Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (88)Реферативна база даних (3347)Книжкові видання та компакт-диски (3144)Журнали та продовжувані видання (164)
Пошуковий запит: (<.>A=КОРОЛ$<.>+<.>A=БОГДАН$<.>+<.>A=ОЛЕГОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 195
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Корольов Г.О. 
Автономістсько-федералістські погляди Михайла Грушевського: формування, втілення, трансформація: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.О. Корольов ; НАН України, Ін-т історії України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено генезис автономістсько-федералістських поглядів М. Грушевського в історичному контексті XIX - початку XX ст. Зроблено спробу сформулювати парадигму політичних орієнтацій українських діячів даного періоду та запропоновано нове визначення місця та ролі ідеї федералізму у суспільно-політичному житті України. Показано визначальне значення світоглядних мотивацій, політичних процесів початку XX ст. у Російській імперії та Східній Європі, Української революції 1917 - 1921 рр., продукованих нею форм національної державності й особливостей становлення радянської держави у формуванні концепції федералізму. Проаналізовано становлення історичного та політичного світогляду М. Грушевського, розкрито ідейно-політичний вплив федералізму XIX ст. на формування та розвиток федералістських поглядів ученого. Проаналізовано теоретичні роздуми мислителя щодо "українського питання" та конституційного проекту перебудови Російської імперії як основного шляху його вирішення. Показано вплив М. Грушевського на трансформацію української ідеї у реалістичний проект національного руху. З'ясовано причини переходу від автономізму до ідеї незалежної держави у рецепції політика. Досліджено розвиток дихотомії української ідеї в усвідомленні М. Грушевського, визначено основні риси його конституційного проекту федеративної перебудови Росії. Проаналізовано федералістські погляди ученого (1918 - 1924 рр.) на базі двох головних концептів: розуміння федеративної України поза російським контекстом і трансформації ідеї федерації від європейської до радянської. Зроблено висновок про пріоритетне значення автономістсько-федералістської складової у політичному світогляді М. Грушевського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Грушевський + Ф1(4УКР)608 Грушевський +
Шифр НБУВ: РА367340

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Богданець В.А. 
Агрохімічна оцінка нових видів добрив та продуктивність пшениці ярої на лучно-чорноземному грунті Правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / В.А. Богданець ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

З'ясовано, що поєднання основного удобрення та нових видів комплексних водорозчинних добрив з оптимальним співвідношенням макро- та мікроелементів сприяє підвищенню врожаю зерна пшениці ярої, покращанню показників його якості до 1 - 2-го класу та поліпшенню хлібопекрасько-технологічної якості борошна. Вперше проведено оптимізацію живлення та визначено ефективність застосування нових комплексних водорозчинних добрив кристалон особливий та акварин N 5 на лучно-чорноземному карбонатному грунті під пшеницю яру в Правобережному Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-43 +
Шифр НБУВ: РА352836

Рубрики:

      
3.

Богдановська Н.В. 
Адаптивні можливості серцево-судинної системи дітей шкільного віку та шляхи їх оптимізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Н.В. Богдановська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Одержано нові експериментальні дані щодо особливостей вікової динаміки адаптивних можливостей і функціонального стану серцево-судинної системи організму дітей, підлітків та юнаків. З'ясовано, що процес формування адаптивних можливостей апарату кровообігу в онтогенезі відбувається нерівномірно та характеризується періодами їх відносної стабілізації, інтенсивного розвитку та вираженого зниження. Виявлено, що періоди істотного погіршення компенсаторно-пристосувальних реакцій організму дітей шкільного віку суттєво залежать від їх статевої належності. Встановлено, що для хлопчиків і хлопців несприятливими періодами істотного погіршення адаптивних можливостей і функціонального стану серцево-судинної системи є вікові періоди від 9-ти до 10-ти і від 15-ти до 16-ти років, а у дівчаток і дівчат - від 8-ми до 9-ти, від 11-ти до 12-ти та від 15-ти до 16-ти років відповідно. Експериментально доведено можливість оптимізації компенсаторно-пристосувальних реакцій організму та функціонального стану школярів за допомогою оригінальної програми реабілітаційних заходів аеробної спрямованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-3 +
Шифр НБУВ: РА334184

Рубрики:

      
4.

Корольчук Л.В. 
Активізація транскордонного співробітництва регіонів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Л.В. Корольчук ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні та практичні підходи щодо активізації транскордонного співробітництва (ТКС) регіонів. Проаналізовано теоретичні засади процесів активізації ТКС на регіональному рівні. Визначено основні характеристики регіону як активного учасника ТКС. Систематизовано фактори впливу на розвиток транскордонної співпраці регіонів за різними критеріями. Детерміновано основні цілі реалізації ТКС на локальному, регіональному, державному та загальноєвропейському рівнях. Виявлено основні тенденції розвитку ТКС в Україні з використанням розробленої методики аналізу й оцінювання ефективності реалізації даного процесу в регіонах на локальному, регіональному, державному та загальноєвропейському рівнях. Запропоновано мотиваційні інструменти активізації транскордонної взаємодії регіонів. Розроблено механізм забезпечення економічної безпеки прикордонного регіону як учасника транскордонної співпраці з метою запобігання можливим негативним наслідкам її активізації. Розроблено пропозиції щодо впровадження кластерної моделі інноваційного розвитку прикордонного регіону, що дозволяє підвищити його конкуренті переваги з метою активізації ТКС, захисту внутрішнього ринку й ефективного залучення до міжнародного поділу праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)688 +
Шифр НБУВ: РА357852

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Богданова О.В. 
Активність тирозинових протеїнфосфатаз в лімфоїдних клітинах щурів за умов впливу іонізуючого випромінювання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.В. Богданова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування тирозинових протеїнфосфатаз (ТПФ-аз) у плазматичних мембранах, цитозолі спленоцитів та тимоцитів щурів через 12 годин після тотального рентгенівського опромінення у дозах 1,25; 0,5; 0,75 та 1,0 Гр. Виявлено найбільше зростання активності ТПФ-аз за умов впливу іонізуючої радіації у дозі 0,5 Гр, а для цитозольних ТПФ-аз спленоцитів - 0,25 Гр. Вивчено кінетичні властивості ізольованої ТПФ-ази CD 45. З'ясовано, що цей фермент більш споріднений з фосфатирозином, ніж з паранітрофеніфосфатом. Визначено, що опромінення тварин у дозі 0,5 Гр спричинює зниження спорідненості ферменту до фосфотирозину та зменшення максимальної швидкості фосфатазної реакції. Показано однонаправлені зміни активності тирозинових протеїнкіназ, ТПФ-аз та вмісту циклічних нуклеотидів у клітинах селезінки та тимусу щурів на тлі введення різних речовин за умов опромінення у низьких дозах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.431 + Е60*732.242 + Е60*716-638 +
Шифр НБУВ: РА338017

Рубрики:

      
6.

Корольов О.В. 
Аналіз, моделі та діагностика кризових теплогідравлічних явищ в енергообладнанні АЕС: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.14 / О.В. Корольов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 33 с. — укp.

Установлено, що наслідком електронагріву є електродинамічні сили, що визначають вібрацію поверхні нагріву та виникнення ТАК. Доведено вплив електродинамічних сил на вібрацію поверхні теплообміну. Установлено істотну відмінність акустичних спектрів, одержаних за змінного й акумуляторного струму, експериментально доведено, що відмінності у таблицях критичного теплового потоку визначаються видом обігріву. Установлено причини появи S-подібних кривих кипіння. Розроблено метод вимірювання температури поверхні нагріву з застосуванням індикатора. Установлено факт зниження гідравлічного опору каналу, що обігрівається, за рахунок електродинамічної вібрації стінок каналу. Розроблено метод діагностики снарядно-пробкових режимів двофазного потоку. Установлено закономірність самоорганізації двофазного потоку за кризи течії. Одержано вирази для розрахунку швидкості звуку та частотних характеристик каналів з двофазними та підкипаючими потоками. Розроблено моделі течії телоносія в каналах, що обігріваються, показано можливість реалізації за цих умов високочастотних коливань. Розроблено метод розрахунку радіаційного підйому тиску у пароводяному інжекторі. спектра акустичного сигналу від характеру течії. Розроблено положення щодо створення системи акустичного контролю протікання даних з'єднань верхнього блока реактора ВВЕР-1000. За результатами досліджень розроблено практичні додатки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-042.2 +
Шифр НБУВ: РА350261

Рубрики:

      
7.

Король В.С. 
Антикризовий менеджмент в умовах ринкової трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / В.С. Король ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

За результатами проведеного дослідження сформульовано основні характерні риси стратегії підприємства за кризових умов, виокремлено фактори, що впливають на зміст стратегії, а також визначено умови, на яких базується стратегічне управління. Розглянуто етапи стратегічного менеджменту, проаналізовано моделі поведінки у кризовій ситуації та алгоритми дій підприємства на основі окремих стратегій управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-97-21
Шифр НБУВ: РА314444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Король А.І. 
В.Г. Сарбей - дослідник історії України: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.І. Король ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно висвітлено діяльність В. Сарбея (1928 - 1999 р.) як історика України. На основі вивчення архівних джерел, творчої спадщини вченого, матеріалів його особистого архіву проаналізовано всі аспекти наукової діяльності та розглянуто його життєвий і творчий шлях на тлі суспільно-політичних явищ, які відбувались в Україні. Зауважено, що у науковому доробку дослідника (більше тисячі робіт) відображені процеси змін його історичних поглядів. Зазначено, що В. Сарбей вивчав історію України XIX - початку XX ст. У радянські часи його праці з даної проблеми відповідали ідеям радянської історіографії, з кінця 1980-х рр. він розпочав розробку питань національної історії. У 1990-х рр. В. Сарбей запропонував концепцію українського відродження, а також ідеї щодо висвітлення та дослідження історії України. Окремі праці науковця присвячені історії української історичної науки періоду XX ст. Важливе місце у доробку В. Сарбея належить персонологічним розвідкам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 Сарбей +
Шифр НБУВ: РА359882

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Короленко В.В. 
Вдосконалення організації оподаткування в системі державного регулювання розвитку національної економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / В.В. Короленко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні аспекти оподаткування в системі податкового регулювання економічного розвитку національного господарства за сучасних умов модернізації державного управління в Україні на основі ринкових відносин. Показано значення "податкових важелів" у комплексі заходів реалізації економічної політики держави. Проведено розрахунки на підставі офіційних статистичних даних за 2002 - 2006 рр., виявлено ступінь варіювання економічних показників по Україні в цілому та Харківщині під впливом оподаткування. Запропоновано комплекс першочергових заходів у сфері податкового регулювання. Зокрема, обгрунтовано необхідність введення диференційного підходу до оподаткування суб'єктів господарювання залежно від мети їх створення та стану активів. Наведено пропозиції щодо введення пільгових податкових режимів для пріоритетних галузей національної економіки. Показано необхідність урахування змін економічної конюнктури у процесі нарахування податків, а також стимулювання енергозбереження й економії природних ресурсів, сприяння диверсифікації наукових, технічних досягнень, нових ринків і виробництв шляхом вкладень у людський капітал. Розроблено пропозиції щодо удосконалення організації оподаткування у машинобудівному комплексі. Запропоновано методику обгрунтування податкового регулювання з урахуванням рентабельності господарської діяльності відносно до затрат з використанням критерію "нейтральності" оподаткування. Наведено рекомендації щодо покращання системи податкового стимулювання з метою підвищення конкурентоспроможності вітчизняних товарів і створення сприятливого інвестиційного клімату у національній економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 +
Шифр НБУВ: РА363066

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Король С.В. 
Векторне керування механічними координатами та реактивною потужністю в електромеханічних системах на основі машини подвійного живлення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / С.В. Король ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Для повної моделі машини подвійного живлення (МПЖ) синтезовано та досліджено новий алгоритм керування моментом і реактивною потужністю статора МПЖ. Створено два динамічних регулятора кутової швидкості МПЖ, які базуються на запропонованому рішенні й алгоритмі. Показано, що наведені рішення забезпечують асимптотичне відпрацювання траєкторій кутової швидкості одночасно з вільним регулюванням реактивної потужності за підвищених показників грубості до варіації опору ротора. Базуючись на новій концепції керування перетворювачем напруги (ПН), синтезовано та досліджено новий лінеаризувальний зворотнім зв'язком закон векторного керування ПН. Показано, що запропоноване рішення забезпечує незалежну з високою точністю стабілізацію напруги у ланці постійного струму та реакційної потужності на вході ПН, однакові за стандартним рішенням значення інтегральної квадратичної помилки стабілізації напруги, а також розширену область стійкості за меншого у 4,4 рази значення ємності. Результати роботи можуть бути використані піж час розробки систем керування МПЖ і ПН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632.3-01 +
Шифр НБУВ: РА350987

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Богдан С.Ю. 
Визначення граничних станів елементів бетонних і залізобетонних конструкцій методами механіки руйнування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / С.Ю. Богдан ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено метод визначення граничного стану бетонних і залізобетонних конструкцій та складних систем будівель і споруд за умов плоского напруженого стану. Запропоновано комплексний підхід, який поєднує застосування методів механіки руйнування (механіки тріщин), нормативні методи оцінки граничного стану залізобетонних елементів конструкцій та програмно-обчислювальні комплекси для оцінки граничного стану споруд складної форми, ослаблених тріщинами, вирізами або отворами. Проаналізовано фізико-механічні характеристики і критичні коефіцієнти інтенсивності напружень для бетону. Висвітлено алгоритм чисельно-аналітичного розв'язку для оцінки граничних станів залізобетонних елементів конструкцій, а також складних плоских і просторових конструкцій будівель. Наведено результати розв'язання ряду інженерних задач оцінки граничних станів панелі житлового будинку, балочного перекриття другого енергоблоку та деформованої (нахиленої) стіни по осі 50 об'єкта "Укриття" Чорнобильської АЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-028.012
Шифр НБУВ: РА319637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Король А.А. 
Висловлення-звинувачення у сучасному німецькомовному художньому дискурсі: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.А. Король ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено класифікацію висловлень-звинувачень з урахуванням особливостей їх структури. Охарактеризовано мовні засоби об'єктивації висловлення-звинувачення. Розроблено синтаксичні моделі, за якими структуруються висловлення-звинувачення залежно від форми їх реалізації. На підставі результатів статистичного аналізу взаємодії всіх засобів об'єктивації зроблено висновок про вплив лексико-синтаксичних та прагматичних факторів на вибір форми вираження висловлення-звинувачення адресантом. Встановлено вплив рольових, статусних та гендерних факторів на функціонування висловлення-звинувачення на рівні ситуативного контексту. Розглянуто основні когнітивно-прагматичні характеристики висловлення-звинувачення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-70 + Ш5(0)943.24-357 +
Шифр НБУВ: РА353693

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Богдан Д.І. 
Відновлення імпульсних навантажень, що діють на пружні пластини та напівпростір: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Д.І. Богдан ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Створено методику розв'язання обернених задач механіки деформівного твердого тіла для круглих і прямокутних плит на пружній інтеграційній основі та пружного напівпростору. Розв'язано нові задачі ідентифікації зовнішнього навантаження, що діє на елементи конструкцій, серед яких - задача керування прогином у декількох точках на прямокутній плиті на пружній інерційній основі, а також ідентифікація просторово часового розподілу невідомого навантаження, що діє на круглу плиту. Розглянуто різні види навантаження об'єктів, що досліджуються. Значну увагу приділено питанням розв'язання задач побудови методик з керування нестаціонарними переміщеннями. Вірогідність даних дослідження, підтверджено результатами оцінювання правильності розроблених аналітичних методик на підставі порівняння з даними, одержаними з використанням числових методик. Значну увагу приділено аналізу математичної стійкості розрахункових процедур і числовій збіжності функціональних рядів, що входять до розв'язку прямих і обернених задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.63,022 +
Шифр НБУВ: РА356556

Рубрики:

      
14.

Богданович А.В. 
Вірулентність iErysiphe graminis f.sp.tritici/i та особливості прояву імунологічних реакцій сортів озимої пшениці до патогену: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / А.В. Богданович ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати оцінки стійкості сортів озимої пшениці за чотирма показниками: балом стійкості, ступенем розвитку хвороби в процентах, розповсюдженням хвороби та швидкістю розвитку інфекції. З'ясовано, що основним лімітувальним фактором для збудника є швидкість розвитку інфекції, обумовлена переважно імунологічними властивостями сортів. Відзначено, що стійкість сучасних вітчизняних сортів є значною мірою неспецифічною. Запропоновано підхід для визначення стійкості сорту шляхом зівставлення балу стійкості зі значенням варіювання ступеню розвитку хвороби. На підставі такого підходу визначено найбільш стійкі сорти. Встановлено расовий та генотипний склад популяції Erysiphe graminis f. sp. tritici, домінуючі раси гриба, а також ефективні та неефективні гени стійкості. Показано, що коливання частоти визначення вірулентних до окремих генів стійкості ізолятів, а також ступінь їх вірулентності, відрізняються залежно від ефективності гену стійкості. Визначено генетичну подібність та генетичні відстані між популяціями Erysiphe graminis f. sp. tritici з різних грунтово-кліматичних зон. Виявлено, що одним з джерел формування окремих диференційованих елементів єдиної популяції, є популяція зі степової зони України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-317.5 + П478.1
Шифр НБУВ: РА321445

Рубрики:

      
15.

Король Ю.С. 
Вплив лікування на фенотипічну характеристику лімфоїдних клітин хворих на хронічні лімфопроліферативні захворювання з імунними цитопеніями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.31 / Ю.С. Король ; Київ. НДІ гематології та переливання крові. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження імунологічного фенотипу лімфоїдних клітин периферичної крові хворих на хронічні лімфопроліферативні захворювання (ХЛПЗ) з імунними цитопеніями в процесі різних методів лікування. Виявлені зміни імунологічного фенотипу лімфоцитів периферичної крові хворих на хронічну лімфоїдну лейкемію (ХЛЛ) з імунними ускладненнями неоднакові в процесі різних методів лікування. Між ефективністю окремих методів лікування імунних ускладнень ХЛПЗ та змінами імунофенотипу лімфоцитів периферичної крові існує певна залежність. Найбільш значні зміни в експресії В-клітинних антигенів, суттєве зростання експресії молекули апоптозу CD95 і найтриваліша ремісія імунного процесу спостерігається після спленектомії, проведення курсу СОР та після лікування вінкристином з преднізолоном. Виявлені відмінності імунофенотипу лімфоцитів у процесі лікування хворих ХЛПЗ з імунними ускладненнями можуть слугувати основою для розуміння дії окремих лікувальних заходів та обгрунтування вибору терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022.3-5

Рубрики:

      
16.

Король П.О. 
Вплив радіойодотерапії на функцію слинних залоз хворих на диференційований рак щитовидної залози за даними сіалосцинтиграфії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / П.О. Король ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2003. — 16 с.: табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452-56 +
Шифр НБУВ: РА326410

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Корольова О.В. 
Гриби відділу Ascomycota s.l. Нижньодніпровських арен: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.21 / О.В. Корольова ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено видову різноманітність грибів у кількості 237 видів, з яких 79 видів вперше знайдено для Лівобережного Злакового Степу, 39 - для Степової зони, 3 - взагалі для України. Розглянуто особливості таксономічної та екологічної структури. Вивчено консортивні зв'язки грибів відділу з судинними рослинами, в тому числі - з ендемічними, рідкісними, синантропними. Всебічно досліджено видові комплекси грибів відділу Ascomycota s.1. у рослинних угрупованнях. Визначено вплив еколого-фітоценотичних умов рослинних угруповань трьох типів рослинності та морфологічні ознаки 10 видів аскових грибів, а також видовий склад грибів відділу Ascomycota s.1. двох ділянок Чорноморського біосферного заповідника та територій, зарезервованих для створення природоохоронних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.552.21*851.22*80(4Укр)
Шифр НБУВ: РА317569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
18.

Королько А.З. 
Громадсько-політична та наукова діяльність Антона Петрушевича: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.З. Королько ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне наукове дослідження громадсько-політичної та наукової діяльності галицького історика другої половини ХІХ - початку ХХ ст. А.Петрушевича. На підставі багаточисленних історичних джерел і документів розкрито місце вченого у розвитку культурно-просвітницьких та політичних товариств краю. Охарактеризовано наукову спадщину А.Петрушевича, його внесок у вивчення середньовічної історії України, історії церкви, археографії, археології, спеціальних історичних дисциплін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4Укр)5-8Петрушевич + Т3(4Укр)5-8Петрушевич
Шифр НБУВ: РА317395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Богданова Т. Г. 
Джон Хей та американо-англійські відносини в Китаї (1897 - 1900): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Т. Г. Богданова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено роль державного секретаря Дж. Хея в розвитку американо-англійських відносин у Китаї в 1897 - 1900 рр. У 1880 - 1890-х рр. склалися умови для зближення США та Великої Британії під час проведення політики в Китаї. Це було пов'язано з посиленням у Цинській імперії позицій Росії, що і в Вашингтоні, і в Лондоні розглядалося як загроза власним комерційним інтересам. Як наслідок, у правлячих колах обох держав формувалося переконання у необхідності розробки нової зовнішньополітичної стратегії, що дозволила б ліквідувати російську загрозу та посилити вплив англосаксонських держав. Саме до вирішення цього завдання і приступив Дж. Хей, який зайняв у 1898 р. пост державного секретаря США. Разом з тим, Дж. Хей не бажав бути виразником британських інтересів. Натомість, він приступив до розробки власної зовнішньополітичної концепції, що мала закріпити американські торгівельні інтереси в Китаї. Вміло використовуючи риторику англійців стосовно "вільної торгівлі", він наполягав на повному відкритті ринків Цинської імперії для іноземних товарів, що було вигідно, насамперед, Сполученим Штатам. Саме ця ідея і лягла в основу доктрини "відкритих дверей", розробка якої завершилася восени 1899 р. У липні 1900 р. держсекретар виступив з новою доктриною, в якій закликав до ліквідації будь-яких привілеїв західних держав у Китаї. В свою чергу, Лондон, після проголошення липневої ноти, відмовився від подальшого поглиблення відносин із Вашингтоном та почав шукати собі нових партнерів на Далекому Сході.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5КИТ)53-6 + Т3(7СПО)54-6 + Т3(4ВЕЛ)54-6
Шифр НБУВ: РА376698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Королюк О.М. 
Диференціація самостійної роботи студентів коледжів технічного профілю в процесі вивчення природничо-математичних дисциплін: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.М. Королюк ; Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. — Житомир, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення продуктивності самостійної роботи студентів у процесі вивчення предметів природничо-математичного циклу в коледжах технічного профілю. Проаналізовано суть базових понять, визначено функції самостійної роботи, виділено її особливості, які впливають на продуктивність навчання природничо-математичних дисциплін. Установлено індивідуально-типологічні характеристики студентів. Досліджено їх прояв у навчальній діяльності. Розглянуто сучасні наукові підходи до організації самостійної роботи. Обгрунтовано педагогічні умови її диференціації у коледжах. Розроблено модель диференціації самостійної роботи студентів коледжів технічного спрямування у процесі вивчення природничо-математичних дисциплін, експериментально підтверджено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч471.267 + Б.р(4УКР)21-3,022 +
Шифр НБУВ: РА361565

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського