Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (194)Книжкові видання та компакт-диски (151)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОЛОВІН$<.>+<.>A=ВАЛЕРІЙ$<.>+<.>A=ВІКТОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Головін А.П. 
Адміністративно-правове регулювання діяльності міліції громадської безпеки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.П. Головін ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення адміністративно-правового регулювання діяльності міліції громадської безпеки за умов реформування системи Міністерства внутрішніх справ України. Уточнено поняття та зміст адміністративно-правового статусу міліції громадської безпеки, розроблено модель механізму адміністративно-правового регулювання її діяльності та наведено характеристику його складових. Визначено місце міліції громадської безпеки у системі органів внутрішніх справ і порядок організації діяльності місцевої міліції з урахуванням зарубіжного досвіду та національних особливостей. Внесено пропозиції до чинного законодавства України щодо напрямків удосконалення функціонування міліції громадської безпеки, оновлення адміністративно-правового статусу працівників її підрозділів і його впливу на формування іміджу й авторитету органів внутрішніх справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.03 +
Шифр НБУВ: РА331848

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Головінов О.М. 
Державний сектор сучасної економіки: питання теорії: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.01 / О.М. Головінов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 36 с. — укp.

Досліджено стан державного сектору економіки за сучасних умов його функціонування у ринковому середовищі. Розкрито сутність державного сектору як єдиної цілісної системи об'єктів державного господарства та суб'єктів державного господарювання у ринковій економіці та як її неминучий результат і сутнісну передумову ефективного функціонування. Доведено об'єктивність державного сектору економіки за сучасних умов в Україні. Проаналізовано походження, причини виникнення та розвиток державної власності у теоретичних концепціях і в історичній практиці. Досліджено процес демократизації власності, моделі державного сектору економіки, описано його структуру та масштаби. Наведено характеристику держави як суб'єкта підприємницької діяльності. Запропоновано концепцію побудови, функціонування та якісних змін державного сектору у сучасному ринковому середовищі. Досліджено змішану економіку як середовище функціонування державного сектору, розглянуто трансакційні витрати ринкової рівноваги (економіко-математичну модель), розкрито роль держави в економічному зростанні, визначено її соціально-економічні функції. Досліжено особливості формування та функціонування соціальної держави, проаналізовано партнерство державних і недержавних інститутів економічної влади та тенденції розвитку державного сектору в аспекті національної та світової економіки. Обгрунтовано методологію аналізу державної власності, державного сектора економіки, змішаної економіки та механізму її регулювання як поєднання ринкових і державних важелів. Запропоновано українську модель ринку за участю держави як соціального ринкового господарства. Розроблено концептуальні засади імовірності партнерства державних і недержавних інститутів у процесі становлення постіндустріальної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.444.4 +
Шифр НБУВ: РА363435

Рубрики:

      
3.

Головіна Я. С. 
Корпоративне управління в банках України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Я. С. Головіна ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2011. — 18 с. — укp.

Уточнено тлумачення поняття "корпоративне управління". Визначено особливості корпоративного управління в банках. Виокремлено поняття "корпоративний контроль" та "корпоративне управління" за критерієм мети. Запропоновано концептуальний підхід до оцінювання корпоративного управління в банках на основі аналізу інтересів стейкхолдерів. Проведено періодизацію розвитку корпоративного управління в банках України. Проаналізовано структуру власності та її вплив на формування корпоративного контролю в банках України. Досліджено характеристики діяльності наглядових рад за умов концентрованої власності. Проведено оцінювання чинників удосконалення корпоративного управління в банках з позиції інтересів типових власників. Обгрунтовано наукові засади розподілу контрольних функцій наглядових рад банків. Розроблено комплексний метод оцінювання діяльності наглядових рад. Запропоновано заходи державного регулювання корпоративного управління в банках України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-21
Шифр НБУВ: РА383002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Головін В.В. 
Методи побудови широкосмугових опромінюючих систем для гібридно-дзеркальних антен: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.07 / В.В. Головін ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон.. — Х., 2004. — 23 с. — укp.

Розроблено математичну модель гібридно-дзеркальних антен (ГДА) на базі схеми антени Кассегрена, у якій система, що опромінює, змінена решіткою спіралей, розташованих на гіперболічній поверхні. Зазначено, що модель охоплює плоскі та об'ємні спіралі, а також дозволяє розглядати комбіновані спіральні випромінювачі. Виділено область геометричних параметрів кругових циліндричних спіралей, за яких їх можна застосовувати як елементи опромінювача дзеркала. Проведено дослідження амплітудно-фазового розподілу щільності струму на поверхні великого дзеркала, що створюється решіткою спіралей. Знайдено умови розміщення спіралей в опромінювачі, за яких формується найбільш рівномірний розподіл амплітуди струму, що спадає до країв та має невеликий спад у центрі дзеркала, за необхідної фазової структури струму. Проведено теоретичне дослідження основних характеристик випромінювання ГДА. Визначено межі припустимих геометричних параметрів спіральних випромінювачів у процесі побудови опромінювача та допустимі значення кутів повороту та величини зсуву точок живлення спіралей в опромінювачі. Теоретичні результати підтверджено експериментальними дослідженнями спіральних випромінювачів та ГДА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.432-01 +
Шифр НБУВ: РА331059

Рубрики:

      
5.

Головіна В.П. 
Основи методики розслідування легалізації (відмивання) грошових коштів, здобутих злочинним шляхом, з використанням кредитно-банківської системи: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.П. Головіна ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Досліджено питання формування засад методики розслідування легалізації (відмивання) грошових коштів, здобутих злочинним шляхом, з використанням кредитно-банківської системи. Проаналізовано елементи криміналістичної характеристики даного виду злочинів (фактори, що впливають на його вчинення, місце та час, способи підготовки, вчинення та приховання слідів злочину, особа злочинця). Вивчено особливості початкового етапу розслідування легалізації злочинних прибутків з використанням кредитно-банківської системи: організацію роботи слідчих та оперативних підрозділів, типові слідчі ситуації та напрями їх розв'язання, коло документальних джерел доказів як найбільш поширеного та інформативного виду доказів за даною категорією кримінальних справ, коло невідкладних першочергових дій та специфіку тактики їх проведення, форми взаємодії слідчого з оперативними підрозділами, співробітниками банківських установ, контрольних служб та правоохоронними органами іноземних держав, залучення до діяльності слідчих працівників органів МВС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.6 + Х893.9(4УКР)811.176 + Х894.9(4УКР)311.76 +
Шифр НБУВ: РА334316

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Головін Ю.О. 
Особливості клініко-функціональних порушень нервової системи при гострих отруєннях рудниковим газом у гірників та їх лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Ю.О. Головін ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності діагностики неврологічних порушень і комплексного лікування гірників з гострим отруєнням рудниковим газом на підставі аналізу клініко-функціональних порушень нервової системи та імунобіохімічних показників у постраждалих. Визначено частоту виробничих отруєнь рудниковим газом за 1991 - 2004 рр. у гірників вугільних шахт Донеччини. Проаналізовано динаміку їх розповсюдження, виявлено коливання даного показника від мінімальної до максимальної кількості (у 2000 р. зареєстровано 3 випадки, у 2001 р. - 32). З'ясовано, що переважна більшість випадків отруєнь рудниковим газом трапляється навесні та восени. Досліджено основні клініко-функціональні порушення нервової системи, імунологічні та біохімічні зміни у гірників, постраждалих внаслідок гострого отруєння рудниковим газом. Вперше доведено ефективність використання в комплексному лікуванні даної групи пацієнтів альфа-ліпоєвої кислоти у поєднанні з сеансами гіпербаричної оксигенації. Розроблено схему комплексного лікування та реабілітації гірників вугільних шахт з гострими отруєннями рудниковим газом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.432.50 + Р124.506.1-432 +
Шифр НБУВ: РА357498

Рубрики:

      
7.

Головіна О.В. 
Особливості становлення менструальної функції у підлітків після штучного аборту та комплексний підхід до її реабілітації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Головіна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Удосконалено та науково обгрунтовано систему профілактичних заходів, спрямованих на збереження та покращення репродуктивного здоров'я дівчат-підлітків після перенесеного переривання вагітності. Уперше проведено дослідження з вивчення психоемоційного та психофізичного стану дівчат-підлітків після штучного аборту та розроблено комплекс психопрофілактичних заходів, спрямованих на скорішу адаптацію підлітків у родині та соціумі. Установлено закономірність між перериванням вагітності у підлітків та динамікою гормонального гомеостазу, які надалі сприяють порушенню репродуктивної функції. З метою відновлення менструальної функції та профілактики непланованої вагітності після аборту використано монофазний контрацептив з антіандрогенною дією ("Діане-35") та трифазний контрацептив ("Три-регол"). Доведено більш високу ефективність у разі використання монофазних контрацептивів у порівнянні з трифазними для відновлення менструальної функції та профілактики пізніх післяабортних ускладнень. Уперше для профілактики післяабортних ускладнень застосовано рослинний препарат "Дисменорм". На підставі одержаних даних доведено високу ефективність монофазних комбінованих оральних контрацептивів з антіандрогенною дією після перенесеного переривання вагітності у дівчат-підлітків, які мали порушення менструальної функції та явища гіперандрогенії в анамнезі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.11 + Р712.5-37 +
Шифр НБУВ: РА340539

Рубрики:

      
8.

Головін 
Підвищення надійності свердління електроінструментом глибоких отворів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / Василь Ігорович Головін ; Севастопольський національний технічний ун-т. — Севастополь, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К633.100.134.4
Шифр НБУВ: РА359221

Рубрики:

      
9.

Головіна Н.Б. 
Фразеологізми зі значенням побажання в німецькій та українській мовах (лінгвокультурологічний аспект): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / Н.Б. Головіна ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено національно-мовну специфіку фразеологізмів зі значенням побажання в німецькій та українській мовах. З урахуванням останніх досягнень контрастивної фразеології, лінгвокультурології та семіотики здійснено зіставний аналіз даних одиниць в аспекті вивчення їх конотативної модальності, фраземотвірного потенціалу денотативного компонента та національно-культурної маркованості. Зіставно-типологічнй аналіз фразеологізмів зі значенням побажання німецької та української мов проведено на базі предметно-тематичної класифікації денотативного компонента, який визнано їх структурно-організуючим елементом. Встановлено характер залежності вмотивування семантики побажання (прокльону) в німецькій та українській мовах від денотативної семи компонента "природна/побутова реалія". Розкрито причини, які обумовлюють збіг і розбіжності у фразеологічній семантиці в зіставлюваних мовах. Методом порівняльного аналізу встановлено рівень фраземотвірного потенціалу денотативного компонента в семантичному полі "побажання" в німецькій та українській мовах. Німецькі та українські побажання проаналізовано в аспеті кореляції їх внутрішньої форми з біномом "добро - зло". Встановлено національну символіку його конституентів-корелятів, виявлено специфіку репрезентації імпліцитних смислів полісемантичних опозицій у побажаннях німецької й української мов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-33 + Ш143.24-33 +
Шифр НБУВ: РА354973

Рубрики:

      
10.

Головіна Н.В. 
Часовий параметр інтелектуальних задатків індивіда: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Н.В. Головіна ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено вроджену складову інтелекту в межах концепції структурування власного (внутрішнього) часу індивіда. Показано, що часовий параметр Q, який відображає якість ходу "власного годинника" індивіда, можна розглядати як аналог генерального чинника "g" загального інтелекту. Розроблено метод кількісного вимірювання умовного рівня інтелектуальних задатків індивіда. Доведено надійність, дискримінативність, валідність, прогностичну цінність психометричного тесту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.131-724
Шифр НБУВ: РА327040

Рубрики:

      
11.

Головін Д. В. 
Проведення контролю за вчиненням злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів. / Д. В. Головін. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації висвітлено теоретико-прикладні засади контролю за вчиненням злочинів у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, розроблено рекомендації науково-прикладного характеру, спрямовані на підвищення ефективності проведення контролю за вчиненням злочинів у сфері обігу наркотичних засобів і психотропних речовинпідрозділами Національної поліції України.Розкрито сутність та зміст проведення контролю за вчиненням злочину в формі оперативної закупки та контрольованої поставки у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів у світлі рішень Європейського суду з прав людини, у зв'язку з чим наголошено на необхідності уникнення провокації (підбурювання) особи на вчинення злочину з метою його подальшого викриття та запропоновано доповнення до чинних нормативно-правових актів з метою узгодження основних положеньта усунення колізій між кримінальним процесуальним законодавством і законодавством про оперативно-розшукову діяльність в контексті предмета дослідження.Автором визначено особливості організаційно-тактичних алгоритмів проведення оперативної закупки наркотичних засобів та психотропних речовин при їх безконтактному збуті, що включають здійснення організаційно-правового забезпечення взаємодії оперативних підрозділів Національної поліції та кіберполіції; підвищення рівня працівниківоперативних підрозділів щодо отримання інформації про осіб, що вчиняють злочини у сфері обігу наркотичних засобів за допомогою мережі «Інтернет»; залучення сучасних технологій з метою документування злочинних дій, особливо за відсутності можливості безпосереднього спостереження за особою, що здійснює незаконний збут наркотичних засобів та психотропних речовин.У дисертації з'ясовано, що в межах криміналістичної правничої науки не склалось єдиного підходу до розуміння структури та обов'язкових елементів криміналістичної характеристики злочинів, що значною мірою обумовлено особливостями окремих груп злочинів, які впливають на їх дескрипцію та побудову відповідної криміналістичної моделі кримінальних правопорушень. Обґрунтовано, що криміналістична характеристика наркозлочинів передбачає опис таких складових як: предмет посягання;спосіб вчинення злочину; характеристика особи злочинця; характеристика потерпілого; слідова картину злочину.Визначено, що факторами ефективності взаємодії слідчого, прокурора з органами та підрозділами Національної поліції України щодо проведення контролю за вчиненням наркозлочинів є її належне нормативно-правове забезпечення, що ґрунтується на фундаментальних і прикладних наукових розробках, які слід розглядати як основні напрями подальшого удосконалення співпраці означених суб'єктів з протидії наркозлочинності.Не є предметом правового регулювання перелік форм взаємодії суб'єктів правоохоронної діяльності з протидії злочинності, зокрема, щодо проведення контролю за вчиненням злочинів у сфері обігу психотропних і наркотичних речовин. Доцільним є прийняття спільних підзаконних нормативно-правових актів, які будуть визначати не тільки загальні положення щодо співпраці суб'єктів кримінального провадження, а й міститимуть чіткий перелік форм взаємодії (що відповідає вимогам юридичної визначеності та забезпечуєлегітимацію співпраці органів правопорядку, запобігаючи надмірності карального спрямування кримінального провадження).Встановлено, що матеріали, отримані спеціально уповноваженими суб'єктами в процесі здійснення оперативно-розшукової діяльності, відносяться до таких процесуальних джерел доказів як документи (вони інтерпретуються як такий об'єкт, що містить зафіксовану відповідним чином інформацію, що може бути використана для підтвердження чи спростування фактів та/або обставин, які необхідно з'ясувати в процесі кримінального провадження. Для використання таких матеріалів як доказів вони повинні:1) відповідати вимогам КПК України; 2) бути зібрані оперативними підрозділами з дотриманням вимог, що містяться у Законі України «Про оперативно-розшукову діяльність».Визначено напрями використання результатів контролю за вчиненням злочинів у сфері обігу психотропних і наркотичних речовин: отримання доказів, які вказують на причетність особи/осіб до вчинення злочину/злочинів; виявлення співучасників та/або з'ясування інших фактичних даних, зокрема, щодо механізму здійснення злочинної діяльності,способу, часу, місця (у тому числі місця знаходження наркотичних та психотропних речовин); виявлення можливих свідків злочинної діяльності.З'ясовано, що імплементація у національну систему права принципу верховенства права обумовлює необхідність удосконалення чинного законодавства, що регулює порядок використання результатів негласних заходів, які проводяться спеціально уповноваженими державними органами для виконання завдань кримінального провадження.^UThe thesis covers the theoretical and applied principles of control over the perpetration of crimes in the field of trafficking in drugs and psychotropic substances; recommendations of scientific and applied nature aimed at improving the effectiveness of control implementation over perpetration of crimes in the field of trafficking drugs, psychotropic substances, their analogues or precursors by National Police of Ukraine subdivisionsare elaborated.The essence and content of control implementation over perpetration of a crime in the form of operative purchase and controlled delivery in the field of trafficking in drugs, psychotropic substances, their analogues or precursors in the light of the European Court of Human Rightsdecisions is revealed. In this connection,the need to avoid provocation (abetting)of a person tocrimeperpetrationwith the aim of his further detectionis stressed and amendments to valid regulations in order to harmonize the fundamental provisions and eliminate collisions between criminal and procedural law and the law about operationalsearch activities in the context of the subject of research are suggested.The author identifies features of organizational and tactical algorithms for the operative procurement of drugs and psychotropic substances during their “contactless” sale, including implementation of the organizational and legal support for the interaction of the National Police operational subdivisions and cyberpolice; deepening special knowledge and skillsof officers of the operational subdivisinsas to obtaining information about persons who commit crimes in the field of drug trafficking via the Internet; attraction of new technologies in order todocument criminal actions, especially in the absence of the possibility of direct surveillance over a person engaged in the illicit drugs and psychotropic substancessale.The dissertation reveals that there is no unified approach to understanding the structure and mandatory elements of criminalisticcharacteristic of crimewithin legal science andthat is largely stipulated by the certain groups of crimes'peculiarities affecting their description and construction of an appropriatecriminalistics model of criminal offenses. It is substantiated that thecriminalistics description of crimes in the field of trafficking in drugs, psychotropic substances, their analogues or precursors involves the description of the followingcomponents: the subject of encroachment; the manner of committing the crime; characteristics of the offender; characteristics of the victim; trace picture of the crime.It is determined that the factors of effectiveness of interaction of the investigator, and prosecutor with the National Police of Ukraine agencies and subdivisions asto control over perpetration of crimes in the field trafficking indrugs, psychotropic substances, their analogues or precursors are its (interaction) proper legal support based on fundamental and applied scientific researches that should be considered as the main areas of further improvement of cooperation of the above mentioned entities on combatting drug related crimes. The list of formsof interaction between law enforcement agencies combating crime, in particular, as to control overperpetration of crimes in the field of trafficking in drugs,psychotropic substances, their analogues or precursors, is not the subject to legal regulation. It is expedient to adopt joint bylaws determining not only general provisions on cooperation of criminal proceedingsentities, but also containing a clear list of forms of cooperation (meeting the requirements of legal certainty and legitimizing cooperation of law enforcement agencies, preventing excessive punitive direction of criminal proceedings).It is ascertained that the materials, received by specially authorized entities in the course of operational and investigative activities, are referred to the following procedural sources of evidence as documents (they are interpreted as such an object containing properly recorded information that can be used to confirm or refute facts and / or circumstances that should to be clarified in the course of criminal proceedings.To use such materials as evidence, they should: 1) meet the requirements of the CPC of Ukraine; 2) be gathered by operational subdivisions in compliance with the requirements fixed in the Law of Ukraine “AboutOperational SearchActivities”.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського