Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (294)Книжкові видання та компакт-диски (273)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=КРОТ$<.>+<.>A=КОСТЯНТИН$<.>+<.>A=ВІКТОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Кротенко Г. А. 
Аналіз процесів видавлювання в умовах тривимірної течії металу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.05 / Г. А. Кротенко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше для створення математичних моделей процесу тривимірної течії металу використано варіаційний метод і показано, що процеси характеризуються специфічною тривимірною течією металу, яка не є вісесиметричною і до цього часу не враховувалась в теоретичних рішеннях. Проаналізовано процес видавлювання, який враховує особливості формування осередку деформації, кінцеву формозміну та силовий режим за умов тривимірної течії. Встановлено, що тонкостінні циліндричні деталі за певних умов можна одержувати з квадратної заготованки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.4-1
Шифр НБУВ: РА382657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Кротенко В.К. 
Відновлювальне лікування хворих на гіпертонічну хворобу з застосуванням магніто- та озонотерапії в умовах денного стаціонару: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.К. Кротенко ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2009. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано можливість підвищення ефективності відновлювального лікування хворих на гіпертонічну хворобу I та II ступенів за умов денного стаціонару шляхом застосування комплексної магніто- й озонотерапії у поєднанні з медикаментозним лікуванням. Наведено епідеміологічну характеристику різних форм гіпертонічної хвороби, виявлених на Одещині. Визначено структуру, частоту й особливості перебігу досліжуваної патології. Встановлено, що застосування низькочастотного магнітного поля з озонотерапією активізує терапевтичний ефект гіпотензивних препаратів і сприяє зменшенню частоти клінічних проявів гіпертонічної хвороби, покращанню показників системної, периферичної та внутрішньосерцевої гемодинаміки та позитивно впливає на стан симпатоадреналової, згортаючої та протизгортаючої систем, стан перекисного окиснення ліпідів та антиокиснювальної системи, що підтверджено даними добового моніторування артеріального тиску за максимального ефекту дотримання поєднання медикаментозної, озоно- та магнітотерапії. Доведено, що застосування методів немедикаментозного відновлювального лікування активізує позитивний вплив медикаментозної терапії та сприяє підвищенню ефективності лікування хворих на гіпертонічну хворобу I та II ступенів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 +
Шифр НБУВ: РА367459

Рубрики:

      
3.

Кротов Г.В. 
Диференційоване програмування розвитку рухових здібностей дівчат початкової школи з урахуванням соматтипу: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.02 / Г.В. Кротов ; Нац. пед. ун-т ім. М.Драгоманова. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Виявлено особливості вікового формування основних рухових (фізичних) здібностей дівчаток початкової школи відповідно до їх соматичного типу конституції (соматотипу), що є підгрунтям для розробки диференційованого, з урахуванням соматотипу, фізичного виховання даного контингенту учнів. Визначено структуру рухових здібностей дівчаток 7 - 10 років у кожному віці, обумовлену соматотипологічними розбіжностями школярок. Виявлено вікові особливості сумарної та парної взаємодії показників соматотипу та показників рухових здібностй дівчаток, що дало можливість розробити диференційовані нормативи їх фізичної підготовленості. Удосконалено технологію визначення соматотипу дівчаток початкової школи варіантом кількісної оцінки компонентів маси тіла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 +
Шифр НБУВ: РА369600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кротюк В.А. 
Духовний потенціал обороноздатності держави в умовах соціокультурних трансформацій (соціально-філософський аналіз): автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / В.А. Кротюк ; Харк. ун-т Повітр. сил ім. І.Кожедуба. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено процес формування духовного потенціалу обороноздатності держави за умов соціокультурних трансформацій. Висвітлено світоглядні та методологічні засади дослідження духовного потенціалу обороноздатності держави. Розкрито його суть і зміст. Досліджено детермінанти формування духовного потенціалу обороноздатності держави. Виявлено групи органічно взаємопов'язаних чинників, соціокультурних, етнонаціональних і особистісних. Показано суперечливість процесу формування даного потенціалу та виділено тенденції, які мають прояв за умов соціокультурних трансформацій. Визначено суть і зміст соціального механізму формування духовного потенціалу за умов трансформації суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*668 + Ц1,8(4УКР)14 +
Шифр НБУВ: РА357990

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Крот О.П. 
Ефективна очистка вентиляційних багатокомпонентних вуглеводневих газових викидів, що містять бенз(а)пірен: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / О.П. Крот ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблему забруднення навколишнього середовища вуглеводнями, в тому числі канцерогенними. Розроблено й упроваджено ефективний спосіб очистки шкідливих вентиляційних викидів переробки нафтовідходів, що полягає в поєднанні термообробки та каталітичного окиснення (на двошаровому каталізаторі, перший за рухом газу - мангановорудний шар, другий - паладієвий; співвідношення об'ємів шарів відповідно 3:1). Проведено лабораторні дослідження ефективності розробленого способу очистки за умов окиснення вміщуючої канцерогени вуглеводневої суміші, а також за наявності в суміші сірководню та діоксиду сірки. Отримано кінетичні залежності каталітичного окиснення вуглеводнів. Досліди, що проведені на дослідно-промисловій установці термокаталітичної обробки газових викидів, доводять ефективність розробленого способу очистки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.58
Шифр НБУВ: РА308305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Кротов К.В. 
Концепції смислу історії в сучасній християнській філософії (порівняльний аналіз): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / К.В. Кротов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Здійснено порівняльний аналіз положень щодо проблеми смислу історії в західному та східному християнстві, виявлено особливості постановки цієї проблеми у витоках християнської філософії. Визначено вплив модернізаційних процесів у сучасному християнстві на розв'язання досліджуваної проблеми. Виявлено нові тенденції в розробці проблеми смислу історії в новітній російській християнській філософії, здійснено порівняльний аналіз цих тенденцій у контексті сучасного неотомізму та неопротестантизму. Досліджено особливості постановки та розв'язання даної проблеми в українській православній традиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*327.32 + Ю6*327.32 + Ю6*327.32
Шифр НБУВ: РА326967

Рубрики:

      
7.

Кротюк І.Г. 
Моделі та інструментальні засоби системи оперативного управління виробництвом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / І.Г. Кротюк ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено нові моделі та алгоритми для системи оперативного управління виробництвом з метою їх застосування у процесі вироблення управлінських рішень. Запропоновано та реалізовано математичну модель організаційно-функціональної структури виробничої системи на базі застосування теоретико-множинно-графового підходу, який відрізняється врахуванням топологічних особливостей і взаємозв'язків між компонентами системи. Вперше запропоновано концепцію моделювання бізнес-процесів управління виробництвом на основі регулярних виразів алгебри подій, що забезпечує компактність запису, досить простий опис алгоритмів і наочність їх представлення. Багатокритеріальну оптимізаційну модель доповнено виробничими функціями, що поєднують показники ефективності функціонування підприємства не з вектором виробничої програми, а з векторами управляючих ресурсних змінних і стану виробництва. Удосконалено метод багатокритеріальної оптимізації в задачах оперативного управління виробництва, який відрізняється наявністю внутрішньої процедури експертного оцінювання варіантів, що дозволить приймати управлінські рішення за наявності кількісних та якісних локальних критеріїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-801-210.301 +
Шифр НБУВ: РА335494

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кротких М.О. 
Окисно-відновні процеси в тканинах яєчника, матки та надниркової залози корів і телиць залежно від стану репродуктивної системи: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / М.О. Кротких ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2001. — 18 с. — укp.

З використанням полярографічного методу вивчено інтенсивність тканинного дихання в тканинах яєчника, надниркової залози та ендометрія корів і статевозрілих телиць. Визначено, що інтенсивність сукцинатоксидазної, NADH-оксидазної, цитохромоксидазної та АТР-азної реакцій в тканинах статевих органів і надниркової залози корів і статевозрілих телиць зумовлена функціональною активністю жовтого тіла. Виявлено, що у разі гіпофункції яєчника тканинне дихання в наднирковій залозі підсилюється. Встановлено, що стимуляція фолікулярною та амніотичною рідинами тканинного дихання в досліджуваних тканинах має пряму залежність від функціональної активності жовтого тіла або плаценти, сироватка крові овулюючих корів більш активно стимулює тканинне дихання у разі відсутності жовтого тіла. Аналоги гонадотропін-рілізінг гормону in vitro стимулюють окисно-відновні процеси в тканинах яєчника та ендометрія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.96
Шифр НБУВ: РА316505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Крот В.А. 
Османська експансія в Південно-Східній Європі та зовнішня політика Польщі в останній чверті ХV - на початку ХVІ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.А. Крот ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення та еволюцію зовнішньої політики Польського королівства щодо південно-східних територій в останній чверті XV - на початку XVI ст. З'ясовано причини та суть змін, що обумовили втрату впливу держави у Причорномор'ї, а згодом і у всій Південно-Східній Європі. Розглянуто перебіг та результати відносин Польщі з Османською імперією, Кримським ханством, Угорщиною, Дунайськими князівствами у контексті османського наступу у Причорноморському регіоні. Висвітлено форми та методи реалізації зовнішньої політики Польського королівства у Південно-Східній Європі. Визначено передумови переходу Польщі до вирішення чорноморської проблеми військовим шляхом та її поразку. Проаналізовано процес дипломатичного врегулювання польсько-османських відносин на початку XVI ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5ТУР)42-68 + Т3(4ПОЛ)42-6 +
Шифр НБУВ: РА333814

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кротінов І.В. 
Продуктивність озимої пшениці залежно від попередників, способів обробітку грунту і добрив у Південно-східному Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / І.В. Кротінов ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню шляхів підвищення продуктивності озимої пшениці у південно-східній частині Степу України. Надано всебічну агротехнічну оцінку її попередника у зв'язку з впливом різних способів основного обробітку грунту та добрив на фактори, які визначають рівень продуктивності. Встановлено, що у грунті після чорного пару створюються кращі умови для розвитку рослин, тобто отримують на 25 - 40 % більше зерна, ніж після кукурудзи на силос. Заміна оранки чорних парів на глибину 25 - 27 см чизельним обробітком зі застосуванням щілювання на 40 - 45 см, рівно як і щілюванння на 40 - 45 см грунту після гороху і кукурудзи, а також заміна оранки на 16 - 18 см після еспарцету мілким обробітком на 10 - 12 см не знижували кількості отримуваного урожаю зерна. Серед застосовуваних добрив найбільш ефективними виявились органо-мінеральні на мінеральні. Найбільша економічна і біоенергетична ефективність забезпечується у ланці сівозміни з чорним паром. Досить високі показники отримано також під час вирощування озимини після гороху та еспарцету. Застосування чизельного обробітку грунту по чорному пару порівняно з оранкою дозволяє економити на кожному гектарі 5 - 6 кг паливно-мастильних матеріалів, 16 - 18 грн. грошово-матеріальних коштів, 630 - 720 МДж сукупної енергії та 23 - 30 % трудових затрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4(4УКР-4ДНІ),022
Шифр НБУВ: РА310243 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Кротенко В.І. 
Психологічні особливості емпатії підлітків: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.І. Кротенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано і визначено поняття емпатії у двох формах її прояву. Наведено новий підхід щодо розуміння даних форм. Встановлено загальні та індивідуальні особливості розвитку окремих структурних компонентів розвитку емпатії (емоційно-оцінного, когнітивного та поведінкового). Розширено наукове уявлення про динаміку, індивідуальні та вікові особливості розвитку й умови закріплення емпатії як стійкої моральної риси особистості. Виділено фактори, що впливають на розвиток емпатії підлітків. Виявлено найбільш значущі об'єкти їх емпатії. Розроблено комплекс методик, які дають можливість ефективно управляти розвитком емпатійних почуттів у дітей підліткового віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.402.2-52 + Ю983.726-43
Шифр НБУВ: РА314330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Крот Л.М. 
Роль земств Лівобережної України в модернізації сільського господарства (1864 - 1914): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Л.М. Крот ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано діяльність земських установ Лівобережної України в галузі сільського господарства у другій половині XIX - на початку XX ст. Увагу приділено формуванню бюджету органів місцевого самоврядування та фінансуванню економічних і сільськогосподарських потреб населення. Розглянуто заходи земств з пропаганди передових методів господарювання, зокрема, організацію сільськогосподарських шкіл, курсів, лекцій, виставок, дослідних полів і ділянок. Висвітлено участь земських установ у формуванні кредитної кооперації, дрібних сільськогосподарських товариств, прокатних пунктів. Відзначено співпрацю між повітовими та губернськими земствами, а також ставлення уряду до діяльності органів місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)503.2 +
Шифр НБУВ: РА366355

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кротко Д.Г. 
Синтез та спектральні властивості поліметинових барвників на основі ядер псевдоазуленів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Д.Г. Кротко ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено методи синтезу катіоноїдних поліметинових барвників (ПБ) симетричної та несиметричної будови на базі систем індено[2,1-b]хромену та 5H-індено[2,1-b]хіноліну. Експериментально досліджено та проаналізовано з використанням квантово-хімічних розрахунків спектральні та флуоресцентні властивості одержаних ПБ. Зазначено, що спектри поглинання ПБ несиметричної будови містять у видимій області по дві смуги поглинання, відносна інтенсивність і форма яких залежить від електронної природи другого гетерозалишку. У спектрах сильно електронноасиметричних барвників спостерігається інверсія поліметинового переходу та переходу, локалізованого на ядрі псевдоазулену. Виявлено, що для катіоноїдних ціанінових барвників на основі системи індено[2,1-b]хромену спостерігається довгохвильова флуоресценція, а також кортокохвильова антистоксівська флуоресценція з порушенням правила Каша. Запропоновано загальну схему електронних переходів, що відповідає флуоресцентним переходам у цих барвниках. Знайдено, що у твердому розчині за температури 77 К) симетричного триметинціаніну - похідного індено[2,1-]хромену відбувається значний гіпсохромний зсув його смуги флуоресценції у порівнянні з його смугою флуоресценції у рідкому розчині. Синтезовано певну кількість мероціанових барвників на основі систем індено[2,1-b]піраму та індено[2,1-b]хромену та досліджено їх спектральні властивості. Установлено, що у видимій частні електронних спектрів поглинання цих барвників є дві смуги. Показано, що ПБ похідні псевдоазуленів здатні утворювати J-агрегати, які поглинають у ближній інфрачервоній області. Синтезовано скварилієвий барвник на основі 2-фенілциклопента[b]хромену - перший представник похідних всевдоазуленів такого типу. Показано, що у спектрі поглинання цього барвника спостерігаються дві смуги поглинання близької інтенсивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л624.5 +
Шифр НБУВ: РА337331

Рубрики:

      
14.

Кротік Н.Л. 
Становлення і розвиток єврейської освіти в Україні (20 - 30 рр. ХХ століття): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.Л. Кротік ; Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. — Житомир, 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено всебічний аналіз процесу розбудови етнонаціональної освіти в Україні, зокрема єврейської, у 1920 - 1930-х рр. Установлено суперечливість курсу тодішньої влади у здійсненні політики коренізації. Наголошено, що побудова єврейського освітнього простору в Україні мала певні особливості, які дали змогу єврейській освітній системі розвиватися за більш швидких темпів у порівнянні з іншими етносами. Це було спричинено необхідністю ліквідації смуги осілості з її характерним безробіттям і постійними соціальними катаклізмами, а також курсом країни на індустріалізацію. Однак єврейську освіту від ліквідації вберегти не вдалося. Внаслідок репресій, дискредитації, посилення пропаганди інтернаціоналізму, впровадження елементів уніфікації та русифікації наприкінці 1930-х рр. етнонаціональна освіта в Україні, зокрема єврейська, припинила своє існування. Її відновлення розпочалося за умов незалежної України завдяки зусиллям державних структур, громадських доброчинних організацій та фондів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР)45 + Ч34(4УКР)45 + Ч34(4УКР)45 + Ч34(4УКР)45
Шифр НБУВ: РА349268

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Кротова Т.Ф. 
Становлення і розвиток інтересу до музичного виконавства у старшокласників на основі особистісно-орієнтованого підходу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.Ф. Кротова ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему становлення та розвитку інтересу до музичного виконавства у старшокласників у контексті особистісно-орієнтованого навчання. Здійснено теоретичний та історичний аналіз наукової літератури з дослідженої проблеми. Вивчено специфіку даного інтересу з урахуванням вікових особливостей підлітків. Визначено роль і місце музичного виконавства у структурі цих потреб. Охарактеризовано зміст і структурні компоненти інтересу до музичного виконавства. Виявлено педагогічні умови ефективного застосування особистісно-орієнтованого підходу до учнів у процесі розвитку дослідженого інтересу. Науково обгрунтовано критерії та рівні його сформованості з урахуванням структурних компонентів (емоційного, інтелектуального та вольового). Розроблено та впроваджено до навчально-виховного процесу методику, спрямовану на становлення та розвиток інтересу до музичного виконавства у старшокласників за умов особистісно-орієнтованого навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31р(4УКР)21-34 + Щ31р(4УКР)21-34 + Щ31р(4УКР)21-34
Шифр НБУВ: РА330842

Географічні рубрики:

      
16.

Кротова О. О. 
Верхньопалеолітичні мисливці степів Північного Надчорномор'я / О. О. Кротова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено реконструкції соціально-економічної структури суспільств мисливців степів Північного Надчорномор'я як багатокомпонентної адаптивної системи. В ній проаналізовано і узагальнено археологічні і палеонтологічні матеріали близько 40 основних, у тому числі, багатошарових, пам'яток регіону, дані палеогеографічних реконструкцій епохи пізнього плейстоцену півдня Східної Європи. На базі аналізу абсолютного і відносного датування пам'яток та техніко-типологічних особливостей комплексів крем'яного інвентарю вдосконалено авторську культурно-хронологічну періодизацію. Хронологію пам'яток узгоджено із основними палеогеографічними етапами пізнього плейстоцену України. Періодизація культурно-технологічних традицій відображає особливості виникнення, розвитку та, іноді, співіснування селетоїдної, оріньякської і граветської традицій в регіоні. На базі використання комплексу сучасних методів та методологічних підходів визначено типи культурної адаптації населення регіону зі специфічними тактиками виживання (мисливські стратегії, типи мобільності) та здатність створювати певні соціальні об'єднання в залежності від характеру природних умов та стану ресурсів.^UThe thesis is devoted to the reconstruction of social and economic structure of societies of hunters of the Northern Black Sea steppes as multicomponent adaptive system. The archaeological and paleontological materials of about 40 of the Upper Palaeolithic sites of the Northern Black Sea steppes was analyzed. The history of research of the Upper Palaeolithic in the region is summarized. The data from the Pleistocene environments according to main East European geochronology charts is cited. The composition and features of resources – objects of hunting is determined.Classification of the sites of steppe zone is proposed. There are three types of sites: 1) relatively large long-term (seasonal) base camps; 2) small short-term base camps; 3) locations of the having a special purpose setting (kill-sites and/or places of butchering activities, workshops of flint, and others like that). If the first type of sites (base camp) and most of the different locations, mainly, characteristic for life-style with logistic mobility, then the second type – for resident mobility.The reconstructions of hunter's adaptation systems to specifics of the environment of the Late Pleistocene on different stages of the Upper Palaeolithic, and peculiar to them of cultural-technological traditions, their time of origin, existence/coexistence and interferences which explain some features of ancient history of steppe region and Eastern Europe, are presented.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Кротов О. В. 
Стрічковий фундамент з повздовжнім вирізом по підошві / О. В. Кротов. — Б.м., 2019 — укp.

Об′єкт досліджень – взаємодія з грунтовою основою стрічкових фундаментів з повздовжнім вирізом по підошві; мета – розробка ефективної конструкції стрічкового фундаменту з повздовжнім вирізом по підошві й удосконалення відповідних методик розрахунку; методи – аналіз нормативних та літературних джерел, науково-технічних досягнень; аналітичні методи розв'язання задач механіки грунтів із застосуванням теорій пружності та пластичності; метод прямого експерименту. Результати – аналітично вирішена задача розподілу стискаючих напруг в основі центрально навантажених фундаментів з повздовжнім вирізом по підошві, що дозволяє визначати осідання фундаментів нормативним методом пошарового підсумовування; отримана теоретична залежність розвитку зон пластичних деформацій в основі стрічкового фундаменту з повздовжнім вирізом по підошві на основі змішаної задачі теорій пружності та пластичності для визначення розрахункового опору основи; теоретично доведено, що розрахунковий опір ґрунтової основи стрічкового фундаменту завширшки B=2b+a з повздовжнім вирізом по підошві величиною a до 70% більший, ніж традиційного суцільного стрічкового фундаменту завширшки B=2b при інших рівних умовах та критеріях; отримані залежності осідань основи центрально навантажених повномасштабних фундаментів з повздовжнім вирізом по підошві в польових умовах; впроваджено –в проектних організаціях м. Харкова: ПрАТ «Трест Житлобуд-1» (м. Харків); ТОВ «Транс Строй Комплекс» (м. Харків), а також використані в навчальному процесі при вивченні студентами будівельного факультету ХНУБА дисципліни «Геотехнічний супровід будівництва та реконструкції».^UThe object of research– interaction with the soil base of tape foundations with longitudinal cut-out on the bottom; goal – development of effective design of the tape foundation with longitudinal cut-out on the bottom and improvement of appropriate calculation methods; methods–analysis of normative and literary sources, achievements analytical methods for solving soil mechanics problems with the application of theories of elasticity and plasticity; method of direct experiment. Results – analytically solved the problem of distribution of compressive stresses in the basis of centrally loaded foundations with longitudinal cut-out on the bottom, which allows to determine the subsidence of foundations by the normative method of layered summation; the theoretical dependence of the development of plastic deformation zones at the base of a tape foundation with longitudinal cut-out on the bottom is obtained, based on the mixed problem of the theories of elasticity and plasticity to determine the calculated resistance of the base; it is theoretically proved that the calculated impedance of the soil base of the strip foundation with width B=2b+a with a longitudinal cut-out on the bottom of magnitude a is up to 70% greater than the traditional solid strip foundation with width B=2b under other equal conditions and criteria; dependences of sediments of the basis of centrally loaded full-scale foundations with longitudinal cut-out on the bottom in field conditions were obtained; implemented - in project organizations of Kharkov: JSC "Trust Zhitlobud-1" (Kharkov); "Trans Stroy Complex" LLC (Kharkov), as well as used in the course of studying students of the Faculty of Civil Engineering of the National Technical University of the discipline "Geotechnical support of construction and reconstruction".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Кротевич О. В. 
Татуювання як сучасна дизайнерська практика: образно-стилістичні та техніко-технологічні тенденції. / О. В. Кротевич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено дослідженню актуальних проблем у татуюванні як сучасній дизайнерській практиці: визначенню засад при створенні образно-стилістичних характеристик в умовах поширених техніко-технологічних тенденцій. За результатами дослідження були проаналізовані історичні передумови виникнення мистецтва татуювання як графічного зображення на тілі людини і його внеску в культурну спадщину людства.Упорядковані функції, субстилі, техніки та технології в сучасному тату. Класифіковані функції визначені як система констант сучасного татуювання та систематизовані відповідно до рівнодійових соціально-культурних складових. Дана класифікація сформована скрізь призму функцій графічного дизайну: відображаючу, виховну, пізнавальну, комунікативну, гедоністичну, інтелектуальну.Обґрунтовані основні засоби формування художньо-образних характеристик та розроблені композиційні прийоми, притаманні стилям та технікам сучасного татуювання.Ключові слова: татуювання, графічний дизайн, субстилі, дизайнерська практика, чинники, функції, види тату, тенденції, дизайн, композиції, образ, техніки, технології.^UThe dissertation work is devoted to the study of topical problems in tattooing as a modern design practice: the definition of principles when creating figurative and stylistic characteristics in the context of widespread technical and technological trends.Based on the results of the study, the historical prerequisites for the emergence of the art of tattooing as a graphic image on the human body and its contribution to the cultural heritage of mankind were analyzed.The functions, substyles, techniques and technologies in modern tattoo have been ordered. The classified functions are defined as the system of constants of modern tattooing and are systematized in accordance with the resultant socio-cultural components.The main means of forming artistic-figurative characteristics have been substantiated and compositional techniques inherent in the styles and techniques of modern tattooing have been developed.Key words: tattoo, graphic design, substyles, design practice, factors, functions, types of tattoo, trends, design, composition, image, techniques, technologies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Кротік О. І. 
Репродуктивне здоров’я жінок на тлі інфекцій, що передаються статевим шляхом: автореферат дис. ... д. мед. н. : 14.01.01 / О. І. Кротік. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена відновленню репродуктивної функціїу жінок з інфекціями, що передаються статевих шляхом, в анамнезі, шляхомоптимізації, розробки та впровадження науково обґрунтованого медикоорганізаційного алгоритму діагностики та лікування в прегравідарний періодперед програмами допоміжних репродуктивних технологій та під часвагітності для зниження частоти акушерських і перинатальних ускладнень.На І етапі було проведено аналіз структури та динаміки захворюваностіна інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), всього населення,період з 2014 по 2019рр. згідно даних статистичного відділу МОЗ України.На ІІ етапі проведено клініко-статистичний аналіз амбулаторних карт таісторії хвороби 371 жінки, які перенесли запальні захворювання репродуктивної системи; проведено ретроспективний аналіз 150 історій вагітностіта пологів: в основну групу (ОГ) увійшли 100 вагітних з наявністю ІПСШ ванамнезі та епізоди проявів під час даної вагітності та 50 вагітнихконтрольної групи (КГ) без даної патології. На ІІІ етапі лабораторнообстежені 91 вагітна жінка, які завагітніли вперше, їм проведена ПЛРдіагностика наступних інфекцій: Chlamydia trachomatis, Ureaplasmaurealyticum, Ureaplasma parvum, Mycoplasma hominis та Gardnerella vaginalis;визначення частоти поєднань досліджуваних інфекцій у пацієнток тапроведене морфологічне дослідження плацентарних порушень при ІПСШ від80 жінок репродуктивного віку. На IV етапі дослідження обстежено 247 жінокіз безпліддям, які мали в анамнезі ІПСШ і планували взяти участь у програмі3ДРТ: 115 жінкам проведено запропоновану нами прегравідарну підготовку, ізних у 56 жінок програма ДРТ завершилися вагітністю, які увійшли до І групий одержували запропоновані нами лікувально-профілактичні заходи; 132жінкам проведено стандартну прегравідарну підготовку, з них у 51 жінкипрограма ДРТ завершилися вагітністю, які увійшли до ІІ групи й одержувализагальноприйняті лікувально-профілактичні заходи. Контрольну групу (КГ)становили 30 жінок, які не мали в анамнезі ІПСШ та ознак цих захворювань,без значної соматичної патології, також завагітніли за допомогою ДРТ. Назаключному етапі було проведено власне клініко-лабораторне обстеження ужінок І та ІІ груп і доведена клінічна ефективність розробленого тавпровадженого алгоритму прегравідарної підготовки перед циклами ДРТ таведення вагітності у жінок із ІПСШ в анамнезі.Для вирішення поставленої мети були визначені наступні завдання:дослідити та проаналізувати епідеміологію, етіологічну структуру та особливості клінічного перебігу інфекцій, що передаються статевим шляхом у жінокрепродуктивного віку при запальних захворюваннях органів малого таза врегіонах України; провести клініко-статистичний аналіз анамнезу жінокрепродуктивного віку, які перенесли запальні захворювання репродуктивноїсистеми; вивчити особливості мікробіоценозу вагіни, флори цервікальногоканалу та порожнини матки у цих жінок; вивчити результати допоміжнихрепродуктивних технологій при безплідді у подружніх пар із ІПСШ в анамнезі; визначити особливості перебігу вагітності, пологів та стан новонароджених у них; з’ясувати особливості функціонального стану фетоплацентарногокомплексу у цих вагітних; вивчити особливості системного і місцевого імунітету та проаналізувати динаміку лабораторних показників функціонуванняімунної та гемокоагуляційної систем у вагітних з ІПСШ в анамнезі післяпрегравідарної підготовки перед циклами ДРТ; проаналізувати морфофункціональні та морфометричні зміни в плаценті при ускладненому перебігувагітності на тлі ІПСШ в анамнезі; розробити, науково обґрунтувати і впровадити алгоритм прегравідарної підготовки, ведення вагітності та практичні4рекомендації, щодо зниження частоти акушерських та перинатальних ускладнень у жінок із ІПСШ в анамнезі і оцінити його ефективність.Аналіз статистичних даних МОЗ України за 2014-2019рр. показав, щоу жінок репродуктивного віку при запальних захворюваннях органів малоготаза в регіонах України інфекцією, що передається статевим шляхомхворіють 2,5-3,0 рази частіше місцеві жителі. Аналіз вікової структурихворих з ІПСШ свідчить про стабільно високу захворюваності серед чоловіків та жінок репродуктивного віку, яка досягає 35-40%. Середній рівеньзахворюваності ІПСШ у жінок репродуктивного віку припадає на 20-29 років,основні групи ризику щодо поширення ІПСШ є жінки у віці 18-25 років;жінки хворіють на тріхомоніаз та урогенітальній мікоплазмоз в 3-4 разичастіше, ніж чоловіки.^UThe dissertation is devoted to the restoration of reproductive function inwomen with a history of sexually transmitted infections by optimizing, developingand implementing a scientifically based medical and organizational algorithm fordiagnosis and treatment in the pre-gravid period before programs of assistedreproductive technologies and during pregnancy to reduce the frequency ofobstetric and perinatal complications.At the І stage, an analysis of the structure and dynamics of the incidence ofSTIs in the entire population was carried out in the period from 2014 to 2019,according to the data of the statistical department of the Ministry of Healthof Ukraine. At the II stage, a clinical and statistical analysis of outpatient chartsand medical histories of 371 women who suffered from inflammatory diseases ofthe reproductive system was carried out; a retrospective analysis of 150 historiesof pregnancy and childbirth was carried out: the main group (OG) included 100pregnant women with a history of sexually transmitted infections (STI) andepisodes of manifestations during this pregnancy and 50 pregnant women in thecontrol group (CG) without this pathology. At the III stage, 91 pregnant womenwho became pregnant for the first time were laboratory examined and PCRdiagnosed for the following infections: Chlamydia trachomatis, Ureaplasmaurealyticum, Ureaplasma parvum, Mycoplasma hominis and Gardnerella vaginalis;the frequency of combinations of the studied infections in female patients wasdetermined and a morphological study of placental disorders in STI from80 women of reproductive age was conducted. At the IV stage of the study,247 women with infertility who had a history of STI and planned to participate in8the АRT program were examined: 115 women underwent the pre-gravid trainingoffered by us, 56 of whom, in the АRT program, ended in pregnancy. Thosewomen entered the 1st group and received our proposed medical and preventivemeasures; 132 women underwent standard pre-gravid training, 51 of whomcompleted the АRT program with pregnancy. They were included in the II groupand received generally accepted medical and preventive measures. The controlgroup (CG) consisted of 30 women who did not have a history of STI and signs ofthese diseases, without significant somatic pathology, who also became pregnantwith the help of АRT. At the final stage, a proper clinical and laboratoryexamination was conducted in women of groups I and II, and the clinicaleffectiveness of the developed and implemented pregravid preparation algorithmbefore АRT cycles and pregnancy management in women with a history of STIwas proven.In order to achieve the goal, the following tasks were set: to investigate andanalyze the epidemiology, etiological structure and features of the clinical courseof sexually transmitted infections in women of reproductive age with inflammatorydiseases of the pelvic organs in the regions of Ukraine; to conduct a clinical andstatistical analysis of the anamnesis of women of reproductive age who sufferedfrom inflammatory diseases of the reproductive system; to study the peculiaritiesof the microbiocenosis of the vagina, the flora of the cervical canal and the uterinecavity in these women; to study the results of assisted reproductive technologies ininfertility in married couples with a history of STІ; to determine the peculiarities ofthe course of pregnancy, childbirth and the condition of their newborns; to find outthe features of the functional state of the fetoplacental complex in these pregnantwomen; to study the peculiarities of systemic and local immunity and nalyze thedynamics of laboratory indicators of the functioning of the immune andhemocoagulation systems in pregnant women with a history of STI after pre-gravidpreparation before АRT cycles; to analyze the morphofunctional and morphometricchanges in the placenta during a complicated course of pregnancy against thebackground of STІ in the anamnesis; to develop, scientifically substantiate and9implement an algorithm of pre-gravid preparation, pregnancy management andpractical recommendations, to reduce the frequency of obstetric and perinatalcomplications in women with a history of STI and evaluate its effectiveness.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського