Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (227)Книжкові видання та компакт-диски (235)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗАЇКА$<.>+<.>A=СВІТЛАНА$<.>+<.>A=СЕРГІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Заїка О.В. 
Державне регулювання ринку праці в регіоні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.В. Заїка ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та методичні підходи щодо формування державної системи регулювання ринку праці. Досліджено механізми функціонування та регулювання ринку праці. Проаналізовано сучасний стан ринку праці та політики зайнятості населення в регіоні та формування регіональної моделі ринку праці. Обгрунтовано програмно-цільовий метод регулювання ринку праці та зайнятості в регіоні. Запропоновано концепції державної стратегії зайнятості населення та розвитку регіональних ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)7 + Х819(4УКР)011.2-94 +
Шифр НБУВ: РА352705

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Заїка О. В. 
Закономірності прояву цінних селекційних ознак в системі діалельних схрещувань і топкросів сучасних сортів ячменю ярого: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / О. В. Заїка ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено генотипові особливості сучасних сортів як джерел цінних ознак для селекції за комплексом морфо-біологічних ознак, їх кореляцією та екологічною стабільністю за різних умов вирощування та після різних попередників. Визначено селекційно-генетичні особливості сучасних сортів ячменю ярого за рівнем і співвідношенням ефектів загальної комбінаційної здатності та констант специфічної комбінаційної здатності та переважанням неадитивних ефектів генів, за екологічною стабільністю їх гібридів, одержаних як від прямих діалельних схрещувань, так і топкросів, а також за компонентами генетичної дисперсії. На підставі аналізу показано доцільність прогнозування ефективності доборів на первинних етапах селекційної оцінки гібридних популяцій залежно від генотипових особливостей сортів. Встановлено селекційну цінність сортів, гібридних комбінацій і ліній, які створено на їх базі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-31
Шифр НБУВ: РА369758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Заїка О.Л. 
Кальцієва сигналізація в хромафінних клітинах щура при дії факторів, що стимулюють секрецію: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / О.Л. Заїка ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Показано, що у хромафінних клітинах щура існують суттєві відмінності у формуванні внутрішньоклітинного кальцієвого транзієнту у відповідь на стимуляцію клітини різними факторами, що індукують секрецію, в результаті чого можливий вплив на процеси вивільнення катехоламінів. Показано існування двох різних популяцій клітинних відповідей за умов стимуляції хромафінної клітини ацетилхоліном (охарактеризовані як клітини I та II типів). Охарактеризовано й показано подібність динамічних параметрів індукованих ацетилхоліном внутрішньокальцієвих транзієнтів у клітинах I типу до транзієнтів, ініційованих нікотином, а в клітинах II типу - до транзієнтів, ініційованих мускарином. Виявлено, що в клітинах II типу в процесі генерації кальцівих транзієнтів у процесі стимуляції ацетилхоліном приймають участь внутрішньоклітинні джерела іонів кальцію. На підставі результатів дослідження виявлено, що існує функціональний поділ хроматофінних клітин: одна популяція з яких має в основному іонотропні нікотинові рецептори (I тип), інша - метаботропні мускаринові рецептори (II тип). Показано, що мітохондрії в гостроізольованих хромафінних клітинах здатні акумулювати дуже високі рівні концентрації кальцію та підтверджено їх значну роль у процесі виведення іонів кальцію з цитоплазми хромафінної клітини щура. З використанням цитохімічного методу показано, що охарактеризовані клітини I типу містять адреналін, клітини II типу - норадреналін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.1*021 +
Шифр НБУВ: РА327145

Рубрики:

      
4.

Заїка Є.Е. 
Клініко-гемодинамічні ефекти активаторів калієвих каналів у лікуванні хронічної серцевої недостатності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Є.Е. Заїка ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено вплив активатора калієвих каналів - нікорандилу, що призначався додокво до стандартної терапії хронічної серцевої недостатності, на клінічний перебіг захворювання, параметри центральної гемодинаміки, толерантність до фізичного навантаження та показники нейрогуморальної функції ендотелію. Обстежено 112 хворих. Встановлено, що включення до схеми терапії нікорандилу вітчизняного виробництва призвело до підвищення ефективності лікування, поліпшився клінічний перебіг хвороби. Висвітлено позитивні зміни параметрів центральної гемодинаміки та толерантності до фізичного навантаження. Доведено, що ефективність дії препарату частково пов'язана з його позитивним впливом на концентрацію деяких вазоактивних агентів у сироватці крові, зокрема ендотеліну-1 та циклічного гуанозинмонофосфату. Відзначено, що нікорандил є ефективнішим у пацієнтів похилого віку з тяжкою серцевою недостатністю ішемічної етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-3
Шифр НБУВ: РА313904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Заїка В.К. 
Лісівничо-фізіологічні особливості життєдіяльності соснових насаджень в зоні відчуження Чорнобильської АЕС: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 06.03.03 / В.К. Заїка ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2007. — 41 с. — укp.

Вивчено вплив хронічного комбінованого радіаційного опромінення на життєдіяльність соснових насаджень, які у період аварії на Чорнобильській АЕС поглинули різні дози гострого радіаційного опромінення, їх півсібових і сібсових потомств і лісових культур сосни звичайної. Для характеристики реакції сосни звичайної на радіолокаційний вплив вивчено морфофізіологічні показники, а саме: ріст, насіннєношення та приодне поновлення, морфолого-анатомічні показники хвої, формування фонду пластичних пігментів, інтенсивність фотосинтезу, біосинтезтерпенових вуглеводнів, біоелектричні потенціали, діелектричні параметри. Проаналізовано зміни морфолого-анатомічних і фізіолого-біохімічних показників у сосни в постчорнобильський період у зв'язку з нагромадженням дози хронічного радіаційного опромінння. Вивчено індивідуальну реакцію сосни звичайної на радіаційне опромінення. На підставі аналізу морфолого-анатомічних і фізіолого-біохімічних показників дерев та їх потомств на радіаційне опромінення запропоновано підходи до відбору радіорезистентних форм сосни звичайної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-273(4УКР-4КИЇ) +
Шифр НБУВ: РА349491

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Заїка В.Т. 
Методи підвищення ефективності електропостачання і енерговикористання підземних гірничих машин та установок вугільних шахт: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / В.Т. Заїка ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2001. — 34 с. — укp.

Вирішено науково-практичну проблему розвитку наукових і методологічних основ електропостачання та енергозаощадження для об'єктів електроенергетичного комплексу вугільної шахти. Обгрунтовано принципи декомпозиції систем електропостачання за рівнем узагальнення електричних навантажень. Розкрито нові властивості та характер залежностей техніко-економічних показників шахтних різнорідних електричних мереж стосовно точності визначення розрахункових електричних навантажень. Виявлено зв'язки та співвідношення між енергетичними і технологічними параметрами гірничих машин, потенціал електрозаощадження на виробничих ділянках та межі регулювальної спроможності енергоємних установок. Висвітлено нові підходи до енергоконтролю гірничої техніки на підземних роботах. Удосконалено методи розрахунку електричних навантажень та управління електроспоживанням. Розроблено моделі та засоби енергетичного моніторингу нового технічного рівня. Створено умови для підвищення ефективності електропостачання та рівня енерговикористання гірничих машин і установок вугільних шахт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.1-5 + И31-421
Шифр НБУВ: РА315383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Заїка С.С. 
Морфофункціональний стан ендокринних залоз в системі гіпофіз - наднирники - яєчники у великої рогатої худоби в умовах радіоактивного забруднення: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / С.С. Заїка ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Уперше в Україні проведено комплексні дослідження будови гіпофіза, наднирникових залоз яєчників у великої рогатої худоби (ВРХ), вирощеної на території III зони радіоактивного забруднення з застосуванням гістологічних, гістохімічних та морфометричних методик. Установлено, що малоінтенсивне іонізувальне опромінення спричинює зміни у мікроструктурі, а також абсолютних і відносних величин морфометричних показників досліджених органів. Відзначено, що ці зміни свідчать про розвиток патологічних і компенсаторно-пристосувальних процесів у організмі ВРХ. Установлено середні, тісні та зворотні показники кореляції між масою тіла тварин, органометричними та тканинними компонентами ендокринних залоз, що доводить залежність розвитку організму тварин від морфофункціонального стану гіпофіза, наднирникових залоз та яєчників ВРХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.95 + П60-271.25 +
Шифр НБУВ: РА340034

Рубрики:

      
8.

Заїка С.В. 
Особливості диференційованого застосування та порівняльна ефективність блокаторів Н+-К+-АТФ-ази в амбулаторному лікуванні пептичної виразки дванадцятипалої кишки (за даними комп'ютерної внутрішньошлункової pH-метрії): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / С.В. Заїка ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості впливу блокаторів Н+-К+-АТФ-ази на секрецію хлористоводневої кислоти в парієтальних клітинах шлунка у хворих на пептичну виразку дванадцятипалої кишки. Дослідження антисекреторної дії різних схем призначення блокаторів Н+-К+-АТФ-ази проведено в першу добу лікування, за тиждень і 2 - 3 дні після завершення курсового прийому фармакопрепаратів. На підставі методик комп'ютерної внутрішньошлункової pH- метрії обгрунтовано добову і разову дози блокаторів Н+-К+-АТФ-ази. Досліджено вплив блокаторів Н+-К+-АТФ-ази на інфікованість Helicobacter pylori. Розглянуто особливості антибактеріальної терапії Helicobacter pylori, призначеної після тиждня лікування блокаторами Н+-К+-АТФ-ази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА315734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Заїка І.В. 
Оцінка застосування алапініну та етацизіну у хворих на стабільну стенокардію напруження та постінфарктний кардіосклероз зі шлуночковою екстрасистолією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.В. Заїка ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 1998. — 15 с. — укp.

Дана оцінка застосування алапініну та етацизіну при стабільній стенокардії напруження, постінфарктному кардіосклерозі з порушенням ритму серця (екстрасистолічна аритмія, постійна форма мерехтливої аритмії в поєднанні зі шлуночковою екстрасистолією) як в умовах гострих фармакологічних тестів, так і при курсовому лікуванні. Проведено вивчення впливу алапініну та етацизіну на ЕКГ, периферичну, центральну та внутрішньосерцеву гемодинаміку, на стан деяких гормональних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52

Рубрики:

      
10.

Заїка М.В. 
Прозапальні цитокіни та оксидативний стрес у хворих на хронічну серцеву недостатність в динаміці лікування антагоністами рецепторів до ангіотензину ІІ: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / М.В. Заїка ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності діагностики прогресування дисфункції міокарда та розроблено оптимальні диференційовані підходи щодо терапії хронічної серцевої недостатності (ХСН) на підставі оцінювання маркерів неспецифічного запалення й оксидативного стресу. Вивчено стан показників прооксидантно-антиоксидантного балансу у хворих на ХСН I - III функціональних класів (ФК) за NYHA, досліджено його взаємозв'язок з клінічними факторами та показниками внутрішньосерцевої гемодинаміки. Визначено вміст медіаторів неспецифічного запалення та їх взаємозв'язки з клініко-гемодинамічними показниками у хворих на ХСН I - III ФК за NYHA. З'ясовано, що в організмі таких пацієнтів між біомаркерами неспецифічного запалення й оксидативного стресу існує взаємодія, визначено її характер. На підставі вивчення вмісту в сироватці крові 8-ізопростану, супероксиддисмутази та каталази встановлено динаміку оксидативного стресу у хворих на ХСН за умов застосування терапії. Визначено вплив досліджуваних режимів терапії на ФК ХСН і зміну показників внутрішньосерцевої гемодинаміки у обстежених осіб. Проведено порівняльне вивчення фармакологічних ефектів використаних терапевтичних режимів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09 + Р410.09
Шифр НБУВ: РА356719

Рубрики:

      
11.

Заїка О.А. 
Синтез і аналіз хвильової зубчастої передачі з двома гнучкими колесами і генератором ковзання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / О.А. Заїка ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено методи розрахунку та проектування хвильових зубчастих передач із двома гнучкими колесами та генератором ковзання. Завдяки підвищенню навантажувальної здатності та швидкохідності дані передачі здатні істотно поліпшити масо-габаритні характеристики приводу. Розроблено математичну модель і програми розрахунку на ЕОМ хвильових задач із двома гнучкими колесами та генератором ковзання, що враховують основні особливості роботи даних механізмів. Проведеними теоретичними й експериментальними дослідженнями натурного зразка доведено високу ефективність запропонованої методики та програмного забезпечення. На основні результатів дослідження одержано важливі для проектування відомості, виділено галузі, які не рекомендуються для роботи таких передач, запропоновано їх раціональні геометричні та режимні параметри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.558.8
Шифр НБУВ: РА312337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Заїка С.О. 
Строки у кримінальному процесі України в контексті європейських стандартів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.О. Заїка ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання розробки наукових засад інституту кримінально-процесуальних строків, удосконалення їх правової регламентації та практики застосування з метою підвищення ефективності кримінального судочинства, забезпечення прав і законних інтересів осіб, які беруть в ньому участь. На підставі аналізу чинного кримінально-процесуального законодавства України, проекту КПК України, міжнародних документів, які стосуються порядку провадження судочинства, рішень Європейського суду з прав людини, законодавства інших країн, судової статистики, результатів анкетування практичних працівників і наукових праць обгрунтовано теоретичні положення та викладено практичні рекомендації, спрямовані на вдосконалення діяльності слідчих, прокурорів і суддів щодо порядку обчислення та правової регламентації окремих видів кримінально-процесуальних строків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)6 + Х915.232.44 + Х916.8 +
Шифр НБУВ: РА343433

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Заїка П.О. 
Токсико-гігієнічна оцінка синтетичних піретроїдів ІІ типу лямбда-цигалотрину та циперметрину у курей: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / П.О. Заїка ; УААН, Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено методику визначення lambda-цигалотрину та циперметрину в органах і тканинах курей, у зелених рослинах та прикореневому грунті, що є важливим кроком до об'єктивної токсико-гігієнічної оцінки піретроїдів та якості отриманої продукції. Встановлено, що одноразове введення lambda-цигалотрину та циперметрину в дозах 12 та 30 мг/кг не призводить до значного порушення життєдіяльності організму курей. Препарати у вказаних дозах повністю виводяться через 14 діб після введення. Виявлено зміни у гематологічних, біохімічних, патоморфологічних показниках, що свідчить про потенційну небезпеку препаратів, їх переважно гепатоксичну дію. Тривале надходження в організм курей (60 діб) у дозі 2, 4 та 6 мг/кг призвело до нагромадження препаратів, насамперед, у жировій тканині та органах шлунково-кишкового тракту. Зміни біохімічних, гематологічних, патоморфологічних показників були тимчасовими, що свідчить про порушення енергетичного обміну та функціонального стану печінки. У процесі обробки рослин (картоплі та кукурудзи) в дозі 0,2 л/га залишки препаратів зникають через 28 діб після застосування. Рекомендований максимально допустимий рівень (МДР) lambda-цигалотрину та циперметрину у кормах для тварин складає: 0,02 мг/кг та 0,01 мг/кг (для птиці на відгодівлі).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.6,022
Шифр НБУВ: РА311299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Заїка В.М. 
Явища локалізації та міграції носіїв заряду в аморфних плівках кремнійорганічних сполук: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.М. Заїка ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено явища локалізації та міграції носіїв заряду в аморфних плівках кремнійорганічних сполук. Методом низькотемпературної термолюмінесценції та фракційного термовисвічування доведено, що пастками для носіїв заряду в аморфних плівках кремнійорганічних сполук є власні "хвостові" локалізовані стани. Доведено, що їх розподіл має квазінеперервний характер, а функція густини розподілу - гаусову форму. Визначено величину параметра енергетичного розупорядкування для ряду аморфних плівок кремнійорганічних сполук. Виявлено чинники, що впливають на величину параметра енергетичного розупорядкування аморфних плівок кремнійорганічних сполук. Досліджено фотодеградацію аморфних плівок поліметилфенілсилану. Виявлено, що внаслідок опромінення плівок поліметилфенілсілану ультрафіолетовим світлом за кімнатної температури утворюються глибокі пастки для носіїв заряду. Визначено умови, за яких процеси фотодеградації мають повністю оборотний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.224 + В379.226
Шифр НБУВ: РА310398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Мілова Ю. О. 
Розробка методів і алгоритмів кодів для передачі інформації з постійними та змінними параметрами по цифрових каналах зв'язку / Ю. О. Мілова. — Б.м., 2021 — укp.

Мілова Ю.О. Розробка методів і алгоритмів кодів для передачі інформації з постійними та змінними параметрами по цифрових каналах зв'язку. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю172 «Телекомунікації та радіотехніка» (17 - Електроніка та телекомунікації). – Державний університет телекомунікацій, Київ, 2021.Дисертація присвячена розробці нових принципів кодування та захисту від помилок і несанкціонованого доступу, результатом якого було обґрунтування і створення поліпараметричних блокових кодів, які можна використовувати для передачі двійкових і десяткових масивів інформації, і для захисту інформації від несанкціонованого доступу.Наукові положення, що виносяться на захист, висновки і рекомендації дисертації належать автору:˗ метод поліпараметричного кодування цифрової інформації;˗ представлення методики створення перевірочних комбінацій блокових лінійних кодів завдяки використанню декількох поліпараметричних сусідніх кодових слів, які пов'язані між собою функціональною залежністю;˗ створення двійкових та спеціальних двійкових поліпараметричних кільцевих кодів, перевірочні комбінації яких призначені для виявлення і виправлення канальних помилок і формуються на підставі векторів показників зсуву (ВПЗ) цих кодових слів;˗ отримання комбінацій цифрових поліпараметричних кодів, що виправляють помилки, представлених цілими десятковими числами, на базі розробленого методу, який використовує властивості і особливості нормованого натурального ряду. ˗ поетапне проріджування відрізка натурального ряду при створенні поліпараметричних блокових кодів, які представляються беззнаковими цілими десятковими числами, з метою зменшення величини кодового слова;˗ використання числових фракталів та їх властивостей, які дозволяють ефективно стискати і відновлювати будь-які натуральні числа, що дозволяє зменшити величину контенту, що передається по каналах зв'язку, створювати умови для запобігання несанкціонованому доступу до інформації, для кодування/декодування таких кодів запропонована фрактальна матриця.Дисертаційна робота має науково-практичний характер, її основні результати є оригінальними, математично обґрунтованими. Розглянуті в ній задачі є новим внеском у перспективний напрямок досліджень теорії підвищення завадостійкості інформації, що передається каналами зв'язку. Описані в дисертаційній роботі коди є універсальними. Вони досить легко пристосовуються для захисту інформації від несанкціонованого доступу.Ключові слова: кільцевий код; ідентифікатор; кодове слово; натуральний ряд; сигнальна послідовність; базовий вектор; числовий фрактал; стиснений еквівалент; числовий сумарний код; дуальна кратність; критерій стиснення; поліпараметричні коди; вектор показників зсуву, дельта-фактор.^UMilova J.A. The development of methods and algorithms of codes for information transmission with constant and variable parameters on digital communication channels. — Qualification academic work on the rights of the manuscript.The dissertation for obtaining an academic degree - Doctor of Philosophy in the field of study 172 "Telecommunications and radio engineering" (17 - Electronics and telecommunications). — State University of Telecommunications, Kyiv, 2021.The dissertation is devoted to the development of new principles of coding and protection against errors and unauthorized access, which resulted in the substantiation and creation of polyparametric block codes that can be used to transmit binary and decimal arrays of information, and to protect information from unauthorized access.Scientific provisions submitted for the defense, conclusions and recommendations of the dissertation belong to the author:˗ the method of polyparametric coding of digital information;˗ the presentation of the method for creating check patterns of block linear codes by using several polyparametric neighboring codewords, which are interconnected by functional dependency;˗ creation of binary and special binary polyparametric ring codes, the check patterns of which are designed to detect and correct channel errors and are formed on shift indicators vectors of codewords;˗ obtaining combinations of digital polyparametric codes that correct errors, represented by integer decimal numbers, based on the developed method, which uses the properties and features of the normalized natural sequence.˗ phased compression of a natural sequence segment when creating polyparametric block codes, which are represented by unsigned integer decimal numbers, in order to reduce the value of the codeword;˗ use of numerical fractals and their properties that allow you to effectively compress and recover any natural numbers, which can reduce the amount of content transmitted over communication channels, create conditions to prevent unauthorized access to information, the fractal matrix is used to encode/decode such codes.The dissertation has a scientific and practical nature, its main results are original, mathematically proved. The tasks considered are a new contribution to the perspective research direction of the theory of increase of the information noise tolerance transferred by communication channels.The codes described in the dissertation are universal. They are quite easy to adapt to protect information from unauthorized access.Keywords: ring code; identifier; codeword; natural sequence; signal sequence; base vector; numerical fractal; compressed equivalent; numerical summary code; compression criterion; poly-parametric codes; shift indicators vector, delta factor.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Харчевнікова Л. С. 
Механізм розвитку управлінського персоналу підприємств агропромислового виробництва / Л. С. Харчевнікова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена обґрунтуванню теоретично-методичних та прикладних засад управління розвитком управлінського персоналу аграрних підприємств. Ідентифіковано сутнісно-змістовні характеристики розвитку управлінського персоналу в системі його менеджменту. Обґрунтовано теоретичні засади застосування засобів функціональної підготовки управлінського персоналу в системі його розвитку. Визначено методичні засади організації та оцінювання ефективності використання управлінського персоналу підприємства агропромислового виробництва. Виявлено тенденції розвитку та використання систем та інструментів розвитку управлінського персоналу суб'єктами економічних відносин. Окреслено особливості формування систем розвитку управлінського персоналу, його функціональної підготовки та трансформації пропозиції на ринку освітніх послуг. Ідентифіковано організаційні засади інтегрування інструментів розвитку управлінського персоналу в менеджмент підприємств агропромислового виробництва. Обґрунтовано архітектоніку механізму розвитку управлінського персоналу в системі менеджменту підприємства. Визначено пріоритетні напрями розвитку управлінського персоналу в сучасних умовах. Ідентифіковано прогресивні та інноваційні організаційні рішення у сфері провадження інструментарію розвитку управлінського персоналу підприємств. Обґрунтовано концептуальні засади побудови та функціонування механізму функціональної підготовки управлінського персоналу, інтегрованого в систему менеджменту підприємства, які передбачають застосування засобів ідентифікації розбіжностей в потребах менеджменту та компетентностях кадрів управління з огляду на вирішення завдань розвитку підприємства з подальшим усуненням цих розбіжностей за рахунок використання інструментарію функціональної підготовки, підвищення професійності управлінського персоналу, створення умов для кар'єрного зростання вмотивованого персоналу управління, а також здійснення контролю економічної ефективності перелічених заходів та основної діяльності підприємства.^UThe dissertation is devoted to substantiation of theoretical-methodical and applied bases of management of development of administrative personnel of the agricultural enterprises. The essential and substantive characteristics of the development of management staff in the system of its management are identified. Theoretical bases of application of means of functional training of administrative personnel in the system of its development are substantiated. Methodical bases of the organization and estimation of efficiency of use of administrative personnel of the enterprise of agro-industrial production are defined. Trends in the development and use of systems and tools for the development of management personnel by the subjects of economic relations. Peculiarities of formation of systems of development of administrative personnel, its functional preparation and transformation of the offer in the market of educational services are outlined. The organizational bases of integration of tools of development of administrative personnel in management of the enterprises of agro-industrial production are identified. The architectonics of the mechanism of management personnel development in the enterprise management system is substantiated. The priority directions of development of managerial staff in modern conditions are determined. Progressive and innovative organizational decisions in the field of tools for the development of management personnel of enterprises have been identified. The conceptual principles of construction and operation of the mechanism of functional training of management personnel integrated into the management system of the enterprise are substantiated. improving the professionalism of management staff, creating conditions for career growth of motivated management staff, as well as monitoring the economic efficiency of these activities and the main activities of the enterprise.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Заїка С. В. 
Розробка складу та технології піномийного засобу протигрибкової дії / С. В. Заїка. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі розглянуто питання розробки складу й технології сучасного ЛЗ у формі шампуню комплексної дії на основі ПАР різного похо-дження та таких АФІ: октопірокс (протигрибкова, антимікробна активності), α-ліпоєва кислота (протизапальна, репаративна активності), гідроксіетилсечовина (зволожувальна активність). Завдяки проведеним комплексним дослідженням на-уково обґрунтовано й експериментально підтверджено склад і технологію лікува-льного шампуню, призначеного для лікування СД та догляду за шкірою голови в період ремісії захворювання. Технологію шампуню апробовано в лабораторних і промислових умовах виробництва. Розроблено методи якісного і кількісного ви-значення АФІ методом ВЕРХ. Визначено показники якості ЛЗ, термін придатнос-ті та умови зберігання у флаконах ПЕТ. Розроблено специфікацію на шампунь під умовною назвою «Ліпо-пірокс», що передбачає ідентифікацію октопіроксу, α-ліпоєвої кислоти та гідроксіетилсечовини, їх кількісне визначення, мікробіологіч-ну чистоту, однорідність, рівень рН, піноутворювальну здатність, масову частку аніонних ПАР, масову частку хлоридів та масу вмісту паковання. Доведено, що розроблений шампунь мав стабільні показники, які закладено в проєкт МКЯ. За результатами проведених досліджень визначено термін придатності шампуню, що становив 2 роки в обраній тарі. Розроблений ЛЗ в обраній формі випуску (шампунь) вперше в Україні буде запроваджено у виробництво ПАТ «Хімфармзавод “Червона зірка”», м. Харків. Окремі фрагменти роботи впроваджені в освітній процес кафедр низки фа-рмацевтичних і медичних закладів вищої освіти^UThe dissertation is devoted to the development of the composition and technol-ogy of modern drugs (shampoo) of complex action based on APhI: octopirox (anti-fungal, antimicrobial activity), α-lipoic acid (anti-inflammatory, reparative activity), hydroxyethylurea (hydrating effect). As a result of this complex study, the composition and technology of the therapeutic shampoo designed for the treatment of SD and scalp care during remission of the disease were scientifically substantiated and experimentally confirmed. Shampoo technology has been tested in laboratory and industrial manufacturing conditions. Methods for qualitative and quantitative determination of APhI by HPLC method have been developed. The quality parameters of drugs were determined, the shelf life and storage conditions were established. We developed a specification for shampoo under the conventional name "Lipo-Pyrox", which provides for the identification of APhI, their quantification, microbiological cleanliness, homogeneity, pH level, foaming ability, mass fraction of anionic surfactants, mass fraction of chlorides and the mass of the initial container. It is proven that the developed shampoo has stable parameters, which are included in the design of the project СQM. According to the results of the research, the shelf life of the shampoo is determined, which is 2 years in the chosen container. The developed drug in the chosen form of production (shampoo) for the first time in Ukraine will be introduced in the manufacture of the PJSC "Chervona Zirka"Chemical & Pharmaceu-tical Plant" (Kharkiv). Some fragments of the work wereintroduced into the research work and ed-ucational process of a number of pharmaceutical and medical institutions of higher education in Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Бреславський В. О. 
Моделі та методики підвищення ефективності функціонування самоорганізованих радіомереж / В. О. Бреславський. — Б.м., 2021 — укp.

Бреславський В.О. Моделі та методики підвищення ефективності функціонування самоорганизованих радіомереж. - Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.12.02 – телекомунікаційні системи та мережі. –Державний університет телекомунікацій, Київ, 2021.В роботі вирішено актуальне наукове завдання, щодо розробки науково-методичного апарату підвищення ефективності функціонування (підвищення зв'язності, пропускної здатності та живучості) самоорганізованих радіомереж нової генерації. Запропоновано модель оцінки живучості самоорганізуючої бездротової мережі із радіозасобами технології SDR, який дозволяє оцінити чинники, що її визначають, окремо і, таким чином, визначити шляхи підвищення живучості мережі з програмно-конфігурованимирадіозасобами.Вдосконалено методику розрахунку мобільності самоорганізованої бездротової мережі, яка розроблена на основі нового системного критерію мобільності, який на відміну від існуючих моделей враховує динаміку змін пропускної здатності з обсягом переданих данихВдосконалено методику оцінки зв'язності радіозасобів на основі технології SDR самоорганізованної мережі нової генерації. Самоорганізовані мережі (СОМ), на відміну від проводових і стільникових мереж, не мають можливості управляти потоками даних через базові станції (точки доступу) внаслідок їх відсутності.Ключові слова:самоорганізовані радіомережі, зв'язаність, пропускна здатність, живучість вузлів передачі, ефективність функціонування, маршрутизація.^UA large number of experienced telecommunication field professionals have focused their scientific works on general aspects and methods aiming to increase the connectivity, bandwidth and survivability of radio networks. For example: Н. Бандурко, В. Толубко, Л.Беркман; to the theory of survivability of radio systems were made by О. Сабунин, В. Левин, В. Заїка, К. Строчак; and to the theory of increasing connectivity were made by О. Головін, А. Тяжев, Н. Бугой, В.Плаксієнко, Ю. Хлапонін. Scientific novelty of the results of this research is as follows:The influence of different conditions of radio wave propagation on the connectivity of radio facilities based on the SDR technology was revealed. An algorithm for calculating the throughput of a self-organizing network with radio devices of the SDR technology is proposed. The broadband network throughput has been determined and its statistical model is proposed for a multipath radio communication channel with the statistics. A model is proposed to assess the survivability of a self-organizing wireless network with the SDR technology radio devices. The methodology for calculating mobility of a self-organizing wireless network has been improved. It has been developed on the basis of a new systemic criterion for mobility, which, in contrast to existing models, takes into account the dynamics of changes.The method for calculating the connectivity of radio facilities based on the SDR technology of a new generation self-organizing network has been improved. Feature: Self-organizing networks (SON), in contrast to wired and cellular networks, do not control data flows through base stations (access points) due to the absence of the latters.This thesis research contains calculation of connectivity and a mathematical model that has been created to assess the required density of radio n odes in the network. This enables to determine the number of radio facilities COM (N) as a function of the radio communication range (R) and the COM area (S).A routing algorithm for self-organizing radio networks has been developed.Key words: self-organizing radio networks, connectivity, throughput, survivability, transmission nodes, operational efficiency and routing.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Каленюк Ю. С. 
Лісівничо-екологічна роль липи серцелистої в грабових дібровах Західного Поділля / Ю. С. Каленюк. — Б.м., 2021 — укp.

Проведено комплексні лісівничо-біологічні дослідження у складних мішаних дубових лісостанах різного віку і видового складу та показано вплив липи на ріст і формування деревостанів, стан і життєдіяльність дуба звичайного, формування лісової підстилки, агрохімічні показники ґрунту, а також лісовідновні процеси у лісових фітоценозах. Виявлено залежність росту дуба від частки липи у складі деревостанів та від її висоти. Обґрунтовано вплив липи на санітарний стан дуба і формування водяних пагонів. Встановлено залежності формування загальної маси фізіологічно активних коренів, запасу лісової підстилки, агрохімічних показників ґрунту та мікрокліматичних умов під наметом деревостанів від частки липи у їх складі. За результатами вивчення електрофізіологічних показників (імпедансу, поляризаційної ємності, біоелектричних потенціалів) встановлено взаємовплив дуба і липи на інтенсивність проходження процесів життєдіяльності. Охарактеризовано особливості формування підросту липи та інших деревних видів у деревостанах і на зрубах. Запропоновано особливості формування оптимального видового складу деревостанів за участю липи для умов свіжої грабової діброви.^UIt is established that different by age oak trees grow according to Ia -I b quality classes in stands. The small-leaved lime share in their composition varies within 2-8 units and lags behind oak in height by 10.0-46.1%. The sanitary index of oak varies in the range of 1.36-2.65. The total mass of physiologically active roots in the 60-cm soil layer is 11.82-20.71 kg ∙ (m2)-1. 64.5–86.0% of roots are concentrated in the upper 10-cm layer of soil. The total stock of forest litter in the stands was 0.28-1.34 kg ∙ (m2) -1 with a share of 22 leaves in its composition of 51.5-86.3%. Studies of soils' acidity have shown that stands mainly grow on very strongly acidic and strongly acidic soils. Soils close to the neutral reaction were formed in stands with a small-leaved lime share in their composition of 6-10 units. The correlation (r) of soil pH with the proportion of smallleaved lime in the stands is 0.88. It is shown that stands are characterized by significant variability with hydrolytic acidity of soils (2.10-10.66) and the amount of absorbed bases (3.00-14.13 mg-eq. (100 g)-1 of soil. In stands with a predominance of small-leaved lime in their composition, the value of hydrolytic acidity decreased. The correlation between the degree of saturation of the soil with absorbed bases and the proportion of small-leaved lime was direct and close (r = 0.74), and the hydrolytic acidity was close and inverse (r = -0.72). The amount of absorbed bases in the soil with a predominance of small-leaved lime in stands, or its significant representation in their composition, was characterized by an apparent growth of relatively pure oak stands or stands with a predominance of oak and hornbeam. It was found that the amount of easily hydrolyzed nitrogen in the upper 10-cm soil layer varies in the range of 9.8-28.0, and mobile phosphorus - 6.1-19.7 mg ∙ (100 g)-1 of soil. We have not observed the changes of these indicators by the number of small-leaved lime units in stands. The content of exchangeable potassium in the soil was relatively high and was 10.4-23.3 mg (100 g)-1 of soil. The humus concentration in the upper 10 cm soil layer varied from 1.79 to 6.35%. About 0.6-20.2% of incoming solar energy penetrates the canopy of the stand. It was found that under the tree canopy, the average daily air temperature decreased by 2.8-18.4%, and the level of humidity elevated by 2.6-41.4%. The impedance in small-leaved lime in the middle of the growing season was 5.0- 9.4 kOm, and the polarization capacity - 1.58-3.86 nF. In oak, those parameters were, respectively, varying in the range of 5.5-9.7 kOm and 1.92-2.73 nF. The intensity of the oak's vital processes in stands was determined to a greater extent by the excess of its height over other tree species rather than their share in stand composition. The average daily indicators of bioelectric potentials of oak trees in stands range from -43.0 to -102.4 mV, and in small-leaved lime, they are in the range of -58.6 - -116.5 mV. The excess of absolute BEP indicators of oak trees in mixed oak-small-leaved lime stands over pure oak stands was 9.6-129.6%. These parameters were the highest in forests, where oak exceeds small-leaved lime in height and diameter, and its share in their composition is 1-5 units. In small-leaved lime, where its share in stand composition is 5-6 units, the absolute average daily biopotentials exceed the value of pure small-leaved lime stand by 7.0-23.2%. The total amount of tree undergrowth varies from 1.13 to 10.27 thousand specimens ∙ ha-1 . It is represented by common and red oak, common ash, Norway maple and sycamore, elm, hornbeam, small-leaved lime, rowan, and European beech. The predominant number of plots is dominated by 1-3-year-old undergrowth. In 59% of stands, its share is 50-100%. Among the tree species, maple, sycamore, hornbeam and elm are best regenerated naturally. Their age in the stands reaches 4-8 years and older. Oak undergrowth occurs in 72.3% and small-leaved lime in 45.5% of the experimental plots. The number of small undergrowth is 50-100%. The stands are dominated by medium (41.1-54.1%) and very weakened (19.1-41.8%) undergrowth. The share of healthy undergrowth is 14.0-30.5%. The occurrence of undergrowth in stands varies between 30-95%. Natural seed regeneration of small-leaved lime (55-275 specimens ∙ ha-1) was detected in 38% of the surveyed 1-5-year-old fellings. It is shown that an increase in chlorophyll content by 16.9-49.2% and carotenoids by 16.9-49.2% is the adaptation of small-leaved lime undergrowth to the forest environment. This adaptive mechanism also includes increasing the ratio of chlorophyll a / b by 15.2-39, 1% and the amount of chlorophyll to the content of carotenoids - by 15.2-39.1%. It was proposed that to form the optimal composition of stands, at the age of maturity, it should have a density of at least 30-35 m2 ∙ ha-1 and include 6-7 units of oak, 1- 2 - hornbeam, 2-3 - small-leaved lime, as well as cherries


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Кітура О. В. 
Методика формування системи управління транспортною мережею зв'язку: автореферат дис. ... д.філософ : 172 / О. В. Кітура. — Б.м., 2023 — укp.

Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії в галузі знань 17–Електроніка та телекомунікації за спеціальністю 172 –Телекомунікації та радіотехніка. – Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій. – Київ, 2023.Дисертаційна робота присвячена розробці методики формування системи управління транспортною мережею зв'язкуВ першому розділі проведено аналіз підходів до побудови систем управління транспортними мережами зв'язку. Обґрунтовано вибір технології Carrier Ethernet для побудови перспективної системи управління транспортною мережею зв’язку та сформовано наукове завдання та мета роботи. У прикінцевій частині першого розділу, враховуючи проведений аналіз та виявлені проблеми, сформовано цілі та завдання дослідження. А саме, для досягнення мети роботи:– визначено та досліджено основні складові механізми моделі управління транспортною мережею зв’язку, що впливають на якість її функціонування;– розроблено часткові концептуальні складові моделі системи управління транспортною мережею зв’язку;– розроблено цілісну методику формування системи управління транспортною мережею зв’язку;Об'єктом дослідження є система управління транспортною мережею зв'язку. Предметом дослідження є моделі та методики формування системи управління транспортною мережею зв'язку.В другому розділі розроблено модель процесу взаємодії фрагмента транспортної мережі зв’язку і вузла мультиагентної системи управління (МАСУ), яка, на відміну від існуючих, дозволяє оцінити час, що витрачається на обробку повідомлень у МАСУ, залежно від різних характеристик технічної підсистеми. Визначені особливості СУ ТМЗ та її можливості щодо функціонування за призначенням. Подано трирівневу концептуальну модель системи управління ТМЗ з вказівкою ролі та місця МАСУ. Розроблено модель процесу взаємодії фрагмента транспортної мережі зв’язку і вузла мультиагентної системи управління. В третьому розділі подано моделі процесів управління транспортною мережею зв'язку на основі технології CARRIER ETHERNET. На основі розробленої в розділі 2 концептуальної моделі системи управліннґ транспортною мережею зв’язку виділено підмножину незалежних підпроцесів, на основі яких сформовано три ключові процеси управління, що протікають в МАСУ для досягнення різних цілей та завдань управління.^UQualifying scientific work on manuscript rights.Dissertation for obtaining the scientific degree of Doctor of Philosophy in the field of knowledge 17-Electronics and telecommunications in the specialty 172-Telecommunications and radio engineering. - State University of Information and Communication Technologies. - Kyiv, 2023.The dissertation work is devoted to the development of the method of forming the management system of the transport communication networkIn the first section, an analysis of approaches to the construction of management systems for transport communication networks is carried out. The choice of Carrier Ethernet technology for the construction of a prospective management system of the transport communication network is substantiated, and the scientific task and goal of the work are formed. In the final part of the first chapter, taking into account the conducted analysis and identified problems, the goals and tasks of the research are formed. Namely, to achieve the goal of the work:– the main constituent mechanisms of the communication transport network management model affecting the quality of its functioning were determined and investigated;– partial conceptual component models of the communication transport network management system were developed;– a comprehensive methodology for the formation of a transport communication network management system was developed;The object of the research is the management system of the transport communication network.The subject of the research is the models and methods of forming the management system of the transport communication network.In the second section, a model of the process of interaction between a fragment of a communication transport network and a node of a multi-agent control system (MASU) is developed, which, unlike the existing ones, allows to estimate the time spent on processing messages in the MASU, depending on various characteristics of the technical subsystem.The specific features of the TMZ system and its possibilities for functioning as intended have been determined. A three-level conceptual model of the TMZ management system with an indication of the role and place of the MASU is presented. A model of the process of interaction between a fragment of the communication transport network and a node of the multi-agent control system has been developed.The third section presents models of transport communication network management processes based on CARRIER ETHERNET technology. Based on the conceptual model of the communication transport network management system developed in Chapter 2, a subset of independent sub-processes was selected, on the basis of which three key management processes were formed that flow in the MASU to achieve various management goals and objectives.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського