накопичуються та відновлюються діяльнісно-структурні потенціали, що їх втілюють та своїми практиками структурують соціальний простір. Уперше у вітчизняній соціології розроблено багаторівневу діяльнісно-структурну концепцію класоутворення, проведено емпіричну апробацію її елементів у дослідженні трансформації українського суспільства. З використанням наведеної концепції проведено аналіз емпіричного матеріалу, визначено провідні тенденції трансформаційного процесу в сучасному українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*328.93 + С5*422
Шифр НБУВ: РА315419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Куценко М.А. 
Економічні механізми ресурсозабезпечення оперативно-рятувальної служби МНС України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / М.А. Куценко ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено економічні механізми забезпечення ресурсами підрозділів міністерства надзвичаних ситуацій (МНС) України, які проводять заходи з подолання наслідків природних і техногенних катастроф. Розкрито роль і особливості функціонування підрозділів МНС України у структурі бюджетних організацій та доведено, що дієздатність зазначених підрозділів може вимірюватися ступенем зменшення збитків від надзвичайних ситуацій. З урахуванням специфіки задач і цілей оперативно-рятувальної служби створено загальний метод аналізу, розроблено критерії ефективності використання ресурсів оперативно-рятувальною службою та методику аналізу ефективності використання ресурсів. Доведено існування теоретичного оптимуму сумарних витрат, який можна визначити кількісно у разі обгрунтування потреби у фінансуванні підрозділів МНС України. Побудовано імітаційну модель, яка дозволяє з'ясувати ресурси, необхідні для ефективного функціонування служби. Доведено необхідність стадії моделювання у процесі дослідження ресурсозабезпечення оперативно-рятувальних підрозділів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-983 +
Шифр НБУВ: РА358073

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Куценко Л.В. 
Євген Маланюк: витоки й еволюція творчої особистості: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01 / Л.В. Куценко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 32 с. — укp.

Дослідженоо формування та еволюцію світоглядних та естетичних позицій Є.Маланюка, їх зв'язок з художньою творчістю. Визначено основні етапи творчої еволюції письменника з їх ідейно-стильовими домінантами. Розглянуто життєдіяльність письменника крізь призму самоусвідомлення його життєвого покликання. Розкрито феномен української політичної еміграції. Висвітлено історичний та соціо-культурний контексти епохи, виявлено їх формотворчий вплив на особистість митця, простежено витоки та визначено суть його історіософської концепції творчості. Досліджено історію художньої творчості Є.Маланюка, "біографію" окремих творів як шлях до пізнання його внутрішньої біографії. Проаналізовано художній доробок письменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=7СОЕ)-4Маланюк,Є.4,0 + Ш5(7СОЕ=Ук)-4Маланюк,Є.4.0
Шифр НБУВ: РА320198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Куценко О.В. 
Маркери ендотоксемії при гнійно-запальних процесах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.В. Куценко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 18 с. — укp.

З урахуванням ролі імунокомпетентних клітин у "впізнаванні" антигену та формуванні специфічного імунного захисту, досліджено лімфоцитарні популяції, рівень експресії активаційних молекул, системні рівні цитокінів для визначення розбіжностей цих показників у випадку захворювань бактеріального та небактеріального походження. Як маркери ендотоксемії бактеріального походження запропоновано активаційні молекули -HLA-DR+, рівень NK-клітин та системні рівні TNF. Наголошено, що визначення цих показників може сприяти покращанню діагностики серед захворювань із спільною назвою "Лихоманки неясного генезу" та оцінці активності інфекційного ендокардиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.61
Шифр НБУВ: РА320621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Куценко С. В. 
Моделі, методи та компоненти для комп'ютерних систем пожежних сигналізацій на базі технології ZigBee: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / С. В. Куценко ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено методи побудови топологій комп'ютерних мереж із стельових і настінних первинних перетворювачів пожежних сигналізацій із застосуванням бездротової технології передачі даних ZigBee. Удосконалено метод визначення граничних відстаней між компонентами бездротової комп'ютерної мережі з застосуванням променевих моделей з наближенням різниці потужностей сигналів до заданого значення. Запропоновано та досліджено схемофункціональне моделювання блоків комп'ютерних систем. Розроблено програмне забезпечення, яке реалізує одержані математичні моделі. Проведено експериментальні дослідження з розробленими комп'ютерними системами та компонентами до них на території кількох приміщень, що підтвердили достовірність одержаних теоретичних положень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-575
Шифр НБУВ: РА381022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Куценко Н. А. 
Організаційно-економічне забезпечення інтеграційних зв'язків регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Н. А. Куценко ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Визначено розуміння сутності економічної інтеграції регіонів. Розкрито форми прояву інтернаціоналізації господарського життя на основі міжнародного розподілу праці, регіональної кооперації та спеціалізації. Узагальнено світовий досвід зближення та переплетення господарських зв'язків шляхом визначення організаційних засад. Запропоновано методичні підходи щодо визначення типології адміністративно-територіальних утворень України. Вдосконалено прийоми порівняльного аналізу економічного розвитку прикордонних регіонів і науково-методичні підходи щодо визначення сильних і слабких сторін економіки регіону з використанням SWOT-аналізу. Обгрунтовано концепцію посилення економічної інтеграції регіону. Уточнено класифікацію факторів розвитку транскордонного співробітництва. Встановлено заходи з організаційно-економічного забезпечення інтеграційних зв'язків регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)688 + У9(4УКР)0-151
Шифр НБУВ: РА373424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Куценко А.В. 
Організаційно-економічний механізм управління ефективністю діяльності підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.В. Куценко ; Полтав. ун-т спож. кооп. України. — Полтава, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні засади формування організаційно-економічного механізму управління ефективністю діяльності підприємств роздрібної торгівлі системи споживчої кооперації України. Розкрито зміст поняття "ефективність", удосконалено концептуальні положення управління ефективністю діяльності підприємства. Визначено зміст і склад організаційно-економічного механізму управління ефективністю діяльності підприємства. Розроблено алгоритм діагностики його функціонування на базі використання методу аналізу ієрархій. Досліджено соціально-економічний розвиток підприємств системи споживчої кооперації в цілому та торговельної галузі зокрема. Здійснено діагностику та розроблено методичний підхід щодо оцінки функціонування, можливостей удосконалення та змін організаційно-економічного механізму управління ефективністю діяльності підприємств роздрібної торгівлі України. Обгрунтовано напрями удосконалення та методику формування, наведено оцінку змін досліджуваного механізму за розробленим підходом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.21-07-21 +
Шифр НБУВ: РА352977

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Куценко М. Ю. 
Підвищення енергоефективності функціонування сортувальних пристоїв на основі комплексної оптимізації конструктивних параметрів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.20 / М. Ю. Куценко ; Українська державна академія залізничного транспорту. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О213.4-044
Шифр НБУВ: РА369519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Куценко В.П. 
Підвищення чутливості радіометричних приладів контролю виробів із діелектричних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / В.П. Куценко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення чутливості та точності радіометричних приладів неруйнівного контролю виробів з діелектричних матеріалів (РПК) за рівнем їх електромагнітного випромінювання надвисокочастотного (НВЧ) діапазону. Удосконалено теорію модуляційних РПК та систем, розроблену на підставі виділення інформаційних сигналів за наявності шумових завад. Встановлено, що основною причиною зниження чутливості модуляційних РПК є шумові завади, наближені до частоти комутації. Запропоновано алгоритми періодичного заміщення контрольованих сигналів у каналах РПК: власними шумами РПК, сигналом НВЧ-гетеродину, промодульованим шумовою напругою проміжної частоти, додаванням еталонного шуму з відомою інтенсивністю. Досліджено вплив асиметрії параметрів автоматичного перемикача, частоту комутації та смуги пропускання РПК, а також джерела похибок РПК. Показано вплив узгодження антен з об'єктами контролю. Запропоновано схемну реалізацію комп'ютерних засобів зниження похибок модуляційних РПК від власних шумів антени та підсилення прийнятого сигналу, нульових методів контролю без переривання прийнятого сигналу.Розроблено нові структури високочутливих РПК НВЧ-діапазонів та розроблено теоретичні засади їх проектування для неруйнівного контролю виробів з діелектричних матеріалів за рахунок контролю інформативних параметрів, надзвичайно слабких сигналів, рівень яких менший за рівень власних шумів РНК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с381 +
Шифр НБУВ: РА346603

Рубрики:

      
12.

Куценко В.О. 
Поперековий спондилолістез (патогенез, діагностика, прогнозування та лікування): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / В.О. Куценко ; Держ. установа "Ін-т патол. хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка АМН України". — Х., 2009. — 36 с. — укp.

Розроблено та верифіковано нову концептуальну модель генезису різних варіантів спондилолістезу. Встановлені кореляції параметрів хребтово-тазового балансу з параметрами ремоделювання кісткових елементів хребтових сегментів у хворих з різними варіантами диспластичного та дегенеративного спондилолістезу. Вивчені морфологічні та метаболічні особливості перебігу процесів ремоделювання хребтових сегментів у хворих зі спондилолізом, а токож під час експериментального моделювання спондилолістезу в лабораторних тварин (щурів). Показано суттєві зміни напружено-деформованого стану елементів хребтових сегментів за умов, які сприяють розвитку спондилолістезу, та біомеханічних показників порушення вертикальної пози та координації переходу від стояння до ходьби. Удосконалено етіопатогенетичну та структурно-функціональну класифікацію спондилолістезу. Встановлено кількісні критерії діагностики різних варіантів спондилолістезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.58 +
Шифр НБУВ: РА367635

Рубрики:

      
13.

Куценко А.Г. 
Поширення хвиль згину в періодично структурованих пружних системах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / А.Г. Куценко. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено явища поширення хвиль згину в одновимірних та двовимірних механічних системах, які мають періодичну просторову будову. На базі теорії Флоке знайдено однорідні розв'язки, які відповідають хвилям, що розповсюджуються в шарнірно та пружно періодично закріплених балках, а також в кусково-однорідній балці періодичної структури. Проаналізовано розподіл зони пропускання та встановлено фізичний зміст їх граничних частот. На прикладі шарнірно закріпленої балки показано, як одержані розв'язки можуть бути використані для побудови розв'язків фізично обгрунтованих граничних задач для відповідних нескінченних або напівнескінченних систем. З використанням методу Фур'є одержані результати підтверджено для випадку квазіодновимірних задач для двоперіодичних платівок. Для вивчення закономірностей поширення хвиль в двоперіодичних платівках у загальному випадку розроблено підхід, який базується на методі граничних елементів та ітераційному QR-методі розв'язку алгебричної проблеми на власні значення. На базі розробленого комплексного методу знайдено зони пропускання хвилі, яка поширюється в напрямку, ортогональному до діагоналі елементарного періоду. Встановлено існування квазіперіодичних хвиль, які мають період, кратний елементарному.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.101.1 в641.8,022
Шифр НБУВ: РА321330

Рубрики:

      
14.

Куценко 
Стан властивостей психофізіологічних функцій у дітей молодшого шкільного віку: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.В. Куценко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено властивості психофізіологічних функцій і варіативності серцевого ритму та оцінку їх впливу на успішність навчання (УН) учнів молодших класів. Встановлено тісні зв'язки функціональної рухливості нервових процесів (ФРНП), а також показників функціонального рівня системи зі статистичними та спектральними показниками серцевого ритму. Виявлено, що діти зі збалансованими симпатичними та парасимпатичними впливами мають найвищий розвиток психофізіологічних функцій та найвищу УН. Для успішного навчання особливо велике значення мають так звані "швидкісні" психофізіологічні показники. Зокрема, ФРНП найвища у "відмінників" та найнижча у тих, хто навчається "задовільно". Соціально несприятливі умови сповільнюють розвиток властивостей психофізіологічних функцій, що проявляється, переважно, в зниженні функціонального рівня системи і точності рухових координаційних актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.96
Шифр НБУВ: РА311461 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Леонідов І.Л. 
Теоретичні основи ефективності стратегічного планування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.Л. Леонідов ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади стратегічного планування, визначено його зміст, характерні ознаки, генетичні джерела. Проаналізовано базові складові ефективності стратегічного планування (ефективність стратегії та її планового впровадження), визначено форми, адекватні розвитку перехідної економіки України. Побудовано векторну модель стратегічного планування, що відображає функціонування зазначених складових та трансформаційних форм. Виявлено диференційований вплив ринкового, державного регулювання та громадських інститутів на ефективність стратегічного планування. Розроблено пропозиції щодо прогнозування тенденцій циклічності відтворення факторів виробництва, планування загальнодержавних альтернативних трансформаційних стратегій, які забезпечують оптимізацію економічного зростання. Наведено рекомендації щодо законодавчого визначення взаємозв'язку стратегічного планування на мікро-, мезо- та макрорівнях економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)23 +
Шифр НБУВ: РА331853

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Куценко С.А. 
Удосконалення діяльності оптових фармацевтичних підприємств на основі логістичного моделювання: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / С.А. Куценко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи покращання взаємодії оптових фармацевтичних підприємств з аптеками та виробниками ліків. Проаналізовано стан і перспективи розвитку оптового фармацевтичного ринку. З використанням системного підходу, логістичного моделювання та методу прийнятття рішень на основі теорій нечітких множин і багатокритеріального вибору розроблено моделі для вибору оптовиками постачальників ліків, оцінки якості логістичного обслуговування аптек, визначення цінових знижок в процесі дистирб'юції ліків, багатокритеріальної сегментації аптек і вибору ними оптового постачальника. Запропоновано засоби забезпечення прийняття логістичних рішень на оптових фармацевтичних підприємствах. Наведено рекомендації щодо практичного застосування розроблених моделей і методик за результатами їх апробації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1 +
Шифр НБУВ: РА354368

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Леонідов В.І. 
Удосконалення комплексної системи радіоакустичного та акустичного зондування пограничного шару атмосфери: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / В.І. Леонідов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методи підвищення функціональної надійності системи радіоакустичного зондування (РАЗ) пограничного шару атмосфери за умов виникнення у ньому термодинамічних збурювань у вигляді термічних струменів або інверсій температури зі зрушенням вітру. Показано позитивний ефект застосування методу апріорного синтезу реалізації функцій керування частотою випромінюваного радіосигналу системи РАЗ. Встановлено, що вихідними даними для синтезу є реалізація кусково-лінійних моделей профілю температури досліджуваного шару атмосфери. Вибір виду та параметрів моделей профілю температури здійснено на базі розробленого методу формалізованого аналізу ехосигналів акустичного каналу системи РАЗ. На підставі аналізу акустичних ехосигналів ідентифіковано тип поточного термодинамічного стану пограничного шару атмосфери, визначено висоту збуреного шару та періоди виникнення в атмосферному пограничному шарі спонтанних термодинамічних збурювань. Аналіз ехосигналів проведено в режимі моніторингу з інтервалом часу від 1 до 10 хв. До наукового обігу введено поняття коефіцієнта ефективності підсумовування хвиль радіоехосигналів. Одержано функціональну залежність між похибкою прогнозування профілю температури та значеннями коефіцієнта ефективності підсумовування відбитих радіохвиль. На базі даної залежності розроблено метод корекції прогнозованого профілю температури за даними наступного циклу радіоакустичного зондування. З використанням удосконалених методів зондування та аналізу ехосигналів здійснено обробку реальних ехосигналів, одержаних за допомогою експериментального зразка діючого акустичного каналу системи РАЗ, який можна використовувати як самостійну систему акустичного зондування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.29 +
Шифр НБУВ: РА350881

Рубрики:

      
18.

Куценко С.М. 
Хірургічне лікування вкорочень та дефектів стегнової кістки дистракційними апаратами системи Блискунова, що імплантуються: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.21 / С.М. Куценко ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2010. — 37 с. — укp.

Вирішено проблему хірургічного лікування (ХЛ) укорочень і кісткових дефектів стегна (КДС) різної етіології на основі розробки нових технологій з використанням механіко-математичного моделювання, конструювання, виготовлення і клінічного застосування оригінальних інтрамедулярних динамічних пристроїв. Проведено комплексні біомеханічні дослідження з вивченням динамічних інтрамедулярних пристроїв на технічну та конструкційну міцність, що сприяли підвищенню їх надійності. Розроблено систему ХЛ природжених укорочень стегна з використанням нової моделі інтрамедулярних дистракційних пристроїв у хворих з супутньою дисплазією тазостегнового суглоба. Запропоновано систему ХЛ великих дефектів стегна після органозберігальних оперативних втручань щодо злоякісних пухлин з застосуванням спеціального інтрамедулярного дистракційного апарату для ХЛ великих пострезекційних дефектів. Визначено динаміку та особливості формування регенерату за інтрамедулярної дозованої керованої дистракції, періоди та фази дистракційного остеогенезу. Проведено клініко-рентгенологічний аналіз результатів застосування нових технологій у ХЛ 199-ти пацієнтів з посттравматичними та природженими вкороченнями і КДС різної етіології в базових лікувальних закладах Кримського державного медичного університету ім. С.І.Георгієвського МОЗ України. Доведено високу ефективність нового методу - інтрамедулярної дистракції за ХЛ вкорочень і КДС, наведено рекомендації до використання даного методу в клінічній практиці провідних ортопедичних центрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285-59 + Р457.865.5-59
Шифр НБУВ: РА372551 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Леонідов О. С. 
"Структура та функціонування конструкції accusativus cum infinitivo в середньоанглійській мові" / О. С. Леонідов. — Б.м., 2019 — укp.

У роботі висвітлено підходи до визначення статусу інфінітивних конструкцій у традиційній та генеративній граматиках, розкрито особливості конституентного аранжування accusativuscuminfinitivoз позиційпрограми мінімалізму, досліджено семантичнігрупистрижневих дієслів, які приєднували комплемент, виражений інфінітивною конструкцією, представлено основні тенденції розвитку accusativus cum infinitive в середньоанглійській мові. Встановлено, що інфінітив має подвійну дієслівно-іменникову природу, яка зумовлює його синтаксичну поліфункціональність. Унаслідок інтеграції до системи дієслівних форм інфінітив набув здатності до дієслівного керування, приєднання зовнішнього та внутрішнього аргументів і вираження категорій виду і стану.^UThe study claims that the infinitive has a dual verbal and nominal nature, which is manifested in its syntactic multifunctionality. Due to the integration of the infinitive into the verbal system, the infinitive has acquired the ability to govern and attach external and internal arguments and express the grammatical categories of aspect and voice. A sentence with an infinitive construction is a poly-predicativ eunit, and the infinitival clause itself is a secondary predication structure that adjoins the main part of the sentence based on the hypotaxis arrangement. The accusativus cum infinitivo construction is an objective-with-the-infinitive construction, which complements the meaning of the main verb.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Куценко В. Ю. 
Аскетика як предмет філософського осмислення (методологічний аналіз) / В. Ю. Куценко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено базоваму поняттю європейського лексикону, фундаментально важливому для людини духовної реалізації, необхідною складовою якої є аскетика. Метою дисертаційного дослідження є виявлення методологічних аспектів аскетики в контексті переходу від релігійно-богословського до філософсько-антропологічного тлумачення.Дисертаційне дослідження пропонує нову оптику розгляду аскетики в сучасному гуманітарному знанні. Розроблено новий підхід до аскетики в світлі постсекулярного діалогу між світським і релігійним. Представлений комплексний аналіз існуючих підходів до вивчення аскетики, методологічні розробки, діючі в гуманітарному і загальнонауковому просторі, їх термінологічний, понятійний і концептуальний потенціал. Шляхом порівняння богословського і філософського аскетичного дискурсу виявляються точки їх розбіжності, що задають проблемні імпульси сучасних методологічних досліджень. На підставі побудованої проблемної перспективи проводиться пошук примирення методологічних інструментів.Аскетика – це практика, точніше, рефлексивна практика. У контексті цієї практики людський суб'єкт розташовується в полі рефлексивної активності, здійснює свідому, цілеспрямовану трансформацію себе, прагне до конституювання своєї ідентичності. Виділено широту і універсальність аскетики. На підставі того, що аскетика існує повсюдно, і немає випадків спостережень аскетики за межами людських істот; можна зробити висновок, що аскетика – риса, притаманна людському суспільству. аскетика – «зв'язна ознака» людського суспільства. Аскетику можна вважати культурною універсалією і невід'ємною рисою людини.На рівні спільності аскетичних практик можна говорити про методологічність їхнього характеру. Всі вони спрямовані на досягнення іншого, ніж початковий, стану. Він розуміється як більш досконалий.Методологічні та онтологічні аспекти аскетики збігаються. Хоча аскетика відноситься до сфери методології, в даному випадку метод передбачає зміну сутності. Метод виводить нас на онтологію. Засоби досягнення мети в процесі аскетичного досвіду можуть задати новий рівень реальності для практикуючого суб'єкта. Аскетизм в будь-якому втіленні є сам по собі методом, тому що він припускає спрямованість, рух до чогось і, отже, пов'язаний з метою.Системний розгляд аскетики дозволив по-новому представити антропологію і її значення для дискурсу аскези. Тільки в рамках докладно розробленої антропології може ефективно осмислюватися проблема аскетики. На цьому когнітивному полі сходяться богослов'я та філософія. Спостереження за людиною у межах аскетичних практик («практична антропологія») стали основою для зміни сенсу антропології: із вчення про фізичну природу і конституцію людини, його незмінність вона трансформується у вчення про зміну людини, що спирається на тезу про невизначеність її природи, про важливість динаміки, руху, шляху для буття людини («буття в проекті»), здійснення себе, становлення собою. Дослідження трансформацій терміну у філософській традиції дозволяє констатувати єдність смислів при розбіжності термінології.У сучасній філософії ХХ-ХХІ ст. відбувається своєрідна реабілітація аскетики (М.Вебер, Ф.Юнгер, М.Фуко). Аскетизм розглядається як головний двигун процесу раціоналізації як нового відношення до світу і формування сучасних структур свідомості. Релігійні традиції інтерпретуються як способи породження значень, які впливають на способи здійснення соціальної дії. Релігії виявляються як системи духовних вправ, антропотехнік, інтерпретувати і «перекладати» які пропонується не релігієзнавству або етиці, а антропології («теорія присутності, що вправляється» П.Слотердайка). Ключові слова: антропологія, аскетика, дискурс аскези, структура аскетичного діяння, конструювання суб'єктності, православний персоналізм, практики турботи про себе, рефлексія.^UThe thesis is devoted to the basic concept of the European lexicon, which is fundamentally important for a person of spiritual realization, of which asceticism is a necessary component. The purpose of the dissertation research is the explication of the philosophical meanings of asceticism from its various definitions. Our goal was to consider the philosophical or methodological aspect of asceticism. We saw that asceticism exists as meaningful self-restraint and, accordingly, sets a new level of reality and, therefore, goal-setting as the possibility of achieving it. The breadth and universality of asceticism are highlighted. Asceticism can be considered a cultural universal and an integral feature of human society. And accordingly, it can be assumed that it is rooted in the nature of man as a social being. We can talk about methodological of ascetic practices at the level of ascetical community All of them are aimed at achieving a state other than the initial one. It is understood as more perfect. Methodological and ontological aspects of asceticism coincide. Although asceticism belongs to the field of methodology, in this case, the method involves a change in essence. The method takes us to ontology. Asceticism is not just an exercise or practice, it allows someone to become an author-builder of your personality and move on to the ontological foundations of own existence. The inclusion of asceticism in synergetic concepts would enable to see it as a method of scientific search for a new subjectivity. In the context of humanitarian synergetics, asceticism is part of the process of individual self-organization. In our opinion, asceticism is intended to demonstrate synergetic models on it. Synergetics just undertakes to describe this state of transition and transformation of a person in ascetic practices. Synergetics gives a person the opportunity to destroy all subjectivity that is familiar to him and again appear before the world as an open problem and opportunity to be. The features of the conceptualization of asceticism in classical and nonclassical thinking are highlighted. The structure of ascetic doing is described, which is broader than just practice, since it implies a systematic approach and a complex of all practices. The systematic consideration of asceticism made it possible to present anthropology in a new way and its significance for ascetic discourse. New meanings of anthropology were discovered under the influence of non-classical approaches, when the construction of statements, the formation of activities, ways of establishing objects and their relations become the subject of philosophy. Only within the framework of a detailed anthropology can the problem of asceticism be effectively comprehended. Science, theology, and philosophy converge on this cognitive field. The specificity of philosophical and religious dialogue in the analysis of asceticism is revealed on the material of European philosophical reflection of asceticism, presented by the author deeply interwoven into the history of Christian thought. Philosophy and theology of austerity are considered as parts of one whole, consistent with current trends in European thinking. In line with the philosophical and theological dialogue, the author's concept of “Eucharistic Man” was developed, which in turn provides substantial content for “Eucharistic Theology” and includes key anthropological principles. The author is looking for an opportunity to describe the Orthodox world view in a rational language, avoiding evaluative terms. Hence the attention to the categorical apparatus of Orthodox asceticism, the concept of “inner man”, the tendencies of Orthodox modernism. The current state of research on the concept of asceticism in philosophy is characterized by predominant attention to experience and the role of ascetic practices. Reflection of ascetic experience in the philosophy of the second half of the XX - beginning of the XXI century allowed to see asceticism surrounded by “spiritual practices”, “anthropotechnics” (technology of power in relation to a person) “practicing oneself” (taking care of oneself). Asceticism is considered as the main engine of the process of rationalizing attitudes towards the world and the formation of modern structures of consciousness. Asceticism is therefore an important component of many cultural traditions, which is one of the fundamental principles of culture, and is its universal prerequisite. The world of asceticism is the world of human activity, purposeful activity, the exercise of freedom. As a universal cultural practice, asceticism relies on a person's understanding not as a given, but, rather, as a task, fulfills the supertask “to come true”. Keywords: asceticism, ascetic discourse, structure of ascetic doing, anthropology, self-care practices, reflection, constructing subjectivity, Orthodox personalism.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського