Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (197)Книжкові видання та компакт-диски (145)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=ВІВЧАР$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ЙОСИПІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Вівчар О.Й. 
Активізування інвестиційної діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Й. Вівчар ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 22 с. — укp.

Розроблено методичні рекомендації щодо оцінювання ефективності активізування інвестиційної діяльності підприємства (ІДП) з використанням відносних показників, які характеризують обсяг залучених та вкладених підприємством інвестиційних ресурсів і ефективність їх використання. Удосконалено методичні рекомендації з оцінювання рівня ризикованості заходів щодо активізування ІДП, які базуються на розрахунку середньозваженого значення коефіцієнта варіації факторів, що зумовлюють ризик активізування ІДП та коригування на його величину узагальнювального показника ефективності активізування ІДП. Запропоновано принципи планування процесу активізування ІДП, уточнено суть планування стратегічного та реалізації відповідної стратегії. Розкрито суть понять "інвестиція" та "активізування ІДП". Наведено класифікацію методів активізування ІДП на підставі показників, які характеризують активізування ІДП, а також чинників, що на них впливають.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56 +
Шифр НБУВ: РА333566

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Вівчаренко О.А. 
Гарантії права власності на землю в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / О.А. Вівчаренко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення вітчизняного законодавства у сфері забезпечення гарантій права власності на землю в Україні. Досліджено зміст поняття та основні характеристики гарантій права власності на землю. Розглянуто співвідношення юридичних принципів охорони та захисту права власності на землю, досліджено систему засобів захисту та відповідальність за порушення гарантій. Запропоновано нові підходи щодо розмежування правового становища українського народу та держави як суб'єктів права власності на землю. Проаналізовано особливості розмежування підстав недійсності угод з земельними ділянками. Досліджено причини невдалого регулювання підстав відшкодування збитків за чинним Земельним кодексом (ЗК). Висвітлено правову природу такої форми відповідальності як припинення права користування земельними ділянками, які використовуються з порушенням земельного законодавства. Обгрунтовано наявність в ЗК нормативного регулювання стану крайньої необхідності та необхідності вирішення проблем колізії норм ЗК зі статтями ЦК. Запропоновано шляхи удосконалення нормативного регулювання проблемних питань й обгрунтовано проекти змін і доповнень до законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)110 + Х839(4УКР)112.106 +
Шифр НБУВ: РА337002

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Вівчар О. І. 
Інноваційно-логістичні підходи до управління підприємствами з ремонту й експлуатації автошляхів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. І. Вівчар ; Терноп. нац. техн. ун-т ім. І. Пулюя. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення понять "логістика" та "логістична система", вдосконалено підходи до організації управління логістичними процесами підприємств з ремонту й експлуатації автошляхів. Розроблено нову економіко-математичну модель процесу формування логістичної стратегії підприємств, показники оцінювання ефективності логістичного управління, а також обгрунтовано ризики логістичного управлішія підприємствами з ремонту й експлуатації автошляхів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.20-55-21
Шифр НБУВ: РА380493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Вівчар І.В. 
Інтеграційний вимір міждержавного співробітництва Республіки Білорусь та Російської Федерації: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / І.В. Вівчар ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено інтеграційний аспект міждержавного співробітництва Республіки Білорусь і Російської Федерації. Проаналізовано основні зовнішні та внутрішні чинники, а також передумови інтеграційного процесу двох слов'янських держав. Висвітлено теоретичні засади інтеграційних процесів. Проаналізовано особливості, що характеризують інтеграційну складову пострадянського простору, зокрема, висвітлено перспективи існування організації СНД. Оцінено геополітичний потенціал Республіки Білорусь у контексті інтеграції з Російською Федерацією. Проаналізовано трансформацію концептуальних підходів щодо зовнішньої політики Білорусі. Систематизовано основні етапи інтеграції двох держав. Розглянуто основні галузі співпраці Білорусі та Росії. Розглянуто основні проблемні питання побудови Союзної держави Росії та Білорусі, проаналізовано перспективи формування їх політичного союзу. Аргументовано, що модель побудови Союзної держави Росії та Білорусі суттєво відрізняється від багатьох інших регіональних інтеграційних об'єднань, зокрема, Європейського Союзу. Проаналізовано проблемні питання, які заважають перейти інтеграційному процесу на новий якісний рівень (неузгодженість щодо інтеграційної моделі союзної держави (федерація або конфедерація), відсутність спільної зовнішньої політики та валютного режиму). Доведено, що ефективний поступальний розвиток білорусько-російської інтеграції у різних її галузях безпосередньо залежить від вирішення політично-правових питань, які відповідатимуть новим вимогам і реаліям сучасного світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4БІЛ)64-(4РОС) +
Шифр НБУВ: РА368919

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Вівчар Н.М. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування моексиприлу та емоксипіну в комплексній терапії хворих на есенціальну артеріальну гіпертензію в поєднанні з остеоартрозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.М. Вівчар ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2004. — 21 с. — укp.

Вперше виявлено різноспрямовані якісні та кількісні зміни мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ) у хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) у поєднанні з остеоартрозом (ОА), доведено можливість використання параметрів МЩКТ як критерію важкості перебігу мікст-патології та резистентності до терапії. Встановлено, що вираженість клінічних проявів АГ, ОА та ступінь демінералізації осьового скелету взаємопов'язані з порушенням периферичної гемомікроциркуляції та розладами процесів вільнорадикального окиснення ліпідів і знаходяться у прямопропорційній залежності від біологічного віку пацієнтів, тяжкості перебігу АГ, ступеня гіпертрофії лівого шлуночка та його систоло-діастолічної дисфункції, наявності супутніх реактивного синовіту та аліментарно-конституційного ожиріння. Виявлено, що порушення периферичної гемомікроциркуляції, кисневого режиму у тканинах нижніх кінцівок, зокрема у кістковій, підвищення активності перекисного окиснення ліпідів у разі зниження функціональної здатності антиоксидантних систем, супроводжується розвитком синдрому капіляротрофічної недостатності та є спільними і взаємообтяжуючими факторами прогресування АГ та ОА у даної категорії хворих. Вперше встановлено, що тривале комплексне застосування інгібітора ангіотензинперетворюючого ферменту моексиприлу та синтетичного антиоксиданту емоксипіну у хворих на АГ у поєднанні з ОА, забезпечує позитивний гемодинамічний та метаболічний ефекти та відсутність прогресування демінералізації кісткової тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р418.110.40-52 +
Шифр НБУВ: РА331764

Рубрики:

      
7.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
8.

Вівчар П.В. 
Особливості морального виховання неповнолітніх засуджених у виховно-трудових колоніях: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / П.В. Вівчар ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням організації морального виховання неповнолітніх засуджених у виховно-трудових колоніях. Розкрито специфіку змісту морального виховання цієї категорії неповнолітніх, експериментально перевірено педагогічні умови ефективної його реалізації у навчально-виховній діяльності виховно-трудової колонії. Висвітлено шляхи взаємодії колонії, сім'ї, церкви і громадськості у моральній підготовці неповнолітніх засуджених до життя на волі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352 + Х884.024 + Ю947.3

Рубрики:

      
9.

Вівчарик 
Психологічні механізми самореалізації жінки (на прикладі жіночої молоді, включеної у творчу професійну діяльність): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Тетяна Петрівна Вівчарик ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.31 + Ю952.2-734
Шифр НБУВ: РА310710

Рубрики:

      
10.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського