Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (683)Книжкові видання та компакт-диски (525)Журнали та продовжувані видання (93)
Пошуковий запит: (<.>A=БУРА$<.>+<.>A=ТАМАР$<.>+<.>A=АЛЕКСАНДРОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Бурау Н.І. 
Віброакустична діагностика тріщиноподібних пошкоджень турболопатних машин на стаціонарних та нестаціонарних режимах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.13 / Н.І. Бурау ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 36 с.: рис. — укp.

Розглянуто актуальні проблеми визначення технічного стану (ТС) лопаток газотурбінних двигунів (ГТД) у процесі функціонування двигуна та діагностування в них тріщиноподібних пошкоджень на основі розвитку теоретичних засад віброакустичних методів діагностування, застосування ефективних методів обробки діагностичної інформації та сучасних інформаційних технологій для розпізнавання ТС. Розроблено динамічну модель ГТД як об'єкта віброакустичної діагностики тріщиноподібних пошкоджень лопаток на стаціонарних та нестаціонарних режимах, встановлено закономірності впливу пошкодження на параметри та характеристики вільних і вимушених стаціонарних та нестаціонарних коливань моделей лопатки, а також вплив пошкодження на кореляційні та спектральні характеристики коливань лопатки за умов нестаціонарного вузькосмугового вібраційного збурення. Для обробки діагностичної інформації обгрунтовано застосування методів багатовимірного спектрального аналізу, частотно-часових перетворень, вейвлет-перетворення та безрозмірних амплітудних характеристик віброакустичного сигналу. Розглянуто діагностичні ознаки тріщиноподібного пошкодження, методичні засади використання нейронних мереж для розпізнавання ТС лопаток на стаціонарному та нестаціонарних режимах за кількісними ознаками та ознаками у вигляді контурних зображень. Розроблено методику віброакустичного діагностування тріщиноподібних пошкоджень лопаток на стаціонарних та нестаціонарних режимах експлуатації ГТД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.41-082.1/9 +
Шифр НБУВ: РА339158

Рубрики:

      
2.

Бурачок Р.А. 
Вплив первинних параметрів мережі на якість надання телекомунікаційних послуг: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Р.А. Бурачок ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено мультисервісні телекомунікаційні мережі. Розглянуто методи визначення та підвищення показника якості надання послуг абонентам мережі. Проаналізовано існуючі та запропоновано новий метод впливу первинних параметрів мережі на якість надання телекомунікаційних послуг. Як первинні параметри запропоновано використовувати структурну надійність, семантичну та часову прозорість мережі. Запропоновано модель, яка дозволяє визначити об'єктивне значення показника якості надання послуг за окремими параметрами й інтегроване за всіма видами додатків. З використанням даної моделі одержано залежності об'єктивного значення оцінки якості послуг від структурної надійності, імовірності виникнення помилок, якості синхронізації, часу затримки, джиттера, навантаження й ефективності використання ресурсів мережі. Досліджено показник якості послуг залежно від характеру зміни у часі первинних параметрів мережі, величини та виду вхідного навантаження, методу маршрутизації та алгоритму облуговування черг. Проаналізовано показник якості послуг з використанням імітаційної моделі та підставі збору й обробки статистичних даних роботи мережі та її компонентів. Згідно з запропонованим методом похибка визначення показника якості послуг становить 7 % і значною мірою залежить від структурної надійності та часових характеристик за 80 %-го навантаження мережі. Розроблений метод дозволяє одержати об'єктивне значення показника якості послуг на діючих мультисервісних телекомунікаційних мережах стосовно додатків, що надаються абонентам, введення нових видів сервісу нетипового формату та структури передавання, а також у разі зміни значень первинних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882 +
Шифр НБУВ: РА358580

Рубрики:

      
3.

Бурачок Л.В. 
Громадсько-політична діяльність Осипа Назарука (1883 - 1940 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Бурачок ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Уперше в українській історіографії досліджено громадсько-політичну діяльність відомого політика, журналіста, письменника О.Назарука на тлі суспільних процесів у Західній Україні, Наддніпрянщині, в українському еміграційному середовищі Канади та США. Охарактеризовано його місце у національному русі галичан на початку XX ст. та у Першій світовій війні, висвітлено державотвірну діяльність в Українській національній раді та уряді ЗУНР, а також у складі уряду директорії УНР. Розглянуто внесок О.Назарука у виконання місії "Позички національної оборони" в Канаді та у формуванні клерикально-монархічно-консервативного напряму в середовищі української еміграції Канади та США, а також після 1928 р. - у Західній Україні. Проаналізовано роль діяча у спробах консолідувати політичні сили Західної України в 1930-х рр. Досліджено проблеми студентського руху у боротьбі за український університет, а також діяльність політичних партій і організацій у краї та в еміграції, утвердження консервативного напрямку в українській суспільно-політичній думці XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Назарук О. +
Шифр НБУВ: РА341598

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Тамаркіна О. Л. 
Дидактичні умови розвитку самостійності студентів вищого навчального закладу: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.09 / О. Л. Тамаркіна ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уточнено сутність двох площин самостійної пізнавальної діяльності: внутрішньої (організація навчальної діяльності) та зовнішньої (організація навчання студентів). Побудовано концептуальну модель підготовки викладачів ВНЗ до застосування авторської експериментальної програми з використанням дидактичних умов розвитку самостійності. Перевірено дидактичні умови, що сприяють ефективній реалізації цих умов структурно-функціональній моделі розвитку самостійності студентів ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.267
Шифр НБУВ: РА380140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бурак О.М. 
Економічне регулювання розвитку системи озеленення міст та регіонів України в умовах урбанізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / О.М. Бурак ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблематику стосовно механізму економічного регулювання розвитку сфери озеленення за умов підвищеного антропогенного тиску, зумовленого надмірною урбанізацією територій. У теоретико-методологічному та практичному аспектах виявлено проблеми та недоліки функціонування даної сфери у містах і регіонах. Запропоновано визначення змісту категорії "система озеленення міст (регіонів)". За результатами проведеного аналізу виявлено погіршення стану комплексної зеленої зони міст і поглиблення кризових явищ на підприємствах з озеленення. Обгрунтовано процеси перспективного планування та фінансування як бази економічного регулювання системи озеленення. Виявлено, що більшість міст і регіонів України не реалізують заходи з перспективного планування. Запропоновано впровадження практики планування у вигляді перспективних планів комплексного озеленення для різних населених пунктів. Для реалізації запропонованого плану вдосконалено існуючі та розроблено нові форми для складання даного плану. Під час розробки перспективних планів запропоновано використовувати розроблені нормативи щодо капітального ремонту зелених насаджень. Наведено методику формування коштів для проведення капітального ремонту зелених насаджень на підгрунті п'ятирівневої схеми згідно з їх якісними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У049(4УКР)22 +
Шифр НБУВ: РА364857

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Бурахович Т.К. 
Електропровідність земної кори та верхньої мантії території України: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.22 / Т.К. Бурахович ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2005. — 31 с. — укp.

Побудовано глибинну геоекологічну модель земної кори та верхньої мантії (до глибини 200 км) територій України та суміжних регіонів. Виявлено зони та шари аномально високої електропровідності, а також пояснено природу їх виникнення. У 2 500 пунктах проаналізовано дані магнітопрофілювання та магнітотелуричного зондування. Розроблено методику побудови геоекологічних моделей земної кори та частини верхньої мантії, яка грунтується на використанні апарату квазітривимірного плівкового та двовимірного моделювання у зоні низькочастотних природних електромагнітних полів. На підставі результатів сумісного аналізу квазітривимірних плівкових і двовимірних моделей запропоновано об'ємне уявлення про глибинний розріз кори та мантії Землі. Виділено та побудовано геоекологічні моделі земної кори та верхньої мантії України, які містять зони з аномально низькими значеннями електричного опору: Коростенську, Гайворон-Добровеличківську, Кіровоградську, Приазовську, Волинську, Чернівецько-Коростенську, Яворівську, Донбаську, Тарханкутську, Керченську, Гірського Криму, Степового Криму, Добрузьку, Карпатську. Виявлено зони аномально високого опору порід земної кори у межах Придніпровського блока Українського щита (УЩ) та частини складчастого Lонбасу. Виокремлено зони, що характеризуються анізотропними властивостями уявного електричного опору, які досягають одного порядку у земній корі УЩ. Аномалії високої електропровідності у надрах кори виявлено практично в усіх геологічних структурах України незалежно від їх віку та просторового розподілу. Геоекологічну астеносферу зафіксовано практично повсюдно в імерійських й альпійських утвореннях та тільки фрагментарно - під докембрійським Українським щитом. Зроблено висновок, що природа високої аномальної провідності значною мірою пов'язана з комбінованою дією електронної провідності графіту або вуглецю та іонної провідності флюїдів різного походження. Зауважено, що просторовість території, зайнятої аномаліями флюїдів електропровідності, свідчить про існування розгалуженої сітки електричної зв'язності різного масштабу - від плівок на зернах кристалів усередині породи до сітки тріщин та розломів різного залягання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.1 + Д211.2 +
Шифр НБУВ: РА336298

Рубрики:

      
7.

Бурак В.Я. 
Єдність і диференціація правового регулювання трудових відносин робочого часу, часу відпочинку і заробітної плати на підприємствах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / В.Я. Бурак ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Розглядаються поняття єдності і поняття диференціації правового регулювання трудових відносин, основні передумови їх існування. Аналізуються основні риси єдиного і дифренційованого правового регулювання відносин робочого часу, часу відпочинку і заробітної плати. Досліджуються проблеми оптимального співвідношення централізованого і локального регулювання трудових відносин відповідно до ринкових перетворень суспільства. Особлива увага приділяється визначенню кола відносин робочого часу, часу відпочинку і заробітної плати, які підлягають єдиному, а також диференційованому правовому регулюванню. Обгрунтовуються конкретні пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення трудового законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Буравченко Р.В. 
Історичні умови становлення та розвиток цукрової промисловості в Україні (ХІХ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Р.В. Буравченко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено напрями, закономірності та тенденції історичного розвитку цукрової галузі України в XIX - на початку XX ст. На підставі аналізу широкого кола опублікованих статистичних і архівних матеріалів, наукових публікацій установлено основні стадії формування та розвитку даної галузі початкового періоду (1802 - 1917 рр.). Хронологічно проаналізовано її розвиток, а також технічних удосконалень у ній у світовому контексті у період з початку XIX - до початку XX ст. Виявлено основні закономірності та тенденції прогресу цього процесу. Визначено основні етапи історії цукрової промисловості в Україні як головного центру цукроваріння всеімперського значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-2 + У03(4УКР)503.0 + У9(4УКР)306.751.4-03 +
Шифр НБУВ: РА344851

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Бураковський О.З. 
Історія Ради Національностей Народного Руху України, 1989-1993 рр. Політологічний аналіз: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.З. Бураковський ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджено історію Ради Національностей Народного Руху України в період її існування від народження після 1-го з'їзду Руху до припинення в квітні 1993, коли Рух трансформувався в партію. Розглянуто і висвітлено участь представників різних національних громад України в поширенні впливу Руху серед населення, здобутті незалежності України. Аналізуються еволюційні процеси в міжнаціональних стосунках і політиці Руху, що відбувалися в суспільстві до і після проголошення незалежності, ставлення до цих змін Ради Національностей НРУ, окремих національних товариств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)63

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Бурак Я.В. 
Каркасна структура і оптико-фізичні властивості монокристалічних безводних боратів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Я.В. Бурак ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2000. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022
Шифр НБУВ: РА312146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Буравченко Д. А. 
Культурно-мистецьке відродження в часи Української революції: місце і роль громадської ініціативи (1917 - 1920 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Д. А. Буравченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Визначені місце та роль громадської ініціативи у становленні новітнього театрального й образотворчого мистецтва, музики, літератури, музейної справи, охорони пам'яток історії та культури. Розглянуто передумови феномену культурного відродження періоду Української революції та його роль в подальших культурних процесах. Розкрито взаємозв'язок культурного будівництва з революційними перетвореннями у суспільстві. Проаналізовано особливості розвитку національної культури та діяльності громадських культурно-освітніх організацій на кожному етапі Української революції, співробітництво об'єднань творчої інтелігенції з державними установами у справі розвитку національної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-7
Шифр НБУВ: РА382247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Бурак В.І. 
Методика навчання електромагнетизму в основній школі в умовах диференціації навчання: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.І. Бурак ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Уперше доведено, що генералізація навчального матеріалу з електромагнетизму в основній школі може здійснюватись на підставі понять електромагнітної взаємодії й електромагнітного поля, які доцільно вивчати саме в даний період навчання. Обгрунтовано доцільність побудови принципово нової методики навчання електромагнетизму в основній школі на базі генералізації змісту, структури та навчального матеріалу з даної теми на основі понять електромагнітної взаємодії й електромагнітного поля та з використанням елементів електронної теорії та явищного (феноменологічного) підходу. Уперше розроблено зміст, структуру та методику навчання електромагнетизму в основній школі відповідно до обраних напрямів генералізації. Удосконалено методику викладання окремих тем електромагнетизму, модифіковано демонстраційний експеримент, що дозволило вирішити проблеми, характерні для традиційної методики навчання даного фізичного явища. Підтверджено готовність учнів основної школи до поглибленого вивчення електромагнетизму за умов допрофільної диференціації навчання (на прикладі фізико-математичних класів шкіл нового типу). Розроблено навчальний посібник з електромагнетизму для учнів основної школи. Експериментально підтверджено ефективність запропонованої методики навчання електромагнетизму за умов диференційованого навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3р(4УКР)2-3,022 +
Шифр НБУВ: РА362686

Географічні рубрики:

      
13.

Буравльов Л. О. 
Механізми державного регулювання приватного сектора в галузі охорони здоров'я України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Л. О. Буравльов ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що одним з принципів реформування системи охорони здоров'я є розвиток економічних відносин багатоукладної системи охорони здоров'я, тобто створення поряд із державною безоплатною системою охорони здоров'я розвинутого приватного сектора. З'ясовано, що лікувально-профілактичні заклади, які належать до недержавного сектора, мають різний організаційно-правовий статус і найчастіше виступають у формі товариств з обмеженою відповідальністю, акціонерних товариств, індивідуальних приватних підприємств. Таким чином, приватна система охорони здоров'я - це сукупність об'єктів охорони здоров'я, що здійснюють приватну медичну діяльність, тобто діяльність з надання медичної допомоги суб'єктів приватної системи охорони здоров'я. Приватні медичні організації - це комерційні та некомерційні організації, майно яких перебуває в приватній та інших, крім державної, формах власності. Уточнено дефініції окремих понять, які утворюють категорійно-понятійний апарат державного регулювання у сфері охорони здоров'я, зокрема: "державне регулювання приватного сектора охорони здоров'я"; "професійний лікарський ризик"; "обгрунтований професійний лікарський ризик". Обгрунтовано доцільність удосконалення нормативно-правової бази щодо регулювання приватного сектора системи охорони здоров'я в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА379980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бураго Д.С. 
"Міф Києва" як художній концепт у російській романтичній літературі ХІХ ст.: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Д.С. Бураго ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. Олеся Гончара. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано "київський міф", структура якого визначена статусом міста як сакрального, політичного й культурного центру східного слов'янства і який є в російському романтизмі характерним художнім концептом. Розглянуто його ліро-епічні жанрові вирішення (поема К. Рилєєва "Наливайко", вірш В. Бенедиктова "Киев" та однойменні поезії О. Хом'якова й І. Козлова, вірші П. Єршова "Монолог Святополка Окаянного" і "Смерть Святослава", вірш Ф. Тютчева "Андрею Николаевичу Муравьеву", драматична пародія К. Аксакова "Олег под Константинополем", мотиви київської давнини в поезіях О.К. Толстого; історичний роман М. Загоскіна "Аскольдова могила"). Висвітлено також інтерпретацію "міфу Києва" О. Пушкіним ("Руслан и Людмила", "Полтава" та ін.) і М. Гоголем ("українські" повісті). "Міф Києва" сприяє формуванню романтичного історичного героя з його "нерпавильністю" й психологічною складністю, незалежністю від авторитетів і органічною релігійністю. Воодночас, цей міф сприяє активізації громадянських концепцій романтиків, аж до витіснення традиційного сакрального моменту політичним. Багатство жанрово-стильових вирішень (ліричні, ліро-епічні, романо-епічні й драматичні форми, сатира та пародія) дає підстави для судження про активний перебіг літературного процесу в Росії І половини ХІХ ст., інтенсифікацію літературного пошуку на фоні руйнації класицизму, різноманітність індивідуальних мистецьких відкриттів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Рос)5-34 +
Шифр НБУВ: РА368655

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Бурак О. В. 
Організаційно-правові засади діяльності спеціалізованих судів в контексті європейських стандартів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / О. В. Бурак ; Акад. адвокатури України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Викладено загальну характеристику понятя "європейські стандарти в сфері правосуддя" й обгрунтовано висновок про необхідність імплементації таких стандартів у вітчизняне правове поле. Запропоновано розглядати судову спеціалізацію судів загальної юрисдикції в Україні як функції відповідних судових установ, визначених в законі у вигляді компетенції в сфері правосуддя з метою оптимального функціонування всієї системи судів в Україні. Зазначено, що формування вітчизняної системи судової спеціалізації знаходиться на стадії становлення та характеризується в даній сфері колізійністю норм Закону України "Про судоустрій України", окремих інститутів галузевих процесуальних кодексів, відсутністю чітких критеріїв розмежування суміжних юрисдикцій, наявністю унікального для пострадянського простору інституту подвійної касації. Обгрунтовано доцільність розширення господарської юрисдикції за окремою категорію справ в сфері земельних відносин і за участі кредитно-фінансових установ і сформульовано ці та інші зміни та доповнення щодо законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)15-5
Шифр НБУВ: РА371240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Буравський О.А. 
Поляки Волині у другій половині XIX - на початку XX ст. Соціально-економічне становище та культурний розвиток: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Буравський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 20 с. — укp.

Із використанням широкого кола джерел досліджено соціально-економічне становище та культурний розвиток польської національної меншини Волині. Установлено чисельність та розселення польського етносу в краї у другій половині XIX - на початку XX ст., проаналізовано його безправне становище в складі Російської імперії. Охарактеризовано ступінь розвитку основних галузей господарства поляків - землеробства, цукроваріння, винокуріння, а також борошномельного, кустарного виробництва та торгівлі. Вивчено стан писемності та освіти поляків України, рівень їх національної свідомості, громадське і культурне життя. За результатами дослідження обгрунтовано висновок, що поляки зробили значний внесок у розвиток сільського господарства, фабрично-заводського виробництва, освіти та культури краю другої половини XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)5 + Т3(4УКР=9ПОЛ)5 +
Шифр НБУВ: РА325850

Рубрики:

      
17.

Бурачек І.В. 
Розвиток виробничих кооперативів в сільському господарстві перехідного періоду: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.В. Бурачек ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні аспекти розвитку сільськогосподарських виробничих кооперативів. Наведено типологію виробничих кооперативів. На підставі вивчення та узагальнення вітчизняного й зарубіжного досвіду обгрунтовано ідентифікаційні ознаки виробничого кооперативу та організаційно-економічні передумови їх становлення. Визначено роль і економічну ефективність функціонування виробничих кооперативів у сільському господарстві України, а також проблеми їх розвитку на сучасному етапі. Наведено деякі порівняння виробничих кооперативів з підприємствами інших організаційно-правових форм. Запропоновано перспективну організаційну структуру й адаптований до ринкової економічної системи механізм внутрішньогосподарських відносин у сільсьгосподарському виробничому кооперативі. Обгрунтовано систему мотивації праці, розглянуто варіанти участі виробничих кооперативів в інтеграційних процесах, а також визначено пріоритети розвитку їх соціальної місії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.88 +
Шифр НБУВ: РА335999

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
18.

Тамаргазін О.А. 
Розробка методів оцінки ефективності і вдосконалення керування системою технічного обслуговування пасажирських літаків: Автореф. дис... док. техн. наук: 05.22.20 / О.А. Тамаргазін ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовану методику розрахунку показників якості систем технічного обслуговування (ТО) пасажирських літаків як комерційних транспортних засобів. Дану методику використано для розв'язання проблеми підвищення техніко-економічної ефективності експлуатації авіаційної техніки та методики керування ходом процесу ТО пасажирських літаків з урахуванням збійних ситуацій, які виникають з причин обмежень на наявні ресурси, імовірнісних змін планових і непланових обсягів ремонтних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О535.1-082-6
Шифр НБУВ: РА317057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Бурак К.О. 
Сучасні проблеми геодезичного контролю експлуатаційної надійності на АЕС та методи їх розв'язання: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.24.01 / К.О. Бурак ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 37 с. — укp.

Досліджено питання експлуатаційної надійності будівель, споруд і технологічного обладнання об'єктів енергетичної галузі, зокрема атомних електростанцій (АЕС), з використанням геодезичних методів контролю. Запропоновано новий напрямок неруйнівного контролю напружено-деформованого стану на підставі одержаних результатів високоточних геодезичних вимірів значення векторів переміщень. Установлено, що причиною деформацій, які не враховувались під час проектування, знижують експлуатаційну надійність обладнання реакторного відділення (РВ) АЕС з ВВЕР-1000, є натяг арматурних пучків. Удосконалено існуючі методи пошуку оптимальних даних для рихтування, перевірки допусків на кривизну лінійних просторових об'єктів, центрування патрубків системи управління та захисту РВ. Удосконалено розв'язки задач стосовно виділення структурних ліній рельєфу, складання дискретного каркасу горизонталей. Одержано та доведено до практичного застосування розв'язок з використанням оптимізаційних методів нелінійного програмування для вирівнювання спеціальних інженерно-геодезичних мереж. Запропоновано новий спосіб оцінювання температурних розширень рецепторних штанг, досліджено цей вплив на проммайданчику АЕС. Удосконалено способи електронного мікронівелювання. Розроблено безштативний спосіб нівелювання технологічних трубопроводів. Розроблено геодезичну автоматичну систему для вимірів деформацій на основі безконтактних сельсинних датчиків. Ефективність запропонованих рішень обгрунтовано теоретично та підтверджено на практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082 с5 +
Шифр НБУВ: РА360919

Рубрики:

      
20.

Тамаркіна 
Термоліз і активація викопного вугілля, структурно модифікованого в системі HNO3-Ac20: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / Юлія Володимирівна Тамаркіна ; НАН України; Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2002. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293-3
Шифр НБУВ: РА323180

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського