Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (76)Реферативна база даних (2819)Книжкові видання та компакт-диски (2190)Журнали та продовжувані видання (123)
Пошуковий запит: (<.>A=КОРОТЯ$<.>+<.>A=БОРИС$<.>+<.>A=ИВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 165
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Борисенко К.Г. 
Явище синкретизму поезії та прози в українській літературі барокової доби: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / К.Г. Борисенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання синкретизму поезії та прози в українському письменстві XVII - XVIII ст., генезу цього явища, його природу, форми існування та особливості розвитку. Об'єктом дослідження є учительні книжки, полемічні трактати та панегірики XVII - XVIII ст. Зазначено, що композиційні, тематичні та жанрові особливості поєднання поезії та прози свідчать про потужну риторичну традицію, котра сформувалася в літературі того часу, а також вказують на розвиток тогочасних прозових та поетичних жанрів на засадах риторики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-33 + Ш5(4УКР)4-33 + Ш400.221.8 + Э372.27,1 +
Шифр НБУВ: РА327285

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Борисенко В.Б. 
Шляхи оптимізації діагностики та лікування постхолецистектомічного синдрому: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.Б. Борисенко ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2007. — 21 с. — укp.

Проведено експериментальне вивчення морфофункціонального стану початкового відділу тонкої кишки у разі механічної жовтяниці. Доведено, що припинення надходження в кишку жовчі призводить до розвитку ерозивно-виразкового ураження її слизової оболонки (СО) внаслідок пошкоджувальної дії активного шлункового соку. Ці дані доповнено результатами клінічних досліджень, за яких установлено зміни характеру мікрофлори та порушення моторики дванадцятипалої кишки (ДПК), що погіршує перебіг захворювання. Удосконалено клініко-патофізіологічну класифікацію постхолецистектомічного синдрому (ПХЕС), а саме: захворювань та функціональних розладів, з урахуванням їх етіологічного чинника та дозволяє більш обгрунтовано вирішувати питання вибору раціональної лікувальної тактики. Запропоновано обгрунтований діагностичний алгоритм, що систематизує характер, об'єм і послідовність виконання певного комплексу методик та дозволяє остаточно деталізувати діагноз ПХЕС. Оптимізовано програму раціонального лікування захворювань, визначених як ПХЕС, яка дозволяє здійснити вибір показань до хірургічного або консервативного методів лікування. Розроблено спосіб холедохоєюноанастомозу (ХЄА). Удосконалено методику мобілізації початкового відділу тонкої кишки, що використовуються для формування ХЄА, забезпечує збереження її топографо-анатомічних зв'язків та дозволяє запобігти розвитку Py-стаз-синдрому. Розроблено спосіб арефлюксного ХЄА. Комплексно вивчено морфофункціональний стан ДПК за механічної жовтяниці до та після відновлення жовчотоку за допомогою стандартних і модифікованих ХЄА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.445.52-86 +
Шифр НБУВ: РА351722

Рубрики:

      
3.

Борисенко С.А. 
Швидкі варіації спектру комети Галлея: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / С.А. Борисенко ; НАН України. Голов.астрон. обсерваторія. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено динамічні спектри комети. Виявлено два типи швидких варіацій інтенсивностей кометних спектральних ліній: з короткими та відносно довгими квазіперіодами варіацій. Доведено, що на характер варіацій суттєво впливають потоки високоенергетичних сонячних протонів. Наведено алгоритм обробки нестаціонарних локально-пуассонівських часових рядів, отримання параметрів яких, по-суті, є метою динамічних спектральних спостережень будь-яких небесних тіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.2,022
Шифр НБУВ: РА318479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Борис Ю.Б. 
Хронічні інфекційні запальні захворювання чоловічих статевих органів (імунопатогенез, діагностика, лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.06 / Ю.Б. Борис ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 2001. — 42 с. — укp.

Досліджено питання вивчення імунопатогенезу: змін у клітинній та гуморальній ланках імунітету, неспецифічних факторів захисту, в тому числі інтерферонового статусу, у разі хронічних інфекційних запальних процесів чоловічих статевих органів за наявності хламідійно-бактеріальної, герпетично-бактеріальної та трихомонадно-бактеріальної інфекцій. Завдяки порівняльному статистичному аналізу імунопатологічних змін у випадку хронічного інфекційного простатиту, залежно від варіанта інфікування, одержано нові відомості щодо патогенезу імунних порушень за даної патології. Встановлено, що зміни певних параметрів імунного гомеостазу зумовлені впливом інфекційного фактора, інші показники функціонального стану імунної системи практично не залежать від варіанта інфікування і відображають лише вплив хронічного запального ураження передміхурової залози. Запропоновано нові схеми лікування хронічних простатитів за наявності хламідійно-бактеріальної, герпетично-бактеріальної та трихомонадно-бактеріальної інфекцій із застосуванням імунотропних препаратів у поєднанні з антибактеріальними та противірусними засобами, принципово нові методи місцевого лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-3
Шифр НБУВ: РА312638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Борисова І.С. 
Функціональний стан систем дихання, кровообігу та фізична роботоздатність хворих на хронічне обструктивне захворювання легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / І.С. Борисова ; Крим. республікан. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості та функціональний стан систем дихання та кровообігу, визначено ступінь зниження фізичної працездатності хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) і розроблено інтегральні кількісні критерії фізичного стану даної категорії хворих. На підставі комплексного використання сучасних клініко-інструментальних методів діагностики та нових методичних підходів щодо визначення фізичної працездатності й толерантності до фізичного навантаження, а також інтегральних показників кисневого забезпечення роботи за спіровелоергометрії визначено особливості компенсаторних можливостей систем дихання та кровообігу, що впливають на зниження фізичної працездатності хворих на ХОЗЛ. Доведено, що основними причинами зниження фізичної працездатності у хворих на ХОЗЛ є ступінь бронхообструкції та стадія захворювання, а також зниження резервних можливостей функціонального стану систем дихання та кровообігу. Розроблено критерії груп фізичного стану хворих на ХОЗЛ, які характеризують фізичний стан, ступінь зниження фізичної працездатності та якість життя хворих на ХОЗЛ і максимально наближені до класифікації робіт за ступенем важкості. Дані критерії рекомендовано використовувати для оцінки фізичної працездатності, формування реабілітаційних програм і трудових рекомендацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 +
Шифр НБУВ: РА348857

Рубрики:

      
6.

Цір Т. Г. 
Формування структури виливків з доевтектичних сплавів системи Al-Si при реолитті / Т. Г. Цір. — Б.м., 2019 — укp.

Робота присвячена експериментальному дослідженню закономірностей формування кристалів недендритної морфології, розробці ефективного технологічного процесу реолиття доевтектичних Al-Si сплавів і його апробації в умовах промислового виробництва.З використанням модельних і металевих систем вивчено можливість реалізації недендритного росту кристалів з фрагментів, отриманих при частковому оплавленні вихідної дендритної структури. Встановлено утворення 4 характерних типів фрагментів. Показано, що незалежно від їх типу, подальше зростання фрагментів приводить до формування кристалів з дендритною морфологією, якщо загальна об'ємна щільність фрагментів менша за критичну (1,6…2,7)х103 фрагментів/см3. Отримані дані свідчать, що основним механізмом формування недендритної структури виливків у процесах реолиття є зародження та ріст кристалів без стадії дендритного росту. Дослідження впливу зовнішніх та внутрішніх теплових чинників показали, що найбільш ефективними засобами інтенсифікації процесів реолиття є створення регульованого тепловідведення від стінок форми та інтродукція локального охолоджувача у розплав, що дозволяє підвищити фізико-механічні властивості виливків. Проведено промислову апробацію технологічного процесу реолиття сплавів АК7ч і АК9М1 в умовах ПАТ «Вишнівського ливарно-ковальського заводу» (смт. Вишневе) на машині лиття під тиском 711І09. З алюмінієвого сплаву марки АК7ч отримано виливок «Кронштейн» масою 1,2 кг. Також в цеху ТОВ «Таврійська ливарна компанія« ТАЛКО»» (м.Мелітополь) зі сплаву АК9М1 на машині лиття під тиском 711А08 одержано виливок «Корпус пневмоциліндра» масою 0,3 кг. Виливки дослідних партій, виготовлені на обох підприємствах, мають однорідну недендритну структуру з середнім розміром глобулярних первинних кристалів твердого розчину алюмінію 60...95 мкм і підвищені механічні властивості. Після термічної обробки за режимом Т6 тимчасовий опір розриву (σв) збільшився з 275 МПа до 302 МПа (на 9,8 %), а відносне подовження (δ) зросло з 0,7 % до 4,5 % (у 6 разів). Внаслідок зниження температурних режимів процесу реолиття стійкість сталевих форм для отримання виливків зі сплавів системи Al-Si підвищилася на 13…14 %, витрати електроенергії скоротилися на 12,5 %.^UThe work is devoted to the experimental study of the patterns of formation of crystals with non-dendritic morphology, the development of an effective technological process of the rheocasting of pre-eutectic Al-Si alloys and its testing in industrial production.Using model and metal systems, the possibility of realizing non-dendritic growth of crystals from fragments obtained by partial melting of the original dendritic structure was studied. The formation of 4 characteristic types of fragments is established. However, regardless of their type, further growth leads to the formation of crystals with dendritic morphology if their total bulk density is less than the critical (1,6…2,7) x103 fragments/cm3. The obtained data show that the main mechanism of formation of non-dendritic morphology in the processes of rheocasting is the origin and growth of crystals without the stage of dendritic growth. Studies of the influence of external and internal thermal factors have shown that the most effective means of intensifying the processes of rheocasting is the creation of controlled heat removal from the walls of the mold and the introduction of a local cooler in the melt, which allows increasing the physical and mechanical properties of castings. The industrial testing of the technological process of rheocasting of AK7 and AK9M1 alloys in the conditions of the Prat "Vyshnivsʹkyy Lyvarno - Kovalʹsʹkyy Zavod" (Vyshneve town) was carried out using a high pressure diecasting machine (mod. 711I09). The aluminum alloy of the AK7 brand received a casting "Bracket" weighing 1.2 kg. Also, a second industrial testing was of “TALKO” Foundry Company (Melitopol), AK9M1 alloy on a using a high pressure diecasting machine (mod. 711A08), received castings of "Pneumatic cylinder body" weighing 0.3 kg. In both cases, the castings obtained by the technological process developed in the work are characterized by a homogeneous nondendritic structure, with an average size of primary crystals of a solid solution of aluminum of globular form 60…95 microns, with increased mechanical properties: temporal tensile strength σв increase up 9,8 %, elongation increased by 6 times. The service life of the steel molds for Al-Si alloy castings was increased by 13…14 %, power consumption decreased by 12,5 %.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Борисова О.В. 
Формування системи тенісу в Україні: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання і спорту: 24.00.01 / О.В. Борисова ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено систему тенісу в світі, в Україні. Розроблено наукові засади формування даної системи у нашій країні, з урахуванням сукупності соціально-економічних та правових відносин. Висвітлено історію розвитку тенісу і професійного його напряму. Обгрунтовано належність тенісу до професійного спорту. Визначено особливості функціонування системи професійного тенісу на міжнародному та національному рівнях. Проаналізовано умови формування, розвитку та особливості функціонування даної системи в Україні. Визначено об'єктивізацію процесу формування системи професійного тенісу в Україні та основні перспективи його розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.774(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312363 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
8.

Огуй С. В. 
Формування організаційно-методичної компетентності майбутніх фахівців сфери обслуговування у процесі професійної підготовки / С. В. Огуй. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертація присвячена проблемі формування організаційно-методичної компетентності здобувачів фахової передвищої освіти за спеціальністю 241 «Готельно-ресторанна справа». У роботі науково обґрунтовано та експериментально перевірено модель формування організаційно-методичної компетентності майбутніх фахівців сфери обслуговування у процесі професійної підготовки у єдності концептуального, змістово-процесуального та діагностувально-результативного блоків.Подано авторське тлумачення поняття «організаційно-методична компетентність» – інтегральна багаторівнева професійна здатність до проєктування, організації та контролю якості технологічних процесів у закладах готельно-ресторанного сервісу.У структурі організаційно-методичної компетентності виділено два основних складники: методичний та організаційний, кожен з яких містить своєрідні елементи діяльності, що відображаються у компонентах означеної категорії, таких як: мотиваційно-ціннісний, когнітивно-комунікативний, діяльнісно-творчий, управлінсько-ергономічний.Розроблено та впроваджено навчально-методичні комплекси з професійно-орієнтованих навчальних дисциплін «Барна справа», «Управління якістю продукції та послуг» та «Організація обслуговування», методичні рекомендації до яких містять цілеспрямовані завдання на активізацію організаційно-методичної діяльності студентів та сприяють формуванню таких якостей як самоорганізація, саморегуляція, самомотивації навчально-пізнавальної діяльності.^UТhe dissertation is devoted to the problem of formation of organizational and methodological competence of vocational pre-higher educational institution graduates in specialty 241 “Hotel and restaurant business”. The functional technology model of forming organizational and methodological competence is structured and characterized as a unity of goal-setting, content- and process-defining, and evaluative blocks in the work. The author's interpretation of the concept of “organizational and methodological competence” is presented as an integral multilevel professional ability to design, organize, and control the quality of technological processes in hotel and restaurant business establishments.In the structure of organizational and methodological competence, two main components are distinguished: methodological and organizational, each of them containing specific elements of activity that are displayed in the components of the particular category, defined as conceptual, project-creative, analytical and managerial, communicative, and ergonomic.Educational and methodological resources for specialty-oriented academic disciplines “Bar Business,” “Products and Services Quality Management,” and “Service Organization” have been created and developed, featuring methodological recommendations that contain target-oriented tasks meant to stimulate students' organizational and methodological activities and facilitate the formation of such qualities as self-organization, self-regulation, self-motivation for the educational, activity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Борисова С.В. 
Формування національної самосвідомості майбутніх учителів засобами українського музичного мистецтва: Автореф. дис...канд. пед. наук: 13.00.04 / С.В. Борисова ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено процес формування національної самосвідомості як необхідної професійної педагогічної якості особистості майбутніх учителів. Здійснено теоретико-методологічний та історико-педагогічний аналіз проблеми, визначено основні історичні ступені розвитку національної самосвідомості, виявлено її структурні складові. Обгрунтовано необхідність та перспективність формування національної самосвідомості засобами українського музичного мистецтва, розглянуто специфіку національного музичного образу як основного чинника даного процесу. Визначено критерії оцінювання та показники рівнів сформованості національної самосвідомості. Розроблено та апробовано основні професійно орієнтовані напрямки та засоби формування національної самосвідомості майбутніх учителів як засоби впровадження українського музичного мистецтва у навчально-виховний процес. Експериментально доведено ефективність їх дії завдяки відповідним факторам впливу, насамперед, художньо-мистецького, на національну самосвідомість в цілому, а також на її структурні складові: гносеологічний, аксіологічний та онтологічний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3 + Щ31р(4Укр)31-3
Шифр НБУВ: РА321076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Михайлова А. О. 
Формування музично-інтонаційної культури майбутніх бакалаврів музичного мистецтва у процесі професійної підготовки / А. О. Михайлова. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт: процес професійної підготовки майбутніх бакалаврів музичного мистецтва в ЗВО Мета дослідження теоретично обґрунтувати, розробити й експериментально перевірити педагогічні умови формування музично-інтонаційної культури майбутніх бакалаврів музичного мистецтва в процесі професійної підготовки. У дисертації здійснено узагальнення і практичне розв'язання проблеми формування музично-інтонаційної культури майбутніх бакалаврів музичного мистецтва у процесі професійної підготовки. Схарактеризовано поняттєво-термінологічний апарат дослідження проблеми формування музично-інтонаційної культури майбутніх бакалаврів музичного мистецтва у процесі професійної підготовки. Виявлено стан розробленості досліджуваної проблеми, що дало змогу визначити музично-інтонаційну культуру майбутніх бакалаврів музичного мистецтва в ЗВО як складник професійної культури майбутніх бакалаврів музичного мистецтва, особистісне утворення, що охоплює естетично-інтелектуальне сприйняття, ставлення, рефлексію інтонаційної практики як особливого способу діяльності, інтонаційних проявів особистості. Формування музично-інтонаційної культури майбутніх бакалаврів музичного мистецтва – це складний процес виховання особистості, становлення фахівця на основі розвитку музичного мислення засобами інтегративної музично-інтонаційної діяльності. Визначено критерії, показники та рівні сформованості музично-інтонаційної культури майбутніх бакалаврів музичного мистецтва у процесі професійної підготовки. Обґрунтовано та впроваджено в освітній процес ЗВО педагогічні умови формування музично-інтонаційної культури майбутніх бакалаврів музичного мистецтва: здійснення систематичного педагогічного впливу на процес професійної підготовки майбутніх бакалаврів з метою формування музично-інтонаційної культури студентів за допомогою створення музично-творчого освітнього середовища; формування мотиваційної готовності студентів до підвищення рівня їхньої музично-інтонаційної культури через активізацію емоційно-вольової сфери та поглиблення естетичної спрямованості музично-освітнього процесу; поетапне формування теоретичних і практично-творчих музичних компетентностей майбутніх фахівців з огляду на принципи: взаємодії пізнавальної, рефлексивно-оцінної та творчої активності студентів; варіативності форм музичної діяльності; суб'єкт-суб'єктної взаємодії учасників музично-освітнього процесу; використання активних форм і методів музичного навчання. Експериментально перевірено й підтверджено ефективність упровадження педагогічних умов формування музично-інтонаційної культури майбутніх бакалаврів музичного мистецтва в процесі професійної підготовки. Доведено доцільність упрoвадження в освітній процес мистецьких ЗВО спецкурсу „Музично-інтонаційна культура музиканта”. Одержані результати можуть бути використані у виконавській, викладацькій і культурно-просвітницькій діяльності фахівця. Матеріали й результати дослідження можуть бути корисними викладачам і студентам під час вивчення музично-теоретичних дисциплін, написання робочих програм, коригування та розроблення навчальних планів, у системі позааудиторної роботи з майбутніми бакалаврами, в організації практичних занять, лекцій, семінарів для курсу загальнопрофесійної підготовки майбутніх бакалаврів музичного мистецтва ЗВО різних рівнів акредитації, а також у системі післядипломної освіти.^UObject: the process of professional training of future bachelors of musical art in IHE The purpose of the study is to theoretically substantiate, develop and experimentally test the pedagogical conditions for the formation of musical and intonation culture of future bachelors of musical art in the process of professional training. The dissertation generalizes and practically solves the problem of formation of musical-intonational culture of future bachelors of musical art in the process of professional training. The conceptual and terminological apparatus of research of the problem of formation of musical-intonational culture of future bachelors of musical art in the process of professional training is characterized. The state of elaboration of the researched problem is revealed, which allowed to define the musical-intonational culture of future bachelors of musical art in IHE as a component of professional culture of future bachelors of musical art, personal education covering aesthetic-intellectual perception, attitude, reflection of intonation practice manifestations of personality. The formation of musical-intonation culture of future bachelors of musical art is a complex process of personality education, becoming a specialist based on the development of musical thinking by means of integrative musical-intonational activity. Criteria, indicators and levels of formation of musical-intonational culture of future bachelors of musical art in the process of professional training are determined. The pedagogical conditions of formation of musical-intonational culture of future bachelors of musical art are substantiated and introduced into the educational process of IHE: systematic pedagogical influence on the process of professional training of future bachelors so that to form musical-intonational culture of students by building a musical-creative educational environment; formation of motivational readiness of students to increase the level of their musical-intonational culture by activating the emotional-volitional sphere and deepening the aesthetic orientation of the musical-educational process; gradual formation of theoretical and practical-creative musical competencies of future specialists taking into account the principles of: interaction of cognitive, reflexive-evaluative and creative activity of students; variability of forms of musical activity; interactions between the subjects of the music-educational process; using of active forms and methods of music education. The effectiveness of the introduction of pedagogical conditions for the formation of musical and intonation culture of future bachelors of musical art in the process of professional training has been experimentally tested and confirmed. The expediency of introducing a special course "Musical-intonational culture of a musician" into the educational process of art free music has been proved. The obtained results can be used in the executive, teaching and cultural-educational activities of the specialist. Materials and results of research can be useful to teachers and students when studying music-theoretical disciplines, writing work programs, adjusting and developing curricula, in the system of extracurricular work with future bachelors, in organizing practical classes, lectures, seminars for general vocational training of future bachelors of music art IHE of different levels of accreditation, as well as in the system of postgraduate education.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Борисенко В. В. 
Формування мовленнєвої професійної компетенції майбутніх фахівців економічного профілю: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / В. В. Борисенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розкрито провідні тенденції в розробленні змісту мовної підготовки студентів нефілологічних спеціальностей, підходів щодо реалізації завдань мовної освіти професійного спрямування. З'ясовано етапи формування мовної, мовленнєвої та комунікативної компетенцій студентів-економістів за умов ВНЗ. Обгрунтовано й уточнено сутність базових понять дослідження. Розроблено й експериментально апробовано навчально-методичну систему формування мовленнєвої професійної компетенції майбутніх фахівців економічного профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-913-2
Шифр НБУВ: РА373457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Борисенко В. В. 
Формування здоров'язбережувальної компетентності студентів технічних спеціальностей в умовах неформальної освіти засобами фізичного виховання / В. В. Борисенко. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження – процес професійної підготовки студентів технічних спеціальностей. Мета дослідження полягає в теоретичному обґрунтуванні, розробці та експериментальній перевірці моделі формування здоров'язбережувальної компетентності студентів технічних спеціальностей в умовах неформальної освіти засобами фізичного виховання. Наукова новизна одержаних результатів дослідження полягає у тому, що: вперше розроблено й теоретично обґрунтовано модель формування здоров'язбережувальної компетентності студентів технічних спеціальностей в умовах неформальної освіти засобами фізичного виховання, яка ґрунтується на сукупності методологічних підходів (системний, індивідуальний, аксіологічний, редукційний) та загальнодидактичних (науковості; системності і послідовності; доступності; зв'язку навчання з життям; свідомості і активності; наочності; міцності засвоєння знань, умінь і навичок) і специфічних принципів (гуманістичної спрямованості; усвідомленої перспективи; орієнтації на самостійну роботу; інтеграції навчання; інтерактивності; ініціативності; саморегуляційності; побудови індивідуальної оздоровчої системи; побудови фізкультурно-оздоровчого середовища ЗВО; ергономічності; спрямованості на працездатність та здоров'я фахівця технічних спеціальностей), передбачає організацію неформальної освіти через використання традиційних та інноваційних форм (фізкультпаузи, заняття на свіжому повітрі, заняття в умовах виробництва, науково-популярні лекції, спортивні секції, масові фізкультурно-спортивні заходи, науково-практичні конференції, студентські олімпіади та інтелектуальні конкурси, туристичні походи, спортивні флешмоби), методів (створення ситуації зацікавленості, проєктні методи, бесіди) і засобів навчання (індивідуальні завдання, відеоролики, демотиватори, сюжетні задачі) та засобів фізичного виховання (комплекси вправ, щоденники здоров'я, технології цифрового здоров'я); уточнено сутнісні характеристики понять «здоров'язбережувальна компетентність студентів технічних спеціальностей»; «неформальна освіта засобами фізичного виховання», «формування здоров'язбережувальної компетентності студентів технічних спеціальностей в умовах неформальної освіти засобами фізичного виховання»; описано структуру здоров'язбережувальної компетентності студентів технічних спеціальностей у єдності особистісного, гностичного, діяльнісного та поведінкового компонентів; розроблено діагностичний інструментарій для оцінювання рівнів (низький, середній, високий) сформованості здоров'язбережувальної компетентності студентів технічних спеціальностей, який містить критерії (мотиваційний, пізнавальний, практичний, рефлексивний) та показники (мотивація до здорового способу життя, неспеціальна фізкультурна освіченість (за О. Томенком), оздоровчі уміння, рефлексія); дібрано комплекс відповідних методик; удосконалено форми, методи і засоби неформальної освіти для формування здоров'язбережувальної компетентності засобами фізичного виховання.^UThe object of research is the process of professional preparation of students of technical specialties. The purpose of the study is to substantiate theoretically, develop and test the model of formation of health-preserving competence of students of technical specialties in conditions of non-formal education by means of physical education experimentally. The scientific novelty of the obtained results is that: for the first time the model of formation of health-preserving competence of students of technical specialties in conditions of non-formal education by means of physical education, which is based on the set of methodological approaches (systemic, individual, axiological, reduction), general didactic principles (scientific; systematic and consistent; accessibility; connection of learning with life; consciousness and activity; clarity; strength of acquisition of knowledge, skills and abilities; individual approach) and specific principles (humanistic orientation, conscious perspective, focus on independent work, integration of learning, interactivity, initiative, self-regulation, building an individual health system, axiological, construction of physical culture, ergonomic, reduction, focus on the formation of efficiency and health of the specialist) was developed, substantiated theoretically and tested experimentally. This model provides for the deepening of the content of professional training of future specialists in technical specialties on health issues through forms (physical education breaks, outdoor activities, classes in production conditions, popular science lectures, sports sections, mass physical culture and sports events, scientific and practical conferences, student competitions and intellectual competitions, tourist trips, sports flash mobs), methods (creation of a situation of interest, project methods, conversations), means (individual tasks, videos, DE motivators, plot tasks) of non-formal education and means of physical education (sets of exercises, health diaries), digital health technologies). The essential characteristics of the concepts "health competence of students of technical specialties", "non-formal education by means of physical education", "formation of health-preserving competence of students of technical specialties in the conditions of non-formal education by means of physical education" were specified. The structure of health competence of students of technical specialties in the unity of personal, gnostic, activity and behavioral components was described. Diagnostic tools for assessing the levels (low, medium, high) of the formation of health competence of students of technical specialties, which contains criteria (motivational, cognitive, practical, reflective) and indicators (motivation for a healthy lifestyle, non-special physical education (О. Tomenko), health skills, reflection) were developed. The set of appropriate methods was selected. Forms, methods and means of non-formal education for the formation of health competence through physical education were improved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Клейно Є. О. 
Формування готовності майбутніх учителів технологій до професійної діяльності в гуртках позашкільних навчальних закладів / Є. О. Клейно. — Б.м., 2019 — укp.

Обґрунтовано й експериментально перевірено модель реалізації педагогічнихумов формування готовності майбутніх учителів технологій до професійної діяльності в гуртках позашкільних навчальних закладів, уточнено критерії, показники та рівні її сформованості. З'ясовано педагогічну сутність дефініції і розкрито структуру готовності майбутніх учителів технологій до професійної діяльності в гуртках позашкільних навчальних закладів.^UThe model of realization of pedagogical conditions of formation of readiness of future teachers of technologies for professional activity in groups of out-of-school educational institutions was substantiated and experimentally proved. The essence of the definition of readiness of future technology teachers for professional activity in groups of extracurricular educational institutions was determined and its structure was revealed; the criteria, indicators and levels of its formation were specified.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Борисюк І.Ю. 
Фармакокінетика аміксину в умовах інтермітуючого введення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / І.Ю. Борисюк ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено кінетику процесів всмоктування та біодоступності аміксину та його метаболітів в організмі мишей. Обгрунтовано кінетичну схему та проведено кількісну оцінку процесів розподілу препарату. Здійснено порівняння процесів органної та тканинної елімінації аміксину за умов одноразового та багаторазових введень. Модифіковано математичний апарат щодо оцінки окремих параметрів фармакокінетики препарату за різних схем його введення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-6,8аміксин +
Шифр НБУВ: РА344058

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Борисюк М.В. 
Фітоперифітон прибережних ділянок Таганрозької затоки Азовського моря та його біоіндикаційні особливості: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / М.В. Борисюк ; Ін-т гідробіології НАН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено видовий склад, кількісні показники та простежено особливості розвитку фітоперифітону прибережних ділянок Азовського моря у сезонному аспекті на рослинних (Phragmites australis (Cav.) Trin. ex Steud., Potamogeton pectinatus L.), тваринних (Balanus improvisus Darwin) та штучних субстратах (скельцях обростання). Вперше одержано пігментні характеристики фітоперифітону Азовського моря (динаміку вмісту хлорофілів, каротиноїдів, фікобілінових пігментів). Істотно доповнено дані щодо біорізноманіття угруповань фітоперифітону Таганрозької затоки Азовського моря на експериментальних субстратах (скельцях обростання). Для оцінки якості води виділено індикаторні види фітоперифітону (індикатори сапробності). Здійснено оцінку якості морської води за "Комплексною екологічною класифікацією вод суші" з урахуванням загальної мінералізації, іонного складу води та індексу сапробності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.637:Е5(922.9)
Шифр НБУВ: РА330653

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Борисяк О. В. 
Управлінський механізм розбудови кліматичної політики на енергетичному ринку: автореферат дис. ... д. е. н. : 08.00.04 / О. В. Борисяк. — Б.м., 2024 — укp.

Об’єктом дослідження є процеси формування і впровадження управлінського механізму розбудови кліматичної політики підприємств на енергетичному ринку. Метою дослідження є обґрунтування та розроблення теоретико-методологічних і науково-практичних положень щодо формування і впровадження управлінського механізму розбудови кліматичної політики підприємств на енергетичному ринку. Методи дослідження – загальнонаукові, філософські й економічні: діалектичного пізнання, гносеологічний аналіз, онтологічний аналіз, схематичної та графічної візуалізації, абстрактно-логічний підхід, індукції, дедукції, системний аналіз, аксіоматичний метод, анкетування, метод аналогій, PEST-аналіз, метод експертних оцінок; групування, статистичнмй аналіз, кореляційно-регресійний аналіз, інтервальне моделювання, теоретико-множинний підхід, узагальнення, прогнозування, абстрагування, множинне регресійне моделювання, оптимізаційний підхід, метод наукового пізнання, кібернетичний підхід, імітаційне моделювання. Результати: методологія формування сталого ресурсокористування на енергетичному ринку в умовах ресурсоощадливості та кліматичної нейтральності підприємств; концептуальні положення розробки управлінського механізму розбудови кліматичної політики підприємств на енергетичному ринку; управлінський механізм розбудови кліматичної політики підприємств на енергетичному ринку; методичний підхід до діагностики рівня економічного потенціалу переходу підприємств до споживання «зеленої» енергії; методика оцінювання ресурсної стійкості енергетичних підприємств до впровадження кліматичних інновацій; модель прогнозування сценаріїв кліматичного співробітництва між енергетичними підприємствами та енергосервісними компаніями; науково-методичні положення обґрунтування доцільності інтеграції збалансованого природокористування в управління ланцюгом постачання відновлюваних джерел енергії; науково-практичний підхід до забезпечення процесу смарт-переходу підприємств до системи управління постачанням «зеленою» енергією як кліматично-нейтрального товару на енергетичному ринку; теоретико-методичні основи архітектоніки кліматичної політики підприємств на енергетичному ринку; науковий підхід до формування категоріального апарату комплексу політик сталого енергетичного розвитку підприємств в умовах зміни клімату; системний підхід до формування інституційного забезпечення розбудови кліматичної політики підприємств на енергетичному ринку України; систематизація наукових положень щодо організаційно-економічного забезпечення процесу постачання «зеленої» енергії як кліматично-нейтрального товару на енергетичному ринку; методичні засади інтеграції кліматичного менеджменту у систему еколого-енергетичного менеджменту підприємств на енергетичному ринку; науково-практичний підхід до реалізації процесу смарт-переходу до кліматичного управління ланцюгом передачі «зеленої» енергії. Наукова новизна полягає у обґрунтуванні та розробленні теоретико- методологічних і науково-практичних положень щодо формування і впровадження управлінського механізму розбудови кліматичної політики підприємств на енергетичному ринку. Впроваджено у діяльність Міністерства енергетики України, Управління екології та природних ресурсів Тернопільської обласної військової адміністрації, Департаменту архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської обласної військової адміністрації, Комунального підприємства теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго», Дочірнього підприємства «Тернопільська енергосервісна компанія» Комунального підприємства теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго»; ВАТ «Тернопільобленерго», Західноукраїнського національного університету. Сфера використання: діяльність енергетичних підприємств.^UThe object of research is the processes of formation and introduction of the management mechanism for developing climate policy of enterprises in the energy market. The purpose of research is substantiation and development of theoretical, methodological and scientific-practical provisions of the formation and introduction of a management mechanism for developing climate policy of enterprises in the energy market. Methods are general scientific, philosophical and economic: dialectical cognition, epistemological analysis, ontological analysis, schematic and graphic visualisation, abstract logical approach, induction, deduction, system analysis, axiomatic method, questionnaire, method of analogies, PEST-analysis, method of expert assessments; grouping, statistical analysis, correlation and regression analysis, interval modelling, set-theoretic approach, generalisation, forecasting, abstraction, multiple regression modelling, optimisation approach, method of scientific knowledge, cybernetic approach, simulation modelling. Results: methodology for the formation of sustainable resource use in the energy market in terms of resource efficiency and climate neutrality of enterprises; conceptual provisions for the development of a management mechanism for developing climate policy of enterprises in the energy market; management mechanism for developing climate policy of enterprises in the energy market; a methodical approach to diagnosing the level of the economic potential of the transition of enterprises to the consumption of "green" energy; the method of assessing the resource sustainability of energy enterprises before the introduction of climate innovations; a model for forecasting scenarios of climate cooperation between energy enterprises and energy service companies; scientific and methodical provisions for substantiating the expediency of integrating balanced environmental management into management of the supply chain of renewable energy sources; a scientific and practical approach to ensuring the process of smart transition of enterprises to the system of managing the supply of "green" energy as a climate-neutral product on the energy market; heoretical and methodological foundations of the climate policy architecture of enterprises in the energy market; a scientific approach to the formation of a categorical apparatus of a complex of policies for the sustainable energy development of enterprises in the conditions of climate change; a systematic approach to the formation of institutional support for the development of the climate policy of enterprises in the energy market of Ukraine; systematisation of scientific provisions on the organisational and economic support of the process of supplying "green" energy as a climate-neutral product in the energy market; methodical principles of integration of climate management into the system of environmental and energy management of enterprises on the energy market; a scientific and practical approach to the implementation of the process of smart transition to climate control of the transmission chain of "green" energy. The scientific novelty is the substantiation and development of theoretical, methodological and scientific-practical provisions for the formation and introduction of a management mechanism for developing climate policy of enterprises in the energy market. Introduced in the activity of the Ministry of Energy of Ukraine, the Department of Ecology and Natural Resources of the Ternopil Regional Military Administration, the Department of Architecture, Urban Development, Housing and Energy Conservation of the Ternopil Regional Military Administration, Municipal Enterprise of Heat Networks «Ternopilmiskteplocomunenergo», Subsidiary Enterprise «Ternopil Energy Service Company» of the Municipal Enterprise of Heat Networks «Ternopilmiskteplocomunenergo», «Ternopiloblenergo», West Ukrainian National University. The sphere of use is the activity of energy enterprises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Борисюк І.О. 
Управління об'єктами інтелектуальної власності авіабудівних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І.О. Борисюк ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано науково-теоретичні аспекти управління інтелектуальної власності (ОІВ) на підприємстві, вдосконалено класифікацію їх об'єктів, визначено підходи до управління портфелем ОІВ. Досліджено стан і тенденції розвитку процесів формування та використання ОІВ в Україні та на підприємствах авіаційного комплексу. Побудовано економіко-математичну модель формування портфелю ОІВ. Удосконалено підходи до визначення ефективності системи управління ОІВ на підприємстві за рахунок виділення узагальнювального й індивідуального показників ефективності виконання функцій управління та їх розподілу на групи за показниками ефективності формування, використання, моніторингу та контролю ОІВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527.5-141.1-21
Шифр НБУВ: РА372642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Борисенко С.А. 
Українсько-російські відносини: квітень - грудень 1918 року: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / С.А. Борисенко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Висвітлено вплив на зовнішньополітичний курс Української Держави умов Брестського мирного договору та німецько-австрійської окупації. Проаналізовано формування концепції керівництва Гетьманату щодо стосунків з Українською Державою та правлячих кіл РРФСР. Досліджено ставлення до "російського питання" основних течій політичної еліти Української Держави. Розглянуто хід українсько-російських мирних переговорів та встановлення дипломатичних стосунків між обома сторонами, а також роль економічних і політико-ідеологічних факторів у розвитку переговорного процесу. Досліджено основні засади та форми відносин Української Держави з російськими нерадянськими територіальними утвореннями. Визначено рівень впливу міжнародних чинників на реалізацію Гетьманатом зовнішньої політики стосовно РРФСР. З'ясовано причини кардинальної зміни політичного курсу Української Держави на федеративну спілку з російськими монархічними колами та роль у цьому процесі П. Скоропадського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-6 + Т3(2)612 +
Шифр НБУВ: РА327647

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Борисенко О.В. 
Удосконалення технології хлібобулочних виробів, збагачених харчовими волокнами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / О.В. Борисенко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено технологію виробництва хлібобулочних виробів, збагачених харчовими волокнами. Науково обгрунтовано доцільність використання тонкодиспергованих концентратів харчових волокон з яблук, вівса, буряку для створення функціональних хлібобулочних виробів. Доведено вищу у порівнянні з пшеничними висівками фізіологічну ефективність запропонованих нових видів сировини. Досліджено вплив концентратів харчових волокон на якість хлібобулочних виробів, вивчено перебіг біохімічних і мікробіологічних процесів у напівфабрикатах, визначено їх структурно-механічні властивості. Встановлено оптимальне дозування продуктів, запропоновано технологічні прийоми, що забезпечують найкращі показники якості хліба з концентратами харчових волокон. Розроблено нормативну документацію на нові види хлібобулочних виробів, збагачених тонкодиспергованими харчовими волокнами. Розраховано економічну ефективність впровадження нових видів продукції, доведено їх біологічну цінність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л83-32 +
Шифр НБУВ: РА357189

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
20.

Борисова О. С. 
Удосконалення способів дозування енергії при фінішному термоімпульсному очищенні прецизійних деталей літальних апаратів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.07.02 / О. С. Борисова ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є. Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2011. — 17 с. — укp.

Вперше запропоновано математичну модель процесу сумішоутворення в камері термоімпульсної машини з використанням кількісних критеріїв її якості на основі функції розподілу концентрацій компонент. Модель дозволяє визначити склад суміші в будь-якій точці об'єму камери, що дозволяє контролювати забезпечення вимог до точності дозування енергії за термоімпульсного очищення прецизійних деталей літальних апаратів (ЛА). Вперше встановлено, що раніш використовуване припущення про рівномірність теплових потоків за термоімпульсної обробки деталей складної форми, характерних для агрегатів ЛА, для випадку послідовного наповнення камери є необгрунтованим. Дія підвищення стабільності фінішної термоімпульсної обробки таких деталей рекомендовано використовувати сумісне наповнення компонентами паливної суміші. Вдосконалено математичну модель процесу горіння паливної суміші за термоімпульсної обробки, яка враховує її неоднорідність, що дозволяє визначити величини теплових потоків - основного технологічного параметру за термоімпульсного очищення прецизійних деталей ЛА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О52-060.137
Шифр НБУВ: РА380955 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського