Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (752)Книжкові видання та компакт-диски (678)Журнали та продовжувані видання (34)
Пошуковий запит: (<.>A=КОТЛЯР$<.>+<.>A=ЮРІЙ$<.>+<.>A=ВАДИМОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Юрійчук Ю.А. 
Національний фактор у суспільно-політичному розвитку Чехії та Словаччини (1989 - середина 1990-х рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.А. Юрійчук ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення і розвитку чеського та словацького національних рухів, діяльність груп та партій, що представляють національні меншини. Розкрито основні тенденції розвитку Чехо-Словаччини у зазначений період, а також висвітлено процес становлення незалежних держав Чехії та Словаччини. Значну увагу приділено національній політиці урядів даних країн та становищу національних меншин у них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Чех)64 + Т3(4Сло)64
Шифр НБУВ: РА310671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Котляренко О.М. 
Методичні основи управління економічною функцією податків (на прикладі районної державної податкової інспекції): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.М. Котляренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 22 с. — укp.

Надано комплексну оцінку відповідності існуючої податкової системи принципам оподаткування. Висвітлено ефективність реалізації фіскальної, регулювальної та стимулювальної функцій оподаткування. Обгрунтовано необхідність проведення аналітичної роботи у районній державній податковій інспекції (ДПІ). Визначено предмет і об'єкт аналітичної роботи ДПІ. З'ясовано цілі та задачі аналітичного підрозділу, розроблено методику його функціонування, надано схеми інформаційного забезпечення районної ДПІ, а також схеми взаємодії аналітичного підрозділу ДПІ з іншими структурними підрозділами. Запропоновано модель здійснення комплексного аналізу фінансово-економічного стану платників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.413-21
Шифр НБУВ: РА317755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Юрійчук Н.Д. 
Система роботи над діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.Д. Юрійчук ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено актуальну проблему збагачення мовлення учнів діловою лексикою. Викладено науково обгрунтовану й експериментально перевірену систему роботи над усним та писемним діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах. Запропоновано програму експериментально-дослідного навчання ділового мовлення не тільки на уроках зв'язного мовлення, а й на уроках вивчення лексики, морфології, синтаксису. Упорядковано словник-мінімум ділової людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912.37
Шифр НБУВ: РА313984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Котляр Є.О. 
Синагоги України другої половини XVI - початку XX століть як історико-культурний феномен: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / Є.О. Котляр ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено культурологічний феномен синагог України другої половини XVI - початку ХХ ст. Висвітлено загальну історико-генетичну проблематику структури та знаковості єврейських сакральних будівель, що складає морфологічну та семантичну основу синагогальних споруд України. Досліджено історико-типологічну динаміку будівництва українських синагог, проведено їх класифікацію. Виявлено закономірності побудови, символічну структуру та стилістику архітектурно-художнього образу, його зв'язок з культурними процесами та єврейською ідентичністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР=ЄВР) + Э360.9(4УКР)-655 + Т3(4УКР=9Е)0-7
Шифр НБУВ: РА315133 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Юрій Н.М. 
Політична соціалізація молоді в умовах трансформації суспільства: аналіз міжнародного і українського досвіду: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Юрій ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано західні та вітчизняні концепції політичної соціалізації. Розглянуто роль політичної соціалізації у процесі становлення незалежної української держави, формування політичної системи. Визначено статус молоді у політичному просторі українського суспільства, її роль як об'єкта та суб'єкта політичного впливу. Висвітлено пріоритетні напрямки діяльності молоді у громадських об'єднаннях та політичних партіях. Удосконалено компаративістський метод кращого розуміння національної специфіки процесу соціалізації. На підставі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду молодіжної політики розглянуто шляхи розвитку молодіжної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 +
Шифр НБУВ: РА321952

Рубрики:

      
6.

Котляр С.М. 
Особливості передзмагальної підготовки кваліфікованих лижників-гонщиків з урахуванням участі в класичних та ковзанярських гонках: Автореф. дис. канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / С.М. Котляр ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено методику побудови передзмагальної підготовки кваліфікованих лижників з урахуванням поєднання стилю пересування. Експериментально встановлено, що поєднання тренувальних занять протягом дня, де основне і додаткове заняття проводяться різним стилем пересування на лижах зі зміною їх чергування на наступний день, підвищує спортивні результати в гонках класичним та ковзанярським стилем пересування. Доповнено дані щодо вімінності структури рухів в стилях. Виявлено вплив змагальних навантажень стилів на функціональні системи організму кваліфікованих лижників-гонщиків. Визначено оптимальні морфо-функціональні моделі лижників-гонщиків для успішної участі в змаганнях з використанням класичного та ковзанярського стилю пересування на лижах. Встановлено кореляційну залежність між показниками, що відображають змагальну діяльність в класичному та ковзанярському стилі пересування. Основні положення розробленої методики підготовки до змагань різними стилями пересування впроваджені в тренувальну практику кваліфікованих лижників-гонщиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.195.515 +
Шифр НБУВ: РА327999

Рубрики:

      
7.

Котляров Л.П. 
Девіантність як предмет соціально-філософського аналізу: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Л.П. Котляров ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського . — О., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено концептуально-методологічний апарат сучасної соціальної філософії стосовно аналізу проблем девіантних дій людини та соціальних груп, що мають соціальну, економічну, політичну та правову значимість. Визначено, що вирішення цих проблем може бути найбільш ефективним у разі комплексного підходу, сутність якого полягає в плідному співробітництві соціальних філософії, соціології, психології, антропології філософії права та інших соціальних наук, об'єктом досліджень яких є людина. Доведено, що такий підхід має велику практичну спрямованість на вирішення широкого спектра соціально важливих завдань, починаючи з виховних і психологічних і закінчуючи державно-правовими (соціальний контроль, регулювання). Розглянуто різні точки зору зарубіжних і сучасних українських суспільствознавців на проблему девіантної поведінки особистості та соціальної групи. Застосовано філософсько-правовий підхід щодо оцінки кримінально-девіантних дій правопорушників, а також організованих злочинних і терористичних угруповань. На підставі філософського аналізу розкрито поняття "правопорушник", "злочинець", "бунтівник", сутність людської агресії тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*62 + Ю701.520 +
Шифр НБУВ: РА325613

Рубрики:

      
8.

Котляренко В.О. 
Диверсифікація промислового виробництва України в умовах міжнародної економічної інтеграції (на прикладі харчової промисловості): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.О. Котляренко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Розкрито особливості диверсифікації харчової промисловості за умов формування спільного європейського економічного простору та розширення Європейського Союзу (ЄС). Розроблено цілісну методику дослідження диверсифікації харчової промисловості країн Центральної та Східної Європи (ЦСЄ), які перебувають у процесі трансформації їх економік до системних вимог ЄС. Ідентифіковано моделі виробництва продовольства у державах мегарегіону за рівнем їх зовнішньої, торгівельної, асортиметної та галузевої диверсифікації. Розроблено кластерну модель розвитку дослідженої промисловості, адаптовану для країн ЦСЄ, зокрема для України, та передбачає існування локалізованих селективних оптимізованих науково-промислових систем виробництва окремих видів продукції. Виявлено суть, особливості та наслідки структурних змін у харчовій промисловості України, визначено стратегічні напрямки її подальшого розвитку з метою посилення міжнародної конкурентоспроможності продукції, що випускається, та укріплення продовольчої безпеки держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.70-43 +
Шифр НБУВ: РА334300

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Котляр М.І. 
Управління властивостями агломераційної шихти за умов утилізації залізовмісних металургійних шламів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / М.І. Котляр ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2004. — 19 с. — укp.

Виявлено причини не досить ефективної утилізації залізовмісних металургійних шламів у процесі виробництва агломерату. Встановлено, що перешкодами до нарощування частки шламів у шихті є недостатня їх сипучість та змішуваність, низька ефективність зневоднювання. Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено доцільність застосування нового виду домішки (торфу) у процесі підготовки шламів до використання як компонента агломераційної шихти. Розроблено технологію виробництва агломерату з застосуванням нового методу підготовки залізовмісних шламів, встановлено її технологічну та техніко-економічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К301.31
Шифр НБУВ: РА330675

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Котляров О.К. 
Підвищення надійності контролю вибухонебезпечності гірничих виробок шахт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / О.К. Котляров ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовано чинники виникнення вибухів метану на вугільних шахтах, засобів і систем аерогазового захисту. Досліджено причини відмов газоаналізатора, зокрема внаслідок дії неконтрольованих чинників за їх екстремальних значень і несанкціонованого втручання в роботу газоаналізаторів. Теоретично й експериментально обгрунтовано методи автоматичної діагностики стану термокаталітичного датчика та виявлення несанкціонованого обмеження надходження метаноповітряної суміші до чутливих елементів термокаталітичного датчика. За результатами досліджень запропоновано схемні рішення й алгоритми роботи аналізаторів метану з автоматичною діагностикою працездатності та захистом від несанкціонованого втручання, на базі яких розроблено технічні завдання на виконання дослідно-конструкторських робіт зі створення засобів контролю вибухонебезпечності гірничих виробок шахт нового технічного рівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.18-7 с-5 + И181.1-7 с-5 +
Шифр НБУВ: РА339815

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
11.

Котлярова Т.О. 
Іконоборські ідеї в духовному житті Київської Русі та Московської держави: релігієзнавчий аспект: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / Т.О. Котлярова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено явище іконоборства у духовному житті Київської Русі та Московської держави. Розглянуто витоки, особливості розвитку та поширення іконоборських ідей на Русі. Зазначено - до головних причин, що сприяли формуванню іконоборських уявлень, належать впливи тих учень, особливо єретичних, які містили іконоборські ідеї. Розглянуто аспект засилля обрядовір'я та фанатичні зловживання стосовно ікон, зростання власного вільнодумства, а також нерозуміння богословського вчення про ікони. Здійснено релігієзнавчий аналіз іконоборських акцій і встановлено, що дії іконоборців у період Київської Русі синкретизувалися з місцевими віруваннями та носили здебільшого побутовий практичний характер (спалення, порубка, відщіпування, розбивання, перевертання "догори ногами" ікон). Згодом практичне іконоборство набуло більш фанатичних розмірів, мало прояв в антицерковних виступах єретиків Московської держави (XIV - XVI с.). Значну увагу приділено еволюційному характеру явища іконоборства на Русі з моменту християнізації до виникнення перших єритичних рухів стригольників і жидовілих. Установлено, що аргументація іконоборства на Русі щодо критики ними іконошанування є подібною до попередніх і сучасних іконоборських рухів, наприклад: посилання на старозавітну заборону ідолопоклонства; використання суперечливих моментів з тексту Нового Заповіту в іконоборській інтерпретації; ототожнення понять "поклоніння" та "шанування"; заперечення, взаємопов'язані з догматом про дві природи Боголюдини Христа; критичне ставлення до феномену чудотворної ікони; заперечення шанування хреста, святих мощів, чернецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э378.142.7 + Э37-482 + Э37-575.1 +
Шифр НБУВ: РА340972

Рубрики:

      
12.

Котляр Ю.В. 
Селянство Півдня України в період нової економічної політики (1921- 1929 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Ю.В. Котляр ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 34 с. — укp.

На підставі вивчення документальних та історичних джерел проведено дослідження взаємовідносин державної влади та багатонаціонального сільського населення Півдня України за умов непу. З'ясовано психолого-ментальні особливості сільського населення регіону. Проаналізовано специфіку реалізації комплексу політичних, економічних, юридичних та адміністративних заходів, спрямованих на вилучення основних ресурсів аграрного сектору на користь індустріалізації та ліквідацію самостійності та міцності одноосібної системи господарювання. Вказано на позитивні риси ведення господарства колоністами. Проаналізовано масові репресії проти всіх верств сільського населення Півдня України (поміщиків, "куркулів", середняків, незаможників). Доведено, що селянство у період непу проявило себе як особивий організований суспільний стан, який формував власні політичні організації. Досліджено процес активного та пасивного руху опору селянства в 1920-х рр. на Півдні України. Зроблено висновок про значення економічної політики як спроби втілення нового ідеалу селянського господарювання, що базувався на прадавніх духовних основах. Відзначено потенційну можливість перевтілення нової аграрної системи в "новий економічний режим", за якого домінують організаційні форми індивідуального господарства, кооперації та ринкової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)613-2,2 +
Шифр НБУВ: РА336200

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Котляревський Я.В. 
Формування стратегій управління продуктово-організаційними структурами видавничо-поліграфічних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Я.В. Котляревський ; Європ. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання формування стратегій управління продуктово-організаційними структурами видавничо-поліграфічних підприємств. Розроблено методичні підходи до вибору цих стратегій. Проаналізовано існуюче та запропоновано нове визначення категорії "стратегія". Розкрито суть поняття "ринкова структура". Доведено вплив зовнішнього середовища на організаційне середовище підприємства. Здійснено класифікацію чинників зовнішнього середовища. За результатами діагностики функціонування утворених продуктово-організаційних структур видавничо-поліграфічних підприємств виявлено відмінності у їх діючих інвестиційних і маркетингових стратегіях, у ефективності діяльності, а також обгрунтовано різні варіанти стратегій управління цими структурами. Розроблено принципову схему прийняття управлінських рішень щодо вибору стратегії розвитку з урахуванням концепції взаємозв'язку факторів зовнішнього та внутрішнього середовищ діяльності підприємств, що спричиняють структурні зміни певної організації та позицій у зовнішньому середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)307,050-21 + У9(4УКР)307,050-21 +
Шифр НБУВ: РА348391

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Юрій Р.Ф. 
Класифікація функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Р.Ф. Юрій ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості парастрофної рівносильності, а саме: знайдено ряд інваріантів, надано повну класифікацію квадратичних функційних рівнянь від n (n = 2, 3, 4) предметних змінних, виділено представників кожного з класів, знайдено множини розв'язків кожного з цих рівнянь. Це доводить існування двох класів за n = 2, чотирьох класів за n = 3 і 17-ти класів у разі n = 4. Доведено, що кожне квадратичне парастрофно нескоротне функційне рівняння від п'яти предметних змінних парастрофно рівносильне принаймні одному з чотирьох наведених функційних рівнянь, які не попадають в один клас за парастрофною рівносильністю. Показано існування функційних рівнянь, які не є квадратичними, але серед компонентів розв'язку обов'язково мають ізотопи груп, знайдено всі розв'язки вказаного рівняння. Установлено критерій існування нетривіальних квазігрупових рівнянь на множині квазігрупових операцій. Знайдено повну класифікацію загальних не обов'язково квадратичних функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.39,0 + В161.922,0 +
Шифр НБУВ: РА343930

Рубрики:

      
15.

Юрій Е.О. 
Методичне забезпечення стратегічного планування та фінансових можливостей реалізації стратегії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Е.О. Юрій ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Наведено визначення стратегічного планування як процесу формування загальних цілей організації та відповідних йому функціональних стратегічних цілей, розроблених з урахуванням ресурсних можливостей підприємства та спрямованих на ефективну реалізацію загальних цілей. Встановлено, що стратегічними цілями підприємств харчової промисловості за умов невизначеності зовнішнього середовища є концентрування на привабливих ринках, збільшення ринкового сегмента й утримання існуючих ринкових позицій. Обгрунтовано, що фінансові цілі є основними функціональними стратегічними цілями, досягнення яких можна забезпечити шляхом дотримання необхідних параметрів фінансового стану підприємства, який визначається групою фінансових показників. На підставі поєднання концепції часових горизонтів з методикою фінансового планування під час розробки стратегій розвитку визначено стратегічні цілі, які б забезпечили стабільні тенденції розвитку підприємства в поточному, середньо- та довгостроковому періодах. За результатами одержаних значень фінансових показників у межах різних часових періодів фінансовий стан підприємства охарактеризовано як стійкий, постійний або кризовий. Розроблено заходи щодо покращання існуючого стану підприємства, які доцільно здійснювати за допомогою концентрації горизонтів росту. З урахуванням запропонованих розробок стратегічне планування розглянуто як п'ятирівневу процедуру, яка базується на виконанні наступних етапів: аналізу існуючого стану підприємства, визначення його потенціалу, обгрунтування можливих напрямів стратегічного розвитку, планування реалізації стратегії, її впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-230.3 + У9(4УКР)306.71-93 +
Шифр НБУВ: РА348354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Котляренко Л.Т. 
Морфологічні закономірності ремоделювання структур тонкої кишки в залежності від вегетативного гомеостазу щурів і за умов отруєння блідою поганкою: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.03.01 / Л.Т. Котляренко ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2007. — 31 с. — укp.

Вивчено та розкрито взаємозалежні з'язки між функціональним типом автономної нервової системи й особливостями ураження тонкої кишки токсинами блідої поганки. Установлено морфологічні закономірності ремоделювання структур тонкої кишки залежно від особливостей вегетативного гомеостазу щурів і за умов такого отруєння. Показано, що отруєння організму дослідних тварин токсинами блідої поганки призводить до виражених деструктивних, інфільтративних процесів у стінці частин тонкої кишки, значних судинних розладів та істотного порушення локального імунного захисту слизової оболонки, які були найбільш виражені у порожній кишці та залежали від тривалості дії отрути й особливостей вегетативної регуляції. Визначено патогенетичні механізми дослідженої патології з урахуванням вегетативного гомеостазу організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.491-29 +
Шифр НБУВ: РА350120

Рубрики:

      
17.

Котляр О.В. 
Коливальні характеристики кристалічних структур з комбінованими дефектами: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.В. Котляр ; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

На мікроскопічному рівні проведено послідовний теоретичний аналіз високо- та низькочастотних особливостей коливальних характеристик кристалів, обумовлених комбінованими дефектами. Зокрема, побудовано аналітичну апроксимацію, що з високою точністю описує частоти, інтенсивності, загасання й умови утворення локальних коливань у кристалах з однозв'язною смугою квазісуцільного спектру. На базі цієї апроксимації одержано аналітичні вирази для характеристик локальних коливань комбінованих дефектів, таких як пари, трійки та четвірки домішкових атомів, а також легких домішок, розташованих поблизу гладкої та шорсткуватої поверхні. Розраховано характеристики щілинних (локальних) коливальних рівнів у розчинах PdH (PdD), обумовлених домішками D (H). Проаналізовано процес трансформації дискретних коливальних рівнів, локалізованих на домішкових атомах, у домішкову зону зі зростанням концентрації домішки. Вперше обгрунтовано можливість формування бозонних піків у неупорядкованих твердих розчинах, атоми яких мають тільки трансляційні ступені свободи. Досліджено вплив збуджень, що формують дані піки, на низькотемпературну теплоємність твердих розчинів аргону в криптоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.33 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА360236

Рубрики:

      
18.

Котляров С.Л. 
Трансформація фондових ринків країн Центральної та Східної Європи: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / С.Л. Котляров ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти трансформації фондових ринків країн Центральної та Східної Європи (ЦСЄ). Розглянуто основні принципи функціонування фондового ринку в сучасній ринковій економіці, визначено форми та тенденції його інтернаціоналізації. Розкрито передумови й особливості формування світового фондового ринку. Наведено результати порівняльного аналізу фондових ринків країн ЦСЄ, визначено специфіку їх становлення та розвитку у фундаментальних трансформаційних компонентах, зокрема, описано склад і механізми взаємодії учасників; охарактеризовано фондову інфраструктуру та регулятивну систему. Доведено, що організаційно-структурна динаміка й ефективність фунціонування національних фондових ринків досягається за умов чітко визначеної моделі та стратегії їх розвитку, законодавчо-нормативної врегульованості, розвинутості фондової інфраструктури, збалансованої політики фінансової лібералізації. Досліджено актуальні проблеми становлення фондового ринку України й обгрунтовано шляхи його ефективного розвитку у контексті стратегічних пріоритетів міжнародної інтеграційної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44)262.295 + У9(45)262.295 + У9(4УКР)262.295 +
Шифр НБУВ: РА358825

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Котляревський Ю.О. 
Організаційно-економічний механізм державного регулювання якості медичних послуг в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Ю.О. Котляревський ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Узагальнено та вирішено актуальне наукове завдання, а саме: вдосконалено організаційно-економічний механізм державного регулювання якості медичних послуг в Україні. Проаналізовано вітчизняні та зарубіжні наукові джерела щодо державного втручання у процеси забезпечення високої якості медичних послуг, а також сучасний стан чинної нормативно-правової бази державного регулювання розвитку сфери охорони здоров'я. Наведено визначення поняття "медичні послуги" та їх класифікацію. З'ясовано основні тенденції розвитку сфери медичних послуг і особливості процесу їх виробництва. Розглянуто питання регулювання якості медичних послуг і його форми, а саме: акредитацію лікувальних закладів (оцінку їх відповідості вимогам стандартів, визначення статусу закладу та його категорії, здатність гарантувати високу якість обслуговування пацієнтів, конкурентоспроможність), ліцензування (підтвердження права суб'єкта господарювання займатися певним видом діяльності у певних межах), стандартизацію (приведення якості медичної допомоги відповідно до сучасного рівня діагностування, профілактики захворювань, лікування та реабілітації; запровадження клінічних протоколів, що визначають конкретні вимоги до допомоги у разі певного захворювання. Увагу приділено обгрунтуванню шляхів удосконолення організаційно-економічного механізму державного регулювання якості медичних послуг, який передбачає визначення джерел фінансування системи охорони здоров'я, розробку багаторівневої системи контролю якості медичних послуг і порядок ціноутворення внаслідок необхідності впровадження системи диференційованої оплати праці медичних працівників залежно від якості допомоги на підставі коефіцієнта трудової участі, покращання мотиваційних аспектів роботи медичного персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Р11 + Х819(4УКР)14 +
Шифр НБУВ: РА363913

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Котляров О.В. 
Метод інтеграції інформаційних систем при створенні нової техніки: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Котляров ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено розроблення методів комплексування інформаційних систем (ІС) для забезпечення інтеграційних процесів щодо створення єдиного інформаційного простору під час проектування нової техніки. Науковими результатами досліджень є методи обгрунтування вибору проекту інтеграції ІС підприємства, інтеграції ІС і вибору програмно-апаратних засобів і постачальників для формування інтегрованої ІС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.48 +
Шифр НБУВ: РА368952

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського