Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (340)Книжкові видання та компакт-диски (333)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=БРИК$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЙ$<.>+<.>A=ГРИГОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Олексійченко 
Біологічні основи селекції шовковиці (Morus L.) та підвищення її продуктивності в умовах України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / Надія Олександрівна Олексійченко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2005. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА339054

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Григорович В. Р. 
Державне управління процесами підготовки та прийняття управлінських рішень у системі охорони здоров'я України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Р. Григорович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

У дослідженні узагальнено та вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в розробці теоретико-методологічних засад удосконалення державного управління процесами підготовки та прийняття стратегічних управлінських рішень у системі охорони здоров'я України. Обгрунтовано започаткування в регіональних і загальнодержавних стратегічних програмах розвитку охорони здоров'я розвиток в Україні персоналізованої медицини та лікування рідкісних захворювань. Проведено всебічний аналіз сучасного стану можливості впровадження бюджетно-страхової моделі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування та підгрунтя для її нормативно-правового забезпечення. Запропоновано підхід до дослідження складових комплексного механізму державного управління системою охорони здоров'я з використанням таких методів, як системний підхід, статистичний аналіз, стратегічне планування та прогнозування, індикативне планування. Розроблено та запропоновано сучасну управлінську модель системи формування, прийняття та контролю рішень щодо суспільного здоров'я та обсягів медичної допомоги населенню з урахуванням зворотного зв'язку за результатами постійного моніторингу громадської та експертної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА382516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бриков А.М. 
Дослідження структури і експлуатаційних властивостей економнолегованої високоміцної сталі для різних умов експлуатації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / А.М. Бриков ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 18 с. — укp.

Уперше для досліджуваної високоміцної сталі ДИ75-Ш побудовано ізотермічну діаграму перетворення аустеніту. Визначено критичні точки для стандартних умов і визначено її прогартовуваність. Установлено залежності між значеннями критичних точок сталі ДИ74-Ш і швидкістю нагрівання, а також вплив на цю величину попередньої термічної обробки. Установлено, що абразивна зносостійкість загартованої сталі залежить від ступеня тетрагональності гратки мартенситу, а низьке відпускання призводить до зниження зносостійкості тільки у тому випадку, коли відбувється зменшення тетрагональності мартенситу. Показано, що у разі вмісту вуглецю у мартенситі менше, ніж 0,2 %, низьке відпускання не призводить до зниження зносостійкості сталі. інших механічних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.043 +
Шифр НБУВ: РА340838

Рубрики:

      
4.

Брикун Н.А. 
Дослідження структурно-динамічних властивостей автоматичних систем із багатозв'язними керуючими підсистемами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / Н.А. Брикун ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 20 с. — укp.

З використанням проекційного подання матриць багатозв'язних керуючих систем (БКП) уперше теоретично одержано структуру розв'язків операторних рівнянь автоматичної системи для випадків невиродженої, неповністю та повністю виродженої БКП, що дає змогу аналітично досліджувати структурно-динамічні властивості таких систем за дії зовнішніх і внутрішніх невимірюваних збурень. Проведено аналітичне та числове дослідження структурно-динамічних властивостей від'ємного зворотного зв'язку, що знаходяться у взаємозв'язку з компенсацією невимірюваних збурень в автоматичних системах. Зазначені властивості полягають у тому, що керування в замкненій системі змінюється приблизно у протифазі до зовнішніх (на вході об'єкта) та приблизно у фазі до внутрішніх (параметричних) невимірюваних збурень, автоматично частково компенсуючи їх вплив на об'єкт без використання спеціальних засобів типу адаптації чи вимірювання збурень. Розвинуто структурний підхід до синтезу регулятора, який дозволяє компенсувати невимірювані збурення без ідентифікації параметрів математичної моделі об'єкта, вимірювань збурень та похідних регульованої величини. Розроблено двохетапний алгоритм структурного синтезу динамічно домінуючого регулятора з заданим ступенем виродженості. Уперше аналітично та числово досліджено явище резонансу в регуляторі та його вплив на властивості замкненої системи. Уперше одержано якісні та числові оцінки впливу динамічного домінування та ступеня виродженості регулятора на точність регулювання та робастність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.953-01 +
Шифр НБУВ: РА328706

Рубрики:

      
5.

Григорович О.В. 
Комплексоутворення органічних краунвмісних люмінофорів з іонами лужноземельних металів в основному і збудженому стані: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Григорович ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено будову, спектрально-флуоресцентні та кислотно-основні властивості, процеси комплексоутворення з іонами магнію, кальцію та барію, можливість використання як флуоресцентні зонди похідних 3-гідроксифлавона і дибензальциклопентанона. Встановлено, що всі досліджені сполуки утворювали з іонами лужноземельних металів комплекси за участю тільки атома кисню карбонільної групи. Похідні 3-гідроксифлавона залежно від радіуса іона металу утворили комплекси різних типів за участю або без участі 3-гідроксигрупи. Біфункціональні азакраун-похідні зв'язали іони металів у декілька стадій, причому їх послідовність для різних іонів бауа різною. Під час фотозбудження комплекси за азакраун-циклом руйнувалися. Швидкість фотодисоціації металокомплексу залежить від міцності зв'язку іона металу з атомом азоту: іон магнію найбільш міцно зв'язаний з азакраун-циклом, внаслідок чого швидкість фотовикиду в комплексів з іонами магнію найменша.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА312346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Брик Т.М. 
Мікроскопічна теорія кінетичних колективних збуджень та їх проявів у динаміці простих та бінарних рідин: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Т.М. Брик ; НАН України. Ін-т фізики конденс. систем. — Л., 2005. — 31 с. — укp.

Здійснено теоретичне дослідження колективних процесів у простих і бінарних рідинах. З застосуванням підходу узагальнених колективних мод на базі комп'ютерного моделювання за методом молекулярної динаміки вивчено фізичні механізми, що забезпечують формування спектра колективних мод у простих і бінарних рідинах. Запропоновано динамічні моделі та одержано аналітичні розв'язки для них, які описують основні кінетичні релаксаційні процеси - структурну релаксацію теплової пружності, а також кінетичні колективні пропагаторні збудження - теплові хвилі, зсувні хвилі, оптичні збудження фононного типу у бінарних рідких сумішах та іонних розплавах. Установлено механізми, що визначають загасання кінетичних пропагаторних збуджень оптичного типу у бінарих рідинах та визначено аналітичні умови їх існування. Базуючись на концепції кінетичних колективних збуджень, пояснено явище "швидкого звуку" у рідких металічних сплавах за наявності в них великої різниці у масах компонент. Одержано аналітичний розв'язок тризмінної моделі повільних і швидких зарядових флуктуацій та обгрунтовано негідродинамічну осциляційну форму часових кореляційних функцій "заряд - заряд" у довгохвильовій області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.32 в641.8,022 + В365.5 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА338994

Рубрики:

      
7.

Григорович Г.О. 
Невротичні розлади у працівників вугільної галузі (клініка, діагностика, принципи відновної терапії і профілактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Г.О. Григорович ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного вивчення структури невротичних розладів і проведеної ідентифікації клінічної феноменології у працівників вугільної галузі, визначено клінічні та діагностичні особливості, а також розроблено принципи диференційованої відновлювальної терапії. Найбільш частими розладами психічної сфери даних працівників є гостра реакція на стрес (F 43.0) - 32,3 %, тривожно-фобічні (F 40) - 24,0 %, соматоформні розлади (F 45) - 23,6 %. За цього для працівників підземних виробіток найбільш характерними є гостра реакція на стрес (32,3 %) і тривожно-фобічні розлади (24,0 %), для допоміжного персоналу - соматоформні розлади (23,6 %) і генералізований тривожний розлад (15,0 %). Для всіх хворих характерний підвищений рівень реактивної й особистісної тривожності. Виявлено високий рівень інтраверсії та нейротизму. За типами організації особистості 59,8 % становили особи з сенситивною та психоастенічною організацією, 19,6 % - з істероїдною, 13,1 % - з ригідною, 7,5 % - з іпохондричною та нав'язливою. Розроблено комплексну систему мультимодальної психотерапії та психологічної корекції непсихотичних розладів невротичного реєстру у працівників вугільної промисловості, грунтуючись на головних патогенетичних механізмах їх формування, що дозволяє поліпшити показники медичної та соціальної ефективності. Установлено високу ефективність застосування гіпносугестивної, когнітивної й особистісно-орієнтованої психотерапії за їх сполучення з метою проведення комплексного лікування зазначених розладів, а саме - у 78 % випадків у шахтарів і у 82 % - працівників наземного персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 + Р123.506.1 +
Шифр НБУВ: РА349109

Рубрики:

      
8.

Брик О.Ф. 
ПЛР-аналіз молекулярно-генетичного поліморфізму культурної сої I(Glycine max L.)/I: Автореф. дис... канд. біол. наук / О.Ф. Брик ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Проведено ДП-ПЛР-аналіз 150 селекційних форм сої. На основі генетичних дистанцій визначено найменш і найбільш віддалені один від одного сорти сої. За допомогою аналізу ДНК - патернів диференційовано досліджені 32 сорти сої різного еколого-географічного походження. Розподіл більшості сортів на отриманій дендрограмі відповідає їх еколого-географічному походженню. Доведено, що для диференціації сортів найефективніший - ДП-ПЛР. Охарактеризовано генотипічну чистоту матеріалу, детектовано гомо- та гетерозиготні генотипи. Розроблено принцип ідентифікації та паспортизації генотипів сої на основі ПЛР-аналізу. Запропоновано уніфіковані літеро-цифрові форми запису алельного стану фіксованих локусів, що відображають специфічність даного генотипу і дозволяють його унікально ідентифікувати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-314 + Е522.926.13Fab*446.33
Шифр НБУВ: РА317731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 Соя 

      
Категорія: Релігія   
9.

Григорович 
Помісна православна церква як чинник становлення та розвитку української нації: автореф. дис... канд. філос. наук: 21.03.01 / Лілія Степанівна Григорович ; Національний ін-т стратегічних досліджень. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.271-113.1
Шифр НБУВ: РА355676

Рубрики:

      
10.

Брикова І.В. 
Регіональна компонента підвищення міжнародної конкурентоспроможності країн: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / І.В. Брикова ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено механізм впливу регіонального чинника на формування міжнародних конкурентних переваг країн світу. Розкрито еволюцію парадигмальних засад концепції міжнародної конкурентоспроможності регіону. Визначено вплив ключових інтеграційних, глобалізаційних і регіоналізаційних процесів на зміну диспозиції національних регіонів в ієрархічній системі глобальних конкурентних відносин. Обгрунтовано глобальні детермінанти міжнародного конкурентного статусу регіонів. Розкрито сутність і механізм імплементації найбільш результативних регіональних і локальних моделей нарощення міжнародної конкурентоспроможності країн. Зроблено комплексне оцінювання інноваційної спроможності, кластерного та креативного потенціалів регіонів України та визначено їх міжнародні конкурентні переваги. Огрунтовано шляхи активізації регіональних чинників підвищення міжнародного конкурентного статусу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-13 +
Шифр НБУВ: РА359813

Рубрики:

      
11.

Бриков М.М. 
Розробка та застосування матеріалознавчих основ підвищення зносостійкості залізовуглецевих сплавів при абразивному зношуванні: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / М.М. Бриков ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 36 с. — укp.

Досліджено зносостійкість сплавів системи Fe - C у максимально можливому діапазоні вмісту вуглецю. Установлено, що зносостійкість металевої основи залізовуглецевих сплавів у порядку збільшення утворює ряд: ферит - мартенсит - аустеніт. Показано, що цей ряд зберігається у широкому діапазоні швидкості ковзання зразків по абразиву та температури зношуваної поверхні. Досліджено вплив легування на зносостійкість метастабільного аустеніту. На прикладі легування хромом і марганцем реалізовано принципи створення зносостійких сплавів. Показано, що для одержання високої зносостійкості аустенітних сплавів необхідно забезпечити підвищений вміст вуглецю за мінімального вмісту легувального елемента.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.062.8 + К413.25 +
Шифр НБУВ: РА359504

Рубрики:

      
12.

Олексійчук О.М. 
Статистичне забезпечення моніторингу виконання Державного бюджету України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / О.М. Олексійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему інформаційного й аналітичного забезпечення організації та здійснення моніторингу виконання державного бюджету України. Проаналізовано й узагальнено особливості бюджетної системи, бюджетної політики України, складу та структури Державного бюджету як об'єкта статистичного дослідження. Чинні законодавчі вимоги до одного з етапів бюджетного процесу - виконання Державного бюджету України - не регулюють повністю питання організаційного та методологічного забезпечення його дослідження. Базуючись на теоретичних засадах статистичного аналізу й основних його методах, визначено вимоги та завдання моніторингу виконання Державного бюджету України, за результатами якого здійснюватиметься аналіз виконання його складових - дохідної та видаткової частин, а також оцінювання міжбюджетних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.323 в611.326 +
Шифр НБУВ: РА348099

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Григорович В. В. 
Удосконалення методів оцінки ефективності системи управління інфокомунікаційною мережею: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. В. Григорович ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Проведено аналіз сучасного стану мереж і послуг телекомунікацій, досліджено особливості управління інфокомунікаційними мережами на прикладі NGN, розглянуто стан і перспективи їх розвитку. Визначено вимоги, що пред'являються до систем управління інфокомунікаційними мережами. Для системи управління розроблено ситуаційну модель, яка включає: ідентифікацію переліку станів моделі та визначення можливостей переходів між станами; визначення умов, що активують переходи, та дій, які впливають на подальше поводження; аналіз ситуаційної моделі. Вдосконалено метод розрахунку ряду імовірнісно-часових характеристик системи управління NGN, що адекватно відображають процеси обміну інформацією між її вузлами й об'єктами управління. Розроблено алгоритм маршрутизації інфокомунікаційної мережі та методику структурного синтезу моделі контрольованого об'єкта за допомогою декомпозиції моделі. Проаналізовано механізми та представлено модель ситуаційного управління. Одержано загальні розрахункові співвідношення, які можна конкретизувати для кількісного оцінювання об'єктів інфокомунікаційних мереж будь-якої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16
Шифр НБУВ: РА382870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Олексійчук О.В. 
Удосконалення технології солоду із сої: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / О.В. Олексійчук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему створення конкурентоспроможної технології солоду із сої для його широкого використання у харчових продуктах. На підставі експериментальних даних і проведених розрахунків розроблено новий спосіб одержання солоду із сої та удосконалено його технологію, що дозволяє підвищити якість і харчову цінність готового продукту. Виявлено, що в результаті активної дії ферментів у пророщених зернах сої збільшується вміст амінного азоту, жирних кислот, простих вуглеводів, вітамінів, органічних і неорганічних кислот. Встановлено оптимальні значення технологічних параметрів пророщування зерна сої, сушіння та термічної обробки солоду з сої, що значно покращують його якісні показники та зменшують у ньому вміст антипоживних речовин. Розроблено апаратурно-технологічну схему та нормативно-технічну документацію виробництва солоду з сої. Показано можливість використання у хлібопекарній, кондитерській, пивоварній, безалкогольній промисловості солоду з високими технологічними та фізіолого-біохімічними властивостями, одержаного за удосконаленою технологією, для виготовлення продуктів дитячого харчування, а також як домішку до м'ясних комбінованих продуктів. Результати наукового дослідження впроваджено у промисловість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л870.22 +
Шифр НБУВ: РА349769

Рубрики:

      
15.

Брик 
Формування вмінь іншомовного професійного спілкування майбутніх офіцерів у вищих військових навчальних закладах: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Тетяна Олександрівна Брик ; Харківський національний педагогічний ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913.33 + Ц4,8(4УКР)390.1-33
Шифр НБУВ: РА366131

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Брик Р. С. 
Формування професійної компетентності майбутніх працівників сфери туризму в професійно-технічних навчальних закладах засобами інформаційних технологій: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Р. С. Брик ; Київ. нац. авіац. ун-т. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано сукупність педагогічних умов формування професійної компетентності майбутніх працівників сфери туризму в ПТНЗ з використанням засобів інформаційних технологій (ІТ) (мотивація учнів до професійного зростання за умов інформатизації навчального процесу, систематичне застосування засобів ІТ у процесі вивчення різних дисциплін, професійне спрямування вивчення інформаційних дисциплін, навність умінь самостійного застосування засобів ІТ з використанням професійно-симулятивних ситуацій). Визначено комплекс взаємопов'язаних компонентів професійної компетентності майбутніх працівників сфери туризму: професійно-особистісний (мотиваційний), професійно-змістовний (базовий), професійно-діяльнісний (практичний). Розроблено та теоретично обгрунтовано модель формування професійної компетентності учнів ПТНЗ засобами ІТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч461.253 + Ч518.1 р
Шифр НБУВ: РА378888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Брикова Т. М. 
Розробка технології здобного печива з використанням порошків із виноградних вичавків / Т. М. Брикова. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження - технологія здобного печива. Метою роботи є наукове обґрунтування та вдосконалення технології здобного печива з використанням продуктів переробки виноградних вичавків, а саме порошку з виноградних кісточок та порошку з виноградних шкірочок. Порошки вироблені з вичавків винограду, що вирощується в Одеській області, на ТОВ «Оріон» (м. Одеса) під торговою маркою «Олео Віта». Методи дослідження: стандартні та спеціальні органолептичні, фізико-хімічні, структурно-механічні, мікробіологічні методи визначення якості вихідної сировини, тіста і готових виробів, математичні методи планування експерименту й обробки даних. Обґрунтовано раціональні дозування обраних порошків. Вони склали: 20,0% порошку з виноградних кісточок та 16,0% порошку з виноградних шкірочок від маси борошна, 50,0% ПВК від маси какао порошку. Встановлено закономірності формування структури тіста для здобного печива у присутності порошків з виноградних кісточок та з виноградних шкірочок, які полягають у підвищенні його ефективної та пластичної в'язкості, зменшенні модулів пружності й еластичності та зниженні адгезійних властивостей. Це сприяє збільшенню стійкості системи під час формування і кращій збереженості форми печива і рисунку на його поверхні, а під час оброблення тіста з додаванням виноградних порошків воно буде менш прилипати до робочих органів формуючого обладнання, що полегшить його роботу та призведе до скорочення виробничих втрат тіста при обробленні і формуванні. Розроблено технологію здобного печива, яка відрізняється від існуючих технологій використанням натуральної сировини, відсутністю харчових добавок синтетичного походження, внесенням на стадії утворення цукрово-жирової емульсії дрібнодисперсних виноградних порошків з високим вмістом поліфенольних сполук, харчових волокон, мікро- та макроелементів, вітамінів, що дозволяє отримати вироби підвищеної харчової цінності і високої якості. За результатами розрахунків економічної ефективності встановлено, що впровадження у виробництво запропонованих технологій здобного печива з використанням виноградних порошків є економічно доцільним.^UThe object of the study is the butter biscuits technology. The aim of the work is to substantiate and improve the technology of butter biscuits using the products of grape pomace processing, namely grapeseed powders and grapeskin powders. The powders are made from pomace of grape grown in the Odessa region, at Orion LLC (Odessa) under the trademark "Oleo Vita". Methods of research: standard and special organoleptic, physico-chemical, structural-mechanical, microbiological methods for determining the quality of raw materials, dough and finished products, mathematical methods for experiment planning and data processing. Rational dosages of the selected powders are substantiated. They were: 20.0% of grapeseed powders and 16.0% of grapeskin powders by weight of flour, 50.0% grapeskin powders by weight of cocoa powder. The regularities of forming the structure of the dough for butter biscuits in the presence of grapeseed and grapeskin powders, which are to increase its effective and plastic viscosity, reduce the modulus of resilience and elasticity and reduce the adhesive properties. This helps to increase the stability of the system during the molding and to preserve better the shape of the biscuits and drawing on its surface. During the processing of the dough with the addition of grape powders, it will less stick to the working details of the forming equipment, which will facilitate its work and will lead to a reduction of production losses of the dough while processing and molding. Butter biscuits technology has been developed, which differs from the existing technologies by using natural raw materials, by the absence of synthetic food additives, by adding at the stage of formation of sugar-fat emulsion of fine grape powders with a high content of polyphenolic compounds, food fibers and macros. This allows to obtain products with high nutritional value and high quality. According to the results of the cost-effectiveness calculations, it was found that the introduction into production of the proposed technologies of biscuits with adding of grape powders is economically feasible.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Пономар В. П. 
Зміни мінерального складу та властивостей залізних руд різного типу під впливом магнетизуючого випалу / В. П. Пономар. — Б.м., 2019 — укp.

Збагачення бідних залізних руд та залізовмісних відходів є нагальною проблемою мінерально-сировинної бази України та ряду інших країн. Вирішити цю проблему можна за рахунок перетворення слабомагнітних мінералів заліза (гематит, гетит) на сильномагнітний магнетит.У дисертації експериментальними методами показана можливість синтезу магнетиту з залізних руд різного типу під впливом магнетизуючого випалу. В роботі показано, що термічна обробка гематиту та гетиту у присутності вуглеводів (крохмалю, фруктози, сахарози, глюкози та аскорбінової кислоти) призводить до перетворення на магнетит. Реакція активованого вугілля та повітря призводить до утворення монооксиду вуглецю, який відновлює гематит до магнетиту. Термічний розклад сидериту призводить до утворення магнетиту та монооксиду вуглецю. Якщо сидерит попередньо змішати з гематитом, то обидва мінерали перетворюються на магнетит. Для кожного методу перетворення встановлено оптимальні (найменш енергетично затратні) умови перетворення. Отже, отримані результати можна використати для впровадження та удосконалення технології магнетизуючого випалу бідних залізних руд з метою подальшої магнітної сепарації.^UUkraine has large resources of low-grade iron ores and iron-containing wastes. The low-grade iron ores are mainly represented by hematite quartzites of the Kryvyi Rih iron ore basin and goethite ores of the Kerch iron ore basin. The low-grade resources of iron ore are not processing due to the lack of beneficiating technologies. An effective and versatile method of beneficiation would be the combination of magnetizing roasting and magnetic separation. Thus, the purpose of the work was to investigate the transformations of the structure and magnetic properties of synthetic magnetically ordered iron-containing minerals and iron ores of various types by external factors (reducing agents, temperature). The results of the work have shown that the magnetic properties and structure of iron minerals can be readily modified by heat treatment in the presence of carbohydrates (starch, glucose, ascorbic acid, fructose and sucrose), activated carbon and carbon monoxide.In particular, the thermal treatment of synthetic goethite and hematite and goethite and hematite, localized in iron ores, in the presence of starch leads to the formation of magnetite. The starting temperature of the conversion of goethite to magnetite varies from 260 to 400 °C, depending on the mineralogy of the initial sample. Hematite starts to reduce at temperatures close to 350 °C. After heating hematite and goethite with starch, the samples acquire ferromagnetic properties due to conversion to magnetite. The saturation magnetization is increased to 50-70 A·m2/kg.The reduction of hematite to magnetite has been studied in an atmosphere of carbon monoxide at temperatures 300 - 700 ° С for 10 - 60 min. Carbon monoxide was synthesized by the reaction of activated carbon with oxygen contained in the air. The saturation magnetization of hematite increases to 15 A·m2/kg at a temperature of 300 °С. The maximum values of saturation magnetization are found to be equal to 80-85 A·m2/kg for experiments conducted at temperatures of 500-700 ° C for 40 min. Thermal decomposition of siderite ore of the Bakal deposit led to the formation of magnesiowüstite, which then turned into highly magnetic magnesiomagnetite. In addition, it was determined that the decomposition of siderite ore led to the formation of a significant amount of carbon monoxide. Therefore, roasting hematite in the presence of siderite results in the conversion of both minerals to magnetite. Optimal conditions for the conversion included heating the mixture at 600 °C for 12 min. Under these conditions, siderite and hematite completely transformed to magnetite, since solely magnetite was detected in transformed samples.The practical application of the results of this work may be advantageous for magnetic materials production and for beneficiation of iron ores and iron-containing wastes. This method of magnetite synthesis may potentially be of interest to ore mining and processing plants as well as to industrial organizations and research institutes that generate magnetic sorbents, catalysts, and pigments.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Демчук Т. В. 
Особливості одночастинкової та колективної динаміки в металічних розплавах при нормальних та високих тисках / Т. В. Демчук. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню поведінки одночастинкової та колективної динаміки у рідких металах за нормального та високих тисків використовуючи комп'ютерне моделювання методом ab initio молекулярної динаміки.В рамках методу першопринципного комп'ютерного моделювання розглянуто ряд металів у рідкому стані, а саме, розплав Tl за нормального тиску поблизу температури плавлення, розплави Pb, In та Al вздовж лінії плавлення, та розплави Si та Na вздовж ізотерм. У методах ab initio молекулярної динаміки електронна густина розглядається явно в рамках теорії функціоналу густини. Для кожної іонної конфігурації знаходяться одночастинкові хвильові функції та електронна густина з них, що дозволяє встановити сили Геллмана-Фейнмана, які діють на іони. Такий підхід дає точніші результати при дослідженні металічних систем через можливість правильного врахування миттєвих конфігурацій іонів і електронної густини. Переваги використання першопринципного комп'ютерного моделювання особливо помітні при дослідженні рідких металів за високих тисків.На основі отриманих з комп'ютерного експерименту даних досліджено особливості колективної динаміки систем, її кореляцію з одночастинковою, характеристики структури, а також вплив локальної структури на динаміку у розглянутих розплавах. З визначених в ході моделювання положень та швидкостей частинок розраховано часові кореляційні функції потік-потік та густина-густина. Останні пов'язані з динамічним структурним фактором — функцією, яку отримують з експериментів по непружному розсіюванню нейтронів або рентгенівських променів. Виявлено, що частотний спектр кореляційної функції поперечного потоку демонструє присутність двох піків для усіх досліджених розплавів за різних термодинамічних умов. При цьому, даний ефект спостерігається лише за великих хвильових чисел, поза межами першої псевдозони Брілюена.Дослідження присутності інтрамолекулярних зв'язків у рідкому Pb вздовж кривої плавлення у діапазоні тисків 0–70 ГПа на основі аналізу найближчих сусідів показало, що в розплаві присутні різноманітні структурні утворення, характерні для кристалічних систем. Аналіз топологічної конфігурації таких структурних утворень виявив, що за різних тисків у розплаві вони мають різну переважаючу конфігурацію. Причому, така переважаюча конфігурація відповідає структурі кристалічного Pb за відповідного тиску. Встановлено, що лише 40% з усіх виявлених структурних утворень мають притаманну рідкій фазі ікосаедричну конфігурацію.Розплав Si досліджено у діапазоні тисків 10,2–27,5 ГПа. Розраховані парні функції розподілу для рідкого Si вздовж ізотерми за різних тисків демонструють стійкість значення середньої міжатомної відстані у першій координаційній сфері. Даний результат повторює результат дослідження розплаву Si вздовж кривої плавлення у діапазоні тисків 4–23 ГПа методом дифракції рентгенівських променів. При цьому, розраховані статичні структурні фактори для усіх тисків демонструють присутність плеча біля першого максимуму. Такі дані свідчать про існування ковалентних зв'язків між атомами Si та частково тетраедричного впорядкування у широкому діапазоні тисків. Дослідження тричастинкової функції розподілу показало, що у розплаві Si присутнє тетраедричне впорядкування, яке зменшується зі зростанням тиску, в той час як притаманне рідинам ікосаедричне впорядкування збільшується зі зростанням тиску.Для встановлення особливостей одночастинкової динаміки досліджених розплавів розраховано частотні спектри автокореляційної функції швидкостей. Виявлено, що такий спектр може містити два піки за присутності двох віток на дисперсії поперечних колективних збуджень. При цьому, температура в системі не впливає на положення максимумів таких піків. Проведений аналіз частот поширення одночастинкових та колективних збуджень показав, що для усіх досліджених металів за різних термодинамічних умов положення максимумів на частотному спектрі автокореляційної функції швидкостей співпадають з характеристичними частотами поперечних колективних мод. Такий результат свідчить про прямий прояв поперечної колективної динаміки у поведінці одночастинкової динаміки рідких металів та суперечить попереднім гіпотезам, де один пік розглядався як наслідок поздовжніх мод, а другий — поперечних.Дослідження колективної динаміки рідких металів у різних термодинамічних точках дозволило встановити, що значення характеристичної частоти високочастотної вітки дисперсії поперечних колективних мод лінійно зростає зі збільшенням густини системи. При цьому показано, що дана залежність є універсальною для металічних розплавів. Більше того, виявлено, що нахил такої лінійної залежності однаковий для усіх полівалентних металів.^UThe thesis is devoted to the study of single-particle and collective dynamics in liquid metals at normal and high pressures via computer simulations within ab initio molecular dynamics.A number of metals in the liquid state, namely, the molten Tl at normal pressure near the melting temperature, liquid Pb, In and Al along the melting lines, and liquid Si and Na along some isotherms are investigated by first-principle computer modelling. In the methods of ab initio molecular dynamics the electron density is considered explicitly within the density functional theory. For each ionic configuration, one estimates one-electron wave functions and the electron density from them, which allows one to calculate the Hellman-Feynman forces acting on the ions. This approach gives more accurate results for metallic systems due to account for the instantaneous configurations of ions and electron density. The advantages of application ab initio computer modelling are especially noticeable in the study of liquid metals at high pressures.Based on the data obtained from the computer experiment, the features of the collective dynamics, its correlation with single-particle one, the features of the structure and their effect on the dynamics in considered melts are investigated. From the trajectories and velocities of the particles determined during the modelling, current-current and density-density time correlation functions were calculated. The latter are related to the dynamic structure factor that can be measured by inelastic X-ray or neutron scattering experiments.It is found that the frequency spectrum of the correlation function of the transverse current shows the presence of two peaks for all investigated melts with different thermodynamic conditions. Besides, this effect is observed only at large wave numbers, outside the first pseudo-Brillouin zone.The study of the presence of intramolecular bonds in liquid Pb along the melting curve in the pressure range 0-70 GPa via the common neighbours analysis showed that there are various structure clusters in the melt with similar to the crystalline short-range structures. Analysis of the topological structure of such clusters shows that different predominant configuration emerges in system at different pressures. Moreover, this predominant configuration corresponds to the structure of crystalline Pb at the appropriate pressure. It was found that almost 40% of all detected structural clusters have the icosahedral configuration appropriate to liquid and glass phases.Liquid Si was investigated in the pressure range of 10.2-27.5 GPa. Pair distribution functions for liquid Si along the isotherm at different pressures were calculated. Curves show the constant value of the mean distance between the two nearest neighbours. Same result was previously obtained in the study of the Si melt along the melting curve in the pressure range of 4-23 GPa by X-ray diffraction. Besides, the calculated static structural factors for all pressures demonstrate the presence of the shoulder near the first maximum. Such data indicate the presence of covalent bonds between Si atoms and partially tetrahedral ordering in a wide range of pressures. The study of the bond-angle distribution functions showed that there is a tetrahedral ordering in molten Si, which decreases with increasing pressure, while the icosahedral ordering increases with increasing pressure.The frequency spectra of the autocorrelation velocity function were calculated in order to study the features of the single-particle dynamics of the investigated melts. It was found that such spectra may contain two peaks simultaneously with the presence of two branches in the transverse collective excitations dispersion. In addition, the temperature in the system does not make an effect on the peak maxima positions. The analysis of single-particle and collective modes frequencies showed that for all investigated metals with different thermodynamic conditions the positions of the maxima on the frequency spectrum of the velocity autocorrelation function coincide with the characteristic frequencies of transverse collective modes. This result indicates a direct manifestation of the transverse collective dynamics in the single-particle dynamics of liquid metals and contradicts with the previous hypotheses, where one peak was considered as a consequence of longitudinal modes and the second as a consequence of transverse modes.The study of the collective dynamics of liquid metals at different thermodynamic points revealed that the value of the characteristic frequency of the high-frequency transverse collective modes dispersion branch increases linearly with increasing density of the system. It is shown that such dependence is universal for all metallic melts. Moreover, it was found that the slope of such a linear dependence is the same for all polyvalent metals.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Калінін Ю. А. 
Підвищення ресурсу швидкозношуваних деталей зносостійкими накладками з високовуглецевої низьколегованої сталі / Ю. А. Калінін. — Б.м., 2020 — укp.

В роботі вирішено актуальне завдання вдосконалення наявного матеріалу високої якості, а саме високовуглецевої низьколегованої сталі 120Г3С2. Досліджено структуру і властивості приповерхневих шарів загатрованої на залишковий аустеніт сталі після інтенсивного механічного зношування. Розроблено також засіб з'єднання ремонтних накладок з термічно обробленої сталі 120Г3С2 з деталями з інших сталей, які потребують захисту від інтенсивного механічного зношування.Показано, що для отримання якісного зварного з'єднання високовуглецевої низьколегованої сталі необхідно забезпечити прискорене охолодження зони термічного впливу (ЗТВ) під час зварювання. Це забезпечує утворення прошарку аустеніту, якій знижує вірогідність утворення тріщин і значно підвищує якість зварних з'єднань.^UThe task of improving the available material of high quality, namely, high carbon low-alloy steel 120Mn3Si2, is solved in this work. The structure and properties of the surface layers of retained austenite in steel after severe mechanical wear were investigated. A mean for connecting repair linings of heat-treated steel 120Mn3Si2 with parts from other steels that require protection from severe mechanical wear is also developed.It is shown that for obtaining a high quality welded joint of high carbon low alloy steel, it is necessary to provide rapid cooling of the heat affected zone (HAZ) during welding. This provides the formation of austenite layer, which reduces the likelihood of cracks and significantly improves the quality of welded joints.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського