Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (153)Книжкові видання та компакт-диски (95)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Бойко Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Бойко Т. А. 
Ембріональний гістогенез нирки у ранніх зародків людини: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / Т. А. Бойко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І. Георгієвського. — Сімф., 2011. — 22 с. — укp.

Встановлено, що виходячи з порівняння процесів проліферації та загибелі клітин, диференціювання, спеціалізації й інтеграції клітин і формування колагенової строми, що складають структурні компоненти ембріонального гістогенезу, ембріогенез провізорного органа - мезонефросу (МЗН) і дефінітивного органа - метанефросу відбувається за єдиним законом. Разом з тим присутні й органні особливості розвитку кожного із вивчених органів. Ембріональний гістогенез МЗН на ранніх стадіях розвитку не контролюється статевими гормонами: естрогенами та прогестероном. В кінцевій нирці естроген-позитивні клітини постійно присутні в метанефрогенній тканині. Послідовність експресії та редукції глікополімерів, що є рецепторами лектинів щириці, кореневища кропиви, ікри окуня та карагани, їх кількість у міру розвитку зародків у перші 12 тижнів ембріогенезу в закладках мезонефронів статистично достовірно не відрізняються від таких у закладках МЗН, а для рецепторів Л гороху, бузини червоної й омели білої статистично достовірно такої закономірності немає.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*735.11*333 + Р716.110
Шифр НБУВ: РА381150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бойко Т.І. 
Етнонаціональний чинник становлення громадянського суспільства (соціально-філософський аспект): автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Т.І. Бойко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 18 с. — укp.

Проаналізовано взаємозв'язок громадянського суспільства й етнонаціональних феноменів. Досліджено соціально-філософський аспект поєднання етнічної спільноти та раціонального характеру громадянського суспільства у процесі національної інтеграції. Розглянуто зв'язок між реалізацією механізмів громадянського суспільства (комунікативно-дискурсивної практики, взаємодії на горизонтальному рівні, соціальної солідарності) та гармонізацією міжетнічних відносин. Визначено, що досягнення взаємопорозуміння між різними за етнічними та культурними орієнтаціями індивідів передбачає активну соціальну взаємодію та повагу до свободи і цінностей кожної особистості. Досліджено місце та роль громадянського суспільства у процесі творення європейських і української націй. Обгрунтовано, що усвідомлення цінності свободи, формування громадських інституцій, досвіду всезагального волевиявлення доповнює етнокультурні зв'язки спільноти у ході утвердження нації. Відзначено необхідність залучення громадянського суспільства до вирішення міжнаціональних проблем на глобальному рівні. Доведено, що дотримання правових відносин у національній сфері є важливою засадою оптимізації розвитку громадянського суспільства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.395.1 + Ю6*425 + Ф036 +
Шифр НБУВ: РА361408

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Бойко Т.К. 
З'єднання елементів з деревинно-шаруватого пластику в ізоляційних несучих конструкціях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Т.К. Бойко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Проаналізовано особливості роботи двозрізного симетричного нагельного з'єднання з деревинно-шаруватого пластику на сталевих і склопластикових стрижнях марки СППА. Представлено теоретичну основу роботи нагельного з'єднання з використанням двомодульного підходу, характерного для транстропної моделі, вкючаючи просторову задачу, що дозволяє оцінити напружено-деформований стан болта як елемента нагельного з'єднання. Наведено практичну методику розрахунку, засновану на аналітичному рішенні контактної задачі, та алгоритм розрахунку. Обгрунтовано достовірність запропонованої моделі напружено-деформованого стану нагеля та побудованих на її основі інженерних методів розрахунку. Надано оцінку несучої здатності балок складового перерізу з деревинно-шаруватого пластику та визначено коефіцієнти піддатливості для використання їх в практичних розрахунках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н552.1 + Н559.1-028.01 +
Шифр НБУВ: РА339336

Рубрики:

      
4.

Бойко Т. В. 
Лінгвокультурний концепт MINNE / КОХАННЯ в німецькій поезії мінезангу XII - XIV століть: структурний та семантичний аспекти: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Т. В. Бойко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано семантичні та структурні особливості концепту MINNE / КОХАННЯ. Запропоновано шестикомпонентну модель семантичної структури досліджуваного концепту в поєднанні поняттєвого, образного, символьного, ціннісного, національно-культурного й ідейного компонентів. Структуру концепту MINNE / КОХАННЯ доповнюють субконцепти ЧОЛОВІК І ЖІНКА. Їх зміст вербально реалізують портретні та поведінкові характеристики жінки та чоловіка епохи Середньовіччя, а також основні вияви почуття кохання, класифіковані за різними параметрами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4НІМ)4-335
Шифр НБУВ: РА379286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бойко Т. М. 
Математичні моделі систем, що структурно розвиваються, їх дослідження та застосування: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.02 / Т. М. Бойко ; М-во освіти і науки України, Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Побудовано математичну модель, яка описує процеси, що структурно розвиваються. Сформульовано та доведено теореми про практичну стійкість систем, що структурно розвиваються. Обгрунтовано конструктивні критерії для аналізу практичної стійкості лінійних систем, що структурно розвиваються, без та з постійно діючими збуреннями. Побудовано алгоритм оцінки максимальної за включенням множини практичної стійкості для таких систем, знайдено умови оптимальності в структурах для деяких з них. Для параметричних систем, що структурно розвиваються, виведено формули для обчислення функцій чутливості. Розроблену методику застосовано до моделювання оптимальної динаміки діяльності фінансово-промислових структур і визначення оптимальних параметрів систем, що розглядаються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.618.1,0 + З813.11
Шифр НБУВ: РА381199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Бойко Т. С. 
Метод розрахунку допустимих напружень, забезпечуючих проектний ресурс крила літака: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.07.02 / Т. С. Бойко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є. Жуковського "Харк. авіац. ін-т" . — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено метод розрахунку припустимих напружень в елементах конструкції крила літака, що забезпечують проектний ресурс. Встановлено, що метод дозволяє врахувати профіль типового польоту літака, характеристики витривалості конструкційного матеріалу та конкретне конструктивне рішення. Проведено зіставлення з експериментальними даними щодо випробувань стандартних зразків (зразки з вільним отвором, зразки із заповненим отвором, вушка) і натурних панелей крила зі сплаву В95пчт2. Виконано розрахунок довговічності регулярних зон і зони конструктивної нерегулярності елементів конструкції крила літака Бе-200. Проведено зіставлення результатів розрахунку з результатами ресурсних випробувань натурної конструкції літака. Проаналізовано вплив основних параметрів профілів типового польоту (висоти польоту, швидкості набору висоти та зниження) на ресурс елементів конструкції літака, що дозволяє надати рекомендації з вибору даних параметрів з точки зору забезпечення максимального ресурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-042-02
Шифр НБУВ: РА377087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Бойко Т.А. 
Образ-маска та сценічний гротеск в акторській творчості Йосипа Гірняка 1922 - 1933 рр.: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав.: 17.00.02 / Т.А. Бойко ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено акторську творчість Й. Гірняка 1932 - 1933 рр. та особливості образу-маски й гротескні засоби виразності у практиці митця. Визначено етапи професійного становлення актора, висвітлено його сценічний доробок на сцені Мистецького об'єднання і театру "Березіль". Обгрунтовано репрезентативність творчості Й. Гірняка для театральної естетики Л. Курбаса. Проаналізовано особливості сценічної маски та засоби гротеску в акторському мистецтві 1920 - 1930 рр. на основі праць зарубіжних і вітчизняних учених, а також універсальну виконавську манеру Й. Гірняка в контексті досліджень акторського мистецтва початку ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ334.3(4УКР)61-8Гірняк,Й. + Щ334.076.2
Шифр НБУВ: РА370635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Бойко Т. Г. 
Формування теоретичних та нормативно-технічних засад оцінювання якісного рівня продукції: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.01.02 / Т. Г. Бойко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 34 с. — укp.

Надано рекомендації для однозначного розуміння та трактування термінологічного апарата. Показано, що порівняння результатів є можливим лише за умови виконання вимог щодо забезпечення єдності та точності одержання кількісного оцінювання якості. Визначено основні характеристики якості кваліметричного оцінювання. Розроблено концепцію встановлення значень коефіцієнтів вагомості на підставі врахування специфічної складової точності результатів оцінювання, що враховує неоднорідність об'єкта досліджень і нестабільність його показників. Проведено моделювання експериментального виявлення якісних властивостей об'єкта дослідження. Проаналізовано стан і визначено перспективні шляхи розвитку кваліметрії в науково-технічній сфері, в національній системі технічного регулювання та в господарсько-економічній діяльності. Зокрема, показана ефективність нових методів на прикладі імітансних досліджень з використанням розроблених ємнісних сенсорів. Запропоновано шляхи адаптації нормативної бази для потреб кваліметричного оцінювання, а також алгоритм інтегрованого формування показників властивостей та їх коефіцієнтів вагомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с108
Шифр НБУВ: РА377354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Паславський М. М. 
Вдосконалення нормативного забезпечення якості функціонування складних ландшафтних комплексів / М. М. Паславський. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена вдосконаленню нормативного забезпечення якості функціонування складних ландшафтних комплексів (СЛК) на Прикарпатті Дністра. На основі огляду літератури визначено, що в найбільш загальній формі вирішення проблеми екологічного регулювання зводиться до аналізу взаємозв'язків і залежностей у системі "антропогенне навантаження - стан біота - якість екосистеми". Встановлена ​​оцінка якості навколишнього середовища СЛК повинна базуватися на оцінці стійкості конкретних екологічних систем до конкретних зовнішніх (у тому числі техногенних) впливів та навантажень на основі стандартів ISO 9000, 10000, 14000 та законодавства України. Поняття «надійність» для СЛК- основні властивості біологічних об'єктів, що визначає їх існування та ефективне функціонування у випадково змінюваних умовах навколишнього середовища та в часі. Запропоновано концептуальну схему відділення СЛК з його підсистемами та ярусами та простежено вплив відмови, що виникає на нижньому рівні ієрархії системи. Підвищення надійності перевірених біологічних систем із збільшенням ієрархії, що дозволяє будувати високонадійну систему з ненадійних елементів. За матеріалами польових досліджень було оцінено накопичення забруднюючих речовин та опадів; розподіл техногенних радіонуклідів у підсистемах біологічного відсіку СЛК; запропоновано метод комплексної оцінки захисної ефективності СЛК на основі математичного моделювання темпів окремих реакцій утворення та видалення речовин у системі та рівнів ранжування СЛК за співвідношенням захисної ефективності до антропогенних вплив впроваджується. Визначено, що центральною концепцією складного ландшафтного комплексу є купе, яке піддається впливу навколишнього середовища абіотичним характером та антропогенними факторами та характеризується параметрами надійності, захисної ефективності та стійкості. Встановлено, що граничні навантаження виявляються шляхом розподілу критичних точок кривої дози → ефекту, побудованого для всіх основних та кореляційних змінних, що природно змінюються градієнтом забруднення.^UThe thesis is devoted to improvement of the normative quality assurance of functioning of compound landscape complexes in the Dniester Precarpathian. Based on the literature review, it is determined that in the most general form of solving the problem of environmental regulation is reduced to the analysis of relationships and dependencies in the system "anthropogenic load - condition of the biota - quality of the ecosystem". Installed CLC environmental quality evaluation must should be based on assessment of the stability of specific environmental systems to specific external (including technogenic) impacts and loads on the basis of ISO standards 9000, 10000, 14000 and Ukrainian legislation. The concept of "reliability" for the CLC - fundamental properties of biological objects that determines their existence and effective functioning of randomly varying environmental conditions and in time. The conceptual scheme of the CLC compartment with its subsystems and tiers is proposed, and the effect of the failure occurring at the lower level of the hierarchy of the system is traced. Improve the reliability of proven biological systems with increasing hierarchy, allowing you to build a highly reliable system from unreliable elements. According to the materials of the field researches, the accumulation of pollutants and sediments was estimated; distribution of technogenic radionuclides in subsystems of biological compartment of CLC; the method of complex estimation of the protective efficiency of CLC on the basis of mathematical modeling of the rates of individual reactions of formation and removal of substances in the system is proposed, and the levels of ranking of CLC on the ratio of protective efficiency to anthropogenic influence are introduced. It is determined that the central concept of a compound landscape complex is a compartment, which is exposed to environmental stress by the abiotic nature and anthropogenic factors and is characterized by the parameters of reliability, protective efficiency and stability. It is established that the limit loads are found by allocating the critical points of the curve dose → effect constructed for all the main and correlative variables that naturally change with the gradient of contamination.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Запорожець Ю. А. 
Метод оцінки екологічної безпеки забруднення ґрунтів промисловим підприємством. / Ю. А. Запорожець. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена актуальній проблемі зменшення антропогенного впливу на ґрунт промисловим підприємством шляхом моделювання та прогнозуваннярозповсюдження забруднюючих речовин з потоком вологи в ґрунтовому шарі в процесі фільтрації під впливом промислових об'єктів. Результати роботи пройшли апробацію та були впровадженні. Загальний фільтраційний процес розглядається як комплекс окремих фізичних і фізико-хімічних процесів в ґрунтовому шарі. В ході дослідження розглянуті окремі складові процесу фільтрації та проведено обґрунтований вибір математичних моделей для їх опису. Запропоновані моделі враховують в собі особливості властивостей ґрунтового шару опосередковано, тобто через механізми перенесення рідини в середині ґрунту тому не дають повною мірою оцінити антропогенний вплив на якість та стан ґрунтів і ґрунтових вод в реальних умовах. Тому для врахування властивостей ґрунтового шару в математичній моделі фільтраційного процесу була розроблена нова модель яка буде враховувати в собі особливості пористого середовища. Одним із проблемних місць при оцінці впливу промислового об'єкта на стан ґрунтів та ґрунтових вод є оцінювання впливу типу ґрунту та відповідному цьому типу механізму перенесення рідини в середині ґрунтового шару на загальний результати фільтраційних процесів. З метою врахування ґрунтового шару при оцінці впливу промислового підприємства на стан ґрунтів розглянуто класифікацію ґрунтів з точки зору процесів фільтрації, які в них відбуваються. Для різних типів ґрунтів встановлені вагові коефіцієнти впливу окремих процесів, що становлять геофільтрацію в ґрунтовому шарі. Для оцінки впливу промислового підприємства на ґрунтовий шар запропоновано методику визначення показників ефективності очищення, яка заснована на імітаційному експерименті. Розроблено алгоритм проведення імітаційного експерименту на комплексі моделей з урахуванням встановлених коефіцієнтів. За результатами імітаційного експерименту визначено величини, що дозволяють судити про стан ґрунтового шару: інтервальна оцінка ступеня очищення; висота ґрунтового шару, яка забезпечує максимально можливу ступінь очищення та ймовірності повного очищення від забруднювача під час проходження через шар ґрунту для всіх ґрунтів представлених в класифікації ґрунтів України. При оцінці рівня впливу промислового підприємства но стан ґрунтового шару запропоновано розглядати ризик проникнення забруднювача в підземні води через шар ґрунту та встановлено шкалу оцінювання цього ризику. Для всіх розглянутих типів ґрунтів, з класифікації, оцінено ризик проникнення забруднень в ґрунтовий шар у випадках, коли початкова концентрація забруднювача перевищує фонову в три, п'ять і десять разів. Запропоновану методику була застосовано для аналізу впливу викидів металургійних підприємств та викидів теплоелектростанції на стан ґрунтового шару. Використання методики дає можливість отримати значення показників ефективності очищення ґрунтів, в залежності від початкової концентрації забруднювача, з урахуванням типу ґрунту для оцінки ризику проникнення забруднювача в підземні води через шар ґрунту.^UThis dissertation work is dedicated to a major problem on reduction of human impact on soil caused by an industrial plant by modeling and forecasting the emission of pollutants with moisture flow in the soil during infiltration process under the impact of industrial plants.General infiltration process is considered a system of separate physical and physicochemical processes in the soil. In this research, certain components of infiltration process were studied and the mathematical models for their description were reasonably selected. The recommended models comprise peculiar properties of the soil indirectly, i.e. via mechanisms of fluid transport in the soil, therefore they do not allow full assessment of human impact on condition and quality of soil and groundwater in practice. For this reason, to consider properties of the soil in the mathematical model of the infiltration process, a new model that will take into account properties of the porous media was designed. One of the challenges to evaluate industrial impact on soil and groundwater condition is the impact assessment of soil type and corresponding to this type mechanism of fluid transport in the soil upon general results of infiltration processes. To take into accout the soil media when evaluating an impact of an industrial plant on soil condition, the soil classification has been considered in terms of infiltration processes that occur in soils. Significant coefficients of impact of separate processes, which represent geofiltration in the soil media, were defined for different types of soil. To assess the impact of an industrial plant on soil, a technique for identifying values of purification efficiency, based on simulation experiment, was proposed. An algorithm to conduct a simulation experiment on a set of models taking into account defined coefficients was designed; it was implemented 10,000 times. According to the simulation experiment results, we defined values that provide assessment of soil condition: interval estimation of purification degree; soil depth that provides a maximum possible purification degree and probabilities of full purification from a contaminant while passing through soil for all soil types provided in the Ukrainian system of soil classification. To assess the impact level of an industrial plant on soil condition, it was proposed to consider a risk of pollutant penetration to groundwater through soil, and a scale for assessment of such a risk was developed based on Harrington's desirability scale. The risk of contamination penetration to soils was evaluated for all reviewed soil types from the classification in cases when initial pollutant concentration exceeds back-ground concentration by three, five and ten times. The provided technique was implemented to analyze impact of emissions caused by iron and steel industries and thermal power stations on soil condition. Use of this technique allows us to obtain parameter values of soil purification efficiency depending on the initial pollutant concentration with regard to a soil type to evaluate risk of pollutant penetration to groundwater through soil.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського