Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (189)Книжкові видання та компакт-диски (160)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>A=КРИЖАНІВСЬКИЙ$<.>+<.>A=ЄВСТАХІЙ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
2.

Крижанівський В.В. 
Принцип презумпції невинуватості у кримінальному процесі (порівняльно-правове дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Крижанівський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено поняття, правову природу та зміст принципу презумпції невинуватості. Визначено його місце та роль у загальній системі кримінально-процесуальних принципів. З'ясовано механізм впливу на інші норми кримінально-процесуального права. Наведено характеристику ситуацій, які виникають у процесі реалізації вимог цього принципу під час прийняття рішень за умов розслідування та вирішення кримінальних справ в Україні, США та Польщі. Проаналізовано співвідношення підстав звільнення особи від кримінальної відповідальності з презумпцією невинуватості. З'ясовано доцільність впровадження положень правил Міранди й угоди про визнання вини до кримінального процесу України. На підставі проведеного дослідження сформульовано теоретичні висновки з досліджених питань і практичні пропозиції з метою вдосконалення реалізації принципу презумпції невинуватості у кримінальному процесі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)4 + Х893.9(4УКР)-2 +
Шифр НБУВ: РА350840

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Крижанівський О.А. 
Розміщення житлової забудови на намивних територіях відносно динаміки підземних вод: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.04 / О.А. Крижанівський ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розміщення житлової забудови на намивних територіях з урахуванням її взаємодії з динамікою підземних вод і тектонічних розломів. Установлено, що динаміка підземних вод, за наявності взаємодії з геологічними процесами та сформованою планувальною структурою міста, є одним з важливих факторів у визначенні екологічного та функціонального зонувань, вуличної мережі, демографічної ємності, типології забудови та її архітектурно-планувального та композиційного вирішення. На основі запропонованої моделі, що враховує дані фактори, розроблено принципи і методи формування функціонально-планувальної структури житлової забудови, а також методичні рекомендації щодо її розміщення на стадії концепції генплану, ПДП житлових районів, ескізу забудови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711-02 + Н791.8
Шифр НБУВ: РА310747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Крижанівський В.Я. 
Розроблення пристрою та дослідження способу електропунктурної терапії маститу корів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / В.Я. Крижанівський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Вдосконалено частотно-вибірну модель збудження біологічної структури, що дозволяє спростити її аналіз під час дослідження процесу збудження різними стимульованими сигналами. На підставі аналізу моделі показано, що під час збудження біологічної структури найбільш ефективним за енергетичним критерієм і критерієм максимуму напруги є прямокутний імпульс, до якого наближається пилкоподібний спадний імпульс. На базі формування функціонального співвідношення імпедансів двох локальних суміжних ділянок, що забезпечують високу точність та ефективність їх визначення незалежно від стану шкіри та сили притискання електродів до неї, розроблено спосіб і пристрій для визначення місцеположення біологічно активних точок їх електростимуляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-7-6
Шифр НБУВ: РА317217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Крижанівський В.А. 
Синтез силових вузлів агрегатно-модульного технологічного обладнання: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.01 / В.А. Крижанівський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 36 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо створення на базі синтезу силових вузлів (СВ) високоефективного агрегатно-модульного технологічного обладнання. Визначено нові межі застосування СВ з традиційною структурою приводу подачі з боку внутрішніх кінематичних зв'язків приводу подачі, за умов недоторканості параметрів процесу обробки. Критерієм оцінки найвигідніших умов функціонування виконавчого органу приводу подачі є узагальнений миттєвий коефіцієнт передачі сил, який, на відміну від відомого, характеризує баланс сил, що діють на виконавчий орган з боку внутрішніх кінематичних зв'язків та з боку процесу обробки, з урахуванням просторового розміщення сил, що діють на виконавчий орган. За результатами теоретичних та експериментальних досліджень створено ряд принципово нових високоефективних СВ агрегатно-модульного технологічного обладнання нового покоління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.3-52-02
Шифр НБУВ: РА315717 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Крижанівський Ф.П. 
Український концерт для тромбона в аспекті становлення та розвитку жанру: Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.03 / Ф.П. Крижанівський ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено український концерт для тромбона в контексті загальноєвропейського процесу розвитку жанру. Розглянуто причини та фактори формування концерту для даного інструменту як самостійного жанру в середині XVII ст. Простежено особливості його еволюції у наступні історичні періоди, виявлено риси спадкоємності українського концерту з традиціями тромбонового концерту в західноєвропейській і російській музиці. Встановлено характерні жанрові ознаки українського концерту, обумовлені особливостями національного музичного мислення. Визначено основні жанрово-стильові тенденції розвитку українського концерту для тромбона, особливості його музичної мови, формоутворення, драматурнії, сольних партій і каденцій. Запропоновано періодизацію розвитку концертного жанру для тромбона в європейській та українській музиці. Визначено жанрові різновиди українського концерту, досліджено взаємозв'язок жанру й етапів еволюції тромбона як солюючого інструмента, формування виконавських шкіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.732.042-73(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА343767

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Паневник Д. О. 
Підвищення ефективності використання наддолотних струминних насосів / Д. О. Паневник. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено проблемі моделювання та вдосконалення гідравлічних звязків елементів ежекційної системи призначеної для буріння свердловин. В дисертації розроблена математична модель розподілу швидкостей в камері змішування струминного насоса у вигляді зсувної течії з потенціальним ядром обмеженої областю з рівномірним профілем швидкостей. Прийнята модель передбачає змінну структуру змішуваних потоків: тришарову для докритичних та двошарову – для закритичних відстаней між робочою насадкою і камерою змішування. З використанням оновлених рівнянь характеристики струминного насоса удосконалені науково-методичні основи вибору області існування безрозмірних геометричних та режимних параметрів, за яких досягаються граничні енергетичні показники свердловинної ежекційної системи. В процесі експериментальних досліджень встановлена залежність гідравлічного опору елемента розміщеного на ділянці змішаного потоку від витрати робочого потоку та його незмінність по відношенню до витрати інжектованого потоку. В подальшому це дозволило уточнити структуру рівнянь характеристики гідравлічної системи струминного насоса. Вперше встановлено взаємозв'язок між гідродинамічними та міцнісними характеристиками окремих елементів свердловинного струминного насоса, що дозволило сформулювати принципи оцінки напруженого стану складових ежекційної системи. Шляхом удосконалення гідравлічних звязків запропонована ежекційна система, яка дозволяє підвищити механічну швидкість буріння на 24,4 %, а проходження на долото – на 27,6 %.^UThe dissertation is devoted to the problem of modeling and improvement of hydraulic connections of elements of the ejection system intended for drilling wells. The dissertation developed a mathematical model of velocity distribution in the mixing chamber of the jet pump in the form of a sliding flow with a potential core limited area with a uniform velocity profile. The adopted model provides for a variable structure of mixed flows: three-layer for subcritical and two-layer for closed distances between the working nozzle and the mixing chamber. Using updated equations of jet pump characteristics scientific-methodical bases of selection of area of existence of dimensionless geometrical and mode parameters at which limit energy indices of well ejection system are achieved are improved. In the process of experimental studies, the dependence of the hydraulic resistance of the element placed on the mixed stream section on the flow rate of the working stream and its invariability with respect to the flow rate of the injected stream was established. In the future, this made it possible to clarify the structure of the equations of the characteristics of the hydraulic system of the jet pump. For the first time, the relationship between the hydrodynamic and strength characteristics of individual elements of the downhole jet pump was established, which made it possible to formulate principles for estimating the stress state of components of the ejection system. An ejection system is proposed by improving hydraulic connections, which allows increasing the mechanical drilling speed by 24.4%, and the passage on the bit - by 27.6%.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського