Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (197)Книжкові видання та компакт-диски (179)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>A=КРУГЛОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Круглова О.А. 
Вдосконалення нормативної бази фасованих мінеральних і питних вод: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / О.А. Круглова ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вдосконалено нормативне забезпечення якості фасованих мінеральних і питних вод. Проаналізовано вітчизняну та зарубіжну нормативну документацію щодо якості фасованих вод. Запропоновано зміни та доповнення до чинних в Україні вимог. Розроблено класифікацію фасованих питних вод, на підставі якої розроблено проект стандарту. Доведено необхідність поділу сфери регламентування ДСТУ 878:2006 "Води мінеральні природні фасовані. Технічні умови" (проект) і укладання на його підставі нових стандартів для нормування вимог до мінеральної води, яка є харчовим продуктом і мінеральної води - лікарського засобу. Запропоновано для визначення органолептичних показників і об'єму у пляшках мінеральної води використовувати термостатування. Розроблено алгоритм для програмного моделювання та створено базову програму для комплексного оцінювання якості фасованих вод. Розглянуто основні принципи реалізації міжрегіонального обліку якості фасованих вод. Запропоновано математичну модель, яка описує систему взаємодії тари - захисного покриття - води та дозволяє визначати залежність міграції шкідливих домішок з тари у воду від зовнішніх умов і властивостей захисного покриття тари.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л886я86 +
Шифр НБУВ: РА365008

      
2.

Круглов О.М. 
Доказування і докази у справах про адміністративні правопорушення посадових осіб: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Круглов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 18 с. — укp.

Визначено суть, зміст та форми використання терміна "посадова особа". Установлено особливості та межі адміністративної відповідальності посадових осіб в Україні та за кордоном. З'ясовано специфіку доказування та доказів у провадженні справ про їх адміністративні правопорушення. За результатами законодавчого та практичного дослідження процесу збору, вивчення та оцінки окремих різновидів доказів у справах про адміністративні правопорушення посадових осіб запропоновано основні правила та закономірності його здійснення, а також розроблено методичні рекомендації щодо загальних положень проведення окремих процесуальних дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА327620

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Круглова О.А. 
Ефективність управління товарними запасами у підприємствах роздрібної торгівлі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / О.А. Круглова ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Розкрито суть понять "управління товарними запасами", "ефективність управління товарними запасами", "політика управління товарними запасами". Обгрунтовано систему показників, розроблено методичний інструментарій для комплексної оцінки ефективності управління запасами у підприємствах роздрібної торгівлі, а також надано технологію формування ефективної політики та методичні рекомендації щодо підвищення ефективності управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.21-42-21-07
Шифр НБУВ: РА321648

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Круглова О.О. 
Кримінальна відповідальність за доведення до банкрутства (аналіз складу злочину): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.О. Круглова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше проведено кримінально-правовий аналіз юридичної норми, що передбачає відповідальність за умисне доведення до банкрутства суб'єкта господарьскої діяльності. Запропоновано новий термін - "кримінальне банкрутство", який узагальнює злочини, передбачені Ст. 218 - Ст. 221 КК України. Визначено видові об'єкти цих злочинів та уточнено ознаки злочинного діяння, передбаченого Ст. 219 КК України. Проведено правовий аналіз термінів "банкрутство" та "стійка фінансова неспроможність" щодо доцільності й правомірності їх паралельного вживання в диспозиції Ст. 219 КК України. З'ясовано стадії фінансової діяльності суб'єкта господарювання, на яких можливе доведення до банкрутства та встановлено моменти початку та закінчення злочину. Наведено класифікацію супутніх злочинних діянь і запропоновано нове визначення видового та безпосереднього об'єктів злочину доведення до банкрутства. Для розрахунку повного розміру матеріальних збитків запропоновано урахування сумарної шкоди злочину. Встановлено доцільність виключення з тексту диспозиції Ст. 219 КК України терміну "держава", оскільки його зміст вмотивовано у понятті "кредитори". Обгрунтовано необхідність доповнення суб'єктивного складу злочину, передбаченого Ст. 219 КК України та виключення з переліку його обов'язкових ознак мотиву доведення до банкрутства. Запропоновано нову редакцію Ст. 219 КК України та примітки до Ст. 218 КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.11 + Х881.9(4УКР)117.11
Шифр НБУВ: РА335428

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Круглов О.В. 
Магнітна сприйнятливість верхнього горизонту грунтів Лівобережжя України: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / О.В. Круглов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження магнітної сприйнятливості основних грунтів Лівобережжя України. Висвітлено ступінь її інформативності для аграрного виробництва та визначення антропогенного навантаження на грунти. Проаналізовано ступінь прояву негативних процесів на території виробничої ділянки, що може знайти своє застосування у разі складання плану меліоративних робіт. Розглянуто питання визначення напрямку вектора руху речовини в ландшафті, що могло б стати важливим компонентом у процесі складання планів для застосування агрохімікатів, введення на ерозійно небезпечних ділянках контурно-меліоративної системи землеробства. Показано, що господарська діяльність людини може позитивно та негативно впливати на величину магнітної сприйнятливості грунтів, а основний обробіток грунту зазвичай підвищує магнітну сприйнятливість грунтів. Магнітна сприйнятливість може бути використана як додатковий показник у випадку проведення моніторингу змін грунтового покриву в результаті господарської діяльності людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.2 в +
Шифр НБУВ: РА352515

Рубрики:

      
6.

Круглов І.В. 
Організація виробництва на підприємствах машинобудування України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.В. Круглов ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2000. — 21 с. — укp.

Досліджено проблеми та визначено основні напрямки вдосконалення поділу та кооперації праці робітників у системі організації виробництва на підприємстві. Розроблено методичні рекомендації щодо проектування форм поділу та кооперації праці робітників на робочих місцях та дільницях підприємств, обгрунтовано оптимальні критерії меж поділу та кооперації праці робітників, запропоновано методичні підходи до формування професії "робітник широкого профілю".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-801
Шифр НБУВ: РА309815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Круглов В.В. 
Параболічні та сідлові шарування та розподілення на тривимірних многовидах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.04 / В.В. Круглов ; НАН України, Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2009. — 15 с. — укp.

Досліджено зовнішні та внутрішні геометричні властивості двовимірних розподілень на замкнених тривимірних многовидах. Висвітлено питання існування метрики щодо якої секційна (гауссова) кривини контактної структури будуть заданими гладкими функціями на многовиді. Одержано формули, що описують зміну секційної, гауссової та зовнішньої кривин за умови деформації метрики уздовж поля нормалей. Доведено, що будь-яка строго негативна функція може бути реалізована як секційна (гауссова) кривина контактної структури. Доведено, що умовою забезпечення сильної сідлової достатності двовимірного розподілення є існування трансверсальної до нього контактної структури. Зроблено висновок, що будь-яка контактна структура з рівним нулю класом Ейлера є сильно сідловою. Розглянуто питання існуваня сильно сідлових і параболічних шарувань на тривимірних многовидах. Доведено, що на кожному замкненому орієнтованому тривимірному многовиді існують сильно сідлові та параболічні шарування. Показано, що будь-яка трансверсально орієнтована контактна структура на замкненому тривимірному многовиді є параболічною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.222.11,0 + В182.42,0 +
Шифр НБУВ: РА368901

Рубрики:

      
8.

Круглова Л.Б. 
Публікація джерел з історії України на сторінках наукового часопису "Чтения в историческом обществе Нестора-летописца" (1879 - 1914рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Л.Б. Круглова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проаналізовано археологічну діяльність друкованого органу Історичного товариства Нестора-літописця - наукового часопису "Чтения в Историческом обществе Нестора-летописца" (ЧИОНЛ) (1879 - 1914 рр.). Комплексно досліджено вміщені на сторінках ЧИОНЛ писемні джерела з історії України: документальні публікації з соціально-економічної та політичної історії, з історії церкви та культури, а також оповідні джерела релігійного змісту та світського характеру. Встановлено принципи та методи археографічного опрацювання джерел на сторінках ЧИОНЛ. Описано особливості джерельних публікацій, визначено принципи їх відбору та тематичну спрямованість. Висвітлено роль часопису в процесі розвитку та формування української археографії на межі XIX - XX ст., його місце в науковому та культурному житті України вказаного періоду та внесок у розширення джерельної бази історії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)5 + Т3(4УКР)5-7,01 +
Шифр НБУВ: РА368204

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Круглова Н. В. 
Розподіл деяких функціоналів від поля Ченцова: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.05 / Н. В. Круглова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено задачу знаходження розподілу максимуму звуження поля Ченцова зі зсувом на поверхню та на криві. Узагальнено перетворення Дуба на випадок полів, теорему Парка та Параньяпа про розподіл звуження поля Ченцова на ламані з однією точкою злому. Наведено оцінки розподілу максимуму поля Ченцова на ламаних з однією точкою злому. Встановлено інтеграл від поля Ченцова по кривій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.501,0
Шифр НБУВ: РА375695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Круглов І. С. 
Трансдисциплінарна геоекологія / І. С. Круглов. — Б.м., 2021 — укp.

Трансдисциплінарну геоекологію обґрунтували як голістичну науку про геопросторові аспекти екологічних процесів, орієнтовану на підтримку менедж-менту екосистемних послуг у взаємодії зі стейкголдерами. У дисертації вперше:1. Визначили загальний зміст трансдисциплінарної геоекології на основі аналізу її наукових, технологічних та суспільних передумов; 2. Обґрунтували загальні теоретичні об'єкти геоекології – геоекосистеми (ГЕС) – як процесні геопросторові моделі реальних ландшафтів, які реалізують за допомогою технології алгебри карт;3. Обґрунтували голістичний теоретичний об'єкт – тотальну ГЕС (Т-ГЕС) – як мережне поєднання різних класів ГЕС, які мають щонайменше один спільний компонент, якій відображає наземний покрив; 4. Визначили особливості базової ГЕС (Б-ГЕС) як загальної міждисциплінарної дискретної, категорійної, морфогенної, статичної моделі ландшафту – інтегративної основи Т-ГЕС;5. Розглянули основні класи спеціальних ГЕС (С-ГЕС) як комплементарних дисциплінарних ландшафтних моделей, які доповнюють і конкретизують Б-ГЕС у рамках Т-ГЕС. С-ГЕС можуть бути як дискретними, так і континуальними, як морфогенними , так і трансморфогенними, як статичними, так і динамічними; 6. Ці концептуально-методичні підходи обґрунтували на підставі локальних та регіональних досліджень, а також спеціально унаочнили на прикладі Т-ГЕС карпатського ландшафту.^UTransdisciplinary geoecology is substantiated as a holistic science concentrated on the geospatial dimension of ecological processes. It is based on the geospatial and ecological approaches, is realized by geomatics techniques, and it supports management of ecosystem services in close cooperation with stakeholders. This study pioneers with several new concepts and approaches described below.General definition of the contents of transdisciplinary geoecology is provided based on the analysis of its scientific, technological, and societal preconditions. Firstly, we interpreted notions of scientific objects and subjects from the standpoint of transdisciplinarity and the theory of process and complex systems. Secondly, we analyzed different interpretations of geoecology and compared them with other geographical sciences to detect numerous “doppelgangers”. Thirdly, geospatial and ecological approaches were interpreted from the standpoint of the systems theory and geomatics techniques. Fourthly, we studied effects of current social situation and environmental legislation on the development of geoecology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Козуб С. О. 
Оцінка результативності планування діяльності підприємств торгівлі / С. О. Козуб. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт – процес планування діяльності підприємств торгівлі; мета – обґрунтування теоретичних засад та розробка науково-методичних і практичних рекомендацій з оцінки результативності планування діяльності підприємств торгівлі; методи – загальнонаукові та специфічні; результати – методичні узагальнення, конкретні методики і практичні рекомендації з оцінювання результативності планування діяльності підприємств торгівлі; новизна – удосконалення та подальший розвиток теоретичних засад і методичних підходів, розробка науково-методичних і практичних рекомендацій з оцінки результативності планування діяльності підприємств торгівлі, зокрема удосконалено: систему планування діяльності підприємства, науково-методичний підхід до оцінювання результативності планування діяльності підприємства торгівлі, науково-методичний підхід до вдосконалення системи планування діяльності на підприємстві; набули подальшого розвитку: систематизація принципів планування діяльності підприємства торгівлі, система показників оцінювання результативності планування діяльності підприємства торгівлі, понятійно-категоріальний апарат у частині уточнення дефініції планування діяльності; сфера (галузь) використання – підприємства роздрібної торгівлі, вищі навчальні заклади.^UObject – the activity planning process of trade enterprises; purpose – theoretical bases scientific substantiation, scientific and methodical toolkit development, as well as practical recommendations consideration of efficiency assessment of trade enterprises activity planning; methods – general scientific and specific; results – methodical generalizations, specific methods and practical recommendations of effectiveness assessment of trade enterprises activity planning; novelty – improvement and further development of theoretical principles and methodological approaches, development scientific and methodical and practical recommendations of effectiveness assessment of trade enterprises activity planning, in particular trade enterprises activity planning system, scientific and methodological approach to trade enterprises activity planning effectiveness, scientific and methodological approach to improving the enterprise planning system are improved; trade enterprise activity planning principles systematization, indices system of effectiveness assessment of trade enterprises activity planning, conceptual and categorical apparatus in terms of the of activity planning definition clarifying are further developed; sphere (branch) of use – retail trade enterprises, higher educational institutions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Круглов І. О. 
Вплив комплексної йонної та термічної обробки на структурно-фазові перетворення у функціональних плівкових композиціях із нанорозмірними шарами Ni, Cu, Cr, V / І. О. Круглов. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню впливу комплексної йонної та термічної обробки на закономірності формування структурно-фазових станів та фізико-хімічних властивостей у нанорозмірних металевих плівкових композиціях, затребуваних у якості функціональних елементів мікро- та наноелектроніки, фотовольтаїки, мікроприладобудування.Встановлено, що низькоенергетична (400–2000 еВ) йонно-променева обробка поверхні тонкоплівкових систем Ni/Cu/Cr(V) загальною товщиною 75 нм здійснює пасивуючий вплив на матеріали металевих шарів, сприяє відновленню оксидів на внутрішніх межах розділу, зменшує кількість домішкових атомів вуглецю та кисню, підвищує хімічну чистоту шару Cu із збереженням незмінного фазового складу за відсутності дифузійної взаємодії компонентів. Визначено, що оптимальним режимом такої низькоенергетичної йонно-променевої обробки з точки зору покращення фізико-хімічних властивостей нанорозмірних композицій є опромінення йонами Ar+ з енергією 800 еВ упродовж 1200 с. Запропоновано модель окисно-відновних процесів у нанорозмірних системах під дією йонного опромінення на основі ефекту дальнодії та шляхи покращення корозійних властивостей. Вперше показано, що комбінування низькоенергетичної йонної обробки з термічним відпалом за оптимальними режимами дозволяє досягти цілого ряду позитивних ефектів, в першу чергу з точки зору покращення властивостей основного функціонального шару Cu, очищення його від шкідливих домішок та відновлення оксидів. Більш того, встановлені умови, за яких відбувається гальмування процесів дифузійної взаємодії компонентів, і, як наслідок, підвищення термічної стабільності функціональних плівкових композицій із нанорозмірними шарами Ni, Cu, Cr, V за умов комплексного йонно-термічного впливу порівняно із традиційним відпалом. Доведено, що йонно-променевою обробкою за оптимальних режимів можна покращити корозійну стійкість нанорозмірних плівкових композицій з провідним шаром Cu, а комплексним впливом йонно-променевої та термічної обробки – їх адгезійну міцність та зносостійкість.Отримані в роботі результати є науковою основою для практичного використання комбінації енергетичних впливів різної природи (зокрема, йонно-променевої/плазмової та термічної обробки) задля цілеспрямованого формування структурно-фазових станів, стабілізації структурних властивостей та досягнення покращених експлуатаційних характеристик нанорозмірних вакуумно-конденсованих металевих матеріалів для потреб сучасних технологій мікро- та наноелектроніки, фотовольтаїки, мікроприладобудування.^UThe dissertation is devoted to the study of the effect of complex ion and thermal treatment on the regularities of formation of structural-phase states and physico-chemical properties in nanoscale metal films, which are attractive as functional elements of micro- and nanoelectronics, photovoltaics, and microfabrication.It was established that low-energy (400–2000 eV) ion-beam treatment of the surface of Ni/Cu/Cr(V) thin-film systems with a total thickness of 75 nm exerts a passivating effect on the materials of the metal layers, promotes the reduction of oxides at the internal interfaces, and reduces the number of carbon and oxygen impurities, increases the chemical purity of the Cu layer while maintaining an unchanged phase composition due to the absence of diffusion interaction between the components. It was determined that the optimal mode of such low-energy ion-beam treatment from the viewpoint of improving the physicochemical properties of nanoscale compositions is irradiation with Ar+ ions with an energy of 800 eV for 1200 s. A model of reduction processes in nanoscale systems under the ion irradiation based on the long-range effect and ways to improve corrosion resistance are proposed.It was shown for the first time that combining low-energy ion treatment with thermal annealing using optimal modes allows to achieve a number of positive effects, primarily associated with the enhanced properties of the main functional Cu layer, refining it from harmful impurities and reducing oxides. Moreover, we established the conditions allowing to slow down the processes of diffusion interaction of the components and, as a result, to improve the thermal stability of functional thin films with nanolayers of Ni, Cu, Cr, V under the complex ion-thermal influence compared to traditional annealing. It has been demonstrated that ion-beam treatment under optimal conditions can improve the corrosion resistance of nanoscale film compositions with a conductive layer of Cu, while the complex effect of ion-beam and thermal treatment can improve their adhesive strength and wear resistance.The results obtained in the work are a scientific background for the practical application of a combination of energetical effects of various nature (in particular, ion-beam/plasma and thermal treatment) for the purposeful formation of structural-phase states, stabilization of structural properties, and the achievement of improved operational characteristics of nanoscale condensed metal materials for the needs of micro- and nanoelectronics, photovoltaics, microfabrication.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського