Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (405)Книжкові видання та компакт-диски (375)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЗУБ$<.>+<.>A=ПАВЕЛ$<.>+<.>A=АНАТОЛЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Павелків О.М. 
Виховання у старшокласників інтересу до підприємницької діяльності у процесі оволодіння економічним розрахунком: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.М. Павелків ; Ін-т проблем виховання АПН України. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше виявлено та обгрунтовано педагогічні умови виховання у старшокласників інтересу до підприємницької діяльності у процесі оволодіння економічним розрахунком. Визначено показники, критерії та рівні вихованості у старшокласників даного особистісного утворення. Запропоновано форми та методи організації навчально-практичної діяльності старшокласників, які дозволяють моделювати підприємницьку діяльність у єдності її мотиваційно-ціннісної та змістовно-операційної складових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.351.69 + У.р20 +
Шифр НБУВ: РА330394

Рубрики:

      
2.

Павелко І.І. 
Гуманістична спрямованість спілкування як умова подолання агресивних тенденцій у підлітків: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.І. Павелко ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано особистісно-комунікативний підхід для вивчення та формування гуманістичної спрямованості міжособистісного спілкування. Розроблено концептуальну модель проявів і взаємовпливів гуманістичних інтенцій і агресивних тенденцій у міжособистісному спілкуванні підлітків. Визначено психологічні критерії прояву у ньому цих інтенцій і тенденцій. Обгрунтовано формулу кількісної оцінки типу взаємозв'язку між гуманістичними інтенціями й агресивними тенденціями у спілкуванні. Виявлено конструктивні (гуманістично-діалогічну, компромісну) і деструктивну (конфліктно-агресивну) стратегії партнерів у міжособистісному спілкуванні. Розроблено й експериментально перевірено ефективність програми та методики формування гуманістичної спрямованості даного спілкування за умов формувального експерименту. Зміст і методику навчально-розвивальної програми побудовано відповідно до концептуальної моделі проявів і взаємовпливів гуманістичних інтенцій у міжособистісному спілкуванні підлітків і принципів особистісно-комунікативного підходу. Запропоновано психолого-педагогічні рекомендації психологам, вчителям, які визначають шляхи розвитку гуманістичної спрямованості спілкування як умови подолання або врівноваження агресивних тенденцій у міжособистісному спілкуванні підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.030.2-994 + Ю983.402.2 + Ч421.352.25 +
Шифр НБУВ: РА351708

Рубрики:

      
3.

Козуб О.О. 
Електоральні преференції як індикатор ефективності економічної політики: регіональний вимір: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.О. Козуб ; Класич. прив. ун-т. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено аналіз економічної політики з теоретичних позицій соціології економіки, розглянуто її особливості на регіональному рівні. Визначено чинники впливу на формування економічної політики й емпіричні показники її громадських оцінок. Розкрито сутність економічної політики як сукупності соціальних практик різних соціальних суб'єктів, інститутів та організацій з приводу визначення напрямів і програм соціально-економічного розвитку суспільства. Встановлено, що різні за самооцінкою матеріального стану групи населення орієнтуються на різні типи економічної політики. Зроблено висновок, що зміст економічної політики є важливою детермінантою електоральної активності громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666*18:У + С5*666*18:У + С5*666*18:У + С5*666*18:У
Шифр НБУВ: РА357036

Рубрики:

      
4.

Козуб Г.О. 
Зв'язана задача термопружності для конструкцій з анізотропних матеріалів: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Г.О. Козуб ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено підхід до числового рішення зв'язаних задач термопружності анізотропних шаруватих конструкцій за силових і термічних навантажень. Одержано співвідношення для тривимірного скінченного елемента, який враховує особливості полів переміщень і температур у шаруватій конструкції з анізотропними шарами. З використанням запропонованого елемента розв'язано низку тестових задач термопружності та теплопровідності. Розроблено алгоритм розв'язання зв'язаної задачі термопружності, реалізований як пакет прикладних програм. Проведено розрахунок конструкцій промислового призначення, зокрема, багатошарового обтікача, великогабаритних шин типу 40.00, 27.00 та 18.00.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж47-02 +
Шифр НБУВ: РА360608

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Козубенко Н.В. 
Зміна рівня нервовоспецифічних білків під впливом експериментального соматогенного болю та фармакокорекції: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.В. Козубенко ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Вивчено вплив експериментального післяопераційного соматогенного болю на рівень окремих нервовоспецифічних білків у мозку щура. Показано, що у оперованих щурів стан гіпералгезії супроводжується зниженням локомоторної та дослідницької активності. Підтверджено наявність післяопераційної гіпералгезії на відсутність інфекційного запалення. Визначено вплив нестероїдного протизапального препарату на вміст нервовоспецифічних білків за умов гіпералгезії. Проведено кореляційний аналіз та аналіз вітсоткового вмісту різних форм білків, специфічних для нейронів і астроглії й глікозаміноглікат-зв'язуючої активності білків міжклітинного матриксу за умов післяопераційного болю та впливу даних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.221.4 + Р453.87-52 +
Шифр НБУВ: РА335689

Рубрики:

      
6.

Козубський В.О. 
Інформаційна безпека держави: Кримський регіон: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.О. Козубський ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2005. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему інформаційної уразливості держави на прикладі кримського регіону у контексті геополітичного положення півдня України з урахуванням його багатонаціонального та транзитного статусу у структурі держави. Виявлено та досліджено місце та роль кримського регіону у контексті внутрішньої та зовнішньої політики України. Проведено комплексний аналіз кримської інформаційної складової інформаційного простору держави. Розглянуто питання щодо єдиного інформаційного простору Причорноморського регіону у цілому. Уперше до наукового обігу введено раніше закриті матеріали радянського військово-промислового комплексу і, насамперед, матеріали, взаємопов'язані з дослідженням ближнього космосу у частині спостереження та контролю над інформаційними потоками засобів масових комунікацій. Проведено комплексний аналіз мас-медійного ринку у Криму, виявлено ключові аспекти інформаційного тиску та формування регіональної складової інформаційного простору, зокрема, внутрішні та зовнішні чинники. Розроблено науковий проект Причорноморського Регіонального інформаційного Центру країн-партнерів Організації Чорноморського Економічного співробітництва у контексті національної програми інформатизації та програми конверсії з використанням матеріально-технічної бази Національного центру управління та випробування космічних засобів Національного космічного агенства України, розташованого у Криму. Сформульовано рекомендації для державних установ, що мають розв'язувати проблеми інформаційної безпеки держави та зовнішньої політики України у Причорноморському регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Х849(4УКР-6КРМ)04 +
Шифр НБУВ: РА341161

Рубрики:

      
7.

Козуб Н.О. 
Інформаційна технологія моделювання модифікованих дискретних елементів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Н.О. Козуб ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2009. — 21 с. — укp.

Розв'язано актуальну наукову задачу щодо розробки інформаційної технології моделювання модифікованих дискретних елементів. Вперше сформульовано концепцію інформаційної технології моделювання дискретних моделей для розв'язання задач наближення та дослідження поліноміальних базисних функцій двох аргументів, яка об'єднує геометричне моделювання, числовий аналіз і комп'ютерне експериментування. На основі розроблених моделей, методів і алгоритмів створено інформаційну систему "SERENDIP" для моделювання стандартних і модифікованих базисів серендипової сім'ї з покращеними властивостями, котра вміщує каталог альтернативних моделей бікубічної інтерполяції. Адекватність одержаних результатів підтверджено математичним обгрунтуванням, числовим модкелюванням і розв'язанням задач, для яких відомі результати, одержані іншими методами або іншими науковцями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.141,0 + З970.826.01 +
Шифр НБУВ: РА367012

Рубрики:

      
8.

Павелко Н. М. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування препаратів екстракту Гінкго білоба в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Н. М. Павелко. — Івано-Франківськ, 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено клініко-патогенетичні особливості перебігу генералізованого пародонтиту (ГП), ефективність комплексного лікування з оцінкою віддалених результатів залежно від ступеня розвитку та перебігу патологічного процесу. Обстежено 135 хворих на ГП та 15 осіб з клінічно здоровим пародонтом. Встановлено, що зв'язок ГП супроводжується порушенням судинно-тромбоцитарного гемостазу, підвищенням рівня С-реактивного білка, молекул клітинної адгезії sPECAM-1. Розроблено схему комплексного лікування хворих на ГП із включенням стандартизованого екстракту Гінкго білоба, що сприяє тривалій ремісії патологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-525
Шифр НБУВ: РА379805 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Козуб Л.В. 
М.П.Драгоманов - дослідник історії суспільно-політичного руху ХІХ століття в Україні: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Л.В. Козуб ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Виділено й обгрунтовано головні підходи М.П.Драгоманова до вивчення історії розвитку українського національного, радикально-демократичного (народницького), ліберально-демократичного (земського) руху та визначено результати досліджень ученого. Проаналізовано з сучасних позицій головні засади українських дорадянських, радянських, діаспорних та сучасних досліджень спадщини Драгоманова. Залучено різноманітну джерельну інформацію, маловідомі твори ученого, архівні матеріали. Висунуто низку істотно нових положень, узагальнено розрізнений і безсистемний матеріал, суттєво уточнено погляди М.П.Драгоманова на визначальні явища суспільно-політичного руху в Україні з'ясовано його ставлення до діяльності окремих громадсько-політичних лідерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-8 Драгоманов +
Шифр НБУВ: РА321184

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Козуб Н.М. 
Маркетингова діяльність сільськогосподарських підприємств Причорноморського регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.М. Козуб ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено комплексні дослідження сутності, стану та взаємозв'язку маркетингової діяльності та ефективності функціонування сільськогосподарських підприємств у пореформений період. Проаналізовано нові теоретично-методологічні підходи щодо визначення маркетингу. Уточнено категорії "маркетинг" та "ринок". Доведено, що маркетингова діяльність агропідприємств є нагальною необхідністю та важливою умовою їх ефективної роботи. Визначено основні закономірності формування та показники оцінки рівня ефективності маркетингової діяльності, її вплив на фінансовий стан аграрних підприємств регіону. Розроблено науково-практичні засади формування маркетингових структур, обгрунтовано необхідність створення різних господарських та міжгосподарських служб по здійсненню агромаркетингової діяльності. Запропоновано способи підвищення її ефективності шляхом збільшення виробництва та покращання технології переробки продукції, формування попиту та стимулювання її збуту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР7)321.0-211.1
Шифр НБУВ: РА330905

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Козуб Л.М. 
Мінливість ознак і методи оцінки якості волокна індивідуальних рослин льону-довгунця на перших етапах селекції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Л.М. Козуб ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2003. — 23 с. — укp.

Всебічно вивчено якість волокна льону-довгунця з метою використання установлених закономірностей в селекції. На прикладі 10-ти сортів контрасних за якістю волокна показано характер мінливості та взаємозв'язку ознак якості волокна - гнучкості, міцності, тонкості - з морфологічними та господарсько цінними ознаками залежно від сорту, площі живлення рослин, умов року, анатомічної будови стебла. Проведено порівняльне вивчення різних методів оцінки якості волокна. Виявлено та рекомендовано окремі нові прийоми селекції льону-довгунця на підвищення продуктивності та якості волокна. Передано в держсортовипробування новий перспективний сорт "Глінум".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-317 +
Шифр НБУВ: РА325099

Рубрики:

      
12.

Павельчук Ю.Ф. 
Обгрунтування параметрів сошників для сівби зернових культур підгрунтово-розкидним способом: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / Ю.Ф. Павельчук ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання механізації сівби зернових культур підгрунтово-розкидним способом. Розглянуто конструкції робочих органів сівалок, проаналізовано результати проведених досліджень роботи розподільних пристроїв сошників. На підставі теоретичних положень досліджень процесу розподілу насіння зернових культур з застосуванням підгрунтово-розкидного способу сівби визначено швидкість падіння насіння на відбивач, теоретично обгрунтовано параметри конічного відбивача насіння, складено рівняння площин відбивача та розроблено технологічні схеми розподільних пристроїв сошників принципово нової конструкції. Визначено вплив способу подачі насіння, довжини камери розсіву сошника, типів подільників насіннєвого потоку та відбивача насіння на рівномірність його розподілу по площі живлення. Відзначено, що використання сошника запропонованої конструкції дозволить більш рівномірно розподіляти насіння зернових культур по площі живлення, укладати його за глибиною за трьома суміжними горизонтами біля 90 % насіння, а дискові сошники розміщують у цих горизонтах всього 56 % насіння. Визначено, що річний економічний ефект від використання однієї експериментальної сівалки становить 11 968 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.419.212 +
Шифр НБУВ: РА364697

Рубрики:

      
13.

Павелко О. В. 
Облік та контроль доходів і витрат основної діяльності будівельних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. В. Павелко ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито економічну сутність понять "дохід", "витрати" та запропоновано уточнення понять "доходи основної діяльності будівельних підприємств" (ОДБП), "витрати ОДБП" і вдосконалено класифікації доходів і витрат БП. Виокремлено організаційно-технологічні особливості будівництва та визначено їх вплив на організацію обліку та контролю доходів і витрат ОДБП. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення механізму відображення у бухгалтерському обліку доходів і витрат у контексті розрахунків між замовниками та підрядниками, яке сприяє посиленню контролю за достовірністю формування показників доходів і витрат, підвищенню якості облікових даних. Обгрунтовано напрями оптимізації контролю доходів і витрат ОД і розроблено організаційно-методичну модель контролю доходів і витрат ОДБП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)231.1-149.32 + У052.9(4УКР)831.1-149.32
Шифр НБУВ: РА376405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Козуб Т. О. 
Особливості перебігу вагітності та пологів у жінок в умовах хронічного стресу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Т. О. Козуб ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено перебіг вагітності та пологів, стан новонароджених у 150-ти жінок-студенток з психоемоційною напругою у порівнянні з даними психологічно адаптованих жінок. Показано, що вірогідними факторами ризику розвитку психоемоційної напруги в обстеженнях вагітних є незареєстрований шлюб, відсутність чоловіка, відсутність підтримки партнера або родичів, поєднання навчання з роботою, мешкання в гуртожитку, непланована та небажана вагітність. Розроблено методику ведення вагітних жінок-студенток, які перебувають у стані хронічного стресу, і доведено її ефективність у порівнянні з традиційними методами спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.62 + Р716.226.62
Шифр НБУВ: РА380790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Павелиця О. О. 
Патологія мінерального обміну у кобил і лошат (діагностика, лікування та профілактика): автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.01 / О. О. Павелиця ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 22 с.: табл. — укp.

Проведено аналіз мінерального забезпечення організму жеребних кобил. Досліджено стан мінерального обміну, клінічний, біохімічний та імунний статус організму жеребних кобил. Досліджено клінічний стан, вміст макро- та мікроелементів, загальноклінічні, біохімічні й імунологічні показники крові жеребних кобил у разі порушень мінерального обміну. Теоретично й експериментально обгрунтовано ефективність нового препарату лактахос на основі біогенних мікроелементів для лікування та профілактики його порушень, який покращує клінічні показники, нормалізує метаболізм білків, ліпідів, вуглеводів, активізує окисно-відновні процеси, підвищує активність ферментів, стимулює гемоцитопоез та імунні реакції організму жеребних кобил і лошат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.4-912 + П611-451.2
Шифр НБУВ: РА384181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Козуб Д.А. 
Перехідні процеси в економіці індустріального типу: зміст та методи структурування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Д.А. Козуб ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти багатокритеріального структурування економічної системи. Проаналізовано роль трансакційних витрат ринкового та неринкового характеру, визначено можливості відображення їх у прикладній моделі. Обгрунтовано необхідність застосування чотирирівневої системи економічних моделей з використанням мікроімітаційного підходу. Установлено, що низька частка доданої вартості свідчить про відповідне реагування економіки України на вплив дестабілізуючих факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010 + У9(4Укр)0-961-31
Шифр НБУВ: РА317123 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Козуб М.М. 
Порівняльна оцінка лапароскопічних методик лікування у відновленні репродуктивної функції хворих із дермоїдними кістами яєчників: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.М. Козуб ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Уперше досліджено вплив променевої аргонової та біполярної коагуляції й ушивання тканини яєчників кетгутом на її структуру та репродуктивну функцію самок щурів лінії Вістар. Розроблено нову методику лапароскопічного лікування пацієнток з дермоїдними кістами яєчників за допомогою променевої аргонової коагуляції. Вперше вивчено дію запропонованого методу на репродуктивну функцію пацієнток з даною патологією. Доведено позитивний вплив променевої аргонової коагуляції на показники відновлення фертильності та зниження утворення спайкового процесу у хворих протягом післяопераційного періоду. Встановлено ступінь впливу супутнього полікістозу яєчників і спайкового процесу органів малого тазу на результат лікування даної категорії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-5 +
Шифр НБУВ: РА355963

Рубрики:

      
18.

Козуб І. Г. 
Правове регулювання праці осіб зі зниженою працездатністю: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / І. Г. Козуб ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто концептуальні підходи до сутнісної характеристики та змісту поняття "особи зі зниженою працездатністю". Описано особливості трудової дієздатності таких осіб. З'ясовано, що особи, визнані недієздатними за цивільним правом, повинні визнаватися такими ж за трудовим правом. Проаналізовано та наведено визначення міжнародних стандартів у сфері праці осіб зі зниженою працездатністю. Розглянуто гарантії права на працю даних осіб. Висвітлено проблеми правозастосовної практики правового регулювання праці осіб зі зниженою працездатністю. Запропоновано пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення трудового законодавства України в частині порушених проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)8 + Х819(4УКР)153
Шифр НБУВ: РА373219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Павелків В.Р. 
Психологічні засоби корекції міжособистісних стосунків у підлітків з агресивною поведінкою: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.Р. Павелків ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено емпіричне дослідження міжособистісних стосунків агресивних підлітків з однолітками та зроблено висновок, що агресія у підлітків великою мірою зумовлюється системою порушених стосунків, які мають прояв у несприятливому статусі підлітка у середовищі однолітків, незадоволеності стосунками, відсутності взаємності, низькій усвідомленості та неадекватному переживанні стосунків, їх негативній модальності. Виявлено істотні розбіжності, що існують у підлітків з агресивною поведінкою між уявленнями про свої стосунки з однокласниками та реальним статусом у колективі. Показано, що реалізація програми, спрямованої на створення для підлітків продуктивного розвивального середовища та передбачає психодіагностичну, психопрофілактичну, розвивальну та консультативну роботу у системах взаємодії (психолог - педагоги, психолог - педагоги - батьки, психолог - педагоги - підлітки), сприяє корекції порушених стосунків підлітків і, відповідно, зниженню їх агресивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937-953.6-734 + Ю983.030.2-994 + Ю983.402.2 + Ю984.92 + Ч421.331.2 +
Шифр НБУВ: РА346401

Рубрики:

      
20.

Павелків Р.В. 
Розвиток моральної свідомості та самосвідомості в молодшому шкільному віці: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.07 / Р.В. Павелків ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2005. — 40 с.: рис. — укp.

Систематизовано та узагальнено наукові підходи до вивчення суті та розвитку моральної регуляції. Висвітлено наукові надбання психологічної науки у сфері когнітивно-ціннісного й емоційного становлення моральності особистості. Поглиблено наукові уявлення про внутрішній план моральної діяльності особистості, структуру моральної свідомості та моральної самосвідомості, взаємозв'язок цих конструктів, їх інтелектуальний і прагматичний рівні існування. Вивчено вікові аспекти цих диспозиційних характеристик, розуміння дітьми центральних моральних принципів: обов'язку, справедливості, гуманізму, заступництва, цінності людського життя. Виявлено особливості їх функціонування у період молодшого шкільного віку. З'ясовано закономірності розвитку когнітивно-ціннісних та емоційних аспектів моральної свідомості та моральної самосвідомості протягом даного вікового періоду. Установлено рівні сформованості психічних передумов моральної поведінки. Розглянуто взаємозв'язок розвитку моральної свідомості й інтелектуального розвитку дітей. Проаналізовано перспективний шлях сприяння переходу моральних інстанцій у реальні форми моральної поведінки. Розроблено загальну схему розвивально-коригуючих впливів на моральну свідомість та самосвідомість дітей (на прикладі категорії заступництва) з метою інтенсифікації процесу присвоєння моральних категорій дітьми молодшого шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.328 + Ю983.402.1:Ю77 +
Шифр НБУВ: РА338079

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського