Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (322)Книжкові видання та компакт-диски (337)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЦЮБ$<.>+<.>A=ВЛАДИСЛАВ$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Коцюба З.Г. 
Експресивність номінативних речень як перекладознавча проблема (на матеріалі англійської та української мов): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / З.Г. Коцюба ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено особливості, тенденції та проблеми відтворення експресивності номінативних речень (НР) у перекладах англійською та українською мовами. Вперше з використанням широкого фактичного матеріалу здійснено багатоаспектний контрастивний аналіз структури, семантики та стилістики речень досліджуваного типу англійської та української мов. Всебічне дослідження НР дозволило здійснити перекладознавчий аналіз речень цього типу, розробити критерії адекватного перекладу художніх текстів, що містять НР. Охарактеризовано способи та контекстуальні можливості відтворення НР української мови в англомовних перекладах українською. Виділено типи семантичних трансформацій, які простежуються у разі відтворення НР. Висвітлено особливості збереження ритмомелодики уривків з НР. З'ясовано можливості використання НР як компенсаційного засобу в художньому перекладі. Розглянуто загальнотеоретичні питання синтаксису - проблеми ідентифікації НР та відмежовування НР від омонімічних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-772 + Ш141.4-772
Шифр НБУВ: РА313337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Коцюба А.М. 
Електрофізичні властивості вуглеграфітових матеріалів та інтеркальованих систем на їх основі в широкій області температур: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / А.М. Коцюба ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Показано, що електрофізичні властивості ВМ (електро- та магнітоопір) на всіх стадіях формування кристалічної структури від аморфного до монокристалічного графіту можна пояснити в рамках тривимірної моделі електронної структури з урахуванням квантових ефектів слабкої локалізації та електрон-електронної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.1,022
Шифр НБУВ: РА318761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Коцюба Т.С. 
Кінетика та механізм взаємодії фотозбуджених молекул алкіламінобензофенонів з бутилметакрилатом: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Т.С. Коцюба ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Показано, що алкіламінобензофенони є біфункціональними фотоініціаторами, що мають властивості ароматичних кетонів і ароматичних амінів, їх ініціювальна здатність у реакціях фотополімеризації зростає зі збільшенням полярності розчинника. Установлено, що збудження цих молекул призводить до утворення відносно довгоживучих поляризованих молекулярних утворень, які є інтермедіатами з внутрішньомолекулярним переносом заряду. Вивчено флуоресценцію алкіламінобензофенонів у розчинах. Виявлено, що у разі збільшення полярності розчинника та за присутності води підвищується інтенсивність флуоресценції та зсув максимуму у довгохвильову область. На підставі аналізу величин дипольних моментів показано, що перехід у флуоресцентний стан супроводжується суттєвим переносом заряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.224 +
Шифр НБУВ: РА336020

Рубрики:

      
4.

Коцюбняк Л.А. 
Клініко-функціональні аспекти фітотерапії дискінезій жовчовивідних шляхів при хронічному некам'яному холециститі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Л.А. Коцюбняк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено диференційні схеми застосування фітозасобів - кульбаби лікарської, нагідок лікарських і мікроводорості спіруліни в комплексному лікуванні дискінезій жовчовідвідних шляхів у хворих на хронічний некам'яний холецистит на підставі результатів вивчення клініко-функціональних особливостей захворювання. Досліджено 284 хворих на хронічний некам'яний холецистит з супутніми дискінезіями жовчовивідних шляхів. Проведено порівняльну оцінку одноразового та курсового впливу фітозасобів на стан біліарної системи у хворих залежно від типу дискінезії. Доведено, що у разі гіперкінетично-гіпертонічних порушень жовчного міхура та сфінктера Одді необхідно застосовувати у комплексній терапії розчин спіруліни, який має виражену спазмолітичну дію. У випадку гіпокінетично-гіпотонічних розладів жовчного міхура рекомендовано використовувати відвар кореня кульбаби лікарської, якому притаманні холекінетичні властивості. Встановлено, що курсове диференційоване вживання фітокомпозицій відповідно до типу біліарної дискінезії дозволяє ефективно коригувати дискінетичні розлади та порушення колоїдного стану жовчі у хворих на хронічний некам'яний холецистит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-3
Шифр НБУВ: РА315728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
5.

Коцюбинський В.Ю. 
Математичне моделювання розповсюдження хвиль у волоконних світловодах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / В.Ю. Коцюбинський ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено вдосконалені математичні моделі, методичне та програмне забезпечення моделювання розповсюдження хвиль у волоконних світловодах (ВС) з урахуванням одночасної дії сукупності факторів впливу для розширення можливостей процесу проектування. Наведено узагальнену математичну модель волоконного світловода зі змінною діелектричною проникністю. Доведено збіжність різницевих схем апроксимації та оцінено їх похибку. Запропоновано підхід до розрахунку математичної моделі ВС із змінною діелектричною проникністю, що сприяє спрощенню моделювання шляхом програмної реалізації процесу розрахунку світлопропускних властивостей ВС. Розроблено модель врахування дії факторів впливу в оптичних параметрах ВС, а також способи опису математичних моделей факторів впливу у вигляді операторних рівнянь. Розглянуто систему моделювання ВС у полі дії факторів впливу, яка включає методику та програмне забезпечення для моделювання ВС, з певними геометричними, оптичними та механічними параметрами з урахуванням дії факторів впливу, методику та програмне забезпечення з метою автоматизації найбільш трудомістких процедур вибору параметрів ВС для досягнення характеристик світлопропускання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з861.1-042-01с11
Шифр НБУВ: РА317263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Коцюба О.С. 
Механізм та аналітико-інструментальні засоби забезпечення економічної стійкості підприємства (за матеріалами поліграфічних підприємств України): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.С. Коцюба ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та прикладні питання створення на підприємстві дієвого механізму забезпечення його економічної стійкості. Розроблено комплекс аналітико-інструментальних засобів підтримки управлінської діяльності у межах такого механізму. Розглянуто структуру та зміст теоретичного інституту стійкості підприємства в економічній та управлінській науках. Визначено базові властивості економічної стійкості підприємства (ЕСП). Виділено фактори, що впливають на ЕСП, побудовано загальну модель механізму її забезпечення. Обгрунтовано принципи й удосконалено методичний апарат діагностування ЕСП. Здійснено адаптацію нечітко-множинних описів у межах формалізації моделі галузевої конкуренції М. Портера. Удосконалено інструментарій вимірювання ризику, а також аналізу привабливості реальних інвестицій для ситуації нечітких вихідних даних. Проведено апробацію нових діагностичних та аналітико-інструментальних моделей на українських підприємствах поліграфічної промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)307.051.1 +
Шифр НБУВ: РА369440

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Коцюбівська К.І. 
Підвищення ефективності процесів холодного поперечного видавлювання осесиметричних заготовок з фланцем за рахунок використання протитиску: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / К.І. Коцюбівська ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено узагальнення та нове розв'язання науково-технічної задачі збільшення технологічних можливостей процесів поперечного видавлювання за рахунок використання протитиску, який створюється твердим середовищем. З використанням методів прикладної теорії пластичності розвинуто математичні моделі напружено-деформованого стану процесів поперечного видавлювання заготовок з протитиском, який створюється допоміжним металом. Установлено залежність величини протитиску від фізико-механічних властивостей металу, що видавлюється, і геометричних характеристик порожнини. Розроблено методи оцінки впливу основних параметрів процесу на межову формозміну заготовок і технологічну спадковість готових виробів. Одержано залежності величини відновленого ресурсу пластичності від значень використаного ресурсу пластичності перед відпалом і кількості відпалів. Експериментально доведено вірогідність теоретичних результатів, на підставі яких розроблено практичні рекомендації щодо проектування процесів холодного поперечного видавлювання з використанням протитиску. Запропоновано методи вибору допоміжного металу та геометричних характеристик порожнини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.400.4-1 +
Шифр НБУВ: РА354167

Рубрики:

      
8.

Коцюба А. Ю. 
Плоскі контактні задачі для тіл та штампів складних форм із урахуванням тертя: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.04 / А. Ю. Коцюба ; НАН України, Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С. Підстригача. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено загальний алгоритм розв'язання поставленої задачі, який базується на методах інтегральних рівнянь та квадратичного програмування. Досліджено контактні напруження під штампами різної форми, що взаємодіють із півплощиною або смугою, яка розташована на опорах за класичних, лінеаризованих уточнених і загальних нелінійних умов контакту. Показано ефективність застосування розробленої методики для випадку декількох ділянок контакту. Побудовано інтегральні рівняння для випадку взаємодії штампа з межею отвору складної форми за допомогою методу конформного відображення. Проведено дослідження контактних напружень у пластинці з еліптичним і квадратним отворами для штампів складної форми. Модифіковано побудовану методику знаходження контактних напружень у випадку великої кількості ділянок контакту, коли їх сумарна довжина є значно меншою за довжину номінальної області контакту, на підставі якої досліджено контактні напруження у роликовому підшипнику. Запропоновано інженерну методику дослідження контактних напружень для випадку штампів та основи з хвилястими межами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.101.4-6,022
Шифр НБУВ: РА381137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Коцюбовська Г.А. 
Приєднувальні конструкції: функціонально-текстовий аспект: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Г.А. Коцюбовська ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 16 с. — укp.

Описано приєднувальні конструкції як одиниці тексту, що складаються з базової частини, матеріально вираженого засобу приєднувального зв'язку, який відповідає сполучникові або сполучному слову, та приєднуваного компонента. Розглянуто значеннєве навантаження доданої одиниці у тексті з урахуванням формальних показників, розподілених на три групи відповідно до їх семантико-функціональних особливостей. Проаналізовано роль приєднувальних конструкцій у смисловій та формальній організації текстових відрізків. Простежено зв'язок між синтаксичними особливостями зазначених побудов, способом і характером вираження приєднувального зв'язку, структурними типами доданих компонентів за співвідношенням з членами речення та реченнями різної кількості предикативних основ та виконуваними функціями. Здійснено статистичне дослідження особливостей сполучників та сполучних слів приєднувального зв'язку, структурних типів приєднуваних повідомлень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-22
Шифр НБУВ: РА318045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Коцюба Г.О. 
Психологічні особливості організації узалежненого кохання у жінок: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Г.О. Коцюба ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Наведено результати дослідження феномену залежного кохання у жінок, зокрема, розглянуто його структурну та функціональну організацію. Проаналізовано особливості організації стосунків залежного кохання на особистісному, емоційному та тілесному рівнях, досліджено зв'язок залежності з ранніми травмами та структурою особистості жінок. З'ясовано, що особливістю структури залежного кохання у жінок є дефіцит таких його компонентів, як близькість і відданість. Виявлено, що показник пристрасті статистично не відрізняється від норми, що свідчить про структурний дисбаланс залежного кохання. Розкрито особливості емоційного та тілесного досвіду у жінок, які знаходяться у стосунках залежного кохання. Досліджено психологічну тілесність залежного кохання. Проаналізовано ранній травматичний досвід залежних жінок. Виділено три типи психотравм: травма позбавлення, травма симбіозу та травма, пов'язана з труднощами асиміляції сексуальності. Визначено особистісні риси жінок, які знаходяться у стосунках залежного кохання: субмісивність, висока тривожність, напруженість, високий рівень самокритики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.31-52
Шифр НБУВ: РА372464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Коцюбинський В.О. 
Релаксаційні процеси в іонно-імплантованих монокристалічних ферит-гранатових плівках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / В.О. Коцюбинський ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2002. — 19 с. — укp.

На підставі результатів рентгенівської дифрактометрії, поєднаної з одночасним відпалом, мессбаурівської спектроскопії та набору засобів математичної Запропоновано методику визначення параметрів релаксаційного процесу за рентгенодифракційними даними та розраховано енергії міграції радіаційних дефектів у структурі гранату. Виявлено багатостадійний характер релаксації напруженого стану ФГП та запропоновано для різних температурних інтервалів переважаючі механізми відпалу. Використовуючи методику відновлення профілів відносної деформації у ФГП, за допомогою апроксимації отриманих безпосередньо у процесі відпалу кривими дифракційного відбивання, змодельованими на основі динамічної теорії розсіювання рентгенівських променів, досліджено динаміку зміни структурних параметрів порушеного шару в процесі ізохронного та ізотермічного відпалів. Розраховано швидкість термостимульованої твердофазної рекристалізації аморфізованої ФГП та описано старіння імплантованого шару за кімнатної температури. Проведено мессбаурівські дослідження магнітних властивостей ультрамалих частинок із структурою гранату, утворених за умов високодозової імплантації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226 + К222.043.62
Шифр НБУВ: РА319738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Коцюбанська О. О. 
Становлення та розвиток кондитерської промисловості України (друга половина XIX - 30-ті роки XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. О. Коцюбанська ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельниц., 2010. — 18 с. — укp.

На підставі архівних джерел досліджено становлення та розвиток кондитерської промисловості України у другій половині XIX ст. - 1930-х рр. Розроблено періодизацію початкових етапів розвитку галузі та класифікацію кондитерських підприємств XIX ст., розкрито особливості розвитку галузі у періоди НЕП й індустріалізації. Розглянуто питання технологій і обладнання, підготовки кадрів в кондитерській промисловості. Проведено порівняння розвитку галузі на західних і південно-східних землях України, що різняться рядом історичних обставин. Увагу приділено окремим постатям, чия діяльність в різні роки створювала певні вектори в розвитку кондитерської промисловості, зокрема, Ж. Борману, К. Авдикович-Глинській, В. Єфімову. Проаналізовано специфіку кондитерської галузі та її місце в загально-історичному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-231 + Т3(4УКР)61-231 + У03(4УКР)503.067.517
Шифр НБУВ: РА378193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Коцюбенко Г.А. 
Удосконалення прийомів підвищення роботоздатності та покращання екстер'єрно-конституційних показників коней української верхової породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Г.А. Коцюбенко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1998. — 16 с. — укp.

Проведені дослідження обгрунтували доцільність виділення в популяції коней української верхової породи різних груп розподілу за типологічними особливостями, що сприяє відбору тварин з високими оцінками роботоздатності. Встановлено високий зв'язок показників інтенсивності формування в ранньому онтогенезі з наступними показниками росту коней та їх роботоздатністю. Вивчено ефекти загальної та специфічної комбінаційної здатності основних ліній, родин, гнізд в породі, оцінено показники їх пластичності і стабільності. Розроблені критерії оцінки коней з використанням пробіт-методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611.39 українська верхова

Рубрики:

      
14.

Коцюба Т.М. 
Удосконалення технології вирощування ранньої картоплі у передгір'ї Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / Т.М. Коцюба ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень технологічних прийомів виробництва ранньої продукції картоплі у передгірській зоні Криму. Вивчено та теоретично обгрунтовано способи передпосадкового пророщування бульб, строки та глибину весняного садіння картоплі, профіль поверхні грунту та підгортання. Отримано експериментальні дані, пов'язані з формуванням урожаю ранньої картоплі. Економічно обгрунтовано вирощування ранньої картоплі з використанням апробованих технологічних прийомів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
15.

Коцюба Н.Й. 
Українська термінологія державного управління (становлення та розвиток): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.Й. Коцюба ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 16 с. — укp.

Уперше досліджено українську термінологію державного управління в порівняльно-історичному, лексико-семантичному та структурно-словотвірному аспектах. Зауважено, що проаналізована терміносистема забезпечує номінативними засобами поняттєву базу державного управління і є цілісною системою ієрархічно організованих мовних одиниць. Охарактеризовано основні періоди розвитку української термінології державного управління. З'ясовано провідні тенденції термінотворення на кожному з досліджуваних етапів. Розглянуто особливості лексико-семантичної та структурної організації української термінології у даній сфері. Проаналізовано способи та засоби термінної деривації, визначено словотворні моделі управлінських термінів. Установлено, що терміносистема державного управління потребує унормування та стандартизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:Х + Х819(4УКР)в4
Шифр НБУВ: РА330776

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  

      
16.

Коцюба З. Г. 
Універсальне і національне в паремійних фондах мов європейського ареалу (лінгвокультурологічний аспект): автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.15 / З. Г. Коцюба ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т філології. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Досліджено особливості паремійної вербалізації універсальних і національних базових світоглядних засад носіїв слов'янських, германських і романських мов. Визначено підходи до лінгвокультурологічного аналізу специфіки реалізації ідіоетнічного й універсального в прислів'ях і приказках. Обгрунтовано доцільність застосування опозиційного підходу до аналізу специфіки об'єктивізації побутової свідомості в різномовних пареміях. Висвітлено національні пріоритети в системі цінностей носіїв української, російської, польської, англійської, французької мов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.33 + Ш12-33
Шифр НБУВ: РА376473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Коцюба Р. Б. 
Комп'ютерно орієнтована методика розвитку іншомовної комунікативної компетентності майбутніх спеціалістів лікувальної справи / Р. Б. Коцюба. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено комплексне дослідження проблеми впровадження комп'ютерно орієнтованої методики розвитку іншомовної комунікативноїкомпетентності майбутніх фахівців лікувальної справи. Описано та проаналізовано комп'ютерно орієнтовані методики розвитку іншомовноїкомунікативної компетентності майбутніх спеціалістів лікувальної справи в університетах зарубіжних країн. Розглянуто та проаналізовано електронніосвітні ресурси у вітчизняних медичних університетах, зокрема у Тернопільському національному медичному університеті ім.І. Я. Горбачевського (ТНМУ). Розроблено та науково обґрунтовано організаційно-педагогічну модель розвитку іншомовної комунікативної компетентності майбутніх спеціалістів лікувальної справи. Розроблено критерії, рівні й дескриптори оцінювання іншомовної комунікативної компетентності майбутніх фахівців лікувальноїсправи. Надано рекомендації щодо використання комп'ютерно орієнтованої методики розвитку іншомовної комунікативної компетентності майбутніхспеціалістів лікувальної справи, зокрема запропоновано авторську організаційно-педагогічну модель розвитку іншомовної комунікативної компетентності майбутніх спеціалістів лікувальної справи.^UThe complex research of use of computer oriented methodology of foreign communicative competence development of future medical specialists is carried out indissertation. Computer oriented methods of foreign communicative competence development of future medical specialists at foreign universities is analyzed and described.Electronic educational resources at Ukrainian medical universities and I. Horbachevsky Ternopil National Medical University (TNMU) is described and analyzed.At first organizational and pedagogical model of foreign communicative competence development of future medical specialists is developed and scientificallysubstantiated; the characteristics of foreign communicative competence (gnostic, communicative, emotional) and components of foreign communicative competence of future medical specialists are singled out: linguistic (usage by personality language material in language units), sociolinguistic (ability to use language in particularsociety), discursive (ability to understand and achieve coherence in perception and creation of utterances in a foreign language, use it in speech in different discourses;strategic (ability to compensate by verbal and nonverbal means of shortcomings in foreign language proficiency); socio-cultural (awareness of social-cultural context offoreign language); social (ability and willingness to communicate with those, who use this language as native); professional (knowledge, skills and abilities that provideunderstanding of professional problems and adequacy of conclusions, objectification of special terms, separation of main data, assessment of their significance fromstandpoint of professional activity, overcoming of the psychological barrier during communication by foreign language and activation the communicative potential ofindividuality based on awareness of own need for communication; evaluation criteria, levels and descriptors of foreign communicative competence development of futuremedical specialists are developed; the content of basic concept is clarified: foreign communicative competence of future medical specialists, as a confirmed ability toapply linguistic, sociocultural, communicative knowledge, skills, abilities and attitudes for foreign language, intercultural and interpersonal communication inprofessional medicine and life experience, to exchange experiences with native speakers for personal development and lifelong learning; theoretical and methodicalbases of computer-oriented usage of foreign communicative competence development of future medical specialists in system of medical education werefurther developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Коцюба О. С. 
Методологія оцінювання економічної ефективності інвестиційних проектів підприємств в умовах невизначеності / О. С. Коцюба. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано нове вирішення актуальної наукової проблеми щодо формування концептуальних основ, а також взаємоузгодженого розвитку інструментальних засобів оцінювання економічної ефективності проектів реального інвестування підприємств в умовах невизначеності. Удосконалено понятійно-термінологічний апарат теорії оцінювання економічної ефективності інвестиційних проектів. Сформульовано набір вихідних методологічних положень, які фіксують базові властивості невизначеності та правила з оперування нею в процесах оцінювання економічної ефективності проектів реального інвестування. Побудовано узагальнену концептуальну модель оцінювання деякого часткового критерію економічної ефективності інвестиційного проекту в умовах невизначеності, яка передбачає одночасне врахування дискретних та неперервних факторів ризику.^UTheoretical generalization and a new solution scientific problem of the formation of conceptual foundations, as well as the development of tools for assessing the economic efficiency of projects of real investment of enterprises in conditions of uncertainty are is carried out in the dissertation.The conceptual and terminological apparatus of the theory of evaluating the economic efficiency of investment projects has been improved. In particular, it is proposed that the economic efficiency of an investment project (if the uncertainty of its financial and economic parameters is assumed) to mean the ratio of chances for positive economic results. These results are determined by the balance of benefits and costs, as well as the risk of failure in its implementation. At the same time, a cost-effective investment project - a project for which the chances of success are assessed above the risk of failure.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Коцюба В. Ю. 
Удосконалення технології та технологічного оснащення для виготовлення деталей газотурбінних двигунів імпульсними методами металообробки / В. Ю. Коцюба. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота спрямована на розв'язання актуального науковотехнічної задачі вдосконалення технології та технологічного оснащення для виготовлення тонколистових деталей газотурбінних двигунів імпульсним методом металообробки. Надано аналіз експериментально-аналітичних і чисельних методів визначення технологічних параметрів штампування листових деталей складної просторової конфігурації з нерівномірними ступенем випинання по периметру. Визначено причину втрати експлуатаційних характеристик і руйнування формоутворювальної поверхні матриць для штампування вибухом. Обґрунтовано актуальність досліджень щодо удосконалення методів прогнозування динамічної поведінки тонкостінних деталей зі змінним кутом конусності та нерівномірним ступенем випинання по периметру, у яких верхній на нижній контур описують різними геометричними контурами. Не менш актуальним є усунення необоротних деформацій матеріалу матриць для вибухового штампування. З використанням морфологічного аналізу та математичного моделювання процесу імпульсного навантаження та пружно-пластичної деформації матеріалу матриці визначено ефективний метод зміцнювальностабілізувальної обробки формоутворювальної поверхні матриці. Надано розвиток феноменологічних критеріїв руйнування, які прогнозують порушення суцільності матеріалів. Визначено граничне формізмінювання та деформації заготовок і технологічного оснащення. Уточнено та розширено чисельний метод розрахунку в системі Ansys AutoDYN завдяки упровадження універсальної ітераційної процедури корегування імпульсного навантаження матеріалів під час визначення динамічної поведінки матеріалу, що дозволило визначити оптимальне розташування вибухових зарядів за параметрами навантаження матеріалу заготовки з урахуванням його стійкості до деформації. Отримано оптимальне рішення з альтернативними варіантами з визначення стійкості матриці методами лінійного програмування з обмеженнями щодо твердості, пружних деформацій її матеріалу, виникнення тріщин і відколу. Це дозволило визначити параметри зміцнювальностабілізувальної обробки вибухом і математичного моделювання цього процесу та процесу динамічної поведінки заготовки під час вибухового штампування. Завдяки аналізу результатів експериментів і відпрацювання технологій вибухового штампування деталей з поверхнею складної кривизни встановлена залежність коефіцієнта динамічності від показника напруженого стану, що надало можливість визначити граничні деформації унаслідок високошвидкісного деформування. Розроблено технологію та штампове оснащення для гідровибухового штампування деталей складної простої конфігурації з нерівномірним ступенем випинання по периметру.^UThe presented work is aimed at solving the urgent scientific and technical problem of improving the technology and technological equipment for the manufacture of thin sheet parts of the gas turbine engines by the pulsed method of metal working. The analysis of the experimental and analytical and numerical methods for determining the technological parameters of stamping sheet parts of a complex spatial configuration with the uneven degrees of distribution along the perimeter has been given. The reason for the loss of the operational characteristics and the destruction of the forming surface of the die for the stamping by explosion has been established. The urgency of the research on improving the methods for predicting the dynamic behavior of the thin-walled parts with a variable taper angle and an uneven degree of expansion along the perimeter in which the upper and the 29 lower contour are described by various geometric contours has been substantiated. The elimination of the irreversible deformations of the die material for the explosive stamping is no less urgent. With the use of the morphological analysis and mathematical modeling of the process of the pulsed loading and elastic-plastic deformation of the die material, an effective method of hardening and stabilizing treatment of the forming surface of the die has been determined. The development of the phenomenological fracture criteria which predict discontinuity of materials has been given. The limiting deformations of blanks and technological equipment have been determined. The numerical method of calculation in the Ansys AutoDYN system has been refined and expanded by introducing a universal iterative procedure for correcting the pulsed loading of materials when determining the dynamic behavior of the material, which made it possible to determine the optimal location of the explosive charge, the loading parameters of the workpiece material, taking into account its resistance to deformation. The optimal solution is obtained with the alternative options for determining the stability of the die by the linear programming methods with restrictions on hardness, elastic deformations of its material, the occurrence of cracks and chips. This made it possible to determine the parameters of the hardening-stabilizing explosion treatment and mathematical modeling of this process and the process of the dynamic behavior of the workpiece during the explosive stamping. By analyzing the results of the experiments and developing technologies for the explosive stamping of parts with a complex curvature surface, the dependence of the dynamism coefficient of the stress state indicator under a high-speed deformation has been established. A technology and die tooling have been developed for the explosion stamping of parts of a complex simple differential-wall configuration with an uneven degree of expansion along the perimeter.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Коцюбинська Ю. З. 
Комплексна судово-медична оцінка антропоскопічних, антропометричних і дерматогліфічних параметрів пальців рук для ідентифікації невідомої особи / Ю. З. Коцюбинська. — Б.м., 2021 — укp.

Встановлено дерматогліфічний фенотип етнотериторіальних груп, що проживають на території Івано-Франківської област. Визначено факторні дерматогліфічні критерії статевого диморфізму, етнотериторіального поліморфізму та білатеральної симетрії в досліджуваних групах. Виявлено комплекс антропоскопічних, антропометричних та дерматогліфічних ознак, які дозволили розробити алгоритм прогнозування зовнішньо-розпізнавальних особливостей людини за використанням дерматогліфічних параметрів середніх та проксимальних фаланг пальців рук. Класифікація шкірних візерунків середніх і проксимальних фаланг пальців рук (Шпак ЛЮ, 2003) була розширена та доповнена такими морфологічними ознаками, які можуть бути ульнарно (U) та радіально (R) орієнтованими: комбінований/лінійний (L/S); хвиля/прямий (V/S); дистальна дуга/прямий (Ad/S); проксимальна дуга/прямий (Ap/S). Отримані в ході дослідження дані фенотипів згаданих етнотериторіальних груп були включені в комп'ютерну ідентифікаційну програму. Розроблено, апробовано та впроваджено в експертну практику спосіб отримання дерматогліфів пальців рук і ніг та спосіб покращення якості зображень дерматогліфів долонь і стоп та класифікацію шкірних візерунків середніх і проксимальних фаланг пальців рук. Ключові слова: ідентифікація особи, дерматогліфіка, фенотип. Галузь – медицина.^UEstablished dermatoglific phenotype of ethno-territorial groups living in Ivano-Frankivsk region. It was found that the factor criteria for determining the general phenotypic traits in the studied ethno-territorial and sexual groups. Detected factor dermatoglific criteria of sexual dimorphism, ethno-territorial polymorphism and bilateral symmetry in research groups. Was discovered the complex of antroposkopic, anthropometric and dermatoglyphic signs that allowed to develop algorithm for predicting external recognition human features, using human dermatoglyphic parameters of middle and proximal phalanges of hands. The classification of skin patterns of the middle and proximal phalanges of the fingers (Shpak LYu, 2003) was expanded and supplemented by the following morphological features, which can be ulnar (U) and radially (R) oriented: "combined linear" (L/S); "Wave/straight" (V/S); "Distal arch/straight" (Ad/S); "Proximal arc/straight" (Ap/S). The data obtained during the study of the phenotypes of the studied ethno-territorial groups were included in a computer identification program. Developed, tested and implemented in expert practice a method of obtaining dermatoglyphs of fingers and toes and a method of improving the image quality of dermatoglyphs of palms and feet and classification of skin patterns of the middle and proximal phalanges of the fingers. Key words: personal identification, dermatoglyphics, phenotype. Branch – medicine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського