Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (178)Реферативна база даних (3545)Книжкові видання та компакт-диски (3525)Журнали та продовжувані видання (213)
Пошуковий запит: (<.>A=ВОРОН$<.>+<.>A=АЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ИГОРЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 164
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вороновський Г.К. 
Автоматизоване оперативне управління централізованим теплопостачанням в умовах неповної інформації: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / Г.К. Вороновський ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Розроблено та обгрунтовано нові методи керування відпуском тепла від великих джерел централізованого теплопостачання на базі інформації про надлишкове енергоспоживання в побуті. Запропоновано структуру та режими функціонування замкненої системи керування відпуском тепла, що забезпечує одержання інформації про відхилення середніх внутрішніх температур у житлах від комфортного рівня та зниження надлишкового енергоспоживання. Синтезовано цифрові регулятори з адаптивними компенсаторами запізнення в системах теплопостачання та нечіткий регулятор відпуску тепла з адаптивним корегуванням функцій приналежності. Розроблено методи прогнозування сумісного споживання енергоресурсів житловими масивами на основі нейромережевих інформаційних технологій та синтезовано адаптивну прогнозуючу модель споживання електроенергії та тепла. Запропоновано методику й алгоритми синтезу нового класу нейромережевих регуляторів з прогнозуючими моделями для керування відпуском тепла за контрольованим рівнем побутового електроспоживання за умов невизначеності. Розроблено та практично реалізовано автоматизовану систему моніторингу якості теплопостачання житлових масивів, що забезпечує поточний контроль і прогнозування надлишкового енергоспоживання, а також інтелектуальну підтримку прийняття рішень стосовно відпуску тепла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З380.8-5-05 +
Шифр НБУВ: РА325275

Рубрики:

      
2.

Воронецький 
Агроекологічне обгрунтування ефективності внесення біогумусу під гречку в умовах південно-західної частини Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Слов'ян Ількович Воронецький ; Херсонський держ. аграрний ун-т. — Херсон, 2002. — 16 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-43(4УКР)
Шифр НБУВ: РА322328

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Воронович 
Вдосконалення автогрейдерів масою 15...16 т комплектацією енергосиловими модулями підвищеної надійності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / Андрій Вікторович Воронович ; Харківський національний автомобільно-дорожній ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-063.04-5
Шифр НБУВ: РА351264

Рубрики:

      
4.

Александрова Д.І. 
Визначення деяких лікарських препаратів по впливу їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію європію (III) і тербію (III): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Д.І. Александрова ; НАН України, Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено нові аналітичні форми на основі комплексних сполук європію (III) і тербію (III) з похідними фторвмісних амідів оксохінолінкарбонової кислоти та тетрациклінами для визначення лікарських препаратів, які застосовуються у формі солей органічних кислот та основ, катіони яких не взаємодіють з Ln(III), але аніони цих солей підсилюють або гасять люмінесценцію комплексів Ln(III) з органічними лігандами-сенсибілізаторами. Встановлено, що іони Ln(III) утворюють з вивченими реагентами за pH 3.5 - 11.0 комплекси Ln(III):L = 1:1 у разі надлишку металу та 1:2 у випадку надлишку реагенту. За допомогою 2D-QSPR моделей для ряду похідних амідів оксохінолінкарбонової кислоти встановлено зв'язок люмінесцентних характеристик комплексів європію (III) і тербію (III) зі структурою лігандів. На підставі вивчення одержаних моделей зроблено висновок про пріоритетний вплив на квантовий вихід люмінесценції та час життя збудженого стану іонів лантанідів електронної поляризованості лігандів та їх типології. Встановлено, що введення у систему Eu(III) - L окремих органічних і неорганічних аніонів за молярного співвідношення Eu(III):L = 1:1 і pH 7.5 обумовлює утворення різнолігандних комплексів і збільшення інтенсивності люмінесценції іонів європію (III). Можливість утворення різнолігандних комплексів доведено з використанням методів спектрофотометрії та люмінесценції.Обгрунтовано можливість використання вивчених різнолігандних комплексів як нових аналітичних форм для визначення ряду лікарських препаратів за впливом їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію комплексів лантанідів (III). На підставі вивчених комплексних сполук розроблено високочутливі, прості й експресні методики визначення цитратів окселадину, мосаприду, кломіфену та тамоксифену, бутамірату, аргініну та силденафілу з межами визначення (0.12 - 1.20) мкг/мл, тартратів платифіліну та буторфанолу (МВ 0.85 мкг/мл і 1.0 мкг/мл), малату цитруліну (МВ 1.00 мкг/мл), фториду натрію (МВ 0.17 мкг/мл), фосфату кодеїну, динатрієвої солі фосфату дексаметазону, алендронату натрію й етідронату калію з МВ 0.03 мкг/мл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315.1,0 + Л66-1 с34 +
Шифр НБУВ: РА368144

Рубрики:

      
5.

Вороненко А.В. 
Використання імуногенетичних маркерів в селекції червоної молочної худоби: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / А.В. Вороненко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено закономірності формування генотипів у поліалельних локусах у популяціях англерської, червоної датської, голштинської порід і новостворених жирномолочного та голштинізованого типів червоної молочної породи. Досліджено можливість і підтверджено доцільність використання імуногенетичних маркерів для контролю генетичної ситуації під час стабілізуючого відбору. Встановлено імуногенетичні маркери, які характеризують стійкість червоної молочної худоби до захворювання лейкозом. Виявлено позитивний зв'язок гетерогенних підборів батьківських пар на рівень розвитку селекційних і біотехнологічних ознак. Розроблено й удосконалено методи використання імуногенетичних маркерів для підвищення ефективності оцінки генотипів, відбору та підбору тварин для відтворення та консолідації нових типів червоної молочної породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.1-334(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
6.

Воронін Д.В. 
Використання побічних продуктів крохмале-патокового виробництва в годівлі молодняку свиней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Д.В. Воронін ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 23 с.: табл. — укp.

Установлено біологічну цінність та показано економічну доцільність використання побічних продуктів крохмале-патокового виробництва (ППКПВ) у годівлі молодняку свиней за умов Степу України. Визначено оптимальні дози згодовування ППКПВ. Досліджено перетравність поживних речовин, особливості енергетичного обміну, засвоєння азоту, кальцію, фосфору в організмі молодняку свиней під час згодовування кукурудзяного глютену, кукурудзяних фосфатидного концентрату та сухого корму у складі комбікормів. Визначено вплив ППКПВ на морфологічний склад туш свиней, якість продукції, амінокислотний і жирнокислотний склад найдовшого м'язу спини, гістологічну будову печінки. Обгрунтовано рецепти комбікормів для молодняку свиней з використанням сухого кукурудзяного корму, кукурудзяного фосфатидного концентрату та доведено ефективність їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44 +
Шифр НБУВ: РА338335

Рубрики:

      
7.

Александріна Т.А. 
Виявлення, облік, лікування та диспансерне спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Т.А. Александріна ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

З метою підвищення ефективності епідеміологічного нагляду, виявлення, лікування та диспансерного спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією розроблено методики їх виявлення, обліку та організації надання медичної допомоги. На підставі аналізу епідеміологічних показників та існуючих звітно-облікових форм, результатів клінічного, мікробіологічного й імунологічного обстеження хворих встановлено, що в Україні не зареєстровано значну кількість випадків ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу, що обумовлено недосконалістю системи виявлення туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих та ВІЛ-інфекції серед хворих на туберкульоз, зокрема звітно-облікові форми не передбачають реєстрацію усіх випадків поєднаного захворювання. Встановлено, що висока смертність від ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу пов'язана з несвоєчасним виявленням однієї з патологій, а також відсутністю діагностики та профілактики інших опортуністичних захворювань. Показано, що короткий двокомпонентний режим хіміопрофілактики туберкульозу у ВІЛ-інфікованих має більш високу ефективність, ніж 6-ти місячний курс хіміопрофілактики ізоніазидом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-37 + Р514,0-37 +
Шифр НБУВ: РА348868

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
8.

Воронович В.П. 
Візок нового покоління для вантажних вагонів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / В.П. Воронович ; Дніпропетр. держ. техн. ун-т залізн. трансп. — Д., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання теоретичних і експериментальних досліджень динамічної взаємодії вантажних вагонів (на візках нового покоління) і колії - для оцінки ефективності нових візків, а також їх надійності в експлуатації. Виконано математичне моделювання динаміки вантажних вагонів з уточненням параметрів моделі за результатами ходових динамічних випробувань. Визначено сили динамічної взаємодії вагонів і колії, напруження в рейках, шпалах, баластному шарі та земляному полотні. Зроблено порівняння динамічних показників вагонів на візках моделі 18-781 і моделі 18-100, а також їх дії на колію. Розроблено конструкцію і визначено технологію виготовлення оригінальних деталей і складальних вузлів візка нового покоління - моделі 18-781. На підставі аналізу результатів експлуатаційних випробувань, а також випробувань на втомленість і міцність візків моделі 18-781 визначено причини відмов і розроблено заходи щодо підвищення їх надійності. Надресорна балка штампозварної конструкції успішно витримала всі види випробувань на міцність від втомленості. Замість нестабільно працюючого дискового гасителя коливань (ДГК) на підставі теоретичних досліджень розроблено конструкцію і виготовлено дослідні візки із взаємозамінним з ДГК гасителем вертикальних коливань, який за результатами контрольних динамічних випробувань виявився більш надійним у роботі. Доведено, що зношення гребенів колісних пар у 1,3 - 1,4 рази та в п'ятникових вузлах у 3 - 5 разів менше на візках моделі 18-781 на відміну від візків моделі 18-100.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О244-046.5
Шифр НБУВ: РА314299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Александров В.М. 
Військова служба як особливий вид державної служби в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.М. Александров ; Нац. юрид. акад. України ім.Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості управління військовою службою як галуззю державного управління й окремим інститутом державної служби. Вперше військову службу визначено як організаційно-правовий інститут державної служби. Запропоновано визначення юридичної відповідальності військовослужбовців. Вперше зроблено пропозиції щодо доцільності доповнення чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення окремою главою - стосовно визначення складів корупційних діянь та інших порушень, пов'язаних з корупцією у військовій справі. Доведено наявність додаткових ознак, що характеризують військовослужбовців як суб'єктів адміністративних проступків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)24 + Х819(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА365091

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Воронкова О. С. 
Вплив антибіотиків та цитостатиків на формування дисбактеріозу піхви: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / О. С. Воронкова ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Розроблено модель дисбактеріозу піхви на мишах шляхом інтравагінального введення антибіотиків і суспензій мікроорганізмів, а також під час застосування імуносупресорів. Показано зміни якісного та кількісного складу мікрофлори піхви під час формування дисбактеріозу. Встановлено, що у випадку введення бактерій й антибіотиків зміни у мікробіоценозі піхви передують змінам у показниках імунітету. Визначено, що загальними тенденціями виникнення та розвитку дисбактеріозу піхви мишей є зниження частоти виявлення та кількості КУО лактобацил за одночасного зростання частоти виявлення та кількісних показників умовно-патогенних мікроорганізмів. Встановлено, що мікробіологічна картина дисбактеріозу є нефіксованою у часі: склад мікрофлори постійно змінюється, однак не набуває вигляду типового для норми на протязі часу спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.3-29 + Р264.869
Шифр НБУВ: РА373236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Воронін С.М. 
Вплив несприятливих факторів середовища на респіраторну захворюваність дітей з різними фенотиповими ознаками: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.М. Воронін ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 1999. — 17 с. — укp.

Наведено результати клінічного та імунологічного обстеження 128 дітей хворих повторними респіраторними захворюваннями у гострому періоді та під час видужання. Досліджено вплив шкідливих факторів середовища на розвиток і перебіг гострих респіраторних захворювань у дітей з урахуванням їх фенотипових особливостей. Установлені закономірності дозволили визначити фактори ризику щодо розвитку та ускладненого перебігу гострих респіраторних захворювань у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-1
Шифр НБУВ: РА307600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Александрова Д. І. 
Вплив початкових осмотичних та температурних умов на стійкість еритроцитів ссавців до гіпертонічного шоку: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.19 / Д. І. Александрова ; НАН України ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що вихідний стан еритроцитів ссавців, сформований у результаті комбінованої дії температури, осмоляльності та кріопротекторів, визначає стійкість клітин до подальшого осмотичного та температурного впливу. Формування стійкого стану еритроцитів різних видів ссавців до гіпертонічного шоку визначається осмоляльністю середовища, а не іонною силою розчину. Мінімальне значення гематокриту еритроцитів щура, коня, людини та бика в розчинах попереднього зневоднення відповідає мінімальному рівню гемолізу при перенесенні цих клітин в 4,0 моль/л NaСl. Зі зниженням температури спостерігається зменшення гіпертонічного гемолізу еритроцитів людини, коня та бика, виражене різною мірою. У присутності непроникаючого кріопротектора ПЕОЦ1500 спостерігається зниження гематокриту еритроцитів людини, бика та коня та зменшення рівня гемолізу даних клітин за подальшого перенесенні в 4,0 моль/л NaСl. За 0 °С максимальна стійкість еритроцитів людини та коня до гіпертонічного шоку (4,0 моль/л NaСl) формується у кріопротекторному (ПЕО 1500) середовищі, осмоляльність якого (700 мОсм/кг) відповідає значенням осмоляльності сольових і сахарозних середовищ, після інкубації в яких клітини стають максимально стійкими до подальшого гіпертонічного шоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.36*732.241*716
Шифр НБУВ: РА382443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Воронцова Д.В. 
Геометричне моделювання профілів роторно-планетарної машини, узгоджених із зубчатою передачею: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Д.В. Воронцова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано нове розв'язання задачі геометричного моделювання графоаналітичного методу розрахунку профілів роторів і корпусів роторно-планетарних маших з урахуванням зубчатих передач внутрішнього зачеплення. Розроблено спосіб опису обвідної сім'ї кривих на площині рівнянням у неявному вигляді, коли вхідними параметрами є описи елемента сім'ї та закону переміщення по площині з зафіксованими межами зміни параметра, що дозволило скласти універсальний алгоритм визначення обвідної параметричної сім'ї, коли її параметр змінюється у фіксованих межах. Розроблено спосіб опису обвідної сім'ї, утвореної в результаті обкатки профілю ротора та кривої з кутовими точками, що дозволило визначати обвідні для негладких кривих. Розроблено опис профілю корпусу рівнянням у неявному вигляді, що дозволило обирати його раціональні параметри. Розроблено спосіб узгодження зубчатої передачі внутрішнього зачеплення з формами профілів ротора та корпусу машини, що дало змогу за допомогою одних і тих же параметрів описати взаємне переміщення двох пар спряжених кривих, а саме: профілів ротора та корпуса, а також зубців пари зубчатих коліс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.1-02 + К448.1-02 +
Шифр НБУВ: РА364519

Рубрики:

      
14.

Александрова О. Є. 
Гігієнічна оцінка процесів формування особливостей особистості студентів медичних вищих навчальних закладів та шляхи їх корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / О. Є. Александрова ; НАМН України Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М. Марзєєва. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено гігієнічне оцінювання процесів формування особливостей особистості студентів медичних ВНЗ і визначено та науково обгрунтовано ефективні шляхи їх корекції. Вивчено особливості житлово-побутових і соціальних умов життя, режиму дня та стану здоров'я студентів, які засвоюють медичні спеціальності за умов ВНЗ, та виявлено особливості їх впливу на процеси формування особливостей особистості. Визначено закономірності процесів формування особливостей особистості дівчат та юнаків протягом часу перебування у медичному ВНЗ за різних систем організації навчального процесу. Науково обгрунтовано програму психофізіологічного впливу на організм і психогігієнічної корекції процесів формування особливостей особистості студентів. Здійснено прогностичне оцінювання особливостей перебігу процесів психофізіологічної та психічної адаптації студентів медичних ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3 + Р11(4УКР)028.6
Шифр НБУВ: РА379657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Александров Б.Г. 
Гідробіологічні основи управління станом прибережних екосистем Чорного моря: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.17 / Б.Г. Александров ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Розвинуто новий напрямок гідробіологічних досліджень функціональної ролі водних угруповань у формуванні якості прибережних вод на підставі біогеохімічного підходу. З метою оцінки внеску гідробіонтів у трансформацію речовини та енергії визначено калорійність масових видів планктону та бентосу Чорного моря, виведено "універсальні" рівняння для визначення продукції та дихання безхребетних на будь-якій стадії онтогенезу. З використанням схеми біотичного балансу подано кількісну оцінку виняткової ролі обростання в самоочищенні прибережної зони моря. Описано фундаментальні закономірності сукцесії обростання на твердих субстратах різного типу. Оцінено біопозитивні властивості матеріалів, які найчастіше використовуються у гідробудівництві. Виведено кількісні залежності структурно-функціональної організації водних угруповань від геометрії їх життєвого простору. Наведено визначення поняття "найближчий життєвий простір", запропоновано спосіб визначення його обсягу. Обгрунтовано новий показник функціональної активності угруповання обростання, що відображає внесок його рослинної та тваринної компоненти. Виведено рівняння для оцінки внеску організмів обростання в самоочищення прибережних екосистем за рядом регламентованих показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*(922.8) +
Шифр НБУВ: РА321738

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Воронін І.П. 
Державне регулювання інвестиційної діяльності в трансформаційних економіках: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.П. Воронін ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертацію присвячено важливим, недостатньо розробленим питанням теорії і практики державного регулювання інвестиційної діяльності в трансформаційних економічних системах. У роботі виявляються основні тенденції інвестиційного процесу в трансформаційних економіках, а також розкривається суперечливий характер системи регулювання інвестиційної діяльності в перехідний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.86

Рубрики:

      
17.

Александрова Н.Б. 
Деформування елементів конструкцій при подовжніх коливаннях з урахуванням їхнього пошкодження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Н.Б. Александрова ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 22 с. — укp.

Висвітлено проблему деформування елементів конструкцій у разі їх подовжніх коливань з метою виявлення в них пошкоджень. За допомогою побудови фізичних та математичних моделей подовжніх коливань стрижнів з пошкодженнями типу тріщин та аналізу отриманих розв'язків, визначено частоти та амплітуди коливань стрижнів за наявності у них пошкоджень. Встановлено аналітичну залежність між величиною пошкодження і частотами та амплітудами коливань. Запропоновано функції, що допомагають виявити наявність тріщини та її розмір: зміну частоти коливань, асиметрію амплітуди коливань та прискорень, наявність вищих гармонік. Наведено графіки функцій, які можна використати під час виявлення пошкоджень. Описано фізичну та математичну моделі робочої лопатки газотурбінного двигуна, визначено параметри її коливань, за допомогою програмного комплексу "Cycle2D", розробленого у Центральному інституті авіаційного моторобудування, проаналізовано руйнування даної лопатки під дією поздовжнього малоциклового навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.620.351,022
Шифр НБУВ: РА319438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Воронець 
Дидактичні основи формування навчального курсу у вищих закладах освіти ІІІ- ІV рівнів акредитації: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / Лариса Петрівна Воронець ; Криворізький держ. педагогічний ун-т. — Кривий Ріг, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.260.15
Шифр НБУВ: РА367292

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Воронова Н.В. 
Екологія личинок Culicidae, Diptera верхів'я Каховського водосховища: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Н.В. Воронова ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 21 с. — укp.

За допомогою синекологічних показників проаналізовано формування фауни Culicidae за часи існування водосховища. Встановлено фенологію 18 видів кровосисних комарів, а також розроблено схему щодо преімагінальних фаз, у якій показано зміни, що відбулися за останні 20 років. Встановлено екологічні особливості личинок району дослідження, а також відмічено вплив pH і вмісту розчинного у воді кисню на щільність личинок двох масових видів роду Aedes. Проаналізовано зміни 8 морфологічних ознак личинок IV стадії розвитку 7 видів Culicidae, який свідчить про відсутність дії стабілізуючого добору та нестабільність умов їх існування. Запропоновано використання коефіцієнта спеціалізації живлення з метою визначення стану водойм, а також змін фауни і фенології, морфології щодо прогнозування епідеміологічної ситуації регіонів з посиленим антропогенним навантаженням. Наведено схеми біогеоценотичних зв'язків кровосисних комарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.262 cul*80,022 + Е60*80*334.3,022
Шифр НБУВ: РА309518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Воронянська О.В. 
Економічна ефективність виробництва зерна і шляхи її підвищення в господарствах півдня України (на матеріалах Запорізької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.В. Воронянська ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано необхідність підвищення обсягів виробництва зерна, його якості та економічної ефективності, перш за все, на сільськогосподарських підприємствах півдня України. Доведено, що за сучасних умов на економічні показники підприємства найбільше впливають якість і кількість ресурсів, які використовуються у виробництві, та їх ціна. Одним із факторів підвищення ефективності є використання каналів реалізації продукції, що сприяє стабілізації ціни. Проаналізовано стан виробництва зерна у господарствах Запорізької області. Значну увагу приділено заходам щодо збільшення виробництва зерна в області. Запропоновано формулу для визначення середньої сортності зерна пшениці, розроблено систему показників його якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.151 + У9(4УКР-4ЗАП)325.151
Шифр НБУВ: РА312837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського