Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (307)Книжкові видання та компакт-диски (278)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=БОРОДІН$<.>+<.>A=ОЛЕГ$<.>+<.>A=ВІКТОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Бородін С.В. 
Аграрні відносини у Криму (1918 - 1926 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.В. Бородін ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено зміни в аграрних відносинах в Криму під час першого та другого встановлення радянської влади (січень - червень 1919 року), земельні відносини на завершальному етапі громадянської війни. Проаналізовано аграрні відносини у Кримській АРСР 1920 - 1926 рр., проведення аграрних перетворень на засадах радянського аграрного законодавства, міжселищне закріплення земель за користувачами, внутрішнє землевпорядкування, вплив аграрних відносин на селянське господарство і сільськогосподарське виробництво. Вивчено основні форми землекористування - общинне, ділянково-черезсмужне, колективне, землі безпосереднього державного володіння, радгоспне та допоміжні форми землекористування - в процесі оренди землі, переселення та розселення, спецпризначення та спецвикористання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-6Крм)61-21
Шифр НБУВ: РА311996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бородін І.Л. 
Адміністративно-правові способи захисту прав та свобод людини і громадянина: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / І.Л. Бородін ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 38 с. — укp.

Досліджено проблеми теорії та організаційно-правових засад адміністративно-правових способів захисту прав і свобод людини та громадянина. Досліджено правову природу і зміст конституційних прав і свобод людини. Розглянуто їх адміністративно-правовий статус. Проаналізовано законодавство стосовно правової регламентації реалізації конституційного права громадян на оскарження, судового контролю та нагляду у контексті особливості організації діяльності адміністративної юстиції, а також наглядової діяльності прокуратури та представницької функції прокурора в адміністративному судочинстві. Висвітлено конституційно-правові та адміністративно-правові гарантії прав і свобод громадян. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавчого регулювання та організації діяльності судів, прокуратури та інших правоохоронних органів щодо захисту прав і свобод людини та громадянина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х819(4УКР)07 +
Шифр НБУВ: РА331522

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бородін Є.І. 
Державна молодіжна політика в Україні: процес формування та розвитку (1991 - 2004 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Є.І. Бородін ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 34 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження історичного процесу формування та розвитку державної молодіжної політики в незалежній Україні в кінці XX - на початку XXI ст. Визначено основні напрями й особливості процесу створення молодіжного законодавства незалежної України, проаналізовано діяльність владних структур щодо розробки та прийняття комплексних і цільових державних програм. Розглянуто історію створення та реорганізації центральних органів виконавчої влади, парламентських комітетів з питань молоді, координаційних рад у сфері ювенальної політики. Досліджено процес формування мережі державних молодіжних закладів, установ та організацій. Розглянуто форми та методи підтримки молодих громадян та молодіжних об'єднань, запроваджені в Україні у 1991 - 2004 рр. Проаналізовано сучасний стан державної молодіжної політики в Україні, обгрунтовано рекомендації щодо її подальшого удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-298 +
Шифр НБУВ: РА350225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бородін М.О. 
Задачі з вільними границями для еліптичних та параболічних рівнянь: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.02 / М.О. Бородін ; НАН України. Ін-т приклад. математики і механіки. — Донецьк, 1999. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням класичної розв'язності в цілому за часом багатовимірних стаціонарних та нестаціонарних задач із вільними границями. Такі задачі являють собою математичні моделі процесів, характерною особливістю яких є наявність різних за своїми характеристиками фаз, відокремлених вільною (невідомою) границею. Запропоновано новий метод, за допомогою якого вдалося довести існування глобальних класичних розв'язків для цілої низки відомих задач із вільними границями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.626-3,022

Рубрики:

      
5.

Бородін К.А. 
Збірник "Piesni Polskie i Ruskie Ludu Galicyjskiego" Вацлава з Олеська в історії української фольклористики: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / К.А. Бородін ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено рецепцію збірника у слов'янському науковому світі, проаналізовано творче використання змісту, образів і мотивів народних пісень в українській, польській, чеській, словацькій, російській і словенській літературах. Аналіз фольклористичної спадщини Вацлава з Олеська дозволяє зробити висновок щодо її особливої значущості для вивчення історії української фольклористики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш2 г(4ПОЛ)5 д Залеський В.4 + Ш3(4УКР)-318.3 +
Шифр НБУВ: РА369185

Географічні рубрики:

      
6.

Бородіна Г.Г. 
Мережа бібліотек Півдня України: формування та тенденції розвитку (XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Г.Г. Бородіна ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2003. — 21 с. — укp.

На базі архівних джерел зроблено спробу виявити основні тенденції та напрями розвитку бібліотечної справи регіону України в територіально-адміністративних межах сучасних Миколаївської, Одеської та Херсонської областей протягом XIX - початку XX ст. Встановлено наявність мережі бібліотек того часу, розподілених за типами: публічні (міські, губернські, громадські), народні (як різновид публічних бібліотек), спеціальні (навчальних закладів - вищих, середніх і галузевих), а також власні книжкові зібрання. Показано активність процесу формування мережі публічних бібліотек на півдні України. Документально доведено, що ці процеси значною мірою впливали на формування мережі бібліотек у Російській імперії. Виявлено, що саме в цьому регіоні відбувалося становлення бібліотек морського та технічного профілю (спеціальних морських бібліотек): бібліотеки штурманського училища, бібліотеки при гідрографічному депо, Севастопольської морської офіцерської бібліотеки; вищих навчальних закладів. Охарактеризовано внесок українських учених, громадських і політичних діячів (М. Аркаса, Г. Ге, С. Русової, М. Пирогова, С. Сільванського, А. Скальковського), бібліотечних фахівців (М. Беккера, М. Попруженка, В. Шенфінкель), а також книговидавців (М. Клочкова, К. Тотті, В. Картамишева) у розвиток бібліотечної мережі регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА324435

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Бородін В.А. 
Методи і засоби представлення та аналізу динамічної обстановки для геоінформаційних комплексів реального часу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.А. Бородін ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розвинуто методи та засоби організації процесів представлення й аналізу швидкоплинної обстановки в геоінформаційних комплексах реального часу, призначених для розв'язання задач оперативного пошуку, відображення й аналізу об'єктів, які рухаються у навколоземному просторі. Розглянуто існуючі прототипи зазначених комплексів і шляхи розв'язання даних задач. Запропоновано економічні методи зберігання картографічних даних і методи афінних перетворень статичних і динамічних об'єктів, що дозволяють заощаджувати машинні ресурси. Проаналізовано існуючі сучасні методи пошуку в геометричній області, а також їх взаємозв'язок з задачами аналізу динамічної обстановки. Наведено методи швидкого динамічного пошуку в геоінформаційних комплексах реального часу. Здійснено порівняння швидкостей виконання кожного з розглянутих і запропонованих методів за різних значень кількості об'єктів пошуку, змін положень об'єктів та частоти запитів про пошук. Виведено критерій, який дозволяє визначити найбільш швидкий за цих параметрів метод пошуку. На базі запропонованих методів побудовано структуру програмного забезпечення геоінформаційних комплексів реального часу, що містить об'єктно-орієнтовний підхід та забезпечення відображення й аналіз динамічної обстановки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О580.3 +
Шифр НБУВ: РА338820

Рубрики:

      
8.

Бородіна Н.С. 
Наукові засади професійного засвоєння лінгводидактичної термінології студентами філологічних факультетів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.С. Бородіна ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено проблему професійного засвоєння лінгводидактичної термінології студентами філологічних факультетів. Розглянуто лінгвістичні, психологічні та методичні засади роботи з лігводидактичною термінолексикою. Визначено й охарактеризовано критерії, показники та рівні володіння даною термінологією студентами-філологами. Розроблено методичну систему збагачення мовлення студентів лінгводидактичною лексикою в три етапи, а саме: опорно-пропедевтичний, когнітивно-накопичувальний і узагальнено-систематизувальний. Її реалізацію забезпечено завдяки застосуванню модульної технології, комунікативно-діяльнісного, особистісно-орієнтованого та когнітивного підходів, активних та інтерактивних методів, прийомів і засобів навчання, системи вправ і завдань, урізноманітненню форм роботи. Експериментально доведено вірогідність запропонованої гіпотези й ефективність наведеної методичної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-913.334 +
Шифр НБУВ: РА349174

      
Категорія: Транспорт   
9.

Бородін Д.Ю. 
Поліпшення техніко-економічних показників двотактного транспортного дизеля 6ТД на основі вибору оптимальних параметрів системи наддува: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.03 / Д.Ю. Бородін ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2000. — 14 с. — укp.

Досліджено можливості зменшення експлуатаційних витрат палива дизелем (6ТД) шляхом оптимізації конструктивних параметрів випускної системи та застосування регулювання передавального відношення приводу нагнітача за оптимальною характеристикою в залежності від частоти обертання колінчастого валу, навантаження та температури навколишнього середовища. Визначено, що доцільно застосувати випускну систему з перетворювачами імпульсів. Досліджені аналітичні залежності для розрахунку оптимальних характеристик регулювання. Доведено, що регулювання приводу нагнітача дозволяє підвищити коефіцієнт пристосування на 13%, а питомі витрати палива під час роботи за навантажувальною характеристикою - на 10...60% в залежності від навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О155.4-041.4-01
Шифр НБУВ: РА308230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Бородіна Т.В. 
Порівняльний аналіз ефективності антралю, тіотриазоліну, силібору, фламіну та холосасу при ураженнях печінки різного генезу: (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Т.В. Бородіна ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Експериментально та клінічно обгрунтована альтернатива використання гепатопротекторів і вирішено питання їх взаємозамінності при різноманітних захворюваннях печінки. На основі фармакологічних, клінічних, біохімічних, гістоморфологічних методів дослідження проведено порівняння механізмів реалізації гепатозахисної дії антралю, тіотриазоліну, фламіну, холосасу та силібору. Виявлено в досліді та підтверджено в клініці, що препарати фламін та холосас з холеретичним ефектом чинять нормалізуючу дію на показники цитолізу та стан перекисного окислення ліпідів, але поступаються синтетичним препаратам - антралю та тіотриазоліну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-29

Рубрики:

      
11.

Бородіна В.М. 
Регулювання прямих іноземних інвестицій в країнах з перехідною економікою (на прикладі країн Вишеградської групи): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.М. Бородіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Доведено, що за умов перехідної економіки державі належить провідна роль у формуванні інвестиційної політики, насамперед у визначенні пріоритетних напрямів інвестування. Обгрунтовано недоцільність використання спеціальних стимулів щодо залучення прямих іноземних інвестицій (ПІІ) як складової загальних умов функціонування іноземних інвестицій та можливість застосування певних пільг. Систематизовано основні критерії та складові формування сприятливого інвестиційного клімату в країнах Вишеградської групи: створення іміджу країни та її політичного потенціалу на світовій арені, вигідне географічне розташування, кваліфіковану робочу силу, макроекономічну стабілізація, чітке та стабільне законодавство, лібералізацію економічної діяльності, проведення приватизації, надання інвестиційних пільг, створення спеціальних економічних зон. Визначено, що для успішного заохочення інвестицій України, виходячи з досвіду розробки ефективних заходів заохочення ПІІ в країнах Вишеградської групи важливо забезпечити іноземних інвесторів, капіталовкладення яких відповідають пріоритетам країни, тобто проводити ідентифікацію інвесторів; створити сприятливе середовище для зростання ПІІ у приватний сектор шляхом встановлення прозорого та справедливого режиму регулювання та захисту прав інвесторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44)0-56-21 +
Шифр НБУВ: РА324514

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Бородін М.О. 
Розробка методик розрахунку осідань для фундаментів із кальцевою формою підошви: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / М.О. Бородін ; Придніпр. держ. акад. будівництва та архітектури. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено напружено-деформований стан (НДС) фундаментів із кільцевою формою підошви, розроблено методики розрахунку стабілізованих осідань. З використанням теорії пружності визначено напруги та деформації основ фундаментів із кільцевою формою підошви. Отримано точне розв'язання задачі про напружено-деформований стан грунтової основи в межах моделі лінійної пружності ізотропного середовища, а також точні розв'язки задачі про напружено-деформований стан грунтової основи в межах: моделі лінійного пружного водонасиченого ізотропного, моделі спадково пружного ізотропного та моделі водонасиченого спадково-пружного ізотропного середовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.5-02 + Н582.2-02
Шифр НБУВ: РА317233 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Бородіна Д.С. 
Фоностилістичні особливості англійського мовлення датсько-англійських білінгвів (на прикладі студентського соціолекта): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Д.С. Бородіна ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості вимови, що є характерними для англійського мовлення студентів - датсько-англійських білінгвів на підставі оцінювання мовних контактів, що призводять до появи нових національних різновидів англійської мови. Проаналізовано сучасну мовну ситуацію, яка характеризується розповсюдженням національно-англійського білінгвізму та переключенням кодів у студентських соціолектах. Обгрунтовано значущість фонетичної інтерференції як соціолінгвістичного чинника, який створює "глобальний іноземний акцент" у мовленні певних соціальних груп. З'ясовано суть поняття білінгвізму, описано його типи та чинники формування і розвитку за умов конкретної мовної спільноти. На підставі порівняння фонематичного складу датської та англійської мов зібрано нові експериментальні дані з залученням спектрографічного та статистичного аналізу. Виділено диференціальні ознаки фонем, що потенційно реалізуються в англійському мовленні датсько-англійських студентів-білінгвів. Установлено артикуляційні й акустичні ознаки, що характеризують специфічну англійську фонетичну систему студентського соціолекту та є факторами, які ідентифікують цю соціальну групу у датському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-672 +
Шифр НБУВ: РА359702

Рубрики:

      
14.

Бородін Д.В. 
Хірургічне лікування навколосуглобових переломів довгих кісток, що створюють колінний суглоб: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / Д.В. Бородін ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького МОЗ України, НДІ травматології та ортопедії. — Донецьк, 2010. — 17 с. — укp.

Проведено ретроспективний аналіз лікування 126-ти потерпілих з навколосуглобовими переломами довгих кісток, утворюючих колінний суглоб, досліджено особливості перебігу патологічного процесу й обгрунтовано шляхи усунення недоліків різних методів лікування таких хворих. З метою удосконалення технології черезкісткового остеосинтезу розроблено репонувальний пристрій і метод цифрової обробки рентгенограм і комп'ютерного моделювання операції. Даний пристрій дозволяє здійснювати переміщення дистального відламка до нерухливого проксимального та значно розширює репонувальні можливості усунення ротаційних і кутових видів зміщення із забезпеченням твердої фіксації відламків без проведення додаткових черезкісткових фіксаторів у навколосуглобовій ділянці, що сприяє скороченню строків стаціонарного лікування. Показано, що удосконалений метод цифрового аналізу рентенограм і комп'ютерного моделювання черезкісткового остеосинтезу дозволяє скласти план операції та досягти належної репозиції перелому на операційному столі, а також підвищити ефективність остеосинтезу та скоротити час операції. Проведено апробацію нових методів лікування потерпілих з навколосуглобовими переломами довгих кісток, що утворюють колінний суглоб, експериментально підтверджено їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.54-59
Шифр НБУВ: РА371528 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Бородіна В.В. 
Частково гідрогенізовані піразоло- та 1,2,4-триазоло[1,5-а]піримідини: синтез, хімічні властивості, таутомерія: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / В.В. Бородіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено регіоселективність реакцій утворення оксопохідних азолопіримідинів за участю аміно-1,2,4-триазолів, ароматичних альдегідів та кислоти Мельдрума.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.1,0 +
Шифр НБУВ: РА344457

Рубрики:

      
16.

Бородіна Н. В. 
Фармакогностичне дослідження рослин родини вербові та створення на їх основі лікарських засобів / Н. В. Бородіна. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено теоретичному обґрунтуванню та експериментальному вирішенню наукової проблеми системного фармакогностичного дослідження рослин родини Вербові флори України для створення на їх основі нових лікарських засобів. Результати наукових досліджень були використані при створенні ряду лікарських форм, які апробовано в умовах промислового виробництва. Результати проведених фармакогностичних досліджень підтверджують перспективність впровадження в медичну практику нового виду ЛРС пагонів видів роду Верба та розроблених лікарських засобів на основі сировини рослин родини Вербові флори України^UThe presented thesis is aimed at systematic pharmacognostic research of plants of the family Salicaceae of autochthonous flora of Ukraine, introduced 45 species, hybrids and varieties cultivated on the territory of Ukraine as sources of medicinal plant raw materials, development and standardization of medicines based on them, phytochemical study and development of methods for quality control of medicinal plant raw materials of the genus Salix - willow shoots, obtaining and standardization of willow shoots of dry extract, research of its anti-inflammatory activity and willow shoots of lipophilic extracts, research of antimicrobial activity of the obtained mens. The results of scientific research were used in the creation of a number of dosage forms, which were tested in industrial production. The results of the conducted pharmacognostic studies confirm the prospects of introducing into medical practice a new type of medicinal plant shoots of species of the willow genus and developed medicines based on raw materials from plants of the Willow flora of Ukraine


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Жорняк А. М. 
Модернізація діяльності органів місцевого самоврядування щодо соціальної інтеграції осіб з інвалідністю в Україні / А. М. Жорняк. — Б.м., 2021 — укp.

Жорняк А.М. Модернізація діяльності органів місцевого самоврядування щодо соціальної інтеграціі осіб з інвалідністю в Україні.Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософіі за спеціальністю 281 — «Публітіе управління та адміністрування» Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академіі державного управління при Презпдентові України, Дніпро, 2021.У дисертаціі на підставі аналізу теоретичних здобутків науковців, міжнародного досвіду, чинного законодавства України та практики його застосування установлено сутність i особливості державної та регіональної політики щодо соціальної інтеграціі осіб з інвалідністю, виявлено пріоритетні напрямки i протиріччя, вироблений механізм модернізаціі діяльності органів місцевого самоврядування з цього питання.У роботі акцентусться увага на тому, що актуальність дослідження проблемы державної політики в галузі соціальної інтеграціі осіб з iнвaлiднiGтю в Україні обумовлена протиріччям між збільшенням чисельності людей, що мають інвалідність, i нерозвиненістю системи ïx соціальної інтеграціі та адаптаціі до мінливих соціально-політичних i економічних умов. Крім того, нepoзвинeнiGть соціального законодавства, неефективність реалізаціі вже прийняти законів у цій сфері, неготовність суспільної свідомості прийняти таких людей як повноправних членів суспільства погіршують ситуацію. Автор підкреслюс, що незважаючи на зусилля державної влади, соціальна політика в цілому i щодо осіб з інвалідністю, як однісї з найбільш незахищених соціальних гpyп, багато в чому с не випереджальною, а, навпаки, запізнілою, що не мінімізус, а максимізус соціальне розшарування українців. До того ж децентралізація неможе стати гapamicю вирішення ycix соціально-економіяних проблем на регіональному чи місцевому рівні. На основі аналізу наукової літератури було виявлено, що сьогодні виникла гостра потреба подальшої імплементації в українське законодавство міжнародних стандартів забезпечення інтеграції осіб інвалідністю в контексті сучасних глобалізаційних викликів та посилення евроінтеграційних процесів в Україні. Автор наголошуе на необхідності модернізаціі органів місцевого самоврядування щодо соціальної інтеграціі осіб з інвалідністю.У вступі обгрунтовано актуальність та доцільність дослідження;вказано на зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами; визначено об'ект, предмет, мету, завдання i методи дослідження; назначено джерельну базу; окреслено наукову новизну та практичне значения одержаних результатів; висвітлено апробацію та впровадження результатів дослідження; зазнаяено особистий внесок здобувача та подано структуру й обсяг дисертаційної роботи.^UZhorniak А. М. Modernization of Local Government Actix ities to Promote Social Integration of Persons with Disabilities in Ukraine. — Qualiication research paper, irianuscript.Thesis for Doctor of Philosophy Degree (РЮ): Specialty 281 Public Management and Administration. — Dnipropetrovsk Regional Institute for PuЫic Administration, National Academy for Public Administration under the President of Ukraine, Dnipro, 2021.The dissertation based оп the analysis of theoretical achievements of scientists, international experieпce, current legislation of Ukraine and the practice of its application estaЫishes the essence and features of state and regional policy, identifies priorities and contradictions, develops а mechanism for modernization of local government activities to promote social integration of persons with disabilities.The dissertation emphasizes that the relevance of the study of state policy in the field of social integration of persons with disabilities in Ukruine is due to the contradiction between the increase in the number of people with disabilities and the underdevelopment of their social integration and adaptation to changing socio- political and economic conditions. In addition, the underdevelopment of social legislation, the inefficiency of the implementation of already adopted laws in this area, the unwillingness of the public consciousness to accept such people as freemen of soGiety exacerbate the situation. The author emphasizes that despite the efforts of the goxernment, social policy in general and towards people with disabilities, as one of the most vulnerable social groups, is largely not ahead, but, оп the contrary, belated, which does not minimize but maximizes the social stratification of Ukrainians. In addition, decentralization cannot guarantee the solution of all socio-economic problems at the regional or local level. Based оп the analysis of the scientific literature, it was found that today there is ап urgent needfor further implementation in Ukrainian legislation of international standards to ensure the integration of people with disabilities in the context of current globalization challenges and strengthening European integration processes in Ukraine. The author emphasizes the need to modernize local governments for the social integration of persons with disabilities.The relevance and feasibility of the study is substantiated in the Introduction; the connection of work with scientific programs, plans, topics is indicated; the ob)ect, subject, purpose, tasks and methods of research are defшed; the source base is indicated; the scientific novelty and practical significance of the oЫained results are outlined; the approbation and implementation of research results are covered; the personal contribution of the author is indicated and the structure and volume of the dissertation work are given.The results of theoretical analysis of research about the formation and implementation of state policy to promote social integration of persons with disabilities are presented; the conceptual and categorical apparatus of research is generalized; methods of research of the state policy at the local level concerning social integration of persons with disabilities are defined in the First Chapter«Theoretical Principles of Formation and Implementation of State Policy to Promote Social Integration of Persons with Disabilities».The legislative support of state policy оп persons with disabilities in Ukraine is analyzed; the institutional capacity of interaction between local self-government bodies and civil society institutions оп issues of social integration of persons with disabilities is substantiated; modern international standards for social integration of persons with disabilities are considered; оп the basis of the analysis of various scientific sources the peculiarities of the implementation of the state policy of foreign countries оп the researched topic are determined, the experieпce for Ukraine is actualized in the Second Chapter «Organizational and Legal Framework for the Implementation of State Policy at the Local Level оп the Social Integration of Persons with Disabilities».


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Макашов В. В. 
Розвиток оздоровчої рухової активності населення в сучасних мегаполісах України: публічно-управлінський аспект / В. В. Макашов. — Б.м., 2021 — укp.

Актуальність виконаної дисертаційної роботи пов'язана з тим, що сучасна європейська стратегія «Здоров'я ХХІ ст.». та Глобальний план дій ВООЗ щодо підвищення рівня фізичної активності на 2018 – 2030 рр. закликає національні уряди та органи місцевого самоврядування активніше спрямовувати фокус державно-управлінської уваги на розвиток немедичного сектору в системі громадського здоров'я. Надзвичайно гостро ця проблема постала в умовах довготривалої пандемії COVID-19, адже через перевантаженість національних медичних мереж профілактичний зміст програм здоров'язбереження зміщується в позамедичний простір, де управління соціальними домінантами здоров'я реалізується на основі модифікації стилю життя. Зокрема, ініціатива ВООЗ «Глобальні рекомендації з фізичної активності для здоров'я» закликає національні уряди до активного упровадження заходів з організації і підтримки фізичної активності населення як ефективного способу первинної профілактики неінфекційних захворювань. З 2016 року Україна також долучилася до цього глобального руху, однак для досягнення належного рівня ефективності публічного управління у сфері оздоровчої рухової активності населення ще значно бракує теоретико-методологічного базису.Наукова новизнадисертаційної роботи полягає у тому, що виконана робота презентує теоретичне обґрунтування сфери оздоровчої рухової активності як самостійного напрямку діяльності органів місцевого самоврядування та на цій основі висвітлює концептуальні напрямки удосконалення організаційно-правових механізмів управління у зазначеній сфері з метою підвищення рівня громадського здоров'я городян. У дисертаційній роботі уперше комплексно обґрунтовано системні та інституційні характеристики публічно-управлінської діяльності органів місцевого самоврядування у сфері оздоровчої рухової активності, які включають: міжнародний та національний вимір правової імплементації (Угода про асоціацію з ЄС, Національна стратегія та Національний план дій розвитку оздоровчої рухової активності, законодавче регулювання місцевого самоврядування); проблемно-орієнтоване інституційне середовище на чолі з Національним координатором (Міністерство молоді та спорту України) та об'єкти цільового здоров'яформуючого впливу (діти, молодь), які взаємодіють в основних сферах життєдіяльності суспільства (освіта, навчання, дозвілля, праця, охорона здоров'я) та реалізується на основі ефективного застосування механізмів публічного управління (правовий, інституційний, фінансово-економічний, координаційний, соціально-психологічний, інформаційно-комунікаційний, механізми наукового супроводу, моніторингу та оцінки). Отримані наукові результати дисертаційної роботи дозволили удосконалити концептуальні положення про структурно-функціональний дизайн державно-управлінської діяльності органів місцевого самоврядування в мегаполісах України стосовно розвитку оздоровчої рухової активності населення в контексті євроінтеграційної парадигми управління, основу якого формують компетентністно-орієнтований підхід (рухова компетентність людини), середовищний підхід (розвинена оздоровча інфраструктура територіальної громади) та інноваційно-орієнтований підхід (цільові оздоровчі програми, діджиталізація і сервісність оздоровчих послуг для мешканців).Науковим здобутком дисертаційного дослідження є розробка підходів для ідентифікації п'яти рівнів державного регулювання розвитку сфери оздоровчої рухової активності в Україні: глобальне регулювання (Стратегії та керівні принципи ВООЗ, ратифіковані Україною міжнародні угоди), конституційне регулювання (ст. 1, 3, 23, 27, 33, 49, 50); загальне та спеціальне нормативно-правове регулювання (закони, укази Президента України, нормативно-правові акти уряду та ЦОВВ), самоврядне регулювання (ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»). Останній рівень регулювання забезпечується не тільки органами місцевої влади, а й самими городянами як суб'єктами публічного управління у сфері оздоровчої рухової активності.Визначено ключові фактори ефективності державно-управлінської діяльності у сфері оздоровчої рухової активності населення на основі вивчення досвіду зарубіжних управлінських практик: наявність державного органу управління сферою фізичної культури і спорту (з виділенням штатної посади координатора з питань оздоровчої рухової активності – державно-управлінські новації Норвегії, Польщі); наявність національної стратегії та місцевої цільової програми розвитку фізичної культури і спорту з окремими напрямком оздоровчої рухової активності на державному та місцевому рівнях управління; належна комунікація органів державної влади та місцевого самоврядування з громадськими організаціями, бізнес-партнерами та городянами як головними замовниками послуг у сфері оздоровчої рухової активності.^UThe relevance of the dissertation is due to the fact that the modern European strategy "Health in the XXI century" and the WHO Global Action Plan on Physical Activity and Health 2018-2030 call on national governments and local governments to focus public administration on the development of the non-medical sector in the public health system. This issue has become particularly acute in the context of the long-running COVID-19 pandemic, as the overcrowding of national health networks has shifted the preventive content of health programs to the non-medical space, where the management of social health dominants is based on lifestyle modifications. In particular, the WHO Global Recommendations on Physical Activity for Health initiative calls on national governments to actively implement measures to organize and support physical activity as an effective way of primary prevention of non-communicable diseases. Since 2016, Ukraine has also joined this global movement, but the current theoretical and methodological basis is clearly insufficient to achieve the appropriate level of public administration efficiency in the field of health-improving physical activity.The research novelty of the dissertation lies in the fact that this work presents a theoretical justification of the physical activity area as an independent field for local government activities, and on this basis highlights the conceptual trends for improvement of organizational and legal management mechanisms aimed to improve public health. This thesis, for the first time, clarifies and comprehensively substantiates the systemic and institutional characteristics of public administration of local governments in the field of health-improving physical activity, which include international and national dimensions of legal implementation (Association Agreement with the EU, National Strategy and National Action Plan for the development of health-improving physical activity, and legislative regulation of local self-government); problem-oriented institutional environment headed by the National Coordinator (Ministry of Youth and Sports of Ukraine) and objects of targeted health-forming influence (children, youth) that interact in the main social spheres (education, training, leisure, work, health care) and implemented on the basis of efficient application of public administration mechanisms (legal, institutional, financial and economic, coordination, socio-psychological, information and communication, mechanisms of research support, monitoring, and evaluation).The obtained research results of the dissertation allowed to improve the conceptual provisions on the structural and functional design of public administration by local governments in megacities of Ukraine regarding the development of health-improving physical activity in the context of European integration paradigm management, which is based on competence-oriented approach (motor competence), environmental approach (well-developed health-improving infrastructure of the territorial community), and innovation-oriented approach (targeted health-improving programs, digitalization and serviceability of health services for the residents). The research achievement of the dissertation is the development of approaches to identification of five levels of state regulation of the health-improving physical activity sphere development in Ukraine: global regulation (WHO strategies and guidelines, international agreements ratified by Ukraine), constitutional regulation (Articles 1, 3, 23, 27, 33, 49, 50); general and special normative-legal regulation (laws, decrees of the President of Ukraine, normative-legal acts of the government and other central executive bodies), and self-government regulation (Law of Ukraine On local self-government in Ukraine). The last level of regulation is provided not only by local authorities, but also by citizens themselves as subjects of public administration in the field of health-improving physical activity.Based on examination of international administrative practices expertise, the key factors of efficiency of state-administrative activity in the field of health-improving physical activity of the population have been defined. They include the existence of a state body for the management in the field of physical culture and sports (with allocation of a full-time position of a coordinator on health-improving physical activity matters, which are public administration innovations in Norway and Poland); availability of a national strategy and a local target program for the development of physical culture and sports with a separate area of health-improving physical activity at the state and local levels of government; and proper communication of public authorities and local governments with public organizations, business partners and citizens as the main customers of services in the field of health-improving physical activity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського