Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (93)Книжкові видання та компакт-диски (99)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=КЛІЩ$<.>+<.>A=ЛЮБОМИР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Кліщ І.М. 
Вікові особливості перебігу окиснювальних процесів за умов токсичного ураження печінки та способи їх корекції: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / І.М. Кліщ ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Установлено, що за умов токсичного ураження печінки молодих щурів тетрахлорметаном мають місце пригнічення активності мікросомного окиснення та активація вільнорадикальних процесів, які виражені значно більше, ніж у дорослих і старих. Показано, що це обумовлено токсифікацією тетрахлорметаном за участю мікросомної монооксигеназної системи, активність якої в молодих щурів значно вища. Визначено, що за даного ураження в молодих тварин переважає утворення високоактивних радикалів, які ініціюють процеси ліпопероксидації мембранних фосфоліпідів, а у старих - низькоактивних трихлорметильних радикалів, які здатні безпосередньо взаємодіяти з макромолекулами біополімерів. З'ясовано, що метаболічна біотрансформація в ендоплазматичному ретикулумі гепатоцитів не відіграє визначальної ролі в активації вільнорадикальних процесів за умови інтоксикації солянокислим гідразином. Доведено, що токсичне ураження солянокислим гідразином спричиняє найбільш виражені порушення мікросомального, вільнорадикального та енергозабезпечувального окиснення у гепатоцитах старих тварин. Уперше всебічно досліджено механізми антиоксидного ефекту карнітину хлориду та показано його гепатопротекторні властивості за умов токсичного ураження печінки. Експериментально доведено високу ефективність холінфосфатидних ліпосом з інкорпорованими в них карнітину хлоридом, бурштиновою кислотою та цитохромом C за токсичного ураження печінки. Установлено, що в старих тварин з токсичними ураженнями печінки ефективним є поєднання ентеросорбції з засобами антиоксидантної та метаболічної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-29 + Е60*734.26*72*801.1-64 +
Шифр НБУВ: РА325262

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
3.

Кліщенко Р.Є. 
Електрокінетична очистка глинистих шламів та грунтів від важких металів і радіонуклідів: автореф. дис... канд. хім. наук: 21.06.01 / Р.Є. Кліщенко ; Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості вилучення радіонуклідів Cs, Sr, U і важких металів Co, Cu, Pb з вітчизняних грунтів і глиновмісних шламів з використанням електроремедіаційної технології. Встановлено зв'язок між pH середовища, сорбційно-десорбційними процесами на поверхні глинистих мінералів і грунту й ефективністю електромедіації. Запропоновано імпульсний режим електричного живлення за умов електроремедіації та встановлено, що він дозволяє зменшити втрати енергії на 20 - 30 %. Запропоновано альтернативний метод регулювання pH шляхом відокремлення електродних камер катіонообмінними мембранами. Реалізовано метод детоксикації шламу гальванічного виробництва з використанням методу електромедіації з одержанням катодної міді. Показано, що технологія високотемпературного випалу є ефективним способом імобілізації шламів гальванічного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.518 + П032.518 + П032.518
Шифр НБУВ: РА363041

Рубрики:

      
4.

Кліщ Л.І. 
Коломийський журнал "Жіноча доля" (1925 - 1939) в літературному процесі Галичини початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Л.І. Кліщ ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2006. — 16 с. — укp.

Вперше проведено монографічне дослідження історії виникнення та діяльності коломийського журналу "Жіноча Доля", з'ясовано його суспільно-політичну спрямованість, визначено комунікативні функції та концептуалістику літературно-критичних і публіцистичних виступів. Показано роль періодичного видання у літературно-мистецьких процесах 1925 - 1939 рр. Вперше проаналізовано художньо-публіцистичні виступи Н.Кобринської, О.Кобилянської, О.Дучимінської, У.Кравченко, О.Теліги, О.Кисілевської, Х.Алчевської, М.Божук, С.Русової та "жіночого" бомонду доби, що представляв українське красне письменство у Чехії, Польщі, Німеччині, Англії, Канаді, Америці, Автрії, Бельгії, Австралії. Виявлено й узагальнено найбільш істотні риси національно-суспільних і літературно-художніх явищ саме у зв'язку з діяльністю журналу "Жіноча Доля". Висвітлено суттєве значення періодичного видання у розвитку національної журналістики, літератури, мови, а також у формуванні самосвідомості жіноцтва та консолідації українських сил і груп, включаючи діаспору, з метою вирішення національно-державницьких проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-319 + Ш5(4УКР)5-379 + Ч612.3(4УКР)-52 +
Шифр НБУВ: РА342679

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Любомирський М.В. 
Матеріали, що розширяються, для ремонтних робіт на основі вапняно-залізистих композицій: Автореф. дис...канд. техн. наук : 05.23.05 / М.В. Любомирський ; Крим. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2001. — 17 с. — укp.

Виявлено, що залізомісткі домішки прискорюють дифузійні процеси дисоціації карбонату кальцію та знижують енергію активації процесу декарбонізації. Вапняно-залізисті композиції зі збільшенням в їх складі кількості залізистої домішки набувають нових якостей - знижується вміст вільного CaO та гідраційна активність, підвищується щільність і тиск розширення. Визначено оптимальні технологічні фактори одержання вапняних композицій для матеріалів, що розширяються, з максимальним значенням тиску розширення. Розроблено комплексну домішки поверхнево-активних речовин, що поліпшує реологічні та гідратаційні властивості розширювальних вапняних композицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н329 + Н7-083-3
Шифр НБУВ: РА318207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Кліщинський П. В. 
Правобережна Україна в роки Першої світової війни: соціально-економічний та громадсько-політичний аспекти (1914 - лютий 1917 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / П. В. Кліщинський ; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка. — Кам'янець-Поділ., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано соціально-економічне та громадсько-політичне життя в Правобережній Україні в роки Першої світової війни. Відзначено, що прифронтове розташування губерній Правобережжя негативно позначилось на економічному розвитку краю, а також, що незважаючи на близькість театру військових дій, в регіоні не припинялось політичне життя. Встановлено, що умови війни спричинили появу нових і розширення діяльності раніше існуючи громадських організацій на території Київської, Подільської та Волинської губерній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)524
Шифр НБУВ: РА375756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Курило Х. І. 
Фармакологічні властивості нових фітозасобів на основі козлятника лікарського, чорниці звичайної і таурину при експериментальному цукровому діабеті, інсулінорезистентності та метаболічному синдромі / Х. І. Курило. — Б.м., 2019 — укp.

Диcepтaцiйнa poбoтa пpиcвячeнa скринінгу нових фітокомпозицій на основі козлятника лікарського, чорниці звичайної і таурину. Вперше встановлені найбільш ефективні дози, визначена гостра токсичність, досліджені механізми метаболітотропної, гіпоглікемічної дій, особливості впливу фітокомпозицій та препарату порівняння Арфа комбі на перебіг експериментального цукрового діабету 2 типу, формування інсулінорезистентності, метаболічного синдрому. Встановлено, що фітокомпозиції проявляють гіпоглікемічні, гіполіпідемічні, антицитолітичні, детоксикаційні, антиоксидантні, мембрано- та органопротекторні властивості. За виразністю фармакологічної дії ліпосомальна форма фітокомпозиції «Галевіт» суттєво переважає фітокомпозицію на основі козлятника лікарського та референс препарат Арфа комбі, що обґрунтовує перспективність створення нового протидіабетичного фітопрепарату при даних патологічних станах.^UThe thesis was carried out to screen new phytocompositions based on goat's-rue, blueberry and taurine. For the first time, the most effective doses and acute toxicity have been determined; mechanisms of metabolitotropic, hypoglycemic actions have been studied; peculiarities of the effect of phytocompositions and the preparation of comparison Arfa combi on the course of experimental type 2 diabetes mellitus, the formation of insulin resistance, and metabolic syndrome have been investigated. It has been established that phytocompositions have hypoglycemic, hypolipidemic, anticytolytic, detoxifying, antioxidant, membrane- and organoprotective properties. According to the expressiveness of the pharmacological action, the liposomal form of the phytocomposition "Halevit" substantially dominates over the phytocomposition based on goat's-rue and the reference drug Arfa combi, which substantiates the prospect of the creation of a new antidiabetic phytopreparation in these pathological conditions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Любович О. Є. 
Особливості окиснювальних процесів та стану протеїназо-інгібіторної системи щурів із гіпофункцією щитоподібної залози в динаміці іммобілізаційного стресу. / О. Є. Любович. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена з'ясуванню особливостей окиснювальних процесів, стану протеїназо-інгібіторної, імунної систем, ендогенної інтоксикації у тварин з іммобілізаційним стресом, що перебігає на тлі мерказоліл-індукованого гіпотиреозу. Встановлено особливості процесів вільнорадикального, енергозабезпечу-вального, мікросомального окиснення, стану антиоксидантної, протеїназо-інгібіторної та імунної систем, цитокінового профілю, ендогенної інтоксикації у щурів залежно від стадії розвитку іммобілізаційного стресу на тлі гіпотиреозу.^UThe dissertation is devoted to the clarification of the peculiarities of oxidative processes, the state of proteinazo-inhibitor, immune systems, endogenous intoxication in animals with immobilization stress that runs on the background of Mercazolil-induced hypothyroidism.The peculiarities of free radical, energy-supplying, microsomal oxidation, antioxidant, proteinase inhibitor and immune systems, cytokine profile, endogenous intoxication in rats, depending on the stage of development of immobilization stress against hypothyroidism, are established.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Дуб А. І. 
Експериментальне обґрунтування антидіабетичної активності нової фітокомпозиції / А. І. Дуб. — Б.м., 2022 — укp.

Диcepтaцiйнa poбoтa пpиcвячeнa фармакологічному дocлiджeнню нової фітокомпозиції, що містить сухі екстракти листя шовковиці білої (Morus alba L.), стулок квасолі звичайної (Phaseolus vulgaris L.), пагонів чорниці звичайної (Vaccinium myrtillus L.) як перспективного антидіабетичного засобу.Вперше встановлена умовно-ефективна доза фітокомпозиції, яка становить 165 мг/кг (у співвідношенні 4,0 :1,5 :1,0 сухих екстрактів шовковиці білої, квасолі звичайної та чорниці звичайної відповідно). Фітокомпозиція при внутрішньошлунковому введенні відноситься до V класу токсичності – практично нетоксичні речовини (LD50 >5000 мг/кг).Встановлено, що фітокомпозиція гальмує розвиток резистентності до інсуліну та толерантності до вуглеводів, виявляє антигіперглікемічні, гіполіпідемічні, антиоксидантні властивості, покращує функціональний стан печінки, зменшує ендогенну інтоксикацію, сприяє регенерації підшлункової залози та печінки на моделях метаболічного синдрому, викликаного високофруктозною дієтою, і цукрового діабету 2 типу, індукованого введенням стрептозотоцину та нікотинаміду.Фітокомпозиція є перспективним засобом для подальшого доклінічного та клінічного вивчення з метою впровадження її у медичну практику як високоефективного та малотоксичного гіпоглікемічного та гіполіпідемічного засобу з антиоксидантною активністю для профілактики та комплексного лікування інсулінорезистентності, метаболічного синдрому та цукрового діабету 2 типу^UThe perception work is devoted to the pharmacological study of a new phytocomposition containing dry extracts of White mulberry (Morus alba L.) leaves, Common bean (Phaseolus vulgaris L.) shells, Bilberry (Vaccinium myrtillus L.) shoots as a promising antidiabetic drug.For the first time, a conditionally effective dose of phytocomposition was set, 165 mg/kg (in the ratio 4.0: 1.5: 1.0 of dry extracts of white mulberry, common bean and bilberry, respectively). Phytocomposition, when administered intragastrically, belongs to the V class of toxicity – almost non-toxic substances (LD50> 5000 mg/kg).It was found that the phytocomposition inhibits the development of insulin resistance and carbohydrate tolerance, exhibits antihyperglycemic, hypolipidemic, antioxidant properties, improves liver function, reduces endogenous intoxication, promotes regeneration of the pancreas and liver in models of metabolic syndrome caused by high-fructose diet and type 2 diabetes mellitus induced by streptozotocin and nicotinamide.Phytocomposition is a promising drug for further preclinical and clinical studies to introduce it into medical practice as a highly effective and low-toxic hypoglycemic and hypolipidemic agent with antioxidant activity for the prevention and treatment of insulin resistance, metabolic syndrome and type 2 diabetes mellitus


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Луньова Т. В. 
Вплив гендерних відмінностей та коморбідних станів на клінічні прояви, лікування і прогноз при гострому коронарному синдромі / Т. В. Луньова. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційна робота присвячена аналізу гендерних відмінностей у клінічній презентації, лікуванні та довготривалому прогнозі пацієнтів з гострим коронарним синдромом. Особливу увагу в даному дослідженні приділено виявленню факторів, що несприятливо впливають на прогноз пацієнтів з гострим коронарним синдромом (ГКС) окремо для кожної статі. Передбачається, що це сприятиме ідентифікації груп підвищеного ризику щодо повторних несприятливих серцево-судинних подій для кращого менеджменту та моніторингу. Встановлено, що такий поширений фактор ризику ішемічної хвороби серця, як дисліпідемія, має значно більш виражений вплив на прогноз у пацієнтів жіночої статі ніж чоловічої. У даній дисертаційній роботі проаналізовано вплив затримок у госпіталізації на прогноз пацієнтів з гострим коронарним синдромом. Виявлено, що час від початку симптомів до госпіталізації >12 годин є достовірним фактором несприятливого прогнозу у жінок, та не статистично значущого впиву на прогноз у чоловіків.^UIn this scientific work, the author focuses on analysing the existing gender differences in the clinical presentation, treatment and long-term outcomes of patients with ACS> Particular attention is paid to identifying the gender-specific risk factors of adverse prognosis. It can be assumed that this will enable a better recognition of vulnerable groups of patients and enhance the management and observation of such patients. It was discovered that dyslipidemia has significantly worse impact on the 3-year event-free survival in women than men. It is particularly relevant in patients with advanced atherosclerosis due to poorly controlled dyslipidemia. In this scientific work, an impact of delays on the outcomes of patients with acute coronary syndrome has been analysed. It was found that delay since the symptom onset to hospitalisation >12 hours significantly correlated with adverse outcomes in women but not in men.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Бігуляк Г. Т. 
Патогенетичне обґрунтування застосування стовбурових клітин для корекції імунних порушень при пародонтиті / Г. Т. Бігуляк. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаційній роботі вивчено особливості системних метаболічних та локальних структурних порушень у тварин з експериментальним гострим пародонтитом та ефективність використання стовбурових клітин для їх корекції. Встановлено, що за умов експериментальної корекції з використанням стовбурових клітин має місце пригнічення процесів ліпідної та білкової пероксидації, покращення функціонування ензимної та неензимної ланок антиоксидантної системи. Доведено вплив диференційованої імуномодуляції з використанням мезенхімальних стовбурових клітин на стан імунної системи експериментальних тварин з гострим генералізованим пародонтитом. Доведено, що моделювання гострого експериментального пародонтиту супроводжувалося зростанням концентрації прозапальних цитокінів – IL-1β, TNF-α, IL-6 з максимальним зростанням на першу добу, стабільним підвищенням протягом 7-14 діб та зниженням до 21 доби. Встановлено, що патологічний процес у пародонті супроводжується зростанням показників молекул середньої маси та еритроцитарного індекса інтоксикації за 7 діб спостереження, які суттєво відрізняються від показників тварин без змодельованої патології, що свідчить, про розвиток ендотоксикозу. Патоморфологічно показано сукупність порушень у тканинах пародонта після моделювання патологічного процесу та доведено протизапальний та регенераторний вплив мезенхімальних стовбурових клітин людини, а також мʼязових стовбурових клітин щура на процеси регенерації кісткової тканини тварин з гострим генералізованим пародонтитом. Розроблено і запропоновано методику диференційованої імуномодуляції з використанням стовбурових клітин для корекції метаболічних та структурних порушень, що виникають при гострому експериментальному пародонтиті.^UThe dissertation studied the features of systemic metabolic and local structural disorders in animals with experimental acute periodontitis and the effectiveness of using stem cells for their correction. It was established that under the conditions of experimental correction using stem cells, the processes of lipid and protein peroxidation are inhibited, and the functioning of the enzymatic and non-enzymatic links of the antioxidant system is improved. The influence of differentiated immunomodulation with the use of mesenchymal stem cells on the state of the immune system of experimental animals with acute generalized periodontitis has been proven. It was proved that simulation of acute experimental periodontitis was accompanied by an increase in the concentration of pro-inflammatory cytokines – IL-1β, TNF-α, IL-6 with a maximum increase on the first day, a stable increase during 7-14 days and a decrease up to 21 days. It was established that the pathological process in the periodontium is accompanied by an increase in the average mass of molecules and the erythrocyte intoxication index during 7 days of observation, which significantly differ from the indicators of animals without simulated pathology, which indicates the development of endotoxicosis. A set of disorders in periodontal tissues was shown pathomorphologically after modeling the pathological process, and the anti-inflammatory and regenerative effect of human mesenchymal stem cells, as well as rat muscle stem cells on the processes of bone tissue regeneration in animals with acute generalized periodontitis was proven. A method of differentiated immunomodulation using stem cells was developed and proposed for the correction of metabolic and structural disorders arising in acute experimental periodontitis.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Шмир С. М. 
Експериментальне обґрунтування застосування строми ксенорогівки, отриманої методом децелюляризації, для корекції механічної травми рогівки: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / С. М. Шмир. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація присвячена експериментальному обгрунтуванню ймовірності і доцільності застосування виготовленої за новою технологією, а саме методом децелюляризації, строми ксенорогівки свині для корекції механічної непроникаючої травми рогівки. В динаміці (протягом 28-ми діб) досліджено метаболічні порушення в організмі тварин, що виникли внаслідок моделювання непроникаючої травми рогівки, та їх динаміку при застосуванні строми ксенорогівки свині, отриманої методом децелюляризації. Встановлено, що моделювання механічної травми рогівки спричиняється до активації процесів ліпідної пероксидації, зміни активності системи антиоксидного захисту, зростання рівня маркерів ендогенної інтоксикації, підвищення у ранні терміни протеолітичної активності та посилення антипротеолітичного потенціалу для стримування розвитку деструкції. Доведено, що механічна травма рогівки супроводжується стимулюванням факторів неспецифічної резистентності організму, активацією клітинної та гуморальної ланок імунітету, порушенням балансу про- та протизапальних цитокінів. З використанням патоморфологічного і електронно-мікроскопіч¬ного методів встановлено, що на тлі проведеної корекції механічної травми рогівки із застосування строми ксенорогівки свині, отриманої методом децелюляризації, наступає повна епітелізація дефекту рогівки. Доведено коригувальний вплив кератопластики із застосуванням строми ксенорогівки свині, отриманої методом децелюляризації, на перебіг непроникаючого пошкодження рогівки, який полягає у механічному закритті ураженої ділянки рогівки, зменшенні активності вільнорадикальних процесів, нормалізації стану антиоксидантної системи, активізації клітинної та гуморальної ланок імунної системи.^UThe dissertation is devoted to the experimental substantiation of the probability and expediency of using pig xenocorneal stroma produced by a new technology, namely the decellularization method, for the correction of mechanical non-penetrating corneal trauma. In dynamics (for 28 days), metabolic disturbances in the body of animals, which arose as a result of simulation of non-penetrating corneal trauma, and their dynamics when using pig xenocorneal stroma, obtained by the decellularization method, were investigated. It has been established that simulation of mechanical trauma to the cornea causes the activation of lipid peroxidation processes, changes in the activity of the antioxidant defense system, an increase in the level of markers of endogenous intoxication, an increase in the early stages of proteolytic activity and an increase in the antiproteolytic potential to restrain the development of destruction. It has been proven that mechanical trauma to the cornea is accompanied by stimulation of factors of non-specific resistance of the body, activation of cellular and humoral links of immunity, disturbance of the balance of pro- and anti-inflammatory cytokines. Using pathomorphological and electron-microscopic methods, it was established that complete epithelialization of the corneal defect occurs against the background of correction of a mechanical corneal injury with the use of pig xenocorneal stroma obtained by the decellularization method. The corrective effect of keratoplasty with the use of pig xenocorneal stroma, obtained by the decellularization method, on the course of non-penetrating corneal damage, which consists in the mechanical closure of the affected area of the cornea, reducing the activity of free radical processes, normalizing the state of the antioxidant system, and activating the cellular and humoral links of the immune system, has been proven.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського