Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (196)Книжкові видання та компакт-диски (93)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Грищенко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Грищенко О.В. 
Агрохімічна оцінка довготривалого використання добрив та ризогуміну при вирощуванні гороху в Правобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.01.04 / О.В. Грищенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив тривалого застосування мінеральних добрив і комплексного мікробіологічного препарату ризогуміну на показники родючості, мікробіологічний стан грунту, продуктивність і якість зерна гороху інтенсивних сортів. Встановлено, що тривале використання добрив під інтенсивні сорти гороху у сівозміні збільшує біологічну азотфіксацію. Виявлено, що обробка насіння гороху комплексним мікробіологічним препаратом ризогумін без та з використанням добрив підвищує азотфіксацію гороху. Визначено агрохімічну, економічну, енергетичну ефективність застосування добрив і ризогуміну під інтенсивні сорти гороху на лучно-чорноземному карбонатному легкосуглинковому грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-434(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА357478

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Грищенко О.В. 
Агрохімічна оцінка довготривалого використання добрив та ризогуміну при вирощуванні гороху в Правобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.01.04 / О.В. Грищенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив тривалого застосування мінеральних добрив і комплексного мікробіологічного препарату ризогуміну на показники родючості, мікробіологічний стан грунту, продуктивність і якість зерна гороху інтенсивних сортів. З'ясовано, що тривале застосування мінеральних добрив під горох інтенсивних сортів Мадонна та Інтенсивний 92 у сівозміні забезпечує одержання у зоні Правобережного Лісостепу України 5,0 - 6,0 т/га зерна гороху вищої якості. Встановлено, що тривале використання добрив під інтенсивні сорти гороху у сівозміні збільшує біологічну азотфіксацію. Виявлено, що обробка насіння гороху комплексним мікробіологічним препаратом ризогумін без та з використанням добрив підвищує азотфіксацію гороху. Визначено агрохімічну, економічну, енергетичну ефективність застосування добрив і ризогуміну під інтенсивні сорти гороху на лучно-чорноземному карбонатному легкосуглинковому грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-434(4УКР)
Шифр НБУВ: РА357478

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Грищенко О.М. 
Врожайність і якість цукрових буряків при сівбі інкрустованим насінням: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Грищенко ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Вивчено інтенсивність росту та розвитку цукрових буряків за період їх онтогенезу, формування урожайності коренеплодів високої якості під час використання для сівби насіння, інкрустованого хімічними препаратами. Встановлено, що за використання для інкрустації посівного матеріалу протруйників, рекомендованих для використання на цукрових буряках, не знижується польова схожість насіння, підвищується інтенсивність росту і розвитку рослин, зростає урожайність коренеплодів і покращується їх якість. Рекомендовано проводити сівбу цукрових буряків інкрустованим насінням з використанням високоефективних інсектицидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-44 +
Шифр НБУВ: РА327094

Рубрики:

      
4.

Грищенко О.К. 
Геоекономічні стратегії ТНК як фактор міжнародної конкурентоспроможності країн базування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / О.К. Грищенко ; Ін-т світ. економіки і міжнар. віднос. НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено геоекономічні стратегії транснаціональних корпорацій (ТНК) у контексті забезпечення міжнародної конкурентоспроможності країн базування та процесів формування сучасних відкритих економік. Висвітлено світові тенденції руху товарів, прямих іноземних інвестицій, виробництва інформаційних послуг як прояв корпоративних конкурентних стратегій. Вивчено зарубіжну практику підвищення міжнародної конкурентоспроможності, зокрема, процеси створення в національній економіці ядра вертикально-інтегрованих і горизонтально-інтегрованих корпорацій. На прикладі азіатських країн висвітлено механізми використання державою потенціалу ТНК для реалізації геоекономічних стратегій. Запропоновано модель збалансованого розвитку національної економіки України у контексті транснаціональної експансії. Визначено напрями формування відповідних механізмів протистояння їй за умов поглиблення відкритості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916-13 +
Шифр НБУВ: РА365833

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Грищенко О.В. 
Дослідження калієвих каналів та їх ролі в кардіоміоцитах, диференційованих з ембріональних стовбурових клітин миші: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / О.В. Грищенко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.12*715.72*725.29 калій

Рубрики:

      
6.

Грищенко О.П. 
Мартенситне перетворення та ефект пам'яті форми в сплавах Co - Ni та Co - Al: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / О.П. Грищенко ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено мартенситні перетворення (МП) та ефект пам'яті форми в сплавах Co - Ni та Co - Al. Встановлено закономірності МП, визначено параметри мартенситного переходу та ступінь відновлення форми в сплавах з низькою енергією дефектів пакування (на базі Co), встановлено кореляцію з енергією дефектів пакування (ДП), що дозволяє оцінити величину відновлення форми залежно від легування та циклування сплавів. Досліджено теплові ефекти мартенситних перетворень у сплавах Co - Ni та Co - Al, встановлено їх залежність від концентрації Ni та Al. На базі Со розглянуто морфологічні та мікроструктурні особливості мартенситу сплавів залежно від ступеня легування нікелем, алюмінієм і термоциклування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.304 + К232.306
Шифр НБУВ: РА317153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Грищенко О.О. 
Управління поточними пасивами банку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / О.О. Грищенко ; Укр. акад. банк. справи Нац. банку України. — Суми, 2007. — 21 с. — укp.

Розвинуто теоретичні та методичні положення формування та управління поточними пасивами як складової ресурсної бази банку. На підставі узагальнення результатів наукових досліджень визначено суть поняття "поточні пасиви" у аспекті управління ними. Визначено елементи фінансового механізму управління поточними пасивами. Обгрунтовано основні напрямки вдосконалення процесу управління даними пасивами банківськими ресурсами з урахуванням ступеня їх керованості. Розвинуто науково-практичні засади впровадження окремих елементів фінансового механізму управління поточними пасивами банку, а саме: методичні підходи до оцінки стабільності клієнтської бази під час прогнозування умовно-постійної частини поточних пасивів банку; рекомендації щодо управління цими пасивами банку з урахуванням кредитування за системою "овердрафт".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-21 +
Шифр НБУВ: РА352286

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Грищенко О.Ю. 
Чисельне моделювання і оптимізація динамічних і релаксаційних процесів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.05.02 / О.Ю. Грищенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 33 с. — укp.

З використанням нерівностей із негативними нормами побудовано теорію оптимізації лінійних систем із впливом з класів узагальнених функцій скінченого порядку. Доведено існування та єдиність узагальнених роз'язків прямої та спряженої задач для параболічних і гіперболічних рівнянь загального вигляду. Досліджено умови існування оптимального керування системою та необхідні умови екстремуму у задачах імпульсного керування. Розроблено двокрокові числові алгоритми, ефективні для розв'язання змішаних крайових задач переносу та систем Нав'є - Стокса. Розглянуто головні властивості даних алгоритмів для скалярних та операторних рівнянь у банахових просторах. Побудовано нові неявні дво- та тришарові ітераційні методи знаходження розв'язку системи рівнянь Нав'є - Стокса для нестислої в'язкої рідини. Запропоновано підхід щодо побудови математичних моделей складних динамічних і кінетичних процесів з не повністю визначеними параметрами рівнянь та початкового стану системи. Доведено, що даний підхід грунтується на декомпозиції головної задачі на систему вкладених агрегованих моделей, у процесі якої використано поняття базової системи фізичних гіпотез. Побудовано моделі процесу візуалізації прихованого голографічного зображення на термопластичних носіях та створення робочого середовища хімічного та фоторекомбінаційного лазерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.165 + В253.320.22 в641 +
Шифр НБУВ: РА322742

Рубрики:

      
9.

Грищенко О. В. 
Впливи мутацій кальційзв'язуючих білків та змін депозалежноговходу іонів кальцію на функціювання збудливих та незбудливихклітин / О. В. Грищенко. — Б.м., 2020 — укp.

У роботі представлені результати комплексного дослідження клітинних тамолекулярних механізмів, залучених до кальцієвої регуляції в клітинах різних типів. У кардіоміоцитах як типових представниках електрозбудливих клітин, що здатні доскорочення, показана важлива роль кальційзв'язуючих білків у формуванні тарегуляції змін внутрішньоклітинної концентрації іонів кальцію. Проаналізованозміни електричних характеристик потенціалів дій та біофізичних параметрівскорочення кардіоміоцитів, викликаних мутаційними модифікаціями молекултропоніну Т, що збільшує чутливість міофіламентів кардіоміоцитів до іонів кальцію.Показано, що з ростом чутливості міофіламентів пропорційно збільшується буфернакальцієва здатність клітин, і саме цим можуть бути пояснені зміни електричної таскорочувальної активності “мутантних” кардіоміоцитів. В електрично незбудливихклітинах одну з провідних ролей у підвищенні внутрішньоклітинної концентраціїіонів кальцію відіграють кальцієві канали, що активуються вивільненням цих іонів ізендоплазматичного ретикулуму та його спустошенням. За допомогою методу “patchclamp” вперше зареєстровані кальцієві струми в ацинарних клітинах, що виникаютьу відповідь на спустошення ретикулуму. Експериментально продемонстровано прямукореляцію між спустошенням ендоплазматичного ретикулуму та активацієюдепозалежного струму. Доведено, що саме вхід іонів кальцію через депозалежніканали являє собою основний фактор, що призводить до некрозу клітин при більшостіпатологій, котрі призводять до виникнення гострого панкреатиту. Із застосуваннямконфокальної мікроскопії з'ясовані механізми кальцієвої регуляції в клітинах лобулекзокринної частини підшлункової залози, зокрема в нервових, зірчастих та імуннихклітинах. Встановлено, що зірчасті клітини в звичайних умовах (за відсутностіпатологій) здатні генерувати кальцієві транзієнти у відповідь на прикладаннябрадикініну; описані механізми виникнення і генерації цих кальцієвих транзієнтів. Вроботі вперше описані вірогідні механізми виникнення гострого панкреатиту,спричиненого дією аспарагінази і експериментально обґрунтовано можливий новийпідхід у терапії гострого панкреатиту; в основі такого підходу лежить застосуваннягалактози, що забезпечує адекватне регулювання необхідної концентрації АТФ вацинарних клітинах підшлункової залози.^UUsing cardiomyocytes isolated from mice expressing troponin T mutants (TnT-I79N, TnT-F110I and TnT-R278C), we found that increasing myofilament Ca sensitivity produced a proportional increase in cytosolic Ca2+ binding. The underlying cause was an increase in the cytosolic Ca2+ binding affinity, whereas maximal Ca2+ binding capacity was unchanged. The effect was sufficiently large to alter Ca2+ handling in intact mouse hearts at physiological heart rates, resulting in increased end-diastolic [Ca2+] at fast pacing rates, and enhanced sarcoplasmic reticulum Ca2+ content and release after pauses. Basing on the observation that early stage embryonic stem cells-derived cardiomyocytes continuously contracted in high extracellular potassium solution, we provide experimental evidence that the spontaneous activity of these cells is not generated by transmembrane ion currents, but by intracellular [Ca2+]i oscillations. In cardiac muscle, Ca2+ release from sarcoplasmic reticulum (SR) is reduced with successively shorter coupling intervals of premature stimuli, a phenomenon known as SR Ca2+ release refractoriness. Gene-targeted ablation of Casq2 (Casq2 KO) abolished SR Ca2+ release refractoriness in isolated mouse ventricular myocytes. Surprisingly, impaired Ca2+-dependent inactivation of L-type Ca2+ current (ICa), which is responsible for triggering SR Ca2+ release, significantly contributed to the loss of Ca2+ release refractoriness in Casq2 KO myocytes. Recovery from Ca2+-dependent inactivation of ICa was significantly accelerated in Casq2 KO compared to wild type (WT) myocytes.Alcohol-related acute pancreatitis can be mediated by a combination of alcohol and fatty acids (fatty acid ethyl esters) and is initiated by a sustained elevation of the Ca2+ concentration inside pancreatic acinar cells ([Ca2+]i), due to excessive release of Ca2+ stored inside the cells followed by Ca2+ entry from the interstitial fluid. Electrophysiological data show that in the pancreatic acinar cells this store-operated inward current is relatively insensitive to removing external Na+, but sensitive to changes in the external Ca2+ concentration. It is therefore not a transient receptor potential (TRP) type nonselective cation current, but it is a Ca2+-selective CRAC-type current consistent with the very marked current inhibition evoked by GSK-7975A. There is currently no specific treatment of pancreatitis, but the received data show that pharmacological CRAC blockade is highly effective against toxic [Ca2+]i elevation, necrosis, and trypsin/protease activity and therefore has potential to effectively treat pancreatitis. Asparaginase, an essential element in the successful treatment of acute lymphoblastic leukaemia, the most common type of cancer affecting children, evoked intracellular Ca2+ release followed by Ca2+ entry and also substantially reduced Ca2+ extrusion because of decreased intracellular ATP levels. In isolated mouse pancreatic acinar cells or cell clusters, removal of extracellular glucose had little effect on this ATP loss, suggesting that glucose metabolism was severely inhibited under these conditions. Surprisingly, we show that replacing glucose with galactose prevented or markedly reduced the loss of ATP and any subsequent necrosis.Ca2+ signalling in different cell types in exocrine pancreatic lobules was monitored simultaneously and signalling responses to various stimuli were directly compared. Normal pancreatic stellate cells (PSCs) are regarded as quiescent, only to become activated in chronic pancreatitis and pancreatic cancer. We have compared Ca2+ signalling in PSCs and their better studied neighbouring acinar cells (PACs) and found complete separation of Ca2+ signalling in even closely neighbouring PACs and PSCs. Bradykinin (BK), at concentrations corresponding to the slightly elevated plasma BK levels that have been shown to occur in the auto-digestive disease acute pancreatitis in vivo, consistently elicited substantial Ca2+ signals in PSCs, but never in neighbouring PACs, whereas the physiological PAC stimulant cholecystokinin failed to evoke Ca2+ signals in PSCs. The initial Ca2+ rise in PSCs was due to inositol trisphosphate receptor-mediated release from internal stores, whereas the sustained phase depended on external Ca2+ entry through Ca2+ release-activated Ca2+ channels. We have, for the first time, recorded depolarization-evoked Ca2+ signals in pancreatic nerves and shown that, although acinar cells receive a functional cholinergic innervation, there is no evidence for functional innervation of the stellate cells.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського