Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (192)Книжкові видання та компакт-диски (92)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЛОМІЙЦЕВ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ВІКТОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Коломійцев О.В. 
Метод розрахункового та експериментального визначення вигляду снаряда спеціального призначення із заданими аеродинамічними властивостями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.01 / О.В. Коломійцев ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Запропоновано технологію розробки некерованого неопереного літального апарату (снаряд) з максимальною щільністю компоновки, який обертається навколо своєї повздовжньої вісі. Розроблена технологія базується на загальних аеродинамічних підходах та уявленнях та передбачає числове моделювання різноманітних режимів просторового обтікання снаряда довільної форми з урахуванням оберту та процесії, тобто факторів вільного польоту літального апарата з метою визначення коефіцієнтів опору. Наведено методи та засоби верифікації результатів числового аеродинамічного експерименту за умов аеробалістичної траси. Створено методику визначення емпіричних залежностей, що мають використовуватися для проектування літальних апаратів малого розміру (снарядів) спеціальної та загальної форми. Відзначено, що запропонована технологія дає змогу розробляти малорозмірні аеробалістичні літальні апарати з пасивною траєкторією руху у повітрі з заданими аеродинамічними властивостями та дозволяє значно зменшити вартість та скоротити терміни проведення досліджень, а також розвинути уявлення про процеси обтікання об'єкта проектування завдяки частковій, або повній заміні натурних випробувань числовим аеродинамічним експериментом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц541-916 + Ц541-11 +
Шифр НБУВ: РА337670

Рубрики:

      
3.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
4.

Коломійцева О.В. 
Психологічні особливості емоційного сприймання музики розумово відсталими дітьми: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.08 / О.В. Коломійцева ; Ін-т спец. педагогіки АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено особливості та рівні розвитку в розумово відсталих підлітків усвідомленого емоційного сприймання музики. Визначено найбільш значущі у корекційному відношенні психолого-педагогічні умови активізації інтелектуальної діяльності й емоційної сфери таких учнів у процесі музично-естетичного виховання. Розроблено систему спеціально організованої психолого-педагогічної роботи, показано її значення як суттєвої умови розвитку та корекції емоційної сфери у розумово відсталих підлітків на підставі формування емоційно-естетичного ставлення до музики. Розкрито властиву розумово відсталим учням специфіку слухання музики й емоційного реагування на неї. Обгрунтовано необхідність поетапного формування емоційно-естетичного ставлення до музики у таких дітей. Показано ефективність використання таких прийомів роботи, як музично-рольові ігри, психоемоційні етюди, вирішення різноманітних пізнавальних завдань на музичному матеріалі, які активізують мислення й уяву учнів. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено умови корекційно-розвивальної роботи щодо формування емоційно-естетичного ставлення й усвідомленого емоційного сприймання музичних творів у розумово відсталих учнів 5 - 7-х класів допоміжної школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.25 + Ю984.544 + Ч435.3 +
Шифр НБУВ: РА362296

Рубрики:

      
5.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Коломійцев О.А. 
Соціально-психологічні чинники формування правової поведінки молоді: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.А. Коломійцев ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено соціально-психологічні чинники, які зумовлюють формування правової поведінки студентської молоді. Теоретично проаналізовано основні положення психологічної науки стосовно соціальних і правових норм, які регламентують соціально-правову поведінку особистості. Визначено, що соціально-правова поведінка особистості залежить від впливу соціально-психологічних чинників, а саме: когнітивних, емоційно-вольових, мотиваційних, ціннісно-смислових і соціальних. Показано, що поведінку особистості можуть змінювати психокорекційні впливи на когнітивному та ціннісно-смисловому рівнях. Такі впливи дають змогу вдосконалити самоставлення студентів і підвищувати загальний рівень їх смисложиттєвих орієнтацій. Розроблено комплекс соціально-психологічних заходів, спрямованих на підвищення інтерналізації особистістю соціально-правових категорій, відповідних соціально-економічним перетворенням, що відбуваються у суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.7-990 + Ю936.2 + Х002.03 +
Шифр НБУВ: РА345788

Рубрики:

      
7.

Коломійцева Г.М. 
Удосконалення тактики вакцинопрофілактики кору, епідемічного паротиту і краснухи у дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Г.М. Коломійцева ; АМН України. ДУ "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського". — К., 2007. — 22 с. — укp.

Уперше проведено вивчення безпечності, імунологічної та епідеміологічної ефективності вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи дітей віком 12 - 15 місяців, народжених ВІЛ-інфікованими матерями. Показано однаковий рівень сероконверсії щодо цих вірусів після вакцинації у таких дітей. Установлено зростання напруженості протикорового та протипаротитного імунітету головним чином за рахунок продукції антитіл на середньому рівні, а протикраснушного - за рахунок продукції антитіл на високому рівні. Визначено відсутність погіршення показників клітинної та гуморальної ланок імунітету у дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями, у процесі імунної відповіді на коровий вакцинний антиген. Вивчено сучасний перебіг епідемічного процесу ВІЛ-інфекції/СНІД у Донецькій області. Надано комплексну характеристику епідемічного процесу кору, епідемічного паротиту та краснухи на етапі виконання Програми ВООЗ "Здоров'я - 21: Політика досягнення здоров'я для всіх у Європейському регіоні ВООЗ". Установлено значне погіршення епідемічної ситуації щодо ВІЛ/СНІД, зумовлене наявністю парентерального та статевого шляхів передачі ВІЛ, що сприяло збільшенню кількості дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками. Показано активне залучення до епідемічного процесу кору, епідемічного паротиту та краснухи дітей віком до двох років, які своєчасно не одержали регламентовані щеплення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.2/3-395 +
Шифр НБУВ: РА354822

Рубрики:

      
8.

Маріна В. Н. 
Ефективність та віддалені результати мініінвазивного лікування хворих із кістозними вузлами щитоподібної залози / В. Н. Маріна. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена проблемі діагностики та вибору лікування кістозних вузлів щитоподібної залози. В роботі проведено порівняння основних клінічних характеристик кістозних та тканинних вузлів щитоподібної залози. Запропоновано шляхи подолання низької інформативності передопераційної морфологічної верифікації та доведена ефективність альтернативної аспіраційної методики для проведення цитологічної діагностики. Запропоновано визначення тироглобуліну аспірату кістозних вузлів та використання ультрасонографічних шкал для прогнозування раку щитоподібної залози. На підставі аналізу параметрів якості життя доведено переваги склеротерапії етанолом при кістозних вузлах над операційними методиками. Запропоновано медикаментозну профілактику та модифікацію операції на щитоподібній залозі, які знизили частоту специфічних ускладнень після операцій. Створено алгоритм діагностики та лікування пацієнтів із кістозними вузлами щитоподібної залози.^UThyroid gland pathology is the second most common disease of the adult population, next after cardiovascular disease. Thyroid nodules are the second most frequent abnormality after endemic goiter. The incidence of thyroid cancer in the world has increased twice within the last decade, which leads to an increased number of thyroidectomies. Cystic changes in thyroid nodules are present in 15-32% of cases. The presence of fluid inside the thyroid nodule reduces the diagnostic value of fine-needle aspiration biopsy (FNA) but allows the use of mini-invasive treatments such as ethanol sclerotherapy.The purpose of the work was to improve the efficiency of cystic thyroid nodules management.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Терлецький О. М. 
Діагностика і вибір мініінвазивного методу лікування малосимптомного холедохолітіазу у пацієнтів з гострим калькульозним холециститом / О. М. Терлецький. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкти – малосимптомний холедохолітіаз при гострому калькульозному холециститі; клінічна симптоматика, діагностика, рівні експресії молекул мікроРНК в крові та жовчі, мікроскопія жовчі, прогнозування, лікувальна тактика малосимптомного холедохолітіазу при гострому калькульозному холециститі з використанням мініінвазвних та відкритих методів, післяопераційні ускладнення; мета – покращення результатів діагностики та лікування хворих з малосимптомним холедохолітіазом при гострому калькульозному холециститі шляхом удосконалення діагностичної програми ранньої діагностики та способу мініінвазивного лікування; методи – загальноклінічні (анамнез, оцінка загального стану та його тяжкості, анкетування віддалених результатів), лабораторні дослідження (загальний та біохімічний аналіз крові, стан зсідальної системи, мікроскопія жовчі, визначення рівнів експресії мікроРНК-122 та мікроРНК-21), ендоскопічне обстеження (езофагогастродуоденоскопія, ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія), трансабдомінальна ультрасонографія органів черевної порожнини, комп'ютерна та магнітно-резонансна томографія органів черевної порожнини та панкреатобіліарної системи, статистична обробка результатів дослідження; результати – обґрунтовано фактори підвищеної вірогідності наявності малосимптомного холедохолітіазу на підставі анамнезу, клінічного перебігу, лабораторних даних. У хворих на гострий калькульозний холецистит проведено порівняльні можливості трансабдомінального ультрасонографічного обстеження, ендоскопічної ретроградної холангіографії та магнітнорезонансної холангіографії у діагностиці дрібних (розмірами 0,3 – 0,5 см) конкрементів спільної жовчної протоки. Визначено роль мікрохоледохолітіазу у розвитку малосимптомних порушень прохідності позапечінкових жовчних проток. Встановлено значимість рівнів експресії молекул мікроРНК-122 та мікроРНК-21 в сироватці крові та жовчі у хворих з порушенням прохідності позапечінкових жовчних проток на фоні гострого калькульозного холециститу. Доведено, що збільшення рівня експресії мікроРНК-122 та мікроРНК-21 в сироватці крові вірогідно поєднується з високими рівнями експресії в жовчі. Удосконалено діагностичний алгоритм та вибір мініінвазивного оперативного лікування пацієнтів з малосимптомним холедохолітіазом при гострому калькульозному холециститі; впроваджено – у практичну роботу закладів охорони здоров'я та науково-освітній процес Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького галузь – охорона здоровя.^UThe objects – oligosymptomatic choledocholithiasis in acute calculous cholecystitis; clinical symptoms, diagnosis, expression levels of miRNA molecules in blood and bile, bile microscopy, prognosis, treatment tactics of asymptomatic choledocholithiasis in acute calculous cholecystitis using minimally invasive and open methods, postoperative complications; the purpose – improving the results of diagnosis and treatment of patients with oligosymptomatic choledocholithiasis in acute calculous cholecystitis by improving the diagnostic program for early diagnosis and the method of minimally invasive treatment; methods – general clinical (anamnesis, assessment of the general condition and its severity, questionnaire of long-term results), laboratory tests (general and biochemical analysis of blood, state of the coagulation system, bile microscopy, determination of expression levels of miRNA-122 and miRNA-21), endoscopic examination retrograde cholangiopancreatography), transabdominal ultrasonography of abdominal organs, computed tomography and magnetic resonance imaging of abdominal organs and pancreatobiliary system, statistical processing of research results; results – factors of the increased probability of presence of oligosymptomatic choledocholithiasis on the basis of the anamnesis, clinical course, laboratory data are substantiated. In patients with acute calculous cholecystitis, comparative possibilities of transabdominal ultrasonographic examination, endoscopic retrograde cholangiography and magnetic resonance cholangiography in the diagnosis of small (0.3 - 0.5 cm) concretions of the common bile duct were performed. The role of microcholedocholithiasis in the development of oligosymptomatic disorders of extrahepatic bile ducts has been determined. The significance of expression levels of microRNA-122 and microRNA-21 molecules in blood serum and bile in patients with impaired patency of extrahepatic bile ducts on the background of acute calculous cholecystitis was established. It has been shown that increased serum expression of miRNA-122 and miRNA-21 is likely to be associated with high bile expression levels. The diagnostic algorithm and the choice of minimally invasive surgical treatment of patients with oligosymptomatic choledocholithiasis in acute calculous cholecystitis have been improved; introduced – in the practical work of health care institutions and the scientific and educational process of Danylo Halytsky Lviv National Medical University; branch – health care.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Пустоваров В. В. 
Інформаційна технологія розробки системи підтримки прийняття рішення про розпізнавання будівель на космічних та аерофотознімках / В. В. Пустоваров. — Б.м., 2021 — укp.

Для здійснення ефективного управління містом необхідно своєчасне отримання даних, що забезпечується веденням відповідного моніторингу. Найбільш важливим при веденні моніторингу є виявлення змін міського середовища і аналіз причин їх виникнення. Метою дослідження є підвищення ефективності системи підтримки прийняття рішень для розпізнавання будівель на космічних та аерофотознімках з використанням методів сегментації та виявлення змін на різночасних цифрових знімках.В роботі удосконалено модель згорткової нейронної мережі для сегментації об'єктів на цифрових знімках, яка дозволяє забезпечити більшу точність сегментації визначених об'єктів на знімках. Також дістав подальший розвиток метод формалізації знань щодо семантичної сегментації будівель на космічних та аерофотознімках, який дозволяє підвищити якість та зменшити час навчання нечіткої згорткової нейромережевої моделі. В дисертації побудовано інформаційну технологію розробки системи підтримки прийняття рішень для розпізнавання будівель на знімках при автоматизованому моніторингу міського середовища, яка дозволяє забезпечити уніфікацію та стандартизацію процесу розробки систем відповідного класу.^UOne of the features of the development of modern infrastructure of the state is the rapid growth of cities. The growth of urban areas requires the improvement of management systems. To implement effective management of a modern city, it is necessary to obtain timely data, which is ensured by conducting appropriate monitoring. One of the main requirements for such monitoring is the accuracy of the results obtained. At the same time, the most important thing in monitoring is to identify changes in the urban environment and analyze the causes of their occurrence.An effective approach to improving the accuracy of the results of monitoring the urban environment is an approach based on the development of knowledge-oriented decision support systems. It is proposed to consider deep neural networks and hybrid (fuzzy neural network) models as the basic mathematical apparatus for formalizing knowledge of this class. Traditionally, the technology for creating knowledge-oriented decision support systems is based on classical technologies for the development of intelligent systems. In this case, the prototyping method is used as the main approach, which is based on the implementation of a certain sequence of stages in the development of decision support systems with an intermediate representation, refinement and formation of the corresponding prototype. At the same time, the stages of classical technologies for creating intelligent systems are characterized by a rather arbitrary, not formalized definition of the boundaries of the implementation of these stages and the transitions between them. All this significantly complicates ensuring the manufacturability of creating decision support systems for monitoring the urban environment from an industrial point of view. That is, the issues of an integrated approach to the development of decision support systems at an industrial level for recognizing buildings on digital space and aerial photographs using deep neural networks and hybrid (fuzzy neural network) models are insufficiently studied.Thus, in the subject area, there is a contradiction, which consists, on the one hand, in the need to develop knowledge of oriented decision support systems for recognizing buildings in digital space and aerial photographs using deep neural networks and fuzzy logic, on the other hand, in the possibilities existing technologies for the development of such a class of systems.To solve this contradiction in the dissertation work, an urgent scientific problem was formulated and solved - the construction of information technology for the development of a decision support system for recognizing buildings on space and aerial photographs to increase the efficiency of automated monitoring of the urban environment.In the course of the dissertation work, the model of the convolutional neural network for the segmentation of objects on digital images was improved, in which, unlike the known ones, a pretrained convolutional neural network with a deeper architecture is used as a neural network narrowing block for the feature extraction subnetwork, and as a classifier it is used modified Wang-Mendel neural network, which implements operations on interval fuzzy sets of the second type. This improvement allows to provide more accurate segmentation of objects in digital images. The method of formalizing knowledge about the semantic segmentation of buildings on space and aerial photographs was also further developed, in which, in contrast to the known ones, the developed formalization apparatus is built on the basis of using an improved convolutional neural network model for object segmentation and a modified teaching transfer method using several bottlenecks (intermediate connections between the narrowing and widening blocks of the advanced convolutional neural network model). This improves the quality and shortens the training time for the fuzzy convolutional neural network model. For the first time, an information technology has been built for the development of a decision support system for recognizing buildings on space and aerial photographs during automated monitoring of the urban environment, which, based on functional modeling, formally represents the process of developing a decision support system using a fuzzy convolutional neural network model. The presented technology makes it possible to ensure unification and standardization of the process of developing a decision support system of the appropriate class.Developed and improved technologies, models and methods have qualitatively new properties and allow solving the scientific problem of building information technology for developing a decision support system for recognizing buildings on space and aerial photographs to increase the efficiency of automated monitoring of the urban environment. This allows you to get a gain in accuracy and completeness when solving the segmentation problem on average up to 3%.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського