Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (84)Книжкові видання та компакт-диски (132)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=БОРЩЕВСЬК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Борщевська Л.А. 
Використання побічних продуктів переробки сої в технології виробництва комбікормів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.02 / Л.А. Борщевська ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Вперше визначено повний хімічний склад і поживність окари, а також фізико-технологічні та теплофізичні властивості сухої окари. Розроблено раціональні режими сушіння вологої окари та режими зберігання окари різних видів. Запропоновано нову технологію зберігання та використання окари у сухому та замороженому вигляді. Значну увагу приділено рецептам і раціонам кормів для годівлі сільськогосподарських тварин і птиці з введенням сухої, свіжої та розмороженої окари. Запропоновано технологічну лінію підготовки та введення окари у виробничий процес виготовлення комбікормів і раціонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.43 + Л824-37
Шифр НБУВ: РА320948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Борщевський С. В. 
Доіндоєвропейський субстрат у лексиці слов'янських, германських і романських мов (на матеріалі української, польської, англійської, німецької та італійської мов): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.15 / С. В. Борщевський ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий підхід до загальнолінгвістичного, порівняльно-історичного та типологічного вивчення субстрату в контексті лінгвістичної контактології з опорою на позамовні свідчення суміжних із лінгвістикою дисциплін. Розроблено методичний алгоритм дослідження та надано схему хронологічної стратифікації та генеалогічної ідентифікації гіпотетично субстратної лексики. Введено в науковий обіг термінологічне сполучення "реліктивна контактема" на позначення лексеми субстратного походження. Встановлено, що слов'янські, романські та германські лексеми невідомого походження успадковані з гетерогенних доіндоєвропейських субстратних мов, які входили до складу доіндоевропейського мовного союзу. Визначено типи авторських етимологічних гіпотез із неіндоєвропейським компонентом та обгрунтовано правомірність перенесення принципів міжродинного порівняльно-історичного дослідження мов в аспекті віддаленої спорідненості на вивчення субстратної лексики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.731 + Ш140/159-3
Шифр НБУВ: РА379048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Борщевський С.В. 
Обгрунтування параметрів комбінованої технології проходки вертикальних виробок діючих шахт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.04 / С.В. Борщевський ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2001. — 20 с. — укp.

Запропоновано параметри комбінованої технології проходки та виділено основний її чинник - діаметр передової свердловини. Досліджено закономірності пропускної спроможності свердловини залежно від гранулометричного складу породи та визначено співвідношення середнього розміру шматка породи, що пропускається, та діаметра свердловини. Встановлено взаємозв'язки між показниками деформування порід, параметрами вибухової відбійки та фракційного складу гірської маси, яка отримується і пропускається по передовій свердловині. Розраховано форму уступного вибою, що дозволила максимально збільшити кількість породи, яка потрапляє у свердловину після вибухових робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И152,1
Шифр НБУВ: РА312785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Борщевський В.В. 
Оптимізація українсько-польського економічного співробітництва в процесі наближення України до ЄС: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.02 / В.В. Борщевський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Досліджено методологічні засади та прикладні аспекти оптимізації двостороннього економічного співробітництва постсоціалістичних держав за умов європейської інтеграції. Запропоновано нові парадигмальні підходи до вирішення існуючих у цій площині проблем на прикладі українсько-польського економічного співробітництва. Проаналізовано тенденції та динаміку формування потоків експорту й імпорту товарів і послуг у торгівлі між Україною та Польщею, а також особливості інвестиційного співробітництва країн на сучасному етапі їх економічного розвитку. Сформульовано практичні рекомендації для органів державної влади та місцевого самоврядування щодо оптимізації українсько-польського торговельного й інвестиційного співробітництва в процесі подальшого наближення України до ЄС. Акцентовано увагу на дослідженні інституційних чинників оптимізації економічної співпраці між українськими та польськими суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності та владними інституціями за умов розширеного ЄС. Розроблено рекомендації щодо подолання основних інституційних бар'єрів у досягненні оптимальних параметрів взаємної інтегрованості господарських комплексів України та Польщі. Виявлено стратегічні напрями оптимізації українсько-польського транскордонного співробітництва та детермінанти підвищення ефективності функціонування єврорегіонів, створених за участю України та Польщі. Запропоновано зміни до вітчизняних нормативно-правових актів, які регулюють сферу транскордонного співробітництва з метою його наближення до стану оптимальності. Визначено пріоритетні сфери оптимізації економічного співробітництва між Україною та Польщею в короткотерміновій, середньостроковій істатегічній перспективі, а також сформульовано висновки, спрямовані на максимальне розкриття геоекономічного потенціалу українсько-польського енергетичного співробітництва та налагодження оптимальної взаємодії держав у сфері послуг та в агропродовольчому секторі, спрямовані на повноцінну інтеграцію України до європейської економічної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)8 + У9(4ПОЛ)8 +
Шифр НБУВ: РА366672

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Борщевська І. М. 
Оцінка екологічного стану агроекосистем у зоні впливу ВАТ "Волинь-Цемент": автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / І. М. Борщевська ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше обгрунтовано науково-методичні підходи до оцінювання екологічного стану агроекосистем у зоні впливу підприємства ВАТ "Волинь-Цемент" шляхом визначення рівнів забруднення важких металевих грунтів, рослинницької, тваринницької продукції та питної води. Досліджено ушкодження рослин 30-ти видів за тест-системою "Стерильність пилку рослин-біоівдикаторів" у зоні впливу ВАТ "Волинь-Цемент" і проаналізовано рівні захворюваності населення. Вдосконалено процес формування геохімічної аномалії за розою вітрів і системи локального моніторингу агросфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П00 + Л455 н63
Шифр НБУВ: РА380934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Борщевський Г.І. 
Розробка і стандартизація технології та методів контролю якості біотехнологічних препаратів на прикладах інтерферону альфа-2b та низькомолекулярного гепарину: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.03 / Г.І. Борщевський ; Держ. наук. центр лікар. засобів і мед. продукції. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Науково обгрунтовано і експериментально підтверджено можливість кількісного визначення інтерферону альфа-2b імуноферментним методом для контролю промислового виробництва препаратів, що містять інтерферон альфа-2b на всіх стадіях технологічного процесу. Вперше науково обгрунтовано склади ін'єкційних форм розчину інтерферону альфа-2b з вмістом діючої речовини 18 млн МЕ/2,5 мл. Розроблено двовимірну методику COSY-90 для ідентифікації та визначення домішок гіперсульфованого хондроїтину сульфату в розчинах низькомолекулярного гепарину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.770 + Р282.4 + Л663.15
Шифр НБУВ: РА369335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Борщевський С.В. 
Фізико-технічні та організаційні основи інтенсивних технологій спорудження вертикальних стволів у породному масиві з підвищеною водоносністю: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.04 / С.В. Борщевський ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2008. — 35 с. — укp.

Розроблено фізико-технічні й організаційні засади інтенсивних технологій спорудження вертикальних стволів шахт за умов підвищеної водоносності породного масиву, які забезпечують зростання темпів проходки, економічність і надійність їх експлуатації. На підставі встановлених закономірностей вивалоутворення у стволах залежно від водоприпливів, міцності порід і швидкості проходки та формування геоактивних зон у приконтурному масиві з урахуванням вартості будівництва обгрунтовано науково-технічні принципи підвищення стійкості стволів за рахунок смолизації деформованих водонасичених порід і створення високоміцного водоізолювального постійного бетонного кріплення шляхом ведення в бетон гідроізолювальних домішок та його поверхневої обробки пенетруючими речовинами. Вивчено мехнізми поведінки системи бетонне кріплення - водонасичений породний масив за допомогою комп'ютерного моделювання взаємодії кріплення та приствольного масиву. Обгрунтовано технологічні регламенти поточної технології проходки вертикальних столів за умов підвищення водоприпливів і зміщення водонасиченого масиву. З урахуванням установлених закономірностей і залежностей розроблено комплекс способів і засобів активного управління напружено-деформованим станом приствольного масиву й організації водоприпливів у стволах для забезпечення їх довготривалої стійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И152.1 + И141.24 +
Шифр НБУВ: РА357407

Рубрики:

      
8.

Борщевська Н. М. 
Удосконалення технології виготовлення виробів зі шкіри з застосуванням лазерного устаткування. / Н. М. Борщевська. — Б.м., 2021 — укp.

Удосконалено технології виготовлення взуття та шкіргалантерейних виробів з натуральних шкір із застосуванням лазерного устаткування з метою підвищення автоматизації та економічної ефективності виробництва, розширення асортименту виробів за рахунок створення унікального дизайну та покращення естетичних властивостей, забезпечення конкурентоспроможності виробів. Визначено вплив лазерної обробки (глибини та площі абляції) на фізико-механічні, гігієнічні та естетичні властивості натуральної шкіри для верху взуття та шкіргалантерейних виробів. Досліджено структуру дерми натуральної шкіри в зоні дії лазерного променю. Встановлено основні технологічні параметри виконання процесу оздоблення (гравірування та перфорація) та розкроювання деталей взуття із застосуванням лазерного устаткування. Розроблені вимоги до підготовки макетів декоративних елементів для лазерного гравірування та отримано коефіцієнти корегування їх лінійних розмірів для технологічного процесу формування. Удосконалено технологію контурного нанесення декоративних елементів із застосуванням поверхневого лазерного гравірування. Розроблено дизайн та конструкції взуття та шкіргалантерейних виробів із застосуванням лазерного устаткування на різних етапах виробництва.^UThe Production of footwear and leather goods technologies with the use of laser equipment is improved. The aim of improvement to increase automation and economic efficiency of production, expand the range of products by creating a unique design and improving aesthetic properties, ensuring product competitiveness.The influence of laser treatment (depth and area of ablation) on the physical-mechanical, hygienic and aesthetic properties of leather for uppers and leather goods is determined. Increasing the depth of ablation to 50-52% of the thickness of the skin adversely affects its physical and mechanical properties was found. As well deteriorating the performance of footwear and leather goods was found too. Area increasing of engraved elements to 50% of the total product part area is not recommended for use on critical parts of footwear that are subjected to the greatest load during molding and operation. The tensile strength decreases when the ablation area increasing up to 50% of the total sample area, and depth – up to 0,7 mm. The tensile strength for «Nappi» is decreases in 1,5–2 times, for «Krast» – in 1,1 times, and for «Flotar» – in 0,65 times. The leather dermis structure in the area of laser ablation has been studied. The electron microscopy results are confirm that the dermis structure has not undergone morphological changes under the action of laser radiation. That confirms the correct choice of the operation of laser engraving technological parameters. Laser treatment does not have a negative effect on the dermis structure and opens the capillary-porous structure of the skin, thereby increasing its vapor permeability are installed. The main technological parameters of the finishing process (engraving and perforation) and cutting of shoe parts with the use of laser equipment are established. The beam power for engraving of skins with a polished or polished surface, is regulated in the range from 11 to 40 W at a laser head speed of 270 to 300 mm / s. For engraving of decorative elements by laser with a high degree of image detail, to use mainly a 1.5-inch lens is recommended. The interval (focal length) between it and the surface will be 3.81 cm. The natural leather and various materials manufacturing cutting is performed with a laser head speed in the range from 15 to 80 mm/s, and the power can increase up to 120 watts. Requirements for the preparation of decorative elements models for laser engraving are developed and the coefficients of adjustment of their linear dimensions for the technological process of molding are obtained. The engraved element or perforation with a complex composition reproduction on the surface of a part is displayed in a graphic layout using a color scheme, where each colors corresponds to certain technological laser equipment parameters. The graphic layout must meet the following requirements: vector objects only; all elements must be converted into closed-loop curves, the thickness of which is "0" or "Hair line"; overlapping objects and their crossing are not allowed; the contours should form one layer. The contour application of decorative elements technology with the use of surface laser engraving has been improved. To use laser engraving surface with an ablation depth of 0.1 mm, followed by painting the decorative element with acrylic paints is proposed. The quality of the product finishing by contouring evaluation was showed: eight layers of acrylic paint provide an aesthetic appearance of the product and high resistance of the coating to repeated bending (4 points, which corresponds to the maximum value according to DSTU 2726-94) and dry friction (with stands 200 revolutions without damage coating). The women's bags assortment group was developed to test the technology of contour application of decorative elements with the use of laser engraving. The footwear and leather goods design and construction with the use of laser equipment at different stages of production have been developed. New models were developed and existing ones are improved with using laser perforation in order to increase the production economic efficiency, the introduction of resource-saving technologies and search for alternative ways to form the range of footwear at the company "Primeshoes". Complex schemes on model parts are created. Leather goods and accessories have a unique author's design due to laser engraving of decorative elements and logos. The range of leather goods development results been introduced into the production of "Your Tailor".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського