Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (289)Книжкові видання та компакт-диски (297)Журнали та продовжувані видання (25)
Пошуковий запит: (<.>A=КЛИМЧУК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=БОРИСОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Климчук О.В. 
Вихідний матеріал для селекції гібридів кукурудзи, вирощуваних в умовах монокультури Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.В. Климчук ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення селекційного матеріалу кукурудзи стосовно придатності до вирощування за умов монокультури. Проведено оцінювання 50-ти самозапилених ліній кукурудзи різного еколого-географічного походження та створених 86-ти простих гібридів, на підставі результатів якого проведено групування селекційного матеріалу кукурудзи різних груп стиглості за рівнем урожайності зерна та стійкості до шкідників і хвороб у монокультурі. Виявлено господарсько-цінні ознаки, за якими доцільно виконувати добір вихідного матеріалу кукурудзи, стійкого до умов монокультури. Вивчено та виділено лінії самозапилення, які характеризуються комплексним поєднанням господарсько-цінних ознак у генотипі, придатністю до вирощування за умов монокультури та є цінним вихідним матеріалом для селекції високоврожайних гібридів кукурудзи за даних умов. За результатами досліджень сформульовано основні принципи підбору батьківських компонентів і характер наслідування простими гібридами високої зернової продуктивності та стійкості до шкодочинних організмів за умов монокультури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8 +
Шифр НБУВ: РА355609

Рубрики:

      
2.

Климчук С.В. 
Вплив системи оподаткування на економіку сільськогосподарських підприємств АПК Криму та шляхи її удосконалювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.В. Климчук ; Крим. держ. аграр. ун-т. — Сімф., 1999. — 17 с. — укp.

При обгрунтуванні нововведених податків необхідно мати відповідь на питання: який повинен бути показник ваги податкового тягаря, щоб підприємства могли функціонувати та вести розширене відтворення. Запропоновані в роботі економіко-математичні моделі важливі для прийняття рішень по розмірах податкових ставок. З огляду на те, що в сільськогосподарському виробництві головним засобом і предметом праці є земля, використана диференціальна рента для встановлення єдиного сільськогосподарського податку. На основі уточненої методики розрахована загальна рента по кожному виробничо-господарському типу. Через те, що загальна рента визначається з урахуванням тієї нормативної рентабельності, яка повинна бути у підприємства для нормального функціонування, то її можна вважати податково-обкладеним полем. Ця рента є диференціальним підходом до розрахунку податкоємності по кожному виробничо-господарському типу підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-6Кры)261.41345

Рубрики:

      
3.

Климчук М.А. 
Гігієнічна оцінка навколишнього середовища сільських районів Львівської області та його вплив на стан здоров'я населення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / М.А. Климчук ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено питання впливу екологічних і соціально-побутових факторів на здоров'я сільського населення Львівщини. За цього економічні, екологічні та клімато-географічні особливості даного регіону є характерними для всього Карпатського регіону. На підставі аналізу й узагальнення результатів дослідження більше, ніж 140 000 проб атмосферного повітря, питної води (колодязної, водопровідної), грунту та харчових продуктів надано гігієнічну оцінку стану навколишнього середовища. За даними розрахунку забруднення довкілля територію 20-ти районів області було розподілено за 3-ма групами, якими є: мало забруднені, забруднені та дуже забруднені. Відповідно до цього проведено соцілогічне й епідеміологічне дослідження здоров'я населення, що мешкає на даній території. На підставі порівняльного аналізу виявлено відмінності характеру захворюваності серед сільського та міського населення. За результатами аналізу сполучної дії екологічних і соціально-економічних факторів з використання методів математичного моделювання визнаено ефективність профілактичних засобів, спрямованих на покращання умов життєдіяльності населення та зменшення його захворюваності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ЛЬВ)028.9 + Р120.1(4УКР-4ЛЬВ) +
Шифр НБУВ: РА349540

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Климчук О.Б. 
Гідрогеологічні умови розвитку і генезис карстових порожнин в неогенових сульфатних відкладах Волино-Подільського артезіанського басейну: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.06 / О.Б. Климчук ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 1999. — 25 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню генези найбільших в світі карстових порожнин в гіпсах та їх ролі в гідрогеології неогенових відкладів південно-західної околиці Волино-Подільського артезіанського басейну. Виділені обстановки формування підземних вод міоценової товщі, що мають еволюційно-стадійний характер. Встановлено, що великі лабіринтові печерні системи в гіпсах сформовані в умовах напорного водоносного комплекса за рахунок розсіяного живлення від базального горизонта, при загальному висхідному водообміні через гіпсову товщу. Розроблені загальна та регіональна моделі артезіанського спелеогенезу, що базуються на уявленнях про велику роль вертикальної фільтрації через слабопроникні верстви в поверхових водонапорних системах та інверсію гідрогеологічної функції елементів геофільтраційного розтину протягом спелеогенезу. Уявлення про структуру та еволюцію водообміну в міоценовом водоносном комплексі з урахуванням ролі спелеогенезу в гіпсах складають нову основу для вирішення низки пов'язаних з карстом проблем гідрогеології, інженерної геології, геохімії та охорони навколишнього середовища регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.122(45Укр)

Рубрики:

      
5.

Климчук С.В. 
Еволюція та механізми фінансової реструктуризації підприємств харчової промисловості України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.04 / С.В. Климчук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2009. — 39 с. — укp.

Розроблено науково-методичні основи фінансової реструктуризації підприємств харчової промисловості України й обгрунтовано механізми її здійснння у контексті підвищення ефективності діяльності реструктурованих підприємств і вдосконалення стратегії економічного зростання. Обгрунтовано методичні й теоретичні основи фінансової реструктуризації. Визначено сутність даного процесу та систему перетворень, в якій використано фінансові методи та важелі, спрямовані на максимізацію прибутку власників, що припускає трансформацію капіталу в короткостроковому періоді. Охарактеризовано етапи становлення реструктуризаційного процесу в Україні у ретроспективному оцінюванні еволюції економічної вартості підприємств. Розроблено методологію фінансової реструктуризації, побудовано алгоритм класифікації методів її здійснення. Систематизовано методи забезпечення стабілізації та досягнення фінансової стійкості за максимальної економічної вартості підприємств за фактором зональності й галузевої спрямованості. Досліджено практику реорганізації боргових зобов'язань на прикладі 11-ти угруповань ВАТ харчової промисловості різних регіонів України. Виявлено, що окремі елементи фінансової реструктуризації були здійснені, але сам процес не мав свого логічного завершення внаслідок відсутності його правового поля, затвердженого законодавством. Створено модель економічної вартості за регіональними та галузевими компонентами підприємств харчової промисловості, одержаних за окремими регіонами України за допомогою взаємозалежності властивостей диференційованої ренти та скоректованого реструктурованого фінансового потоку. Висвітлено перспективи розвитку реструктурованих формувань, які передбачають ефективне середовище трансформації капіталу підприємств харчової промисловості, визначено мотивацію даного процесу та засоби ефективного керування реорганізацією капіталу підприємств у процесі інтеграції. Запропоновано концепцію фінансової реструктуризації, створену з використанням показників поточного та придбаного потенціалу концепції антикризового розвитку, інвестиційного потенціалу та потенціалу критеріального оцінювання економічної вартості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-93-21 +
Шифр НБУВ: РА362510

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Борисович О.В. 
Лінгвокогнітивний аспект онімів та їх дериватів у англомовній літературній рецензії: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Борисович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено мас-медійний літературно-критичний дискурс, важливим елементом якого є прецедентні оніми й утворені від них похідні. Прецедентні оніми, представлені іменами письменників, персонажів і назвами літературних творів, актуалізують "літературну пам'ять" читачів, до якої належать знання класичної та сучасної літератури, знання літературних напрямків стилів і жанрів, а також літературно-критичні категорії. Зазначено, за умов дискурсу відбувається концептуалізація літературних знань, що вивчається на рівнях: мовному, риторичної фігурації та літературно-критичної когніції. На мовному рівні концептуалізація найбільш повною мірою простежується у відонімних дериватах. Виявлено й проаналізовано концептуальні класи відонімних похідних на основі словотвірних значень. На рівнів риторичної фігурації досліджено метафоричну та метонімічну трансформацію прецедентних онімів. Проаналізовано прецедентні оніми у функції порівняння й епітетів. Процес концептуалізації стосується найхарактерніших особливостей творчості певного письменника, що можна представити у вигляді набору модулів "жанр", "стиль", "місце дії", "персонаж", "сюжет". Модуль є когнітивною одиницею, що репрезентує закладену в прецедентних онімах інформацію на основі літературних категорій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.21-357 + Ш143.21-316 +
Шифр НБУВ: РА362340

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Борисович О.В. 
Лінгвокогнітивний аспект онімів та їх дериватів у англомовній літературній рецензії: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Борисович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено мас-медійний літературно-критичний дискурс, важливим елементом якого є прецедентні оніми й утворені від них похідні. Прецедентні оніми, представлені іменами письменників, персонажів і назвами літературних творів, актуалізують "літературну пам'ять" читачів, до якої належать знання класичної та сучасної літератури, знання літературних напрямків стилів і жанрів, а також літературно-критичні категорії. Зазначено, за умов дискурсу відбувається концептуалізація літературних знань, що вивчається на рівнях: мовному, риторичної фігурації та літературно-критичної когніції. На мовному рівні концептуалізація найбільш повною мірою простежується у відонімних дериватах. Виявлено й проаналізовано концептуальні класи відонімних похідних на основі словотвірних значень. На рівнів риторичної фігурації досліджено метафоричну та метонімічну трансформацію прецедентних онімів. Проаналізовано прецедентні оніми у функції порівняння й епітетів. Процес концептуалізації стосується найхарактерніших особливостей творчості певного письменника, що можна представити у вигляді набору модулів "жанр", "стиль", "місце дії", "персонаж", "сюжет". Модуль є когнітивною одиницею, що репрезентує закладену в прецедентних онімах інформацію на основі літературних категорій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.21-357 + Ш143.21-316 +
Шифр НБУВ: РА362340

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Климчук О.В. 
Літературно-художній антропонімікон П.Куліша: склад, джерела, функції: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.В. Климчук ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2004. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження власних назв персонажів оригінальних літературно-художніх текстів П.Куліша. До процедури лінгвістичного аналізу залучено близько 1 500 літературно-художніх антропонімів (ЛХА) письменника. Досліджено їх кількісні характеристики, особливості структури, джерельну базу, ресурси, мовне походження. Запропоновано періодизацію літературно-художньої антропомії П.Куліша. На підставі аналізу функціонально-стилістичних можливостей ЛХА письменника, власні назви персонажів поділено на такі групи: номінативні, національно значущі, соціально значущі, хронологічно значущі, інформаційно-оцінні, емоційно-оцінні та поліфункціональні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Куліш,П. 457 + Ш141.4-72 Куліш,П. +
Шифр НБУВ: РА330332

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
11.

Климчук Л.Ф. 
Морфофункціональні зміни нейтрофільних гранулоцитів і лімфоцитів крові за дії тяжкої термічної травми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / Л.Ф. Климчук ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2003. — 23 с. — укp.

Показано, що ендотоксемія з одного боку викликає гіперактивність мембран нейтрофільних гранулоцитів, що сприяє підвищенню їх поглинальної здатності за різкого пригнічення бактерицидності та супроводжується саморуйнуванням клітин. Доведено, що з іншого боку ендотоксемія викликає різке зменшення відносного та абсолютного вмісту великих грануловмісних лімфоцитів крові (природних кілерів) з одночасною альтерацією їх ультраструктурних компонентів. Виділено критерії та розділено лімфоцити периферійної крові здорових осіб на чотири типи. Встановлено, що за дії тяжкої термічної травми відбувається перерозподіл лімфоцитів у бік значного зменшення клітин двох перших типів. На підставі одержаних результатів показано, що різке пригнічення функціональної активності нейтрофільних гранулоцитів, природних кілерів та виражене зменшення кількості лімфоцитів І і ІІ типів обумовлюють пригнічення імуноздатності організму та ризик виникнення інфекційних ускладнень у тяжкоопечених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.15-451 +
Шифр НБУВ: РА322769

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Климчук О.А. 
Підвищення ефективності випарного охолодження в системах промислової теплоенергетики: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.А. Климчук ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено основні вимоги до нових систем і принципи їх побудови. Для блоку випарного охолодження використано охолоджувачі непрямого типу (НВО), виконані за сполученою схемою у вигляді багатоканальної насадки з змінними "вологими" і "сухими" каналами. Як оптимальні для альтернативних систем визначено тепломасообмінні апарати плівкового типу з поперечноструминною схемою взаємодії робочих потоків. Змодельовано робочі процеси в альтернативних системах. Зазначено, що система СОТ РЕА стійко забезпечує підтримку необхідного температурно-вологісного режиму безвідмовної експлуатації РЕА. Розроблені системи забезпечують зниження енерговитрат, у порівнянні з існуючими парокомпресійними системами, на 30 - 40 % і екологічну чистоту застосовуваних технологічних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.32 + З368 +
Шифр НБУВ: РА325407

Рубрики:

      
13.

Климчук М.П. 
Розслідування злочинів про порушення правил безпеки дорожнього руху та експлуатації транспортних засобів (криміналістичні та процесуальні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.П. Климчук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто процесуальні й організаційні проблеми розслідування злочинів про порушення правил безпеки дорожнього руху й експлуатації транспортних засобів й обгрунтовано шляхи їх вирішення. Розкрито особливості проведення основних процесуальних і слідчих дій, а також взаємодії слідчого з іншими суб'єктами доказування. Розроблено алгоритм дій слідчого з розслідування злочинів про порушення правил безпеки дорожнього руху й експлуатації транспортних засобів. Акцентовано увагу на провідній ролі відомчого контролю, прокурорського нагляду та судового контролю, що здійснюється під час розслідування злочинів даної категорії слідчим з урахуванням його специфіки. Науково обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства та відомчих нормативно-правових актів з досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)121 + Х893.9(4УКР)413.91 + Х894.9(4УКР)312.1 +
Шифр НБУВ: РА349739

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Климчук Ю.В. 
Система принципів міжнародного гуманітарного права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Ю.В. Климчук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 17 с. — укp.

Досліджено принципи міжнародного гуманітарного права, проаналізовано сфери його застосування, що надає можливість виявити пріоритетні напрямки розвитку та кодифікації даної галузі міжнародного права. Особливу увагу приділено внутрішнім збройним конфліктам, як найбільш розповсюдженим і найскладнішим у процесі їх міжнародно-правового регулювання. Розглянуто еволюцію звичаїв і нормативних актів, призначених для регулювання збройної боротьби на засадах гуманності, у тому числі релігійних приписів про правила ведення війни. Висвітлено роль праці Гуго Гроция "Про право війни і миру" (1625) і Кодексу Лібера (1863) у формуванні гуманітарної концепції права війни. Сформовано лаконічну систему принципів міжнародного гуманітарного права, що включає принципи гуманності, воєнної необхідності, обмеження, поваги, захисту та відповідальності. Зазначено, що галузеві принципи забезпечують відповідність нормативно-правових актів цілям і змісту міжнародного гуманітарного права, а також є критерієм для оцінки правової природи дій суб'єктів міжнародного права та воюючих сторін у ситуаціях збройних конфліктів. Запропоновано класифікацію джерел принципових положень права війни, визначення міжнародного гуманітарного права та внутрішнього збройного конфлікту, а також заходи для подальшго удосконалення гуманітарного права. Розроблено проект Декларації про принципи міжнародного гуманітарного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919-2 +
Шифр НБУВ: РА322930

Рубрики:

      
16.

Климчук М.М. 
Удосконалення методів оцінки та створення селекційного матеріалу ріпаку озимого в західному Лісостепу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / М.М. Климчук ; Нац. наук. центр "Ін-т землеробства УААН". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Установлено закономірності мінливості показників врожайності, тривалості вегетаційного періоду, зимостійкості, висоти рослин, стійкості до хвороб та їх взаємозв'язків залежно від умов навколишнього середовища й еколого-географічного походження сортозразків. Визначено напрями використання сортозразків колекції залежно від їх біохімічного складу насіння й олії. З використанням колекції сортозразків виділено джерельні для їх подальшого використання як вихідного селекційного матеріалу за умов створення нових високопродуктивних сортів ріпаку озимого з покращеними біохімічними показниками насіння. На підставі результатів дослідження укладено та видано "Класифікатор виду Brassica napus L. (ріпак)" (2002 р.), який містить рекомендації з оцінки та використання окремих та комплексу цінних господарських ознак у селекційному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.160.3-317(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351644

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Климчук О.В. 
Фізичні фактори у комплексному лікуванні хворих на ішемічну хворобу серця у поєднанні з тиреоїдною патологією у осіб, що брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.В. Климчук ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 1999. — 20 с. — укp.

У 204 хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС), поєднану з тиреоїдною патологією, вивчено можливості та оцінено ефективність застосування синусоїдальних модульованих струмів та інгаляцій ізоптину на фоні хлориднонатрієвих ванн, шляхом оцінки одноразових проб і результатів курсового лікування. Зміни простежувалися аналізом клінічних параметрів та даних електрокардіографії, ехокардіографії, реовазографії та реоенцефалографії, а також фізикального і ультразвукового дослідження щитовидної залози, радіоімунологічного визначення рівнів тиреоїдних гормонів. Отримані нові дані про лікувально-реабілітаційні можливості та механізми дії вказаних фізичних факторів на стан серцево-судинної системи і тиреоїдний статус при ІХС в поєднанні з тиреоїдною патологією у осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Дано рекомендації щодо їх диференційованого застосування. Здійснено впровадження у практику пропонованих лікувально-реабілітаційних комплексів, доведено їх ефективність - підвищення фізичної працездатності хворих, які зазнали дії малих доз іонізуючої радіації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361

Рубрики:

      
18.

Климчук І. О. 
Формування у старшокласників основних понять ринкової економіки в процесі вивчення географії та основ економіки: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / І. О. Климчук ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто методику виявлення рівнів сформованості основних понять ринкової економіки в старшокласників ЗНЗ. Визначено сутність, зміст педагогічної технології формування основних понять ринкової економіки у старшокласників. Розроблено її та підтверджено можливість підвищення рівня економічної освіченості й економічної грамотності за умов формування в них основних понять ринкової економіки. Експериментально перевірено теоретико-прикладну модель формування основних понять ринкової економіки в старшокласників з урахуванням рівнів набутої економічної освіченості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У. р2(4УКР) + У049(4УКР) р2
Шифр НБУВ: РА373572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Климчук М. М. 
Науково-прикладні засади управління енергозбереженням на будівельних підприємствах / М. М. Климчук. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню наукової проблеми щодо формування та обґрунтування науково-прикладних засад управління енергозбереженням на будівельних підприємствах. В дисертації розроблено та обґрунтовано концептуально-інвайроментальний базис проєктно-процесуального формату цільового фінансування процесу управління проєктів енергозбереження в будівництві, що дозволяє: сформувати спеціалізований інвайроментальний простір реалізації інвестиційних процесів у будівництві для забезпечення ефективності енергозбереження; розробити сучасний концептуально-інвайроментальний інструментарій управління енергозбереженням з урахуванням специфіки будівництва, що включає сукупність спеціалізованих методик, механізмів та моделей; обґрунтувати функціональну архітектоніку використання розробленого інструментарію; впровадити в практику формування інвестиційного портфеля будівельного підприємства, запропоновані інновації на основі доведення їх ефективності. Сформовано наукове підґрунтя інноваційної теорії управління будівельними підприємствами-стейкхолдерами на основі фасилітаційно-рефлексивної методології формування інвестиційного портфеля реалізації проєктів енергозбереження.^UThe thesis paper conducted the scientific problem solution on the formation and substantiation of scientifically applied principles of energy saving management of construction enterprises. The thesis elaborates and substantiates the conceptually environmental basis of the project and procedural format of the energy saving management target financing projects in construction, which allows: to form a specialized environmental space of investment implementation processes in construction to ensure the energy saving efficiency; to develop a modern conceptual and environmental tools for energy saving management, considering the construction specifics, which includes a set of specialized methods, mechanisms and models; to substantiate developed toolkit for functional architectonics use; to introduce into practice the formation of the construction enterprise investment portfolio, proposing innovation on the basis of proving their effectiveness. The scientific basis of the innovative construction enterprises-stakeholders facilitation-reflexive management theory of energy saving investment portfolio formation methodology project implementation is formed, including: implementation of innovative theoretical and empirical environmental type components; specialized parametric characteristics and content-functional dominants of staff facilitation-reflexive mechanism motivations; organizational and management regulations of energy saving programs on the pre-investment, construction project phase, considering the innovative format of institutional participant interaction; An applied scientific and methodological approach of economic formalization of energy saving management projects within the energy cluster of construction has been developed, which allows tracing the estimation of construction enterprise energy saving potential dynamics.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського