Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (256)Книжкові видання та компакт-диски (248)Журнали та продовжувані видання (30)
Пошуковий запит: (<.>A=ГАЛИЧ$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИН$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Галич К.О. 
Антивоєнний роман Ремарка і Гончара: проблеми типології: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / К.О. Галич ; Терноп. Нац. пед. ун-т ім. Володимира Гнатюка. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Здійснено системно порівняльне дослідження антивоєнної романістики Еріха Марії Ремарка й О. Гончара, визначено їх спільні та відмінні поетикальні особливості у руслі традицій і новаторства. Запропоновано новий ракурс щодо розуміння художньо-стильової специфіки антивоєнної романістики Ремарка та Гончара. Вперше в українському літературознавстві здійснено студії зарубіжного історіографічного дискурсу Ремарка, що дало можливість провести паралелі між основними тенденціями вітчизняного та зарубіжного ремаркознавства. Використано елементи археології тексту та структурного підходу до аналізу антивоєнної романістики Ремарка та Гончара. З'ясовано типологічні особливості їх поетикальних парадигм, визначено національно-мистецькі феномени української та німецької прози XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4НІМ)-4 Ремарк Е.М.534 + Ш5(4УКР)6-4 Гончар О.Т.534 +
Шифр НБУВ: РА364337

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Галич 
Економіко-організаційний механізм становлення ринку м'ясо-молочної продукції в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Олександр Анатолійович Галич ; Дніпропетровський держ. аграрний ун-т. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250.0-451.53-592 + У9(4УКР)325.250.0-451.53-592 + У9(4УКР)325.250.0-451.53-592 + У9(4УКР)325.250.0-451.53-592
Шифр НБУВ: РА332721

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Галич С.П. 
Мікрохірургічна аутотрансплантація складних комплексів тканин у функціонально активні ділянки кінцівок: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / С.П. Галич ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі хірургічного лікування потерпілих з дефектами тканин у функціонально активних ділянках кінцівок (кисть, стопа, великі суглоби та кукси) з застосуванням мікрохірургічної пересадки складних комплексів тканин. Для підвищення ефективності таких операцій проведені експериментальні, анатомічні та клінічні дослідження. У ході експериментальних та анатомічних досліджень вивчено стан центральних та периферичних ділянок клаптя в різні строки після його підйому, особливості ішемічного та реперфузійного пошкодження тканин клаптя при різних строках аноксії трансплантату та можливості захисту від цих пошкоджень. Вивчено характер структурної перебудови тканин клаптя залежно від умов реципієнтної зони, а також визначені найбільш перспективні клапті для пластики дефектів тканин у функціонально активних ділянках кінцівок. Розроблені нові підходи до пересадки, а також нові методи оперативних втручань, що дозволяють знизити ризик некрозів клаптя на 8,99% та досягти функціональної реабілітації потерпілих у 90,32% випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.86

Рубрики:

      
4.

Галич О. Б. 
Мовні засоби відтворення містичного в англійському готичному романі XVIII століття: функціонально-семантичний аспект: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. Б. Галич ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Доповнено усталене уявлення стосовно лінгвістичного статусу містичного як жанрової ознаки в межах англійської готичної прози. Визначено диференційні ознаки поняттєвої категорії "містичне". Змодельовано функціонально-семантичне поле поняттєвої категорії "містичне", розкрито особливості структурних і смислових відношень між його конституентами, а також визначено місце кожного конституента в структурі поля. Новим є встановлення взаємозв'язків функціонально-семантичного поля поняттєвої категорії "містичне" з польовими утвореннями суміжних категорій у семантичному просторі англійської готичної художньої прози XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)4-334
Шифр НБУВ: РА381602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Галич Є.А. 
Особливості циркуляційних процесів в тропосфері західного сектора Південної півкулі: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / Є.А. Галич ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

На основі матриць коваріацій проведено компонентний аналіз, який дозволяє виявити важливі особливості структури та динаміки великомасштабних атмосферних процесів. Відзначено, що дисперсії перших трьох ортогональних компонент становлять найбільшу частку від сумарної дисперсії полів (більше 70 %), відповідні їм ортогональні компоненти характеризують основні особливості найбільш великомасштабних циркуляційних процесів. Перша ортогональна компонента відноситься до найбільш великомасштабної складової загальної циркуляції атмосфери - західно-східного переносу. Відзначено важливість другої головної компоненти. Відповідні їй поля других власних векторів у всі місяці року мають вигляд біполярної осциляції, що характеризує зв'язок між циркуляційними атмосферними процесами над південними акваторіями Тихого й Атлантичного океанів. Вона одержала назву Південно-Тихоокеансько-Атлантичне зональне коливання. Розглянуто статистичні взаємозв'язки між глобальними кліматоутвірними осциляціями в атмосферних процесах (Ель-Ніно - Південних коливаннях, Північно-Атлантичних коливаннях, Північно-Тихоокеансько-Американських коливаннях, Північно-Каспійських коливаннях) та зв'язки з параметрами, що характеризують циркуляційний режим західного сектора Південної півкулі. Визначені на підставі результатів проведених багаторічних досліджень статистичні взаємозв'язки між чинниками, що характеризують циркуляційні процеси у Північній та Південній півкулях і зроблено висновок, що загальна циркуляція атмосфери визначається великомасштабними атмосферними процесами, які формуються в обох півкулях і впливають один на одного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д245.5 +
Шифр НБУВ: РА362221

Рубрики:

      
6.

Галич С.Р. 
Прееклампсія як синдром психоемоційної та вегето-судинної дизадаптації: Автореф. дис... д-ра. мед. наук: 14.01.01 / С.Р. Галич ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 39 с. — укp.

На підставі результів обстеження 670-ти пацієнток показано, що особистісні характеристики жінки (психотип, психоемоційна стабільність, тривожність, депресивність, стресостійкість) у передгравідарному періоді обумовлюють ризик виникнення прееклампсії (ПЕ). Досліджено динаміку змін даних показників протягом фізіологічної вагітності та в процесі розвитку ПЕ. Доведено, що зменшення рухових (на 45 %) та зростання мімічних (на 75 %) реакцій внутрішньоутробних пацієнтів (ВП) характерне для прогресування фізіологічної вагітності. Виявлено, що тривалий перебіг ПЕ та порушень кровоплину у фето-плацентарному комплексі спричиняють збіднення емоційних реацій ВП. Показано, що прогресування ПЕ супроводжується стійким переважанням симпатичної ланки вегетативної нервової системи (ВНС) протягом усієї вагітності, виснаженням її діяльності за важких форм, недостатнім вегетативним забезпеченням вагітності. Встановлено патогенетичну роль порушень кровоплину в одній з хребтових і внутрішній сонній артеріях, які передують клінічним проявам ПЕ та більш виразні за її прогресування. Показано ефективність застосування немедикаментозних (аквагімнастики, масажу) та медикаментозних методів профілактики, що дозволило зменшити частоту ПЕ на 97 %, перинатальну захворюваність - на 23,6 %. Показано ефективність диференційованого ведення пологів у пацієнток з ПЕ з використанням гідротерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216-3 + Р716.226-3 +
Шифр НБУВ: РА345354

Рубрики:

      
7.

Галич В.М. 
Публіцистична творчість Олеся Гончара: історія, поетика, прагматика: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / В.М. Галич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Вперше досліджено літературну діяльність О.Гончара як журналіста, публіциста, редактора. До наукового обігу залучено маловідомий архівний матеріал, на підставі аналізу якого висвітлено важливі факти творчої біографії письменника, простежено еволюцію художньої майстерності митця та його світогляду. Розглянуто мотиви, жанрову систему, особливості поетики, специфіку редагування та саморедагування публіцистичних творів О.Гончара. Запропоновано визначення публіцистичної творчості О.Гончара як специфічного різновиду даного жанру - письменницької публіцистики, що відрізняється посиленою увагою до використання різноманітних художніх засобів, багатством та своєрідністю жанрових форм, емоційним відтворенням дійсності, художністю типізації її прикметних явищ. Обгрунтовано значення публіцистики О.Гончара як невід'ємної частини естетичної системи письменника, що характеризується масштабністю, планетарністю мислення, лірико-романтичним підходом щодо осмислення дійсності та світлоносним началом, духовні орієнтири якої не втратили актуальності у сучасний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Гончар, О.Т. 534 +
Шифр НБУВ: РА333910

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Галичанська А. В. 
Родинна традиція як умова запобігання міжпоколінних конфліктів у підлітків у сім'ї: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / А. В. Галичанська ; ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника". — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Показано, що міжпоколінна конфліктність підлітків на тлі нормативної кризи виявляється у стратегіях конфліктної поведінки в сім'ї. Родинні традиції реалізуються на двох рівнях (особистісному та груповому), що дозволяє на основі аналізу їх структурно-змістових показників виокремити чотири типи сімей з різною орієнтацією на родинні традиції. Доведено, що попри вікову інтолерантність підлітки виявляють більшу готовність до узгодженої міжпоколінної взаємодії (цілісність, збалансованість, несуперечливість окремих складових), ніж середнє покоління. З'ясовано, що розвиток толерантності членів родин з низьким рівнем орієнтації на традицію у процесі комунікативно-поведінкового тренінгу призводить до оптимізації готовності підлітків і дорослих до узгодженої міжпоколінної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч491.331.2 + Ю983.402.3
Шифр НБУВ: РА380189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Валентинов В.Л. 
Соціально-економічні передумови розвитку сільськогосподарської кооперації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.Л. Валентинов ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено основні методологічні напрямки системного дослідження сільськогосподарської кооперації. Виявлено закономірності розвитку кооперації товаровиробників у практичному та теоретичному аспектах. Уточнено обгрунтування специфічної функціональної ролі кооперації у системі аграрних перетворень і аграрної політики. Визначено особливості дії соціальних факторів кооперації. Встановлено механізм впливу кооперації сільськогосподарських товаровиробників на підвищення їх конкурентоспроможності. Уточнено категоріальну структуру концепції кооперативного підприємства. Розроблено комплекс напрямків активізації сільськогосподарської кооперації: методологічні підходи до освітньої роботи, удосконалення фінансового механізму (обгрунтування оптимальної структури власних коштів, оптимальної стратегії повернення паїв), дії соціальних факторів та урахування зарубіжного досвіду в напрямку застосування процедур повернення паїв і пропорційного голосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.88
Шифр НБУВ: РА311826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Галич А.О. 
Художні пошуки в українській постмодерній прозі: асоціонімний вимір: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / А.О. Галич ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Проведено класифікацію, в основі якої покладено особливості візуального виділення та змістового наповнення. Розглянуто специфіку використання асоціонімів у чоловічому та жіночому дискурсах. Зазначено, що естетичні функції асоціонімів відображають такі специфічні риси українського постмодернізму, як підкреслена заполітизованість, прагнення до елітарності, ірраціональність, пов'язану з акцентом на містиці, наголошенні на непізнаності та незавершеності побудови світу, його хаотичності й абсурдності, протиставлення чоловічого та жіночого начал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334
Шифр НБУВ: РА371174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Галич О. О. 
Удосконалення методів розрахунку параметрів хвилястого стрибка з врахуванням втрат енергії та затухання хвиль / О. О. Галич. — Б.м., 2019 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Галич Т. В. 
Зв’язок ураження геному за різних типів опромінення із стимуляцією утворення фармацевтичних сполук Matricaria chamomilla L.: автореферат дис. ... д.філософ : 091 / Т. В. Галич. — Б.м., 2024 — укp.

Диссертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії 091 «Біологія» (09 – Біологія) – Інститут клітинної біології та генетичної інженерії – Київ, 2023.Дисертаційна робота присвячена дослідженню зв’язку ураження геному за різних типів опромінення із стимуляцією накопичення фармацевтичних сполук ромашки лікарської з лікарської сировини(суцвіть). У зв’язку із зростанням використання рослин в офіційній медицині, збільшується і різноманітність підходів до отримання більшої кількості лікарських речовин з цієї природної сировини. Поряд з пошуком нових видів, які мають лікувальні властивості, виведенням більш продуктивних сортів, використовується переорієнтація метаболізму організмів в бік збільшення необхідних для практики речовин. У той час як для вирішення цього питання генетична і метаболічна інженерія фокусуються на генетичній трансформації організмів, досвід вивчення захисних реакцій на дію стресових факторів вказує на можливість використання епігенетичних механізмів для переорієнтації метаболізму.Одним з ефективних підходів є використання іонізуючого та УФ-С опромінення. При гострому та хронічному опроміненні спостерігається зсув метаболічних процесів у бік утворення речовин вторинного метаболізму, до складу яких входить більшість радіопротекторів, що мають антиоксидантну, антиканцерогенну, імуномодулюючу і протизапальну дію та знаходять все ширше застосування в фармакології. Однією з основних складових розробки біотехнології підвищення виходу з рослинної сировини лікувальних речовин, зокрема, антиоксидантів, шляхом використання різних типів опромінення, є відбір генотипів з високою чутливістю до дії стресових факторів та з’ясування взаємодії молекулярно – генетичних механізмів, що визначають ці ефекти. Дослідження цих питань проведено на шести сортах Ромашки лікарської (Matricāria chamomīlla L.) європейської селекції з колекції Центральної станції лікарських рослин НААН України (Лубни) та ендемічних екотипах насіння, які одержано з насіннєвих станцій України. Увагу було спрямовано на молекулярно-генетичне підґрунтя стимуляції у різних генотипів двох технологічно важливих характеристик – врожайності фармацевтичної сировини (суцвіть) та нагромадження антиоксидантів у ній. Проведено вегетаційні, польові та лабораторні дослідження. Використано методи молекулярно–генетичного аналізу (ISSR–ПЛР і RAPD–ПЛР), біохімічні методи виділення антиоксидантів, методи лінійної статистики та кластерного аналізу. Виконання теми включало в себе ряд завдань, які були виконані в декілька етапів. Завданням першого етапу дослідження було встановлення з використанням методу генетичних маркерів зв’язку чутливості генотипів ромашки лікарської до різних типів опромінення з особливостями організіції їхнього геному. Була проведена оцінка поліморфізму первинної структури ДНК генотипів ромашки з використанням ISSR і RAPD маркерів з подальшим кластерним аналізом генетичної відстані між генотипами, що різняться стимуляцією продуктивності фармацевтичної сировини (суцвіть) та нагромадження низькомолекулярних антиоксидантів - флавоноїдів та фенолів. Проведений аналіз зв’язку ефективності двох типів опромінення по двом показникам підвищення продуктивності різних генотипів з мікросателітним поліморфізмом їхньої ДНК показав неоднозначні результати. Не виявлено суттєвого зв’язку між розмаїттям двох видів реакції восьми генотипів ромашки лікарської з їхнім ДНК-поліморфізмом по ISSR маркерам. Не виключно, що відсутність чіткого взаємозвязку вихідного ( у контролі) поліморфізму по ISSR маркерам і RAPD маркерам з напрацюваннм антиоксидантів пов’язано з відносно невеликою вибіркою генотипів Matricāria chamomīlla L., з якою проводили роботу. Між тим виявлено чіткий зв’язок між поліморфізмом ДНК по RAPD- послідовностям з продуктивністю фармацевтичної сировини ромашки лікарської.Досліджені вісім генотипів ромашки лікарської розділяються на три підкластери, два з яких реагують значимо на УФ-С опромінення, а один – на рентгенівське опромінення.Проведене дослідження виявило відсутність взаємозв’язку між стимуляцією певним типом опромінення продукції фармацевтичної сировини та нагромадженням антиоксидантів. Так, тільки при рентгенівському опроміненні сортів Азулена та Горал одночасно відбувалася стимуляція і врожайності суцвіть, і вмісту антиоксидантів. У сорту Перлина лісостепу спостерігалася стимуляція фармацевтичної сировини УФ-С опроміненням, в той час як підвищення вмісту флавоноїдів у сировині відбувалася при рентгенівському опроміненні. У сорту Кведлінбург стимуляція врожайності фармацевтичної сировини відбувалася при рентгенівському опроміненні, а стимуляція накопичення антиоксидантів спостерігалася при УФ- С опроміненні.^UDissertation for the Doctor of Philosophy degree 091 "Biology" (09 - Biology) - Institute of Cell Biology and Genetic Engineering - Kyiv, 2023.The dissertation is devoted to the study of the relationship between damage to the genome under different types of irradiation and the stimulation of the release of pharmaceutical compounds of chamomile.Due to the growing use of plants in official medicine, the variety of approaches to obtaining more medicinal substances from this natural raw material is also increasing. Along with the search for new species that have medicinal properties, the breeding of more productive varieties, the reorientation of the metabolism of organisms in the direction of increasing the substances necessary for practice is used. While genetic and metabolic engineering focuses on the genetic transformation of organisms to solve this issue, the experience of studying protective reactions to stressors indicates the possibility of using epigenetic mechanisms to reorient metabolism.One of the effective approaches is the use of ionizing and UV-C irradiation. With acute and chronic exposure, there is a shift in metabolic processes towards the formation of substances of secondary metabolism, which include the majority of radioprotectors that have antioxidant, anticarcinogenic, immunomodulatory and anti-inflammatory effects and are used in pharmacology.One of the main components of the development of biotechnology to increase the yield of medicinal substances from plant raw materials, in particular antioxidants, by using different types of irradiation, is the selection of genotypes with high sensitivity to the action of stress factors and the clarification of the interaction of molecular-genetic mechanisms that determine these effects. The study of these issues was carried out on six varieties of Matricaria chamomīlla of European selection from the collection of the Central Station of Medicinal Plants of the National Academy of Sciences of Ukraine (Lubny) and endemic ecotypes of seeds obtained from seed stations of Ukraine. Attention was directed to the molecular and genetic basis of stimulation in different genotypes of two technologically important characteristics - the yield of pharmaceutical raw materials (inflorescence) and the accumulation of antioxidants in it. Vegetation, field and laboratory studies were conducted. The methods of molecular-genetic analysis (ISSR-PCR and RAPD-PCR), biochemical methods of extracting antioxidants, methods of linear statistics and cluster analysis were used.The implementation of the topic included a number of tasks that were performed in several stages.The purpose of the first stage of the research was to establish, using the method of genetic markers, the connection between the sensitivity of genotypes to different types of radiation and the peculiarities of the organization of their genome. An assessment of polymorphism of the primary DNA structure of chamomile genotypes was carried out using ISSR-RAPD markers followed by a cluster analysis of the genetic distance between genotypes differing in stimulation of the productivity of pharmaceutical raw materials (inflorescence) and the accumulation of low molecular weight antioxidants flavonoids and phenols.The analysis of the relationship between the efficiency of different types of irradiation on two indicators of increasing the productivity of different genotypes with the minisatellite polymorphism of their DNA showed ambiguous results. A very weak connection between the diversity of the two types of reaction of eight genotypes of chamomile with their DNA polymorphism according to ISSR markers was revealed. Not exclusively, no clear relationship between the initial (in control) polymorphism was found.Meanwhile, a clear connection between DNA polymorphism by RAPD sequences and the productivity of pharmaceutical raw materials was revealed.The studied eight genotypes are divided into three subclusters, two of which react significantly to UV-C irradiation, and one to X-ray irradiation.The conducted study revealed the absence of a relationship between the stimulation of a certain type of irradiation of the productivity of pharmaceutical raw materials and the accumulation of antioxidants. Thus, only with X-ray irradiation of the Azulena and Goral varieties, both the yield of inflorescences and the content of antioxidants are stimulated at the same time. In the Perlyna lisostepu variety, the stimulation of pharmaceutical raw materials by UV-C irradiation is observed, while the increase in the content of flavonoids occurs with X-ray irradiation. In the Quedlinburg variety, stimulation of the yield of pharmaceutical raw materials occurs with X-ray irradiation, and stimulation of the productivity of antioxidants is observed with UV-C irradiation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського