Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (450)Книжкові видання та компакт-диски (368)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>A=ГРАБОВСЬК$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЙ$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Грабовський М. Б. 
Адаптація вихідного матеріалу кукурудзи плазми Лакауне до умов степової зони України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / М. Б. Грабовський ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2006. — 17 с.: рис. — укp.

Проведено оцінку та добір вихідного матеріалу кукурудзи, одержаного на базі плазми Лакауне згідно з його морфобіологічними ознаками та адаптивності за контрастних умов середовища. Висвітлено перспективність використання середньої та пізньостиглих ліній різних генетичних плазм (Ланкастер, BSSS) як донорів цінних ознак. Представлено варіювання ефектів загальної комбінаційної здатності. Визначено адаптивну спроможність, стабільність самозапилених ліній та їх тесткросів. Доведено можливість одночасного добору на базі даного генетичного матеріалу скоростиглих форм з високою комбінаційною здатністю та низькою вологістю зерна. Виділено лінії з широкою нормою реакції та синтезовано гібриди з високим адаптивним потенціалом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342833

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Олексійченко 
Біологічні основи селекції шовковиці (Morus L.) та підвищення її продуктивності в умовах України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / Надія Олександрівна Олексійченко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2005. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА339054

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Грабовський В.А. 
Державно-громадське управління загальною середньою освітою на районному рівні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.А. Грабовський ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено особливості діяльності районного управління освітою (РУО). На базі антропосоціального, синергетичного, кваліметричного наукових підходів та концепції демократизації даного державного управління визначено суть, специфіку функцій і структури, основні характеристики державно-громадського управління районними управліннями освітою та загальноосвітніми навчальними закладами району. Теоретично обгрунтовано та розроблено базову модель державно-громадського управління загальною середньою освітою у районі. Доведено, що практичне використання елементів цього управління освітою району сприяє забезпеченню його демократичної основи, саморозвитку й самореалізації його учасників. Розкрито технологію реалізації запропонованої моделі на основі базового стандарту діяльності районного управління освітою на державно-громадських засадах. Наведено рекомендації для державних органів управління освітою та закладів загальної середньої освіти щодо впровадження до практики даної моделі з метою забезпечення державно-громадської основи управління й задоволення освітніх потреб громадян, що мешкають на території району.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132 + Х819(4УКР)011.2-97 + Ч424(4УКР) к22 +
Шифр НБУВ: РА341669

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Грабовська (Куліч) Є. В. 
Дипольні радіаційні силові функції гамма-розпаду та фотопоглинання: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.16 / Є. В. Грабовська (Куліч) ; Ін-т ядер. дослідж. НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Одержано та протестовано спрощений вираз для опису радіаційної силової функції (РСФ) електричних дипольних переходів з використанням напівкласичного рівняння Власова - Ландау з врахуванням немарковських процесів в інтегралі зіткнень (модель спрощеного модифікованого Лоренціану SMLO). Запропонована нова модель SMLO, в порівнянні з іншими сучасними феноменологічними моделями, дозволяє достатньо добре описувати експериментальні дані за перерізами фотопоглинання та радіаційними силовими функціями гамма-розпаду. Уточнено параметри ізовекторних гігантських дипольних резонансів і систематично оцінено їх похибки (середньо-квадратичні відхилення) з використанням моделей стандартного та модифікованого Лоренціанів (SLO, SMLO). З врахуванням нових баз оцінених даних з перерізів фотопоглинання. Проаналізовано можливий вплив форми радіаційної силової функції та невизначеності параметрів гігантських дипольних резонансів на функцію збудження й енергетичний спектр гамма-квантів у реакції (n,х gamma) на середніх і важких атомних ядрах. Показано, що за зміни значень параметрів приблизно на 20 % теоретично розраховані перерізи можуть змінюватися в 2-4 і більше разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.34,022 + В383.520.477,022
Шифр НБУВ: РА375829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Грабовський Г.Г. 
Інтегровані автоматизовані системи керування товстолистовими прокатними станами (розвиток теорії, моделі, алгоритми): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / Г.Г. Грабовський ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Розглянуто теорію побудови багаторівневих інтегрованих систем комплексного керування товстолистовим станом, яка охоплює рішення задач планування та організаційного керування виробництвом у прокатному цеху, оптимізації керування технологічними процесами нагріву, прокатки та обробки прокатної продукції. Реалізовано глобальну постановку задачі створення інтегрованих систем автоматизованого керування (ІАСК), за якої окремі керуючі підсистеми, що оптимізуються, об'єднуються вищим координатором в єдиний керуючий комплекс, який функціонує за обраним єдиним критерієм оптимізації роботи всього об'єкту. Установлено, що можливості технічного сполучення окремих функціональних підсистем до єдиної моделі керуючого комплексу забезпечуються наступними взаємно-інтегрованими системами: планування виробничих ресурсів підприємства або цеху, керування виробництвом, відкритою системою керування технологічними процесами та регулювання технологічними параметрами. За результатами математичного аналізу організаційно-технологічних процесів синтезовано структуру ІАСК, яка здійснює оптимальну інтеграцію процесів нагріву, прокатування та термічної обробки даної продукції. Запропоновано структуру машинної підтримки процесу прокатування ІАСК, яка включає етапи та зміст робіт всього періоду щодо створення, упровадження та експлуатації системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.5-5-05 +
Шифр НБУВ: РА324959

Рубрики:

      
6.

Грабовська О.А. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування магнітотерапії та кальцеміну у комплексному лікуванні хворих на артроз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.А. Грабовська ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2004. — 24 с. — укp.

За результатами проведеного комплексного клініко-лабораторного та інструментального дослідження у 37 % хворих на артроз уперше виявлено зміни кісткової тканини - зниження її мінеральної щільності, тобто наявності хвороб остеопорозу та остеопенії. Визначено, що ступінь порушень процесів ремоделювання кісткової тканини у хворих на артроз залежить від стадії дегенеративно-дистрофічного процесу та корелює зі статтю та віком (у жінок залежить від тривалості менопаузи). Доведено доцільність призначення магнітотерапії хворим на артроз зі змінами мінеральної щільності кісткової тканини. Виявлено особливості механізму дії магнітотерапії та кальцеміну у комплексному лікуванні даних хворих та з'ясовано їх сприятливу дію на процеси кісткового ремоделювання. Установлено, що застосування комплексного лікування, що передбачає отримання кальцеміну позитивно впливає на процеси кісткового ремоделювання, сприяє зростанню щільності кісткової тканини, а за умов лікування з використанням магнітотерапії - стабілізації втрат кісткової маси у даних хворих. За результатами клінічних, лабораторних і остеоденситометричних досліджень показано ефективність комплексного лікування, що передбачає застосування магнітотерапії та кальцеміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-5 + Р418.110.408-5 +
Шифр НБУВ: РА331154

Рубрики:

      
7.

Грабовський І.С. 
Механізм управління ризиками інвестиційних проектів на підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.С. Грабовський ; Дніпропетр. ун-т економіки та права. — Д., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено модель вибору управлінського рішення щодо реалізації інвестиційного проекту за умов ризику та невизначеності, що дає змогу сформувати систему оцінки функцій (критерії вибору кращого варіанта на основі принципових установок осіб, які приймають рішення за умов ризику) для визначення основних параметрів інвестиційного проекту, що, у свою чергу, дає змогу проаналізувати можливі управлінські рішення щодо реалізації проекту за зазначених умов. Запропоновано метод оцінки управлінських рішень за ступенем ризику реалізації інвестиційного проекту з урахуванням його вартості та тривалості, який полягає у визначенні за допомогою нормального стандартного розподілу обмеженої сфери очікуваних результатів, імовірності досягнення результату та можливих збитків з появою ризикових ситуацій у майбутньому під час реалізації. Розроблено механізм керування ризиками інвестиційного проекту, що є послідовністю прийняття рішень щодо його реалізації, яка містить аналіз та оцінку можливих управлінських рішень, оцінку імовірності досягнення результату та на підставі кількісної оцінки ризику (критерій оцінки ступеня ризику підрядника) визначення умов контракту між учасниками такого проекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56-99
Шифр НБУВ: РА326866

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Грабовський О.В. 
Міграція та акумуляція важких металів в агроценозах, прилеглих до автомагістралей, в умовах Закарпаття (грунт - рослини - тварини): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.В. Грабовський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 22 с. — укp.

Наведено результати вивчення процесів накопичення важких металів (свинець, мідь, цинк, кадмій), які містяться у викидах автотранспорту, у біогеоценозах за умов низинного та передгірного поясів Закарпаття. Встановлено ступінь накопичення важких металів на фонових ділянках та на агроценозах, прилеглих до автомагістралей, у грунтах, у дикорослих і сільськогосподарських рослинах, а також об'єктах етномофауни та безхребетних тваринах. Досліджено характер накопичення важких металів різними органами рослин на забруднених ділянках. Виявлено, що рівень забруднення біогеоценозів на ділянках сильного забруднення викидами автотранспорту значно перевищує вміст важких металів у досліджених об'єктах на локальних фонових ділянках, а у деяких випадках перевищує значення ГДК. Залежно від ступеня накопичення важких металів у біогеоценозах встановлено ділянки інтенсивного, середнього, слабкого забруднення та відносно чисту ділянку. Визначено та рекомендовано ряд сільськогосподарських культур, які досить стійкі до впливу важких металів. З'ясовано, що густі насадження деревно-чагарникових культур уздовж автошляхів зменшують забруднення агроценозів. Запропоновано ряд культур, які доцільно висаджувати вздовж автошляхів. Розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зменшення негативного впливу викидів автотранспорту на біогеоценози примагістральних територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806.4*80-641.1важкі метали + Е0*801.1-641.1важкі метали
Шифр НБУВ: РА317255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Грабовська 
Науково-технічні засади поліпшення стану питного водопостачання регіонів України: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Лариса Леонідівна Грабовська ; Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. — К., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.06 + Н761.104
Шифр НБУВ: РА366103

Рубрики:

      
10.

Михайлович Ю.Й. 
Обгрунтування доцільності застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики з метою попередження післяопераційних ускладнень у хворих на рак легень та рак проксимального відділу шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Ю.Й. Михайлович ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив злоякісної пухлини бронхів і проксимального відділу шлунка на зміну бактеріальної флори в екосистемах легень і шлунка. Висвітлено ефективність застосування периопераційної та післяопераційної антибіотикопрофілактики цефотаксимом. Здійснено оцінку швидкості темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації залежно від антибіотикотерапії. Встановлено, що наявність і розвиток злоякісної пухлини легень і шлунка спричинює якісні та кількісні зміни у мікробних популяціях вищезгаданих органів, формування локальних запальних вогнищ. Застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики цефотаксимом у режимі монотерапії зменшує частоту післяопераційних ускладнень, підвищує ефективність хірургічного лікування хворих на рак легень і рак проксимального відділу шлунка. Доведено, що застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики сприяє більш швидкому зниженню рівня ендогенної інтоксикації у прооперованих хворих онкоторакального профілю у порівнянні з післяопераційною схемою антибіотикопрофілактики. Запропоновано удосконалену схему протибактеріальної терапії, ефективну фармакологічну дозу цефотаксиму, а також методику визначення коефіцієнта інтоксикації "К" як критерія для визначення темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-59 + Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Грабовська Г. М. 
Організаційно-правові засади розвитку освіти в період української національної революції 1917 - 1921 рр.: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Г. М. Грабовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання організаційно-правових аспектів розвитку освіти України в 1917 - 1921 pp. Доведено, що в Україні у період української національної революції 1917 - 1921 pp. створено національну систему освіти, де важливу роль відіграє виховання, а навчання у школі максимально наближається до життя, що формує теоретичні основи та виробляє практичні навички в учнів. Зазначено, що державні органи управління освіти сприяють розвитку національної освіти загалом і налагодженню управлінської системи на місцевому рівні. Визначено, що функціонування сфери освіти базується тільки на правових засадах. Здійснено класифікацію й аналіз юридичних джерел, на базі яких обгрунтовано функціонування системи освіти України в 1917 - 1921 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)611/612-621.13 + Ч33(4УКР)61
Шифр НБУВ: РА376183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Михайлович В.А. 
Освітні тенденції культурної політики в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / В.А. Михайлович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено освітній потенціал культурної політики, спрямованої на реформування вітчизняної системи освіти та забезпечення її входження у світовий освітній простір як рівноправної дієвої сили, що передбачає у своїй сутності світові культурно-освітні тенденції, але не заперечує та не применшує національні чинники та цінності, які визначають своєрідність характеру саме української освіти. Запропоновано визначення поняття "культурна політика". Досліджено процес становлення парадигм освіти у різних типах культури (доглобалізаційний період). Визначено соціально-історичні параметри глобалізації. Висвітлено перспективи та тенденції розвитку освіти у ситуації глобалізації. Розкрито значення освітніх тенденцій культурної політики у розвитку глобальної цивілізації. Досліджено українські реалії культурної політики у контексті розвитку сучасної вітчизняної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ю252:Ч30
Шифр НБУВ: РА369433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Грабовська О.О. 
Особливості судочинства в справах про усиновлення (удочеріння) іноземними громадянами дітей, які проживають на території України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.О. Грабовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто процесуально-правову природу справ про усиновлення дітей іноземними громадянами, передумови права на звернення іноземців-кандидатів в усиновителі в суди України з заявами про встановлення усиновлення та процесуальний порядок порушення судом справ даної категорії. Розкрито мету, значення і зміст підготовки справ про усиновлення дітей іноземними громадянами до судового розгляду, порядок з'ясування обставин, що мають значення для правильного та своєчасного їх вирішення та визначення кола доказів, які їх підтверджують. Викладено питання визначення кола осіб у справах цієї категорії та призначення справ про усиновлення дітей іноземними громадянами до розгляду у судовому засіданні. Проаналізовано процесуальний порядок розгляду цих справ, мету та зміст даного етапу провадження, а також судове рішення в справах цієї категорії. Наведено рекомендації з удосконалення сімейного та цивільного процесуального законодавства, зокрема, про необхідність застосування судами міжнародних договорів під час розгляду справ про усиновлення дітей іноземними громадянами, а також законодавство країн, в яких проживають кандидати в усиновителі, про необхідність залучення перекладача під час подачі заяви про встановлення усиновлення до суду, про врегулювання питання дачі згоди дитини на усиновлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)76 + Х892.19(4УКР)182 + Х934 +
Шифр НБУВ: РА340487

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Михайлович Д.М. 
Офіційне тлумачення закону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.М. Михайлович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що викликають необхідність тлумачення нормативних приписів. Сформульовано мету тлумачення закону та запропоновано логічний алгоритм її досягнення. Подано визначення поняття офіційного тлумачення закону, репрезентовано його основні ознаки, стадії та види. Охарактеризовано співвідношення офіційного та доктринального тлумачення. Висвітлено поняття, юридичну природу, загальні та специфічні ознаки, функції та види актів офіційного тлумачення, акцентовано увагу на особливостях їх дії у часі, просторі та щодо кола осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х8(4УКР)-320.3 +
Шифр НБУВ: РА324691

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Грабовський О.М. 
Прогнозування монетарних показників в системі державного регулювання економікою: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.М. Грабовський ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади прогнозування монетарних показників. Уточнено соціально-економічну природу монетарного прогнозування, яке може стати дієвим інструментом у системі державного регулювання економіки. Проаналізовано світовий досвід монетарного регулювання економіки. Досліджено тенденції зміни монетарних показників в Україні. Розглянуто пріоритети монетарного прогнозування в Україні, у контексті яких удосконалено методичні підходи до монетарного прогнозування. Визначено вихідні передумови для монетарного прогнозування у перехідній економіці, що створюються діючою системою державного регулювання. Для сфери прогнозування монетарних показників внесено пропозиції щодо впровадження імітаційного моделювання. Розроблено алгоритм монетарного прогнозу, базуючись на побудові економетричної моделі. Запропоновано шляхи підвищення якості прогнозів у монетарній сфері. З використанням методології імітаційного моделювання побудовано й апробовано динамічні моделі монетарних показників, на підставі яких зроблено їх прогноз на ретроспективу (2005 р.) та на 2006 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.7 в611.219 + У9(4УКР)26-230.38 +
Шифр НБУВ: РА345270

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Грабовський Д. О. 
Розвиток малого аграрного підприємництва сільських територій : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Д. О. Грабовський ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено фермерське господарство як організаційну форму малого підприємництва сільських територій України. Розглянуто сучасний стан і тенденції розвитку малого підприємництва в аграрній сфері України. Проаналізовано ефективність і розкрито регіональні особливості розвитку малого аграрного підприємництва на сільских територіях країни. Висвітлено методи, форми й особливості державної підтримки та регулювання розвитку малого аграрного підприємництва на селі. Надано пропозиції щодо підвищення ефективності використання земельно-ресурснсго потенціалу малого підприємництва в сільському господарстві на інноваційно-інвестиційній основі. Визначено пріоритети та здійснено моделювання сталого розвитку малого аграрного підприємництва в особі фермерських господарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.3
Шифр НБУВ: РА371847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Грабовська О.В. 
Розвиток наукових основ, розроблення та удосконалення технологій цукристих крохмалепродуктів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.05 / О.В. Грабовська ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 43 с. — укp.

Наведено результати досліджень технології ферментативного розріджування крохмалю. Розроблено математичні моделі та визначено шляхи інтенсифікації процесу розріджування з метою підвищення ефективності виробництва. Науково обгрунтовано та викладено ефективну схему адсорбційної очистки гідролізів крохмалю та крохмалевмісної сировини. Доведено вплив явища гідратації на формування кристалів у гідратній та ангідридній формі, встановлено залежність формоутворення кристалів глюкози від ряду фізико-хімічних чинників і визначено технологічний режим кристалізації ангідридної глюкози. Розроблено технології драглетвірних мальтодекстринів і якісно нових цукристих крохмалепродуктів: фруктової штоки, глюкозної помади, патоки прогнозованого вуглеводного складу, а також рідких цукристих крохмалепродуктів з крохмалевмісної сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л852-1 +
Шифр НБУВ: РА343066

Рубрики:

      
18.

Грабовська Т.О. 
Селекція посухостійкого вихідного матеріалу кукурудзи плазми Айодент з використанням фізіологічних методів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / Т.О. Грабовська ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2008. — 16 с. : рис. — укp.

Проведено оцінювання та добір вихідного матеріалу кукурудзи щодо посухостійкості з використанням фізіологічних методів. Визначено, що кращим фоном для добору у процесі створення ліній є осмотичні розчини сахарози з поступовим збільшенням осмотичного тиску від 18-ти до 22-х атм. Доведено підвищення стійкості до зневоднення зразків, відібраних за допомогою осмотичних розчинів сахарози. Вивчено морфобіологічні ознаки відібраних ліній. Показано зростання комбінаційної здатності одержаних генотипів за ознакою "врожайність зерна". Виявлено підвищені показники загальної адаптивної здатності та селекційної цінності у відібраних зразків за різних екологічних умов. Визначено гібриди з високою та стабільною врожайністю зерна. За результатами досліджень виділено гібриди з вологістю зерна, меншою на 0,5 - 1,2 %, ніж у гібридів-стандартів. За участі цінних і високопродуктивних ліній створено середньоранній гібрид кукурудзи "Брозенський 277 МВ", занесений до Державного реєстру сортів рослин у 2008 р., а ранньостиглий "Почаївський 190МВ" визнано перспективним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31
Шифр НБУВ: РА359016

Рубрики:

      
19.

Грабовський Р.С. 
Стан, тенденції та перспективи розвитку регіонального ринку яловичини (на прикладі Карпатського регіону): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Р.С. Грабовський ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2004. — 20 с. — укp.

Розкрито закономірності та особливості розвитку регіонального ринку яловичини за умов переходу до ринкової економіки. Проаналізовано специфіку функціонування суб'єктів даного ринку, а також рівень їх адаптації до нього. Охарактеризовано особливості формування попиту на яловичину та продукти її переробки. Досліджено основні негативні тенденції, що є характерні для ринку яловичини України та Карпатського регіону, та чинники, які їх зумовлюють. Висвітлено основні способи підвищення ефективності роботи для підприємств, що відгодовують велику рогату худобу, переробляють яловичину та торгують продуктами її переробки на базі раціонального використання внутрішньофірмових ресурсів. Запропоновано способи виправлення кризової ситуації на ринку на основі розвитку його інфраструктури, вживання відповідних макроекономічних заходів регулювання економічної ситуації, вдосконалення товарообмінних операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР3)325.250.0-451.52 + У9(4УКР3)325.250.0-451.52 + У9(4УКР3)325.250.0-451.52
Шифр НБУВ: РА331977

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Олексійчук О.М. 
Статистичне забезпечення моніторингу виконання Державного бюджету України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / О.М. Олексійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему інформаційного й аналітичного забезпечення організації та здійснення моніторингу виконання державного бюджету України. Проаналізовано й узагальнено особливості бюджетної системи, бюджетної політики України, складу та структури Державного бюджету як об'єкта статистичного дослідження. Чинні законодавчі вимоги до одного з етапів бюджетного процесу - виконання Державного бюджету України - не регулюють повністю питання організаційного та методологічного забезпечення його дослідження. Базуючись на теоретичних засадах статистичного аналізу й основних його методах, визначено вимоги та завдання моніторингу виконання Державного бюджету України, за результатами якого здійснюватиметься аналіз виконання його складових - дохідної та видаткової частин, а також оцінювання міжбюджетних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.323 в611.326 +
Шифр НБУВ: РА348099

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського