Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (145)Книжкові видання та компакт-диски (193)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=БУГР$<.>+<.>A=ЕЛЕН$<.>+<.>A=ВЛАДИМИРОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Бугрій Н.В. 
Властивості розв'язків рівнянь марковського відновлення: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / Н.В. Бугрій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено асимптотичну поведінку розв'язків рівнянь марковського відновлення на нескінченності. Досліджено питання про існування межових розподілів для сім'ї функціоналів від напівмарковсього процесу та для часових середніх випадкових еволюцій, побудованих за процесом переносу та напівмарковським процесом. Всі результати одержано для напівмарковських процесів, середній час перебування яких у кожному фіксованому стані є нескінченним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.505,0 +
Шифр НБУВ: РА355511

Рубрики:

      
2.

Бугрин Л.М. 
Вплив основних агротехнічних прийомів на підвищення продуктивності бобово-злакових культурних пасовищ в умовах західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / Л.М. Бугрин ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати оцінки за умов західного Лісостепу України продуктивності бобово-злакових травостоїв, якості корму, економічної та біоенергетичної ефективності експлуатації угідь відповідно до способів сівби травосуміши, режиму використання пасовища, удобрення та інокуляції насіння злакових трав. Встановлено, що оптимізація розміщення компонентів травосуміши на площині дозволяє створити кращі умови росту і розвитку бобових трав, зменшити їх конкуренцію із злаками та підвищити продуктивність угідь. Доведено, що найбільш раціональним способом використання перерослого травостою пасовищ є його скошування у фазі виходу злаків у трубку для приготування силосу та сінажу. З'ясовано, що обробка насіння злакових трав активними штамами асоціативних азотфіксаторів у поєднанні з повним мінеральним удобренням позитивно впливає на врожайність травостою. Запропоновано у процесі створення бобово-злакових культурних пасовищ висівати багаторічні трави стрічково: два рядки злаки + один рядок бобові або врозкид. Під час загінного випасу великої рогатої худоби рекомендовано п'ятиразове сінокісно-пасовищне використання невипасених у першому циклі загонів, що дозволяє ефективно експлуатувати пасовищні угіддя без зниження якості одержаних кормів. За умов дефіциту енергетичних, фінансових ресурсів, з метою зменшення забруднення довкілля доцільно поєднувати повне мінеральне удобрення з інокуляцією насіння злакових трав, що забезпечить у перші роки використання економію 25 кг д.р. азоту на кожному гектарі пасовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-4(4УКР3),022
Шифр НБУВ: РА308616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бугріменко Р.М. 
Ефективність політики управління фінансуванням обігових активів торговельних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / Р.М. Бугріменко ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2003. — 17 с. — укp.

Описано технологію формування ефективної політики фінансування обігових активів підприємств торгівлі. Висвітлено методику побудови матричного балансу з метою формування оптимальної структури джерел фінансування поточних активів та алгоритм оптимізації структури джерел фінансування обігових активів. Розглянуто методику вибору потенційних джерел фінансування обігових активів підприємств галузі на основі ранжування можливих джерел за показниками гнучкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.1-572-93-21 +
Шифр НБУВ: РА328049

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бугрова Т.І. 
Квазіоптичні інтегральні діаграмоутворюючі схеми багатопроменевих антен діапазону міліметрових хвиль: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.07 / Т.І. Бугрова ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845-01 +
Шифр НБУВ: РА364802

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Бугрій А.М. 
Моделі і структури пристроїв формування зображень світлових і тіньових ефектів у системах візуалізації тренажерів транспортних засобів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / А.М. Бугрій ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання побудови спецпроцесорів для формування зображення світлових і тіньових ефектів у системах візуалізації тренажерів транспортних засобів, що синтезують зображення методом зворотного трасування. Створено математичну модель синтезу зображень джерел світла довільної спрямованості з урахуванням ефектів розсіювання в атмосфері. Відзначено, що використання даної моделі дозволяє наповнити сцену світловими ефектами і підвищити реалістичність синтезованого зображення. Запропоновано метод класифікаційного опису тіньового простору, на основі якого розроблено алгоритм синтезу зображення тіней, що формуються рельєфом. Показано доцільність використання методу класифікаційного опису для синтезування зображення тіней від рельєфу як на сам рельєф, так і на об'єкти сцени. Відзначено, що даний метод за рахунок виконання частини обчислень щодо синтезу зображення на етапі підготовки даних дозволяє скоротити загальну кількість обчислень у реальному часі, що дає можливість збільшити продуктивність системи візуалізації. Запропоновано метод сканування тіньових фігур об'єктів, що рухаються, використання якого дозволяє в реальному часі формувати зображення тіней від об'єктів сцени, що рухаються, на рельєф, інші об'єкти сцени і самих на себе. Результати наукового дослідження використано під час модернізації цифрової системи візуалізації авіаційного тренажера КТС Ту-154М в УД УСЦГА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О5 р-48 +
Шифр НБУВ: РА340444

Рубрики:

      
6.

Бугрій О.М. 
Параболічні варіаційні нерівності без початкових умов: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / О.М. Бугрій ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено умови існування та єдиності розв'язків деяких типів параболічних варіаційних нерівностей та їх систем без початкових умов. Знайдено класи існування та єдиності роз'язку задач без початкових умов для слабко нелінійних параболічних варіаційних нерівностей зі зростаючими коефіцієнтами в областях, необмежених за всіма змінними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.626.63,022 + В161.627,022
Шифр НБУВ: РА318156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Бугрова О.О. 
Підвищення ефективності будівництва на засадах проектного ланцюжка вартості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / О.О. Бугрова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше у науковий обіг введено поняття "проектний ланцюжок вартості", що передбачає послідовне набуття проектом цінності у процесі його реалізації. Визначено теоретичні принципи перманентного управління ефективністю проекту від моменту його ініціювання до повного завершення (закриття). Проведено дослідження процесу управління ефективністю як складової частини проектного менеджменту. Відзначено, що на відміну від попередніх підходів, які концентрувались лише (або насамперед) на питаннях оцінки ефективності з урахуванням ризиків нову концепцію сформульовано для всієї системи проектного менеджменту, де оцінка набуває значення як засіб обгрунтованого управління. Здійснено органічну інтеграцію управління проектною ефективністю у проектний менеджмент загалом. Вперше сформульовано основні положення теорії динаміки ефективності проекту, формалізовано зміну впливу факторів ризику на ефективність будівельного проекту на різних етапах його життєвого циклу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)310-56 +
Шифр НБУВ: РА339392

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Бугрій В.Г. 
Розв'язання геолого-технологічних задач за даними інклінометрії та сейсмоакустичних досліджень в процесі буріння свердловин: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / В.Г. Бугрій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено огляд історії розвитку та сучасного стану геолого-технологічних досліджень, сейсмічних методів та інклінометрії в процесі буріння. Розглянуто основні фактори, які впливають на характеристики вібрацій у системі "долото - гірські породи", проаналізовано особливості процесу розповсюдження коливань від вибою свердловини по колоні бурових труб. Обгрунтовано необхідність зміни існуючої методики реєстрації інформативного сигналу в методах вертикального сейсмічного профілювання в процесі буріння та віброакустичного каротажу шляхом впровадження вибійних реєструючих приладів. Показано можливість використання інклінометричних даних у процесі обробки й інтерпретації даних віброакустичного каротажу. Розроблено зразки автономних свердловинних приладів (інкліно- та віброметричних модулів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.428 + И131,7 с32
Шифр НБУВ: РА374970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Бугрій В.С. 
Становлення та розвиток системи краєзнавчої роботи в школах Північно-Східної України (20 - 30-ті рр. ХХ ст.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.С. Бугрій ; Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. — Житомир, 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено історико-педагогічний аналіз процесу становлення та розвитку системи краєзнавчої роботи у школах Північно-Східної України у 1920 - 1930-ті рр. Розглянуто соціально-педагогічні умови становлення та розвитку цієї системи. Надано теоретичне та методичне обгрунтування краєзнавчої діяльності учнів. Визначено специфіку та характерні особливості здійснення цього процесу на території досліджуваного регіону. Проаналізовано шкільне краєзнавство в аспекті основних компонент педагогічної системи, а саме: цільового, змістового й організаційно-процесуального. Установлено, що краєзнавча робота шкіл Північно-Східної України у 1920 - 1930-ті рр. мала певні особливі теоретичні, практичні та соціальні умови, завдяки яким забезпечувалася масовість, творчість і систематичність у вивченні школярами рідного краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)61 + Ч421.385.44 +
Шифр НБУВ: РА341216

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Бугрім О.Ю. 
Удосконалення системи управління машинобудівних підприємств на основі реструктуризації: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.Ю. Бугрім ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено модель стратегії та удосконалено класифікацію чинників реструктуризації машинобудівних підприємств (РМП). Висвітлено методичні підходи до оцінки системи управління РМП на основі їх ранжування за зменшення даних показника рентабельності власного капіталу та формування вирішальних показників. Встановлено перевагу одного об'єкта над іншим за попарним порівнянням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-21
Шифр НБУВ: РА370611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Пархоменко І. В. 
Розвиток історико-краєзнавчої роботи в закладах позашкільної освіти Північно-Східної України (друга половина ХХ – початок ХХІ століття) / І. В. Пархоменко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є комплексним дослідженням, у межах якого з'ясовано теоретичні, змістові та організаційні засади розвитку історико-краєзнавчої роботи в закладах позашкільної освіти Північно-Східної України у другій половині ХХ ст. – на початку ХХІ ст. для обґрунтування перспектив використання інноваційного потенціалу досліджуваного освітнього феномену у процесі модернізації системи позашкільної освіти України. Представлена наукова розвідка знаходиться на стику різних наук, таких як історія України та історія педагогіки, загальне краєзнавство та історичне краєзнавство, дидактика, методика викладання окремих предметів. Міждисциплінарний дискурс досліджуваної сфери дозволив окреслити основоположні аспекти означеної проблеми, висвітлені науковими школами різних галузей знань. Аналіз поняттєво-термінологічного інструментарію дослідження дозволив з'ясувати, що узагальнювальний концепт представленої проблеми – історико-краєзнавча робота в закладах позашкільної освіти Північно-Східної України, конкретизується через такі поняття, як: історико-краєзнавча робота, туристсько-краєзнавча робота, заклади позашкільної освіти, Північно-Східна Україна. Базуючись на термінологічному аналізі визначених понять, ми виділили три положення, що відображають основні підходи до дослідження окресленої історико-педагогічної проблеми як освітньої підсистеми, одного з видів діяльності дітей, каталізатора поглиблення знань з гуманітарних дисциплін. Дослідження розвитку історико-краєзнавчої роботи в закладах позашкільної освіти, порівняння регіональних особливостей у контексті зміни нормативно-правової бази, вдосконалення програмного та методичного забезпечення, оновлення форм та умов реалізації здійснено у діахронному та синхронному вимірі. Програмно-методична база історико-краєзнавчої роботи в закладах позашкільної освіти представлена навчальними програмами, затвердженими на загальнодержавному та регіональному рівнях, та методичними матеріалами, розробленими педагогами закладів позашкільної освіти. Перераховані документи та матеріали визначили концептуальні напрями змістового наповнення історико-краєзнавчої роботи в закладах позашкільної освіти та зміни організаційних форм, умов упровадження досліджуваного педагогічного явища у визначених хронологічних межах. Окреслено організаційні засади історико-краєзнавчої роботи в закладах позашкільної освіти Північно-Східної України. Класифіковано форми організації взаємодії з дітьми досліджуваного періоду. Відповідно до кількості залучених дітей до історико-краєзнавчої роботи, ми виділили три групи форм (індивідуальні, групові та масові (стаціонарні та пересувні). З метою розгорнутого представлення умов упровадження історико-краєзнавчої роботи у вказаних закладах ми визначили такі основні базові орієнтири, як кадрове забезпечення та матеріально-технічна база. Узагальнено результати історико-краєзнавчої освіти в закладах позашкільної освіти досліджуваного регіону. Основним результатом історико-краєзнавчої роботи в закладах позашкільної освіти нами визначений історико-краєзнавчий продукт, зібраний у ході реалізації індивідуальних, групових та масових форм взаємодії з дітьми. Після систематизації, відповідного належного оформлення історико-краєзнавчий продукт став основою для створення нових музеїв закладів освіти або поповнення фондів вже існуючих.^UThe thesis is a comprehensive study, within which the theoretical, content and organizational foundations of historical and local lore work development in the extracurricular education institutions of the North-Eastern Ukraine in the second half of the XX century – early XXI century are clarified in order to substantiate the prospects of using the innovative potential of the studied educational phenomenon in the process of modernizing extracurricular education in Ukraine. An important element in the formation of a holistic view of historical and local lore work in the extracurricular education institutions as a pedagogical problem was the study of scientific thought generated by education theorists and practitioners. The historiography of the problem was analyzed, and its source base was determined. The state of elaboration of the problem of historical and local lore work development in the extracurricular education institutions of the North-Eastern Ukraine by highlighting and characterizing the periods of historiography (Soviet and modern) and types of historiographical works (dissertations, monographs, periodicals) was highlighted. The source base of the study was characterized by selection and analysis of three groups of sources (archival materials, published sources, works of scientists and teachers-practitioners). Analysis of conceptual and terminological tools of the study has revealed that the generalizing concept of the problem – historical and local lore work in the extracurricular education institutions of the North-Eastern Ukraine – is concretized through such concepts as: historical and local lore work, tourism and local lore work, extracurricular education institutions, North-Eastern Ukraine. Based on the terminological analysis of certain concepts, we have identified three provisions that reflect the main approaches to the study of the outlined historical and pedagogical phenomenon as an educational subsystem, one of children's activities, a catalyst for deepening knowledge in the humanities. For a detailed analysis, taking into account the essential characteristics of the studied problem, a historical review of the process of transforming the extracurricular education system of the USSR and Ukraine is conducted. The main milestones of the origin, formation and development of the extracurricular education institutions in the field of tourism and local lore work are outlined. The study of historical and local lore work development in the extracurricular education institutions, comparison of regional features in the context of change of the normative-legal base, improvement of methodological provisions, updating of forms and conditions of its realization is carried out in diachronic and synchronic dimensions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Бугріменко Р. М. 
Інфраструктурний розвиток мережі роздрібної торгівлі / Р. М. Бугріменко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт – процес розвитку мереж роздрібної торгівлі та її модернізації в сучасних умовах; мета – розробка та наукове обґрунтування теоретико-методологічних положень, практичних рекомендацій щодо інфраструктурного розвитку мереж роздрібної торгівлі; методи – загальнонаукові та специфічні; результати – теоретичне узагальнення та нове вирішення важливої наукової проблеми, що полягає у розробці та науковому обґрунтуванні теоретико-методологічних положень та практичних рекомендацій щодо управління інфраструктурним розвитком мереж роздрібної торгівлі; новизна – обґрунтовано концепцію інфраструктурного розвитку мереж роздрібної торгівлі; розроблено науково-методичний підхід до стратегічного розвитку мереж роздрібної торгівлі; розроблено науково-практичний підхід до ресурсного забезпечення інфраструктурного розвитку мереж роздрібної торгівлі; удосконалено системно-інтегровану модель діагностики управління в системі інфраструктурного розвитку мережі роздрібної торгівлі; обґрунтовано науково-методичний підхід до застосування інструментів маркетингового менеджменту; розвинуто науково-методичний підхід до формування конкурентних переваг підприємств роздрібної торгівлі; удосконалено науково-методичний підхід щодо оптимізації векторних взаємодій інфраструктурного розвитку мережі роздрібної торгівлі; обґрунтовано теоретичні засади інфраструктурного розвитку сучасної роздрібної торгівлі; розвинуто концептуальні основи застосування інструментарію маркетингу взаємодії суб'єктів інфраструктури роздрібної торгівлі; результати впроваджені у виробництво та навчальний процес.^UObject - the process of development of retail networks and its modernization in modern conditions; the goal - development and scientific substantiation of theoretical and methodological regulations, practical recommendations for the infrastructure development of retail networks; methods - general scientific and specific; results - theoretical generalization and new solution to an important scientific problem, which consists in the development and scientific substantiation of theoretical and methodological regulations and practical recommendations for managing the infrastructure development of retail networks; novelty - the concept of infrastructure development of retail networks is substantiated; a scientific and methodological approach to the strategic development of retail networks is developed; a scientific and practical approach to the resource support of the infrastructure development of retail networks is developed; the system-integrated model of management diagnostics in the system of infrastructure development of the retail network is improved; the scientific and methodological approach to the use of marketing management tools is substantiated; a scientific and methodological approach to the formation of competitive advantages of retail enterprises is developed; a scientific and methodological approach to optimizing vector interactions of the infrastructure development of the retail network; the theoretical principles of infrastructure development of modern retail trade are substantiated; conceptual bases of application of marketing tools of interaction of retailers infrastructure interactions; the results are implemented in production and educational process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Бугридзе З. Д. 
Вибір оптимального методу лікування рецидивних пахвинних гриж: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / З. Д. Бугридзе. — Б.м., 2023 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського