Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (235)Книжкові видання та компакт-диски (138)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=ДОВБН$<.>+<.>A=СВІТЛАНА$<.>+<.>A=БОРИСІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Довбніч М. М. 
Геотектонічна і геодинамічна роль полів напружень, обумовлених порушенням рівноважного стану Землі: автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.22 / М. М. Довбніч ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2010. — 35 с. — укp.

Вперше показано, що напруження, зв'язані з аномаліями геоїда, відображають особливості перебігу геотектонічних процесів у розломно-блоковій тектоносфері під дією нормального поля напружень. Обгрунтовано механізми участі в процесі структуроутворення високочастотного поля напружень, обумовленого місячно-сонячними приливами. Встановлено, що в напруженнях, обумовлених порушеннями рівноважного стану Землі, виявляються елементи, які є тектонічною основою сейсмогенерувальних структур. Показано, що порушення рівноважного стану Землі, обумовлене космогонічними факторами та вторинними деформаційними процесами в розломно-блоковій тектоносфері, знаходять відображення в просторових особливостях розподілу сейсмічності планети.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211 + Д391
Шифр НБУВ: РА375007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Довбня С.Б. 
Методологічні основи і стратегічні альтернативи реструктуризації промислових підприємств в процесі реформування економіки України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / С.Б. Довбня ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Розвинуто теорію фінансово-економічного аналізу, розроблено нові методичні підходи до інтегральної оцінки фінансового стану підприємств, удосконалено методологію стратегічного планування відповідно до вітчизняних умов. Розроблено методику інтерактивного планування. Обгрунтовано організаційні структури керування підприємствами за умов кризи та під час реструктуризації. Запропоновано комплексну систему управління персоналом. Удосконалено підходи до мотивації праці робітників з урахуванням особливостей підприємств: стадій життєвого циклу, видів центрів фінансової відповідальності, проведення реструктуризації за умов кризи. Розроблено систему показників, призначену для оцінки якості управління персоналом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301 + У9(4УКР)301
Шифр НБУВ: РА323568

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Довбненко О. Ф. 
Обгрунтування режимів роботи теплоутилізаторів вентиляційних викидів тваринницьких приміщень: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.11 / О. Ф. Довбненко ; НААН України, ННЦ "Ін-т механізації та електрифікації сіл. госп-ва". — Глеваха, 2011. — 22 с.: табл., рис. — укp.

Вперше встановлено закономірності між параметрами теплоутилізаторів вентиляційних викидів тваринницьких приміщень і режимами його роботи з врахуванням вологості повітря в приміщенні та зовнішнього середовища. Удосконалено методику дослідження енергетичної ефективності застосування рекуперативних теплоутилізаторів вентиляційних викидів з різними способами захисту теплообмінної поверхні від обмерзання. Удосконалено методи випробувань вологомісткості повітряних потоків. Обгрунтовано можливість використання рекуперативних теплоутилізаторів вентиляційних викидів тваринницьких приміщень за найменших температур повітря зовнішнього середовища, характерних для кліматичних умов України та розроблено спосіб захисту теплообмінної поверхні рекуперативних теплоутилізаторів від обмерзання з підвищенням ефективності їх застосування в системі забезпечення мікроклімату тваринницьких і птахівничих приміщень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.52 + П085
Шифр НБУВ: РА384874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Довбнич М.М. 
Обумовленість геологічних процесів варіаціями ротаційного режиму Землі (на прикладі в'язко-пружної моделі Землі): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / М.М. Довбнич ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено вплив варіацій ротаційного режиму Землі на геологічні процеси. Вперше виконано математичне моделювання полів напружень, що виникають у в'язко-пружній тектоносфері за різних варіацій ротацій режиму. Встановлено, що даний фактор, у першу чергу дрейф осі обертання, здатний обумовлювати процеси структуроутворення. Зіставлення результатів моделювання з геолого-геофізичними даними підтверджує зроблені висновки. З позиції дрейфу осі обертання пояснено природу епох тектоно-магматичної активності та трансгресій, а також регресій великих регіонів Землі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д398.7
Шифр НБУВ: РА313218 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Довбня В.А. 
Організаційно-правові засади діяльності військового формування Січових Стрільців у визвольних змаганнях в Україні 1917 - 1920 років: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.А. Довбня ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі вивчення архівних документів і матеріалів, наукової та мемуарної літератури висвітлено історію створення, розглянуто питання організації та правові засади діяльності військового формування Січових Стрільців за період його перебування у складі армій Української Народної Республіки (доби Центральної Ради та Директорії), а також показано його роль у забезпеченні охорони надбань української революції від зовнішніх посягань. Проаналізовано нормативно-правові акти українських урядів та їх військових відомств, що регламентували організацію та діяльність Збройних Сил України доби визвольних змагань на різних етапах державотворення та військового будівництва, а також розпорядчі документи військового формування Січових Стрільців. Встановлено відмінності організаційно-правового забезпечення даного військового формування у порівнянні з нормами тогочасного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)611/612 + Х2(4УКР)611/612 + Х2(4УКР)611/612 + Х2(4УКР)611/612
Шифр НБУВ: РА323553

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Довбня К.М. 
Розвиток методу граничних інтегральних рівнянь в теорії ортотропних оболонок з розрізами та отворами: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.02.04 / К.М. Довбня ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2002. — 36 с. — укp.

Запропоновано нові підходи до побудови системи межових інтегральних рівнянь задачі про напружений стан ортотропної оболонки з розрізами й отворами. За допомогою теорії узагальнених функцій та двовимірного інтегрального перетворення Фур'є вихідну крайову задачу зведено до системи граничних інтегральних рівнянь, ядра яких мають логарифмічну особливість, або особливість типу Коші (залежно від вигляду граничних умов). Розв'язано нові класи задач для ортотропних оболонок довільної гауссової кривини. Створено програмні комплекси на мові програмування Microsoft Visual Fortran 6.2 для виконання розрахунків оболонок з отворами та розрізами у широкому діапазоні параметрів. Досліджено вплив пружних і геометричних параметрів на напружено - деформований стан оболонок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.649.1-01,022
Шифр НБУВ: РА317738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Довбня В.В. 
Соціально-трудові відносини у конкурентному середовищі: зміст, протиріччя, тенденції розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.В. Довбня ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 15 с. — укp.

Наведено варіант комплексного дослідження соціально-трудових відносин за умов переходу до постіндустріального суспільства та ринкової трансформації економіки. Розглянуто особливості впливу конкурентного середовища на розвиток соціально-трудових відносин. Систему соціально-трудових відносин умовно поділено на дві підсистеми: спрямовану на виробництво матеріальних благ і послуг, самореалізацію та самостворення людини. Встановлено, що між підсистемами існує протиріччя. Шляхами його розв'язання визначено дві взаємопов'язані тенденції - соціалізацію та гуманізацію, де соціалізація виступила зовнішньою, а гуманізація - внутрішньою сторонами перетворень соціально-трудових відносин. Розглянуто протиріччя та тенденції розвитку соціально-трудових відносин в Україні, висвітлено напрямки їх реформування. Обгрунтовано необхідність розгляду соціального партнерства в системі соціально-трудових відносин одночасно як типу, стадії та розвитку соціально-трудових відносин, механізму їх регулювання та розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14
Шифр НБУВ: РА311997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Довбня П. І. 
Становлення і розвиток Київської науково-математичної школи: педагогічний аспект (кінець XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / П. І. Довбня ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз системи математичної освіти, стану математичної науки у вітчизняних університетах даного періоду, їх взаємозв'язку та взаємовпливу. Проаналізовано історичні, соціально-економічні та педагогічні передумови виникнення. Встановлено динаміку розвитку даної науково-математичної школи. Показано особливості педагогічної системи науково-алгебриїчної школи до Граве. Висвітлено досягнення та безпосередній внесок учнів даної наукової школи у розвиток вітчизняної математичної освіти та науки. Узагальнено й охарактеризовано умови успішної підготовки молодого дослідника в науково-математичній школі. Запропоновано критерії ідентифікації науково-математичних шкіл. Розроблено новий навчальний курс "Вітчизняні науково-математичні школи та математична освіта (1804 - 1917 рр.)" для майбутніх педагогів-математиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В1 г/д(4УКР-2К)6
Шифр НБУВ: РА373106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Довбня О.А. 
Суспільно-політичні фактори змін у складі селянства УСРР у 1927 - 1932 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Довбня ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 19 с. — укp.

До наукового обігу введено раніше засекречені виконавчо-розпорядчі та підзвітні матеріали державних і партійних органів влади всіх рівнів, а також органів юстиції. Розглянуто концепцію, згідно з якою суди в сільській місцевості являли собою репресивні органи переслідування селянства та призводили до неприродних змін у його складі. Визначено в їх діяльності етапи: 1927 - 1929 і 1930 - 1932 рр. Надано комплексну характеристику механізму розкуркулення селянських господарств трьох категорій. Виявлено тенденцію переважання серед розкуркулених селянських господарств тих, яких було віднесено до третьої категорії. Їх господарі були залишені в Україні на "куркульських висілках" та фактично перестали бути селянами. Новим є підхід до відповідних державних заходів та стихійних процесів з погляду не здобутків міст, а саме втрат села. Показано, що державні заходи з організованого набору селянства в промисловість, на новобудови та самопливні процеси призвели до вилучення з села найбільш здорових та працездатних чоловіків. Висвітлено концепцію, згідно з якою основними формами стихійного відтоку в 1927 - 1929 рр. було традиційне відхідництво та переселення селян у міста внаслідок самоліквідації господарств, а у 1930 - 1932 рр. - самовільне залишення колгоспів і втеча розкуркулених з так званих "куркульських виселок" з подальшим улаштуванням на новобудови та промислові підприємства. З'ясовано, що протягом 1927 - 1929 рр. стихійний відтік відбувався легально, а протягом 1930 - 1932 рр. - нелегально. Зроблено висновок, що всі штучні кількісні та якісні зміни в складі селянства Радянської України в досліджуваний період зумовлені надлишками робочої сили на селі, відновленням методів політики "воєнного комунізму", формуванням індустріалізації, здійсненням примусової суцільної колективізації, а також унаслідок дії таких суспільно-політичних чинників, як судові переслідування селян, розкуркулення та ліквідація заможних селянських господарств, організованого набору і стихійного відтоку селян у промислові галузі та будівництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)614-205 +
Шифр НБУВ: РА325294

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Довбня Ю. Ю. 
Санітарно-гігієнічна оцінка застосування препарату наносрібла в носіях на основі полімер/неорганічних гібридів курямнесучкам: автореферат дис. ... д.філософ : 212 / Ю. Ю. Довбня. — Б.м., 2023 — укp.

Випоювання курям-несучкам препарату наносрібла в носіях на основі полімер/неорганічних гібридів у дозах 0,2 та 0,4 мг/голову за добу з інтервалом 10 діб проявляло вплив на окремі показники білкового, вуглеводного, ліпідного та мінерального обміну, інтенсивність вираження яких знижувалось з часом. Доза наносрібла, яка становила 0,2 мг/голову за добу спричиняла більш виражений вплив на метаболічний статус організму курей-несучок протягом одно- та двократного застосування з інтервалом 10 діб, ніж доза 0,4 мг/голову за добу. Нанопрепарат срібла в дозі 0,4 мг/голову на добу збільшував вміст сріблана 27% та міді в 1,9 раза, але не впливав на вміст цинку, заліза та свинцю в шкаралупі курячих яєць на 10 добу після першого випоювання порівняно з контролем. Двократне випоювання курям-несучкам препарату наносрібла в носіях на основі полімер/неорганічних гібридів в дозі 0,2 мг/голову за добу спричинило збільшення вмісту срібла в шкаралупі яєць у 9 разів порівняно з контролем, однак не впливало на вміст міді, цинку, заліза та свинцю порівняно з контролем. Збільшення дози препарату наносрібла до 0,4 мг/голову за добу у питній воді для курей за двократного випоювання збільшувало вміст срібла у шкаралупі яєць в 11 разів порівняно з контролем за стабільного рівня міді, цинку, заліза та свинцю порівняно з контролем. Мінеральний склад шкаралупи курячих яєць за трикратного випоювання розчину препарату наносрібла курям-несучкам теж зазнавав змін, які стосувалися лише вмісту срібла в шкаралупі, зокрема доза 0,2 мг/голову за добу спричиняла збільшення вмісту срібла в шкаралупі яєць в 6,3 раза, а доза 0,4 мг/голову за добу збільшувала вміст срібла в шкаралупі яєць в 10,1 раза але не впливала на рівень решти мінеральних компонентів. Однократне випоювання курям-несучкам препарату наносрібла в носіях на основі полімер/неорганічних гібридів в дозі 0,2 мг/голову за добу сприяло підвищенню вмісту срібла в білку яєць на 24 %, а доза 0,4 мг/голову не впливала на накопичення срібла, і обидві дози не змінювали вміст міді, цинку, заліза та свинцю порівняно з контролем. Трикратне випоювання курям-несучкам препарату наносрібла в носіях на основі полімер/неорганічних гібридів у дозах 0,2 та 0,4 мг/голову за добу сприяло збільшенню накопичення срібла в білку яєць майже в 2 рази порівно з контролем, однак не вплинуло на вміст міді, цинку, заліза та свинцю в цій частині яйця. Трикратне застосування курям-несучкам препарату наносрібла в носіях на основі полімер/неорганічних гібридів проявляло більш виражений вплив на мінеральний склад жовтків яєць, що проявлялось підвищенням вмісту срібла в жовтках за дози 0,2 мг/голову за добу в 1,8 раза, а за дози 0,4 мг/голову задобу – в 2,2 раза порівняно з контролем. Одноразове випоювання курям-несучкам розчину препарату наносрібла в носіях на основі полімер/неорганічних гібридів у дозах 0,2 і 0,4 мг на курку на добу сприяло збільшенню його накопичення в жовтках курячих яєць після 10 діб до 44,5 і 47,5 % у шкаралупі. Вміст срібла в шкаралупі яєць курей-несучок, які отримували розчинпрепарату наносрібла в дозах 0,2 та 0,4 мг/голову за добу підвищувався до 0,39 та 0,49 мкг відповідно. Третє випоювання курям-несучкам препарату наносрібла в носіях на основі полімер/неорганічних гібридів у дозах 0,2 і 0,4 мг на курку на добусприяла перерозподілу частки срібла між білком і жовтком яєць наступним чином: у жовтку вміст збільшився до 7 %, а в білку – до 14,3 і 9,4 %. Препарат наносрібла в носіях на основі полімер/неорганічних гібридів, який був застосований курямнесучкам в дозах 0,2 та 0,4 мг/голову за добу трикратно з інтервалом 10 діб, не проявляє негативного впливу на мікробний склад яєць, а також дозволяє максимально зберегти симбіотичну мікрофлору апарату травлення.^UThe administration of the nanosilver preparation to laying hens in carriers based on polymer/inorganic hybrids in doses of 0,2 and 0,4 mg/head per day with an interval of 10 days showed an effect on individual indicators of protein, carbohydrate, lipid and mineral metabolism, the intensity of expression of which decreased over time. The dose of nanosilver, which was 0,2 mg/head per day, causeda more pronounced effect on the metabolic status of the body of laying hens during one and two applications with an interval of 10 days, than the dose of 0,4 mg/head per day. The silver nanopreparation at a dose of 0.4 mg/head per day increased the content of silver by 27 % and copper by 1,9 times, but did not affect the content of zinc, iron and lead in the shell of chicken eggs 10 days after the first drinking compared to the control. Twice drinking of the nanosilver drug in carriers based on polymer/inorganic hybrids at a dose of 0,2 mg/head per day to laying hens caused a 9-fold increase in the content of silver in the eggshell compared to the control, but did not affect the content of copper, zinc, iron and of lead compared to the control. Increasing the dose of the nanosilver preparation to 0,4 mg/head per day in drinking water for chickens at two times of drinking increased the silver content in eggshells by 11 times compared to the control at stable levels of copper, zinc, iron and lead compared to the control. The mineral composition of the shell of chicken eggs after drinking a solution of the nanosilver preparation three times to laying hens also underwent changes that related only to the content of silver in the shell, in particular, a dose of 0,2 mg/head per day caused a 6,3-fold increase in the content of silver in the eggshell, and a dose of 0,4 mg/head per day increased the silver content in eggshell by 10,1, but did not affect the level of the remaining mineral components. A single administration of a nanosilver preparation to laying hens in carriers based on polymer/inorganic hybrids at a dose of 0,2 mg/head per day contributed to an increase in the silver content in egg whites by 24 %, and up to at 0,4 mg/head had no effect on silver accumulation, and both doses did not alter copper, zinc, iron, and lead contents compared to controls. Three times drinking of the nanosilver drug in carriers based on polymer/inorganic hybrids at doses of 0,2 and 0,4 mg/head per day to laying hens increased the accumulation of silver in egg white almost 2 times compared to the control, but did not affect the copper content , zinc, iron and lead in this part of the egg. Three times the use of nanosilver in carriers based on polymer/inorganic hybrids to laying hens showed a more pronounced effect on the mineral composition of egg yolks, which was manifested by an increase in the content of silver in the yolks at a dose of 0,2 mg/head per day by 1,8 times, and at doses of 0,4 mg/head per day – 2,2 times compared to the control. A single drinking of a solution of the nanosilver drug in carriers based on polymer/inorganic hybrids in doses of 0,2 and 0,4 mg per hen per day to laying hens increased its accumulation in the yolks of chicken eggs after 10 days to 44,5 and 47,5 % in the shell. The silver content in the eggshells of laying hens that received a solution of the nanosilver drug in doses of 0,2 and 0,4 mg/head per day increased to 0,39 and 0,49 μg, respectively. The third administration of the nanosilver preparation to laying hens in carriers based on polymer/inorganic hybrids in doses of 0,2 and 0,4 mg per hen per day contributed to the redistribution of the share of silver between the white and yolk of eggs as follows: in the yolk, an addition of 7 %. increasing its protein content to 14,3 and 9,4 %. Preparation of nanosilver in carriers based on polymer/inorganic hybrids, which was applied to laying hens in doses of 0,2 and 0,4 mg/head per day three times with an interval of 10 days, does not have a negativeeffect on microbial composition of eggs, and also allows to preserve the symbiotic microflora of the digestive system as much as possible.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Довбня О. Б. 
Механізм публічного управління розвитком містобудівної інфраструктури великих міст: автореферат дис. ... д.філософ : 281 / О. Б. Довбня. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертаційній роботі вирішено наукове завдання, що полягає в обґрунтуванні теоретичних засад та розробленн і практичних рекомендацій щодо особливостей механізму публічного управління розвитком містобудівної інфраструктури великих міст у повоєнний період Актуальність дослідження зумовлена необхідністю відновлення населених пунктів України після завершення активних бойових дій, при цьому підготовчий етап щодо відновлення необхідно і можливо здійснювати ще до перемоги. Великі міста з більш розвиненою інфраструктурою зазнаютьбільших за сумою втрат із за більшої вартості та кількості пошкоджених активів внаслідок ракетних ударів та інших агресивних бойових дій. На сьогодні 20 самих великих за кількістю населення громад із 1470 у сумі становлять 30 % населення України, 80% з яких зазнали дуже високих пошкоджень. Крім зруйнованих об’єктів житлового та комунального господарства має місце високий рівень внутрішньо переміщених осіб , що асиметрично навантаж ує м уніципальний сектор, де основними хабами стають саме великі міста. Таким чином ефективне управління розвитком містобудівної інфраструктури великих міст буде грати вирішальну роль у повоєнному відновленні країни.^UIn the dissertation, the scientific task is solved, i.e., substantiating the theoretical foundations and developing practical recommendations regarding the features of the mechanism of public management of urban infrastructure development for big cities in the urban planning context in the post-conflict environment.The relevance of the study is determined by the need to restore the cities of Ukraine after the end of active hostilities, while the preparatory stage for restoration is necessary and possible to carry out even before victory. Larger cities with more developed infrastructure experience greater total losses due to the greater value and number of assets damaged by missile strikes and other aggressive hostilities. Today, the 20 most populated communities out of 1,470 make up 30% of the population of Ukraine, 80% of which have suffered very high damage. In addition to destroyed housing and utility facilities, a high level of internally displaced persons (IDP) burdened local self-governments, which asymmetrically overloading the municipal sector, where large cities are the main IDPs hubs. Thus, effective management of the development of the urban infrastructure of big cities will play a decisive role in the post-war reconstruction of the country.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського