Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (371)Книжкові видання та компакт-диски (267)Журнали та продовжувані видання (30)
Пошуковий запит: (<.>A=БРОВК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Бровко Н. І. 
Захист права людини на особисту свободу в контексті протидії торгівлі людьми: філософсько-правові засади: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / Н. І. Бровко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто історію та методологію досліджень прав людини, висвітлено філософські засади осмислення проблеми свободи, антропологічно-правові й аксіологічно-правові засади дослідження особистої свободи індивіда. Проаналізовано зміст поняття особистої свободи індивіда як форми реалізації ідеї свободи волі у класичній та посткласичній філософсько-правовій рефлексії. Сформульовано визначення понять "особиста свобода індивіда" та "право на особисту свободу". Висвітлено сучасний стан і тенденції торгівлі людьми в світі й Україні, висвітлено основні проблеми та запропоновано підхід щодо визначення об'єкта торгівлі людьми. Визначено принципи, гарантії та стандарти правового захисту особистої свободи індивіда, форми, засоби та заходи захисту права людини на особисту свободу, поняття та система елементів механізму захисту особистої свободи індивіда як вихідної передумови протидії торгівлі людьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х002.9
Шифр НБУВ: РА377362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бровко О.О. 
Лірика Миколи Руденка. Проблеми поетики: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.О. Бровко ; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему поетики лірики М.Руденка в контексті літературного процесу в Україні другої половини ХІХ ст. З'ясовано особливості становлення та зростання творчої постаті М.Руденка, своєрідність його світовідчуття та світобачення. Простежено еволюцію жанрової системи. Доведено, що у поетиці митця філософські мотиви поєднуються з публіцистичним пафосом та національними ідеями. Знайдено джерела оновлення лірики у 60 - 80-і рр. Висвітлено проблему конструювання художнього простору в поетиці М.Руденка на прикладі його лірики періоду ув'язнення. На підставі аналізу фонічних, метричних, стилістичних, образно-сюжетних, композиційних особливостей, емоційного темпоритму, окреслено поетичну картину світу митця з її основними характеристиками-хронотопом та динамікою ракурсів сприйняття в структурі літературного твору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Руденко М.535
Шифр НБУВ: РА313069 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
5.

Бровко А.Г. 
Нова Січ (1734 - 1775 рр.): історіографія: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / А.Г. Бровко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 17 с. — укp.

З'ясовано основні історіографічні періоди розвитку історичної думки щодо даної проблеми, розглянуто основні напрямки в її розвитку. Встановлено внесок істориків у розробку даної теми на кожному з періодів, проаналізовано особливості висвітлення в історичній літературі запорозького козацтва часів Нової Січі та показано вплив пануючих у суспільстві політичних поглядів на зміст праць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)46 + Т3(4УКР)4-294.1
Шифр НБУВ: РА372411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Бровко Д.В. 
Обгрунтування конструктивних параметрів фундаментних плит баштових копрів рудних шахт Кривбасу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.04 / Д.В. Бровко ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено економічно ефективні конструкції фундаментних плит з перехресними балками-стінками та коробчастої з вирізами. З використанням поляризаційно-оптичного методу досліджено розподіл навантаження та концентрацію напружень у моделях нових конструкцій фундаментних плит, виготовлених з оптично прозорих матеріалів відповідно до необхідних критеріїв подоби. За результатами аналітичних та експериментальних досліджень виведено інтерполюючі функції, які забезпечують достатній ступінь точності інженерних розрахунків фундаментних плит баштових копрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И166-51
Шифр НБУВ: РА319159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Бровко О.О. 
Обернення фаз у поліуретановмісних взаємопроникних полімерних сітках та їхні властивості: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.06 / О.О. Бровко ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Досліджено фазову морфологію та властивості поліуретановмісних взаємопроникних полімерних сіток (ВПС). Відзначено, що обернення фаз у ВПС і напів-ВПС, яке проходить зі зміною складу, у першому наближенні розглядається як процес перколяції. Доведено, що дисперсний наповнювач, введений у напів-ВПС, які синтезовані з термодинамічно сумісних полімерів, спричиняє мікрофазовий поділ, а введений у напів-ВПС на основі термодинамічно несумісних компонентів посилює даний процес. Описано імітаційну модель формування градієнтних ВПС, за допомогоою якої змінюється час набухання та випаровування мономера, одержано градієнтні концентраційні профілі різної геометрії: параболічний, гіперболічний. Визначено кореляційні функції властивості та складу, які допомагають перейти від градієнтних концентраційних профілів до профілів розподілу в градієнтних ВПС-показників, що характеризують в'язкопружні властивості. Показано, що введення в структуру компонентів фазоворозділених напів-ВПС протилежно заряджених іонних груп значно розширює область обернення фаз. Встановлено, що синергізм адгезійних властивостей напів-ВПС має дуалістичну природу, зокрема, обумовлений передперехідним станом системи та впливом невеликих домішок одного з компонентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.41-2 + Л719.96 +
Шифр НБУВ: РА352504

Рубрики:

      
8.

Бровкіна Ю. О. 
Пріоритети структурної трансформації підприємств хлібопекарської промисловості (на прикладі Одеської області): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Ю. О. Бровкіна ; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Систематизовано та розширено складові характеристики поняття реструктуризації підприємств, запропоновано нову класифікаційну ознаку реструктуризаційних процесів, яка базується на визначенні пріоритетності впроваджуваних заходів. Побудовано економіко-математичну модель оцінювання впливу факторів зовнішнього середовища на тенденції обсягів виробництва та реалізації хліба в натуральному вираженні. Запропоновано алгоритм визначення та реалізації пріоритетів реструктуризації хлібопекарських підприємств, одним із блоків якого виступає запропонована методика діагностики стану реструктуризаційних процесів підприємства з метою виявлення загальних пріоритетних напрямів розвитку. Удосконалено методичний підхід до оцінювання впливу структурних зрушень в асортименті хлібобулочних виробів на показники прибутковості хлібопекарських підприємств. Розроблено механізм узгодження вибору пріоритетів трансформаційних процесів на рівні підприємств з державними пріоритетами розвитку харчової промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ОДЕ)306.751.61
Шифр НБУВ: РА385206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Бровко Д. В. 
Прогнозування надійності будівель і споруд поверхневого комплексу шахт в умовах недостатньої інформації про їх технічний стан / Д. В. Бровко. — Б.м., 2019 — укp.

Бровко Д.В. Прогнозування надійності будівель і споруд поверхневого комплексу шахт в умовах недостатньої інформації про їх технічний стан. – Кваліфікаційна наукова робота на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.15.04 – «Шахтне та підземне будівництво». – Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Дніпро, 2019.Дисертаційна робота присвячена вирішенню важливої наукової проблеми в області безпечної експлуатації будівель поверхні шахт, а саме розвитку теоретичних основ та методики прогнозування надійності елементів будівель і споруд поверхневого комплексу шахт в умовах недостатньої інформації про їх технічний стан з використанням математичного апарату таімовірнісно-статистичних методів технічної діагностики.Уперше встановлено закономірності появи дефектів і їх розвитку в результаті різного роду процесів накопичення пошкоджень при великій кількості елементів конструкцій та встановлено залежності зносу елементів конструкцій будівлі від величини ентропії. На основі комплексного аналізу проведених досліджень запропоновано нову концепцію керування конструкційною безпекою гірничотехнічних об'єктів, в основу якої покладено критерії оцінювання їх стійкого стану – параметр конструктивної безпеки системи й надійність елементів у часі – для попередження катастрофічних і важких наслідків при експлуатації.Ключові слова: будівлі та споруди поверхні шахт, елементи конструкцій, технічний стан, накопичення пошкоджень, моделювання дефектів, надійність гірничотехнічних об'єктів, безпечна експлуатація.^UBrovko D.V. Prediction of the reliability of buildings and structures of the surface complex of mines in terms of inadequate information about their technical condition. - Qualification work on the rights of manuscript.The thesis for the scientific degree of Doctor of Technical Sciences in specialty 05.15.04 –«Mine and underground construction». –National Technical University «Dnipro Polytechnic», Dnipro, 2019.The dissertation is devoted to the solution of the important problem in the safe operation of mine surface buildings, namely the development of theoretical bases and methods for predicting the reliability of elements of buildings and structures of the surface complex of mines in terms of inadequate information about their technical condition using mathematical apparatus and probabilistic-statistical methods of technical diagnostics.For the first time, the regularities of the appearance and development of defects caused by accumulated damages with a large number of structural elements were established, the dependences of wear of the building supporting structures on the value of entropy were estimated.A new concept of structural safety management of mining facilities was proposed on the basis of a comprehensive analysis of the conducted research. The concept is based on the criteria for assessing their stable state like a parameter of the structural safety system and the reliability of the elements in time, and enables to prevent disastrous effects during operation.Key words: mine surface buildings and structures, structural elements, technical condition, damage accumulation, defect modeling, reliability of mining facilities, safe operation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Бровко К. А. 
Формування корпоративної культури студентів у освітньому середовищі університету / К. А. Бровко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено обґрунтуванню теоретичних і методичних засад формування корпоративної культури студентів у освітньому середовищі університету. Об'єкт дослідження – формування корпоративної культури студентів у освітньому середовищі університету. Предмет дослідження – технологія формування корпоративної культури студентів у освітньому середовищі університету. Мета дослідження полягає в теоретичному обґрунтуванні та експериментальній апробації технології формування корпоративної культури студентів у освітньому середовищі університету. Теоретичний аналіз наукових джерел уможливлює вивчення проблемиформування корпоративної культури студентів у освітньому середовищі університету, як міждисциплінарної, інтегрованої. Вивчення ступеню дослідженості проблеми у вітчизняній та зарубіжній теорії і практиці, засвідчило, що корпоративна культура розглядається з точки зору різних наукових підходів, як от: прагматичного, який трактує її як схему-образ колективних базових уявлень, що набуваються членами організації; феноменологічного − з точки зору якого вона є системою усталених цінностей та уявлень; когнітивного, який позиціонує її, як сукупність знань, вірувань і правил, які засвоєні членами організації, системного − в основі підходу покладено соціально-психологічний клімат, який панує в організації; системного та синергетичного в основі яких вона розглядається як мотивуючий фактор впливу на побудову взаємозв'язків між членамиорганізації; ситуаційного – який концентрується на ситуаційних відмінностях між організаціями і всередині самих організацій; символічного – який розглядає організацію як систему в межах якої елементом впливу постає її символ.^UThe dissertation is devoted to substantiation of theoretical and methodical bases of formation of corporate culture of students in the educational environment of university. The object of research – the formation of corporate culture of students in the educational environment of the university. The subject of research is the technology of formation of corporate culture of students in the educational environment of the university. The purpose of the study is to theoretically substantiate and experimentally test the technology of forming the corporate culture of students in the educational environment of the university.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Шмаюн О. Ю. 
Культурно-дозвіллєвий центр як атрактивний феномен вумовах глобалізації / О. Ю. Шмаюн. — Б.м., 2022 — укp.

Досліджено специфіку багатоаспектної діяльності сучасного культурнодозвіллєвого центру, що посприяло розумінню його як атрактивного феноменув умовах глобалізації. Констатовано, що культурно-дозвіллєвий центр єсоціально-культурним інститутом, основна функція якого – організованеоб'єднання людей для спільної діяльності із задоволення культурних потребособистості та вирішення конкретних соціокультурних завдань.Виявлено, що атрактивність культурно-дозвіллєвого центру та її оцінка увітчизняній науковій літературі належить до малодосліджених аспектів. Удисертації атрактивність розглянуто як особливий вид культурно-дозвіллєвоїдіяльності, що може оцінюватися виходячи з об'єктивних та суб'єктивнихфакторів. Зауважено, що у контексті оцінки привабливості діяльностікультурно-дозвіллєвого центру це передбачає аналіз таких параметрів, якунікальність, естетичність, контрастність, екзотичність запропонованихпрактик та комфортність в процесі їх реалізації.Теоретизовано вплив атрактивності на розвиток культурно-дозвіллєвоїдіяльності в умовах глобалізації. Виявлено, що знання механізмів атракціївідкриває можливості якісного аналізу діяльності культурно-дозвіллєвогоцентру та сприяє підвищенню її ефективності.3На основі аналізу теоретико-методологічних підходів до вивченняатракції уточнено визначення та сутність атракції в контексті феноменукультурно-дозвіллєвого центру в умовах глобалізації. Констатовано, що вконтексті сучасного культурно-дозвіллєвого центру атрактивність, якатрадиційно асоціюється з розвагами, дозвіллям та проводженням вільного часу,розглядається як основна рухома сила його розвитку.Запропоновано концепцію феномену атрактивності як способу посиленняінтересу до сучасного культурно-дозвіллєвого центру. На основі аналізусоціологічної, філософської та культурологічної літератури розкрито вконтексті сучасної науки феномен атрактивності діяльності культурнодозвіллєвого центру, зокрема психологічні основи, ціннісно-сенсові пріоритетита соціокультурну значущість.В контексті даного концептуального напрямку розроблено поняттяатрактивності культурно-дозвіллєвої діяльності, що відповідає формуліефективності діяльності культурно-дозвіллєвого центру (привернення уваги,активізація уяви, інтелектуальної діяльності) та наділене якістю атрактивності.У дослідженні атрактивний феномен культурно-дозвіллєвого центрурозуміємо як важливу частину культурно-дозвіллєвої діяльності, що включає всебе формування та споживання позитивних для відвідувачів центру вражень.Розроблено методологію, що дозволяє дослідити культурно-дозвіллєвийцентр як атрактивний феномен в умовах глобалізації. Вона заснована назастосуванні міждисциплінарного та системного підходу, що передбачаєдослідження означеного питання в єдності культурологічних, філософськоестетичних, психологічних та соціологічних аспектів, а також технологічних,методологічних та художньо-естетичних проблем відповідно.Розглянуто трансформаційні процеси діяльності культурно-дозвіллєвогоцентру в контексті постмодернізму та виявлено зміни парадигми атракційностідозвілля. Констатовано, що становлення нового досвіду проведення дозвіллябезпосередньо пов'язано з означеним культурним явищем та його впливами на4зміну образу почуттів і нової структури свідомості, незалежно від цінності таадекватності соціокультурних теорій. Простір дозвілля заповнюється новимисенсами, зокрема, особливого значення для дозвілля, як і для багатьох іншихвидів діяльності в епоху глобалізації набуває поняття «споживання».На основі дослідження особливостей культурно-дозвіллєвої діяльності вумовах глобалізації виявлено, що в сучасному глобалізаційному світізначущість дозвілля як галузі життєдіяльності набуває нового сенсу, оскільки всуспільстві споживання переважає дозвіллєве споживання – поза контекстомспоживацьких практик дозвіллєва діяльність знецінюється, а свобода дозвілляможе бути ототожнена зі свободою споживацького вибору. Дозвілля надаєможливості не стільки задоволення вільним часом, скільки сприяє заповненнюспоживанням невиробничого часу, відповідно дозвілля стає необхіднимелементом виробничого циклу.Розглянуто проблематику посилення особистісної мотивації культурнодозвіллєвої діяльності в контексті глобалізаційних процесів. Зробленовисновок, що характерні для сучасного суспільства глобалізаційні процесизумовлюють зміщення акцентів з онтологічної заданості дозвіллєвого часу нааксіологічну складову, що, у свою чергу, посилює глибоко особистіснумотивацію культурно-дозвіллєвої діяльності.^UThe specifics of the multifaceted activity of the modern cultural and leisurecenter have been studied, which contributed to the understanding of it as an attractivephenomenon in the context of globalization. It is stated that the cultural and leisurecenter is a socio-cultural institution, the main function of which is to organize peopleto work together, to meet the cultural needs of the individual and solve specific sociocultural problems.It was found that the attractiveness of the cultural and leisure center and itsevaluation in the domestic scientific literature belongs to the little-studied aspects. Inthe dissertation, attractiveness is considered as a special type of cultural and leisureactivities that can be assessed based on objective and subjective factors. It is notedthat in the context of assessing the attractiveness of the cultural and leisure center,9this involves the analysis of such parameters as uniqueness, aesthetics, contrast,exoticism of the proposed practices and comfort in the process of theirimplementation.The influence of attractiveness on the development of cultural and leisureactivities in the context of globalization is theorized. It was found that knowledge ofthe mechanisms of attraction opens up opportunities for qualitative analysis of thecultural and leisure center and helps to increase its efficiency.Based on the analysis of theoretical and methodological approaches to thestudy of attraction, the definition and essence of attraction in the context of thephenomenon of cultural and leisure center in the context of globalization arespecified. It is stated that in the context of a modern cultural and leisure center,attractiveness, which is traditionally associated with entertainment, leisure and freetime spending, is considered as the main driving force of its development.The concept of the phenomenon of attractiveness as a way to increase interestin the modern cultural and leisure center is proposed. Based on the analysis ofsociological, philosophical and culturological literature, in the context of modernscience the phenomenon of attractiveness of the cultural and leisure center, includingpsychological foundations, value-semantic priorities and socio-cultural significance isrevealed.In the context of this conceptual direction, the concept of attractiveness ofcultural and leisure activities is developed, which corresponds to the formula ofefficiency of cultural and leisure center activities (attracting attention, activatingimagination, intellectual activity) and endowed with the quality of attractiveness.In the study, we understand the attractive phenomenon of the cultural andleisure center as an important part of cultural and leisure activities, which includesthe formation and consumption of positive impressions for visitors to the center.A methodology which allows to research the cultural and leisure center as anattractive phenomenon in the context of globalization has been developed. It is basedon the application of interdisciplinary and systematic approach, which involves the10study of this issue in the unity of cultural, philosophical and aesthetic, psychologicaland sociological aspects, as well as technological, methodological and artistic andaesthetic problems, respectively.The transformational processes of the cultural and leisure center in the contextof postmodernism are considered and the changes of the paradigm of leisureattraction are revealed. It is stated that the formation of a new experience of leisure isdirectly related to this cultural phenomenon and its effects on changing the image offeelings and the new structure of consciousness, regardless of the value and adequacyof socio-cultural theories. The space of leisure is filled with new meanings, inparticular, the concept of "consumption" acquires special significance for leisure, aswell as for many other activities in the era of globalization.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського