Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (377)Книжкові видання та компакт-диски (358)Журнали та продовжувані видання (61)
Пошуковий запит: (<.>A=ДЕРГАЧ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ПЕТРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Петрович Р.Й. 
Агрегативно-ітеративні алгоритми для лінійних рівнянь з обмеженими операторами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.07 / Р.Й. Петрович ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації побудовані і досліджені ітераційні алгоритми для лінійних рівнянь в скінченновимірному і банаховому просторах, названі багатократними агрегативно-ітеративними алгоритмами. Запропоновані агрегативно-ітеративні аналоги деяких числових методів, зокрема методу послідовної верхньої релаксації, методу найшвидшого спуску, чебишовського ітераційного методу, методу простих ітерацій. Отримані умови збіжності і оцінки похибок досліджених методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.161.1,022

Рубрики:

      
2.

Дергач Т.О. 
Вплив термічної обробки на структуру і стійкість проти міжкристалітної корозії труб з низьковуглецевих аустенітних сталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Т.О. Дергач ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтовані режими термічної обробки гаряче- та теплодеформованих труб, що запезпечують відсутність поверхневого насичення металу вуглецем, високу гарантовану стійкість проти МКК та механічні властивості. На ВАТ "НПТЗ" впроваджено технологію виробництва гарячедеформованих труб зі сталі 02Х18Н11 з високим гарантованим комплексом властивостей, згідно з ТУ 14-3-1339. Встановлено закономірності впливу вмісту бору (0,003, 0,3, 0,06, 0,2 і 0,4 %) на структуру, схильність до насичення вуглецем і стійкість проти МКК сталі 02Х17Н15 залежно від температури термічної обробки. Розроблено та впроваджено у виробництво удосконалені режими термічного та вакуумного способів обробки труб зі сталі 02Х17Н15Р (0,2 % B), що підвищують їх стійкість проти МКК. На підставі виявленої ідентичності механізмів МКК та збіжності результатів випробувань сталі 03Х18Н11 за тривалим і прискореним (травленням у щавлевій кислоті) методами останній з них включено до ГОСТ 6 032.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.770.43 + К748.151 +
Шифр НБУВ: РА333915

Рубрики:

      
3.

Дергач М.А. 
Дидактичні умови застосування гіпертекстових програм у процесі вивчення гуманітарних дисциплін (на матеріалі історії музики): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / М.А. Дергач ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням використання гіпертекстів у викладанні музично-історичних дисциплін. В роботі досліджено закономірності функціонування, зміст і призначення гіпертекстів в традиційному навчальному процесі. Встановлено, що комплексне застосування гіпертекстів суттєво підвищує якість вивчення гуманітарних курсів в межах будь-якої системи навчання. Запропоновано, теоретично обгрунтовано та практично апробовано дидактичну модель, що поєднує гіпертекстовані та традиційні форми і засоби навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5

Рубрики:

      
4.

Дергачова В.В. 
Енергоекономічні чинники сталого розвитку: аналіз та оцінка впливу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.В. Дергачова ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено теоретичні, методичні та прикладні питання економічної оцінки стабілізаційних рішень організаційно-економічного і технічного характеру в енергетичному комплексі. Проаналізовано вплив факторів енергоекономічного змісту, що визначають рівні енергетичної, екологічної й економічної безпеки з точки зору вияву умов узгодження господарської діяльності суб'єктів енергетичного комплексу з необхідністю сталого розвитку. Обгрунтовано склад показників та критерії вибору варіантів відповідних рішень, що найбільше відповідають вимогам сталого розвитку держави та її територій. Основні положення та висновки запропоновано використовувати для економічного аналізу і прогнозування результатів рішень, спрямованих на забезпечення економічної стабільності суб'єктів господарювання та регулювання їх взаємодії з метою досягнення економічної безпеки та сталого розвитку держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554
Шифр НБУВ: РА314356 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Петрович 
Історична топографія міста Володимира X - XVIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.В. Петрович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено історичну топографію одного з найдавніших і найбільших міст Волині - Володимира Х - ХVIII ст. На основі проаналізованих матеріалів з'ясовано основні етапи розвитку міста, наведено характеристику оборонних укріплень та цитаделей, окремих соціально-топографічних частин міста та пам'яток культової архітектури. Висвітлено деякі питання історичної демографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ВОЛ)4-22 Володимир +
Шифр НБУВ: РА326540

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Петрович В.В. 
Корекція сагітального профілю постави дітей молодшого шкільного віку засобами фітбол-гімнастики: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.В. Петрович ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено програму корекції сагітального профілю постави дітей молодшого шкільного віку засобами фітбол-гімнастики, специфічними ознаками якої є організація корекційних заходів з урахуванням особливостей функціональних порушень опорно-рухового апарату та рухової сфери молодших школярів і послідовність вирішення завдань фізичного удосконалення. Уточнено наукові уявлення про особливості формування сагітального профілю постави тіла дітей молодшого шкільного віку. Вперше визначено показники гоніометрії тіла дітей молодшого шкільного віку, що мають порушення постави, які дозволяють за допомогою фізичних вправ різної біомеханічної спрямованості вибірково впливати на порушення просторової організації біоланок тіла школярів. Розроблено спеціальні нормативні шкали оцінювання для контролю й оцінювання процесу формування сагітального профілю постави школярів. Проведено дослідження фізичного розвитку та моторики дітей молодшого шкільного віку Волині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.491 + Ч516.517 +
Шифр НБУВ: РА370003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Дергач Д. В. 
Лінгвостилістика онімів сучасних українських медійних текстів: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Д. В. Дергач ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ін-т філол. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто мовознавчу інтерпретацію як основну щодо мотивації природи, структури та функцій категорії імені. Визначено й описано домінанти онімів стилю масової інформації з погляду функціональної лінгвістики. Розглянуто специфічний характер трансформації медійних пропріативів, який стосується видозміни семантики. Проілюстровано 9 750 онімів і відонімних конструкцій, зафіксованих у стилі масової інформації початку ХХІ ст. Проведено їх системний функціональний аналіз, який дозволяє говорити про динаміку мовних одиниць, зокрема мас-медійної сфери, їх вплив на масову суспільну свідомість та про тенденції щодо постійного оновлення лінгвокультурного простору України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-715
Шифр НБУВ: РА369952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
10.

Дергачов Д.М. 
Оптимізація норми висіву гібридів соняшнику при звичайному рядковому способі сівби в умовах східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Д.М. Дергачов ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено придатність вітчизняних гібридів соняшнику для вирощування за допомогою звичайного рядкового способу (ЗРС) сівби та технології непросапної культури за умов східного Лісостепу України. Встановлено позитивний вплив загущення посівів на ефективність використання рослинами факторів навколишнього середовища та накопичення біомаси. Досліджено мінливість якісних показників урожаю за різних умов вирощування соняшнику. Доведено, що оптимальною нормою висіву ультраскоростиглого гібрида Харківський 49 і ранньостиглого Світоч є 150 тис. шт./га (густота рослин 106 і 110 тис. шт./га). Показано, що для середньораннього гібрида Погляд і середньостиглого Харківський 58 однаково ефективними були варіанти з традиційною технологію вирощування та за ЗРС сівби з нормами висіву відповідно 75 та 75 - 100 тис. шт./га (густота рослин відповідно 57 та 51 і 69 тис. шт./га).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.1-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА336169

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Дергачов 
Особливості магніторезонансних властивостей низьковимірних сполук з магнітними іонами Со2+, Mn2+, Fe3+, Tb3+: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / Костянтин Георгійович Дергачов ; НАН України; Фізико-технічний ін-т низьких температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3,022
Шифр НБУВ: РА352832

Рубрики:

      
12.

Дергачова А.В. 
Особливості перебігу та варіанти лікування хронічного алкогольного гепатиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.В. Дергачова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено підвищенню якості діагностики хронічного алкогольного гепатиту, поліпшенню результатів лікування хворих на хронічний алкогольний гепатит мінімальної та помірної активності на підставі розробки диференційованої тактики терапії з використанням ентеросорбентів. Визначено порушення вмісту первинних і вторинних продуктів перекисного окислення, жиророзчинних вітамінів та загальної антиоксидантної активності залежно від активності процесу в печінці та тяжкості перебігу захворювання. Виявлено кореляційну залежність між триєновими кон'югатами, тетраєновими кон'югатами та IgA. Обгрунтовано позитивний вплив кріопорошку аронії та карбовиту на процеси перекисного окиснення ліпідів, антиоксидантного захисту і імунологічного гомеостазу. Доведено ефективність раціональної диференційованої терапії ентеросорбентами залежно від активності процесу в печінці. Встановлено між ними причинно-наслідковий зв'язок. Розроблено оригінальний спосіб лікування, на який отримано патент України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-3
Шифр НБУВ: РА313058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Дергач Л. В. 
Розслідування вимагань, вчинених організованими злочинними групами, у сучасних умовах: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Л. В. Дергач ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено види вимагань, що вчиняють організовані групи за сучасних умов. Охарактеризовано структуру організованої групи вимагачів, визначено зміст тактичних операцій "Затримання організованої групи вимагачів" і "Виявлення організатора злочинної групи вимагачів і доказування його вини" як тактичних комплексів з ефективної нейтралізації організованої злочинної групи. Доведено, що протидія розслідуванню вимагань, вчинених організованими групами, здійснюється за створення угруповання, за вчинення вимагань, у процесі розслідування вимагань, за виконання обвинувального вироку суду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)116.501.7 + Х883.9(4УКР)2 + Х894.9(4УКР)311.6
Шифр НБУВ: РА380945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Дергачова К.О. 
Сталий розвиток як предмет міжнародної співпраці. Політологічний аспект: Автореф. дис. канд. політ. наук: 23.00.04 / К.О. Дергачова ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Проаналізовано політичні аспекти формування та міжнародний досвід реалізації концепції сталого розвитку у контексті глобальних, регіональних та національних відносин. Проаналізовано новітні тенденції міжнародної співпраці у даній сфері і з'ясовано політичні механізми досягення сталого розвитку. Досліджено можливості узгодження інтересів та ефективної взаємодії основних політичних акторів на глобальному, регіональному та національному рівнях. Розкрито вирішальне значення глобалізації в процесі переходу до сталого розвитку. Сформульовано основні стратегічні напрямки реалізації концепції сталого розвитку в Україні, встановлено роль держави і типу політичного режиму у даному процесі. Розкрито вирішальне значення глобалізації й обгрунтовано необхідність посилення інтеграції, інтернаціоналізації, уніфікації умов співробітництва в інтересах успішного впровадження концепції сталого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 в + Ф06 +
Шифр НБУВ: РА337609

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Дергачова Н.В. 
Термопружний стан ортотропних оболонок при локальному нагріві: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Н.В. Дергачова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено термопружний стан (ТС) ортотропних оболонок (ОО) довільної гаусової кривини (ДГК) за локального нагріву. Висвітлено результати, спрямовані на розширення області застосування апарата методів фундаментальних розв'язків (ФР) на клас задач про тепловий нагрів. Описано методику побудови ФР статики пластин і оболонок, що заснована на використанні двовимірного інтегрального перетворення Фур'є і теорії узагальнених функцій. Зазначено, що методика узагальнена на рівняння термопружності ортотропних пластин і оболонок ДГК, що не враховують конвективний теплообмін із зовнішнім середовищем. Одержано фундаментальні розв'язки рівнянь рівноваги термопружних ОО у переміщеннях. Побудовано фундаментальні матриці температурних зусиль і моментів. Визначено закономірності поводження компонент ТС оболонок під дією зосередженого теплового нагріву, за зміни геометричних і термомеханічних параметрів. Описано методику визначення ТС ОО за нагріву, розподіленому по області, яка заснована на використанні формули згортки одержаних ФР термопружності. Розглянуто зону нагріву та зону, розташовану безпосередньо поблизу першої зони. Проведено дослідження ТС ОО за нагріву, розподіленому по області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.640.65,022
Шифр НБУВ: РА370490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Петрович С. Д. 
Формування професійної компетентності у майбутніх фахівців з обчислювальної техніки в процесі вивчення спеціальних дисциплін в технічних коледжах: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / С. Д. Петрович ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. — Вінниця, 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Розроблено й обгрунтовано організаційно-педагогічні умови підвищення професійної компетентності майбутніх фахівців з обчислювальної техніки. Побудовано модель формування такої компетентності у процесі вивчення спеціальних дисциплін у технічних коледжах засобами інформаційно-комунікаційних технологій. Визначено компоненти, критерії та рівні сформованості професійної компетентності майбутніх фахівців з обчислювальної техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970 р(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА385046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Ченуша О. С. 
Забезпечення економічної безпеки нафтопереробних підприємств / О. С. Ченуша. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню науково-прикладного завдання – розвиток теоретико-методичних положень і розроблення науково-практичних рекомендацій щодо підвищення рівня економічної безпеки нафтопереробних підприємств. На базі аналізу наукових джерел проведено комплексне дослідження явища «економічна безпека підприємства» та поглиблено відповідний понятійний апарат. Систематизовано та розвинуто наукові підходи до її забезпечення. Визначено особливості забезпечення економічної безпеки вітчизняних нафтопереробних підприємств в компетентнісному аспекті та його основних факторів впливу в економічних, управлінських і наукових парадигмах. Досліджено головні тенденції розвитку зовнішнього середовища функціонування нафтопереробних підприємств в Україні та визначено їх вплив на економічну безпеку. Проаналізовано стан економічної безпеки вітчизняних нафтопереробних підприємств і визначено проблемні аспекти її забезпечення. Розвинуто теоретико-методичні положення діагностики впливу компетентності персоналу на економічну безпеку нафтопереробних підприємств під впливом факторів зовнішнього середовища. Запропоновано методичний підхід до оцінювання економічної безпеки нафтопереробних підприємств, що передбачає розрахунок комплексного показника економічної безпеки підприємства, який враховує п'ять компонент її забезпечення. Розвинуто науково-методичні положення визначення стану економічної безпеки нафтопереробних підприємств, які доповнено економетричною моделлю з розподіленим лагом, яка визначає залежність і характер впливу інвестицій у персонал ресурсної та фінансово-економічної компонент забезпечення економічної безпеки на рівень його компетентності, а також мультиплікаційний ефект зростання рівня компетентності персоналу та дозволяє сформувати прогностичні оцінки стану економічної безпеки таких підприємств. Розроблено науково-практичні рекомендації щодо передбачення загроз економічній безпеці нафтопереробних підприємств, визначено напрями зменшення впливу кризових явищ і запропоновано комплексні заходи щодо підвищення рівня економічної безпеки нафтопереробних підприємств.^UThe thesis is devoted to solving scientific and practical task – elaboration and justification of theoretical-methodological and scientific-practical recommendations on ensuring economic security of oil refining enterprises. Based on the analysis of scientific sources, a comprehensive study on the phenomenon of the enterprise's economic security was carried out and a corresponding conceptual apparatus was thoroughly studied. The concept of “ensuring the economic security of an enterprise” was developed, which takes into account the influence of the staff competence level on its provision and is interpreted not only as a rational use of the enterprise's set of resources for its effective and stable functioning, but also as a tool to counter and adapt negative environmental factors at various levels by applying operational and strategic methods through the use of managerial knowledge and competencies. Conceptual provisions for ensuring the economic security of an enterprise were systematized and developed, based on a combination of principles and tools of traditional approaches towards its ensuring and principles of a competence-based approach, which provides a possibility to justify the structure of components for ensuring economic security and form a structural-logical scheme for diagnosing the state of economic security of an enterprise in conditions of environmental variability to increase its level and develop staff competence. The features of ensuring the economic security of domestic oil refineries in the competence aspect and its main influencing factors in the economic, managerial and scientific paradigms were determined. The main trends in the development of the environment of oil refining enterprises in Ukraine and their impact on economic security have been studied. The basics of assessing the economic security of oil refineries have been improved. The state of economic security of domestic refineries was analyzed and the problematic aspects of its ensuring were identified. The theoretical-methodological provisions for diagnosing the impact of staff competence on the economic security of oil refining enterprises under the influence of environmental factors were developed. An algorithm for calculating the quantitative indicator of staff competence using economic security components was presented. The proposed scientific-methodological provisions for measuring the level of staff competence of oil refineries as a component of ensuring economic security, which were adapted to the professional educational qualifications of employers in the oil refining industry, imply drafting of a functional-competence matrix and the calculation of demand rankings, which allows to highlight the staff of an enterprise whose competence level is negatively affecting its economic security. The scientific-methodological guidelines for evaluating the economic security of oil refineries were proposed, supplemented by a comprehensive indicator of the economic security of an enterprise that takes into consideration the five components of the economic security of an enterprise. Scientific-methodological provisions for determining the state of the economic security of oil refineries have been developed, supplemented by an econometric model with a distributed lag, which determines the dependence and nature of the impact of investments in personnel of the resource and financial-economic components of economic security on their level of competence. The scientific-practical recommendations on the prediction of threats to the macroeconomic environment of the economic security of oil refineries were proposed. The means were developed to optimize the volume of strategic reserves of petroleum products at oil refineries and determine the timing of their purchasing, which allows to ensure the necessary level of production capacity's workload and increase the economic security of enterprises via resource component. A comprehensive leading indicator was proposed, which allows defining future trends in imported flows of petroleum products and foreseeing a change in market conditions in order for management of enterprises to develop appropriate measures of levelling the threats to their economic security. The directions for reduction of the impact of crisis were identified and comprehensive measures to improve the economic security of oil refineries were proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Колешня Я. О. 
Енергетична складова економічної безпеки підприємств агропромислового комплексу / Я. О. Колешня. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено поглибленню теоретичних положень, удосконаленню методичних підходів і наданню практичних рекомендацій щодо заходів підвищення економічної безпеки підприємств агропромислового комплексу в частині її енергетичної складової. Визначено сутність економічної безпеки в контексті сталого розвитку та енергозабезпечення, сформульовано дефініцію «управління енергозабезпеченням» та вдосконалено процес управління енергозабезпеченням. Виявлено засадничу роль енергетичної складової у забезпеченні економічної безпеки підприємств. Систематизовано та розвинуто підходи до оцінювання рівня економічної безпеки підприємств, сформульовано вимоги до проведення оцінювання для малих і середніх підприємств, запропоновано композицію індикаторів для оцінювання рівня їх економічної безпеки. Оцінено вплив енергоринку України на забезпечення економічної безпеки підприємств агропромислового комплексу. Проаналізовано використання сільськогосподарських підприємств для альтернативного енергогенерування. Визначено напрями посилення енергетичної безпеки підприємств і запропоновано систему управління економічною безпекою підприємства, що базується на енергетичній складовій, розглядає енергозабезпечення як управлінський процес і передбачає використання альтернативної енергогенерування підприємствами агропромислового комплексу.^UThe dissertation is devoted to the deepening of theoretical positions, the improvement of methodological approaches and the provision of practical recommendations on measures to improve the economic security of enterprises of the agro-industrial complex in terms of its energy component. The essence of economic security in the context of sustainable development is defined. It has been determined that economic security is the basis for sustainable development as one that does not provide for negative impact on society and the environment. Given that energy affects all three components of sustainable development (economy, ecology, society), its role in ensuring economic security is also important. The influence of the unstable functioning of the energy component on the economic security of enterprises behind individual components is considered. It has been determined that the energy component affects the financial (loss of benefits, loss of productivity and revenues, technological pauses that incur additional costs, etc.); technological (accidents, equipment failure, urgent rebuilding of the technological process, etc.) components. It is proposed to consider the management of energy supply not only as a technical process, but also as a management process, which is based on the basic functions of management. Based on this, the definition of the concept of "energy management" is proposed - this is the process of planning energy consumption, searching for alternative sources of energy supply or energy resources, organizing energy supply by signing relevant contracts with suppliers, motivating employees to reduce energy consumption and controlling the process of energy supply and its consumption. Approaches to assessing the level of economic security of enterprises are systematized and developed, the specifics of financial and economic activities of small and medium enterprises are determined, and on their basis requirements for conducting an assessment for such business entities are formulated, a composition of indicators is proposed for assessing the level of economic security energy security indicator at the micro level. A conceptual scheme for managing the economic security of small and medium-sized enterprises has been proposed, which takes into account the organizational and economic features of their operation and provides for the possibility of conducting a rapid analysis of the economic security of such enterprises, which can significantly reduce financial, time and personnel costs.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського