Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (215)Книжкові видання та компакт-диски (173)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=КОБА$<.>+<.>A=ЕКАТЕРИН$<.>+<.>A=ЕВСТАФЬЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Кобаса І.М. 
Дизайн оксидних і сульфідних напівпровідникових систем та фотокаталітичні і термічні процеси за їх участю: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / І.М. Кобаса ; Нац. акад. наук України, Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2006. — 32 с. — укp.

Розроблено шляхи одержання складних речовин напівпровідникової природи на основі оксидів і сульфідів металів, здатних ефективно виконувати функції фотокаталізаторів і каталізаторів окисно-відновних реакцій, а також нечутливих до дії світла речовин з низькою каталітичною активністю, які можуть знайти застосування щодо створення спеціальних атмосферо- та світлостійких покриттів. Досліджено фізико-хімічні властивості синтезованих речовин і характер їх змін зі зміною складу. Розглянуто фундаментальні аспекти взаємозв'язку каталітичної та фотокаталітичної активності систем оксидів металів, виявлено спільні та індивідуальні фактори впливу на ці властивості. З'ясовано механізми каталітичних і фотокаталітичних реакцій за участю складних речовин на основі оксидів і сульфідів металів. Показано, що застосування ряду досліджених оксидних напівпровідникових речовин як світлочутливих компонентів адгезивних основ діелектриків забезпечує можливість проводити селективну металізацію останніх і виготовляти друковані плати IV - V класів складності для потреб електронної промисловості. Відпрацьовано технологічну схему цього процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.404.3,0 + Г544.428 +
Шифр НБУВ: РА343228

      
2.

Коба О.В. 
Дослідження систем обслуговування з поверненням заявок при неекспоненціальному розподілі часу перебування на орбіті: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.05.02 / О.В. Коба ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Розроблено теорію аналізу ергодичності систем обслуговування з поверненням заявок за умов дії неекспоненціального закону повернення (часу перебування на орбіті). Вперше систематизовано широкий клас типових систем з поверненням заявок за умов наявності загального рекурентного потоку заявок, розподілу часу обслуговування та дії неекспоненціального закону повернення з орбіти. Узагальнено відому модель Лакатоша й остаточно досліджено умову її ергодичності, виведено формули для її характеристик у стаціонарному випадку. Вперше у науковий обіг введено поняття системи з пріоритетом затриманих заявок та удосконалено умову її ергодичності. Одержано формули та оцінки основних характеристик деяких систем з поверненням заявок та складним характером обслуговування (обмежені час очікування та число повернень заявки). Вперше здійснено аналітичне порівняння однієї з характеристик ефективності для двох різновидів систем за швидкого повернення заявок з орбіти. Розроблено новий підхід щодо статистичного моделювання системи з поверненням заявок, проведено статистичний експеримент і здійснено порівняння її різновидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.911-01 + О580.3 +
Шифр НБУВ: РА339399

Рубрики:

      
3.

Коба 
Еколого-генетичні основи збереження природних популяцій видів роду Pinus L. (на прикладі Гірського Криму): автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.16 / Володимир Петрович Коба ; Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2007. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-425(4УКР-6КРИ)
Шифр НБУВ: РА353294

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кобасяр М.І. 
Метод швидкого обчислення вагового перетворення Радона в задачі погодження при різноракурсній реєстрації об'єктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / М.І. Кобасяр ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено метод швидкого обчислення вагового перетворення Радона (ПР) на базі використання властивостей центральної, поворотної або поворотно-дзеркальної симетрії системної матриці. ПР використано для задачі погодження об'єктів однієї сцени з великою кількістю відрізків ліній. Удосконалено методи детектування відрізків ліній за рахунок усунення викидів в області параметрів (ОП), яка визначається за допомогою запропонованої енергетичної форми ПР. Швидкодію методів детектування відрізків ліній підвищено за допомогою зменшення сумарної кількості операцій на підставі поділу зображення на сегменти та часткової оцінки ОП у разі її повторного обчислення. Запропоновано логарифмічно-енергетичну форму ПР для формування вектора ознак у новому ітераційному методі погодження за різноракурсної реєстрації об'єктів однієї сцени. На підставі результатів числових експериментів з використанням запропонованого методу швидкого обчислення ПР і його форм, методу кількісного аналізу зображень металів, методів детектування відрізків ліній і погодження об'єктів однієї сцени підтверджено ефективність запропонованих підходів і внесених змін в існуючі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632-01 +
Шифр НБУВ: РА350476

Рубрики:

      
5.

Кобаль В.І. 
Методика розвитку пізнавальних інтересів учнів 5 - 8-х класів у процесі вивчення історії України: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.І. Кобаль ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше теоретично обгрунтовано й експериметально підтверджено доцільність впровадження у V класі паралельно з пропедевтичним курсом історії України курсу "Історія рідного краю" з метою підвищення ефективності роботи стосовно розвитку пізнавальних інтересів учнів. Висвітлено джерела та шляхи стимуляції розвитку цих інтересів учнів середнього шкільного віку (V та VII класів). Запропоновано й експериментально перевірено відповідну методику для даних учнів на уроках історії рідного краю (на матеріалі Закарпатської області).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) р +
Шифр НБУВ: РА338598

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Коба К.М. 
Моделі і методи розв'язання задач маршрутизації при ліквідації наслідків техногенних аварій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / К.М. Коба ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто прикладні задачі оцінки обстановки й оптимізації планів евакуації та проведення аварійних робіт з урахуванням вимог, затверджених законами України та державними нормами, що стосуються техногенних аварій. Побудовано математичну модель основної задачі оцінки обстановки та маршрутизації (ООМ). Для задач оцінки обстановки розроблено ефективні (за витратами пам'яті та трудомісткістю) числову модель і методи розв'язання такої задачі за даними аварійного моніторингу від нерегулярної мережі датчиків змінної структури. Для задач маршрутизації сформульовано основні обмеження та критерії, що враховують мінімаксні та середні показники часу та дози, з'ясовано їх типові комбінації, зокрема лексикографічні критерії. Розроблено методи розв'язання базових задач оптимізації маршрутів для аварійних бригад і евакуації населення, що передбачають їх зведення до задач пошуку оптимальних маршрутів і транспортних задач різного типу. Одержано лінійні залежності витрат пам'яті, а оцінки трудомісткості не перевищують кубічної залежності від числа бригад і пунктів евакуації, що доводить обчислювальну ефективність запропонованих моделей і методів оптимізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082-07 + Ц9-532 в641.0 +
Шифр НБУВ: РА338069

Рубрики:

      
7.

Кобалія Д. Р. 
Музеєфікація об'єктів підводної культурної спадщини (на прикладі кораблів Дніпровської гребної флотилії в музеї історії запорозького козацтва на о. Хортиця): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.05 / Д. Р. Кобалія ; НАН України, Укр. т-во охорони пам'яток історії та культури, Центр пам'яткознавства. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено причини виникнення Дніпровської флотилії як складової південних військово-морських сил Російської Імперії, визначено її місце у розвитку військового суднобудування та взаємозв'язку з традиціями та досвідом запорозьких майстрів. Виявлено та систематизовано блок письмових джерел, що дозволяють визначити всі етапи становлення та розвитку кораблебудівної галузі в Україні. Розглянуто створення флотилії як прикладу роботи усього державного механізму у динамічному режимі, з урахуванням економічного розвитку країни, системи управління та внутрішньої політики царизму в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч774(4УКР-4ЗАП)76:Т + Т3(4УКР-4ЗАП) л60
Шифр НБУВ: РА380254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Коба С.С. 
Управління державним боргом України (регулювання діяльності із здійснення запозичень): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.С. Коба ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Визначено причини здійснення урядових запозичень, їх функції та переваги, показано необхідність розробки стратегії управління державними запозиченнями, орієнтованої на структурне реформування економіки України. Проаналізовано ситуацію стосовно зовнішніх запозичень, яка склалася в країнах, що розвиваються, визначено схожі помилки, які призвели до оголошення дефолту за їх фінансовими зобов'язаннями. Використано математичну модель як методологічну основу для аналізу спроможності країни-дебітора розраховуватися за своїми забов'язаннями. Розглянуто структуру державного боргу України, з'ясовано тенденції його зростання. Запропоновано механізми зменшення боргового навантаження. Наведено рекомендації стосовно вдосконалення правового, макроекономічного та інституціонального регулювання діяльності в напрямку здійснення державних запозичень з метою запобігання борговій кризі в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.61-21
Шифр НБУВ: РА317598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Коба Н. В. 
Управління знаннями в проектних організаціях газової промисловості України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. В. Коба ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено питання соціально-економічної сутності знання. Визначено роль інтелектуального капіталу у створенні споживчої вартості. Розроблено концептуальні положення управління знаннями (УЗ) в організації на засадах наукових підходів. Визначено чинники впливу на УЗ у проектних організаціях газової промисловості України. Вдосконалено науково-методичний підхід щодо формування стратегії УЗ й її реалізації. Запропоновано рекомендації щодо визначення економічної ефективності УЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.653-141.1-21
Шифр НБУВ: РА377049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кобанець Л.О. 
Управління розвитком рекреаційної діяльності в природних парках: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Л.О. Кобанець ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано рішення теоретичних, організаційно-методичних і прикладних проблем удосконалення процесу управління розвитком рекреаційної діяльності у природних парках України. Узагальнено теоретичні засади управління рекреаційною діяльністю за умов трансформації вітчизняної економіки. Уточнено понятійний апарат, здійснено типологію та класифікацію рекреаційної діяльності та удосконалено основні організаційно-методичні положення щодо її організації. Проаналізовано розвиток рекреаційної діяльності у природних парках, розглянуто світовий досвід її організації. Запропоновано методичний підхід щодо формування концепції управління рекреаційною діяльністю та новий державний організаційно-економічний механізм її розвитку, що враховує світові тенденції та особливості вітчизняної економіки та дозволить сформувати в Україні високорозвинену рекреаційну галузь національної економіки. Обгрунтовано пропозиції щодо розробки нового для України проекту критого аквапарку високої пропускної спроможності, створення якого у межах природних парків сприятиме розв'язанню важливих соціально-економічних проблем. Обгрунтовано методичний підхід щодо підвищення економіко-екологічної ефективності рекреаційного використання природних парків, заснований на формуванні рекреаційної ренти та впровадженні лінійного методичного підходу щодо визначення рекреаційної місткості природної території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч518 +
Шифр НБУВ: РА344697

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Кобак С.Я. 
Формування продуктивності бобів кормових залежно від способу сівби, густоти рослин та доз азотних добрив в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / С.Я. Кобак ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, УААН. Ін-т кормів. — Вінниця, 2006. — 19 с. — укp.

Наведено результати вивчення особливостей росту, розвитку та формування фотосинтетичної, симбіотичної, індивідуальної та зернової продуктивності бобів кормових залежно від впливу способу сівби, густоти рослин і доз азотних добрив, здійснено біоенергетичну оцінку, а також проаналізовано технологію у аспекті її конкурентоспроможності. На підставі одержаного узагальненого матеріалу рекомендовано використовувати у виробництві найбільш економічно вигідну та конкурентоспроможну модель технології вирощування бобів кормових на зерно за умов правобережного Лісостепу України, яка забезпечує формування врожайності зерна на рівні 3,36 т/га, вміст сирого протеїну в зерні 30,5 % та його вихід 1,03 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.91-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА345772

Географічні рубрики:

      
12.

Коба О.В. 
Формування та напрями реалізації стратегії оновлення парку повітряних суден: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / О.В. Коба ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Комплексно досліджено організаційно-економічні та фінансові аспекти оновлення повітряних суден з урахуванням специфіки авіатранспортного процесу. Доведено, що стратегією подальшого розвитку цивільної авіації в цілому та ведучих авіакомпаній країни є прискорення процесів оновлення застарілих повітряних суден. За цього необхідно враховувати стан інвестиційного клімату в Україні, рівень безпеки та екологічні наслідки польотів літаків. Розроблено методичні положення та методи розрахунку прогнозу пасажирських авіаперевезень і потреби в оновленні парку літаків на період до 2015 р. Розвинуто методичні підходи до розв'язання задачі вибору перспективного типу літака авіакомпанією на базі діючої та перспективної мережі обслуговуємих авіаліній і попиту на авіаперевезення. Розв'язано задачу вибору форм фінансування оновлення парку літаків авіакомпаній залежно від їх фінансового стану та стратегії розвитку. Розроблено рекомендації з підвищення прибутковості роботи українських авіаперевізників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375.1 +
Шифр НБУВ: РА327491

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Ткаченко К. О. 
Формування організаційно-економічного механізму управління підготовкою кадрів підприємств водного транспорту / К. О. Ткаченко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розвитку теоретичних засад та практичних підходів щодо формування організаційно-економічного механізму управління підготовкою кадрів підприємств водного транспорту.В роботі розроблено структурно-функціональну модель співробітництва підприємств ВТ з підприємствами підготовки кадрів ВТ. Удосконалено методичні положення оцінювання підприємств підготовки кадрів, організаційно-економічний механізм управління підготовкою кадрів ВТ, рейтингове оцінювання в якості інструменту ефективного управління підготовкою кадрів. Дістали подальшого розвитку процес управління підготовкою кадрів ВТ, систематизація вимог до кадрів ВТ, модель співпраці майбутніх фахівців ВТ, роботодавців та підприємств підготовки кадрів, яка відрізнятиметься від існуючої створенням спеціальної організаційної структури, основними функціями якої є встановлення зв'язків між потенційними партнерами по співробітництву, моніторинг ринку праці та ринку освітніх послуг ВТ. Це дозволить оптимізувати процес підбору кадрів відповідної кваліфікації, систематизувати працевлаштування молодих фахівців та забезпечити підвищення адаптивності підприємств підготовки кадрів до вимог ринкового середовища.^UThe thesis is devoted to the development of the theoretical principles and practical approaches to formation of organizational and economic mechanism of management of personnel training for water transport enterprises.The structural-functional model of cooperation between water transport enterprises and enterprises of personnel training for water transport has been developed in this work. The methodological provisions of the evaluation of personnel training enterprises, organizational and economic mechanism of management of water transport personnel training, rating assessment as an effective management tool for personnel training were improved. The management of water transport personnel training, the systematization of requirements for water transport personnel, the model of cooperation of future specialists in water transport, employers and personnel training companies have been further developed. The model will differ from the existing one by creating a special organizational structure, the main functions of which will be to establish links between potential partners for cooperation, monitoring the labor market and the market of educational services for water transport. This will allow to optimize the process of recruitment of the relevant qualifications, to systematize the employment of young professionals and to increase the adaptability of training enterprises to the requirements of market environment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Кобак М. В. 
Реалізація засад кримінального провадження слідчим суддею / М. В. Кобак. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єктом дослідження є суспільні відносини, що виникають і розвиваються у сфері реалізації слідчим суддею засад кримінального провадження. Мета: встановлення особливостей реалізації слідчим суддею принципів кримінального провадження, виявленні проблемних питань у його правовому регулюванні та виробленні науково обґрунтованих пропозицій щодо вдосконалення норм КПК України та інших нормативно-правових актів, що врегульовують діяльність слідчого судді. Методи: діалектичний, історико-правовий, системно-структурний, логіко-семантичний, порівняльно-правовий, логіко-юридичний, формально-юридичний, структурно-функціональний та соціологічний. Теоретичні і практичні результати, наукова новизна: обґрунтовано авторський підхід щодо визначення етапів становлення та еволюції інституту слідчого судді у законодавстві України, що дозволило розкрити зміст процесуального статусу та повноважень слідчого судді; розроблено класифікацію повноважень слідчого судді за критерієм реалізації принципів кримінального провадження, що сприяло виявленню сучасних проблем правозастосування; створено теоретичну модель механізму реалізації слідчим суддею принципів кримінального провадження для забезпечення його ефективної діяльності; розроблено систему основних та додаткові вимог до слідчих суддів, які спеціалізуються на розгляді справ щодо неповнолітніх, з одночасним їх закріпленням у Законі України «Про судоустрій і статус суддів»; аргументована необхідність внесення змін до деяких положень КПК України для удосконалення реалізації слідчим суддею деяких принципів кримінального провадження (рівність перед законом і судом, публічність, розумність строків, забезпечення права на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності та ін.). Сфера використання: у правотворчій сфері – при внесенні змін і доповнень до чинного КПК України, а також при вдосконаленні чинного законодавства, зокрема Закону України «Про Вищу раду правосуддя» та Закону України «Про судоустрій і статус суддів»; у науково-дослідній сфері – для подальших розробок і досліджень актуальних питань реалізації слідчим суддею принципів кримінального провадження; у правозастосовній сфері – для покращення діяльності суб'єктів кримінального провадження, насамперед слідчого судді; в освітньому процесі – при написанні окремих розділів (глав) підручників і навчальних посібників з курсу «Кримінальне процесуальне право», при підготовці лекцій і проведенні занять з відповідних тем.^UThe object of the study is the public relations that arise and develop in the field of implementation of the principles of criminal proceedings by the investigating judge. Purpose: to establish the peculiarities of the investigative judge's implementation of the principles of criminal proceedings, to identify problematic issues in its legal regulation and to develop scientifically sound proposals to improve the norms of the CPC of Ukraine and other regulations governing the investigative judge. Methods: dialectical, historical-legal, system-structural, logical-semantic, comparative-legal, logical-legal, formal-legal, structural-functional and sociological. Theoretical and practical results, scientific novelty: the author's approach to determining the stages of formation and evolution of the institution of the investigating judge in the legislation of Ukraine is substantiated, which allowed to reveal the content of the procedural status and powers of the investigating judge; developed a classification of the powers of the investigating judge according to the criteria of implementation of the principles of criminal proceedings, which contributed to the identification of modern problems of law enforcement; the theoretical model of the mechanism of realization by the investigating judge of principles of criminal proceedings for maintenance of its effective activity is created; a system of basic and additional requirements for investigating judges specializing in juvenile cases has been developed, with their simultaneous enshrinement in the Law of Ukraine “On the Judiciary and the Status of Judges”; argued the need to amend some provisions of the CPC of Ukraine to improve the implementation of the investigating judge of some principles of criminal proceedings (equality before the law and the court, publicity, reasonable time, ensuring the right to appeal procedural decisions, actions or omissions, etc.). Scope of use: in the law-making sphere - when making changes and additions to the current CPC of Ukraine, as well as in improving the current legislation, in particular the Law of Ukraine "On the High Council of Justice" and the Law of Ukraine "On the Judiciary and the Status of Judges"; in the research sphere - for further development and research of topical issues of implementation by the investigating judge of the principles of criminal proceedings; in the field of law enforcement - to improve the activities of the subjects of criminal proceedings, especially the investigating judge; in the educational process - when writing separate sections (chapters) of textbooks and manuals for the course "Criminal Procedure Law", when preparing lectures and conducting classes on relevant topics.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Томашевська М. О. 
Підготовка майбутніх викладачів педагогічних дисциплін до професійної взаємодії засобами інтерактивних технологій / М. О. Томашевська. — Б.м., 2020 — укp.

Дослідження присвячено проблемі підготовки майбутніх викладачів педагогічних дисциплін до професійної взаємодії засобами інтерактивних технологій. Проаналізовано стан розроблення проблеми в психолого-педагогічній теорії та практиці. Серед структурних компонентів готовності майбутніх викладачів педагогічних дисциплін до професійної взаємодії виокремлено: мотиваційний, когнітивно-комунікативний, професійно-рефлексивний компоненти. У межах компонентного складу готовності майбутніх викладачів педагогічних дисциплін до професійної взаємодії диференційовано низку критеріїв: мотиваційно-ціннісний, знаннєво-діяльнісний, професійно-особистісний, на основі яких схарактеризовані чотири рівні сформованості зазначеного феномену (високий, достатній, задовільний, низький).Теоретично обґрунтовано та експериментально перевірено педагогічні умови, що позитивно впливають на формування готовності майбутніх викладачів педагогічних дисциплін до професійної взаємодії (аксіологізація професійної взаємодії у фаховій підготовці майбутніх викладачів педагогічних дисциплін, конструювання квазіпрофесійного інтерактивного середовища професійної взаємодії, стимулювання самостійної діяльності студентів для набуття досвіду професійної андрагогічної взаємодії). Розроблено й перевірено дієвість структурно-функціональної моделі формування готовності майбутніх викладачів педагогічних дисциплін до професійної взаємодії засобами інтерактивних технологій, де відображено змістове наповнення та взаємозв'язок теоретико-методологічного, змістово-процесуального й діагностично-результативного блоків. Достовірність отриманих результатів доведена методами математичної статистики з використанням критерію Фішера.^UThe dissertation is devoted to the problem of preparation of future teachers of pedagogical disciplines for professional interaction by means of interactive technologies. The state of elaboration of the problem in psychological and pedagogical theory and practice is investigated and analyzed. Structural components of readiness of future teachers of pedagogical disciplines in professional interaction are motivation, the cognitive-communicative, a professionally-reflexive components. Identified component of readiness of future teachers of pedagogical disciplines in professional interaction meet criteria: motivational value, zanno and activity, personal and professional, on the basis of which described four levels of development of the identified phenomenon: high, sufficient, satisfactory, low. Theoretically grounded and experimentally tested pedagogical conditions, positively influencing the training of future teachers of pedagogical disciplines in professional interaction (accolate professional interaction in the training of future teachers of pedagogical disciplines, design kvaisi interactive environment of professional interaction, stimulate independent work of students to gain experience with professional andragogic interaction). Developed and tested the efficacy of structural-functional model of preparation of future teachers of pedagogical disciplines in professional interaction by means of interactive technologies which reflects the substantive content and interrelationship of theoretical, methodological, substantive-procedural and diagnostic-efficient units. The reliability of the obtained results is proved by methods of mathematical statistics using Fisher's criterion.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Кобалава Г. О. 
Вдосконалення системи проміжного охолодження багатоступеневих компресорів застосуванням термопресора / Г. О. Кобалава. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню теплофізичних процесів в термопресорі, який застосовується для проміжного охолодження стискуваного повітря в багатоступеневому компресорі. При застосуванні термопресора забезпечується дрібно-дисперсне розпилення води з ізотермуванням процесу стиснення в наступній ступені компресора при додатковому підвищенні повноготиску на 1–5 % і, як наслідок, скорочення споживання потужності багатоступеневими компресорами енергетичної установки близько 10 %, що, у свою чергу, дозволяє підвищити ККД газотурбінної установки на 1–2 % з відповідним зменшенням питомої витрати палива на 5–10 г/(кВт∙год). Розроблено математичну модель для розрахунку теплогідродинамічних параметрів процесів проміжного охолодження стискуваного повітря в термопресорі, яка дозволяє обчислювати зміну діаметра упорскуваної краплі води в полідисперсному потоці, процеси переносу та випаровування краплі в потоці повітря, яке рухається із навколозвуковою швидкістю 0,4–0,8 Маха, що дає можливість забезпечити раціональну організацію робочих процесів і максимальне підвищення тиску на 1–5 % та високу дисперсність розпилення із середнім діаметром краплі в потоці до 20 мкм.^UThe thesis is devoted to the study of thermophysical processes in the thermopressor. This apparatus is used for intercooling of compressed air in order to reduce power consumption by energy plant multistage compressors. A finely dispersed spray of water with isothermal compression in the next stage of the compressor with an additional increase in the total pressure by 1–5 % are provided in the case of using a thermopressor. At the same time, the reduction in power consumption by the power plant multistage compressors has been about 10 %. This, in turn, made it possible to increase the efficiency of gas turbines by 1–2 % with a corresponding decrease in the specific fuel consumption by 5–10 g/(kW∙h). A mathematical model has been developed for calculating the thermohydrodynamic parameters of the intercooling process of compressed air in the thermopressor (the change in the water droplet diameter in a polydisperse flow, the transfer and evaporation processes of a water droplet in the air flow moving at a transonic speed of Mach 0.4–0.8). It makes possible to ensure a rational organization of working processes and a maximum pressure increase of 1–5% and a high dispersion of spraying with an average droplet diameter in the flow up to 20 microns.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Софілканич М. І. 
Особливості естетичного виховання дітей і молоді засобами образотворчого мистецтва у позашкільних закладах Закарпаття (ХХ-ХХІ ст.) / М. І. Софілканич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є історико-педагогічним дослідженням естетичного виховання дітей і молоді засобами образотворчого мистецтва у позашкільних закладах Закарпаття у XX –XXI ст. для визначення перспективних напрямів використання досвіду естетичного виховання засобами образотворчого мистецтва в сучасних умовах реформування позашкільної освіти. У роботі розкрито історіографію проблеми естетичного виховання засобами образотворчого мистецтва в позашкільних закладах Закарпаття у ХХ-ХХІ ст., обґрунтовано основні дефініції проблеми дослідження, соціально-історичні передумови розвитку позашкільних закладів Закарпаття і періодизацію розвитку позашкільної освіти Закарпаття та визначено провідні тенденції естетичного виховання дітей і молоді засобами образотворчого мистецтва досліджуваного періоду, зокрема, ключовою дефініцією дослідження є «естетичне виховання дітей і молоді засобами образотворчого мистецтва», під яким ми розуміємо цілеспрямований процес впливу на: усвідомлення розуміння сутності і ролі засобів образотворчого мистецтва у процесі виховання; формування естетичних смаків особистості засобами образотворчого мистецтва, творчої особистості за законами краси; розвиток художнього смаку та сприйняття; уміння бачити, відчувати, розуміти прекрасне засобами образотворчості; формування здатності творити прекрасне у мистецтві. Досліджено особливості організації освітнього процесу з проблеми естетичного виховання засобами образотворчого мистецтва у позашкільних закладах Закарпаття відповідно до визначених періодів. Розкрито зміст, форми, методи освітньо-виховної роботи з естетичного виховання засобами образотворчого мистецтва у позашкільних закладах Закарпаття, шляхом порівняльного аналізу навальних планів, навчальних програм різних періодів, вивчення звітної документації, досвіду роботи закладів позашкільної освіти, де функціонували відділи образотворчого мистецтва (анкетування, інтерв'ю вчителів, батьків). Узагальнено результати професійно-творчої діяльності педагогічних працівників позашкільних закладів Закарпаття з проблеми естетичного виховання засобами образотворчого мистецтва, визначено перспективи використання результатів дослідження в сучасних умовах реформування позашкільної освіти України (наповнення змістового компонента художньо-мистецького виховання краєзнавчим, регіональним, полікультурним, культуро-творчим аспектами; застосування інтегративного, міждисциплінарного підходів, інтерактивних методів у викладанні мистецьких предметів; широке використання пленерів, екскурсій, віртуальних екскурсій із застосуванням сучасних ІКТ, конкурсів, виставок, зустрічей з відомими художниками Закарпаття і України; професійна орієнтація; проведення регіональних науково-практичних семінарів для викладачів мистецьких гуртків, студій, шкіл; залучення вихованців до участі у волонтерських акціях, творчих проєктах громадської ініціативи, пропагування досвіду створеної в Закарпатті цілісної системи мистецької освіти «школи мистецтв – коледж мистецтв – академія мистецтв», яка є унікальною в Україні тощо).^UThe thesis is a historical and pedagogical research of aesthetic education of children and youth by means of fine arts in out-of-school establishments of Transcarpathia in the XX - XXI centuries to determine promising areas of use of the aesthetic education experience by means of fine arts in the modern conditions of reforming out-of-school education. The historiography of the problem of aesthetic education by means of fine arts in out-of-school institutions of Transcarpathia in the XX-XXI centuries has been revealed, the main definitions of aesthetic education of children and youth by means of fine arts of the studied period have been substantiated. "Aesthetic education of children and youth by means of the fine arts" by which we mean purposeful process of influencing: awareness of the understanding of the essence and role of the means of the fine arts in the process of education; the formation of aesthetic tastes of a person by means of fine arts, a creative person according to the laws of beauty; development of artistic taste and perception; the ability to see, feel, understand beauty by means of fine arts; the formation of the ability to create beautiful things in art. The peculiarities of the educational process organization on the problem of aesthetic education by means of fine arts in out-of-school institutions of Transcarpathia in accordance with the periods defined by us have been investigated. The content, forms, methods of educational work on aesthetic education by means of fine arts in out-of-school institutions of Transcarpathia have been revealed by comparative analysis of curricula, study programs of different periods, study of reporting documentation, experience of out-of-school education establishments where fine arts departments functioned (questionnaires, interviews with teachers, parents). Has summarized the results of professional and creative activity of pedagogical workers of out-of-school institutions of Transcarpathia on the problem of aesthetic education by means of fine arts. The prospects for using the research results in the modern conditions of reforming out-of-school education in Ukraine have been determined (filling the content component of artistic and creative education with local history, regional, multicultural, cultural-creative aspects, the use of integrative, interdisciplinary approaches, interactive methods in teaching art subjects; wide use of plein-airs, excursions, virtual excursions using modern ICT, contests, exhibitions, meetings with famous artists of Transcarpathia and Ukraine and professional orientation, conducting regional scientific and practical seminars for teachers of art circles, studios, schools, attracting pupils to participate in volunteer actions, creative projects of public initiative, etc.).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Лакатош М. О. 
Професійна підготовка майбутніх фахівців аграрної галузі у закладах вищої освіти України / М. О. Лакатош. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена проблемі підготовки майбутніх фахівців аграрної галузі до професійної діяльності, шляхом визначення та перевірки ефективності педагогічних умов та структурно-функціональної моделі формування готовності майбутніх фахівців аграрної галузі до професійної діяльності. Досліджено та проаналізовано стан розробленості проблеми в психолого-педагогічній теорії та практиці. Уточнено сутність поняття «готовність майбутніх фахівців аграрної галузі до професійної діяльності», котре характеризується як складне соціально-психологічне утворення, для якого характерне усвідомлення значущості діяльності в процесі навчання, сформованість гуманістичних цінностей особистості та екологічної культури, спрямованість опанованих теоретичних знань, практичних умінь і навичок на виконання завдань агропромислового комплексу України. Серед структурних компонентів готовності майбутніх фахівців вищої аграрної освіти виокремлено: мотиваційний компонент; змістовий компонент; процесуальний компонент; особистісно-розвивальний компонент.Теоретично обґрунтовано та експериментально перевірено педагогічні умови формування готовності майбутніх фахівців аграрної галузі до професійної діяльності. Розроблено й перевірено дієвість структурно-функціональної моделі формування готовності майбутніх фахівців аграрної галузі до професійної діяльності, де відображено змістове наповнення і взаємозв'язок цільового, операційного, змістово-процесуального, прогностично-результативного блоків. Достовірність отриманих результатів доведена методами математичної статистики з використанням критерію Фішера.^UResearch work is devoted to the problem of preparation of future specialists of agrarian branch for professional activity, separation and check of efficiency of pedagogical conditions and structural-functional model of readiness of future specialists of agrarian branch for professional activity. The state of elaboration of the raised question in the psychological and pedagogical theory and practice is investigated. The aim of the concept of "readiness of future agricultural specialists for professional activity" is clarified, which is interpreted as a complex socio-psychological formation which is characterized by awareness of the importance of activities in the learning process, the focus of theoretical knowledge, practical skills and abilities to perform the tasks of the agro-industrial complex of Ukraine.Among the structural components of the readiness of future specialists of higher agricultural education are: motivational component; semantic component; procedural component; personal development component. The pedagogical conditions of formation of readiness of future experts of agrarian branch to professional activity are theoretically substantiated and experimentally checked. The effectiveness of the structural-functional model of readiness of future agricultural specialists for professional activity has been developed and tested, which reflects the content and relationship of the whole-diagnostic, didactic, content-procedural, prognostic-effective blocks. The reliability of the obtained results is proved by methods of mathematical statistics using Fisher's criterion.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Кобак Л. О. 
Коморбідні ураження органів системи кровообігу у хворих на системний червоний вовчак: характер і частота; виявлення та характеристика синтропічних варіантів; діагностична цінність їх маркерів; прогноз ймовірности виникнення.: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / Л. О. Кобак. — Б.м., 2024 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського