Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (125)Книжкові видання та компакт-диски (81)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Васильєв В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Васильєв В.І. 
Динаміка фазових та поляризаційних сингулярностей у нестаціонарних випадкових оптичних полях: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.І. Васильєв ; НАН України, Ін-т фізики. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено закономірності динаміки оптичних сингулярностей у нестаціонарних спекл-полях і описано трансформації топологічної та морфологічної структури, що супроводжують народження й анігіляцію пар оптичних сингулярностей. Розроблено метод відновлення фази, що відрізняється від відомих спільною обробкою інтерферограм з ортогональними площинами сходження опорної й об'єктної хвилі. Досліджено випадкову динаміку фазових сингулярностей у площині спостереження нестаціонарного випадкового оптичного поля та встановлено, що до народження та після анігіляції пар оптичних вихорів формуються області, в яких градієнт фази більший, ніж в оточуючому полі. Досліджено випадкову динаміку поляризаційних сингулярностей у площині спостереження нестаціонарного випадкового оптичного поля та встановлено, що до народження та після анігіляції пар С-точок формуються області з еліптичністю та градієнтом азимуту більшими, ніж у прилеглих областях. Показано, що можливі лише два варіанти азимутального оточення навколо С-точок, що народжуються або анігілюють. З'ясовано, що з дев'яти теоретично можливих варіантів трансформації розподілу великої та малої півосей поляризаційних еліпсів реалізуються, зі значною ймовірністю, лише п'ять.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14в641.0,022 + В343.5в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА362744

      
2.

Васильєв В.М. 
Клініко-морфологічне обгрунтування патогенезу та лікування хронічного атрофічного сморідного риніту: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.19 / В.М. Васильєв ; Держ. установа "Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка" АМН України. — К., 2008. — 35 с. — укp.

Доведено, що у хворих на хронічний атрофічний сморідний риніт має місце порушення обміну заліза (сидеропенія) й інфікування порожнини носа клебсієлою озени. Розроблено концепцію патогенезу озени, згідно з якою виникнення захворювання відбувається внаслідок послідовного впливу на організм і слизову оболонку носа чинників - сидеропенії та інфекції. Установлено, що порушення обміну заліза є початковим фоновим процесом, який створює підгрунтя для реалізації патологічного впливу клебсієли озени. З'ясовано особливості патоморфологічних змін слизової оболонки носа у разі озени на внутрішньоклітинному рівні з задіянням комплексного структурного аналізу, зокрема електронної мікроскопії, що уможливило визначення морфогенезу захворювання. За результатами клінічних, бактеріологічних, біохімічних, відеоендоскопічних, патоморфологічних і функціональних досліджень розроблено нову клініко-морфологічну класифікацію озени, згідно з якою виділено три стадії захворювання - початкову, явну й умовно-регресивну. Запропоновано патогенетично обгрунтований метод комбінованого лікування хворих на озену. Як імплантат використано консервовану тверду мозкову оболонку для хірургічної рекалібровки патологічно розширених носових ходів. Удоконалено методику хірургічного лікування озени за рахунок відновлення атрофованого заднього відділу нижньої носової раковини шляхом введення імплантата (трубки чи згортка) з консервованої твердої мозкової оболонки у ході хірургічного лікування хворих на озену. Уперше в Україні та країнах СНД описано та задокументовано відеоендоскопічні картини носової порожнини за різних стадій озени.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.440.11 +
Шифр НБУВ: РА360689

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Васильєв В.М. 
Методи моніторингу та розв'язання конфліктних ситуацій в системі кооперативного управління повітряним рухом: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.13 / В.М. Васильєв ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 36 с.: рис. — Бібліогр.: с.30-33. — укp.

Удосконалено та запропоновано нові ймовірнісні методи оцінки конфліктів, яких поділено на дві групи. Методи першої групи базуються на прогнозуванні випадкових процесів відхилень літаків від заданих траєкторій з наступним аналізом їх взаємного положення. Розроблено узагальнений стохастичний метод, що дозволяє з високою вірогідністю оцінювати імовірність конфліктів і ризик зіткнення літаків. За методами другої групи мають прогнозуватися області невизначеності положення літаків з наступним аналізом близькості цих областей. Розроблено методи, з використанням яких одержано нові аналітичні вирази для оцінки ймовірності конфлікту та дозволяють враховувати стохастичну динаміку та кореляцію у часі процесів відхилення від заданих траєкторій. Запропоновано новий композиційний метод, що дозволяє контролювати безпеку польотів за умов маневрування літаків. Розроблено оптимізаційно-стохастичний метод розв'язання конфліктних ситуацій з гарантованим рівнем безпеки польотів, за якого критерієм оптимальності може бути економічність, комфортність, а мірою безпеки є ймовірність порушення норми безпечного розділення літаків. Застосування розроблених методів і алгоритмів підвищує безпеку на транспорті та збільшує ефективність повітряних перевезень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-082.03 +
Шифр НБУВ: РА345106

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Васильєв В.Є. 
Обгрунтування граничних параметрів концентрації гірничих робіт при відробці зближених вугільних пластів Західного Донбасу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / В.Є. Васильєв ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2006. — 18 с.: рис — укp.

На базі методу межових елементів зроблено оцінку впливу одночасного відпрацювання двох зближених вугільних пластів на напружено-деформований стан гірського масиву під час випереджувальної надробки. Результати розрахунків за розробленим алгоритмом узагальнено та наведено у вигляді співвідношень, що характеризують закономірності проявів гірського тиску за умов виймання зближених пластів за розглянутих гірничо-геологічних умов. Визначено раціональні межі концентрації гірничих робіт, що забезпечують безпечне й економічно доцільне ведення очисних і підготовчих робіт на зближених пластах. Для оцінки вірогідності результатів теоретичних досліджень проведено експерименти стосовно проявів гірського тиску в очисних і підготовчих виробках у процесі відробки зближених вугільних пластів. Зазначено, що одержані дані можуть бути використані для обгрунтування меж концентрації гірничих робіт на зближених пластах. Для гірничо-геологічних умов шахт Західного Донбасу сформульовано рекомендації стосовно планування гірничих робіт і відпрацювання зближених вугільних пластів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.17 +
Шифр НБУВ: РА344829

Рубрики:

      
5.

Мельниченко А. М. 
Адміністративно-правові засади протидії організованій злочинності в Україні / А. М. Мельниченко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є правовідносини, які виникають в процесі реалізації заходів, спрямованих на протидію організованій злочинності. Метою дослідження є визначення сутності, змісту та розкриття особливості адміністративно-правових засад протидії організованій злочинності в Україні. Методологічна база дисертації ґрунтується на загальнонаукових та спеціальних методах наукового дослідження: логіко-семантичний, аналітичний, порівняльно-правовий, документального аналізу, класифікації, систематизації, моделювання та прогнозування. Теоретичні і практичні результати, новизна: запропоновано авторське визначення поняття адміністративно-правової протидії організованій злочинності; здійснено класифікацію організаційних заходів протидії організованій злочинності; удосконалено класифікацію суб'єктів протидії організованій злочинності. Ступінь упровадження: у науково-дослідній сфері – для подальшого розгляду теоретико-прикладних проблем, пов'язаних із забезпеченням протидії організованій злочинності в Україні; у правотворчості – як основа для розробки нових та вдосконалення чинних нормативно-правових актів, положення яких створюють організаційні та правові засади протидії організованій злочинності в Україні; у правозастосовній діяльності – з метою вдосконалення окремих форм та методів протидії організованій злочинності в Україні. Сфера використання: в освітньому процесі – під час підготовки підручників та науково-методичних матеріалів із дисциплін «Адміністративне право і процес», «Адміністративна відповідальність», «Кваліфікація адміністративних правопорушень», «Судові та правоохоронні органи України»; вони вже використовуються в ході проведення занять із зазначених дисциплін у Сумському державному університеті.^UThe object of research is the legal relations that arise in the process of implementing measures aimed at combating organized crime. The purpose of the study is to determine the essence, content and disclosure of the features of the administrative and legal framework for combating organized crime in Ukraine. The methodological basis of the dissertation is based on general scientific and special methods of scientific research: logical-semantic, analytical, comparative-legal, documentary analysis, classification, systematization, modeling and forecasting. Theoretical and practical results, novelty: the author's definition of the concept of administrative and legal counteraction to organized crime is offered; the classification of organizational measures to combat organized crime was carried out; improved classification of subjects of combating organized crime. Degree of implementation: in the research sphere - for further consideration of theoretical and applied problems related to ensuring the fight against organized crime in Ukraine; in law-making - as a basis for the development of new and improvement of existing regulations, the provisions of which create the organizational and legal framework for combating organized crime in Ukraine; in law enforcement activities - in order to improve certain forms and methods of combating organized crime in Ukraine. Scope of use: in the educational process - during the preparation of textbooks and scientific and methodological materials in the disciplines "Administrative Law and Procedure", "Administrative Responsibility", "Qualification of Administrative Offenses", "Judicial and Law Enforcement Bodies of Ukraine"; they are already used in the course of classes in these disciplines at Sumy State University.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського