Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (34)Реферативна база даних (708)Книжкові видання та компакт-диски (722)Журнали та продовжувані видання (50)
Пошуковий запит: (<.>A=ГЕРАСИМОВ$<.>+<.>A=ЛЮБОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Герасимова О.О. 
Вивчення гепатозахисної дії препарату з трави гороху посівного - піфламіну: Автореф. дис... канд. фармацевт. наук: 14.03.05 / О.О. Герасимова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено фармакологічне вивчення субстанції та таблеток піфламіну, одержаних з трави гороху посівного. Встановлено, що піфламін у дозі 150 мг/кг має широкий спектр фармакологічної активності: антиоксиданту, мембрано- та судиностабілізувальну, протизапальну, за якими він перевищує препарат порівняння - рослинний гепатопротектор "Силібор". На моделях токсичних гепатитів з гострим, субхронічним і хронічним перебігом за допомогою біохімічних і гістологічних досліджень доведено терапевтичну ефективність піфламіну у дозі 150 мг/кг. Виявлено переваги піфламіну перед силібором за показниками інгібування вільнорадикальних процесів, активності антиоксидантної системи, нормалізації синтетичних і репаративних процесів у печінці. Досліджено, що гепатозахисна дія піфламіну забезпечується комплексом біологічно активних речовин трави гороху посівного, реалізується через антиоксидантний механізм, стабілізацію клітинних мембран, послаблення проявів цитолізу гепатоцитів і виявляється у відновленні функціонального стану печінки та нормалізації процесів обміну. Встановлено, що піфламін є "відносно нешкідливим", не чинить ульцерогенної дії, посилює перистальтику кишечнику, не впливає на секрецію та кислотність шлункового соку. Піфламін рекомендовано як гепатопротекторний засіб для патогенетичного лікування уражень печінки токсичної етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.742 піфламін + Р413.510.11-52 +
Шифр НБУВ: РА322840

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Герасимова К.В. 
Властивості і технологія спеціального, модифікованого залізом бетону, в умовах динамічних впливів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / К.В. Герасимова ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Вирішено проблему підвищення стабільності властивостей спеціальних, модифікованих залізом, бетонів за рахунок спрямованого формування структури цементного каменю з метою покращання його міцності й адгезійного зчеплення з затверділим бетоном будівельних конструкцій, на які впливають динамічні навантаження. Така спрямованість процесів забезпечується завдяки уведенню до складу спеціального цементу, одержаного на основі дисперсної системи "портландцемент - залізовмісна речовина - олеат натрію", домішки простого ефіру - карбоксиметилцелюлози. Вивчено вплив цієї домішки на формування фазового складу та структури дисперсної системи. Доведено, що введення до складу дослідженої системи карбоксиметилцелюлози зумовлює стабілізацію фізико-механічних, зокрема, адгезійних властивостей бетонів, що має прояв у збільшенні міцності зчеплення спеціального бетону з домішкою карбоксиметилцелюлози з затверділим бетоном конструкції за умов динамічних впливів. Визначено особливості технології одержання розроблених бетонів, а саме: певний порядок змішування компонентів та збільшення тривалості їх перемішування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.9 + Н626.102.19 +
Шифр НБУВ: РА354244

Рубрики:

      
3.

Герасимова С.В. 
Екологізація відтворювальних процесів в перехідній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.В. Герасимова ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Висвітлено проблеми екологізації відтворювальних процесів в економіці України з урахуванням особливостей перехідного періоду. Здійснено дослідження суті екологізації господарських та позагосподарських процесів, висвітлено специфічні риси, пов'язані з становленням відкритості економіки, приватизації та роздержавлення, інфляції та банкрутства підприємств, розвитку підприємництва. Визначено та згруповано основні проблеми існуючого механізму екологізації господарювання на макро- та мікроекономічному рівні, показано можливості вдосконалення організаційної складової та нормативної бази. Запропоновано рекомендації щодо фінансового забезпечення та посилення стимулювання засобами платежів природоохоронного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)28
Шифр НБУВ: РА307260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Герасимова Е.М. 
Економічні знання у дискурсі становлення глобалізованого світу: соціально-філософський аналіз: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / Е.М. Герасимова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Сформовано адекватний образ дискурсивності сучасних економічних знань у процесі глобалізаційних перетворень світового господарства в його основних вимірах і формах. Досліджено процедуру становлення сучасного номодологічного проекту теорії, методології та механізмів існування соціально-економічної сфери буття постіндустріального суспільства, яка базується на принципових положеннях практики формування неоекономіки за умов пластичного ризоматичного середовища. У контексті неоекономічної проблематики здійснено комплексний соціально-філософський аналіз специфіки функціонування національного економічного знання в епоху глобалізації, досліджено його структуру, змістове навантаження та можливості соціально-креативного потенціалу як теоретико-методологічної основи концепції цивілізаційного розвитку сучасного українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.р(4УКР) + Ю6*665 +
Шифр НБУВ: РА363576

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Герасимов Д.В. 
Ефективність ендоскопічних методик лікування кровотеч із варикозно розширених вен стравоходу у хворих із портальною гіпертензією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Д.В. Герасимов ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Львів, 2004. — 16 с. — укp.

Встановлено залежність ефективності лікувальних заходів від величини прогностичного індексу пацієнтів. З'ясовано, що метод ЕС + ВККТ ефективніший, ніж ендоскопічне лікування, пломбування та ЕС. Зазначено, що його застосуання знижує ризик виникнення повторних кровотеч, нормалізує показники зсідання крові та функціонального стану печінки. На підставі порівняння віддалених результатів у хворих, які перенесли кровотечу з варикозно розширених вен стравоходу встановлено певну редукцію рецидиву кровотеч після ендоскопічної облітерації розширених вен.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.6 +
Шифр НБУВ: РА331292

Рубрики:

      
6.

Любовець О.М. 
Ідейно-політичні процеси в українських партіях у контексті альтернатив революційної доби (1917 - 1920 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.М. Любовець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 31 с. — укp.

Здійснено дослідження ідейно-політичних процесів в українських партіях у контексті альтернатив революційної доби 1917 - 1920 рр. З'ясовано причини й особливості міжпартійної та внутрішньопартійної боротьби щодо вибору шляхів суспільно-політичного розвитку України. Базуючись на архівних матеріалах, тогочасній пресі, історіографічних джерелах систематизовано весь наявний політичний спектр доби революції - від лівих до правих партій (не лише на загальнопартійному рівні, а й на рівні фракцій, течій, груп). Здійснено критичний аналіз політичних доктрин українських партій. Визначено їх соціальну базу, регіональну розгалуженість і чисельність. Висвітлено діяльність партій у державних і опозиційних структурах. З'ясовано особливості формування багатопартійності в Україні на різних етапах революції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-4 + Ф69(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА345051

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Герасимов І.Г. 
Механізми та моделі регулювання функціональних станів організму жінок при дії ендогенних та екзогенних факторів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / І.Г. Герасимов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 32 с.: рис. — укp.

Вивчено функціональні стани (ФС) організму жінок (20 - 40 років) за ендогенних (менструального циклу) та екзогенних (локального зниженого тиску) впливів. Запропоновано ентропійний еквівалент - інтегральний критерій оцінки ФС організму людини та індекс регулювання серцево-судинної системи - параметр, який характеризує індивідуальний ФС, а також показано можливість їх застосуванння. Доведено розвиток фізіологічних ФС із зниженим постачанням киснем та зменшенням pH крові у динаміці нормального менструального циклу жінок та за дії зниженого тиску. За умов впливу зниженого тиску виявлено пускові специфічні та неспецифічні механізми саморегуляції ФС, які завдяки розвитку компенсаторних реакцій призводять до його покращання. Розроблено модель системи індивідуального спрямованого регулювання ФС за допомогою зниженого тиску, що дає можливість покращання ФС організму людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*736.324.3 + Р712.56 +
Шифр НБУВ: РА322158

Рубрики:

      
8.

Герасимова І.Ю. 
Оцінка та шляхи підвищення ефективності праці на вугільних підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.Ю. Герасимова ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні, методичні та практичні засади підвищення ефективності праці на вугільних підприємствах. Вперше запропоновано й апробовано систему частинних та інтегрального показників ефективності праці. Розроблено класифікацію факторів ефективності праці, розкрито механізм їх впливу за визначеними показниками. Для найбільш значущих факторів обгрунтовано закономірності їх впливу на показники ефективності, побудовано та досліджено економіко-математичні моделі. На підставі одержаних результатів встановлено оптимальні градації та параметри факторів з метою їх подальшого врахування під час пошуку внутрішньовиробничих резервів. Розроблено методику виявлення та реаліазції внутрішньовиробничих резервів ефективності праці. Для вибору оптимального варіанта інновації запропоновано критерій і функцію цілі з відповідними обмеженнями, а також розроблено й апробовано програмне забезпечення. Здійснено практичне впровадження запропонованої методики виявлення та реалізації внутрішньовиробничих резервів на шахті "Ювілейна" корпорації ВАТ "Павлоградвугілля", на підставі одержаних результатів підтверджено достовірність її основних положень. Показано, що реалізація нової методики дозволяє швидко та надійно вирішувати складну проблему підвищення ефективності праці на збиткових шахтах і перетворювати їх на рентабельні підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651-640-07 +
Шифр НБУВ: РА345857

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Герасимова Л.М. 
Оцінка факторів ризику раку шлунка в системі скринінгу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Л.М. Герасимова ; Держ. установа "Нац. ін-т раку". — К., 2008. — 22 с. — укp.

Розроблено скринінгову програму стосовно раку шлунка (РШ) - перший етап раннього розпізнавання захворювання та складено адекватну анкету-опитувальник. Застосування створеної програми дозволяє вірогідно розпізнавати РШ на ранніх стадіях, а також розробити профілактичні заходи для запобігання йому. Вивчено етіопатогенетичні аспекти розвитку цієї хвороби. Зроблено кількісну оцінку факторів ризику та досліджено проблему раннього діагностування РШ. Вивчено фактори ризику та розвитку злоякісного процесу в пацієнтів, хворих на РШ. Проведено порівняльне оцінювання відповідних факторів у двох альтернативних групах, сформованих за обліком рандомізації. Пацієнтів розподілено за двома групами, до першої групи увійшли 312 осіб ("умовно здорових") з різними соматичними захворюваннями, але з вірогідним виключенням злоякісного процесу; до другої групи - 302 особи з вірогідно встановленим РШ. Відповідно до впровадження методу рангової правдоподібності (прогностичний коефіцієнт - J), з використанням якого кількісно оцінено та розподілено 22 фактора виникнення РШ за рангом. Виявлено найбільш значущі фактори ризику розвитку РШ, а саме: поліпи шлунка, наявність в анамнезі виразкової хвороби шлунка, споживання їжі всухом'ятку, тютюнопаління на тлі зловживання алкоголем, вживання досить гарячих продуктів; захворювання шлунка у найближчих родичів, надлишкове споживання солоних продуктів, перенесені операції на шлунку в минулому, "нульова" та знижена кислотність шлункової секреції, наявність хелікобактерної інфекції, робота за умов шкідливого виробництва (пайка кольорових металів, виробництво гуми, бітуму), використання гострих приправ і копчених продуктів, що дозволило диференціювати пацієнтів за групами ризику. За результатами дослідження визначено причини передпухлинних станів, з'ясовано причини захворювання у пацієнтів підвищеного ризику, виявлено розбіжності у ранній стадії захворювання та запропоновано шляхи своєчасної діагностики та лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-1 +
Шифр НБУВ: РА356784

Рубрики:

      
10.

Герасимова М.С. 
Повсякденне життя населення Донбасу в 1945 - 1953 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.С. Герасимова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Висвітлено особливості повсякденного життя населення Донбасу в 1945 - 1953 рр. на основі вивчення матеріального побуту (житлової проблеми, харчування, одягу) та соціально-культурних аспектів буденного життя людей (дозвілля, свят, суспільних, релігійних настроїв). Проаналізовано демографічні, економічні, соціальні, політичні умови повсякденного життя населення повоєнного Донбасу. Визначено біологічні та соціокультурні правила організації повсякденності. Охарактеризовано реальний рівень забезпеченості мешканців Донбасу житлом і доведено наявність гострої житлової кризи у регіоні в даний період. Розкрито особливості ціноутворення та торгівлі, забезпечення населення харчами та товарами широкого вжитку. Розглянуто основні форми дозвілля та свят, які відзначалися мешканцями Донбасу, а також проблеми існування різних видів суспільних настроїв. Проаналізовано ставлення мешканців регіону до питань релігії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)624-2 +
Шифр НБУВ: РА353801

Рубрики:

      
11.

Любовецька І.Й. 
Психологічна організація взаємин учителів із обдарованими учнями: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.Й. Любовецька ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Виявлено, що соціальні уявлення про цінність "обдарованості" визначають діяльність педагога й учнівську поведінку. На підставі результатів спостережень і опитувань педагогів у всіх колективах були "обдаровані" учні, однак реалізація діяльності таких дітей була істотно відмінною. Це засвідчило загальність поняття "обдарованість" і його визначеність структурно-ієрархічними характеристиками класного колективу та соціокультурними експектаціями педагогів і учнів. З'ясовано, що педагогічний процес, у якому не враховано необхідність прояву "обдарованості" учня, взаємопов'язаний з конфліктами. Одним з конфліктогенних чинників є суперечність між загальними вимогами організації педагогічного процесу й уявленнями про необхідність проявлення обдарованості в освітньому процесі. Зазначено, що школа вимагає "обдарованості", однак вона створює умови, які блокують цю особистісну якість. Таким чином, соціальні експектації виявляються фрустрованими. Констатовано: учні, щодо яких висуваються вимоги виявляти "обдарованість", стикаються з істотним тиском. Вимоги й очікування педагогів і класних колективів ніколи не бувають реалізованими, що зумовлює дезадаптацію обдарованих дітей. З'ясовано, що творча діяльність є адекватною формою відносин між учителями й обдарованими учнями, оскільки уможливлює розкриття здібностей і проявлення особистісних рис обдарованих учнів. Експериментально доведено, що тренінг творчого потенціалу вчителя позитивно позначається на роботі з обдарованими дітьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.724 + Ю959.0-994 + Ч421.430 +
Шифр НБУВ: РА346081

Рубрики:

      
12.

Герасимов Р.О. 
Розвиток міжнародно-правових принципів і норм у сфері убезпечення цивільної авіації: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Р.О. Герасимов ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Визначено, науково обгрунтовано та системно проаналізовано принципи та норми міжнародного права з питань забезпечення безпечності цивільної авіації та їх застосування на практиці. Досліджено проблеми статусу міжнародних авіаційних регламентів, відповідальності держав за вчинення міжнародно-протиправних діянь та інших діянь, що спричинили шкоду об'єктам цивільної авіації, діяльності міжнародних організацій з метою забезпечення реалізації норм міжнародного права. Сформульовано наукові висновки та пропозиції щодо вдосконалення міжнародно-правового врегулювання забезпечення безпечності цивільної авіації. Запропоновано здійснити розробку нової багатосторонньої міжнародної конвенції. Наведено принципові положення нової конвенції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.415 +
Шифр НБУВ: РА356071

Рубрики:

      
13.

Любович О.А. 
Становлення і розвиток підприємництва в аграрному виробництві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.А. Любович ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні аспекти підприємницької діяльності в аграрному виробництві стосовно ринку, що розвивається на Україні. На підставі результатів вивчення існуючих підходів уточнено категорії "підприємець" і "підприємницво", проведено класифікацію підприємництва за наявністю власності на засоби виробництва, виділено функції підприємця та фактори, які суттєво впливають на господарювання в землеробстві, оцінено ефективність аграрного підприємництва регіону. Розвинуто питання визначення виробничої структури та спеціалізації за умов організації та розвитку приватного підприємства в сільському господарстві регіону. Запропоновано організаційно-економічні заходи щодо удосконалення цінової політики держави, формування цільових, заставних, мінімальних, порогових, лімітних "плаваючих", "інтервенційних", дотаційних та інших цін. Визначено напрями зниження диспаритету цін. Обгрунтовано пропозиції щодо кредитного забезпечення сільськогосподарських підприємств, більш широкого проведення лізингових операцій за умов державної допомоги, а також формування державних субвенцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-131.1 +
Шифр НБУВ: РА327698

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Герасимова Н.М. 
Стратегічне управління підприємствами легкої промисловості (на прикладі підприємств Чернігівського регіону): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.М. Герасимова ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Теоретично узагальнено й обгрунтовано методичні засади стратегічного управління підприємствами легкої промисловості. Розроблено класифікацію сучасних типів стратегії, визначними серед яких є антикризові та стратегія синергійних змін. Досліджено можливості використання ключових компетенцій для одержання конкурентних переваг. Проведено факторний і фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств легкої промисловості. Обгрунтовано методику визначення оптимальної стратегії на базі фінансово-економічного аналізу діяльності підприємств. Розроблено методику оцінки та впровадження стратегічного набору на підприємствах легкої промисловості Чернігівського регіону. Запропоновано нейромережеву модель для визначення зміни рівня прибутку підприємств під впливом факторів зовнішнього та внутрішнього середовища. Побудовано економетричну модель для оцінки економічної ефективності оптимізованого стратегічного набору з урахуванням регіональних особливостей діяльності підприємств легкої промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕР)305.11-21 +
Шифр НБУВ: РА335762

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Герасимова О.Л. 
Удосконалення методів управління вартістю будівельних проектів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / О.Л. Герасимова ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності управління фінансовими ресурсами у рамках управління вартістю будівельного проекту, удосконалення методів бюджетування, моніторингу та корегування витрат. Запропоновано шляхи удосконалення процесів управління фінансовими ресурсами на різних стадіях реалізації проекту. Одержано прогнозні моделі руху фінансових ресурсів на передінвестиційній фазі його реалізації. З використанням нормативного підходу до формування собівартості будівельно-монтажних робіт розроблено методику планування фінансових ресурсів відповідно до структури рахунків витрат проекту. Удосконалено методи контролю його вартості, застосування яких дозволяє здійснювати комплексну оцінку використання фінансових ресурсів за певний часовий інтервал з урахуванням інформації за плановим і фактичним графіком виконання будівельно-монтажних робіт, бюджетних і фактичних витрат. Базуючись на аналізі вартості розроблено методику планування витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)310-372-862-210.3 +
Шифр НБУВ: РА341624

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Герасимова С.В. 
Управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств в умовах ринкової трансформації економіки: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.04 / С.В. Герасимова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Вирішено наукові та практичні проблеми щодо особливостей управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств за умов ринкової трансформації економіки України. Специфіка управління зумовлена наявністю відповідної стратегії, формуванням інвестиційних ресурсів, вибором інвестиційного проекту за умов збереження інтересів і прав акціонерів-інвесторів. Визначено основні проблеми управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств і причини її низької ефективності. Розкрито суть поняття "ефективне управління". Розглянуто передумови ефективності управління інвестиційною діяльністю даних товариств. Досліджено соціально-економічну природу акціонерних товариств за умов перехідного періоду й організаційно-правові форми їх утворення, а також теоретичні засади управлінського процесу в них. Визначено передумови поширення акціонерних товариств в Україні, які сприяють активізації їх інвестиційної діяльності. Проаналізовано наслідки даної діяльності у промисловості стосовно процесів ринкової трансформації економіки. З метою підвищення ефективності управління інвестиційною діяльністю в акціонерних товариствах запропоновано шляхи вирішення зазначеної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-56-21 +
Шифр НБУВ: РА362062

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Герасимович І.А. 
Управлінський облік і функціонально-вартісний аналіз технологічних затрат (на прикладі плодоовочепереробних підприємств України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.А. Герасимович ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Встановлено, що за умов розвитку безвідходних технологій для визначення собівартості усіх продуктів, одержуваних у комплексних плодоовочепереробних виробництвах, необхідний поділ прийнятого до цього часу єдиного об'єкта обліку витрат (основної продукції) за всіма видами одержуваних продуктів - консерви, побічна продукція та вторинні матеріальні ресурси. Розроблено принципово нову науково-обгрунтовану методику розмежування витрат виробництва плодоовочепереробних підприємств (як комплексних виробництв) - на основну продукцію і вторинні матеріальні ресурси. Розглянуто новий підхід щодо організації обліку затрат у галузі, на підставі вимог їх локалізації за місцем виникнення, технологічними переділами, центрами відповідальності, функціональною належністю і процесами щодо формування повної та неповної собівартості, застосуванням методів повних і неповних затрат на основі їх попереднього обліку. Теоретично обгрунтовано необхідність використання функціонально-вартісного аналізу (ФВА), одного із важливих механізмів виявлення економії та оптимізації витрат виробництва, а також розроблено методику його проведення. Запропоновано нові підходи облікового забезпечення ФВА технологічних витрат на виробництво плодоовочеконсервної продукції й забезпечення та підвищення її якості, а також ФВА втрат внаслідок браку та рекламацій, які за своєю економічною природою є додатковими і непродуктивними затратами. Розроблено моделі облікового формування повної і неповної собівартості на основі поопераційного обліку затрат із урахуванням міжнародних стандартів обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.67-148.6 + У9(4УКР)306.752.1
Шифр НБУВ: РА308618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Герасимова О.В. 
Флора водоростей водойм Дніпровсько-Орільського природного заповідника (Україна): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / О.В. Герасимова ; НАН України. Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Проведено дослідження альгофлори водойм Дніпровсько-Орільського природного заповідника (ДОПЗ). Складено конспект флори водоростей ДОПЗ, що нараховує 693 види (771 внутрішньовидовий таксон) з відділів Cyanophyta - 120 (124), Euglenophyta - 90 (113), Chrysophyta - 19 (23), Xanthophyta - 42, Bacillariophyta - 171 (194), Dinophyta - 7 (10), Cryptophyta - 4, Chlorophyta - 240 (261). За результатами оригінальних досліджень виявлено 670 видів (745 вн. такс.), вперше для території заповідника вказано 587 видів (662 вн. такс.), а для степової зони України - 26 видів, для України - 3 види і 1 рід. Встановлено, що рідкісними для флори степової зони України є 15 видів, для флори України - 15, для світової флори - 2. Проаналізовано систематичну структуру виявленого альгорізноманіття. Встановлено, що його розподіл за різними типами водойм є нерівномірним та обумовлений морфометричними показниками водойм, ступенем їх проточності, затіненості та заростання вищою водною рослинністю. Найбільше альгорізноманіття виявлено у заплавних водоймах зі сповільненим водообміном з руслом Дніпра. Проведено аналіз сезонної динаміки розвитку водоростей, а також екологічний аналіз дослідженої альгофлори. Показано, що альгофлора водойм ДОПЗ проявляє найбільшу подібність з такою Канівського природного заповідника, меншою мірою - Дунайського біосферного заповідника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.2*820*882(4УКР) л64 +
Шифр НБУВ: РА348061

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Герасимова І. В. 
Формування комунікативних умінь майбутніх менеджерів готельно-туристичної індустрії у професійній підготовці: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / І. В. Герасимова ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено перелік головних комунікативних умінь менеджерів готельно-туристичної індустрії. Здійснено педагогічну діагностику рівня їх сформованості в студентів. Розроблено й експериментально апробовано тренінг розвитку комунікативних умінь, організаційно-педагогічну модель формування комунікативних умінь майбутнього менеджера готельно-туристичної індустрії. Запропоновано модель, яка забезпечує ефективність підготовки фахівців високої кваліфікації та реалізується за допомогою застосування інтерактивних методів і в ході вивчення спецкурсу "Тренінг розвитку комунікативних умінь".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358-212.14 р
Шифр НБУВ: РА372391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Любович О. Є. 
Особливості окиснювальних процесів та стану протеїназо-інгібіторної системи щурів із гіпофункцією щитоподібної залози в динаміці іммобілізаційного стресу. / О. Є. Любович. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена з'ясуванню особливостей окиснювальних процесів, стану протеїназо-інгібіторної, імунної систем, ендогенної інтоксикації у тварин з іммобілізаційним стресом, що перебігає на тлі мерказоліл-індукованого гіпотиреозу. Встановлено особливості процесів вільнорадикального, енергозабезпечу-вального, мікросомального окиснення, стану антиоксидантної, протеїназо-інгібіторної та імунної систем, цитокінового профілю, ендогенної інтоксикації у щурів залежно від стадії розвитку іммобілізаційного стресу на тлі гіпотиреозу.^UThe dissertation is devoted to the clarification of the peculiarities of oxidative processes, the state of proteinazo-inhibitor, immune systems, endogenous intoxication in animals with immobilization stress that runs on the background of Mercazolil-induced hypothyroidism.The peculiarities of free radical, energy-supplying, microsomal oxidation, antioxidant, proteinase inhibitor and immune systems, cytokine profile, endogenous intoxication in rats, depending on the stage of development of immobilization stress against hypothyroidism, are established.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського