Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (104)Книжкові видання та компакт-диски (147)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=КАЛЕТНІК$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=ГРИГОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Григорович В. Р. 
Державне управління процесами підготовки та прийняття управлінських рішень у системі охорони здоров'я України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Р. Григорович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

У дослідженні узагальнено та вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в розробці теоретико-методологічних засад удосконалення державного управління процесами підготовки та прийняття стратегічних управлінських рішень у системі охорони здоров'я України. Обгрунтовано започаткування в регіональних і загальнодержавних стратегічних програмах розвитку охорони здоров'я розвиток в Україні персоналізованої медицини та лікування рідкісних захворювань. Проведено всебічний аналіз сучасного стану можливості впровадження бюджетно-страхової моделі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування та підгрунтя для її нормативно-правового забезпечення. Запропоновано підхід до дослідження складових комплексного механізму державного управління системою охорони здоров'я з використанням таких методів, як системний підхід, статистичний аналіз, стратегічне планування та прогнозування, індикативне планування. Розроблено та запропоновано сучасну управлінську модель системи формування, прийняття та контролю рішень щодо суспільного здоров'я та обсягів медичної допомоги населенню з урахуванням зворотного зв'язку за результатами постійного моніторингу громадської та експертної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА382516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Калетнік І.Г. 
Зобов'язання, що виникають внаслідок завдання шкоди службовими особами митних органів, в цивільному законодавстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.Г. Калетнік ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 18 с. — укp.

З'ясовано характерні особливості зобов'язань, що виникають внаслідок завдання шкоди службовими особами митних органів, запропоновано об'єднати їх до комплексного інституту компенсації шкоди, завданої даними особами. Обгрунтовано тезу щодо необхідності сформування у сучасному цивільному праві України диференційовану за суб'єктивними та об'єктивними критеріями систему зобов'язань, що виникають внаслідок заподіяння шкоди, зокрема службовими особами митних органів. Розвинуто положення щодо сучасної концепції цивільного законодавства України, згідно з якою чітко розрізняються два зовнішньо подібні інститути: відповідальність за завдання шкоди іншій особі та зобов'язання, які полягають у її відшкодуванні (компенсації) за умов безвинності постраждалого. Відзначено про існування у цивільному праві України декількох різновидів зобов'язань, що виникають внаслідок завдання шкоди службовими особами митних органів у процесі виконання ними службових обов'язків у широкому значенні цього поняття, спеціальних владних (управлінських) функцій, а також функцій органів дізнання. Установлено необхідність удосконалення змісту деяких норм щодо деліктних зобов'язань у Цивільному кодексі України 2003 р., термінології та позначення окремих правових категорій у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.15 + Х819(4УКР)112.038 п +
Шифр НБУВ: РА330178

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Григорович О.В. 
Комплексоутворення органічних краунвмісних люмінофорів з іонами лужноземельних металів в основному і збудженому стані: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Григорович ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено будову, спектрально-флуоресцентні та кислотно-основні властивості, процеси комплексоутворення з іонами магнію, кальцію та барію, можливість використання як флуоресцентні зонди похідних 3-гідроксифлавона і дибензальциклопентанона. Встановлено, що всі досліджені сполуки утворювали з іонами лужноземельних металів комплекси за участю тільки атома кисню карбонільної групи. Похідні 3-гідроксифлавона залежно від радіуса іона металу утворили комплекси різних типів за участю або без участі 3-гідроксигрупи. Біфункціональні азакраун-похідні зв'язали іони металів у декілька стадій, причому їх послідовність для різних іонів бауа різною. Під час фотозбудження комплекси за азакраун-циклом руйнувалися. Швидкість фотодисоціації металокомплексу залежить від міцності зв'язку іона металу з атомом азоту: іон магнію найбільш міцно зв'язаний з азакраун-циклом, внаслідок чого швидкість фотовикиду в комплексів з іонами магнію найменша.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА312346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Григорович Г.О. 
Невротичні розлади у працівників вугільної галузі (клініка, діагностика, принципи відновної терапії і профілактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Г.О. Григорович ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного вивчення структури невротичних розладів і проведеної ідентифікації клінічної феноменології у працівників вугільної галузі, визначено клінічні та діагностичні особливості, а також розроблено принципи диференційованої відновлювальної терапії. Найбільш частими розладами психічної сфери даних працівників є гостра реакція на стрес (F 43.0) - 32,3 %, тривожно-фобічні (F 40) - 24,0 %, соматоформні розлади (F 45) - 23,6 %. За цього для працівників підземних виробіток найбільш характерними є гостра реакція на стрес (32,3 %) і тривожно-фобічні розлади (24,0 %), для допоміжного персоналу - соматоформні розлади (23,6 %) і генералізований тривожний розлад (15,0 %). Для всіх хворих характерний підвищений рівень реактивної й особистісної тривожності. Виявлено високий рівень інтраверсії та нейротизму. За типами організації особистості 59,8 % становили особи з сенситивною та психоастенічною організацією, 19,6 % - з істероїдною, 13,1 % - з ригідною, 7,5 % - з іпохондричною та нав'язливою. Розроблено комплексну систему мультимодальної психотерапії та психологічної корекції непсихотичних розладів невротичного реєстру у працівників вугільної промисловості, грунтуючись на головних патогенетичних механізмах їх формування, що дозволяє поліпшити показники медичної та соціальної ефективності. Установлено високу ефективність застосування гіпносугестивної, когнітивної й особистісно-орієнтованої психотерапії за їх сполучення з метою проведення комплексного лікування зазначених розладів, а саме - у 78 % випадків у шахтарів і у 82 % - працівників наземного персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 + Р123.506.1 +
Шифр НБУВ: РА349109

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
5.

Григорович 
Помісна православна церква як чинник становлення та розвитку української нації: автореф. дис... канд. філос. наук: 21.03.01 / Лілія Степанівна Григорович ; Національний ін-т стратегічних досліджень. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.271-113.1
Шифр НБУВ: РА355676

Рубрики:

      
6.

Калетнік Г.М. 
Розвиток ринку біопалив в Україні: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / Г.М. Калетнік ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 34 с. — укp.

Досліджено сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку ринку біопалива в Україні. Систематизовано науково-методичні й організаційно-економічні засади розвитку ринку біопалива, а також формування ринку енергонасичених культур, які використовуються як біосировина для виробництва біопалива. Розглянуто техніко-технологічні особливості виробництва біопалива з біосировини рослинного походження, зроблено економічне оцінювання ефективності їх використання у сфері агропромислового комплексу. Узагальнено світові тенденції розвитку біопалива та сировинних ресурсів для його виробництва. Наведено економічне обгрунтування перспектив розвитку ринку біопалива в Україні. Обгрунтовано пропозиції щодо розвитку даного ринку на базі сировинних ресурсів сільського господарства. Зроблено висновок про наявність в Україні достатньої сировинної бази для одержання біосировини та використання її для виробництва біопалива. На підставі проведених розрахунків встановлено, що виділення спеціальних площ для вирощування енергонасичених сільськогосподарських культур для використання їх як сировини для біопалива не порушує рівень продовольчої безпеки держави, а сільське господарство одержує багатовекторний ринок збуту вирощуваної продукції та додатково цінні корми для тваринництва. Запропоновано визначення ринків біопалива та біосировини. Доведено, що ефективний розвиток ринку біопалива можливий за умов побудови взаємовідносин виробників біосировани та біопалива на основі кооперації й інтеграції. Встановлено, що переробка біосировини на біопаливо є найбільш раціональною й економічно вигідною технологією за умов України для кооперативних підприємств і розташованих безпосередньо у господарствах з метою забезпечення потреб у біопаливі однієї або більше територіальних громад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.524.5 +
Шифр НБУВ: РА363152

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Григорович В. В. 
Удосконалення методів оцінки ефективності системи управління інфокомунікаційною мережею: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. В. Григорович ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Проведено аналіз сучасного стану мереж і послуг телекомунікацій, досліджено особливості управління інфокомунікаційними мережами на прикладі NGN, розглянуто стан і перспективи їх розвитку. Визначено вимоги, що пред'являються до систем управління інфокомунікаційними мережами. Для системи управління розроблено ситуаційну модель, яка включає: ідентифікацію переліку станів моделі та визначення можливостей переходів між станами; визначення умов, що активують переходи, та дій, які впливають на подальше поводження; аналіз ситуаційної моделі. Вдосконалено метод розрахунку ряду імовірнісно-часових характеристик системи управління NGN, що адекватно відображають процеси обміну інформацією між її вузлами й об'єктами управління. Розроблено алгоритм маршрутизації інфокомунікаційної мережі та методику структурного синтезу моделі контрольованого об'єкта за допомогою декомпозиції моделі. Проаналізовано механізми та представлено модель ситуаційного управління. Одержано загальні розрахункові співвідношення, які можна конкретизувати для кількісного оцінювання об'єктів інфокомунікаційних мереж будь-якої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16
Шифр НБУВ: РА382870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Охота Ю. В. 
Ефективність розвитку та організаційно-економічне стимулювання підприємницької діяльності в АПК. / Ю. В. Охота. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена обґрунтуванню, здійсненню наукової оцінки ефективності розвитку та визначенню особливостей організаційно-економічного стимулювання підприємницької діяльності в агропромисловому комплексі.В сучасних умовах господарювання розвиток економіки держави значною мірою залежить від розвитку та ефективності діяльності суб'єктів господарювання агропромислового комплексу (АПК). Зокрема, сільськогосподарське підприємництво відіграє значу роль у збереженні сільських територій, розвитку їх інфраструктури і формуванні матеріального добробуту населення, і не тільки сільського. Окрім цього, сільськогосподарське підприємництво має значний вплив на макроекономічний показник ефекту господарювання, зокрема відповідно формує значну частку АПК у ВВП України, сектор стабільно посідає перші місця серед інших галузей економіки країниОрганізаційно-економічне стимулювання у даній проблематиці виступає як система заходів і засобів, якими володіє держава, застосовуючи їх для спрямування діяльності економічних суб'єктів у певне русло з метою досягнення загальносуспільних соціально-економічних результатів.^UThesis is devoted to substantiation, scientific estimation of development efficiency and definition of organizational and economic stimulation features of business activity in an agro-industrial complex.The development of the state economy largely depends on the development and efficiency of economic entities of the agro-industrial complex (AIC) in present-day economic conditions. In particular, agricultural entrepreneurship plays a significant role in preserving rural areas, developing their infrastructure and shaping the material well-being of the population, not only rural one. In addition, agricultural entrepreneurship has a significant impact on the macroeconomic indicator of the economic effect, in particular, forms a significant share of agriculture in Ukraine's GDP, the sector consistently ranks first among other economic sectors.Organizational and economic incentives in this area acts as a system of measures and tools owned by the state, using them to direct the activities of economic entities in a certain direction in order to achieve public socio-economic results.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Козяр Н. О. 
Інвестиційний потенціал аграрного виробництва в умовах глобалізації / Н. О. Козяр. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі систематизовані теоретичні підходи до трактування поняття інвестиційний потенціал як економічної категорії. Розкрито методичні засади оцінки інвестиційного потенціалу аграрного виробництва. Визначено роль і місце держави у стимулюванні інвестиційних процесів в аграрному виробництві.Проаналізовано особливості джерел інвестування, спрямованих на вирішення фінансових проблем з урахуванням галузевої специфіки аграрного виробництва. Визначено причини низьких темпів залучення інвестицій в розвиток аграрного сектору України. Здійснено оцінку напрямів вкладення фінансових ресурсів з урахуванням мікро- та макрочинників функціонування суб'єктів АПК. Обґрунтовано напрями підвищення економічної ефективності використання інвестиційного потенціалу у сільськогосподарські підприємства.Доведено необхідність запровадження заходів державної підтримки інвестиційної діяльності в аграрному виробництві України, зокрема, формування інституційного забезпечення розвитку іпотечного кредитування. Здійснено інтегральне оцінювання інвестиційної діяльності та ефективності використання інвестиційного потенціалу сільськогосподарського виробництва областей України та на їх основі запропоновані пропозиції щодо покращення інвестиційного клімату в аграрному секторі країни.^UThe paper systematizes theoretical approaches to the interpretation of the concept of investment potential as an economic category. The author's interpretation of the concept of "investment potential" of agricultural production, which is a set of interrelated social, economic, production, financial, land, biological and other production factors, as well as state support measures that determine the possibility of reproduction based on the use of own and borrowed capital. The criterion for using the investment potential of agricultural production, in addition to profitability, should be the strategic goals of achieving sustainable development and competitiveness of products, which will ensure their economic, socio-environmental balance.Methodical bases of estimation of investment potential of agricultural production are opened. The role and place of the state in stimulating investment processes in agricultural production is revealed. The directions of support of investment activity in agriculture by the leading countries of the world on the basis of use of tools of direct and indirect influence which main task is expansion of access of commodity producers to long-term credits and other financial services are allocated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Гонтарук Я. В. 
Реструктуризація переробних підприємств АПК в умовах глобалізації / Я. В. Гонтарук. — Б.м., 2021 — укp.

Актуальність роботи зумовлена необхідністю розробки наукових і практичних рекомендацій щодо удосконалення процесів реструктуризації переробних підприємств АПК Вінницької області. У роботі здійснено дослідження та доповнення теоретичних процесів проведення реструктуризації та ефективності здійснення відповідних заходів. Зокрема визначено, поглиблено і розширено зміст таких дефініцій, як «реструктуризація», «переробні підприємства АПК», «диференціація розвитку галузей». Проведено аналіз нормативно-правової бази в сфері реструктуризації аграрних формувань. Обґрунтовано необхідність функціонування Секретаріату реструктуризації, що дає можливість для проведення санаційних заходів в збиткових підприємствах, в тому числі переробної сфери АПК. Запропоновано вдосконалення механізму реструктуризації через включення в його процедуру страхування фінансових ризиків, розроблено відповідний механізм, який включає в себе страхування ризиків як підприємства, так і кредитора. Запропоновано механізм страхування фінансових ризиків при проведенні реструктуризації підприємства.^UThe urgency of the work is due to the need to develop scientific and practical recommendations for improving the restructuring of processing enterprises in the agro-industrial complex of Vinnytsia region.The paper investigates and supplements the theoretical processes of restructuring and the effectiveness of the relevant measures.In particular, the content of such definitions as «restructuring», «processing enterprises of agro-industrial complex», «differentiation of branch development» is defined, deepened and expanded.Peculiarities of functioning of the processing industry of agro-industrial complex of Vinnytsia region are revealed and substantiated.Differentiation of the development of processing enterprises of agro-industrial complex of the region is carried out. The analysis of the normative-legal base in the sphere of restructuring of agrarian formations is carried out.The necessity of functioning of the Secretariat of restructuring is substantiated that gives the chance for carrying out of reorganization actions in unprofitable enterprises, including processing sphere of agrarian and industrial complex.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Шестакова Ю. В. 
Політико-правові засади парламентської етики в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / Ю. В. Шестакова. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в теоретичному та методологічному обґрунтуванні політико-правових засад парламентської етики в Україні та розробленні практичних рекомендацій щодо їх застосування в діяльності Верховної Ради України в цілому та народних депутатів України у їхній парламентській та позапарламентській діяльності.З’ясовано, що незалежно від часових проміжків, науковці зверталися до дослідження проблем етики, як до першооснови будь-яких суспільних відносин, у тому числі й у сфері парламентської діяльності, яка є невід’ємною частиною політики, а також – до дослідження парламентських процесів щодо поведінки і вчинків парламентарів й інших суб’єктів активної взаємодії в державі, а не лише з точки зору побудови структури і форм діяльності державних владних інституцій, зокрема парламенту.Уточнено зміст основних категорій парламентської етики – парламентська етика, етичний порядок парламентської діяльності, етичні норми парламентської діяльності, репутація парламентаря, інститут репутації парламентаря.Уточнено поняття «парламентська етика» як вид професійної етики, що регулює відносини, пов’язані з законотворчою і законодавчою діяльністю та включає в себе сукупність загальних і спеціальних (парламентських) етичних нормповедінки парламентарів, дотримання яких є обов’язковим при виконанні ними повноважень, визначених законодавством.^UThe dissertation solves an urgent and actual scientific task, which consists in the theoretical and methodological substantiation of the political and legal foundations of parliamentary ethics in Ukraine and the development of practical recommendations fortheir application in the activities of the Verkhovna Rada of Ukraine as a whole and people's deputies of Ukraine in their parliamentary and extra-parliamentary activities.It was found that, regardless of time intervals, scientists turned to the study of ethical problems, as the primary basis of any social relations, including in the sphere of parliamentary activity, which is an integral part of politics, as well as to the studyof parliamentary processes regarding behavior and actions of parliamentarians and other subjects of active interaction in the state, and not only from the point of view of building the structure and forms of activity of state power institutions, in particular theparliament.The content of the main categories of parliamentary ethics - parliamentary ethics, ethical order of parliamentary activity, ethical norms of parliamentary activity, reputation of a parliamentarian, institution of reputation of a parliamentarian - has been clarified.The concept of "parliamentary ethics" has been clarified as a type of professional ethics that regulates relations related to law-making and legislative activity and includes a set of general and special (parliamentary) ethical norms of behavior of parliamentarians,compliance with which is mandatory when they exercise their powers, defined by legislation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського