Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (74)Книжкові видання та компакт-диски (56)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=ГЛАВАЦЬК$<.>+<.>A=ВЛАДЛЕН$<.>+<.>A=ІГОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Главацький О.Я. 
Диференційоване лікування гліом супратенторіальної локалізації та прогнозування його результатів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.05 / О.Я. Главацький ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2001. — 42 с. — укp.

Досліджено питання диференційованого підходу до хірургічного, консервативного та комбінованого лікування гліальних пухлин супратенторальної локалізації залежно від гістоструктури і локалізації пухлини, віку хворих, тяжкості вихідного стану, наявності порушень ліквоциркуляції, з урахуванням часу пухлинної прогресії. У ході оперативних втручань використовувались сучасні хірургічні технології - кріогенні, лазерні, ультразвукові, мікрохірургічні. Зазначено, що хірургічне лікування доповнювалось антибластичною хіміотерапією та променевою терапією. За умов протипоказань до хірургічного лікування, направленого на видалення пухлини, застосовувались альтернативні методи - паліативні лікворошунтувальні операції або консервативну антибластичну терапію. На підставі проведеного комп'ютерно-статистичного аналізу результатів лікування 1221 хворого встановлено основні прогностично сприятливі та несприятливі фактори, що визначають ризик оперативного втручання та віддалені його результати за показниками тривалості та якості життя хворого після операції. Вперше проаналізовано вплив поєднання різних прогностично значущих факторів на найближчий та віддалений прогноз на підставі підрахунку суми прогностичних коефіцієнтів. Розроблено алгоритм дифенційованого лікування гліом супратенторіальної локалізації, який дав можливість знизити частоту летальних випадків протягом останніх 10 років на 8 % і поліпшити віддалені результати лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7-59
Шифр НБУВ: РА316314 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Главацька В.І. 
Комплексна гігієнічна оцінка регіональних особливостей забруднення об'єктів навколишнього середовища свинцем і його впливу на показники здоров'я дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.І. Главацька ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Вперше встановлено просторово-часові закономірності розподілу та наведено порівняльну гігієнічну оцінку вмісту свинцю у різних об'єктах навколишнього середовища та організмі дітей дошкільного віку промислових і контрольного районів. Визначено ступінь негативного впливу свинцю на організм дитини за різних рівнів його комплексної дії за даними біомоніторингу, біохімічних, імунологічних і психофізіологічних показників. Встановлено відповідність вмісту свинцю в об'єктах навколишнього середовища промислових районів існуючим нормативам. Показано, що комплексне та систематичне надходження свинцю в організм дітей зумовлює значне внутрішнє забрудення, що пов'язано з інтенсивністю обміну речовин у дошкільників і здатністю токсиканту до кумуляції. Виявлено межові концентрації свинцю у повітрі та продуктах харчування, які зумовлюють перевищення допустимих значень внутрішнього забруднення організму свинцем за умов комплексного його надходження. Показано негативний вплив абіотичного металу на імунологічні, біохімічні, психофізіологічні показники та мікроелементний статус дошкільників. Обгрунтовано необхідність проведення індивідуальної біопрофілактики у дітей, які зазнають впливу свинцю. Наведено оцінку ефективності вживання пектинових харчових домішок як засобу зміцнення здоров'я дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.12 + Р128.93-3 +
Шифр НБУВ: РА346196

Рубрики:

      
3.

Главацька Ю.Л. 
Композиційно-смислова структура англомовної байки: лінгвокогнітивний аспект: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Ю.Л. Главацька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено специфіку композиційно-смислової структури англомовної байки шляхом виявлення лінгвокогнітивних механізмів утворення комічного смислу. З метою визначення способу організації комічного смислу розкрито особливості текстового втілення гумору та сатири як складників комічного, іронії та сарказму як домінантних засобів об'єктивації комічної тональності. З'ясовано, що актуалізація комічного смислу відбувається за допомогою лінгвокогнітивних операцій контрастивного мапування (атрибутивного, ситуативного, наративного). Доведено, що основою створення узагальненого образу людини є параболічний, аналоговий і парадоксальний види художнього мислення. Методом реконструкції концептуальної системи комічного виокремлено чотири підвиди узагальненого образу людини (амбівалентний, імперативний, пародоксальний і гротескний) у текстах англомовних байок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.21-337 +
Шифр НБУВ: РА360311

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Главацька О.І. 
Людина в сучасному російському словотворі (субстантивна похідна лексика 'особи'): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / О.І. Главацька ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено й описано іменники сучасної російської мови зі значенням `особи` афіксальної похідності, що мотивовані словами різних граматичних класів, зокрема, неоднослівними найменуваннями. Виділено корпус даних іменників у аспекті семантико-граматичного підходу та запропоновано їх комплексний синхронний опис, а саме: словотвірні значення та засоби їх вираження; три типи семантичного співвідношення одиниць мотиваційних пар; явища множинності мотивації та синонімії. Проведено визначення словотвірної структури з семантично мотивувальним. Це дозволило уникнути невідповідності змістової та формальної меж у слові і визнати, що семантична межа у слові є одночасно межею морфемною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-212.1*20 +
Шифр НБУВ: РА351018

      
5.

Главацький О.М. 
Особливості ураження міокарда лівого шлуночка у хворих на гіпертонічну хворобу у поєднанні з цукровим діабетом 2-го типу: автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.02 / О.М. Главацький ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність визначення варіабельності серцевого ритму для виявлення хворих з несприятливим прогнозом щодо серцево-судинних ускладнень за умов поєднання ГХ та ЦД ІІ типу. Зазначено, що антигіпертензивна стратегія, яка грунтується на застосуванні антагоніста рецепторів до ангіотензину ІІ кандесартану, має суттєві переваги перед лікуванням інгібітором ангіотензинперетворювального ферменту еналаприлом у зв'язку з більш оптимальним впливом на ураження органів-мішеней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р415.160.23-3 +
Шифр НБУВ: РА366417

Рубрики:

      
6.

Главацька О.Л. 
Проблема підготовки майбутніх учителів до статевого виховання учнів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.Л. Главацька ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано творчі здобутки вітчизняних та зарубіжних педагогів, досвід практичної роботи з питань підготовки вчителя до статевоосвітньої діяльності, сучасний стан даної проблеми в Україні. Обгрунтовано сутність, зміст та структурні компоненти професійної готовності вчителя до статевого виховання школярів, узагальнено експериментальну програму підготовки студентів до статевого виховання учнів. Встановлено високу ефективність розробленого спецкурсу, який значною мірою підвищує якість підготовки майбутніх учителів до статевого виховання. Запропоновано систему підготовки студентів до організації в школі статевоосвітньої та статевовиховної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203
Шифр НБУВ: РА308841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Владленова І.В. 
Соціокультурний статус астрології: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / І.В. Владленова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Вперше метод функціонального аналізу застосовано у процесі дослідження астрології, що дозволило визначити її сутність як інтелектуальної традиції. Показано, що роль і місце астрології у культурі визначається її подвійним характером, яка з одного боку концептуально ускладнена й формалізована на зразок науки, а з іншого - безпосередньо звернена до ірраціональних очікувань індивіда. Виявлено явні функції астрології: засоби розрахунку гороскопу, прийняття як факту зв'язку між констеляціями небесних тіл і долею людини, та латентні, неусвідомлювані й ненавмисні, що проявляються в закріпленні спонукальних мотивів і знятті психологічної напруги. Обгрунтовано поліфункціональність астрології, її зв'язок з різними аспектами духовного життя людини. Визначено потреби, мотиваційні та цільові причини, які спонукають людину займатися астрологічною практикою (прагнення довідатися про майбутнє, потяг до надприродного й незвичайного, бажання змінити долю й знайти своєї місце і призначення у просторі культури, наслідування традицій, розчарування в науці, проблема вибору). Встановлено адаптаційний ефект астрології, яка позитивно впливає на упорядкування й системну організацію життєдіяльності (кореляцію поведінки, підтримку внутрішнього порядку, орієнтацію на успіх).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ю225.60 + Э422 +
Шифр НБУВ: РА345694

Рубрики:

      
8.

Главацька Н.І. 
Структурні механізми індукованих магнітним полем деформацій в мартенситі Ni-Mn-Ga: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Н.І. Главацька ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2006. — 40 с. — укp.

Виявлено та досліджено нове явище довготривалої еволюції двійникової структури феромагнітного мартенситу Ni - Mn - Ga під дією магнітного поля фіксованої величини та напрямку за постійної температури, яка обумовлює подальшу зміну лінійних розмірів феромагнітних мартенситів за стаціонарних умов. Вперше встановлено фактори, що визначають кінетику еволюції деформації за дії постійного магнітного поля фіксованої величини за постійної температури, якими є: напрямок магнітного поля, його величина та швидкість, температура та дефектна структура мартенситу. Вперше описано структурні механізми, які визначають стабільність і кінетику еволюції індукованих магнітним полем деформацій під впливом сталого магнітного поля та після його дії. На підставі дослідження безпосередньо у магнітному полі у всьому температурному інтервалі існування мартенситу до 4 К визначено вплив температури на перерозподіл двійникових варіантів під дією магнітного поля, який визначає магнітопластичність. Вперше теоретично проаналізовано часову еволюцію феромагнітного мартенситу в сталому магнітному полі та запропоновано теоретичні моделі, які пояснюють збільшення деформацій з плином часу релаксацією флуктуючих внутрішніх напружень з урахуванням статистичного характеру процесу, а також ролі термічних фононів та ширини двійників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К291.043 +
Шифр НБУВ: РА346105

Рубрики:

      
9.

Главацький І.М. 
Температурна залежність і часова стабільність деформацій, що контролюються магнітним полем у сплавах Ni-Mn-Ga: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / І.М. Главацький ; НАН України; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 23 с. — укp.

Досліджено температурну залежність деформацій, спричинених магнітним полем, з'ясовано її фізичні механізми. Розроблено метод формування моноваріантної мартенситної двійникової структури кристалів та індукування сильної магнітної анізотропії. Визначено кристалічну та магнітну структуру модельних сплавів та досліджено їх магнітні та механічні властивості. Розглянуто явище довготривалої часової еволюції намагніченості монокристалів під дією сталого магнітного поля за постійної температури. Експериментально доведено, що існує якісна аналогія між механічним крипом та часовою еволюцією деформацій під дією сталого магнітного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К290.6 +
Шифр НБУВ: РА339604

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського