Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (100)Книжкові видання та компакт-диски (107)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=КАЛАШНІКОВА$<.>+<.>A=СВІТЛАНА$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Калашнікова К.А. 
Диференційоване застосування фізичних чинників у відновлювальному лікуванні дітей, хворих на склеродермію з ураженням органів травлення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / К.А. Калашнікова ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2000. — 25 с. — укp.

Обстежено 102 дітей, хворих на системну та обмежену форми склеродермії в умовах спеціалізованого кардіоревматологічного відділення МКЛ N 2 та дитячого санаторію "Люстдорф" м.Одеси. Проведено порівняльний аналіз функціонального стану органів гастродуоденальної та гепатобіліарної систем за різних клінічних форм склеродермії. Вивчено механізм лікувальної дії на основні патогенетичні ланки склеродермічного процесу та ефективність застосування лазеропунктури під час склеродермії окремого фізичного чинника та в комплексі з вакуум-ультрафонофорезом лікувальної суміші, масажем вогнищ шкіри із втиранням обліпихової олії. За даними безпоседніх та відалених результатів доведено високу ефективність розробленого комплексу відновлювального лікування дітей, хворих на склеродермію з ураженням органів травлення. Він позитивно впливає на клінічний перебіг та зворотний розвиток основних проявів захворювання, відновлює мікроциркуляцію, нормалізує імунний статус, подовжує період ремісії, сприяє стабілізації процесу та профілактиці важких ускладнень з боку органів травлення, зменшує рівень інвалідизації хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.603.52-54
Шифр НБУВ: РА311052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Калашнікова Т.В. 
Економічна динаміка та механізм відтворення в сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Т.В. Калашнікова ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Розглянуто основні положення теорії та практики забезпечення позитивної економічної динаміки та формування відтворювальних фондів сільськогосподарських підприємств у період здійснення ринкових трансформацій. Визначено основні тенденції в напрямках економічної динаміки сільського господарства регіону. Методологічно обгрунтовано та проаналізовано основні елементи регулювання відтворювальних відносин на макро- та мікроекономічних рівнях, зокрема, - механізми ціновий, податковий та орендної плати, а також проведено кількісну оцінку впливу складових механізму господарювання та ефективності використання окремих елементів аграрного ресурсного потенціалу на формування фондів відтворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-96
Шифр НБУВ: РА314121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Калашнікова О. А. 
Зображальний аспект візуальної мови графічного дизайну (на матеріалі плаката): автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.07 / О. А. Калашнікова ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості формування зображення у графічному дизайні. На прикладі книги епохи Відродження та тиражної графіки (кольорової гравюри з високим способом друку) виявлено закономірності побудови зображення, які екстрапольовано на зображальний аспект візуальної мови графічного дизайну. Установлено, що вони є загальними для всіх видів творчої діяльності, що пов'язані зі створенням зображення на площині. На матеріалі плаката досліджено розвиток візуально-пластичної мови графічного дизайну від кінця XIX ст. до 1960-х рр. XX ст. Одержані результати дали можливість обгрунтувати специфіку створення зображення. Доведено, що у 1960-х рр. закінчилось формування базових понять, які стосуються трактування форми та простору: об'ємно-просторового, умовного та площинного. Окреслено тенденції розвитку візуально-пластичної мови графічного дизайну за умов глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ166.63(0)64
Шифр НБУВ: РА381636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
4.

Калашнікова Л.В. 
Інтернет-сайти вищих навчальних закладів як інноваційні канали комунікації в умовах формування інформаційного суспільства в Україні: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Л.В. Калашнікова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження особливостей використання спеціалізованих Інтернет-сайтів вищих навчальних закладів як інноваційних каналів комунікації за умов локалізації іформаційних потоків. На підставі використання теорії соціальних змін Т.Парсонса розглянуто процес переходу України до інформаційного суспільства. Встановлено, що його основними формотворчими елементами є інформаційний простір і сфера освіти, виявлено їх взаємозалежність і взаємообумовленість. Проаналізовано специфіку розвитку інформаційного простору, обумовлену його ключовою роллю у процесі формування в Україні суспільства нового типу. Показано, що своєрідну основу, фундамент для його побудови забезпечує інтенсивний розвиток освіти у період активізації інформаційних потоків. Визначено функціональну структуру спеціалізованих Інтернет-сайтів вітчизняних ВНЗ, одним з пріоритетних завдань яких є реалізація інформаційного потенціалу навчального закладу. На підставі результатів проведеного дослідження підтверджено недостатній рівень розвитку Інтернет-сайтів ВНЗ України та відзначено деформацію заданої поліфункціональності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676 + C5*328.93 +
Шифр НБУВ: РА339996

Рубрики:

      
5.

Калашнікова В.Є. 
Історико-культурні цінності Східної України в роки Великої Вітчизняної війни: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В.Є. Калашнікова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Визначено особливості архівного, бібліотечного та музейного фондів Східної України напередодні війни. Висвітлено евакуацію історико-культурних цінностей в східні райони СРСР в перший рік війни, зроблено висновки щодо неспланованості даного процесу та причини його провалу. Розглянуто місце історико-культурних цінностей в політиці окупантів. Розкрито цілі та механізми захоплення, вивезення за межі країни та знищення культурного надбання Східної України окупантами. Встановлено обсяги збитків, заподіяних в ході воєнних дій архівними, бібліотечними та музейними установами. Висвітлено героїчні подвиги простих людей в порятунку та збереженні історико-культурних цінностей в роки Великої Вітчизняної війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР5)622-7
Шифр НБУВ: РА371688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Калашнікова В.С. 
Комплексна корекція біоритмологічних порушень гормонів адаптації, інтерлейкінів у хворих на хронічну екзему: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В.С. Калашнікова ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Вивчено патогенез та досліджено питання підвищення ефективності лікування хворих на хронічну екзему (ХрЕ). У пацієнтів з ХрЕ на підставі вивчення добових біоритмів кортизолу й інсуліну встановлено два типи реакції організму на хворобу, що мала прояв у більшості хворих підвищенням у крові рівня кортизолу вранці, у частини пацієнтів - зменшенням вмісту гормону протягом доби. Варіанти змін кортизолу й інсуліну характеризують рівний ступінь тяжкості дії стресорного фактора, який спричиняє загострення хвороби. У хворих на ХрЕ встановлено зміщення акрофази гормонів, збільшення або зменшення мезора й амплітуд коливань. За умов використання даларгіну чи мелатоніну та гропригозину підвищується ефективність терапії, що дозволило одержати позитивні результати у 92,8 % хворих, скоротити строки лікування в 1,6 разів, зменшити кількість рецидивів у 3,0 рази, нормалізувати біоритми гормонів, а також стан адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-5 +
Шифр НБУВ: РА349637

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Калашнікова С.М. 
Морфологія судинно-нервових взаємовідношень щитоподібної залози людини: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / С.М. Калашнікова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 35 с. — укp.

Комплексно вивчено індивідуальну анатомічну мінливість будови щитоподібної залози, її артерій, вен і нервів. Показано взаємозаєв'язок між формами мінливості органу, його судинами й нервами, а також соматотипами. Визначено зони переважного кровопостачання ділянок залози верхніми й нижніми щитоподібними артеріями, а також види анастомозів між їх гілками. Установлено місця найбільш частого проникнення артеріальних судин у товщу органа й зони концентрації найбільших нервів у капсулі залози та її товщі. Вивчено мієлоархітектоніку внутрішньоорганних нервів залози, а також нервів періартеріальних сплетень її артерій на двох рівнях в осіб двох вікових груп. Визначено закономірності формування судинно-нервових взаємовідношень у капсулі й стромі щитоподібної залози людини в онтогенезі. Уперше описано дану залозу як судинно-нервово-тканинний комплекс з урахуванням розподілу у стромі органа судин і нервів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*697.0 +
Шифр НБУВ: РА331196

Рубрики:

      
8.

Калашнікова Т.М. 
Науково-методичне забезпечення формування стратегії розвитку регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Т.М. Калашнікова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні засади формування стратегії розвитку регіону. Розроблено методичні підходи до стратегічного управління його розвитком. Здійснено групування та ранжування регіонів на підставі розрахунку інтегральної оцінки рівня економіко-соціо-екологічного стану, що дозволяє здійснити системне визначення загального рівня їх розвитку та є підставою для подальшого моніторингу. Розроблено методичний підхід до визначення типів регіонів, який передбачає використання ієрархічної кластеризації та комплексне врахування факторів розвитку регіону, який сприяє встановленню диференціації основних регіональних стратегічних пріоритетів і виду стратегії їх розвитку. Обгрунтовано стратегічні цілі розвитку регіону завдяки побудові "дерева цілей" та базуючись на п'яти ієрархічних рівнях, а також виділенні економічного, соціального, екологічного, інституційного блоків цілей, що дозволяє здійснити вибір шляхів його сталого економіко-соціо-екологічного розвитку. Удосконалено методичний підхід до реалізації стратегії розвитку регіону на базі побудови цілереалізувальної системи, що дозволяє визначати системні засади її впровадження. Розвинуто визначення структурних елементів цілереалізувальної системи впровадження стратегії розвитку регіону на підставі виділення суб'єкта, об'єкта, цілей, методів управління, що дозволяє забезпечувати відповідний вплив на розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА354978

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Калашнікова Р. В. 
Особливості реанімаційного періоду після корекції вроджених вад серця у дітей з екстракардіальними аномаліями розвитку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.04 / Р. В. Калашнікова ; НАМН України, Нац. ін-т серц.-судин. хірургії ім. М.М. Амосова. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано вплив екстракардіальних аномалій розвитку на клінічний перебіг госпітального періоду у дітей, прооперованих з приводу вроджених вад серця (BBC). На підставі проведеного аналізу ускладнень і причин летальності у цих пацієнтів розроблено методики інтенсивної терапії в ранньому післяопераційному періоді у дітей з BBC і екстракардіальними аномаліями розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.110.501
Шифр НБУВ: РА380821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Калашнікова О.М. 
Система і магнітний метод для виявлення феромагнітних тіл у немагнітних середовищах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / О.М. Калашнікова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено магнітний метод виявлення феромагнітних тіл у потоці немагнітних серодовищ, зокрема у потоці вугілля на транспортері. Вивчено параметри магнітних полів, індукованих намагніченими феромагнітними тілами різної маси, геометричної форми та орієнтації у просторі. Визначено необхідний поріг чутливості, раціональні розміри та форму магніточутливих елементів, які використовуються як давачі феромагнітних тіл. Як магніточутливі елементи використано феромодуляційні давачі з кільцевим модулятором. Теоретично досліджено функції перетворювання феромодуляційних давачів з параметричним посиленням у вихідному ланцюзі. На підставі даних експериментів підтверджено коректність результатів теоретичних досліджень. Розроблено експериментальний зразок системи для контролю феромагнітних тіл у потоці вугілля на транспортері для Луганської вуглезбагачувальної фабрики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с33
Шифр НБУВ: РА331370

Рубрики:

      
11.

Калашнікова С.А. 
Управління державним сектором вищої освіти в США: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.05 / С.А. Калашнікова ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

З'ясовані та розкриті найсуттєвіші характеристики, притаманні сучасній системі управління державною вищою освітою в США, здійснено аналіз її цілей, функцій, структури. З'ясовано, що структура управління американською державною вищою школою є пірамідальною. Її вертикальний поділ включає чотири адміністративні рівні - федеральний, штатний, рівень колегіального округу та рівень навчального закладу. Для кожного рівня здійснено аналіз його особливостей, відповідних керівних органів та зв'язків між ними. Висвітлено горизонтальний поділ досліджуваної системи, пов'язаний з участю в процесі управління державних, громадських органів і органів самоврядування. Вивчені та охарактеризовані існуючі типи управління державними вищими навчальними закладами (централізований і децентралізований). Встановлено і обгрунтовано, що управління державною вищою освітою в США носить громадсько-державний характер. Виявлені найсуттєвіші характеристики процесу підготовки фахівців у Сполучених Штатах за спеціальністю "Управління вищою освітою". Вивчені пріоритети федеральної політики в галузі вищої освіти на сучасному етапі та основні тенденції розвитку системи управління державним сектором вищої освіти в США. З'ясовані позитивні та негативні риси досліджуваної системи та на їх основі висловлено пропозиції щодо використання американського досвіду в умовах реформування управління вищою освітою в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(7СОЕ)к

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
12.

Калашнікова Т.Ю. 
Формування адаптивної технології поїздоутворення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / Т.Ю. Калашнікова ; Укр. держ. акад. залізнич. трансп. — Х., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено комплекс моделей, що дають змогу визначити в оперативному режимі оптимальну масу та час накопичення одиниць рухомого складу для виконання вимоги "доставка вантажу в строк", забезпечити безперервну взаємодію станції та прилеглих дільниць щодо колійного розвитку станції, кількості локомотивів та локомотивних бригад, а також визначити найбільш пріоритетну стратегію залізниці за умов взаємодії станції та вантажовласника та надати оцінку ефективності функціонування системи за рахунок формалізації критерію якості управління. Запропоновано інтеграцію цих моделей до комплексної системи електронного обміну даними, як додаткових функціональних задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.021
Шифр НБУВ: РА326906

Рубрики:

      
13.

Калашнікова Л.М. 
Формування регіональних фінансів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Л.М. Калашнікова ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано новий методологічний структурно-відтворювальний підхід до визначення регіональних фінансів на підставі структуризації загальноекономічних, галузевих, територіальних та індивідуальних відтворювальних процесів. Визначено елементи, властивості та статус регіональних фінансів як економічної категорії (логічну, організаційну й економічну структуру, предмет і об'єкт, критерії оцінки, призначення, завдання, фактори та джерела). Розроблено методичні положення щодо оцінки й організації досліджених фінансів у системі Індексу регіонального людського розвитку з класифікацією показників і факторів, що визначають їх обсяги та структуру. Обгрунтовано структурно-логічну схему та процедури формування бюджетних програм на загальноекономічному та регіональних рівнях з застосуванням програмно-цільового методу в бюджетному процесі шляхом визначення підпрограм Програми людського розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.1 + У9(4УКР-4ОДЕ)261.1 +
Шифр НБУВ: РА333690

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського