Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (655)Книжкові видання та компакт-диски (364)Журнали та продовжувані видання (42)
Пошуковий запит: (<.>A=ВОЛОС$<.>+<.>A=МАРІЯ$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Волосюк М.В. 
Державна регіональна промислово-інноваційна політика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / М.В. Волосюк ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методологічні засади формування в Україні дієвих механізмів державної регіональної промислово-інноваційної політики за умов становлення постіндустріального суспільства. Запропоновано методи та форми її практичної реалізації на регіональному рівні. Обгрунтовано стратегію промислово-інноваційної політики, доведено необхідність створення кластерів як ефективної форми організації промислового виробництва регіонального рівня. Визначено сутність і роль промислово-іноваційної політики на сучасному постіндустріальному етапі розвитку суспільства. Розроблено понятійний апарат та організаційно-економічний механізм формування та реалізації стратегії регіональнї промислово-інноваційної політики. Удосконалено теорії промислової політики та регіональної економіки, запропоновано методологію оцінювання промислового потенціалу й інноваційної діяльності регіонів. Обгрунтовано необхідність взаємодії великих корпоративних структур з органами регіональної влади та місцевого самоврядування, запропоновано схему побудови промислового кластера на базі чотирьох підприємств пріоритетної галузі Миколаївщини - машинобудування, впровадження якої сприяє досягненню позитивної синергії, тобто стратегічних переваг, які виникають у разі об'єднання великої кількості організацій у межах єдиної структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-55-18 +
Шифр НБУВ: РА357497

Географічні рубрики:

      
2.

Волосевич П.Ю. 
Дислокаційні процеси при фазових і структурних перетвореннях в сплавах заліза: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.13 / П.Ю. Волосевич ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України. — К., 2008. — 34 с. — укp.

Установлено, що втрата механічної стійкості аустеніту має прояв у зменшенні модуля зсуву й енергії дефекту пакування та і у генерації перед початком мартенситних перетворень "свіжих" дислоскацій, які рухаються у напрямку концентраційних зародкових неоднорідностей. За методом електронної просвічувальної мікроскопії in situ показано, що залежно від величини енергії дефекту пакувння такі дислокації сприяють утворенню alpha та epsilon мартенситів. Запропоновано дислокаційні механізми утворення цих фаз. Уперше за умов in situ спостережень за допомогою електронного мікроскопа показано, що за умов швидкісних локальних нагрівань на поодиноких дислокаціях та їх скупченнях утворюються зародки рекристалізації без участі полігонізації. від поступового продавлювання продуктів дисоціації до вибухоподібного їх закидання у ферит. Установлено взаємозв'язок між розміром зерна, шириною та геометрією розташування смуги Чернова - Людерса відносно напрямку докладеного зусилля. Для цього випадку запропоновано розглядати механізм пластичної деформації на макрорівні як колективну форму руху зерен та їх частин, основними елементами якої є проковзування вздовж границь, а як запускаючий механізм на мікрорівні є дислокаційне ковзання всередині зерен.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 +
Шифр НБУВ: РА362129

Рубрики:

      
3.

Волосюк Ан.Є. 
Дистальний спленоренальний анастомоз в поєднанні з прошиванням шлунково-стравохідного переходу при лікуванні синдрому портальної гіпертензії у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / Ан.Є. Волосюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Наведено комплекс діагностичних методів для раннього виявлення синдрому портальної гіпертензії, вирішено питання проведення передопераційної підготовки хворих дітей та профілактики післяопераційних ускладнень. Запропоновано 4 варіанти операцій. На основі проведених досліджень розроблено підхід до вибору методу та призначення обсягу оперативного втручання у дітей із врахуванням провідних механізмів розвитку стравохідно-шлункових кровотеч у випадку портальної гіпертензії. Запропоновано і впроваджено новий метод оперативного втручання: селективна декомпресія гастроезофагеальної зони шляхом дистального спленоренального анастомозу в поєднанні з роз'єднанням гастроезофагеального колатерального венозного кровотоку без видалення селезінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.510.30
Шифр НБУВ: РА308051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Волосюк Я. О. 
Діагностика і хірургічне лікування нейрокомпресійних синдромів при спондилолістезі поперекового відділу хребта: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.05 / Я. О. Волосюк ; АМН України ; Ін-т нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичне узагальнення та запропоновано нове розв'язання задачі вибору оптимального методу нейрохірургічного лікування спондилолістезу поперекового відділу хребта з неврологічними проявами в залежності від ступеня та виду. З'ясовано, що неврологічні прояви мають безпосередній зв'язок зі ступенем та видом спондилолістезу. Розроблено абсолютні та відносні показання щодо оперативного лікування хворих з верифікованим спондилолістезом поперечного відділу хребта, що спричиняє нестабільність хребта та неврологічні розлади, які знижують якість життя. Розроблено схему хірургічного лікування. На підставі аналізу результатів хірургічного лікування хворих зі спондилолістезом поперечного відділу хребта визначено значний регрес неврологічної симптоматики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.58-4 + Р457.565.011-59
Шифр НБУВ: РА369515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Волосник Ю.П. 
Зародження нової буржуазії та розвиток приватнопідприємницької діяльності в Україні в 1920-ті - на початку 1930-х рр.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Ю.П. Волосник ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 30 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження історії зародження нової буржуазії та становлення приватнопідприємницької діяльності в Україні в 1920 - 1930 рр. З'ясовано зміст поняття "нова буржуазія", яку визначено як сукупність приватних підприємців якісно нового соціального утворення. Спростовано тезу про суто деструктивну роль нової буржуазії в економічному розвитку країни. Визначено джерела її формування, структуру, соціально-професійний і національний склад, специфічні риси та якісні відмінності від старої дореволюційної буржуазії. З'ясовано соціально-правовий статут непманів у радянській державі. Вперше на підставі використання матеріалів податкової статистики встановлено кількісні параметри нової буржуазії, проведено її розподіл за групами за рівнем прибутку, досліджено динаміку змін структури та складу за роки непу. Висвітлено діяльність окремих приватних підприємців. Розглянуто соціокультурні особливості, основні етапи, напрями, форми та методи приватнопідприємницької діяльності непманів у торгово-промисловій і фінансово-кредитній сферах. Досліджено процес ліквідації приватного підприємництва та методи експропріації радянською державою нової буржуазії в Україні. Показано роль надзвичайних органів, а також ДПУ у процесі вилучення накопичень приватних підприємців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-2 +
Шифр НБУВ: РА333156

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Волосянко О.В. 
Засоби діагностики та профілактики інфекційного ринотрахеїту великої рогатої худоби в Україні: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.03 / О.В. Волосянко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 46 с. — укp.

Вивчено особливості перебігу персистуючої герпесвірусної інфекції у великої рогатої худоби (ВРХ) та розроблено засоби для діагностики, профілактики та боротьби з інфекційним ринотрахеїтом (ІРТ). Проаналізовано та узагальнено дані, що характеризують епізоотичну ситуацію щодо ІРТ ВРХ у тваринницьких господарствах України за 1997 - 2002 рр., визначено особливості динаміки формування гуморального імунітету в тварин за умов щеплення живою вакциною та інактивованим імунізуювальним препаратом протигерпесвірусної дії. Обгрунтовано необхідність створення засобів специфічної профілактики ІРТ ВРХ імуногенних, непатогенних та володіючих протективною дією для використання в системі заходів профілактики та боротьби з цим захворюванням. Визначено ефективність та здатність вакцини живої "ІРТ-LG" в стаціонарному осередку інфекції усувати клінічні прояви ІРТ, що є однією з важливих характеристик вакцини проти герпесвірусної інфекції. Вивчено особливості репродукції герпесвірусу 1 штаму "ІРТ-LG" у перещеплюваній культурі клітин трахеї теляти, його імуногенні, непатогенні та протективні властивості у складі живого вакцинного препарату, а також імуномодулювальну дію мікроорганізму виду Bacillus alvei штаму 413 на лабораторних і сільськогосподарських тваринах. Визначено можливість на ефективність використання як гетерогенного антигена цього штаму для виготовлення імунізувального препарату "Ретравак Б" з метою профілактики ІРТ ВРХ всіх вікових груп. Установлено, що щеплення "Ретравак Б" новонародженим телятам інтраназально та перорально вже через дві години стимулює клітинний імунітет, що характеризується збільшенням показника макрофагальної трансформації мононуклеарів крові та зниженням лейкоцитарного індексу інтоксикації. Визначено, що вакцина жива "ІРТ-LG" та "Ритравак Б" у разі серопозитивності тварин до збудника лейкозу в стадії до 18 % забезпечує формування високого рівня гуморального імунного захисту проти герпесвірусної інфекції у ВРХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311.5-8(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327159

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Волосова Н.М. 
Математичне моделювання процесу тепловиділення в пружно-пластичних циліндричних тілах при циклічному навантаженні: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Н.М. Волосова ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено математичне моделювання процесу тепловиділення в пружно-пластичних циліндричних тілах за циклічного навантаження та запропоновано ефективний числовий метод розв'язання нестаціонарних зв'язаних двовимірних задач теорії термо-пружно-пластичності. Розроблено спрямовану на використання числових методів дослідження математичну модель кількісного опису нестаціонарних термомеханічних процесів у тілах циліндричної форми та циліндричних оболонках за дії циклічних навантажень з урахуванням пружно-пластичного характеру поведінки матеріалу. Розроблено з використанням методу покомпонентного розщеплення та теорії наближення функцій сплайнами (кубічних В-сплайнів і напружених сплайнів), що описують в запропонованій математичній моделі температуру та напружено-деформований стан у тілі, метод числового моделювання нестаціонарних термомеханічних процесів у циліндричних тілах за циклічних навантажень. Одержано розв'язки важливих класів зв'язаних задач про визначення та дослідження термомеханічної поведінки конкретних тіл циліндричної форми та циліндричних оболонок за умов нестаціонарного навантаження, виявлено нові дані й закономірності, зокрема, пов'язані з еволюцією параметрів термомеханічного стану тіл у процесі циклічного навантаження у зв'язку зі змінами температурного поля за пружно-пластичного деформування. Розроблено різницеві схеми підвищеної точності для апроксимації перших похідних і мішаних похідних другого порядку, які призводять до методик одержання результатів за істотно менших обсягів обчислень. Встановлено межі застосування запропонованих методик і розрахункових схем визначення температурного та механічного полів. Визначено раціональні режими термообробки конкретних елементів металургійних і машинобудівних конструкцій з метою забезпечення мінімізації часу обробки за обмежень на напруження, рівномірності нагрівання виробів або їх заданих областей. Результати наукового дослідження використано під час розробки технології виконання регламентних ремонтних робіт на діючому обладанні з метою зміцнення та подовження термінів його експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5-01,022 + В251.2-01,022 +
Шифр НБУВ: РА358676

Рубрики:

      
8.

Волосатих О.Ю. 
Музично-драматичний театр Правобережної України першої половини XIX ст. в контексті міжнаціональних культурних зв'язків і художніх тенденцій епохи: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.Ю. Волосатих ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розширено та суттєво доповнено панораму музично-театрального життя Правобережної України першої половини XIX ст. у контексті тогочасних мистецьких тенденцій з урахуванням різнорівневої взаємодії національних культур, які співіснували у регіоні. Розкрито специфіку функціонування маєткового, аматорського й антрепренерського театрів в окремих осередках регіону (Києві, Житомирі, Кам'янці-Подільському) у даний період. Висвітлено театральну діяльність А. Фелінського, П. Зелінської, В.С. Піллік, В. Сокульського, К. Шитлера, Л. Слободзінського. Досліджено міжнаціональні культурні взаємовпливи у театральній і музичній сферах даного періоду. Проаналізовано репертуар театрів Правобережної України першої половини XIX ст., до наукового обігу введено матеріали про маловідомі драматичні твори та їх авторів, популярних у досліджуваний період. Проведено літературознавчий аналіз таких драматичних творів, як "Удаване диво, або Краків'яни та гуралі" Я. Стефані - В. Богуславського та "Замок на Чорштині, або Бойомир і Ванда" К. Курпінського - Ю. Красінського).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ335.3(4УКР-9ПРА)51-18 +
Шифр НБУВ: РА362936

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Волосовець А. О. 
Нейрогенна ротоглоткова дисфагія в гострий період мозкового інсульту: механізми виникнення, методи діагностики та ведення хворих: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / А. О. Волосовець ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність обов'язкової оцінки функції ковтання, виявлення пацієнтів з ротоглотковою дисфагією та своєчасної корекції таких порушень для попередження респіраторних ускладнень у пацієнтів з інсультом. Узагальнено та доповнено патофізіологічні механізми розвитку дисфагічних розладів після перенесеного гострого інсульту в пацієнтів з однобічним право- та лівопівкульним ураженням головного мозку, описано особливості регресу ковтальної дисфункції за такої локалізації інсультного вогнища. Вперше розроблено новий спосіб бальної діагностики й оцінки тяжкості нейрогенної ротоглоткової дисфагії після інсульту з використанням клінічних критеріїв безпосередньо біля ліжка пацієнта, що знижує ризик невиявлених ковтальних розладів і можливих респіраторних ускладнень у гострий період мозкового інсульту. Розроблено та впроваджено у клінічну практику роботи неврологічної клініки алгоритм ведення хворих з нейрогенною дисфагією після мозкового інсульту. Обгрунтовано оптимальні медикаментозні та нейрореабілітаційні заходи для відновлення орального харчування у пацієнтів, запропоновано варіанти включення дієт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3
Шифр НБУВ: РА381103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Волосенко С. О. 
Принципи змагальності та об'єктивної істини у цивільному процесі України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / С. О. Волосенко ; НДІ приват. права і підприємництва, Нац. акад. прав. наук України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми сучасного цивільного процесу України, які обумовлені переходом від принципу об'єктивної істини до принципу змагальності. Запропоновано не замінювати один принцип іншим, а сприймати принцип об'єктивної істини більш широко як мету цивільного судочинства. Дана гіпотеза підтверджена результатами дослідження процедур перегляду рішень в апеляційному та касаційному порядку, в яких проявляється не принцип змагальності, а принцип об'єктивної істини, оскільки сторони не змагаються з судом, що постановив рішення. Встановлено, що сприймати принцип змагальності як механізм для досягнення об'єктивної істини. Визначено численні пропозиції щодо вдосконалення теорії цивільного процесу, зокрема, шляхом запровадження принципу бути вислуханим і почутим на всіх стадіях судового розгляду справи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)-2
Шифр НБУВ: РА377053 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Волос Л.І. 
Пріон-асоційована спонгіформна енцефалопатія Крейтцфельдта - Якоба: кількісна морфологічна діагностика: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.02 / Л.І. Волос ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано концепцію, яка визначає сукупність ознак (випадання нейронів, спонгіоз, гліоз, наявність пріон-асоційованих (PrP-Sc) депозитів у збережених нейронах, астроглії, бляшках, стінках судин; спонгіозних вакуолей нейропілю корково-підкоркових структур, гіпокампа та мозочка за відсутності імунних реакцій та ознак запалення) як складових алгоритму морфологічної діагностики пріон-асоційованої спонгіформної енцефалопатії Крейтцфельдта - Якоба. Визначено основні стереометричні та морфометричні параметри цито-ангіоархітектоніки спонгіформної енцефалопатії за даної патології. На підставі порівняльних кількісних морфологічних характеристик судинної та пріон-асоційованої енцефалопатій доведено, що основні структурні ознаки хвороби Крейтцфельдта - Якоба не є проявом аноксичної енцефалопатії та не зумовлені конгофільною ангіопатією. Одержано пріоритетні дані щодо відсутності прямого кореляційного зв'язку між питомим об'ємом спонгіозу та ступенем випадання нейронів за нейродистрофічних спонгіформних енцефалопатій. Розмежовано морфологічні ознаки спонгіозу за хвороб Крейтцфельдта - Якоба, Альцгеймера, деменції з тільцями Lewy і судинної спонгіформної деменції. Вперше документовано аутентичні ознаки гліозу у разі хвороби Крейтцфельдта - Якоба.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.701.6 + Р627.701.6
Шифр НБУВ: РА332039

Рубрики:

      
12.

Волосянко А.Б. 
Прогнозування виникнення, профілактика і лікування хронічних гепатитів у дітей: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / А.Б. Волосянко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 36 с. — укp.

На підставі вивчення клініко-параклінічних особливостей перебігу хронічного гепатиту В і С (ХГВіС) в дитячому віці, факторів ризику трансформації гострого гепатиту В у хронічний, функціонального стану печінки, імунного та вегетативного гомеостазу, розробки моделі прогнозування можливості хронізації гострого гепатиту В, диференційованих методів етапного патогенетичного лікування та реабілітації розглянуто питання удосконалення, оптимізації лікування та реабілітації дітей, хворих на вірусниий гепатит. Систематизовано фактори ризику розвитку хронічного гепатиту (ХГ), наведено модель алгоритму можливої трансформації гострого вірусного гепатиту В у хронічний процес. Науково обгрунтовано методи лікування і реабілітації дітей, хворих на ХГ залежно від активності фази патологічного процесу. Виявлено особливості імунного статусу, ендотоксикозу, вегетативної нервової системи. Показано необхідність проведення безперервного комплексного патогенетичного лікування, яке у дітей-реконвалесцентів гострого вірусного гепатиту (ГВГ) включає препарат "Вобензим". З'ясовано, що для лікування ХГВ необхідними заходами є раціональне лікувальне харчування відповідно віковим потребам і супутній соматичній патології та противірусна терапія лафероном у комбінації з вобензимом. Доведено, що диференційоване використання вобензиму та мінеральної води джерела N6 курорту Моршин поліпшує загальний стан дітей, хворих на ХГВ, функціональний стан печінки та імунний статус пацієнтів, подовжує періоди ремісії, зменшує частоту загострень ХГВ. Створено концептуальні моделі етапного спостереження, лікування, реабілітації дітей та прогнозування можливості трансформації гострого гепатиту в хронічний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.16-3
Шифр НБУВ: РА315751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Волосовський П.Р. 
Тактика ведення пацієнток із зовнішнім генітальним ендометріозом і хронічним тазовим больовим синдромом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / П.Р. Волосовський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему зниження частоти больового синдрому та розповсюдження зовнішнього генітального ендометріозу в жінок репродуктивного віку після різних варіантів оперативної та консервативної терапії на підставі вивчення клініко-функціональних, психологічних і ендокринологічних особливостей, а також розробки диференційованого підходу до гормонотерапії. Проведено оцінку динаміки больового синдрому за зовнішнього ендометріозу на фоні гормональної терапії з використанням візуально-аналогових шкал, функціональних параметрів (якості життя, особистісної тривожності та реактивної тривожності), здійснено аналіз електроенцефалограми та стану вегетативної нервової системи. Розроблено та впроваджено алгоритм обстеження пацієнток репродуктивного віку з хронічним тазовим болем, дисменореєю, диспареунією, що дозволяє у 98,4 % випадків виявити причину хронічних больових відчуттів. Визначено клінічну ефективність гормональної терапії за зовнішнього ендометріозу з синдромом хронічного тазового болю та її вплив на якість життя хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-5 +
Шифр НБУВ: РА345811

Рубрики:

      
14.

Волоснікова Н.М. 
Трансакційні витрати інноваційної діяльності в умовах ринкової трансформації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.М. Волоснікова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми трансакційних витрат інноваційної діяльності (ТВІД) на промислових інноваційно-орієнтованих підприємствах машинобудівної галузі. Розроблено теоретичні та науково-практичні рекомендації і пропозиції щодо їх скорочення. На підставі проведеного аналізу висвітлено різноманітні підходи вітчизняних і зарубіжних учених до тлумачення поняття "трансакційні витрати", наведено їх класифікацію. Запропоновано методичні підходи до визначення трансакційних витрат інноваційної діяльності. З'ясовано особливості управління ТВІД підприємств, проаналізовано напрямки їх формування. Розроблено модель оптимізації таких витрат для створення інноваційної продукції. Запропоновано методичний підхід до якісного та кількісного аналізу ризику зриву трансакцій. Розроблено методичні рекомендації до прогнозування зміни ТВІД підприємств. Запропоновано й обгрунтовано систему оціночних показників, що характеризують ефективність управління ТВІД. Відзначено, що застосування запропонованих методів сприятиме вдосконаленню даного управління для підприємств машинобудівної галузі та підвищенню їх конкурентоспроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-55 + У9(4УКР)305.851.1-55
Шифр НБУВ: РА358909

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Волос М.М. 
Формування музично-естетичних орієнтацій молодших школярів в умовах сім'ї: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / М.М. Волос ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі формування музично-естетичних орієнтацій молодших школярів в умовах сім'ї. Теоретично обгрунтовано та практично апробовано педагогічні умови, що забезпечують формування музично-естетичних орієнтацій в умовах сім'ї. У ході роботи виділено основний компонент музично-естетичних орієнтацій - музичний інтерес. Аналіз запропонованої методики свідчить про можливість її використання в практиці сіиейного виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч491.355.23

Рубрики:

      
16.

Волосова О.І. 
Юрій Шерех (Шевельов) як літературний критик: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.І. Волосова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Визначено роль Ю.Шереха в історії української літературної критики. Комплексно проаналізовано його методологію, що грунтується на визнанні Ю.Шерехом суб'єктивності літератури та критики, неможливості адекватного відтворення життя в мистецтві. Зазначено, що Ю.Шерех стверджував активну участь реципієнта в процесі сприйняття мистецтва. Встановлено спорідненість методології Ю.Шереха з ідеями рецептивної естетики та феноменологічної критики. Проаналізовано розкриття Ю.Шерехом сучасних смислів класичних творів, зокрема, Т.Шевченка, В.Мови-Лиманського, поеми "Мойсей" І.Франка. Вивчено діяльність Ю.Шереха в МУРівський період, зокрема, розкрито роль критика в дискусії щодо суспільних функцій мистецтва та проаналізовано концепцію національно-органічних стилів. Досліджено роль ігрового начала в спадщині критика та форми його вираження, що дозволяє визначити особливості індивідуального стилю Ю.Шереха.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4г(7США=Ук)д Шерех,Ю.(Шевельов,Ю.)
Шифр НБУВ: РА318738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Фелештинська О. Я. 
Особливості діагностики та лікування хронічного рецидивуючого афтозного стоматиту при хворобі Крона / О. Я. Фелештинська. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуального завдання сучасної стоматології - підвищенню ефективності діагностики та лікування хронічного рецидивуючого афтозного стоматиту при хворобі Крона шляхом обґрунтування, розробки та впровадження діагностично-лікувального алгоритму.^UThesis is aimed at solving topical task of modern dentistry – increasing the efficacy of diagnosis and treatment of chronic recurrent aphthous stomatitis in Crohn's disease by substantiation, development and implementation of diagnostic and treatment algorithm.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Каруліна Ю. В. 
Порушення моторної функції верхнього відділу травного каналу у дітей старшого віку із синдромом вегетативних дисфункцій та шляхи їх корекції / Ю. В. Каруліна. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню завдання вдосконалення лікування дітей з синдромом вегетативної дисфункції шляхом вивчення виду порушень моторної функції верхнього відділу травного каналу та призначення схем терапії залежно від типу розладів моторики.Було проведено комплексне клінічне, лабораторне та інструментальне обстеження 109 дітей віком 6–16 років з вегетативною дисфункцією і скаргами з боку органів травлення. Було вивчено клінічну симптоматику захворювань з урахуванням скарг та анамнестичних даних, результатів об'єктивного обстеження, загального клінічного дослідження крові та сечі, біохімічного дослідження крові, дослідження калу на яйця гельмінтів, даних електрокардіографії, консультацій лікарів-спеціалістів, ультразвукового дослідження органів черевної порожнини.Стан слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки та наявність моторно-евакуаторних порушень у вигляді рефлюксу оцінювали за даними фіброезофагогастродуоденоскопії. Визначення евакуаторної функції шлунка проводилося під час ультразвукового дослідження методом наповнення. Усім дітям проведилося вивчення вегетативної регуляції серцевого ритму методом кардіоінтервалографії. Було проведено діагностику рівнів ситуативної (реактивної) та особистістої тривожності з використанням тесту Спілбергера–Ханіна.Виявлено групу дітей із синдромом вегетативної дисфункції і порушеннями моторної функції верхнього відділу травного каналу. Вивчено клінічні прояви, фактори ризику виникнення, типи порушень моторної функції верхнього відділу травного каналу при синдромі вегетативної дисфункції у дітей, визначено зв'язок цих порушень з інфікуваністю H. pylori.Усі обстежені діти були поділені на дві репрезентативні групи. Основна група – 87 дітей із синдромом вегетативної дисфункції іпорушеннями моторної функції верхнього відділу травного каналу та група порівняння – 22 дітей із синдромом вегетативної дисфункції без порушень моторики.З метою проведення лікування діти підгрупи ІА із синдромом вегетативної дисфункції та прискоренням моторної функції ВВТК були поділені на дві терапевтичні підгрупи: ІА1 – отримувала тільки базисну терапію СВД та ІА2 – крім базисної терапії СВД отримувала корекцію порушення моторної функції ВВТК. Пацієнти підгрупи ІБ також були поділені на дві підгрупи: ІБ1 – отримувала тільки базисну терапію СВД та ІБ2 – крім базисної терапії СВД отримувала корекцію порушення моторної функції ВВТК. Була доведена ефективність лікування синдрому вегетативної дисфункції з урахуванням типу розладів моторики верхнього відділу травного каналу.Ключові слова: вегетативна дисфункція; моторна функція; діти^UThe dissertation is devoted to solving the problem of improving the treatment of children with autonomic dysfunction syndrome by studying the type of motor dysfunction of the upper digestive tract and the appointment of treatment regimens depending on the type of motor disorders.A comprehensive clinical, laboratory and instrumental examination of 109 children aged 6-16 years with autonomic dysfunction and complaints from the digestive system was conducted. Clinical symptoms of diseases were studied taking into account complaints and anamnestic data, results of objective examination, general clinical examination of blood and urine, biochemical examination of blood, examination of helminth eggs, electrocardiography data, consultations of specialists, ultrasound examination of abdominal organs.The condition of the mucous membrane of the stomach and duodenum and the presence of motor-evacuation disorders in the form of reflux was assessed by fibroesophagogastroduodenoscopy. Determination of the evacuation function of the stomach was performed during ultrasound examination by filling. All children were studied the autonomic regulation of heart rhythm by cardiointervalography. Levels of situational (reactive) and personal anxiety were diagnosed using the Spielberger–Khanin test.A group of children with autonomic dysfunction syndrome and motor disorders of the upper digestive tract was identified. The clinical manifestations, risk factors, types of disorders of the motor function of the upper digestive tract in the syndrome of autonomic dysfunction in children, the connection of these disorders with H. pylori.All surveyed children were divided into 2 representative groups. The main group – 87 children with autonomic dysfunction syndrome and motor dysfunction of the upper digestive tract and the comparison group – 22 children with autonomic dysfunction syndrome without motor dysfunction of the upper digestive tract.In order to treat children of subgroup IA with autonomic dysfunction syndrome and acceleration of motor function UPDT were divided into 2 therapeutic subgroups: ІA1 – received only basic therapy of VD syndrome and ІA2 – received in addition to basic therapy SVD correction of motor UPDT. Patients of subgroup ІB were also divided into 2 subgroups: subgroup ІB1 – received only basic therapy SVD and subgroup ІB2 received in addition to basic therapy SVD correction of motor dysfunction UPDT. The effectiveness of treatment of autonomic dysfunction syndrome was proved taking into account the type of motor disorders of the upper digestive tract.Key words: autonomic dysfunction; motor function; children


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Купкіна А. В. 
Особливості клінічного перебігу та оптимізація терапії бронхіальної астми у дітей з надлишковою масою тіла та ожирінням. / А. В. Купкіна. — Б.м., 2021 — укp.

Дана дисертаційна робота присвячена вивченню особливостей клінічного перебігу та оптимізації терапії бронхіальної астми у дітей з супутніми надлишковою масою тіла та ожирінням. За оцінками ВООЗ 2020 року, бронхіальна астма є найбільш поширеною хронічною патологією у світі серед дитячого населення. За даними офіційної статистики, що опубліковані у звіті ВООЗ Global Asthma Report 2018 року, поширеність бронхіальної астми у регіоні, що об'єднує Західну і Східну Європу (до якого належить Україна), серед дітей віком 6-7 років складає 8,7 %, віком 13-14 років 9,7 %. Однією з супутніх патологій, що може обтяжувати перебіг бронхіальної астми, є надлишкова маса тіла та ожиріння, що теж стрімко поширюються в останні десятиріччя. За оцінками UNICEF 2019 року, у Східній Європі майже 1 із 7 дітей до 5 років має надлишкову масу тіла, а тенденція поширення ожиріння у світі говорить про те, що до 2025 року кількість дітей із надлишковою масою тіла у віці до 5 років зросте до 43 мільйонів. Проблема коморбідного перебігу бронхіальної астми і ожиріння вже привернула увагу науковців усього світу, адже сучасні рекомендації зазвичай спрямовані на надання допомоги по кожній із нозологій окремо, не враховуючи взаємообтяжуючого впливу обох захворювань. У матеріалах GINA ожиріння визнано чинником ризику бронхіальної астми із рівнем доказовості В. Обидва процеси, як бронхіальна астма, так і ожиріння, є хронічними, складними і багатофакторними за своєю природою, обидва суттєво погіршують якість життя, проте чіткі патогенетичні механізми їх взаємовпливу достеменно невідомі, гіпотетичні. Крім того, більшість наукових здобутків у цій царині стосуються дорослого населення, особливості ж поєднаного перебігу та вибору ефективних підходів до лікування цих захворювань у дітей вкрай обмежені, що обумовлює нагальну необхідність цих досліджень у педіатрії. Метою даної роботи є підвищення ефективності лікування бронхіальної астми та покращення якості життя у дітей з надлишковою масою тіла та ожирінням шляхом вивчення особливостей клінічного перебігу та вибору контролюючої терапії бронхіальної астми з врахуванням наявності у таких дітей додаткового низькорівневого персистуючого системного запалення.Завдання дослідження:1. Вивчити особливості клінічного перебігу бронхіальної астми у дітей з надлишковою масою тіла та ожирінням.2. Дослідити функцію зовнішнього дихання у дітей, хворих на бронхіальну астму з надлишковою масою тіла та ожирінням.3. Визначити зміни запальних показників крові у дітей, хворих на бронхіальну астму з надлишковою масою тіла та ожирінням.4. Провести оцінку якості життя дітей, хворих на бронхіальну астму з надлишковою масою тіла та ожирінням.5. Обґрунтувати вибір схеми контролюючої терапії бронхіальної астми у дітей з надлишковою масою тіла та ожирінням з використанням комбінації3 низьких доз інгаляційних глюкокортикостероїдів з антилейкотрієновим препаратом монтелукастом, враховуючи особливості фенотипу захворювання.^UThis dissertation is devoted to the study of the features of clinical course and optimization of the treatment of bronchial asthma in children with concomitantoverweight and obesity. According to WHO 2020 estimations, bronchial asthma is the most common chronic pathology in the world among children. According to official statistics published in the WHO Global Asthma Report 2018, the prevalence of bronchial asthma in the region uniting Western and Eastern Europe (which includes Ukraine), among children aged 6-7 years is 8,7 %, among children aged 13-14 years is 9,7 %. One of the concomitant pathologies that can aggravate the course of bronchial asthma is overweight and obesity, which have also spread rapidly in recent decades. According to UNICEF estimates in 2019, in Eastern Europe almost 1 in 7 children under 5 years of age are overweight, and the trend of obesity in the world suggests that by 2025 the number of overweight children under 5 years of age will increase to 43 millions. The problem of the comorbid course of bronchial asthma and obesity has already attracted the attention of scientists around the world, because modern recommendations are usually aimed at providing assistance for each of the nosologies separately, without taking into account the aggravating effects of both diseases.Objectives of the research:1. To study the pecularities of the clinical course of bronchial asthma in children with overweight and obesity.2. To investigate the lung function in children with asthma, who are overweight and obese.3. To determine the changes in inflammation markers due to minimal chronic persistent inflammation in children with asthma, who are overweight and obese.4. То assess the quality of life of children with asthma, who are overweight and obese.5. To justify the choice of control therapy for bronchial asthma in overweight and obese children using a combination of low doses of inhaled glucocorticosteroids with the antileukotriene drug montelukast, taking into account the phenotype of the disease.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Кравченко А. В. 
Попередження ускладнень на етапі хірургічного лікування і реабілітації генералізованого пародонтиту, асоційованого із персистуючою гепевірусною інфекцією / А. В. Кравченко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена підвищенню ефективності лікування хронічного генералізованого пародонтиту II степеня важкості, асоційованого з хронічною персистуючою герпевірусною інфекцією, шляхом удосконалення діагностики, лікування та профілактики виникнення ускладнень у вигляді маніфестних проявів геперпевірусної інфеції у порожнині рота пацієнтів на етапі хірургічного лікування і реабілітації із застосуванням власно розроблених, науково обгрунтованих медикаментозних схем.^UThe thesis paper is devoted to the search for a solution to one of the modern dentistry urgent problems, the prevention of complications in the form of clinical manifestations of herpesvirus infection in the oral cavity of patients with chronic generalized periodontitis (CGP) of the IInd grade associated with persistent non-surgical debridement.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського