Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (168)Книжкові видання та компакт-диски (107)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ДОЛЖЕНК$<.>+<.>A=СВІТЛАНА$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Долженко В.О. 
Виховання духовних цінностей у студентської молоді в полікультурному просторі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / В.О. Долженко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні аспекти виховання духовних цінностей у студентів вищих педагогічних навчальних закладів у полікультурному просторі. Розкрито сутність та наведено якісну характеристику категорій "цінність", "духовні цінності", "загальнолюдські та національні цінності", "взаємодія загальнолюдських і національних цінностей як відбиття взаємодії культур". Охарактеризовано культурологічні засади педагогічного знання. Визначено зміст та технології виховання духовних цінностей у процесі вивчення педагогічних дисциплін. Розроблено спецкурс "Загальнолюдські й національні цінності в підготовці майбутнього вчителя", а також науково-методичне забезпечення процесу виховання духовних цінностей у майбутніх учителів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.352 +
Шифр НБУВ: РА345344

Рубрики:

      
2.

Долженко М. В. 
Виховання світоглядної культури у студентів гуманітарних факультетів вищих навчальних закладів: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / М. В. Долженко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено сутність і структуру світоглядної культури, взаємозв'язок її формування з розвитком загальної культури молодої людини студентського віку. З'ясовано, що світоглядна культура становить єдність двох компонентів: культури та світогляду. Виявлено фактори впливу на виховання у студентів гуманітарних факультетів світоглядної культури. Визначено педагогічні умови виховання світоглядної культури студентів у позааудиторній роботі. Обгрунтовано технологію й експериментально перевірено ефективність методики виховання світоглядної культури студентів гуманітарних факультетів ВНЗ у позааудиторній роботі, розроблено науково-методичне забезпечення процесу виховання світоглядної культури у ВНЗ. Розкрито роботу консультаційного центру духовно-практичного освоєння життя, генератора змін у сфері організації виховання, дозвілля студентської молоді "Світоглядно-виховного інтеграційного турагентства", яке дозволяє здійснення інноваційної системи позааудиторної роботи з виховання світоглядної культури студентської молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.350 + Ч481.38
Шифр НБУВ: РА379614 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Долженкова О. Ф. 
Монокристали боратів: реальна структура та фізичні властивості: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 01.04.07 / О. Ф. Долженкова ; Ін-т електрофізики і радіац. технологій НАН України. — Х., 2010. — 32 с. — укp.

Досліджено структурні особливості, оптичних і люмінесцентних параметрів, міцнісних характеристик монокристалів боратів острівного, ланцюжкового, шаруватого та каркасного типів. Встановлено системи спайності та переважного розповсюдження трішин. Вивчено природу руйнування та визначено слабкі місця в атомній будові монокристалів боратів різних структурних типів. Визначено системи ковзання в кристалах острівного та каркасного типів, встановлено кристалографічну природу пластичності. Показано, що механізм пластичної деформації за температур, які близькі до плавильних, дислокаційний. Визначено природу радіаційно-індукованих точкових дефектів в монокристалах боратів різних структурних типів. Розроблено моделі стабільних радіаційно-стимульованих електронних і дірочних центрів захоплення, а також моделі активаторних центрів, утворених рідкісноземельними елементами в решітках боратів. Запропоновано механізм створення стійких радіаційно-індукованих френкелівських пар у катіонній підрешітці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + В379.251.4,022 + В381.54,022
Шифр НБУВ: РА376179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Долженко М.М. 
Постінфарктна ішемія міокарда: механізми формування, діагностика, особливості клінічного перебігу, ефекти протиішемічного лікування, прогноз: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / М.М. Долженко ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2003. — 40 с. — укp.

Досліджено механізми формування та розвитку постіфарктної ішемії міокарда (ПІМ), вплив діагностики та відновлювального лікування на клінічний перебіг захворювання в клінічному та післяклінічному періоді гострого інфаркту міокарда (ГІМ). Встановлено клініко-функціональні характеристики різних варіантів ПІМ. Вивчено клінічний перебіг захворювання, особливості функціонального стану міокарда та коронарного резерву. Розроблено діагностичні та прогностичні критерії ПІМ. Обгрунтовано запропоновані заходи протиішемічного лікування - диференційованого застосування блокатора кальцієвих каналів - амлодипіну в комплексній базовій терапії ІМ через 3 - 4 тижні після розвитку ГІМ, що покращує прогноз стосовно виникнення летального випадку та реінфаркту міокарда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410 +
Шифр НБУВ: РА322796

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Долженков А.П. 
Розвиток наукових основ створення високоефективних засобів індивідуального захисту шахтарів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.26.01 / А.П. Долженков ; Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гірн. пром-сті. — Макіївка, 2009. — 36 с. — укp.

Проаналізовано умови праці на вугільних шахтах, сформовано номенклатуру небезпечних і шкідливих виробничих факторів (НШВФ) шахтного середовища, дія яких на працюючих може усуватися або знижуватися за рахунок застосування високоефективних засобів індивідуального захисту (ЗІЗ). Встановлено закономірності впливу НШВФ на ризик виникнення виробничого травматизму та професійної захворюваності. Розроблено класифікацію контингенту робочих підземних професій вугільних шахт, які віднесено до груп зі схожими умовами праці. Обгрунтовано вимоги до ЗІЗ, наведено характеристику їх захисних та експлуатаційних властивостей під час роботи за різних гірничо-геологічних та гірничо-технічних умов. Розроблено методи комплексного оцінювання ЗІЗ з метою встановлення раціонального діапазону захисту анатомо-топографічних зон тіла шахтарів у групах зі схожими умовами праці. Розроблено методи прогнозування необхідного захисту шахтарів від комплексу НШВФ, що діють на робочих місцях, шляхом оцінювання ефективності ЗІЗ для обгрунтування перспективних напрямів їх створення й удосконалення. Розроблено та впроваджено у практику роботи вугільних шахт конструкції високоефективних ЗІЗ з високим ступенем надійності захисту шахтаря від НШВФ. Розроблено нормативні документи, що регламентують порядок обліку, аналізу, застосування та контролю оцінювання якості та безпеки ЗІЗ на підприємствах вугільної промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-4 н605 +
Шифр НБУВ: РА368790

Рубрики:

      
6.

Долженков О.О. 
Трансформація політичних систем України та Білорусі: порівняльний аналіз: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / О.О. Долженков ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Систематизовано здобутки й аналітичні можливості порівняльної політології, проаналізовано основні параметри бінарного аналізу політичної ситуації в Україні та Білорусі. Розкрито характерні ознаки системної політичної трансформації в контексті сучасної демократизації та за умов перехідного політичного розвитку двох посткомуністичних країн. Встановлено загальне та особливе, спільне та відмінне у трансформаційних процесах, які відбуваються в Україні та Білорусі. Розглянуто особливості політичних режимів за умов посткомуністичного політичного розвитку. На основі порівняння процесів трансформації політичних систем України та Білорусі виділено позитивні та негативні аспекти політичного досвіду Білорусі з метою оптимізації державотворення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф036 + Ф088 +
Шифр НБУВ: РА339335

Рубрики:

      
7.

Долженко Л.П. 
Фізична підготовленість і функціональні особливості студентів із різним рівнем фізичного здоров'я: Автореф. дис... канд. наук із фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Л.П. Долженко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2007. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему вдосконалення процесу фізичного виховання студентської молоді шляхом індивідуалізації фізичних навантажень з урахуванням рівня їх фізичного здоров'я. Проаналізовано результати дослідження 312-ти студентів основного відділення ВНЗ. Розроблено модельні характеристики різних рівнів фізичного здоров'я, на підставі взаємозв'язку між основними показниками фізичного здоров'я. З урахуванням розроблених модельних характеристик різних рівнів фізичного здоров'я запропоновано новий підхід до розподілу студентів за групами з метою проведення занять фізичними вправами, відмінний від загальноприйнятого розподілу, який враховує характер захворюваності. Розроблено прогнозні моделі фізичної підготовки студентської молоді залежно від рівня фізичного здоров'я. Обгрунтовано теоретичні положення регламентації навантажень у процесі її фізичного виховання з урахуванням рівня фізичного здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.912.3 + Ч511.153.18 +
Шифр НБУВ: РА348812

Рубрики:

      
8.

Долженко І.І. 
Формування системи інтеграційних відносин підприємств бурякоцукрового підкомплексу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.І. Долженко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Поглиблено теоретичні засади здійснення інтеграційних процесів в агропромисловому комплексі доповненням класифікації вертикальної інтеграції маркетинговими та комплексними напрямками, та запропоновано визначення інтеграційних відносин як взаємовідносин між рівноправними партнерами, що виходять із економічних інтересів кожної сторони та чинного законодавства. Уточнено критерій та удосконалено систему показників оцінки економічної ефективності інтеграційних відносин підприємств бурякоцукрового підкомплексу за сукупними затратами праці, витратами виробництва та їх окупністю. Встановлено закономірності та тенденції розвитку бурякоцукрового виробництва у даному регіоні, а також визначено, що рівень і динаміка окупності витрат виробництва цукрових заводів доходом і прибутком є значно вищим, ніж у виробників цукрових буряків. Розглянуто методичні підходи щодо формування ціни на цукрові буряки та цукор, що базуються на нормативних постійних і змінних витратах на їх виробництво та однаковому рівні рентабельності. Визначено розрахункові ціни на цукрові буряки із урахуванням їх урожайності та цукристості, дигестії та фактичної ринкової ціни цукру. Обгрунтовано перспективні організаційно-економічні форми виробничої інтеграції підприємств бурякоцукрового підкомплексу: контрактну, оренду землі цукровими заводами, створення машинно-технологічних станцій, спільних підприємств, виробничих і науково-виробничих систем. Вперше запропоновано науково обгрунтовані принципи створення міжпрофесійних організацій виробників цукру та опрацьовано економічний механізм їх функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.152.52 + У9(4УКР)306.751.4 +
Шифр НБУВ: РА322687

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Бондарчук С. А. 
Модифікуючий вплив фіксованої комбінованої антигіпертензивної терапіїантагоністу кальція (амлодипін) з блокаторами ренін-ангіотензиновоїсистеми (лізиноприл, валсартан) на клініко-гемодинамічний стан хворихна артеріальну гіпертензію та ІХС, постінфарктний кардіосклероз: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / С. А. Бондарчук. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю14.01.11 – «Кардіологія» (22 – Охорона здоров’я). – Національний університетохорони здоров'я України імені П. Л. Шупика, МОЗ України, Київ, 2023.У структурі захворюваності, смертності та інвалідизації дорослогонаселення світу провідне місце продовжують займати серцево-судиннізахворювання (ССЗ). Статистика свідчить про щорічну смертність у межах17,8 млн осіб унаслідок кардіоваскулярної патології за даними Global Burden ofdisease study. В першу чергу це стосується ішемічної хвороби серця (ІХС) – 50%та інсульту – 35%.Підвищений артеріальний тиск (АТ) – найважливіший модифікованийфактор, що впливає на прогресування та розвиток ускладнень ІХС. Поєднаннягіпертонічної хвороби (ГХ) та ІХС – найбільш поширене у населення старшоговіку, що погіршує стан хворих. В Україні близько третини дорослого населеннямає артеріальну гіпертензію (АГ), а недостатня ефективність лікування цієїхвороби залишається актуальною національною проблемою. Оскільки розвитокАГ асоціюється з активацією ренін-ангіотензин-альдостеронової системи(РААС), блокада цієї системи за допомогою антигіпертензивної терапії здатнапривести до зниження ризику розвитку серцево-судинних ускладнень (ССУ).3У дисертаційній роботі викладено підхід до оптимізації методівфармакологічної корекції клініко-гемодинамічних ускладнень у хворих на АГ зІХС, ПІК за допомогою фіксованої комбінованої терапії АК з блокаторамиРААС.Для досягнення мети, спостереження за пацієнтами проводилосяпротягом 12 місяців, що включало загальноклінічне обстеження, вимірюванняофісного АТ, добовий моніторинг АТ (ДМАТ), еходоплерографічнедослідження, для оцінки впливу фіксованих комбінацій на внутрішньосерцевугемодинаміку, моніторинг комбінованої кінцевої точки: кардіо-васкулярнасмерть, повторний ІМ, перекутане коронарне втручання (ПКВ), АКШ, ТІА,інсульт, госпіталізація з приводу серцевої недостатності (СН).Робота виконувалась із урахуванням положень Гельсинської деклараціїщодо етичних принципів у дослідженнях за участю людей. Науково-досліднаробота проводилась як відкрите, контрольоване, порівняльне дослідження упаралельних групах. З усіма учасниками дослідження були підписаніінформовані згоди. Дизайн дослідження був затверджений комісією з питаньетики Національного університету охорони здоров'я України іменіП. Л. Шупика.Було проведено обстеження 108 пацієнтів з ІХС, ПІК, ГХ, діагноз якихвстановлювався згідно з настановами Європейського КардіологічногоТовариства на підставі відповідних скарг, даних анамнезу, фізикальногообстеження та результатів загальноклінічних, лабораторних таінструментальних методів обстеження.Обстежених пацієнтів поділили на дві групи: перша група - 50 хворих наІХС, ПІК, ГХ, які на тлі базової терапії отримували фіксовану комбінацію4амлодипіну з лізиноприлом; друга група – 58 хворих на ІХС, ПІК, ГХ, котріотримували базову терапію та фіксовану комбінацію амлодипіну з валсартаном.Початкові дози фіксованих комбінацій препаратів (АК + іАПФ та АК + БРА 2)визначали індивідуально залежно від добового профілю АТ із наступнимтитруванням і досягненням добової дози амлодипіну 10 мг із лізиноприлом 20 мгна добу або амлодипіну 10 мг із валсартаном 160 мг на добу.Аналізуючи показники офісного АТ і результати добового моніторуванняАТ, не виявили статистично значущу різницю у групах пацієнтів, які отримувалиамлодипін із лізиноприлом та амлодипін із валсартаном. Під час детальногоаналізу показників пацієнтів віком ≤65 років із цільовим рівнем АТ менше ніж130/80 мм рт. ст. встановили більший відсоток хворих із цільовим АТ у групі, щоотримувала амлодипін із лізиноприлом (χ2 = 3,52, р = 0,046). У результаті аналізукінцевих точок показано позитивний вплив на прогноз комбінації амлодипіну злізиноприлом порівняно з комбінацією амлодипіну з валсартаном (р = 0,007) дляхворих на ІХС, ПІК, ГХ.^UDissertation for obtaining of the Philosophy Doctor degree of in the field ofknowledge 22 specialty - Health Care, in speciality 14.01.11 - Cardiology. – ShupykNational Healthcare University of Ukraine, Ministry of Health of Ukraine, Kyiv, 2023.6Cardiovascular diseases (CVDs) continue to occupy a leading place in thestructure of morbidity, mortality and disability of the world's adult population. Statisticshows an annual mortality rate of 17.8 million people as a result of cardiovascularpathology according to the Global Burden of Disease Study. This primarily concernscoronary heart disease (CHD) – 50% and stroke – 35%.Elevated blood pressure (BP) is the most important modified factor thatinfluences the progression and development of complications of coronary heartdisease. Arterial hypertension (AH) and CHD combined are the most common in theolder population, which worsens the condition of patients. AH affects about a third ofthe adult population in Ukraine, and the lack of effective treatment remains an urgentnational problem it. Since hypertension development is associated with activation ofthe renin-angiotensin-aldosterone system (RAAS), BP-lowering treatment is used toblockade this system and can lead to a reduction in cardiovascular (CVA)complications developing risk.The dissertation describes an approach to optimize methods of pharmacologicalcorrection of clinical and hemodynamic complications in patients with AH, CHD, postinfarction cardiosclerosis (PIC) using fixed combined therapy of CCB and RASblockers.Patients were follow-up for 12 months to achieve the goal, including generalclinical examination, office BP measurements, 24-hour BP monitoring,echodopplerography, to evaluate the effect of fixed combinations on intracardiachemodynamics, monitoring of the composite endpoint: cardiovascular death, repeatedMI, percutaneous coronary intervention (PCI), CABG, TIA, stroke, hospitalization forheart failure (HF).7The research work was carried out taking into account of ethical principles forresearch with the participation of people (Helsinki Declaration) and was conducted asan open, controlled, comparative study in parallel groups. Informed consent was signedwith all participants of the study. The design of the study was approved by the ShupykNational Healthcare University of Ukraine Ethics Commission.The study examined 108 patients with CHD, PIC and AH whose diagnosis wasestablished according to European Society of Cardiology guidelines on the basis ofrelevant complaints, anamnesis, physical examination data and results of generalclinical, laboratory and instrumental methods of examination.Patients were divided into two groups. The first group patients (n = 50) wereassigned to receive a fixed combination of lisinopril and amlodipine (10 mg and 5 mg,respectively), and the second group patients (n = 58) were treated with a fixedcombination of valsartan and amlodipine (160 mg and 5 mg, respectively).No statistically significant differences were found in the analysis of officeblood pressure and 24-hour blood pressure monitoring between amlodipine withlisinopril and amlodipine with valsartan groups. The detailed analysis revealed agreater percentage of patients with target blood pressure below 130/80 mm Hg amongthose under 65 years of age receiving amlodipine with lisinopril (χ2 = 3.52; P = 0.046).The better prognostic value of the fixed combination of amlodipine with lisinoprilcompared to the combination of amlodipine with valsartan (P = 0.007) wasdemonstrated by the endpoint analysis.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Долженко О. О. 
Гібридна війна як інноваційний феномен сучасної політики: український вимір: автореферат дис. ... к. політ. н. : 23.00.02 / О. О. Долженко. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації досліджено теоретичні та практичні проблеми гібридної війни. Сформульовано нові теоретичні положення, уточнено зміст окремих понять і термінів, що мають значення для науково-дослідної діяльності, навчального процесу, а також удосконалено форми і методи ведення гібридної війни, протидії військовій агресії Російської Федерації.Досліджено науковий міжнародний дискурс щодо дефініції «гібридної війни» та запропоновано авторське її розуміння і тлумачення цього терміну з урахуванням політико-правових аспектів його генезису. Розкрито суть поняття «гібридна війна», яке розуміють як різновид збройного конфлікту, який включає у себе політичну, ідеологічну, економічну, інформаційну та військову складові, необхідні для досягнення поставленої мети шляхом встановлення контролю над певною територією або соціальною групою. На основі проведеного аналізу історичних етапів розвитку феномена «гібридної війни» встановлено причини його актуалізації та зроблено висновок, що цей феномен проявляє себе як одна із закономірностей розвитку людської цивілізації. Визначено заходи запобігання виникненню гібридної війни на території України та запропоновано методи антитерористичної політики. Антитерористична політика як засіб врегулювання конфлікту в умовах ведення гібридної війни в сучасних умовах повинна передбачати декілька варіантів цілеспрямованих дій для їхнього врегулювання. Основні положення дисертації, які узагальнюють емпіричні дані сучасного стану суспільно-політичних процесів в нашій державі, розширюють межі політологічного дискурсу про особливості та процеси гібридної війни та визначити основні політичні та правові фактори, що впливають на неї. Практична значимість зумовлена потребами пошуку шляхів захисту українського суспільства від агресивних дій з боку Росії, звільнення захоплених територій нашої держави та встановлення миру в країні. Висновки дисертації можуть бути використані органами державної влади, політичними лідерами, політтехнологами, громадськими організаціями, мас-медіа в їх практичній діяльності, зокрема з метою активної протидії негативним ідеологічним, економічним та інформаційним впливам. Результати дисертації можуть бути використані при підготовці підручників, навчально-методичних видань до нормативних і спецкурсів з політології, загальної теорії політики, історії політичної думки.^UThe dissertation explores theoretical and practical issues of hybrid warfare. New theoretical positions are formulated, and the content of certain concepts and terms relevant to scientific research, educational processes, and the improvement of forms and methods of conducting hybrid warfare, as well as countering military aggression from the Russian Federation, is clarified. The international scientific discourse on the definition of "hybrid warfare" is examined, and an author's understanding and interpretation of this term are proposed, taking into account its political-legal aspects of genesis.The essence of the concept of "hybrid warfare" is disclosed as a type of armed conflict that includes political, ideological, economic, informational, and military components necessary for achieving the set goal through establishing control over a certain territory or social group. The analysis of historical stages of the development of the phenomenon of "hybrid warfare" reveals the reasons for its actualization, concluding that this phenomenon manifests itself as one of the regularities of human civilization development.Preventive measures to avoid hybrid warfare on the territory of Ukraine are identified, and methods of counterterrorism policy are proposed. Counterterrorism policy, as a means of conflict resolution in the conditions of hybrid warfare, should involve several purposeful actions for its regulation.The main positions of the dissertation generalize empirical data on the current state of socio-political processes in the country, expand the boundaries of political science discourse on the features and processes of hybrid warfare, and identify the main political and legal factors influencing it. Practical significance is driven by the need to find ways to protect Ukrainian society from aggressive actions by Russia, liberate the occupied territories of the state, and establish peace in the country.The conclusions of the dissertation can be used by government bodies, political leaders, political technologists, civil organizations, and the media in their practical activities, particularly to actively counter negative ideological, economic, and informational influences. The results can also contribute to the preparation of textbooks, educational and methodological publications for normative and special courses in political science, general political theory, and the history of political thought.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського