Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (292)Книжкові видання та компакт-диски (255)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=БЕРЕСТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Берест В.П. 
Вплив температури на агрегацію тромбоцитів у нормі та при дії гамма-опромінення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / В.П. Берест ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.221-638.233-636,022

Рубрики:

      
2.

Берестова Л.Є. 
Ефективність використання каротину трав'яного борошна в годівлі молодняку свиней: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Л.Є. Берестова ; Ін-т тваринництва УААН. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Наведено результати вивчення впливу згодовування трав'яного борошна різних строків зберігання на ефективність використання каротину та продуктивність поросят-сисунів і відлучених поросят. Досліджено фактичні коефіцієнти перетравності поживних речовин раціонів, до складу яких було введено люцернове трав'яне борошно різних строків зберігання. Наведено експериментальний матеріал, одержаний за результатами визначення ефективності використання каротину свіжовиготовленого трав'яного борошна та борошна, як зберігалось 12 міс. Базуючись на одержаних даних, є доцільною теза - під час проведення розрахунків A-вітамінної активності каротину трав'яного борошна для поросят після від'ємного періоду 1 мг каротину свіжовиготовленого борошна еквівалентний 88 МО, а трав'яного борошна, яке зберігалось протягом року - 109 МО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.2 +
Шифр НБУВ: РА362535

Рубрики:

      
3.

Берестова І.Е. 
Зобов'язання з набуття, збереження майна без достатньої правової підстави: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.Е. Берестова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано інститут набуття, збереження майна без достатньої правової підстави, висвітлено процес становлення та розвиток дослідженого інституту. Визначено суть понять "зобов'язання з набуття", "збереження майна без достатньої правової підстави", а також їх правову природу, об'єктивні та суб'єктивні умови виникнення. Запропоновано класифікацію та проаналізовано види зобов'язань у контексті дослідженої проблеми. Наведено перелік майна, яке не підлягає поверненню як набуття. Проаналізовано питання співвідношення зобов'язань з набуття, збереження майна без достатньої правової підстави з іншими цивільно-правовими засобами захисту права власності. Запропоновано рекомендації для вдосконалення чинного цивільного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х832.131 + Х832.133 +
Шифр НБУВ: РА331640

Рубрики:

      
4.

Берестецька Т.О. 
Інтерпретація як методологічна проблема гносеології: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.02 / Т.О. Берестецька ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Здійснено методологічний аналіз феномену інтерпретації з точки зору проблемної реальності сучасної гносеології. Досліджено основні концепції інтерпретації, представлені у світовій філософській думці. Розглянуто інтерпретацію як невід'ємний момент буття людини, її духовно-практичного освоєння дійсності, як вид соціально-культурної, комунікативно-пізнавальної діяльності, що проявляється як метод і аксіологічна процедура надання смислу. Інваріантність механізмів інтерпретації знаходить виявлення в базових універсаліях - герменевтичних ситуаціях розуміння (діалог, переклад, письмовий текст). Обгрунтування та реалізація сучасного методологічного підходу до інтерпретації необхідні та можливі на філософському, загальнонауковому, приватнонауковому рівнях в їх єдності та взаємозв'язку. Встановлено, що на сучасному етапі розвитку науково-теоретичної діяльності поняття інтерпретації набуває особливого, універсально-інтегративного статусу, допомагає більш глибоко дослідити процеси інтеграції та диференціації наукового знання та різних сфер культури, зокрема науки, релігії, освіти, мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.35
Шифр НБУВ: РА318599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Берестенко С.В. 
Комплексна оцінка впливу шкідливих факторів регіону з розвинутою залізоуранодобувною промисловістю на репродуктивну систему чоловіків (клінічно-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / С.В. Берестенко ; Ін-т урології АМН України. — К., 2004. — 35 с. — укp.

Досліджено особливості дії шкідливих чинників регіону з розвинутою залізоуранодобувною промисловістю на морфологічний і функціональний стан органів чоловічої статевої системи й експериментальних тварин та репродуктивну систему гірників і мешканців міста Жовті Води. Визначено рівень забруднення навколишнього середовища важкими металами та їх накопичення у біоструктурах і функціональних органах людей і тварин. Виявлено погіршення стану здоров'я гірників залізоуранодобувної шахти "Нова", працівників основного виробництва (по збагаченню уранової руди) та мешканців міста, що проявляється у підвищенні загального рівня захворюваності та поширеності уражень органів статевої системи. Експериментально доведено негативний вплив шкідливих чинників залізоуранодобувного регіону на статеві органи тварин, які перебували на робочих місцях гірників. Проведено комплексне обстеження гірників і чоловіків міста з захворюваннями статевих органів, ускладненими розладами фертильності та непліддям. Виявлено накопичення важких металів у сім'яниках і передміхуровій залозі, порушення сперматогенезу, гормональні розлади в системі гіпоталамус - гіпофіз - наднирники - гонади. Досліджено процеси накопичнення та перерозподілу важких металів у передміхуровій залозі чоловіків. Розроблено комплексну схему лікувальних і профілактичних заходів з використанням фітосорбента "Медове желе з вітапектином" для працівників залізоуранодобувної та збагачувальної промисловості та мешканців регіону за умов негативного впливу важких металів і малих доз іонізуючого випромінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.6-3 +
Шифр НБУВ: РА334185

Рубрики:

      
6.

Берестовий О.О. 
Конституціональні особливості жінок з генітальним ендометріозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.О. Берестовий ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше встановлено особливості соматотипу, компонентного складу, площі поверхні та індексів маси тіла у жінок з генітальним ендометріозом центральноукраїнської геногеографічної зони. Проаналізовано характеристики анамнезу та специфіку клінічного перебігу даної патології на базі вивчення конституціональних параметрів. Досліджено типові прояви гормональних розладів у разі генітального ендометріозу з урахуванням основних фенотипових показників людського організму. За допомогою методу доплерографії визначено особливості кровоплину у судинах репродуктивних органів за генітального ендометріозу залежно від антропологічних даних і розроблено математичні моделі прогнозу виникнення та перебігу даної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3 +
Шифр НБУВ: РА335812

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Берестянська С.Ю. 
Напружено-деформований стан сталебетонних плит при силових і температурних впливах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / С.Ю. Берестянська ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт.. — Х., 2002. — 23 с.: рис. — укp.

Розроблено та експериментально обгрунтовано методику розрахунку згинних за двома напрямками сталебетонних плит за силових і температурних впливів, у тому числі і за умов стандартної пожежі, з урахуванням нелінійності деформування та тріщиноутворення бетону за умов плоского напруженого стану, пластичних деформацій сталевого листа за межею пружності, податливості об'єднання листа з бетоном. Одержано повну систему рівнянь, що описує напружено-деформований стан малого елемента сталебетонної плити під дією навантаження та температури. Зроблено аналіз числових розрахунків плит з різними міцнісними та геометричними характеристиками матеріалів, засобами температурного захисту та схемами температурного впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.4-028.012 +
Шифр НБУВ: РА322306

Рубрики:

      
8.

Берестовий К.С. 
Організаційно-економічний механізм інвестування сільськогосподарського виробництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / К.С. Берестовий ; Харків.й держ. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено суть інвестування, визначено роль інвестицій у розвитку сільськогосподарського виробництва за умов переходу до ринкової економіки. Визначено економічний зміст і значення поняття "спеціальна (вільна) економічна зона". Проаналізовано сучасний стан івестування сільського господарства, обгрунтовано напрямки підтримки інвестиційних рішень в аграрних господарствах. Запропоновано алгоритм проведення інвестування сільського виробництва. Визначено ефективність залучення іноземних інвестицій. Наведено заходи щодо зниження ризиків від реалізації інвестиційних проектів і вдосконалено організаційно-економічний механізм залучення інвестицій з урахуванням економічної та екологічної безпеки регіону. Запроваджено новий коефіцієнт оцінки ступеня ризику інвестиційного проекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-56 + У9(4Укр-4Дон)320-56
Шифр НБУВ: РА317041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Берестецька Н.В. 
Підготовка майбутніх офіцерів-прикордонників до професійного спілкування у процесі навчання гуманітарних дисциплін: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.В. Берестецька ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено модель організації підготовки майбутніх офіцерів-прикордонників до професійного спілкування у процесі навчання гуманітарних дисциплін. Визначено та систематизовано особливості професійного спілкування офіцерів-прикордонників (нормативність, обов'язковість, екстремальність, нестандартний характер, відповідальність, управління персоналом, використання іноземної мови, орієнтація професійного спілкування, опосередкованість, психологічна динаміка, семіотична спеціалізація, точність та адекватність, використання професійних термінів, моральність, наявність бар'єрів професійного спілкування). Охарактеризовано основні форми, види та категорії професійного спілкування офіцерів-прикордонників. Встановлено критерії готовності майбутніх офіцерів-прикордонників до професійного спілкування та рівні їх прояву. Розкрито зміст поняття "бар'єр професійного спілкування". Запропоновано алгоритм подолання таких бар'єрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953.41 + Ц4,8(4УКР)397.1-31 +
Шифр НБУВ: РА363417

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Берестовий А. І. 
Податкова політика російського царату в українському селі у другій половині XIX - на початку XX ст.: історичний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. І. Берестовий ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено податкову політику російського царату в українському селі як складову частину внутрішньоекономічної політики уряду Російської імперії у другій половині XIX - на початку XX ст. Охарактеризовано податкові платежі, грошові та натуральні повинності українського селянства, досліджено рівень податкового тягаря, з'ясовано основні причини накопичення недосплат з селянських платежів. Досліджено основні напрямки реформування податкової системи в Російській імперії та їх реалізацію в українських губерніях. Проаналізовано еволюцію соціально-економічної та суспільно-політичної думки в Російській імперії стосовно системи оподаткування. Вивчено процес утворення та діяльність податкових органів в українських губерніях Російської імперії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-23 + У03(4УКР)502.6
Шифр НБУВ: РА381154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Берест 
Семантика художнього слова в поезії 80- 90 років XX століття (на матеріалі творів молодих українських авторів): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Тетяна Миколаївна Берест ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-31 + Ш5(4УКР)6-335
Шифр НБУВ: РА311705

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
12.

Берестовой А.М. 
Синтез процесів і об'єктів у матеріальних потоках транспорту затвердіваючих рідин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.12 / А.М. Берестовой ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2002. — 37 с. — укp.

Апробовано методологію синтезу процесів і об'єктів у матеріальних потоках транспорту тверних рідин, що забезпечує вибір раціонального варіанта функціонування транспорту та його складових частин, з урахуванням зниження енерговитрат і забезпечення захисту навколишнього середовища. Встановлено фактори й особливості транспорту твердних рідин, які впливають на його розвиток, запропоновано принципи, моделі та алгоритми синтезу процесів і об'єктів у його матеріальних потоках. Розроблено методи оцінки та зниження шкідливих впливів транспорту на навколишнє середовище на різних етапах його функціонування, встановлено найбільш техногенно небезпечні елементи для їх комплексного усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.88
Шифр НБУВ: РА318636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Берест О. В. 
Службово-бойова діяльність підрозділів Державтоінспекції МВС України щодо забезпечення прав учасників дорожнього руху: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 21.07.05 / О. В. Берест ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано виникнення поняття прав людини та прав учасників дорожнього руху, визначено основні організаційні напрями службово-бойової діяльності міліції щодо їх охорони. З'ясовано види, форми та методи службово-бойової діяльності ДАІ, форми та методи виявлення правопорушень, їх облік та обсяги юрисдикції щодо провадження у справах про порушення правил дорожнього руху. Проведено аналіз нормативних актів, що визначають застосування працівниками органів внутрішніх справ України фізичної сили, спеціальних засобів і зброї під час виконання завдань з охорони прав учасників дорожнього руху. Запропоновано науково-обгрунтовані рекомендації щодо вдосконалення адміністративного законодавства України. Сформульовано пропозиції Кодексу України про адміністративні порушення у питаннях підвищення відповідальності за порушення прав всіх учасників дорожнього руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.1
Шифр НБУВ: РА381048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Берест І.Р. 
Соціальне становище населення Східної Галичини і Західної Волині в роки Першої світової війни: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.Р. Берест ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено становище населення Східної Галичини та Західної Волині у роки Першої світової війни. Розглянуто стан наукового опрацювання проблеми, її джерельну базу. Визначено людські втрати Східної Галичини та Західної Волині на фронтах війни, проаналізовано репресивну політику російської й австрійської влади щодо цивільного населення регіону. Розкрито причини, масштаби та становище виселенців і біженців з Галичини та Волині у роки війни, оцінено економічні збитки у сфері промисловості та сільського господарства. Висвітлено умови виживання населення у роки воєнного лихоліття. Проаналізовано передумови виникнення революційної ситуації у російській та Австро-Угорській монархіях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)52-2 +
Шифр НБУВ: РА367240

Рубрики:

      
15.

Берестень О.Є. 
Суспільно-політична та культурно-просвітницька діяльність німецьких і менонітських колоністів Півдня України (1905-1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Є. Берестень ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 21 с. — укp.

Вивчено суспільно-політичну та культурно-просвітницьку діяльність німецьких і менонітських колоністів Півдня України (1905 - 1914 рр.). З'ясновано історичні умови, за яких відбувався процес демократизації російського суспільства взагалі та німецькомовного етносу зокрема протягом першої демократичної революції 1905 - 1907 рр. Проаналізовано політичні уподобання та основні вимоги колоністів під час виборів до російського парламенту; досліджено результати виборів до Державних дум I - IV скликання на теренах німецькомовних колоній; встановлено ступінь активності даного електорату порівняно з автохтонним населенням країни. Досліджено діяльність німецьких (лютеранських і католицьких) та менонітських культурно-просвітницьких установ. Виявлено безпосередню залежність активізації культурно-просвітницького руху від процесу демократизації, політизації та об'єднання німецькомовного населення початку XX ст. Встановлено, що культурно-просвітницькі організації німців і менонітів Півдня України мали однакову мету - підвищення духовного, культурного й освітнього рівня своїх колоній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГЕР)52-7 + Э376.150.9(4УКР7) +
Шифр НБУВ: РА342958

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Берестенко О.Г. 
Формування музично-естетичних смаків студентів педагогічних університетів у процесі художньо-творчої діяльності: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.Г. Берестенко ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості прояву, а також визначено критерії та показники оцінки рівнів сформованості музично-естетичних смаків, музичних переваг студентської молоді. Науково обгрунтовано педагогічні умови формування даних смаків у процесі художньо-творчої діяльності. Доведено доцільність впровадження сукупності таких педагогічних умов засобами цієї діяльності, а саме: проведення цілеспрямованої роботи з метою формування музично-естетичних смаків студентів як важливої складової їх загальної та професійної культури, стимулювання набуття студентами соціокультурного досвіду практичного втілення даних смаків за різних форм художньо-творчої діяльності, забезпечення можливості регулярного сприйняття студентами музичних творів, їх самостійної оцінки та подальшого обговорення у межах факультативного мистецтвознавчого курсу "Світ музики", інтегрування музично-естетичних знань студентів у сферу професійно-педагогічної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.355.23 +
Шифр НБУВ: РА356520

Рубрики:

      
17.

Берест М. М. 
Формування санаційної стратегії підприємства в сучасних умовах господарювання: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / М. М. Берест ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне обгрунтування та розроблено методичне забезпечення (МЗ) формування санаційної стратегії (СС) промислового підприємства (ПП), що функціонує за умов кризи, з урахуванням високого ступеня мінливості його зовнішнього та внутрішнього середовища. Розкрито зміст санації та санаційної стратегії. Розроблено МЗ діагностики станів середовищ функціонування підприємства, що враховує глибину кризових явищ у його діяльності та доступність фінансових ресурсів для проведення санації. Описано алгоритмічну модель формування матриці СС ПП і розкрито їх економічний зміст, процедуру формування СС підприємтва на підставі концепції збалансованої системи показників. Сформовано індивідуальні стратегічні карти та розроблено збалансовану систему показників для досліджуваних підприємств машинобудівної галузі, що функціонують за умов кризи. Подано сценарії реалізації санації з використанням методу когнітивного моделювання та доцільні сценарії санації для досліджуваних підприємств за умови ресурсних обмежень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-932.1-21
Шифр НБУВ: РА377781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Тиханський О. Б. 
Врегулювання цивільного спору за участю судді в цивільному судочинстві України / О. Б. Тиханський. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є комплексним науковим дослідженням теоретичних аспектів інституту врегулювання цивільного спору за участю судді як нового процесуального інституту та вироблення пропозицій, спрямованих на ефективне удосконалення цивільного процесуального законодавства в частині оптимізації цивільного судочинства при вирішенні цивільно-правових спорів в Україні. Під час мирного врегулювання цивільного спору вбачається законодавча можливість осіб врегулювати спір в межах права, а не вирішити його у загальному судовому порядку на підставі конкретних правових норм і у суворій відповідності норм цивільного процесуального законодавства. Окрім усвідомлення сторонами справедливості рішення, побічним, але не менш жаданим позитивним наслідком врегулювання цивільного спору за участю судді є розвиток у суспільстві культури злагоди та розвантаження судів для судової системи.У першому розділі «Теоретичні засади дослідження проблем врегулювання спору за участю судді серед примирних процедур цивільного судочинства України» досліджується становлення процедури врегулювання цивільного спору за участю судді в цивільному судочинстві України, а також мета, функції та принципи цієї процесуальної процедури. Підкреслюється, що застосування примирних процедур у цивільному процесі слід розглядати як прояв принципу диспозитивності, згідно із яким кожна сторона спору повинна мати право обирати варіанти врегулювання конфлікту і використовувати арсенал наданих законом і звичаями ділового обігу можливостей: від повномасштабної процедури судового захисту у загальному чи спрощеному порядку (залежно від обставин справи); третейського розгляду спору (якщо законодавство дозволяє передати спір на розгляд третейського суду); переговори (претензійні дії) і узгоджувальні процедури, що передують зверненню до суду; медіація; досудове врегулювання спору за участю судді, мирова угода в цивільному процесі тощо. Доведено, що врегулювання цивільного спору як новий інститут цивільного процесуального права покликаний максимально сприяти сторонам оперативно врегулювати цивільний спір, що виник між ними, не на підставі чіткого слідування правовим і процесуальним процедурам, а в межах права з урахуванням позицій сторін за допомогою спеціального висококваліфікованого суб'єкта – судді, який проводитиме відповідне його врегулювання. Доведено, що конфіденційність виступає базовим принципом порядку (процедури) врегулювання цивільного спору за участю судді. Суддя в жодному випадку не передає інформацію, отриману ним від однієї сторони другій. Його функція інша – сприяти врегулюванню спору, роз'яснювати предмет доказування та наводити наявну судову практику, однак фактично мирити і проводити переговори, спрямовані на примирення сторін як медіатор, суддя не уповноважений, оскільки така ситуація може у подальшому трактуватися як приставання на позицію однієї із сторін і є порушенням конституційного принципу неупередженості судді. Другий розділ «Підстави проведення врегулювання цивільного спору за участю судді» присвячений зʼясуванню ключових елементів досліджуваної процедури: умов проведення, ролі судді та визначення кола учасників врегулювання цивільного спору за участю судді. Доведено, що врегулювання спору за участю судді можливо застосовувати виключно у справах позовного провадження як загального так і спрощеного. Справи наказного провадження про стягнення грошових сум незначного розміру щодо яких відсутній спір, або справи окремого провадження не можуть бути розглянуті за допомогою процедури врегулювання спору, оскільки при їх розгляді відсутній спір про право. Також встановлено, що категорії справ, у яких мирові угоди не можуть бути затверджені судом, а відтак процедура врегулювання спору на може застосовуватися: щодо підстав нікчемності правочинів, умов та порядку визнання батьківства, справ про визнання заповіту недійсним тощо.У третьому розділі «Здійснення процедури врегулювання цивільного спору за участю судді» розкривається динаміка процедури врегулювання цивільного спору за участю судді, а саме: дослідження специфіки проведення спільних і закритих нарад як форм проведення врегулювання спору за участю судді в цивільному процесі; прикладні питання в забезпеченні конфіденційності під час проведення процедури врегулювання цивільного спору за участю судді, а також темпоральні аспекти проведення і припинення процедури врегулювання цивільного спору за участю судді. Доведено, що сам процес мирного врегулювання не потребує детальної процесуальної процедурної регламентації та встановлення системи доказових правил, оскільки вони основані на врегулюванні цивільного спору самими сторонами шляхом узгодження інтересів одна одної, спільного пошуку можливих варіантів припинення розбіжностей і здійснення взаємних поступок, та спрямовані на досягнення сторонами взаємоприйнятної або взаємовигідної угоди з приводу спору, що між ними існує.^UThe dissertation is a complex scientific research of theoretical aspects of civil dispute settlement with the participation of a judge as a new procedural institute and development of proposals aimed at effective improvement of civil procedural legislation in terms of optimizing civil proceedings in resolving civil disputes in Ukraine. During the peaceful settlement of a civil dispute, there is a legislative possibility for individuals to settle a dispute within the law, rather than resolving it in a court on the basis of specific legal norms and in strict accordance with the rules of civil procedural law. In addition to the parties' awareness of the fairness of the decision, a minor but positive consequence of the settlement of a civil dispute with the participation of a judge is the development of a culture of agreement in society and the unloading of courts for the judiciary system.The first section "Theoretical principles of research on dispute settlement with the participation of a judge among the conciliation procedures of civil proceedings in Ukraine" examines the formation of civil dispute resolution with the participation of a judge in civil proceedings in Ukraine, as well as the purpose, functions and principles of this procedure. It is emphasized that the application of conciliation procedures in civil proceedings should be seen as a display of the principle of dispositiveness, according to which each party to the dispute should have the right to choose options for resolving the conflict and use the arsenal of legal and customary options: from a full-scale judicial proceeding procedure in a general or simplified manner (depending on the circumstances of the case); arbitration of the dispute (if the law allows to transfer the dispute to arbitration); negotiations (claims) and conciliation procedures prior to the court proceeding; mediation; pre-trial settlement of a dispute with the participation of a judge, peaceful settlement in civil proceedings, etc. It is proven that the settlement of civil disputes as a new institute of civil procedural law is designed to maximize assistance to the parties to promptly resolve civil disputes between them, not on the basis of strict legal and procedural procedures, but within the law, taking into account the positions of the parties with the participation of the highly qualified subject - the judge who will conduct an appropriate settlement.The second section "Grounds for the settlement of civil disputes with the participation of a judge" is devoted to clarifying the key elements of the procedure: the conditions, the role of the judge and determining the range of participants in the settlement of civil disputes with the participation of a judge. It is proven that the settlement of a dispute with the participation of a judge can be applied only in cases of lawsuit proceedings, both general and simplified. Cases of injunctive proceedings for the recovery of small sums of money in respect of which there is no dispute, or cases of separate proceedings may not be a part of the dispute settlement procedure, because in their consideration there is no dispute about the right. It is also established that the categories of cases in which the peaceful settlements cannot be approved by the court, and therefore the dispute settlement procedure can not be applied: on the grounds of nullity of transactions, conditions and procedure for recognition of paternity, cases on invalidation of wills, etc.The third section "Implementation of the procedure for settling a civil dispute with the participation of a judge" reveals the dynamics of the procedure for settling a civil dispute with a judge, namely: study of the specifics of joint and closed meetings as forms of dispute resolution with a judge in civil proceedings; applied issues in ensuring confidentiality during the procedure for settling a civil dispute with the participation of a judge, as well as the temporal aspects of conducting and terminating the procedure for settling a civil dispute with the participation of a judge.It is proven that the peaceful process itself does not require detailed procedural regulations and the establishment of a system of evidentiary rules, as they are based on the settlement of civil disputes by the parties by reconciling interests, joint search for possible options for resolving differences and mutual concessions, directed on finding a mutually acceptable or mutually beneficial agreement on a dispute that exists between them.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Потапенко А. В. 
Визначення судом ефективного способу захисту приватного права та інтересу, який не суперечить закону / А. В. Потапенко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація складається із трьох розділів, розподілених на одинандцять підрозділів, у яких розгляд розпочинається зі зʼясування теоретичних підходів до розуміння категорії «ефективний спосіб судового захисту» у приватному праві через розкриття підстав та порядку визначення судом способу судового захисту приватного права та інтересу і завершується обґрунтуванням авторських моделей визначення ефективного захисту приватних прав та інтересів в окремих категоріях справ на підставі вивчення матеріалів рішень судів різних інстанцій цивільної та, в деяких випадках, господарської юрисдикцій. У першому розділі «Теоретичні підходи до розуміння категорії «ефективний спосіб судового захисту» у приватному праві» здійснено дослідження розвитку категорії «ефективний спосіб судового захисту» у приватному праві України Сформована авторська дефініція правової категорії «визначення судом ефективного способу захисту» – це процесуальна дія суду, що здійснюється на стадії правової кваліфікації спірних відносин і полягає в оцінці викладеної у позові вимоги на предмет її «ефективності» при вирішенні питання належності (адекватності) обраного позивачем способу захисту приватного права або інтересу та відображенні надалі цієї вимоги у резолютивній частині рішення суду. Також запропоновано авторське визначення правової категорії «спосіб захисту, який не суперечить закону». Завершується перший розділ дисертації обґрунтуванням легітимних обмежень судової дискреції в механізмі ефективних засобів юридичного захисту в практиці Європейського суду з прав людини (цивільний аспект). Другий розділ «Підстави та порядок визначення судом способу судового захисту приватного права та інтересу» містить три підрозділи, в межах яких, зокрема, встановлено вимоги ефективного захисту права у процесуальних документах із позиції сторін цивільного процесу. Доведено, що позов повинен містити належне правове обґрунтування вимог відповідними нормами матеріального права, проте суд за принципом jura novit curia («суд знає закони») самостійно здійснює правову кваліфікацію спірних правовідносин та застосовує для прийняття рішення саме ті норми матеріального права, предметом регулювання яких є відповідні правовідносини, що не призводить до зміни предмета позову та/або обраного позивачем способу захисту. Вироблено єдиний процесуальний механізм визначення судом ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспореного приватного права та інтересу, який може бути використаний як алгоритм (дорожня карта) застосування ч. 2 ст. 5 ЦПК судами й носіями суб'єктивних приватних прав та інтересів. У третьому розділі «Визначення ефективного захисту приватних прав та інтересів в окремих категоріях справ», який складається із чотирьох підрозділів і присвячений формуванню авторських моделей визначення ефективного захисту приватного права, окреслено ефективні способи захисту прав та інтересів у земельних спорах. Доведено, що сучасний стан розвитку правового інструментарію, наданого власникам суб'єктивних прав для захисту прав власності та землекористування у земельних відносинах, у тому числі новелою цивільного судочинства – «визначення судом ефективного способу захисту, що не суперечить закону», свідчить про те, що власники та землекористувачі земельних ділянок поряд із традиційними критеріями обрання судових способів захисту законності та належності також повинні враховувати критерії «ефективності» та «співмірності (пропорційності)». Зроблено висновок, що доктрини «компенсація (відшкодування)» за практикою ЄСПЛ у розумінні ст. 13 ЄКПЛ та «компенсація (відшкодування)» у розумінні ст. 1 П № 1 є абсолютно різними за своєю сутністю, спрямовані на гарантування змістовно різних конвенційних прав, а тому потребують окремого тлумачення та обов'язкового обґрунтування умов їх застосування у вітчизняній правозастосовній сфері.^UThe thesis consists of three chapters, divided into five subdivisions, in which the consideration begins with elucidation of theoretical approaches to the understanding of the category of "effective way of judicial protection" in private law through the disclosure of the grounds and procedure for court determination of the way of judicial protection of private right and interest and ends with substantiation of author's models of determination of effective protection of private rights and interests in certain categories of cases based on the study of materials of decisions of courts of different instances of civil and, in some cases commercial jurisdiction. The first chapter "Theoretical approaches to the understanding of the category" of effective remedy "in private law" studies the development of the category "effective remedy" in Ukrainian private law. It was proved that often there is a low level of legal technique in formulation of claims. The author's definition of the legal category "court determination of an effective way of protection" is a procedural action of the court, which is carried out at the stage of legal qualification of disputed relations and consists in assessing the claim set out in the claim for its "effectiveness" in deciding the issue of belonging (adequacy) of the method of protection of private right or interest selected by the plaintiff and further reflecting this claim in the operative part of the court decision. Also the author offers the definition of the legal category "a way of protection which isn't contrary to the law". The first section of the dissertation concludes with a substantiation of the legitimate limitations of judicial discretion in the mechanism of effective remedies in the practice of the European Court of Human Rights (civil aspect).The second section "The grounds and procedure for the court to determine the method of judicial protection of a private right and interest" contains three divisions, within which, in particular, the requirements of effective protection of the right in procedural documents from the position of the parties to civil proceedings are established.It is proved that the claim must contain an adequate legal basis for the claims by the relevant norms of substantive law, but the court according to the principle of jura novit curia ("the court knows the laws"), independently carries out legal qualification of disputed legal relations and applies for decision exactly those norms of material law, the subject of regulation of which is the relevant legal relations, does not lead to a change in the subject of claim and / or the method of protection chosen by the plaintiff.Produced a single procedural mechanism for the court to determine an effective way to protect violated, unrecognized or disputed private right and interest, which can be used as an algorithm (roadmap) of application of Part 2 of Art. 5 of the Civil Procedural Code by courts and holders of subjective private rights and interests. In the third chapter "Definition of effective protection of private rights and interests in separate categories of cases" which consists of four divisions and is devoted to formation of author's models of definition of effective protection of private law, effective ways of protection of the rights and interests in land disputes are defined. It is proved, that the modern condition of the legal toolkit given to owners of the subjective rights for protection of the rights of ownership and land use in land relations, including a novelty of civil legal proceedings - "definition by court of an effective way of protection, not contradiction to law", testifies that owners and land users along with traditional criteria of a choice of judicial ways of protection of legality and belonging should consider criteria "efficiency" and "proportionality.It is concluded that the doctrines "compensation (redress)" in the ECHR's understanding of Art. 13 ECHR and "compensation (redress)" in the understanding of Art. 1 of the Protocol 1 are completely different in nature and are aimed at ensuring substantively different convention rights, and therefore require a separate interpretation and mandatory substantiation of the conditions of their application in the domestic law enforcement sphere.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Берест В. П. 
Біофізичні властивості природних мембранотропних пептидів / В. П. Берест. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження: механізми модифікації взаємодії мембранотропних пептидів з природними та модельними ліпідними мембранами. Предмет дослідження – дія мембраноактивних пептидів на модельні фосфоліпідні та клітинні мембрани, а також їх вплив на морфологічні та функціональні властивості клітин крові та нервової тканин. Мета роботи: встановлення молекулярних механізмів модуляції взаємодії мембранотропних пептидів з модельними та природними ліпідними мембранами. Методи дослідження: світлорозсіювання, мікрохвильова діелектрометрія, УФ-спектроскопія, флуоресцентна спектроскопія, реєстрація струмів поодиноких іонних каналів, гель-електрофорез, світлова мікроскопія, мікрофлюїдіка, імпедансна спектроскопія, проточна цитометрія, математичне моделювання. Наукова новизна: Вперше встановлено, що заміна полярної амінокислоти аспарагіну на серин у пептиді з послідовності людського пріона сприяє агрегації петиду у бішарових ліпідних мембранах з формуванням катіон-селективного іонного каналу. Знайдено немонотонну залежність мембранотропних ефектів циклічного олігопептиду GS від вмісту холестеролу в мембрані, яка пояснює атенюацію гемолітичного ефекту пептиду при використанні холестеринових допантів. Показано можливість модуляції звʼязування GS з модельними ліпідними мембранами у присутності холестерину та поліаніонного зіркоподібного декстран-поліакриламідного полімеру шляхом зміни сорбції GS на мембрану, а також сприянням звʼязуванню з мембраною олігомерів GS. Встановлено, що зменшення впорядкованості ліпідів у бішарі при гамма-опроміненні чи перекисному окисленні ліпідів мембран тромбоцитів та еритроцитів веде до полегшення вбудовування граміцидину S до мембрани і, водночас, до зменшення міцності зв'язування пептиду з мембранами. Вперше зареєстровано токи поодиноких іонних каналів реконституйованого в БЛМ CLC-подібного білка Gef1 дріжджів S. cerevisiae та визначено, що поліпептид Gef1p є потенціал-керованим мембранним каналом для іонів Сl–. Практичне значення: встановлено можливість спрямованої модифікації структури мембран для підвищення їх стійкості до літичної дії антимікробного пептиду GS. З'ясовані біофізичні механізми вбудовування GS у мембрани можуть бути використані для створення аналогів та нових лікарських форм мембранотропних препаратів. Встановлене пригнічення пептидом утворення агрегатів може бути використано для розробки антиагрегаційних та тромболітичних препаратів місцевої дії з антибактеріальним ефектом.^UObject of study: mechanisms of the modification of interaction of membrane-active peptides with natural and model lipid membranes. The subject of research is the effect of membrane-active peptides on model phospholipid and cell membranes, as well as their effect on the morphological and functional properties of blood cells and nerve tissue. Objective: to establish molecular mechanisms of modulation of the interaction of membrane-active peptides with model and natural lipid membranes. Research methods: light scattering, microwave dielectrometry, UV spectroscopy, fluorescence spectroscopy, BLM, gel electrophoresis, light microscopy, microfluidics, impedance spectroscopy, flow cytometry, mathematical modeling. Scientific novelty: the replacement of the polar asparagine by serine in the prion peptide promotes aggregation of the peptide in bilayer lipid membranes with the formation of cation-selective pore. Cholesterol attenuates the hemolytic effect of the cyclic oligopeptide GS. Modulation of GS sorption onto model lipid membranes in the presence of cholesterol and D-g-PAA(PE) is governed the binding of GS oligomers to the membrane. Decrease in lipid ordering in the bilayer during gamma irradiation or lipid peroxidation of platelet and erythrocyte membrane leads to easier distribution of gramicidin S into the membrane and at the same time to reduced retention of the peptide in membrane. Single ion channel currents of the reconstituted CLC-like yeast protein were recorded corresponding to potential dependent Cl channel. Practical significance: the possibility modification of the membrane structure to increase their resistance to the lytic action of the antimicrobial peptide GS has been established. The elucidated biophysical mechanisms of GS incorporation into membranes can be used to create peptide analogues and delivery vehicles of membranotropic drugs. The established inhibition of platelet aggregation by peptide can be used for the development of topical anticoagulants.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського