Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (277)Книжкові видання та компакт-диски (104)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ВОЛОШК$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Волошко Н.І. 
Внутрішньоособистісні конфлікти у хворих на артеріальну гіпертензію: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Н.І. Волошко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше на емпіричному та теоретичному рівнях розглянуто проблему внутрішньоособистісних конфліктів у хворих на артеріальну гіпертензію. Запропновано нову як для вітчизняної, так і для зарубіжної науки дослідницьку схему у вивченні даного явища, яка, поряд з традиційними групами стресогенних факторів, враховує специфіку емоційних проявів внутрішньоособистісних конфліктів та психологічних комплексів, що зумовлюють вразливість хворого до дії загальних стресогенних чинників та визначають його психологічну схильність до артеріальної есенціальної гіпертензії. Створено й апробовано методики, спрямовані на вивчення внутрішньоособистісних конфліктів. Розроблено програму психологічної допомоги хворим на гіпертензію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р645.093.3-435 + Ю937-953.6 +
Шифр НБУВ: РА342674

Рубрики:

      
2.

Волошко Ю.А. 
Міжнародно-правове регулювання безпосереднього телевізійного мовлення: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Ю.А. Волошко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено ефективність міжнародно-правового механізму регулювання безпосереднього телевізійного мовлення (БТМ). Висвітлено закономірності розвитку БТМ як галузі телекомунікаційних технологій, визначено основні чинники актуалізації правових питань БТМ на сучасному історичному етапі. Проаналізовано загально-теоретичні проблеми та характерні особливості універсального та регіонального механізмів міжнародно-правового регулювання БТМ. Запропоновано визначення БТМ та узагальнену класифікацію основних міжнародно-правових проблем його використання, зокрема, за умов приватизації та комерціалізації телекомунікаційної діяльності. Визначено напрямки ефективного удосконалення правових регуляторів БТМ на міжнарождному та регіональному рівнях. Особливу увагу приділено дослідженню мехнізму формування правової позиції України у сфері телекомунікації за умов розбудови Єдиної національної системи зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.422.2 + Х819(4УКР)126 +
Шифр НБУВ: РА370917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Волошкіна О.С. 
Наукове обгрунтування прогнозу стану річкових басейнів України і методи його оцінки: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / О.С. Волошкіна ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 34 с. — укp.

Науково обгрунтовано та розроблено більш надійні та достовірні моделі та інженерні методи розрахунку, спрямовані на оцінку та прогноз екологічного стану річкових басейнів для забезпечення екологічної безпеки територій та акваторій України. Розроблено концепцію та системну модель комплексного прогнозу екологічного стану річкових басейнів залежно від рівня антропогенного навантаження на них. Запропоновано та реалізовано картографічні моделі техногенного забруднення поверхневих вод регіонального та місцевого рівнів з використанням даних дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) та ГІС-технологій. Розроблено та реалізовано гідродинамічну модель гідрографічної мережі за умов надзвичайних ситуацій, обумовлених аварійними скидами підземних стічних вод різного походження. Створено математичні моделі режимів руху рідини, а також обчислювальні алгоритми та програми для оцінки впливу забруднення басейнів річок підземними водами. Розроблено методику розрахунку оцінки роботи екранованих споруд у районах хвостосховищ та складування твердих побутових відходів. Апробовано регіональні картографічні моделі техногенного навантаження на гідрографічну мережу та експериментально превірено ефективність методики розрахунку оцінки забруднення поверхневих вод підземним стоком з полів фільтрації комунальних очисних споруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.2
Шифр НБУВ: РА330648

Рубрики:

      
4.

Волошкевич Г.А. 
Розвиток споживчої кооперації на землях Наддніпрянської України у другій половині XIX - на початку ХХ ст. (історико-правове дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Г.А. Волошкевич ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто організаційно-правові основи функціонування споживчих товариств та їх союзів на землях Наддніпрянської України у другій половині ХІХ - на початку ХХ ст. Проаналізовано політику царського уряду в галузі кооперативного будівництва та законодавства в даний період. Висвітлено правову діяльність споживчих товариств та їх союзів у дореволюційний період, правові аспекти взаємовідносин представників органів влади та кооперативних організацій, становлення основних кооперативно-правових інститутів в європейському та вітчизняному праві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-623.014.17 + Т3(4УКР)5-2 +
Шифр НБУВ: РА350650

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Волошко Н.В. 
Романтична концепція свободи як естетичного феномену та її історична доля: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.08 / Н.В. Волошко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено процес естетизації ідеї свободи в контексті західноєвропейського романтизму, який охарактеризовано як певний історичний тип культури, що сформувався у жорсткій полеміці з просвітницьким культом розуму та сприяв створенню нового типу світовідчуття, в основу якого покладено безпосередність естетичного почуття. Запропоновано цілісний естетичний та культурологічний підхід до розуміння свободи як естетичного феномену, визначено основні етапи становлення романтичної інтерпретації свободи та комплекс теоретичних і культурологічних факторів, які детермінують виникнення даних етапів. Дану своєрідність романтичної концепції свободи обгрунтовано шляхом її порівняльного аналізу з раціоналістичною моделлю, репрезентованою ідеологією Просвітництва. Проаналізовано культурно-історичні та теоретичні аспекти співвідношення романтичної та просвітницької концепції свободи, наведено їх принципові характеристики. Розглянуто прояви романтичної моделі свободи у модернізмі та постмодернізмі, що імпліцитно містять всі конотації внутрішньої напруженості даної теоретичної та художньої позиції та визначають її історичне значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.282.24 + Ч111.156 + Ш5(4)-324 +
Шифр НБУВ: РА329730

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Волошко І.В. 
Стратегічне фінансове управління у банку: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.04.01 / І.В. Волошко ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

На основі результатів комплексного та системного аналізу існуючої практики вітчизняного та зарубіжного банківського менеджменту на стратегічному рівні визначено основні недоліки системи стратегічного фінансового управління у банку та окреслено основні напрямки їх усунення як на рівні окремого суб'єкта банківської сфери, так і на державному рівні. З метою підвищення ефективності механізму стратегічного управління фінансовими ресурсами банку запропоновано застосовувати концептуальні підходи (матриці) оцінки конкурентоспроможності, графічний метод оцінки ризиковості стратегічного розвитку, модель збалансованих показників діяльності банку (BSC), аналіз розривів (gap-аналіз).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.181.34-93-21 +
Шифр НБУВ: РА327831

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Волошко Л.Б. 
Формування професійної компетентності майбутніх фахівців з фізичної реабілітації у процесі вивчення медико-біологічних дисциплін: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.Б. Волошко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблему формування професійної компетентності майбутніх фахівців з фізичної реабілітації у процесі вивчення медико-біологічних дисциплін. Визначено структуру професійної компетентності майбутніх фахівців з фізичної реабілітації, обгрунтовано критерії, показники та рівні її сформованості. Побудовано інтегративну модель формування професійної компетентності студентів. Розкрито місце та роль медико-біологічних дисциплін у процесі підготовки даних фахівців. Розроблено технологію формування професійної компетентності студентів у процесі вивчення медико-біологічних дисциплін, а саме: розкрито її сутність, структуру, класифікаційні якісні ознаки. Доведено, що педагогічними умовами її реалізації є: пролонговане застосування у процесі медико-біологічної підготовки групової навчальної діяльності студентів, їх спрямування на самооцінку досягнутого рівня професійної компетентності, подолання монодисциплінарного характеру професійної підготовки завдяки реалізації інтегративно-диференційованого підходу до вивчення медико-біологічних дисциплін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.11р3-3 +
Шифр НБУВ: РА344311

      
8.

Круглов І. О. 
Вплив комплексної йонної та термічної обробки на структурно-фазові перетворення у функціональних плівкових композиціях із нанорозмірними шарами Ni, Cu, Cr, V / І. О. Круглов. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню впливу комплексної йонної та термічної обробки на закономірності формування структурно-фазових станів та фізико-хімічних властивостей у нанорозмірних металевих плівкових композиціях, затребуваних у якості функціональних елементів мікро- та наноелектроніки, фотовольтаїки, мікроприладобудування.Встановлено, що низькоенергетична (400–2000 еВ) йонно-променева обробка поверхні тонкоплівкових систем Ni/Cu/Cr(V) загальною товщиною 75 нм здійснює пасивуючий вплив на матеріали металевих шарів, сприяє відновленню оксидів на внутрішніх межах розділу, зменшує кількість домішкових атомів вуглецю та кисню, підвищує хімічну чистоту шару Cu із збереженням незмінного фазового складу за відсутності дифузійної взаємодії компонентів. Визначено, що оптимальним режимом такої низькоенергетичної йонно-променевої обробки з точки зору покращення фізико-хімічних властивостей нанорозмірних композицій є опромінення йонами Ar+ з енергією 800 еВ упродовж 1200 с. Запропоновано модель окисно-відновних процесів у нанорозмірних системах під дією йонного опромінення на основі ефекту дальнодії та шляхи покращення корозійних властивостей. Вперше показано, що комбінування низькоенергетичної йонної обробки з термічним відпалом за оптимальними режимами дозволяє досягти цілого ряду позитивних ефектів, в першу чергу з точки зору покращення властивостей основного функціонального шару Cu, очищення його від шкідливих домішок та відновлення оксидів. Більш того, встановлені умови, за яких відбувається гальмування процесів дифузійної взаємодії компонентів, і, як наслідок, підвищення термічної стабільності функціональних плівкових композицій із нанорозмірними шарами Ni, Cu, Cr, V за умов комплексного йонно-термічного впливу порівняно із традиційним відпалом. Доведено, що йонно-променевою обробкою за оптимальних режимів можна покращити корозійну стійкість нанорозмірних плівкових композицій з провідним шаром Cu, а комплексним впливом йонно-променевої та термічної обробки – їх адгезійну міцність та зносостійкість.Отримані в роботі результати є науковою основою для практичного використання комбінації енергетичних впливів різної природи (зокрема, йонно-променевої/плазмової та термічної обробки) задля цілеспрямованого формування структурно-фазових станів, стабілізації структурних властивостей та досягнення покращених експлуатаційних характеристик нанорозмірних вакуумно-конденсованих металевих матеріалів для потреб сучасних технологій мікро- та наноелектроніки, фотовольтаїки, мікроприладобудування.^UThe dissertation is devoted to the study of the effect of complex ion and thermal treatment on the regularities of formation of structural-phase states and physico-chemical properties in nanoscale metal films, which are attractive as functional elements of micro- and nanoelectronics, photovoltaics, and microfabrication.It was established that low-energy (400–2000 eV) ion-beam treatment of the surface of Ni/Cu/Cr(V) thin-film systems with a total thickness of 75 nm exerts a passivating effect on the materials of the metal layers, promotes the reduction of oxides at the internal interfaces, and reduces the number of carbon and oxygen impurities, increases the chemical purity of the Cu layer while maintaining an unchanged phase composition due to the absence of diffusion interaction between the components. It was determined that the optimal mode of such low-energy ion-beam treatment from the viewpoint of improving the physicochemical properties of nanoscale compositions is irradiation with Ar+ ions with an energy of 800 eV for 1200 s. A model of reduction processes in nanoscale systems under the ion irradiation based on the long-range effect and ways to improve corrosion resistance are proposed.It was shown for the first time that combining low-energy ion treatment with thermal annealing using optimal modes allows to achieve a number of positive effects, primarily associated with the enhanced properties of the main functional Cu layer, refining it from harmful impurities and reducing oxides. Moreover, we established the conditions allowing to slow down the processes of diffusion interaction of the components and, as a result, to improve the thermal stability of functional thin films with nanolayers of Ni, Cu, Cr, V under the complex ion-thermal influence compared to traditional annealing. It has been demonstrated that ion-beam treatment under optimal conditions can improve the corrosion resistance of nanoscale film compositions with a conductive layer of Cu, while the complex effect of ion-beam and thermal treatment can improve their adhesive strength and wear resistance.The results obtained in the work are a scientific background for the practical application of a combination of energetical effects of various nature (in particular, ion-beam/plasma and thermal treatment) for the purposeful formation of structural-phase states, stabilization of structural properties, and the achievement of improved operational characteristics of nanoscale condensed metal materials for the needs of micro- and nanoelectronics, photovoltaics, microfabrication.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Волошкіна І. В. 
Удосконалення процесу алмазного шліфування надтвердих матеріалів за рахунок управління контактними напруженнями: автореферат дис. ... д.філософ : 131 / І. В. Волошкіна. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації викладено сучасні підходи до розширення технологічних можливостей процесу алмазного шліфування надтвердих матеріалів. Метою дослідження є удосконалення процесу алмазного шліфування надтвердих матеріалів за рахунок управління контактними напруженнями. При вирішенні завдань дисертаційного дослідження застосовані сучасні положення теорії обробки матеріалів різанням, теорії електрохімічної обробки, класичної механіки, елементів теорії математичної обробки експериментальних даних. Для дослідження напружено-деформованого стану системи шліфування «синтетичний полікристал алмазу-алмазне зерно-металофаза-зв'язка круга» стосовно процесів шліфування синтетичного полікристалу алмазу алмазними кругами на органічних і металевих зв’язках використовувалася концепція 3D моделювання, заснована на методі скінчених елементів. При використанні мікроскопічних досліджень для забезпечення візуалізації об’єктів що розглядалися, використовували цифрову камеру ToupCam UCMOS01300KPA. Експериментальні дослідження проводилися з використанням загальноприйнятих і запропонованих оригінальних методик на спеціальному стенді на базі універсально заточувального верстата який після модернізації міг перетворюватися у плоскошліфувальний верстат з вертикальним шпинделем. У роботі застосовувалися положення теоретичної та прикладної статистики, а також програмне забезпечення SolidWorks, КОМПАС, CorelDRAW, Visio, Maple, ToupView, Statistica, Microsoft Office та його додаток Microsoft Office Excel. У вступі обґрунтовано актуальність задач дослідження, наведена наукова новизна та сформульоване практичне значення отриманих результатів. У першому розділі дисертаційної роботи проведено аналіз сучасних світових тенденцій, які намітилися в останні роки в області виробництва, застосування і методів обробки синтетичного полікристалу алмазу. На основі аналізу джерел інформації виявлені питання, які залишаються невирішеними у цій предметній області. На підставі проведеного аналізу була висунута робоча гіпотеза, суть якої полягає у можливості підвищення ефективності процесів обробки синтетичного полікристалу алмазу шляхом удосконалення способів алмазного шліфування. Об'єднуюча ідея представленої роботи полягає у комплексному теоретико-експериментальному дослідженні фізичних та технологічних особливостей процесів шліфування синтетичного полікристалу алмазу, встановлення на цій основі основних передумов для реалізації умов примусового самозагострення алмазних зерен та їх практична реалізація у запропонованих способах шліфування. У другому розділі викладена загальна методика проведення досліджень, а також наведено дані стосовно ряду приватних методик. Серед них ряд таких, що визнані винаходами. На їх основі виконана систематизація методик контролю лінійного зносу круга і лінійного знімання деталі. Наведено дані по математичній обробці результатів експериментальних досліджень та ін. У третьому розділі наведено результати 3D моделювання напружено-деформованого стану системи шліфування «синтетичний полікристал алмазу - алмазне зерно-металофаза-зв'язка круга» метою якого є уточнення механізму самозагострення алмазних кругів, як основи для розробки пропозицій по удосконаленню існуючих способів шліфування синтетичного полікристалу алмазу алмазними кругами на металевих і органічних зв'язках. У четвертому розділі наведені результати теоретико - екперіментальних досліджень по удосконаленню комбінованого процесу шліфування синтетичного полікристалу алмазу алмазними кругами на металевих зв’язках який включає в себе безперервне електрохімічне видалення зв’язки в автономній зоні та одночасне введення в зону обробки низькочастотних механічних коливань як основних складових управління контактними напруженнями, а, отже, і вихідними показниками процесу обробки. Вперше використаний такий комплексний фактор, як імпульс сили, який в даному випадку є результатом одночасного прояву таких параметрів процесу, як маса додаткового вантажу і амплітуди механічних коливань. Встановлено вплив умов обробки на технологічні показники процесу шліфування. У п’ятому розділі наведені дані о практичних розробках направлених на удосконалення існуючих способів шліфування синтетичного полікристалу алмазу. Зокрема на основі використання явища пристосування вперше запропоновано нові фізичні критерії такі як ефективна складова тангенціальної сили різання і ефективний коефіцієнт шліфування. Стосовно умов високо силових контактних напружень характерних для випадку шліфування алмазними кругами на органічних зв’язках і встановленого механізму їх самозагострення запропоновані удосконалені способи шліфування, які забезпечують підвищення ефективності обробки синтетичного полікристалу алмазу.^UThis thesis describes modern approaches to expanding the technological capabilities of the process of diamond grinding of superhard materials. The aim of the study is to improve the process of diamond grinding of superhard materials by controlling contact stresses. The modern provisions of the theory of materials processing by cutting, the theory of electrochemical processing, classical mechanics, and elements of the theory of mathematical processing of experimental data were used to solve the tasks of the dissertation research. The concept of 3D modelling based on the finite element method was used to study the stress-strain state of the grinding system "synthetic diamond polycrystal-diamond grain-metal phase-bonded wheel" in relation to the processes of grinding synthetic diamond polycrystal with diamond wheels on organic and metal bonds. When using microscopic studies, a digital camera ToupCam UCMOS01300KPA was used to provide visualisation of the objects under consideration. Experimental studies were carried out using generally accepted and proposed original methods on a special stand based on a universal sharpening machine, which, after modernisation, could be converted into a surface grinding machine with a vertical spindle. The study used theoretical and applied statistics, as well as SolidWorks, KOMPAS, CorelDRAW, Visio, Maple, ToupView, Statistica, Microsoft Office and its Microsoft Office Excel application. The introduction substantiates the relevance of the research objectives, presents the scientific novelty and formulates the practical significance of the results. The first chapter of the thesis analyses the current global trends that have emerged in recent years in the field of production, application and processing methods of synthetic polycrystalline diamond. Based on the analysis of information sources, the author identified issues that remain unresolved in this subject area. Based on the analysis, a working hypothesis was put forward, the essence of which is the possibility of increasing the efficiency of synthetic polycrystalline diamond processing by improving diamond grinding methods. The unifying idea of the presented work is a comprehensive theoretical and experimental study of the physical and technological features of the processes of grinding synthetic diamond polycrystals, establishing on this basis the basic prerequisites for the implementation of the conditions for forced self-sharpening of diamond grains and their practical implementation in the proposed grinding methods. The second section describes the general methodology of the research, as well as data on a number of private methods. Among them are a number of those recognised as inventions. They are used to systematise the methods of controlling the linear wear of a wheel and linear part removal. Data on the mathematical processing of experimental research results are presented, etc. The third section presents the results of 3D modelling of the stress-strain state of the grinding system "synthetic diamond polycrystal - diamond grain - metal phase - bonded wheel", the purpose of which is to clarify the mechanism of self-sharpening of diamond wheels as a basis for developing proposals for improving the existing methods of grinding synthetic diamond polycrystal with diamond wheels with metal and organic bonds. The fourth section presents the results of theoretical and experimental studies on improving the combined process of grinding synthetic polycrystalline diamond with diamond wheels on metal bonds, which includes continuous electrochemical removal of bonds in an autonomous zone and simultaneous introduction of low-frequency mechanical vibrations into the processing zone as the main components of contact stress control and, consequently, the output indicators of the processing process. For the first time, such a complex factor as a force impulse is used, which in this case is the result of the simultaneous manifestation of such process parameters as the mass of the additional load and the amplitude of mechanical vibrations. The influence of machining conditions on the technological parameters of the grinding process has been determined. The fifth section presents data on practical developments aimed at improving the existing methods of grinding synthetic polycrystals of diamond. In particular, new physical criteria such as the effective component of the tangential cutting force and the effective grinding coefficient were proposed for the first time based on the use of the adaptation phenomenon. With regard to the conditions of high contact stresses typical for the case of grinding with diamond wheels on organic bonds and the established mechanism of their self-sharpening, improved grinding methods have been proposed that provide an increase in the efficiency of processing synthetic polycrystals of diamond.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського