Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (46)Реферативна база даних (1089)Книжкові видання та компакт-диски (696)Журнали та продовжувані видання (29)
Пошуковий запит: (<.>A=ДОЛЯ$<.>+<.>A=НИКОЛА$<.>+<.>A=НИКОЛАЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Доля О.В. 
Коливання і дисипативний розігрів в'язкопружної шаруватої призми, яка збуджується прямокутним штампом: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / О.В. Доля ; НАН України. Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 2008. — 22 с. — укp.

З використанням методу числового моделювання розв'язано нові динамічні задачі зв'язаної термов'язкопружності для прямокутної призми, яка складається з в'язкопружних (полімерних) і пружних (металевих) шарів за умов гармонічного стискання та зсуву за плоскої і антиплоскої постановок. Досліджено випадки силового та кінематичного навантаження кожного з зазначених типів. Вивчено закономірності коливань, вібророзігріву та термічної нестійкості призми з шарами міді, поліетилену та поліметилметакрилату. Установлено зв'язок прискореного розігріву з біфуркаційним припиненням стаціонарних теплових станів, яке має резонансну та термічну природу. У першому випадку прискорений режим зумовлений переходом через резонанс, а у другому - термічною нестійкістю. За умов термічного стискання виявлено ефект запирання енергії, зумовлений вібророзігрівом. У разі навантаження стискання наявність металевих шарів призводить до зміни у процесі розігріву зсувного механізму дисипації на об'ємний. З'ясовано, що ефект динамічності полягає у прискоренні вібророзігріву та зменшенні критичних значень параметрів навантаження за термічної нестійкості. Виявлено та досліджено ефекти, які виникають у разі введення металевих шарів (армування), а саме: на відстані від резонансів за умов розігріву, близького до адіабатичного, армування прискорює розігрів у разі кінематичного навантаження й уповільнює у разі силового; за низького навантаження розігрів уповільнюється внаслідок тепловідводу по металевим шарам; поверхневі металеві шари пом'якшують крайові ефекти та знижують локалізацію вібророзігріву; на відстані від резонансів армуючі шари знижують критичні значення параметрів навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.331,022 +
Шифр НБУВ: РА356423

Рубрики:

      
2.

Доляновська І.М. 
Кримінальна відповідальність за експлуатацію дітей (аналіз складу злочину): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.М. Доляновська ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Проаналізовано актуальні проблеми кримінальної відповідальності за експлуатацію дітей. Досліджено еволюцію становлення законодавства про захист дітей від експлуатації на міжнародному та національному рівнях. Визначено соціальну обумовленість кримінальної відповідальності за експлуатацію дітей в Україні, проаналізовано кваліфікаційні ознаки даного злочину. На підставі вивчення основих положень нормативно-правових актів про права дитини доведено необхідність передбачення у ст. 150 КК України відповідальності за економічну експлуатацію дитини. Визначено сутність об'єктивних і суб'єктивних ознак експлуатації дітей. Наведено пропозицію про виключення з чинної редакції ст. 150 КК України її першої частини. Розкрито зміст родового об'єкта економічної експлуатації дітей і визначено місце ст. 150 КК України у розділі V Особливої частини КК України, проаналізовано кваліфікаційні ознаки даного виду злочину. Обгрунтовано визначення понять "економічна експлуатація дитини", "заподіяння істотної шкоди для здоров'я дитини", "заподіяння істотної шкоди для освітнього рівня дитини", "сексуальна експлуатація дітей". Здійснено розмежування економічної та сексуальної експлуатації дітей та інших суміжних злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)013 + Х881.9(4УКР)013 + Х881.9(4УКР)013 + Х881.9(4УКР)013
Шифр НБУВ: РА355836

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Николайчук М.Я. 
Методи та прилади контролю переміщень на основі безконтактних перетворювачів фаза-код: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / М.Я. Николайчук ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 19 с. — укp.

Розроблені теоретична база та методи побудови засобів контролю на основі безконтактних перетворювачів кутових переміщень (ПКП), обгрунтовано вибір та розроблено методи розширення діапазону вимірювання, а також підвищення точності ПКП. Розроблені структурні методи розширення функціональних можливостей ПКП. Запропоновано багатообертові перетворювачі кутових переміщень (БПКП) на основі грубої і точної шкал. Розроблена методика повірки та проаналізовані похибки ПКП, дані рекомендації щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.382

Рубрики:

      
4.

Доля А. В. 
Об'ємне моделювання меж ложки-базису термопластичним відбитковим матеріалом "Ортокор-СТ" при виготовленні повних знімних пластинкових протезів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / А. В. Доля ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 2010. — 16 с. — укp.

Визначено показники потреби населення Харкова та Харківщини в ортопедичному лікуванні повними знімними протезами, що звернулися за ортопедичною стоматологічною допомогою. Встановлено переваги даного матеріалу "Ортокор-СТ" у порівнянні з прототипом "Ортокор". На підставі аналізу показників клінічних досліджень підтверджено функціональну ефективність ортопедичного лікування із застосуванням даної методики, яка базується на одержанні функціонально-тонічно оформлених меж протезних лож та об'єму щілинного простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6 с03
Шифр НБУВ: РА372732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Николаєва В.І. 
Соціально-педагогічна реабілітація підлітків із сімей груп ризику в центрах соціальних служб сім'ї, дітей та молоді: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / В.І. Николаєва ; Луган. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу наукових досліджень розглянуто теоретичні та практичні аспекти реабілітації підлітків із сімей груп ризику в центрах соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (ЦСССДМ), розкрито сутність понять "сім'я групи ризику", "реабілітація", "соціальна реабілітація", "соціально-педагогічна реабілітація", подано їх змістову характеристику. Уперше науково розроблено, обгрунтовано та впроваджено структурно-функціональну модель соціально-педагогічної реабілітації підлітків із сімей груп ризику в діяльність ЦСССДМ на основі комплексної реабілітаційної програми. Запропоновану модель експерментально перевірено на базі міських і районного ЦСССДМ й доведено її ефективність у розв'язанні проблем підлітків із сімей груп ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + С5*148:Ч30 +
Шифр НБУВ: РА367195

Рубрики:

      
6.

Доля О.М. 
Стан серцево-судинної системи у хворих на бронхіальну астму та при її поєднанні з артеріальною гіпертензією і ефективність медикаментозної корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.М. Доля ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

Виявлено особливості стану серцево-судинної системи у хворих на бронхіальну астму (БА) з артеріальною гіпертензією (АГ), а також порушень серцевого ритму. Доведено необхідність здійснення комплексної діагностики даних порушень з використанням сучасних неінвазивних інструментальних методів, а саме: доплерехокардіографії, холтерівського моніторування ЕКГ, добового моніторування АТ (ДМАТ) з метою динамічної оцінки стану серцево-судинної системи та корекції проведеної терапії інгібітором - ангіотензинперетворювальним ферментом (АПФ) (еналаприлом). Установлено, що у обстежених хворих на БА з АГ та без АГ було виявлено особливості ремоделювання міокарда, зокрема, розширення порожнини лівого передсердя; збільшення товщини стінок лівого шлуночка (ЛШ); ознаки діастолічної дисфункції ЛШ, що супроводжувалася порушеннями ритму, ступінь виразності яких залежав від ступеня важкості БА; наявності ознак хронічного легеневого серця, легеневої гіпертензії (ЛГ) і ступеня АГ. За даними ДМАТ виявлено зміну середньодобових показників АТ і показників добового індексу АТ залежно від наявності АГ та ступеня АГ у хворих на БА. Установлено позитивний вплив інгібіторів - АПФ на рівень ЛГ, показники діастолічної функції ЛШ, частоту порушень серцевого ритму, середньодобові показники систолічного артеріального тиску і діастолічного артеріального тиску та добові профілі АТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-52 + Р410.030-52 +
Шифр НБУВ: РА341243

Рубрики:

      
7.

Николайчук Л.М. 
Цивільно-правові договори як підстави виникнення права приватної власності громадян: Автореф. дис... юрид. наук: 12.00.03 / Л.М. Николайчук ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний теоретичний аналіз правового регулювання договірних відносин щодо набуття громадянами права приватної власності. Уперше досліджено місце та роль цивільно-правового договору серед підстав виникнення зазначеного права. З'ясовано систему цивільно-правових договорів, за якими громадяни набувають право приватної власності, а також визначено особливості застосування загальних вимог щодо дійсності правочинів до договорів стосовно переходу даного права. Висвітлено питання визначення моменту виникнення права приватної власності у громадянина-набувача майна за договором. Розглянуто питання повернення майна у разі визнання договору недійсним або неускладненим, а також за умов розірвання договору. Розкрито особливості виникнення права приватної власності за окремими видами цивільно-правових договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.4 +
Шифр НБУВ: РА333282

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Сидор А. І. 
Методи та процесори розпізнавання багатомірних образів у Хеммінговому просторі / А. І. Сидор. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів та процесорів розпізнавання багатомірних образів у Хеммінговому просторі. Розроблений метод оцінки Хеммінгової віддалі на основі Евклідової відстані та аналітики різних взаємокореляційних функцій. Розроблено метод опрацювання сигналів двовимірного Хеммінгового простору на основі перетворень модульної арифметики теоретико-числового базису Крестенсона. Метод визначення Хеммінгової віддалі між характеристиками образів представленого кодами унітарного ТЧБ та метод визначення Хеммінгової віддалі між аналоговими сигналами. Удосконалено метод визначення Хеммінгової віддалі образів з різною кількістю параметрів. Здійснений аналіз кодування та визначення Хеммінгової віддалі для реалізації розпізнавання дорожніх знаків різних категорій. Розроблені структури та алгоритми роботи удосконалених спецпроцесорів оцінки Хеммінгової віддалі між сигналами та здійснена мікроелектронна реалізація їх компонентів на ПЛІС. Розроблений швидкодіючий спецпроцесор визначення Хеммінгової віддалі між оцифрованими сигналами у теоретико-числовому базисі Хаара-Крестенсона, який у порівняні з відомими пристроями характеризується підвищеною на 2-3 порядки швидкодією.^UThe dissertation is devoted to the development of methods and processors for the recognition of multidimensional images in the Hemming space. The mathematical bases and prospects of development of theoretical foundations of image recognition methods in the Hemming space are described. Research of structural solutions of existing devices of correlation processing of signals as components of special processors for the recognition of multidimensional images. The method of estimating the Hemingway distance on the basis of the Euclidean distance and analyzes of various interrelation functions is developed. The method of processing signals of a two-dimensional Hemming space on the basis of transformations of the modular arithmetic of the Crescent's theoretic-numeric basis is developed. The method of determining the Hemming distance of images with different number of parameters is improved. The analysis of coding and definition of Hemingway distance for implementation of recognition of road signs of different categories is carried out. The developed structures and algorithms of the work of advanced special processors for estimating the Heming distance between the signals and implemented the microelectronic implementation of their components on the FPGA. The developed high-speed special processor for determining the Heming distance between the digitized signals in the theoretical-numerical basis of Haar-Krestenson, which, compared with known devices, is characterized by an increase of 2-3 orders of magnitude.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Сахненко Д. В. 
Агроекологічне обґрунтування захисту пшениці озимої від шкідників при No-till технології в Лісостепу України / Д. В. Сахненко. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації обґрунтовано та удосконалено технологію захисту пшениці озимої від комплексу шкідливих видів комах за No-till технології із застосуванням моніторингу розвитку та розмноження, а також поширення комплексу фітофагів під час вирощування пшениці озимої, що дозволить збільшити виробництво зерна в Лісостепу України. При додатковому застосуванні інсектицидів для протруєння насіння іпроведення одноразового крайового обприскування сходів пшениці озимої інсектицидами чистий прибуток зростає до 9,6 тис грн/га. Рівень рентабельності складає понад 185 %, що свідчить про важливість комплексної системи заходів для контролю як ґрунтових, так і внутрішньостеблових шкідників. За No-till технології вирощування пшениці озимої у сучасній польовій сівозміні із застосуванням сидеральних культур (олійна редька + гірчиця, 50 % на 50 %, 8 кг на 8 кг) та основного внесення туків N90Р90К90 + КАС, 120 л/га досягається оптимальний рівень контролю ентомокомплексів, а чистий прибуток складає понад 8 тис. грн/га. За No-till технології формується ентомокомплекс внутрішньостеблових шкідливих видів комах за показниками попередників, стійкості районованих сортів, строків посіву і системи добрив, що корелюють із чисельністю шкідників за коефіцієнтом детермінації 72–86 %.^UIn the dissertation work is substantiated improvement of technologies of protection winter wheat from the complex of harmful insect species in No-till technology using the monitoring of development and reproduction, as well as the distribution of phytophagous complex when growing winter wheat, which will increase production in the forest-steppe of Ukraine. in the field crop rotation (oil radish + mustard, 50 % to 50 %, 8 kg to 8 kg) andbefore sowing or sowing 120 l/ha, the optimum level in farming systems and net profit of more than 8 thousand UAH. from one hectare However, with the additional use of insecticides for seed dressing and a single marginal spraying of seedlings, net profit rises to 9600 UAH with ha. The level of profitability at the same time is more than 185 %, which indicates the importance of a comprehensive system of measures to control groundwater and internal pest pests, as well as to obtain a wheat grain yield of more than 7.5 tons/ha. With No-till technology, an entomocomplex of intrastempe insect pests is formed in terms of sustainability of zoned progenitor varieties, planting dates and fertilizer systems, correlates with a determination coefficient of 72–86 % and is consistent with the studied variants.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Люра О. П. 
Методи та спецпроцесори розпізнавання накидів та коротких замикань у високовольтних електромережах / О. П. Люра. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів та спецпроцесорів розпізнавання накидів та коротких замикань у високовольтних електромережах та підвищенню ефективності їх релейного захисту. Проведено дослідження характеристик ідентифікації збурень у високовольтних електромережах. Досліджені функції та інформаційні характеристики існуючих комп'ютеризованих систем моніторингу режимних параметрів та станів обладнання високовольтних електричних підстанцій. Вперше розроблені двополярна та однополярна моделі накиду та короткого замикання у вигляді решітчастих функцій цифрових відліків фазних струмів. Показано, що однополярна модульна дискретна модель накиду дозволяє у 2 рази підвищити швидкодію ідентифікації типу збурення на інтервалі одного періоду промислової частоти. Удосконалено метод рандомізованого опрацювання гармонічних сигналів шляхом застосування розширеної M-послідовності, що дозволило у 2 рази підвищити порогове значення центрального пелюстка функції автокореляції та покращити інформативність діагностування збурень у високовольтних електромережах. Удосконалена структура базаторозрядного регістра зсуву компонента цифрового корелятора шляхом застосування міжбазисних перетворень унітарного коду та коду базису Радемахера, що дозволило у 15 разів зменшити його апаратну складність без втрати швидкодії, вдосконалена структура інтегруючого квадратора пристрою релейного захисту. Розроблені мікроелектронні компоненти пристрою релейного захисту реалізовані на ПЛІС, які у порівнянні з відомими, дозволили зменшити у 18 разів апаратну складність та, при застосуванні k-розрядного АЦП для кодування фазних струмів, підвищити швидкодію.^UThe dissertation is devoted to the development of methods and special processors for the recognition of charges and short circuits in high voltage electric networks and to increase the efficiency of their relay protection. The research of characteristics of perturbation identification in high voltage electric networks is carried out. The functions and information characteristics of existing computerized monitoring systems of the regime parameters and equipment state of high-voltage electrical substations are investigated. For the first time, bipolar and unipolar models of overturning and short-circuit in the form of lattice functions of digital counts of phase currents have been developed. It isshown that the unipolar modular discrete model of the projection can increase the speed of identification of the type of perturbation in the interval of one period of industrial frequency in 2 times. The method of randomized processing of harmonic signals was improved by the use of an expanded M-sequence, which allowed to increase the threshold value of the central lobe autocorrelation function in 2 times and to improve the informativeness of the diagnostics of perturbations in high-voltage power grids. An improved structure of the base-digit shift register of the component of the digital correlator through the application of inter-baseline transformations of the unitary code and the code of the basis of Rademacher, which allowed to reduce its hardware complexity by 15 times without loss of speed, and the structure of the integrating quadrant of the relay protection device is improved. The developed microelectronic components of the relay protection devices are implemented on the FPGA, which, in comparison with the known ones, allowed to reduce the hardware complexity by 18 times and, with the use of a k-bit ADC for phase currents, increase the speed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Доля Р. М. 
Фінансові інструменти сприяння діяльності міжнародного бізнесу в умовах глобалізації / Р. М. Доля. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена поглибленню теоретико-методичних засад дослідження впливу фінансових інструментів на розвиток міжнародного бізнесу у глобальній економічній системі та розробці механізму залучення фінансових інструментів задля сприяння міжнародній бізнес-діяльності України.У роботі досліджено наукове підґрунтя та ґенезу розвитку міжнародного бізнесу у глобальному економічному просторі; систематизовано концептуальні засади формування фінансових інструментів у світовій економічній системі; запропоновано авторське визначення дефініції «фінансовий інструмент»; узагальнено методичні підходи дослідження впливу фінансових інструментів на розвиток міжнародного бізнесу в умовах глобалізації, розроблено авторський науково-методичний підхід до дослідження особливостей функціонування міжнародного бізнесу у глобальному економічному просторі.З метою систематизації країн світу за рівнем сприяння діяльності міжнародного бізнесу у роботі запропоновано методичній підхід дослідження впливу фінансових інструментів на розвиток міжнародного бізнесу в умовах глобалізації, що передбачає проведення оцінки за інтегральним індексом фінансового сприяння міжнародного бізнесу, який є результуючою коефіцієнтів ефективності кредитування, ефективності захисту міноритарних інвесторів та ефективності податкової системи. За результатами дослідження обґрунтовано напрями подальшого використання фінансових інструментів у міжнародній бізнес-діяльності України у глобальній економічній системі; запропоновано механізм залучення фінансових інструментів задля сприяння міжнародній бізнес-діяльності України в умовах глобалізації.У роботі розроблено науково-практичні рекомендації щодо подальшого розвитку національного фінансового ринку та бізнес-середовища України в умовах фінансової глобалізації, які згруповані за двома напрямами – удосконалення інфраструктури управління ринками похідних фінансових інструментів та удосконалення фінансових заходів сприяння міжнародній бізнес-діяльності України.^UThe dissertation is devoted to the deepening of theoretical and methodological principles of research of the financial instruments impact on the international business development in the global economic system and development of the mechanism of financial instruments attraction for international business activity assistance of Ukraine.This dissertation investigates the scientific basis and genesis of international business development in the global economic area; systematizes the conceptual bases of financial instruments formation in the world economic system; generalizes the methodological approaches of the financial instruments impact research on the international business development in the context of globalization.In the course of the research, a cluster analysis of the world countries on the level of doing business in the global economic system is carried out; the asymmetry of international business development in the global economic area is analyzed, with the identification of key factors influencing its development in the context of financial globalization; peculiarities of the financial instruments usage and the effectiveness of their impact on the development of international business in the world economy are investigated.According to the research results, the directions of the financial instruments further usage in the international business activity of Ukraine in the global economic system are substantiated; the mechanism of financial instruments attraction for international business activity assistance of Ukraine in the context of globalization has been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Доля К. В. 
Наукові основи ефективності експлуатації засобів транспорту у міжміському пасажирському сполученні / К. В. Доля. — Б.м., 2021 — укp.

У роботі було розглянуто питання дослідження основ експлуатації засобів транспорту при міжміських пасажирських перевезеннях. Встановлено, що процес експлуатації засобів транспорту при міжміських пасажирських перевезеннях не є ізольованим. Цим обумовлюється вплив середовища на кількісні показники параметрів експлуатації засобів транспорту при міжміських пасажирських перевезеннях, що відбувається завдяки можливості кількісних змін вхідних в систему параметрів. Визначено, що сучасний стан наукових підходів не в повній мірі враховує взаємозв'язок елементів системи експлуатації засобів транспорту при міжміських пасажирських перевезеннях в розрахунку базових параметрів функціонування даної системи. Доведено, що питання подальшого розвитку наукових підходів щодо особливостей урахування взаємного впливу кількісних характеристик процесу експлуатації засобів транспорту при міжміських пасажирських перевезеннях є актуальним й підлягає дослідженню. Результатами проведеної роботи визначено базові показники експлуатації засобів транспорту при міжміських пасажирських перевезеннях. До таких показників віднесено: кількість пересувань в мережі; обсяг перевезень; коефіцієнт пересаджуваності; транспортну роботу; середню дальність маршрутної їздки; середню дальність мережної їздки; коефіцієнт середньосистемного використання пасажиромісткості; потрібну кількість автобусів/вагонів. Згідно із проведеним аналізом методів та моделей розрахунків базових показників експлуатації засобів транспорту при міжміських пасажирських перевезеннях прийнято до роботи припущення, що зміна кількісних характеристик вхідних в систему параметрів або кількісних характеристик її елементів може призвести до зміни кількісних показників функціонування самої системи або її окремих елементів. Висунуто гіпотезу про можливість наявності залежностей базових показників експлуатації засобів транспорту при міжміських пасажирських перевезеннях від параметрів або елементів самого процесу експлуатації. В проведеному дослідженні було встановлено раніш невідомі параметри функції тяжіння, що забезпечує можливість в прогнозуванні кореспонденції пасажирів в дослідженій системі. Даним параметром є калібрувальний коефіцієнт, врахування впливу відстані між містами. Проведене порівняння отриманих теоретичних та експериментальних даних, за результатами якого встановлено статичну похибку розрахунків. Отримані відомості щодо параметрів досліджених кореспонденцій доповнили відомі наукові підходи щодо прогнозування параметрів функціонування процесу перевезень пасажирів із визначенням особливостей сезонних коливань попиту на перевезення, що забезпечує можливість в прогнозуванні кореспонденції пасажирів в дослідженій системі із застосуванням гравітаційного моделювання. Сформульована цільова функція удосконалення міжміських пасажирських перевезень, яка на відміну від запропонованих іншими дослідниками забезпечує врахування соціально-економічного стану у суспільстві. Запропонований підхід базується на математичному описі сумісної діяльності не тільки маршрутів, а й їх впливі на суспільну діяльність, враховуючи транспортну втому. Встановлено, що при зміні розподілу пасажиропотоків між автомобільною та залізничною маршрутними мережами відбуваються прямопропорційні зміни за лінійними залежностями кількісних характеристик базових показників функціонування самих систем, а саме: зміни кількості у маршрутній мережі, кількості перевезених пасажирів, транспортної роботи, зміни потрібної кількості транспортних засобів.^UThe question of research of bases of operation of means of transport at intercity passenger route transportations was considered in the thesis. It was established that the process of operation of means of transport in long-distance passenger traffic is not isolated. This determines the influence of the environment on the quantitative indicators of the parameters of such a process, due to the possibility of quantitative changes in the conditions of the mentioned operation of means of transport in long-distance passenger traffic. The paper uses a network analysis, which is used to formalize the transport process parameters. The definition of the straightness coefficient of the road network is given. The actual values of this coefficient of the object of research are calculated, which can be characterized by the quality of the drawing and the influence of road networks on the characteristics of the variants of connections between its nodes. In the study, previously unknown parameters of the gravity function were established, which provides an opportunity to predict the correspondence of passengers in the investigated system. This parameter is the calibration factor, taking into account the influence of the distance between cities. An experiment was conducted on theoretical and experimental studies. A comparison of the obtained theoretical and experimental data was conducted, the results of which showed the static error of calculations. The obtained information on the parameters of the investigated correspondence was supplemented by the well-known scientific approaches to forecasting the parameters of the operation of the process of transportation of passengers with the definition of the characteristics of seasonal fluctuations in demand for transportation, which provides an opportunity to predict the correspondence of passengers in the investigated system using gravitational modeling. It is established that when changing the distribution of passenger traffic between road and rail route networks there are direct proportional changes in linear dependences of quantitative characteristics of the basic indicators of the systems themselves, namely: changes in the number in the route network, the number of passengers transported, transport work, changes in the required number of vehicles. The logarithmic dependence of the average system coefficient of occupancy rate on the distribution of passenger flows between road and railway route networks is determined. It is proved that when changing the parameters of distribution of passenger traffic between automobile and railway route networks, the quantitative mean values of the average length of the route and medium network range of the ride are not significantly changed, and the transfer rate factor remains unchanged. It is determined that changing the speed of the route is such a factor that does not affect the quantitative values of the number of movements in the network, the transfer rate, the average distance of the route. At the same time, the existence of a polynomial dependence of the average system passenger capacity rate and the number of buses on the speed of route/network rides has been proved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Доля Р. С. 
Планарні діелектричні резонатори в режимі збудження мод шепочучої галереї / Р. С. Доля. — Б.м., 2021 — укp.

Мета роботи - розробка та дослідження надтонких, у порівнянні з робочою довжиною хвилі, планарних діелектричних резонаторів на робочих модах шепочучої галереї та їх використання в малогабаритних активних пристроях міліметрового діапазону довжин хвиль. Об'єкт досліджень – планарні (набагато тонкіші за робочу довжину хвилі) діелектричні резонатори в режимі збудження мод шепочучої галареї. Теоретичні та практичні результати. Підвищено електродинамічні характеристики планарних резонаторів. У планарному діелектричному резонаторі при введенні двох симетричних зазорів власна добротність може бути збільшена більш ніж у 4,5 раза і досягає 6000. Завдяки використанню планарного ДР у схемі стабілізації частоти твердотільного генератора хвилевідно-коаксіальної конструкції короткочасна нестабільність генератора не гірше, ніж 10-5. При використанні схеми індивідуального живлення діодів Гана досягається коефіцієнт підсумовування потужностей окремих діодів, що дорівнює 0,91. Новизна наукових результатів. Вперше експериментально та методом комп'ютерного моделювання показано можливість збудження мод шепочучої галереї в планарних діелектричних дискових резонаторах. На основі таких резонаторів побудовано діючий експериментальний зразок суматора потужності та схему стабілізації частоти генератора електромагнітних хвиль на основі діода Гана.Методи досліджень. Експериментальні характеристики вимірювались за допомогою аналізатора ланцюгів Pna-L N5230a 10MHz ÷ 40GHz Agilent Technologies та панорамного вимірювача КСХН Р2-65. Комп'ютерне моделювання здійснювалось за допомогою стандартного пакета програмного забезпечення CST Microwave Studio 2013, наданого Universiti Kebangsaan Malaysia (UKM). Ступінь упровадження. Результати роботи можна рекомендувати для проведення наукових досліджень різноманітних планарних діелектричних структур. Сфера використання. Розроблені в дисертаційній роботі діючій експериментальний зразок суматора потужності на основі планарного діелектричного резонатора та схему стабілізації частоти генератора на основі діоді Гана,можна використовувати в різноманітних пристроях як джерела електромагнітного випромінювання.^UGoal of the work -The aim of the work is to develop and study (in comparison with the working wavelength) of planar dielectric resonators in the operating modes of the whispering gallery and their use in small active devices of the millimeter wavelength range. Object of research - Planar (much thinner than the working wavelength) dielectric resonators in the mode of excitation of the whispering gallery modes. Theoretical and practical results. The electrodynamic characteristics of planar resonators are improved. In a planar dielectric resonator with the introduction of two symmetrical gaps, the intrinsic quality factor can be increased more than 4.5 times and reaches 6000. Due to the use of planar DR in the frequency stabilization circuit of a solid-state generator of waveguide-coaxial design. Short-term instability of the generator is not worse than 10-5. When using the scheme of individual charging of Gunn diodes, the power summation factor of individual diodes is equal to 0.91. Novelty of scientific results. First, the possibility of excitation of whispering gallery modes in planar dielectric disk resonators was shown experimentally and by the method of computer modeling. On the basis of such resonators the operating experimental sample of the power adder and the scheme of stabilization of frequency of the generator of electromagnetic waves on the basis of the Gunn diode is constructed. Research methods. The experimental characteristics were measured using a Pna-L circuit analyzer N5230a 10MHz ÷ 40GHz Agilent Technologies and a panoramic SWR R2-65 meter. Computer simulation was performed using the standard CST Microwave Studio 2013 software package provided by Universiti Kebangsaan Malaysia (UKM). Degree of implementation. The results can be recommended for research of various planar dielectric structures. Scope of use. The current experimental sample of a power adder based on a planar dielectric resonator and a frequency stabilization circuit based on a Gunn diode developed in the dissertation can be used in various devices as a source of electromagnetic radiation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Мороз С. Ю. 
Внутрішньостеблові фітофаги соняшнику, особливості біології, екології та контроль їх чисельності в Степу України: автореферат дис. ... д.філософ : 202 / С. Ю. Мороз. — Б.м., 2023 — укp.

Актуальність досліджень визначається тим, що соняшник є однією з основних стратегічних сільськогосподарських культур України, що мають експортне спрямування й забезпечує продовольчу безпеку. У результаті обстежень посівів соняшника було виявлено значну частку рослин із порожистим стеблом – такий ефект міг проявитися за умов значної кількості опадів протягом вегетаційного періоду або зрошення. Загальна порожистість складала 30 % на контрольних площах – без підживлення і до 22 % за звичайної технології підживлення сечовиною у фази 2-х, 6-ти та 10-ти справжніх листків. Втрати урожаю у варіантах досліджень коливалося від 1,41 до 2,92 т/га відповідно. Причинами зменшення урожайності виявилися мінімальні показники продуктивності рослин соняшнику, водночас рослини з порожистим стеблом часто вилягали, що створювало додаткові втрати при збиранні урожаю. Характерним було й те, що в порожистих стеблах зустрічалася виключно соняшникова шипоноска Mordellistena parvula Gyll., а личинки соняшникового вусача Agapanthia dahli Richt. не виявлялися. Останнє було наслідком зменшення трофічної бази – у порожистих стеблах потужності зовнішнього шару («кільця»), проте цієї сформованої частини серцевини виявилося достатньо для розвитку личинок Mordellistena parvula Gyll. і недостатньо для розвитку Agapanthia dahli Richt. Встановлено, що чисельність шипоноски – 5,27 екз./росл. фактично не впливала на врожайність рослин із виповненим стеблом (4,46 т/га). Застосування сечовини в комплексі з мікромінеральним живленням та системним інсектицидом на 28 % зменшувала прояв порожистості. За оранки останній можна не застосовувати, а за дискування – рекомендується, як страхування екологічного методу (пригнічення популяцією вусача популяції шипоноски), для послаблення резервації шипоноски. Отже, зменшення відсотку порожистих рослин з одного боку сприяло збільшенню урожаю, з іншого – зменшувало резервації популяції шипоноски, що досягається регуляцією режиму зрошення або застосування комплексу мікромінерального живлення.^UThe relevance of research is determined by the fact that sunflower currently remains one of the main strategic agricultural crops of Ukraine, which are exportoriented and ensure food security.During the research years, a significant proportion of plants with a hollow stem was found, that depended on rainfall during the growing season and irrigation. The level of hollow stem reached up to 30% on the control area - without feeding, and up to 22 % under the usual technology of feeding by urea in the phases of 2, 6 and 10 true leaves. Crop losses in research variants ranged from 1.41 to 2.91 t/ha, respectively. The reasons for the productivity decrease were the productivity of plants, which often lay down with a hollow stem, that created additional losses during harvesting. In hollow stems, only Mordellistena parvula Gyll. was found, and Agapanthia dahli Richt. was not detected. This reflected the decrease in the trophic base - in hollow stems, the power of the pith outside layer («ring») was sufficient for the development of Mordellistena parvula Gyll. larvae and insufficient for the development of the Agapanthia dahli Richt.. It was established that the number of Mordellistena parvula Gyll. 5.27/ plant actually does not affect the yield, which was 4.46 t/ha. The usage of urea in a complex with micromineral nutrition and a systemic insecticide reduced the level of hollow stems. For plowing, the latter could not be used, but for disking - it is recommended as an ecological method insurance (suppression of the population of the Agapanthia dahli Richt. by the Mordellistena parvula Gyll. population), to weaken the reservation of the Mordellistena parvula Gyll.. Therefore, the decrease in the percentage of hollow plants on the one hand contributed to the increase in yield, on the other hand - the decreased in the reservation of Mordellistena parvula Gyll., which was achieved by regulating the irrigation regime or using a complex of micromineral nutrition.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Білоусова Т. В. 
«Фітосанітарні ризики поширення, розмноження та контроль чисельності південноамериканської томатної молі Tuta absoluta Meyr. в Степу України»: автореферат дис. ... д.філософ : 202 / Т. В. Білоусова. — Б.м., 2024 — укp.

У 2019-2022 рр. досліджено структуру та динаміку популяції південноамериканської томатної молі (Tuta absoluta Meyr.) на томатах і пасльону чорного (Solanum nigrum L). Клімат у регіоні дослідження має прохолодну зиму та помірно-теплу весну і літо. За результатами досліджень з метою зниження популяції томатної молі та мінімізації втрат урожаю, обґрунтоване збалансоване використання хімічних, біологічних заходів та вирощування порівняно стійких сортів томатів. Застосування біологічних інсектицидів, які не проявляють негативного впливу на корисних видів комах та природних ворогів томатної молі, розраховано за збалансованого зниження популяції на перших етапах розмноження. Враховані особливості фенології та біології південноамериканської томатної молі до і після застосування контрольних заходів.^UIn the years 2019-2022, the structure and dynamics of the South American tomato moth (Tuta absoluta Meyr.) population were studied on tomatoes and black nightshade (Solanum nigrum L). The climate in the research region experiences a cool winter and a moderately warm spring and summer. Based on the research findings aimed at reducing the tomato moth population and minimizing crop losses, a balanced approach involving the justified use of chemical and biological measures, along with the cultivation of relatively resistant tomato varieties, is recommended. The application of biological insecticides, which do not negatively impact beneficial insect species and natural enemies of the tomato moth, is designed for a balanced reduction in population during the early stages of reproduction. The phenology and biology of the South American tomato moth are taken into account both before and after the implementation of control measures.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського