Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (95)Книжкові видання та компакт-диски (131)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ДУБРОВСЬК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Дубровська І.Б. 
Біблійно-християнська метафора в німецькій мові: номінативний аспект: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.Б. Дубровська ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Уточнено статус і характер метафори в німецькій мові; досліджено її відношення до метонімії та символу, а також особливості функціонування в технологічній та художній літературі, пресі та мистецтвознавстві. Аналіз номінативних типів метафоричних одиниць здійснено на основі їх зовнішньої структури, семантики, джерела походження та функції у мові. Згідно з номінативним аспектом виділено групи метафоричних одиниць. Наголошено на тенденції до стягнення форм біблійно-християнських одиниць, утворених шляхом метафоризації.За характером метафоризації розглянуто різні групи метафоричних біблійно-християнських одиниць: антономазійні, фітонімічні, зоонімічні, соматичні, символічні. Метафоричні фразеологічні та параміологічні одиниці розподілено за семантичними групами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-3
Шифр НБУВ: РА316804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Дубровська 
Вивчення молекулярно-генетичних механізмів пухлинної прогресії при Ph'- позитивних лейкеміях та їх діагностика: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Анна Миколаївна Дубровська ; НАН України; Інститут клітинної біології і генетичної інженерії. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022-2
Шифр НБУВ: РА323101

Рубрики:

      
3.

Дубровський С. С. 
Визначення термоциклічної довговічності деталей газотурбінних двигунів із жароміцних матеріалів з урахуванням експлуатаційних навантажень: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.03 / С. С. Дубровський ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено й атестовано експериментальне устаткування, методи та програми проведення випробувань. Побудовано модель термоциклічної довговічності жароміцних матеріалів. Розроблено метод кількісного оцінювання коефіцієнта відносної довговічності. Одержано значення коефіцієнта, які рекомендовано для уточнених розрахунків термоциклічної довговічності матеріалів за допомогою гіпотези лінійного підсумовування пошкоджень. Розроблено метод розрахунку циклічних температурних полів у зразках. Достовірність методів підтверджено експериментальними даними. Встановлено оптимальні значення коефіцієнта асиметрії. Розроблено рекомендації з підвищення довговічності деталей, що піддаються дії термоциклічного навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-04-016
Шифр НБУВ: РА369823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Дубровська В.В. 
Гідродинаміка та тепломасообмін у змішуючому конденсаторі з сітчастою насадкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.05 / В.В. Дубровська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація містить результати експериментальних досліджень процесів гідродинаміки і тепло- і масопереносу при кондесації пари з парогазової суміші у змішуючому кондесаторі з сітчастою насадкою. Встановлено вплив геометричних рідин на гідродинамічні характеристики насадок. Запропоновані емпіричні залежності для розрахунку гідравлічного опору, утримуючої властивості рідини і граничних режимів роботи змішуючого кондесатора. На основі дослідження середніх коефіцієнтів тепло- і масовіддачі виявлено вплив геометричних параметрів насадок, швидкості руху суміші на інтенсивність процесів тепло- і масовіддачі. Запропоновані емпіричні залежності для розрахунку цих процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З311.13

Рубрики:

      
5.

Дубровська А. С. 
Дискурс ірраціонального в романістиці В. Винниченка: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / А. С. Дубровська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Проаналізовано механізми художнього втілення дискурсу ірраціонального - психічного та містичного. Аналіз психічного ірраціонального пов'язаний з показом психосвіту персонажів - дослідженням упливів інстинктів Еросу та Танатосу на поведінку дисгармонійних рефлектуючих особистостей, внутрішня нецілісність яких спричинює нестабільні психічні стани, появу ідеї-фікс "надлюдини". Опосередкованим виявом психічного ірраціонального став простір, позначений негативними конотаціями темного, "чужого", подвійного простору (реального й фантасмагоричного), представленого в міфологічній, символічній і психологічній складових. Конкретизовано опозиції "життя" / "смерть", "вічне"/ "минуще", "краса" / "потворність", "свій" / "чужий" як прояви "інобуття" під час аналізу тріади "Дім" - "Антидім" - "бездомність". Спостереження за перетворенням "Дому" як осередку Роду на хтонічний простір представлено як вивчення впливів психосвіту персонажів на динаміку процесу такої трансформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА=411.4)6-4 Винниченко В. К. + Ш5(411.4=4ФРА)6-4
Шифр НБУВ: РА380669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Дубровський О.Л. 
Клонування, бактеріальна експресія та цитокіноподібна активність С-кінцевого некаталітичного модуля тирозил-тРНК синтетази вищих еукаріотів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / О.Л. Дубровський ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Розглянуто цитокіноподібну активність С-кінцевого некаталітичного модуля тирозил-тРНК синтетази з печінки бика, що виявляє високу гомологію з цитокіном ЕМАРП. Досліджено біологічну активність рекомбінатного ізольованого С-кінцевого некаталітичного модуля тирозил-тРНК синтетази. Доведено прокоагуляційний ефект некаталітичного модуля на клітини ендотелію пупкового канатика людини, що полягає в збільшенні концентрації тромбопластину на клітинній поверхні. З'ясовано також хемокінову активність некаталітичного модуля, яка полягає в індукуванні міграції моноцитів. Виявлено відсутність імунологічного перехресту з рекомбінантним ЕМАРП у Вестерн-блот аналізі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522*725.111.46*440.44*445.15
Шифр НБУВ: РА313443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Дубровська Г.М. 
Літургічна символіка у російській музиці кінця XIX - початку XX століття: феномен С.В. Рахманінова: автореф. дис... канд. мистецтвзнав.: 17.00.03 / Г.М. Дубровська ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2009. — 18 с. — укp.

Грунтуючись на визначенні російської музики кінця XIX - початку XX ст. у богоcлословсmкій, філософській та музично-культурологічній літературі, запропоновано систему стильового аналізу духовних і світських творів, а також визначення музичного символу та літургічної інтонації як генеральної інтонації епохи. Як стильові детермінанти виділено музичний іконопис, стиль Фаворського світла, соборність у фортепіанному концерті. В інтонаційній сфері виявлено характерні православно-літургічні символи, проведено паралелі з західyо-католицькою символікою, а також виділено літургічний ладо-гармонійний комплекс. Увагу приділено творчості С.В. Рахманінова як найбільш яскравому прикладу взаємодії духовної та світської традиції. Символічні основи його творчості виявлено на підгрунті символічної теорії російських релігійних філософів (П. Флоренського, А. Лосєва, С. Аверінцева), пов'язаної з православним культом. Розкрито суть понять "музичне богослов'я", "літургічна символіка", "добове богослужбове коло", "літургічний ритм сходження" у творчості С.В. Рахманінова. Виділено специфіку російського фортепіанного концерту як соборного жанру (на прикладі Другого та Третього концертів С.В. Рахманінова). Виявлено основні символи у творчості композитора, зокрема, літургічні й апокаліптичні, проведено значні паралелі між світською (переважно фортепіанною та духовною музикою, визначено його фортепіанний стиль як симфолітургійний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-03(4РОС)53-81 Рахманінов С. + Щ313(4РОС)53-064 +
Шифр НБУВ: РА364106

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Дубровська 
Релятивістський розрахунок характеристик бета розпаду ядер на основі оптимізованого методу Дірака-Фока: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.16 / Юлія Володимирівна Дубровська ; Одеський національний політехнічний ун-т. — О., 2008. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.3,022
Шифр НБУВ: РА357284

Рубрики:

      
9.

Дубровська Л.О. 
Розвиток принципу індивідуального підходу у вітчизняній педагогічній думці другої половини XIX століття: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.О. Дубровська ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2001. — 22 с. — укp.

На підставі узагальнення теоретико-практичної спадщини відомих представників вітчизняної педагогічної думки, історико-педагогічної літератури, матеріалів законодавчого характеру та педагогічної періодики встановлено витоки, динаміку розвитку теорії та практики індивідуального підходу в історії вітчизняної педагогіки. Висвітлено внесок вітчизняних і зарубіжних педагогів в обгрунтування принципу індивідуального підходу. Визначено напрями творчого використання здобутків прогресивної педагогіки для реального проникнення особистісно-орієнтованої педагогіки у шкільну практику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)5 + Ч421.223.7
Шифр НБУВ: РА315737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Дубровський І.М. 
Система соціального партнерства як регулятор соціально-трудових відносин в умовах трансформації українського суспільства (соціологічний аналіз): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / І.М. Дубровський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми регулювання соціально-трудових відносин за умов трансформації українського суспільства. Глибока системна криза, що охопила транзитний соціум, акумулює основні протиріччя в соціально-економічній сфері, які породжуються протилежними, часом суперечливими інтересами найбільш дистанційованих соціальних груп - роботодавців, найманих працівників і держави, а також відсутністю ефективної системи, механізмів їх узгодження. Детально вивчено систему соціального партнерства, розроблено його соціологічну концепцію, обгрунтовано можливість застосування принципів останнього в сучасній Україні. Проаналізовано функції системи соціального партнерства, об'єктивні умови та суб'єктивні чинники, що детермінують її становлення та функціонування. Розглянуто різні моделі інституціалізації соціального партнерства, можливості використання зарубіжного досвіду в Україні. Надано характеристику особливостей трансформації соціально-трудових відносин, механізмів регулювання ринку праці, розкрито причини його деформацій та шляхи їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641.216
Шифр НБУВ: РА315648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Дубровська Є. В. 
Управління дебіторською заборгованістю підприємств вантажного автотранспорту: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Є. В. Дубровська ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2010. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Визначено економічну сутність поняття "дебіторська заборгованість" та удосконалено класифікацію даного виду заборгованості. Встановлено характер взаємозв'язку понять "управління дебіторською заборгованістю" та "керованість дебіторської заборгованості". Систематизовано методи управління дебіторською заборгованістю, обгрунтовано їх пріоритетність на підприємствах вантажного автотранспорту. Розроблено багатокритеріальну систему оцінювання керованості дебіторської заборгованості. Сформовано механізм формування диференційованої політики на засадах керованості дебіторської заборгованості. Удосконалено методичні основи оцінювання кредиспроможності замовників послуг з транспортування вантажів. Розроблено методичний підхід до інкасації дебіторської заборгованості підприємств вантажного автотранспорту на підставі розробленого алгоритму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)373.310.23-93-21
Шифр НБУВ: РА378134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Петросян В. М. 
Визначення експлуатаційних параметрів воднотранспортних споруд типу «больверк» / В. М. Петросян. — Б.м., 2019 — укp.

Робота присвячена визначенню реальних значень технічних параметрів воднотранспортних споруд типу «больверк», які враховуються при експлуатації розглянутих споруд. Зокрема, уточнення погонних значень жорсткісних і геометричних характеристик шпунтових стінок з паль коритного профілю з урахуванням реалізації сил тертя в замкових з'єднаннях шпунтових паль у конкретних інженерно-геологічних умовах дозволяє збільшити точність визначення несучої здатності споруди, підвищити надійність її технічної експлуатаціїВиконані повномасштабні натурні й модельні лабораторні експериментальні дослідження взаємодії шпунтових паль у замкових з'єднаннях з урахуванням впливу ґрунтового і водного середовищ; визначені залежності, що характеризують розвиток сил тертя в замках шпунтових паль у різних умовах.Розроблена методика розрахунків споруд типу «больверк» з урахуванням експериментально виявленої специфіки використання шпунтових паль коритного профілю. Розрахункова модель дозволяє відобразити залежності сил тертя в замкових з'єднаннях шпунтових паль від їх взаємних відносних переміщень.Проведено чисельне моделювання й розрахункове обґрунтування для оцінки напружено-деформованого стану системи «шпунтова стінка - ґрунтове середовище». Установлений істотний вплив умов силової взаємодії шпунтових паль у замкових з'єднаннях больверку на погонні значення жорсткісних і геометричних характеристик шпунтової стінки з паль коритного профілю. Зокрема, для досліджених типів сталевих прокатних шпунтових паль із замками типу Ларсен і ґрунтових умов, прийнятих у натурних і лабораторних умовах, а також при чисельному моделюванні, величини реалізованих погонних моменту інерції й моменту опору стінки можуть становити 35-40% від каталожних значень їх виробників.Розроблені раціональні конструкторсько-технологічні рішення для шпунтових стінок з паль коритного профілю, що дозволяють зменшити взаємні переміщення шпунтових паль у замкових з'єднаннях і підвищити ступінь їх спільної роботи.^UDissertation is devoted to determination of real values of technical parameters of water- transport sheet piling structures, which are taken into account during structures operation. In particular, are refined running values of rigidity and geometrical characteristics of sheet piling made of U-sections regarding concrete soil conditions. It may possible to improve determination of structure's bearing capacity and to increase reliability of its technical maintenance.Full-scale in-situ tests as well as model laboratory investigations are provided to study sheet piles interaction in interlocks taking into account influence of soil and water media. During experiments, dependencies describing development of friction forces in the interlocks are determined for different conditions.On the base of experimentally determined peculiarities of U-section piles behavior a method of sheet piling calculation was worked out. Calculation model reflects dependencies between friction forces in the interlocks and piles relative mutual displacementsTo determine stressed-deformed state of the system “sheet piling – soil media” numerical modeling has been fulfilled. Essential influence of conditions of sheet piles interaction in the interlocks on sheet piling rigidity and geometrical characteristics was found. Particularly, for considered sheet piles with Larssen type interlocks and local soil conditions, realized running values of moment of inertia and section modulus may reach only 35-40% of catalogue's values presented by sheet piles producers.Rational design and technological solutions for sheet piling made of U-sections are worked out. These solutions allow to decrease mutual displacements of piles in the interlocks and to increase the degree of their joint work.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Калюжний О. В. 
Вдосконалення технічної експлуатації воднотранспортних портових гідротехнічних споруд гравітаційно-пальового типу / О. В. Калюжний. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена питанням вдосконалення технічної експлуатації воднотранспортних портових гідротехнічних споруд шляхом розробки і дослідження інноваційних конструкторсько-технологічних рішень і методів визначення навантажень від бічного тиску ґрунту на підпірні стінки досліджуваних споруд. Розроблено нове конструкторсько-технологічне рішення гравітаційнопальового спорудження, що покращує його техніко-економічні параметри, для застосування при реконструкції, модернізації або будівництві засобів водного транспорту. Досліджено та застосовано нові підходи до визначення навантажень на гідротехнічні розпірні споруди від бічного тиску ґрунту в стані спокою при проектуванні і розрахунку споруд гравітаційно-пальового типу. Введено та обґрунтовано нові базові поняття, що розкривають особливості сприйняття розглянутими конструкціями навантажень від тиску ґрунту. Шляхом математичного моделювання досліджено особливості впливу кінематики системи «споруда − ґрунтове середовище» на сприйняття навантажень від бічного тиску ґрунту.Результати застосування досліджень при аналізі напружено-деформованого стану та оцінці резервів (дефіцитів) несучої здатності експлуатованих воднотранспортних об'єктів (Одеський морський торговельний порт та ін.) підтвердили ефективність використання розроблених методів і рішень.^UDissertation is devoted to problems of improvement of technical operation of water-transport port hydrotechnical structures by working out and researching innovated construction-technological solutions and methods of definition of loadings caused by soillateral pressure on retaining walls of studied structures. New construction-technological solution of a gravity-piled facility improving its technical and economic parameters is developed for use in reconstruction, modernization and building of means of water transport. New approaches to definition of loadings upon hydrotechnical retaining structures caused by soil lateral pressure are studied and applied at designing and calculating of constructions of gravity-piled type. The new base concepts describing features ofperception of soil pressure at rest by considered facilities are presented and proved. By mathematical modeling peculiarities of influence of kinematics of system «structure − soil media» on perception of loadings from lateral soil pressure are researched.Results of study applications at the analysis of the stressed-deformed state and an estimation of reserves (deficiencies) of bearing capacity of operated water-transport objects, have confirmed efficiency of use of the developed methods and solutions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Оганесян В. Т. 
Підвищення несучої здатності анкерних опор воднотранспортних споруд типу «больверк» / В. Т. Оганесян. — Б.м., 2020 — укp.

Робота присвячена створенню та дослідженню анкерного пристрою воднотранспортної споруди типу «больверк» з метою максимальної реалізації резервів несучої здатності споруди при мінімальних витратах матеріалів і ресурсів при проектуванні і будівництві нових конструкцій «больверків», а також при експлуатації та ремонті/реконструкції існуючих. Досліджений інноваційний (отриманий патент України) анкерний пристрій больверка у вигляді «гребінки» з декількох анкерних плит, з'єднаних загальним сердечником. Цей пристрій у вигляді «гребінки» забезпечує вирішення таких важливих завдань, як підвищення несучої здатності причалів типу «больверк» за рахунок особливостей конструкції (при однаковій матеріаломісткості, що відповідає матеріаломісткості типової конструкції анкерної плити), а також зниження матеріаломісткості (при однаковій несучій здатності, що й у типової конструкції анкерної плити). Результати експериментального дослідження анкерного пристрою інноваційної конструкції у вигляді «гребінки» підтвердили ефективність нового пристрою в порівнянні з типовою конструкцією анкерної опори (одиночна вертикальна плита).Аналіз результатів порівняльних розрахунків, виконаних за відомими методами і теоріями, дозволяє зробити наступні висновки: методи, що ґрунтуються на теорії Кулона, а також які уточнюють її в частині розгляду пасивного тиску (тиску опору) ґрунту засипки (зокрема, розробки А.Я. Будіна, З.В. Цагарелі), призводять до заниження значень несучої здатності досліджуваного анкерного пристрою порівняно з експериментально отриманими даними (заниження відзначається в інтервалі 39-69 % в залежності від застосовуваного методу і локалізації плит «гребінки»); методи, засновані на теорії граничного напруженого стану ґрунтового середовища, призводять до суттєвого завищення значень несучої здатностідосліджуваного анкерного пристрою в порівнянні з експериментально отриманими даними. Так, при використанні залежностей деяких нормативних документів завищення значень спостерігається від 59 % до 342 % (в залежності відзастосовуваного методу та локалізації плит «гребінки»). В той же час, уточнення цієї теорії, запропоновані П.І. Яковлєвим, дозволяють зменшити зазначені завищення до інтервалу 60-123 %; більш наближені до дослідних значень розрахункові результати дає метод скінченних елементів, заснований на застосуванні пружно-пластичної моделі ґрунтового середовища Кулона-Мора (розбіжність з експериментальними даними в бік заниження несучої здатності анкерного пристрою в інтервалі 11-36 % в залежності від локалізації плит «гребінки»). На підставі чисельного моделювання проаналізовані основні чинники, що визначають несучу здатність як анкерного пристрою, так і всієї споруди в цілому (глибина розташування анкерного пристрою, кут нахилу анкерних плит, кількість плит, висота різних плит в «гребінці» і порядок їх розташування в пристрої). Дляконкретних інженерно-геологічних та експлуатаційних умов реального об'єкту (причал № 8 в порту «Південний») виконаний розрахунок основних параметрів і несучої здатності анкерного пристрою у вигляді «гребінки».^UThis work is dedicated to creation and research of anchor device of sheet-pile quay walls in order to use fully the reserves of bearing capacity of the structure and in order to minimize materials` and resources` consumption. The aforementioned can be reachedduring the design and construction of new sheet-pile quay walls, as well as during operation and repair/reconstruction of the existing ones. An innovative (obtained authorship certificate − patent of Ukraine) anchor device of a «comb»-type made of several anchor plates connected by a common core is investigated. This device provides the solution for both: for increment of bearing capacity of sheet-pile quay walls due to the particular design features (with the same material consumption, which corresponds to the material consumption of a traditional anchor plate design) and for the reduction of material consumption (with the same bearing capacity, as in traditional anchor plate design). The results of an experimental research of an innovative «comb»-type anchor device confirmed the effectiveness of the new device in comparison with the traditional anchor bearers (of a type of a single vertical plate). It has been found that the depth of immersion of the anchor bearers significantly affects the scale of displacements and the distribution ofsoil pressure. The bearing capacity of the «comb» increased with an increment of the angle of inclination of the plates, which characterizes the increment of soil resistance (passive pressure) and of the degree of soil consolidation between the plates of the «comb», thereby this is reducing the deformability of the anchor device as a whole. With the displacement of the anchor device on the soil surface appeared bulges, which is consistent with the known data. Analysis of the results of comparative calculations completed in accordance with theknown methods and theories, allows us to make the following conclusions: methods based on the Coulomb theory, as well as the ones refining them in terms of calculation of the backfill soil passive pressure (pressure of resistance) (in particular it is described in works of A. Budin, Z. Cagareli), lead to a decrease of the bearing capacity of anchor device compared to the experimentally obtained data. Underestimation is observed in the range of 39-69 % depending on the method used and the location of the plates «comb»; methods based on the theory of critical soil state lead to a significant overestimation of the bearing capacity of the investigated anchor device compared to the experimentally obtained data. Thus, when using the formulas given in regulatory documents, overestimation of values is observed from 59 % to 342 % (depending on the method used and the localization of «comb» plates). At the same time, further refinements of this theory, proposed by P. Yakovlev, allow to reduce these overstatements to the interval of 60-123 %; the finite element method, based on the application of the Coulomb-Mohr soilelastic model provides the results, which are closer to the experimental values (deviation from the experimental data, towards the lowering of the bearing capacity of the anchordevice in the interval of 11-36 %). Based on the numerical modeling, the basic factors that determine the bearing capacity of both the anchor device and the whole structure (the depth of the anchor bearers, the angle of anchor plates` inclination, the number of plates, the height of the various plates in the «comb» and the order of their location in the device) are analyzed. For the specific engineering, geological and operational conditions of the existing terminal (berth No 8 of the port «Pivdennyi»), the basic parameters and bearing capacity of the anchor device of a «comb»-type were calculated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського